Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 13:04:57

Автор Тема: Газпром осъди Сашо Дончев за 140 милиона евро и му прибира всичко?  (Прочетена 6790 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

AnonimusBG

  • Гост
Quote (selected)
Руският гигант "Газпром" е осъдил "Овергаз" на олигарха Сашо Дончев за рекордните 140 милиона евро. Решението на Международния арбитражен съд в Швейцария е окончателно, съобщава ексклузивно ПИК.
Обезщетението е за средства, отпуснати за оборудване на газопреносната мрежа в България.
По данни на ПИК всеки момент "Газпром" ще поиска запор на активите на Сашо Дончев, издател на вестник "Сега", в България. Банкери доверили  пред ПИК, че Дончев обикалял офиси на банки, за да търси спешно кредитиране.
Междувременно в лондонски съд тече и друго дело по сагата "Газпром" - "Овергаз", което на първа инстанция бе спечелено също от руската страна.
http://epicenter.bg/article/Gazprom-osadi-Sasho-Donchev-za-140-miliona-evro-i-mu-pribira-vsichko-/175275/4/0

Онзи ден ме пратиха във фризера и Газпром им отмъсти.
Шутка разбира се.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Ами, ще го осъди! Заемите все някога трябва да се връщат. Това се очакваше отдавна. Още като се активизира "политически" срещу Газпром стана ясно, че скоро ще гори.

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Току-що и аз прочетох, Анонимус.
Това обяснява рязката смяна на редакционната политика - вече всяка първа публикация е антируска пропаганда, спецификата на модерирането и пр.

На първо четене:
Медиите трябва ли да са олигархично-милионерска собственост?
Кой и как става и е милионер и олигарх в България?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Току-що и аз прочетох, Анонимус.
Това обяснява рязката смяна на редакционната политика - вече всяка първа публикация е антируска пропаганда, спецификата на модерирането и пр.

На първо четене:
Медиите трябва ли да са олигархично-милионерска собственост?
Кой им как става е милионер и олигарх в България?

"Сега" е собственост на британска фондация, която е отделно юридическо лице.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
която е отделно юридическо лице.

Формално - да. Но е негов.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
която е отделно юридическо лице.

Формално - да. Но е негов.

Теб ли да обяснявам за de jure и de facto, м?

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Не единственият сайбия, маскиран зад няколко "юридически лица"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Теб ли да обяснявам за de jure и de facto, м?

Не, няма нужда. Въпросът е, че може и СЕГА да изгори. СЕГА винаги е бил вътре финансово, но Дончев го крепеше, защото му трябва медия.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Теб ли да обяснявам за de jure и de facto, м?

Не, няма нужда. Въпросът е, че може и СЕГА да изгори. СЕГА винаги е бил вътре финансово, но Дончев го крепеше, защото му трябва медия.

Според мен сега изгоря отдавна. Редакционната политика се промени мааалце, скоро не бих се изненадал и да спре, пу пу.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Редакционната политика се промени мааалце, скоро не бих се изненадал и да спре, пу пу.

Не малце. Тя се промени отдавна и чувствително. Правопропорционално с развитието на арбитражното дело. Но Дончев ще го държи за последно. Онова изпълнение с Гл. прокурор ясно показва какъв манипулатор е. А си е и човек на Луканов, де!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
СЕГА се оформи окончателно като жълта медия още преди година-година и половина.
Смяната на сайтове и др. такива само финализира падението.
Запазил съм си неупотребяван и несанкциониран ник за там.
За да им пусна един Менделсон на изпроводяк.
Дано само да усетя времето, че може да е и съвсем внезапно.
Дончев по начало не е спазвал договора с Газпром - идеята е била да разширява мрежата, не да конкурира и измества от снабдяването БГ оператори.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Quote (selected)
Quote (selected)
За да им пусна един Менделсон на изпроводяк.

- Ако щат да ги затриват Оттатък, то пък голяма полза с тях.
 :smokin:
Тя една Аделина Марини им стига, като рекламна фигура на веруюто им. Да не говорим за козяшките питомци и от тях подкрепяното тролско скудодумие...

Когато им пуснеш Некролога посредством таваг. Менделсон, моля напиши с дребни букви отдолу, че и аз не изпитвам никаква съпричастност и още много по-малко жалея. Въпреки, че поотделно погледнато, ще е жалко за хората там да загубят работата си - дори тази да започна да жълтее доста яко.

