Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 01:29:47

Автор Тема: МВР за боя в Кюстендил  (Прочетена 11460 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Чок觧

  • Гост
МВР за боя в Кюстендил
« -: Февруари 18, 2019, 07:54:56 »
Да бе да ! Гювендии !
http://epicenter.bg/article/MVR-za-boya-v-Kyustendil--Prichinata-ne-e-etnichesko-naprezhenie--a-alkohol/175502/3/0
Комисар Елиан Стамболийски и прокурор Камелия Стефанова с подробности за мелето в дискотеката
МВР за боя в Кюстендил: Причината не е етническо напрежение, а алкохол
2181 | 17 февр. 2019 | 14:37
Човекът, нанесъл смъртоносния удар, все още не е задържан и се издирва
Причината за сбиването пред заведение в Кюстендил, което завърши с един убит и петима ранени, не е етническо напрежение, а голямо количество употребен алкохол, казаха на брифинг от полицията и прокуратурата.
„Не говорим за напрежение между етносите, случаят е битов в следствие на голямо количество употребен алкохол”, категоричен беше комисар Елиан Стамболийски, директор на Областната дирекция на МВР в Кюстендил, цитиран от БТВ.
Човекът, нанесъл смъртоносния удар, все още не е задържан и се издирва. „Установен е, знаем кой е и от свидетелски показания, и от видеозаписи, предстои задържането му. Той е от ромски произход  и е криминално проявен, с 3 криминални прояви, 2 от които са за телесни повреди”, каза Стамболийски. По думите му става въпрос за 19-годишен младеж. ЦИГАНИН !
От петимата ранени един е с тежка черепно-мозъчна травма и е транспортиран днес в неврохирургията на „Пирогов”. Останалите ранени са с по-леки порезни наранявания и са в болницата в Кюстендил.
По случая е започнато досъдебно производство.
„Причината за сбиването пред заведение в Кюстендил е употребата на алкохол от един от участниците в конфликта. Не можем да говорим за възникнало напрежение в резултат на етнически въпроси”, каза и окръжният прокурор Камелия Стефанова.Към момента са задържани 8 души. Изясняват се всички участници в сбиването. Сред тях има и криминално проявени.
Задържаните, както и лицата в болница, са и от български, и от ромски произход. Убитият няма криминални регистрации.
Ще бъдат прегледани записи от камери, полицията разполага и със свидетелски показания. Заведението също ще бъде проверено прецизно, увериха от МВР. По думите на директора на областната полиция в ромския квартал няма блокада. По-засиленото полицейско присъствие е заради издирването на участника в сбиването.
****


Валери Дъбов, убитият при масовия бой в Кюстендил.
   

Други 8 души участвали в мелето са задържани
Валери Дъбов е убитият при масовия бой в Кюстендил

2304 | 17 февр. 2019 | 18:58
   Валери Дъбов е убитият тази сутрин в Кюстендил 35-годишен мъж, съобщава „Канал 3“.
Все още се издирва 19-годишният "НЕВИНЕН" младеж от ромския квартал в града по подозрение, че е извършител на убийството. Той е с три криминални прояви.
Други 8 души, участвали в мелето, са задържани. Шефът на полицията и окръжният прокурор Маргарита Стефанова са категорични, че скандалът е битов, а не на етническа основа. Възникнал е в резултат на употреба на алкохол
/БОГ ДА ГО ПРОСТИ БЪЛГАРЧЕТО - ОЩЕ ЕДНА ЖЕРТВА НА ЦИГАНСКИЯ ТЕРОР И БЕЗНАКАЗАНОСТ ! :t1933:
***
Заловен е 19-годишният младеж, издирван за убийството на 35-годишния мъж при масовия бой в Кюстендил
0 | 18 февр. 2019 | 07:31
На видео записите именно той нанася фаталните удариС КАКВО ГИ НАНАСЯ ТЕЗИ ФАТАЛНИ УДАРИ ? ? ?
   Задържан е 19-годишният младеж, издирван за убийството на 35-годишния мъж при масовия бой в града.
Това съобщи за Радио „Фокус“-Кюстендил говорителят на ОДМВР-Кюстендил Катя Табачка.
19-годишният младеж е разпознат от свидетелски показания и видео записи, че именно той е нанесъл фаталните удари, при които е починал 35-годишният мъж след сбиването в Кюстендил.
 и ХИЛЯДИ ПЪТИ ПИСАЛИ  "младеж" , "младеж" , А ЩЕ СЕ ОКАЖЕ 100 КИЛОГРАМОВО ГОВЕДО !

