Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 26, 2024, 02:27:00

Автор Тема: Каракачанов: Концепция за ромския етнос  (Прочетена 23754 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #60 -: Февруари 09, 2019, 10:40:21 »
Лилиан,
Ти къде живееш?
В смисъл - има ли около теб сериозно циганско присъствие.
.....
много пъти казах тук доколко познавам циганите, откъде, какви са контактите ме с тях, работила съм с тях, работила съм за тях  доброволно  и такива  са моите впечатления,
твоите са други, ок
но също предполагам,че нагласите ни други
само ще разкажа един случай , от преди няколко години
моя приятелка, млада жена, юрист, с три деца, последното още бебе
докато говорихме за цигани, тя държеше детето и кротко каза
"мисля,че тези трябва да ги кастрират още при раждането"

ето това е едно друго положение ,Брадатко и от него ще се освободим по-трудно дори от гадните цигани

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #61 -: Февруари 09, 2019, 10:48:48 »
Концепцията на ВМРО е класически пример за прострелване по ходилото.
Верни в същността си тези, облечени във форма, от която лъха на нацизъм.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9549
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #62 -: Февруари 09, 2019, 10:51:27 »
Не зная какво се пънеш да докажеш ,
Боже! Ти вдена ли какво е написано, че още питаш?
Дай закон и правилници и ти да видим колко получават тия малолетни майки, де! Аз си направих труда, изрових законите, изрових правилниците, ти само подскачаш и отричаш!

И, да, циганите по принцип си падат малко паразити, но да, по татово време не паразитираха. Въпрос на държава, не на етнос.
А тоя, дебелият, ако имаше малко акъл, нямаше да пише нещо специално за циганите, а за всички българи. Но очевидно той не иска да прави промени, иска да се постави добре пред избирателите си. Това не е държавник, а лоена топка, опитваща се да се нагоди според вятъра.
Ако беше държавник, щеше да помисли повече, ако може, и щеше да изпипа нещата от друг ъгъл.
Познавам лоши цигани, познавам добри цигани, познавам цигани, по-добри от българите.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9549
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #63 -: Февруари 09, 2019, 10:55:09 »
Снимка първа:произволно избран военен министър.Генерал от артилерията Калин Найденов.Военен министър в кабинета на д-р Васил Радославов,1915-1918 г.Професор в Генералщабната академия,артилерист-конструктор и изобретател, автор на научни изследвания и редактор,основоположник на модерната артилерийска наука.Ветеран от Сръбско-българската, Първата балканска, Втората балканска и Първата световна война.Носител на Орден за храброст” ІІІ ст. и орден „Александър ІІІ” с мечове,„Орден за заслуга” с лента.Възпитаник на Италианската артилерийско-инженерна академия в Торино.Загива при атентата на 16 април 1925 г. в катедрала „Св. Неделя” в София.
Снимка втора:Красимир Каракачанов, военен министър в кабинета на Бойко Борисов, 2018г.Агент на комунистическата Държавна сигурност, политик.Толкова !
P.S каската е обърната обратно“
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #64 -: Февруари 09, 2019, 11:01:57 »
Усилията трябва вече да бъдат насочени другаде - спиране на циганизацията на българския етнически елемент.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #65 -: Февруари 09, 2019, 11:16:56 »
Quote (selected)
P.S каската е обърната обратно

Не е. Това е каска М51/72, вярно. Но пък другото е "мАкедонска глАва". Целта на каската е да защитава главата, черепа. Антропологическите особености на "мАкедонската глАва" предполагат каската да се носи по този начин. Заради плоския тил на височайшата вице-тиква.

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #66 -: Февруари 09, 2019, 11:21:11 »
Quote (selected)
Е, циганинът ще открадне една кокошка, а Анжел ще завлече 50 милиона.

Нали вече споменах. Пак ще го напиша:
"Силата на закона се обезсмисля от незадължителността на неговото спазване".
И когато сентенцията се обърне и добие такъв вид:
"Силата на закона се осмисля от задължителността на неговото спазване", тогава вече ще бъде друго.
Но... кога ли?!


Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #67 -: Февруари 09, 2019, 12:10:23 »
Quote (selected)
Но... кога ли?!
Оня горе, с обърнатата каска, той знае.  :walking_garbage_can-2232:

Чок觧

  • Гост
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #68 -: Февруари 09, 2019, 12:53:17 »
Отврат , и за Мангал , и за Анжел - пандиз ! За единия 1 година , за другия - 15 години . Какъв е аршина ?
***
Аз не воювам против циганите що за глупости пишете ? Аз искам да се прилага закона и за българи и за цигани и за всякакви ЕДНАКВО !
 Глупости , че воювам от Израел не ми се четат . И от България така бих воювал , даже по-активно .Де да съм живял между цигани и с цигани - в Строителни войски 2 години легло до легло малко ли е ? Някой от вас да е живял в едно помещение , да е работил с цигани 2 години ?
Знам какви са били циганите преди 1957г , преди 1970г , преди 1989г и какви след 1989г до 1996г . Периодически се връщам и виждам какви са сега . Всяка година по 1-2 пъти за месец .
Не съм казал , че всички цигани са лоши , ама 80-90% от престъпленията са по тяхна вина . Да ги съпоставим с турците , не с българите , а ? Огромна разлика !
 Четете с разбиране , а не да повтаряте своята си мантра !
« Последна редакция: Февруари 09, 2019, 12:56:27 от Чок觧 »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #69 -: Февруари 09, 2019, 13:03:28 »
Отврат , и за Мангал , и за Анжел - пандиз ! За единия 1 година , за другия - 15 години . Какъв е аршина ?