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
 :way_to_go-1308: :yes-1289:
Ако може и моето име да се присъедини.
Откакто се създаде този форум, не съм влизал там даже и от любопитство.
Набъкан е с прекалено омерзителни фигури и не се чувствам комфортно там.
Изобщо за "Сега" ми е  :smoking_a_lot-419: (щот' ги нема пуканките)...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Изобщо за "Сега" ми е  :smoking_a_lot-419: (щот' ги нема пуканките)...

Туй е по–ефектно! Повервай ми ...  :cooking:
« Последна редакция: Февруари 14, 2019, 22:54:07 от Джиджи »

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Ц!
Щи опонирам, този път!
Оня с пуканките навява/намеква настроение на емблематична индиферентност, докато този тук, с яйцето е доволен.
Което аз НЕ ИСКАХ да изразя.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Quote (selected)
Откакто се създаде този форум, не съм влизал там даже и от любопитство.
:way_to_go-1308:
- За жалост, съм привикнал в представяне на новините Оттатък и там първо ги чета. После ако погледна по- надолу, веднага и на мен ми се доповръща от "партнерите"... Даже днеска си мислех, че има далеч по прилични и четливи източници за новините. Трябва да свикна с други, не само на постна диета при "сега".

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ц!
Щи опонирам, този път!
Оня с пуканките навява/намеква настроение на емблематична индиферентност, докато този тук, с яйцето е доволен.
Което аз НЕ ИСКАХ да изразя.

Ми, опонирай ми секи път, щото този път си прав!   

А аз и без туй търся за обновения набор от емотикони подобни пуканки, ама май ще оставим старите, щото са достатъчно големи и изразителни. :0008: :0005:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Да, няма какво да правим в "Сега", да им обявим бойкот, да не влизаме дори анонимно, за да да не им навиваме брояча, електронен вестник се убива с пълно игнориране!

Освен това "Сега" си е соросоиден вестник отдавна.
Вие си ги избрахте!

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Соросоиден-несоросоиден, ценях го заради няколко пишещи в наблюдател, заради форума естествено и заради книжовния български език.

От любимите ми наблюдатели сал един Джимо е останал (да е жив и здрав!).

От любимите ми форумци все още, но все по-рядко се включва по някой.

Езикът на заглавията, особено в горещите, е откровено просташки, а текстовете изглеждат, като че ли ги е писал/превеждал "високо /не/дообразован идиот, недоучил шест езика"(да ми прости Джером за добавеното "/не/"), с летална форма на русофобия.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Уважаема SvSophia, напълно се солидаризирам с Вас! Бих изброил с уважение още няколко списуватели там - в задоградието, както и един-двама годни за забавляване с тях. Стига да имаме време за пилеене, все пак.

Радвам се, на Вашето присъствие, това на старите форумци тук и желанието на всички да споделят знания, опитности и имаме общуване в една нормална среда - без принудата да се четат или набиват в очите "умнотиите" на нахалните тролове..
:t0328:

Колкото до Сашо Дончев, аз се надявам нещата около него да са зложелателно пресилени и ако има нещо - да спаси кожата. Той бе и е, доколкото съм обективно информиран, трън в очите на управляващите, а от тук нататък следва, че не трябва да се обръща внимание на информациите от официозите!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Да, няма какво да правим в "Сега", да им обявим бойкот, да не влизаме дори анонимно, за да да не им навиваме брояча, електронен вестник се убива с пълно игнориране!

Много се само–надценяваш, драги. Защото СЕГА /имам предвид форума!/ не зависи от нас тук. Не зависи и от списващите там. Днешният форум на СЕГА зависи единствено от прищевките на разработчиците, които по всичко личи, че изобщо не се интересуват от него!

Първо, защото май имат нещо общо със сина на Дончев, за което беше писал тук Тути. И се разпореждат с политиката на вестника!!! А явно и с модерацията.

И второ, защото вече е ясно и на малките деца, че се интересуват единствено от електронния вестник, за който най–вероятно са дали обещание да го направят ТОП КЛИКБЕЙТ парцал парче. И го направиха!!! :sniperer:

А при коментарите не са въвели още изскачащи „pop–up реклами” само изотзад … :m1313:
« Последна редакция: Февруари 24, 2019, 18:02:36 от Джиджи »

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
И аз се радвам, че съм тук, Eisblock, защото все по-дефицитно е нормалното общуване, което носи смисъл - нямам предвид само оня форум.
За съжаление напоследък все по-малко възможност имам да пиша, но внимателно чета написаното по различните теми, когато намеря време.
А и този форум дори чисто “технически” си е подарък. За което съм признателна на създателите му.