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: МВР за боя в Кюстендил
« Отговор #1 -: Февруари 18, 2019, 08:23:36 »
ОЩЕ ЕДНА ЖЕРТВА НА ЦИГАНСКИЯ ТЕРОР И БЕЗНАКАЗАНОСТ !

Айде пак с тоя цигански терор! Какво ви става, бе, хора!? Каква безнаказаност ви се привижда?

Чок觧

  • Гост
Re: МВР за боя в Кюстендил
« Отговор #2 -: Февруари 18, 2019, 09:33:28 »
ОЩЕ ЕДНА ЖЕРТВА НА ЦИГАНСКИЯ ТЕРОР И БЕЗНАКАЗАНОСТ !

Айде пак с тоя цигански терор! Какво ви става, бе, хора!? Каква безнаказаност ви се привижда?

Що бе отврат ? Ти прочете ли някъде турци да са се напили с българи и да са наръгали или заклали някого ? Прочете ли за арменци ? Евреи ?
Ако имаше закон който да се спазва и строги наказания , щяха ли така безнаказано да се разпищолят и да нападат и убиват ?
Колко пъти е съден този "нежен и скромен 19 годишен младеж от ромски произход"  Колко присъди са влязли в сила ? Колко пъти са му дали минималната присъда или са го пуснали "за добро поведение" ? Дали и сега няма да му дадат 3 години затвор и на втората пак да го пуснат за добро държание И ДА ЗАБРАВЯТ ДА ГО ПРИБЕРАТ ! КОЛКО С ВЛЕЗЛИ ПРИСЪДИ СЕ РАЗХОЖДАТ МЕЖДУ ВАС И ВСЕКИ МОМЕНТ МОГАТ ДА СИ "ЗАРАБОТЯТ" СЛЕДВАЩАТА ?
ТОВА НЕ Е ЛИ ТЕРОР , ЦИГАНСКИ ТЕРОР ? ПАК ПИТАМ :КОЛКО ТУРЦИ СА СЕ СБИЛИ С БЪЛГАРИ И СА ГИ ЗАКЛАЛИ ? ТЕ СА ПО-МНОГОБРОЙНО МАЛЦИНСТВО ОТ ЦИГАНИТЕ , НАЛИ ?
КОГАТО ЗА УМИШЛЕНО УБИЙСТВО СЕ ДАВАТ ПРИСЪДИ ПО-МАЛКО ОТ 18-30 ГОДИНИ ИЛИ ДОЖИВОТЕН Е БЕЗНАКАЗАНОСТ !
« Последна редакция: Февруари 18, 2019, 09:37:35 от Чок觧 »

Чок觧

  • Гост
Re: МВР за боя в Кюстендил
« Отговор #3 -: Февруари 18, 2019, 10:21:30 »
От страницата му във Фейсбук:
Валери Дъбов
20 август 2018 г. ·

Има едни такива моменти в които ти се плаче,иска ти се да викаш,да изпочупиш всичко около себе си но не можеш,стискаш юмруци,стискаш зъби и продължаваш напред,без да показваш и капчица слабост,защото проявиш ли слабост ще бъдеш ударен точно там в най слабото ти място а най слабото място на човека е сърцето му,и ударите нанесени там болят най силно и раните заздравяват най трудно,за съжаление!!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: МВР за боя в Кюстендил
« Отговор #4 -: Февруари 18, 2019, 11:36:14 »
ОЩЕ ЕДНА ЖЕРТВА НА ЦИГАНСКИЯ ТЕРОР И БЕЗНАКАЗАНОСТ !

Айде пак с тоя цигански терор! Какво ви става, бе, хора!? Каква безнаказаност ви се привижда?