Ми, хубу, къде е проблемът? Циганите нали и тях ги съдят? Под аршин имам предвид неверните твърдения, че само циганите вършели "тежки престъпления". Другите не били убивали и не изнасилвали. А това не е вярно! Защото по смисъла на наказателното право, тежко престъпление е всяко престъпление, което уврежда сериозно обществения интерес. Тежко престъпление е убийството, тежко престъпление е и финансовата измама.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9549
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #70 -: Февруари 09, 2019, 13:23:50 »
Не съм казал , че всички цигани са лоши , ама 80-90% от престъпленията са по тяхна вина . Да ги съпоставим с турците , не с българите , а ? Огромна разлика !
 Четете с разбиране , а не да повтаряте своята си мантра !

Чета с разбиране. Това каракачанско предложение е писано за всички цигани или за 80-90% от тях?
А?
Ако не можеш да намериш законите, дай поне текста, където на популярен език било писано какви майчински плучават циганките, аз после ще търся законовата уредба.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Чок觧

  • Гост
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #71 -: Февруари 09, 2019, 14:57:55 »
Не съм казал , че всички цигани са лоши , ама 80-90% от престъпленията са по тяхна вина . Да ги съпоставим с турците , не с българите , а ? Огромна разлика !
 Четете с разбиране , а не да повтаряте своята си мантра !

Чета с разбиране. Това каракачанско предложение е писано за всички цигани или за 80-90% от тях?
А?
Ако не можеш да намериш законите, дай поне текста, където на популярен език било писано какви майчински плучават циганките, аз после ще търся законовата уредба.
Първо , темата не съм я отворил аз !
 Второ , предложението зе Концепция е Каракачанско и е за ромите .
 Трето , предполагам , че той има предвид ония роми , които извършват престъпления - дали са 60-70-80 или 90% са подробности и дребнавости .
Четвърто , писал съм , че е грешна Концепцията му - поводът може да е нападението на роми над български военен , но целта трябва да бъде ВСИЧКИ престъпници да получат , полагаемото им се наказание . Това , че престъпленията не намаляват , а се увеличават говори за неефективност или на законите , или на тяхното прилагане .
5 Трудно ми е да преценя дали кражбата на Анжел за 50 милиона е по-тежка или изнасилването и убийството на русенската журналистка - за мен по-скоро второто .
6. Отврат , неприятно впечатление прави при наличие на толкова много големи български крадльовци , ти да ми пробутваш един евреин Анжел , когото сигурно пак български крадльо го е довлякъл и "отворил на играта " Опитваш се по някакъв елементарен начин да ме свързваш с всички еврейски крадльовци само заради това , че живея и работя в Израел ? Аз тебе свързвам ли те с българските крадльовци ?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9549
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #72 -: Февруари 09, 2019, 15:21:20 »
Само преди дни писаха за братята роми Маринови , с документи че са слепи и получаващи помощи като такива с три автомобила S клас на сума 400 хиляди лева и къща -палат облицована с мрамор . И двамата не работят ! И едва ли са единствените ! В една сатия бяха изброени 21 вида социални помощи , които могат да получат и получават малолетни самотни майки ! Майките им и те се оказват "самотни" с по няколко деца и така до безкрай !

Темата не си я отворил ти, ама това си го писал ти, не ли?
Дай я тая статия или нещо подобно да видим. Щото сега това е приказка от рода на ЕЖК.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #73 -: Февруари 09, 2019, 16:38:59 »
Отврат , неприятно впечатление прави при наличие на толкова много големи български крадльовци , ти да ми пробутваш един евреин Анжел ,

Аз не ти "пробутвам" крадлив евреин, а ти посочвам колко нелепо "сравняваш" престъпността сред малцинствата.

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #74 -: Февруари 09, 2019, 17:36:31 »
Стана същото, както в темата за домашното насилие.
Един изкаже някаква концепция... и се започва - да, така е, (следва) ОБАЧЕ .... и следва контрадикция, или някакво сравнение.
Кофа без дръжка ... и т.н., или
А вие защо избивате негрите!
Аз разбирам, че някои много искат да вземат участие по възможно най-много теми, като е добре, обаче, да имат позиция ПО темата, а не да се търсят успоредни сравнения или контрааргументи на всяка цена. Вероятно с цел, мотивирана от нещо като "Ти това така, обаче, виж аз сега какво ще ти кажа!"
Каракачанов е написал за циганите.
ЗА ЦИГАНИТЕ!!!
Не е написал нито за евреите, нито за арменците, нито за никой друг етнос у нас.
Факт е, че те съществуват, както и че законите (трябва да) важат за всички ни.
Но той е написал това за циганите. И е абсолютен факт, че най-криминалния контингент у нас са те.
Обяснението за това е ясно на всяко средноинтелигентно  лице у нас.
Някой да ме обори с факти или да даде статистика. Моля!
Откъде накъде някой ще му търси сметка защо само за циганите!
Това е видял, има съответните данни и го е написал. Дали някой мисли, че Каракачанов не знае и за останалите етноси???
А, че има достатъчно криминални изяви и в другите етноси, също е факт.
Но ако накой напише статия за криминалните изяви на арменците, примерно, то тогава се обзалагам на каквото искате, че от третия пост насетне ще се пише само и единствено за циганите, придружено с укори - как е възможно да не се споменат и те и т.н. и ... какво ли още не!
Щото, по добра нашенска традиция диалогът се води малко като този на бабите пред блока:
– Глей ма! Пена. У-у-у тая ква е .... еди каква си!
– О-о-о! Ами Гана ... ти нея да видиш. Оня ден я видях .... и т.н,
– Да бе! А за Мара ... за нея що не кажете....
И т.н. и т.н.
Чудомир ги е описал майсторски!
Ако някой не е разбрал, какво исках да кажа - то е:
Моля, като се говори по някакъв въпрос - да се придържаме към него.
И последно.
Каракачанов не е от любимците ми. Изобщо. Но в случая е прав.
ЗА ЦИГАНИТЕ!
« Последна редакция: Февруари 09, 2019, 17:39:07 от Bradatko »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #75 -: Февруари 09, 2019, 17:40:35 »
... и като така, че ви бива по оценките, каква част от тази престъпност е обусловена от социални и икономически фактори и каква от етническата принадлежност. Или, ще речете, етническата принадлежност сама по себе си е фактор и социален, и икономически. Е?  ???

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #76 -: Февруари 09, 2019, 18:02:32 »
Quote (selected)
... и като така, че ви бива по оценките, каква част от тази престъпност е обусловена от социални и икономически фактори и каква от етническата принадлежност. Или, ще речете, етническата принадлежност сама по себе си е фактор и социален, и икономически. Е
Пак теоретизирания, обуславяния и т.н.
Ай с...р!!!
Има ли я, бре, специалисте, тази престъпност? ИМА Я!
Факт ли е? ФАКТ Е!
През  :t2407: ми е ОТ КАКВО е обусловена!
Като наобиколят петима мангали дъщеря ти вечер... дали ще се сетиш за всичките тези (иначе страхотни) термини, с които смяташ, че ще ни омаеш тук?!
И като си толкова напреднал политически, какво направи ти, джанъм, та да не е така с престъпността в този етнос?!
Аз живея с тях. "Факултето" започва на 50 м. от блока ми.
И от мен да знаеш - престъпността им е обусловена от всичко, изброено от теб, включително и от етническата им принадлежност!
Ето ти ключова дума - ГЕТО!
Забрави за момент, оная, обсесивната, другата дума - Нинова!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #77 -: Февруари 09, 2019, 18:08:16 »
Чоки, бях решила да се въздържам от противопоставяне, но защото настояваш, искам да те попитам - откъде знаеш всички тези неща?
прочете ги в пресата? чу ги по ТВ?
колко често си в България не знам, какви са преките ти впечатления , също
опитваме се да кажем ВСИЧКИ, КОИТО СМЕ ТУК, че нещата са различни
ти обаче от Израел искаш да воюваш с циганите в България
може би просто обичаш да воюваш, знам ли
Молим? Значи аз не съм тук? Смех в залата!!!  :b0205:

Ти и това ли вече реши самостоятелно – ЗА МЕН? – тъй като напоследък се опитваш да се налагаш за всичко и над всички?!

А за да не бъда обвинена в пристрастност – цитат от „оттатък” под дописката със заглавие „Ромите от Войводиново, останали без къщи, се върнаха с адвокат”

Quote (selected)
Едно нещо не разбирам. Знаеш, че си вдигнал незаконен коптор, айде, в името на добрия тон - незаконна ''къща''. Никой от местните жители не те иска, защото създаваш само проблеми, данъци не плащаш, не работиш, децата ти не учат, вършат само золуми из селото, ти се натискаш да се връщаш. Защо?!

За да им прелее на хората окончателно и да пламне и Войводиново като Катуница преди няколко години ли? Върни се там, откъдето си дошъл, замисли се, опитай постепенно да промениш ако не своя начин на живот поне перспективата за децата си към по-добро.

Да, ама откъде у циганина толкоз акъл? Ромите са хора, те учат, работят, не посягат на чуждо, живеят в разбирателство с хората от други етноси в своето селище. Циганите са проблемът на държавата, не ромите. 

И го е рекъл тук некъде най–добре Чоки – въпреки и от Изрел:
«Циганите са там, където започва циганията.»  :bravo-1290:


« Последна редакция: Февруари 09, 2019, 18:10:54 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #78 -: Февруари 09, 2019, 18:10:56 »
Quote (selected)
Като наобиколят петима мангали дъщеря ти вечер... дали ще се сетиш за всичките тези (иначе страхотни) термини, с които смяташ, че ще ни омаеш тук?!

Имаше такъв случай. Само че бяха българчета. А ги разгони и я изпрати до баба и кака Фина. Циганка. Съседка.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #79 -: Февруари 09, 2019, 18:17:05 »
Quote (selected)
Като наобиколят петима мангали дъщеря ти вечер... дали ще се сетиш за всичките тези (иначе страхотни) термини, с които смяташ, че ще ни омаеш тук?!

Имаше такъв случай. Само че бяха българчета. А ги разгони и я изпрати до баба и кака Фина. Циганка. Съседка.