А ти не я ли ВИЖДАШ тази безнаказаност?  :m1728:

И трябва ли непременно да я почувстваш на гърба си, за да я видиш?!! :m1708:
« Последна редакция: Февруари 18, 2019, 11:48:41 от Джиджи »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: МВР за боя в Кюстендил
« Отговор #5 -: Февруари 18, 2019, 11:46:53 »
Безнаказаност е когато нямат какво повече да ти направят. Не случайно така се и наричат - αθίγγανοι, асингани - "недосегаеми". Ако бяхме ги образовали и обуржоазили малко от малко, щеше да е ни е по-спокойно на самите нас.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: МВР за боя в Кюстендил
« Отговор #6 -: Февруари 18, 2019, 11:51:52 »
Безнаказаност е когато нямат какво повече да ти направят.
:t2629:
Безнаказаност е, когато не ти правят нищо.  :t2412:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: МВР за боя в Кюстендил
« Отговор #7 -: Февруари 18, 2019, 11:56:47 »
безнаказаност  не е думата
затворите са пълни 80% с цигани, този също ще бъде осъден
изобщо не е това проблемът
а и случаят изглежда, като битка между пияни групи, жалко за убития мъж
щеше да е толкова жалко и ако беше циганин

Чок觧

  • Гост
Re: МВР за боя в Кюстендил
« Отговор #8 -: Февруари 18, 2019, 12:06:46 »
Безнаказаност е когато нямат какво повече да ти направят.
:t2629:
Безнаказаност е, когато не ти правят нищо.  :t2412:

Грешиш , момиче ! Безнаказаност е когато нищо не им правиш или не можеш да им направиш , защото закона или власта ги прави недосегаеми ! ! !

Чок觧

  • Гост
Re: МВР за боя в Кюстендил
« Отговор #9 -: Февруари 18, 2019, 12:13:33 »
безнаказаност  не е думата
затворите са пълни 80% с цигани, този също ще бъде осъден
изобщо не е това проблемът
а и случаят изглежда, като битка между пияни групи, жалко за убития мъж
щеше да е толкова жалко и ако беше циганин
Затворите са пълни 80% с цигани и ще се препълват , защото наказанията не са адекватни  , отговарящи на степента на извършеното престъпление !
Ако за непредумишлено убийство се осъждаха на 8 години , за изнасилване на 18 , за умишлено - на 20-30 и за повече от едно - доживот ,  без право на обжалване за всичко , много , не само цигани биха се замислили , преди да извършат престъпление ! Присъдата трябва да има възпираща , назидателна функция  !
***
 А ако се окаже че българинът е празнувал с приятелката си и циганите са започнали да я закачат и той при опита си да я защити е бил убит ? Тогава каква песен ще пеете всички , включително МВР и Прокуратура ?
« Последна редакция: Февруари 18, 2019, 12:16:25 от Чок觧 »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: МВР за боя в Кюстендил
« Отговор #10 -: Февруари 18, 2019, 12:25:37 »
а и случаят изглежда, като битка между пияни групи, жалко за убития мъж
щеше да е толкова жалко и ако беше циганин
Да, но НЕ Е! За пореден път!!! :t0112:

И с "жалко" живот не се връща. А ти гледаш на случая като "битка между пияни групи" – точно като полицията и прокуратурата на брифинга в Кюстендил. Но ТЕ имат защо – защото ги е срам! А ТИ нямаш!!!

Защото това е пореден случай, коментиран от един нормален българин под статията в Епицентър по следния начин:

Quote (selected)
мангалите пак претрепаха българче и ............................... НИЩО !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Последна редакция: Февруари 18, 2019, 12:34:11 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: МВР за боя в Кюстендил
« Отговор #11 -: Февруари 18, 2019, 12:33:33 »
защото наказанията не са адекватни  , отговарящи на степента на извършеното престъпление !