Щото не са били от "правилните".
някакви българи им объркват схемата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #80 -: Февруари 09, 2019, 18:20:15 »
Quote (selected)
А ги разгони и я изпрати до баба и кака Фина. Циганка. Съседка.
Късметлийка!
Щото кака ти Фина е била там, available - да го кажем по нашенски!
А кака ти Мара, която не е циганка, ако е била там и (недай си боже) се е намесила?!
Досещаш ли се?
А?!
Ети ти я последователността:
 :t0133: , после :erotic3: и накрая пак :t0135: . Понякога до  :anvil_drop-2133:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #81 -: Февруари 09, 2019, 18:29:15 »
еее, що да не се държим като възрастни хора, а?
всяка тема потъва в страшни глупости напоследък
особено пък децата си да намесвате, ами адски прекалено е

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9549
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #82 -: Февруари 09, 2019, 18:41:22 »
Брадатко уж духовен го раздава, с висши материи се занимава, пък като опре у настоящето, глей ква злоба храчи.... И да, и аз съм патила еднъж от цигани и безброй пъти от държавата, политиците и мутробизнесмените.

А работата тръгна оттам, че на всяко живо същество оцеляването му е заложено в гените. И даже хлебарка да е, трябва да имаш стратегия как да я утрепеш, преди да завъди потомство и да утрепе теб. А камо ли коте или куче. Нещата са такива, каквито са. Интелигентните хора ги виждат така, неинтелигентните  - както им се иска.
За справяне с циганския проблем трябва адекватна стратегия, а за това трябва ясно виждане, бистър ум и твърда ръка. Байното с каската нема ни едно от трите.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Чок觧

  • Гост
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #83 -: Февруари 09, 2019, 18:46:34 »
Отврат , неприятно впечатление прави при наличие на толкова много големи български крадльовци , ти да ми пробутваш един евреин Анжел ,

Аз не ти "пробутвам" крадлив евреин, а ти посочвам колко нелепо "сравняваш" престъпността сред малцинствата.

 На на някакъв сайт имаше статистика за престъпноста сред различните етноси . Имаше българи , турци и роми . Евреи и арменци нямаше за твое съжаление . Та там сравняваха и показваха че най-малка е престъпноста при турския етнос , после - българския , а ромския най-голям.

Криминална активност по етнически групи при разкритите кражби
/на 100 000 души от съответния етнос/
Не ме питай що няма по-нови статистики - вероятно , за да не се плашат хората или пак не е политкоректно и не отговаря на либерастките изисквания .
« Последна редакция: Февруари 09, 2019, 18:57:11 от Чок觧 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #84 -: Февруари 09, 2019, 18:53:33 »
Чоки, статистиката не обхваща евреите , защото е неполиткоректно, закони за Холокоста и т.н.
Арменската престъпност са я прескочили, защото ги броят за чужденци, познай колко от руските мафиоти у нас са с арменска жилка.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #85 -: Февруари 09, 2019, 18:57:08 »
Стана същото, както в темата за домашното насилие.

Аз разбирам, че някои много искат да вземат участие по възможно най-много теми


Вероятно с цел, мотивирана от нещо като "Ти това така, обаче, виж аз сега какво ще ти кажа!"

И ще продължава да става. Докато не стане ясно защо тези, които искат да вземат участие по най–много теми, продължават да го ИСКАТ.

А мен продължават да ме трият вече на няколко пъти, след като съм обяснила с цитати и аргументи защо продължават така  – нищо повече от самодоказване – нещо от рода на характеропатия.

И знам, че с модератор не се спори! Но понякога се налага нещата да се изяснят навреме. За да не зацикляме като сега по една и съща причина, която започва да се забелязва от все повече колеги, освен мен. Затова тази причина трябва да се изрече открито, на висок глас.
За общото благо!  :light_bulb-1377:

П.П.
Ето например и днес е родила чисто нова темичка: "Светият синод призова за цялостна редакция на Националната стратегия за детето" – по минимум 1 темичка на ден, а може и повече, в което няма нищо лошо!!! 

Но зациклянето и нападките там продължават точно както и тук. По същата причина. А не заради самото заглавие.

« Последна редакция: Февруари 09, 2019, 19:36:23 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #86 -: Февруари 09, 2019, 19:06:04 »
Брадатко уж духовен го раздава, с висши материи се занимава, пък като опре у настоящето, глей ква злоба храчи....

За справяне с циганския проблем трябва адекватна стратегия, а за това трябва ясно виждане, бистър ум и твърда ръка. Байното с каската нема ни едно от трите.

Брадатко не храчи никаква злоба, защото, ако храчи той, значи храча и аз. А той вероятно има право да се изказва най–компетентно тук, щото живее баш до "Факултето".

А какво има "байното с каската" не е чак толкоз важно, щото той само е предложил стратегия.

Важното е какво имат под каската тези, дето ще трябва евентуално да изпълняват тази стратегия.  :ive_got_it-1379:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #87 -: Февруари 09, 2019, 19:29:49 »
Чоки, тази статистика може да е вярна, но нищо не доказва. Ако ти дам статистика, че селяните крадат повече от гражданите, или че най-много нарушават правилата шофьорите-левскари - какви изводи ще си направиш?

Чок觧

  • Гост
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #88 -: Февруари 09, 2019, 19:51:01 »
Чоки, тази статистика може да е вярна, но нищо не доказва. Ако ти дам статистика, че селяните крадат повече от гражданите, или че най-много нарушават правилата шофьорите-левскари - какви изводи ще си направиш?