Ти какви "адекватни" наказания предлагаш? Разчленяване, набиване на кол, пиене на разтопено олово? Законите и наказанията са еднакви за всички. Освен ако не предлагаш специално законодателство. Нещо като ЗЗН, ама да заменим евреи с цигани, а?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: МВР за боя в Кюстендил
« Отговор #12 -: Февруари 18, 2019, 12:45:47 »
Безнаказаност е когато нямат какво повече да ти направят.
:t2629:
Безнаказаност е, когато не ти правят нищо.  :t2412:

Грешиш , момиче ! Безнаказаност е когато нищо не им правиш или не можеш да им направиш, защото закона или властта ги прави недосегаеми ! ! !

Аз не греша нищо!!! Тъй като от години борбата е – защото имаше такава борба! – точно срещу тези закони и тази власт, заради които цари това беззаконие ...

Не може винаги да приемаме тези закони и тази власт за даденост, Чоки!!!

И да коментираме всичко, без да допуснем и за секунда, че те не само може, а и ТРЯБВА да бъдат променени!!!

Чок觧

  • Гост
Re: МВР за боя в Кюстендил
« Отговор #13 -: Февруари 18, 2019, 12:45:53 »
Quote (selected)
Ти какви "адекватни" наказания предлагаш? Разчленяване, набиване на кол, пиене на разтопено олово? Законите и наказанията са еднакви за всички. Освен ако не предлагаш специално законодателство. Нещо като ЗЗН, ама да заменим евреи с цигани, а?

А стига с твоите простотии за евреите а ? Изпростяваш на едро ! Какво общо имат тук евреите ? Заклали , убили изнасили някой българин или българка ?
За България говорим !
 Искаш за Израел да говорим ? Каква представа и понятие си имаш , че да обсъждаме тая тема ?
Ами гледай : За прелюбодейство на вуйчо(религиозен) с племенницата си , която са му я оставили да попечителства - 18 години затвор !
 За убийство доживотен затвор ! За повече от едно убийства - няколко доживотни присъди !
 Така е в Израел !
Ти докога ще ходиш подире ми е ще ръсиш простотии на тема евреи ? Това , че си сталинист е добре - и аз съм сталинист , ама се старая да не простея като теб !
***
 А наказанията съм ги изброил в коментара към Лилиан - грамотен си , чети !
« Последна редакция: Февруари 18, 2019, 12:49:06 от Чок觧 »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: МВР за боя в Кюстендил
« Отговор #14 -: Февруари 18, 2019, 12:46:06 »
КОГАТО ЗА УМИШЛЕНО УБИЙСТВО СЕ ДАВАТ ПРИСЪДИ ПО-МАЛКО ОТ 18-30 ГОДИНИ ИЛИ ДОЖИВОТЕН Е БЕЗНАКАЗАНОСТ !

За това деяние се полага от 15 до двадесет години. Ако е бил съден за други престъпления става опасен рецидив и там се отива на доживотен затвор или доживотен без замяна. Следователно не е БЕЗНАКАЗАНОСТ! И, О, чудо! В НК не пише, че се прилага само срещу цигани.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: МВР за боя в Кюстендил
« Отговор #15 -: Февруари 18, 2019, 12:52:32 »
А стига с твоите простотии за евреите а ? Изпростяваш на едро ! Какво общо имат тук евреите ?

О, много общо има! И ти току-що го доказа. Начи, за цигани може да се говори по всякакъв начин, но само някой да спомене думата евреин и подскачате като ужилени. Не знам за какъв ще ме обявиш ако ти повторя дословно постингите и заменя само думата циганин с евреин. И на мен ми писна Ротшилд и Рокфелер да управляват света, но не искам за тях "адекватни" наказания.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: МВР за боя в Кюстендил
« Отговор #16 -: Февруари 18, 2019, 12:53:29 »
Ти какви "адекватни" наказания предлагаш? Разчленяване, набиване на кол, пиене на разтопено олово? Законите и наказанията са еднакви за всички. Освен ако не предлагаш специално законодателство. Нещо като ЗЗН, ама да заменим евреи с цигани, а?

А ти явно не си прочел внимателно Чоки, който пише, че това се отнася до всички:

Quote (selected)
много, не само цигани биха се замислили, преди да извършат престъпление!
 
Присъдата трябва да има възпираща, назидателна функция!

OTVRAT
, не си прав и не отклонявай тук без никаква причина темата към евреите, МОЛЯ!

Имаме достатъчно други неща, които да обсъждаме. За циганите. Защото затвориха оная тема ...
« Последна редакция: Февруари 18, 2019, 13:00:03 от Джиджи »

Чок觧

  • Гост
Re: МВР за боя в Кюстендил
« Отговор #17 -: Февруари 18, 2019, 12:55:59 »
КОГАТО ЗА УМИШЛЕНО УБИЙСТВО СЕ ДАВАТ ПРИСЪДИ ПО-МАЛКО ОТ 18-30 ГОДИНИ ИЛИ ДОЖИВОТЕН Е БЕЗНАКАЗАНОСТ !

За това деяние се полага от 15 до двадесет години. Ако е бил съден за други престъпления става опасен рецидив и там се отива на доживотен затвор или доживотен без замяна. Следователно не е БЕЗНАКАЗАНОСТ! И, О, чудо! В НК не пише, че се прилага само срещу цигани.

 Браво , и колко получават след споразумение с прокуратурата ? Колко получи Анита Мейзер(не я знам българка ли е , циганка ли е ) за умишленото убийство на онова младо момче ? 3 години !!! е ка след това тя или някоя друга да не удуши още двама трима след като има прецедент ?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: МВР за боя в Кюстендил
« Отговор #18 -: Февруари 18, 2019, 12:58:51 »
А ти явно не си прочел внимателно Чоки, който пише, че това се отнася до всички:


Какво да го чета Чоки, бе, Жижи? Нямало било адекватни наказания за циганите! Не за всички, а за циганите. С големи букви! И много добре знам, че той няма предвид "всички".

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: МВР за боя в Кюстендил
« Отговор #19 -: Февруари 18, 2019, 13:02:19 »
Браво , и колко получават след споразумение с прокуратурата ? Колко получи Анита Мейзер(не я знам българка ли е , циганка ли е ) за умишленото убийство на онова младо момче ? 3 години !!! е ка след това тя или някоя друга да не удуши още двама трима след като има прецедент ?

Ся, ако трябва да ти обяснявам наказателното право и наказателния процес, ще трябва да ме поканиш един-два месеца в Израел на твои разноски. Двата казуса са просто различни. На Мейзер беше по непредпазливост. Това е хулиганство. Има малка разлика. Не знам дали я схващаш.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: МВР за боя в Кюстендил
« Отговор #20 -: Февруари 18, 2019, 13:04:08 »
 :t2626: Затуй аз поне за момента съм дотук.

А вий двамата съ оставете да ви налазят с дитирамби за циганите!!!

Чок觧

  • Гост
Re: МВР за боя в Кюстендил
« Отговор #21 -: Февруари 18, 2019, 13:04:52 »
А стига с твоите простотии за евреите а ? Изпростяваш на едро ! Какво общо имат тук евреите ?

О, много общо има! И ти току-що го доказа. Начи, за цигани може да се говори по всякакъв начин, но само някой да спомене думата евреин и подскачате като ужилени. Не знам за какъв ще ме обявиш ако ти повторя дословно постингите и заменя само думата циганин с евреин. И на мен ми писна Ротшилд и Рокфелер да управляват света, но не искам за тях "адекватни" наказания.
Какво си ми доказал бе смешник ? Какво имам аз общо с евреите , че ми ги вреш под носа ? Че живея и работя в страната им ? Ми питай Кайли , дето живее във Франция как се отнася към минетите и френската любов въобще ? А? Простоията е същата !
 За Ротшилд , Рокфелер и Сорос най-вече какви "адекватни" наказания може да има ? Няма такова нещо ! :)
А аз пиша конкретно за законите , като възпиращщо и назидателно действие за всички , макар , че повода в случая са циганите
Но понеже ти си кон с капаци и като ми видиш коментара ти се привиждат евреи с кипи и шавета и не можеш да вденеш !
***
О, от предният ти коментар към Джиджи ясно си пролича горното !
« Последна редакция: Февруари 18, 2019, 13:09:42 от Чок觧 »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: МВР за боя в Кюстендил
« Отговор #22 -: Февруари 18, 2019, 13:07:53 »

И с "жалко" живот не се връща. А ти гледаш на случая като "битка между пияни групи" – точно като полицията и прокуратурата на брифинга в Кюстендил. Но ТЕ имат защо – защото ги е срам! А ТИ нямаш!!!
.....
ами аз от пресата се информирам
ти други източници ли имаш?