 Примерът ти е несполучлив , но ...Че доходите на селяните са под жизнения минимум и че гражданите са по-облагодетелствани . Неравномерно разпределение на благата . Така беше след 1968г след Юлския пленум . Селяните се принуждаваха да крадът селскостопанска продукция , за да изхранват птиците и животните си . А и себе си .
За левскарите , че открай време са били безотговорни лекета ! :D

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #89 -: Февруари 09, 2019, 20:06:25 »
Примерът ти е несполучлив , но ...Че доходите на селяните са под жизнения минимум и че гражданите са по-облагодетелствани . Неравномерно разпределение на благата

Добре, но според тази "статистика" аз имам ли право да заявя, че след като най-много кражби извършват жители на селата, селянин = крадец?

Чок觧

  • Гост
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #90 -: Февруари 09, 2019, 20:40:19 »
Примерът ти е несполучлив , но ...Че доходите на селяните са под жизнения минимум и че гражданите са по-облагодетелствани . Неравномерно разпределение на благата

Добре, но според тази "статистика" аз имам ли право да заявя, че след като най-много кражби извършват жители на селата, селянин = крадец?

 Аз съм казал какъв извод си правя .
 Условно , селянина е крадец , но крадеше от държавното , кооперативното , общото , за да преживява , не да забогатява !
А циганина краде от частното , от дома ти . Тези кражби са от частна собственост , лична собственост . И не краде щото няма , а защото му е в манталитета . И статистиката го показва .
 Не разбирам какво искаш да докажеш - че манталитета , традициите на един етнос не са от значение ? Че при създаване на профила на едно лице/на един престъпник етноса не се взима под внимание ? Ти ще надминеш по неолиберализъм и Фирмин така !
« Последна редакция: Февруари 09, 2019, 20:44:34 от Чок觧 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #91 -: Февруари 09, 2019, 20:42:56 »
Quote (selected)
Условно , селянина е крадец , но крадеше от държавното , кооперативното , общото

Това е несериозно.
"Опасен чар"
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #92 -: Февруари 09, 2019, 21:05:08 »
Не разбирам какво искаш да докажеш - че манталитета , традициите на един етнос не са от значение ? Че при създаване на профила на едно лице/на един престъпник етноса не се взима под внимание ? Ти ще надминеш по неолиберализъм и Фирмин така !

Аз не обичам да генерализирам, но по твойта логика всички народи имат основания да мразят евреите. Защото, ще се съгласиш, еврейският манталитет и традиции леко се разминават с нормалните разбирания за почтеност, например. Ако трябва да създаваме профил на евреина, основан на "манталитета и традициите", ще отидем в Нюрнберг. Затова не навлизай в тези мътни води.

Чок觧

  • Гост
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #93 -: Февруари 09, 2019, 21:45:29 »
Виждам , че имаш някаква обсесия на евреите - лекувай я , ако можеш . И не ми я навирай всеки път при дискусия . Евреите не са ти проблем в България - те са по-малко от 2000 . А и не са всичките евреи според религиозните закони . Не са ти проблем и турците по отношение на престъпноста . Все пак , ти живееш там .
Може и до Нюрнберг да стигнем и до Втори Народен съд . Божа работа .

« Последна редакция: Февруари 09, 2019, 21:49:38 от Чок觧 »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #94 -: Февруари 09, 2019, 22:01:06 »
Виждам , че имаш някаква обсесия на евреите - лекувай я , ако можеш

Никаква обсесия! Просто използвах твоя пример за "националния манталитет". Ти пък постоянно се занимаваш с циганите. Това не е ли обсесия?

Чок觧

  • Гост
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #95 -: Февруари 09, 2019, 22:10:50 »
Не , аз със циганите не се занимавам . Занимавал съм се преди .
Казах , на разбираем български език , че повода на Каракачанов е добър , но Концепцията му е неправилна .
И че ако се предприемат мерки за спазване на законите , без да се фиксират ромите/циганите , резултатът ще е именно намаляване на циганската престъпност , като най-многобройна .
 Ти отиде на Анжел , на Нюрнберг , на еврейския манталитет от който едва ли нещо разбираш .
Като ще си говорим за "национален манталитет" що не спомена Пеевски ,Цветан  Василев , Костов , а се хвана за евреина ?
Ето какво съм писал :
Quote (selected)
Именно това му е грешката на Каракачанов , че предлага "Концепция за ромския етнос" , а циганизацията върви и при българите !
 Ако тази концепция бе предложена "за българските граждани" - нямаше да има реакция или поне такава остра реакция .
Защото при въвеждане строго спазване на закона ,
За кражби ще влязат  3 трима българи , 1 евреин и 40 циганина , а от арменците и турците няма да влезе нито един !
За изнасилване ще влязат 2 българина(пияни!) , евентуално един турчин и 20-30 циганина - от арменците и евреите няма да влезе нито един !(вероятно са си платили предварително ! :)  )
За убийство - горе-долу същото разпределение !

 (Естествено горното е условно!)
Което показва , че престъпленията на другите малцинства за  много по-малки , в сравнение с циганското малцинство !
Защо е трябвало да се представя като "Концепция само за ромите(циганите) , не мога да разбера !
 Ама толкова му е бил акъла на Каракачанов или е действал импулсивно под въздейстие на случая с военния , което не го оправдава ! Поводът за "Концепция" е добър , представянето ѝ - несполучливо !
« Последна редакция: Февруари 10, 2019, 07:26:23 от Чок觧 »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #96 -: Февруари 09, 2019, 22:13:04 »
Quote (selected)
ще отидем в Нюрнберг
хубав град, има какво да се види. препоръчвам. и културни неща /дюрер примерно е бил оттам и има музей/, и разни типични франконски шойфелета за хапване, и бирата им е хубава. да.

а по твоето нещо има доку-центрум. също може да се посети.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #97 -: Февруари 09, 2019, 22:15:20 »
Quote (selected)
ще отидем в Нюрнберг
хубав град, има какво да се види. препоръчвам. и културни неща /дюрер примерно е бил оттам и има музей/, и разни типични франконски шойфелета за хапване, и бирата им е хубава. ja

а по твоето нещо има доку-центрум. също може да се посети.

Ja, ja  :smokin:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #98 -: Февруари 09, 2019, 22:23:23 »
aber naturlich! wunderbar!  :bigok:

имам прекрасни впечатления от града. отделно, че съм в епсилон-околността /тези, които не са чували за непрекъснатост на функция, няма откъде да са разбрали за епсилон-делта дефинициите, ама това си е техен проблем/.

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #99 -: Февруари 10, 2019, 01:00:36 »
Quote (selected)
глей ква злоба храчи..
Е, аз, в духовността си, явно съм я докарал само до тук!
На някои, които са с претенциите да са достигнали по-горни нива, измерения и т.н., визията, явно им е по-ясна (бидейки от по-високо), а и способностите им са достигнали до там, че да определят каква ми е била настройката, докато съм пишел репликите си тук.
А аз мислех, че седейки си кротко на компа, изказвам едно обикновено мнение... По отношение на заобикалящите ме (ни) цигани, както и намек към тези, които са "мерудията" на гърнето.
Трябва да обърна внимание върху себе си, защото, явно, критерият ми за "злоба" се различава от този на висшенамиращите се!

Но, пък, едно нещо  ми се стори много познато. От "Факултето". И ми стана ... някак така мило, по махленски.
Изказът в цитата. Там, горе...

Чок觧

  • Гост
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #100 -: Февруари 10, 2019, 07:47:14 »
Брадатко уж духовен го раздава, с висши материи се занимава, пък като опре у настоящето, глей ква злоба храчи.... И да, и аз съм патила еднъж от цигани и безброй пъти от държавата, политиците и мутробизнесмените.

А работата тръгна оттам, че на всяко живо същество оцеляването му е заложено в гените. И даже хлебарка да е, трябва да имаш стратегия как да я утрепеш, преди да завъди потомство и да утрепе теб. А камо ли коте или куче. Нещата са такива, каквито са. Интелигентните хора ги виждат така, неинтелигентните  - както им се иска.
За справяне с циганския проблем трябва адекватна стратегия, а за това трябва ясно виждане, бистър ум и твърда ръка. Байното с каската нема ни едно от трите.
   На Брадатко седмо ниво и осма плътност са му през  :pissed-891: , него го вълнува настоящето тук и сега !
 А ти защото си патила еднъж и не са те повторили си много ербап . Иначе и ти щеше да храчиш и плюеш , какво - ти си знаеш .
 Говорим за "епидемия от престъпления и безнаказаност  сред ромското малцинство" , много често  престъпленията , кражбите по селата дори и не се регистрират , понеже е традиция да се краде(!) , ти се хвана на Каракачана за каската , твърдата му глава и мъглявия поглед !
 Ако твоя син бе този военен и бе пребит , пак ли такива щеше да ги плещиш ? Трябва ли непременно нещастието , трагедията да опре до твоя задник , за да ти се отворят очите за проблема ? ? ?
« Последна редакция: Февруари 10, 2019, 09:34:27 от Чок觧 »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #101 -: Февруари 10, 2019, 08:03:26 »
Quote (selected)
Да ме прости Lillian , че споменавам деца , ама ако твоя син бе този военен и бе пребит , пак ли такива щеше да ги плещиш ? Трябва ли непременно нещастието , трагедията да опре до твоя задник , за да ти се отворят очите за проблема ? ? ?
съжалявам, не мога да те простя !
не ти прощавам начина, по който се опитваш да засегнеш Кайли, не прощавам и супер неприятния опит на Брадатко да уязви Фирмин
не разбирам този арогантен начин на водене разговор, нито усилията ви събеседникът да бъде лично уязвен, или дори чрез децата му
това е много лош нрав, не го прощавам
не знам дали сме тук за да се държим като пораснали хора, да обсъждаме някакви теми,или да служите на страстите си
не ти прощавам и това,че се опитваш да ме убедиш в нещо, споменавайки децата ми
нямаше да ти простя дори ако беше споменал твоите
има граници, които не бива да се преминават
боя се, че подлагате малкия ни форум на сериозно изпитание и той няма да издържи, хората си тръгват един след друг

Чок觧

  • Гост
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #102 -: Февруари 10, 2019, 09:21:20 »
Quote (selected)
боя се, че подлагате малкия ни форум на сериозно изпитание и той няма да издържи, хората си тръгват един след друг

Стига си манипулирала форума ! По какво домашното насилие са различава от ромското по селата ? Или в твоята тема за домашното насилие може , а тук не ?
 "Ах , ама да не се споменавали децата ! "
 Ами ние заради тия деца живеем , заради тези деца искаме да направиме Родината си по-спокойна и безопасна ! С минимална престъпност !
 Престани да манипулираш форума !
Съжалявам , че съм ти поискал прошка ! Не искам да ми прощаваш ! От такива като теб - прошка не искам !
« Последна редакция: Февруари 10, 2019, 09:25:39 от Чок觧 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #103 -: Февруари 10, 2019, 09:29:05 »
"Ах , ама да не се споменавали децата ! "

Скоро няма да ги споменаваме.
Като приемем стратегията за децата ще се окаже, че вече не са наши.
Няма да можем да ги учим на нищо различно от джендъризма, не можем да ги наказваме и пощряваме, да не им затормозим психиката.
Ще ни остане само едно задължение да ги храним, обличаме и да им даваме джобни колкото искат иначе икономическа дискриминация.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #104 -: Февруари 10, 2019, 09:33:18 »
имам молба към админа да затвори и тази тема!
« Последна редакция: Февруари 10, 2019, 09:51:15 от Mr. Blue »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #105 -: Февруари 10, 2019, 09:34:48 »
... и Чоки, стига с тази Родина, пич, смешно става

gossinger

  • Гост
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #106 -: Февруари 10, 2019, 11:54:04 »
имам молба към админа да затвори и тази тема!

А аз искам да спрете с личните нападки и да се придържате към темата в заглавието.

Ако няма какво да кажете по нея, просто замълчете, но не се отплесвайте, към странични неща, особено към личността на коментиращите тук.

Затварянето на теми е най-лесното нещо на света, но аз съм малко бруталист и не предпочитам лесните начини. Така, че взимайте се в ръце и се дръжте прилично.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9549
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #107 -: Февруари 10, 2019, 12:37:07 »
Чоки, изписах ти половин ферман оттатък и докато пишех, заключиха темата, сега няма да пиша толкова.
Не ти са верни мантрите.
За 30 години една държава може да изплува от нищото и да стигне на върха на света, може от върха или средата да се срине в нищото. Зависи има ли държавници, или не.
В България война не е имало от 75 години, във Франция също, ама тя дава огромни социални помощи и би трябвало вече по вашата логика да се е сринала. В Израел и Сърбия как е?
Суровини откъде и за какво при единна европейска политика за внос и износ?


Изобщо, пълен си с предразсъдъци.
Икономиката не се върти така, затова сме така. Това и хиляда пъти да го повторя, няма почти никой да го разбере. Ако ще правим капитализъм, трябва да има пазар. Това социалните държави са го разбрали и затова са добре, докато останалите се сриват.

Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Чок觧

  • Гост
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #108 -: Февруари 10, 2019, 13:07:18 »
Чоки, изписах ти половин ферман оттатък и докато пишех, заключиха темата, сега няма да пиша толкова.
Не ти са верни мантрите.
За 30 години една държава може да изплува от нищото и да стигне на върха на света, може от върха или средата да се срине в нищото. Зависи има ли държавници, или не.
В България война не е имало от 75 години, във Франция също, ама тя дава огромни социални помощи и би трябвало вече по вашата логика да се е сринала. В Израел и Сърбия как е?
Суровини откъде и за какво при единна европейска политика за внос и износ?


Изобщо, пълен си с предразсъдъци.
Икономиката не се върти така, затова сме така. Това и хиляда пъти да го повторя, няма почти никой да го разбере. Ако ще правим капитализъм, трябва да има пазар. Това социалните държави са го разбрали и затова са добре, докато останалите се сриват.
Не зная кои държави имаш за социални , ама във Франция размириците не са случайни . Във Великобритания Брекзита не е случаен ! В Германия надигащата се вълна от национализъм не е случайна ! В САЩ битката между Тръмп и демократите не е случайна . Предстои голяма икономическа криза именно заради пазарната икономика . За какво му е на Тръмп Венецуела - за да се противопоставя на Китай и Русия далеч от тях ? Не , заради нефта и златото .
Франция е със висок стандарт на живот , както и Израел затова и социалните са високи .
Аз социална помощ освен за безработица не съм получавал , но тя се изчислява в процент от заплатата за последните 18 месеца , после - нищо , защото работа има бол ! Или , ако не си работил 18 месеца - няма социални помощи - търсиш си спешно работа . И минималната работна заплата ти осигурява приличен начин на живот , дори и да си на квартира - който има собствено жилище си живее добре на минимална . Толкоз .
Не знам каква европейска "единна" политика , след като български храни в Западна Европа са 2-3 пъти по-евтини от тези в България ? И Западни стоки са 3-4 пъти по-скъпи в България ? На това пазарна икономика ли му викаш или крадене и грабеж ?
 В България и Франция не е имало война 75 години , ама България е била 500 години под робство , а Франция - Империя и колониална държава , не можеш да ги сравняваш !
 Да не говорим за разсипията последните 30 години , когато 90% от предприятията бяха унищожени не без помоща на същата тази Франция , за да няма конкурентни производители на продукция като тяхната .
А тези тикви , най-вече последните 10 години ако ги броиш за държавници - няма смисъл за какво да говорим ! :)



Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #109 -: Февруари 10, 2019, 13:51:08 »
Ако ще правим капитализъм, трябва да има пазар. Това социалните държави са го разбрали и затова са добре, докато останалите се сриват.

Държави със соцЯлен капитализъм?   :t1814:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9549
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #110 -: Февруари 10, 2019, 14:04:57 »
Чоки, човек може да докаже всичко, каквото си поиска, стига да подбере необходимите за това факти.
Не съм съгласна с версията ти и обясних що.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #111 -: Февруари 10, 2019, 14:19:20 »
Quote (selected)
"Ах , ама да не се споменавали децата ! "

Скоро няма да ги споменаваме.
Като приемем стратегията за децата ще се окаже, че вече не са наши.
Няма да можем да ги учим на нищо различно от джендъризма, не можем да ги наказваме и пощряваме, да не им затормозим психиката.
Ще ни остане само едно задължение да ги храним, обличаме и да им даваме джобни колкото искат иначе икономическа дискриминация.

Опитай се да си спомниш дали ориентацията ти е била повлияна от родителите ти и държавата или от други по-интересни фактори.
С възпитание от типа "Само да си станал джендър, ще те убия!", най-много да посееш в детето ужас и съмнение в себе си . 

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #112 -: Февруари 10, 2019, 14:21:51 »
Quote (selected)
"Ах , ама да не се споменавали децата ! "

Скоро няма да ги споменаваме.
Като приемем стратегията за децата ще се окаже, че вече не са наши.
Няма да можем да ги учим на нищо различно от джендъризма, не можем да ги наказваме и пощряваме, да не им затормозим психиката.
Ще ни остане само едно задължение да ги храним, обличаме и да им даваме джобни колкото искат иначе икономическа дискриминация.

Опитай се да си спомниш дали ориентацията ти е била повлияна от родителите ти и държавата или от други по-интересни фактори.
С възпитание от типа "Само да си станал джендър, ще те убия!", най-много да посееш в детето ужас и съмнение в себе си .

повечето начинаещи студенти по фройдизъм биха видели латентен джендъризъм в междуредието на масовото му и гневно отричане, не ли, м?  :bigok:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #113 -: Февруари 10, 2019, 14:24:22 »
Може и да нещо по-безобидно - повод да се изфука някой  с това, което му е нормално, но пак говори за липса на по-сериозни поводи за гордост.  :D

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #114 -: Февруари 10, 2019, 15:32:30 »
Quote (selected)
хората си тръгват един след друг
Не съм сигурен в това, гледайки статистиката ни.
Но ако някой си тръгва, то интересно заради какво, или заради кого, най-вероятно.
Моля, ако някой се чувства засегнат от мен, от начина по който пиша (макар и не под всяка тема - нямам необходимите познания по всичките), или ако съм отправил някаква персонална обида към някого - нека да ми каже. Пък и да даде извадка за което, тъй като не помня всичко, което съм написал.
Явно, тук, някак, докарах две участнички до състояние да потърсят в мен нещо, което би трябвало да потърсят първо в себе си.
Поне аз така правя.
Всеки си върви по пътя, и ако на тях така им е комфортно - моите уважения!
Аз, за доста години работа с хора разбрах (малко по-късно отколкото трябваше), че да знаеш кога да спреш е страхотно умение. И сила.
Е... аз спирам споровете. Поради безсмислеността, основно.
Да убедиш някого в нещо...
Вие сте тук да коментирате и изказвате собствено мнение-не да се съобразявате със всичко и всеки, спокойно !  :smokin:
« Последна редакция: Февруари 10, 2019, 16:06:00 от Mr. Blue »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #115 -: Февруари 10, 2019, 16:16:21 »
Quote (selected)
"Ах , ама да не се споменавали децата ! "

Скоро няма да ги споменаваме.
Като приемем стратегията за децата ще се окаже, че вече не са наши.
Няма да можем да ги учим на нищо различно от джендъризма, не можем да ги наказваме и пощряваме, да не им затормозим психиката.
Ще ни остане само едно задължение да ги храним, обличаме и да им даваме джобни колкото искат иначе икономическа дискриминация.

Опитай се да си спомниш дали ориентацията ти е била повлияна от родителите ти и държавата или от други по-интересни фактори.
С възпитание от типа "Само да си станал джендър, ще те убия!", най-много да посееш в детето ужас и съмнение в себе си .

повечето начинаещи студенти по фройдизъм биха видели латентен джендъризъм в междуредието на масовото му и гневно отричане, не ли, м?  :bigok:

Де да беше латентен серж.
Щом съм още тук, а не съм си хванал шапката сигурно съм влязъл някъде между 3-35 пол.
А за Лилиан, възпитанието може да става и с положителни примери.
По мое време никой не превъзнасяше джендърите колко по-духовни и креативни са от закостенелите мъже и жени.
Сега това е норма, даже е препоръчително.:beer-405:
« Последна редакция: Февруари 10, 2019, 16:18:24 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9549
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #116 -: Февруари 10, 2019, 16:31:23 »
Брадатко, мисълта ми беше, че циганите могат да се разглеждат от разрични перспективи. Не е задължително да ги следваш, но можеш да ги приемеш като просто различни нива на битието. Примерно, сам каза по-горе -


„Явно, тук, някак, докарах две участнички до състояние да потърсят в мен нещо, което би трябвало да потърсят първо в себе си.Поне аз така правя.“


Та, какво ако циганите са ти дерт на теб, щото отразяват нещо в теб и първо трябва да потърсиш в себе си каква е причината, която привлича външни прояви в реалността, познати на човешки език като цигани.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #117 -: Февруари 10, 2019, 18:30:02 »
Quote (selected)
Е... аз спирам споровете. Поради безсмислеността, основно.
Самоцитирам се.
Ако пак не е ясно - пак ще го напиша.

Пешо

  • Гост
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #118 -: Февруари 11, 2019, 11:21:52 »
... и Чоки, стига с тази Родина, пич, смешно става
Още по-смешно ще стане, ако се реши да каже нещо за Отечеството си ...

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: Каракачанов: Концепция за ромския етнос
« Отговор #119 -: Февруари 11, 2019, 12:19:21 »
Това не е за подигравка.
the lamers club honourable member …