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: МВР за боя в Кюстендил
« Отговор #23 -: Февруари 18, 2019, 13:09:47 »
......
Но понеже ти си кон с капаци ..
:t2030:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: МВР за боя в Кюстендил
« Отговор #24 -: Февруари 18, 2019, 13:10:02 »
А аз пиша конкретно за законите , като възпиращщо и назидателно действие за всички , макар , че повода в случая са циганите

Пиши си, но смешникът си ти. Защото пишеш за неща, от които нямаш понятие. В наказателното право няма "назидание", Това е журналистическо-хоремашки термин.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: МВР за боя в Кюстендил
« Отговор #25 -: Февруари 18, 2019, 13:11:35 »
А ако заменим и евреите с българите в темата, няма ли да е по-малко нервно?
Каквато ни е държавата, такива са ни и циганите. Отражение на българите.
Те навсякъде са си малко социопатични, но до такова падение в малко страни са докарани. И спрямо самите себе си в миналото.

Чок觧

  • Гост
Re: МВР за боя в Кюстендил
« Отговор #26 -: Февруари 18, 2019, 13:13:42 »
Браво , и колко получават след споразумение с прокуратурата ? Колко получи Анита Мейзер(не я знам българка ли е , циганка ли е ) за умишленото убийство на онова младо момче ? 3 години !!! е ка след това тя или някоя друга да не удуши още двама трима след като има прецедент ?

Ся, ако трябва да ти обяснявам наказателното право и наказателния процес, ще трябва да ме поканиш един-два месеца в Израел на твои разноски. Двата казуса са просто различни. На Мейзер беше по непредпазливост. Това е хулиганство. Има малка разлика. Не знам дали я схващаш.
Няма какво да ми обясняваш нито ти , нито който и да било друг НК . Фактът , че затворите се пълнят с престъпници и престъпленията не намаляват , а се увеличават ясно показват , че наказанията не са назидателни и възпиращи ! И че НК , и законите не се спазват 1 А за Мейзер , че е било по "непредпазливост" ги разправяй на баба ми !

Чок觧

  • Гост
Re: МВР за боя в Кюстендил
« Отговор #27 -: Февруари 18, 2019, 13:18:03 »
А аз пиша конкретно за законите , като възпиращщо и назидателно действие за всички , макар , че повода в случая са циганите

Пиши си, но смешникът си ти. Защото пишеш за неща, от които нямаш понятие. В наказателното право няма "назидание", Това е журналистическо-хоремашки термин.

Абе да осъдят десетина -двайсет убийци на доживотен без право на замяна пък да видим има ли термин "назидание" или няма !

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: МВР за боя в Кюстендил
« Отговор #28 -: Февруари 18, 2019, 13:18:32 »
Няма какво да ми обясняваш нито ти , нито който и да било друг НК

А, ти си го знаеш! Добре. Няма вече!

gossinger

  • Гост
Re: МВР за боя в Кюстендил
« Отговор #29 -: Февруари 18, 2019, 13:28:12 »
 :t1255:

Охладете малко градусите, моля, че започнах да се изпотявам.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: МВР за боя в Кюстендил
« Отговор #30 -: Февруари 18, 2019, 13:31:34 »
 :thumbs_up-3334:

Чок觧

  • Гост
Re: МВР за боя в Кюстендил
« Отговор #31 -: Февруари 18, 2019, 13:33:55 »
Гольовците от Кюстендил – присъди за убийство, сводничество, нападения
В града има напрежение заради безнаказаността на ромския клан
18 фев 2019 07:00, Александър Попов
168
Гольовците от Кюстендил – присъди за убийство, сводничество, нападения
Полицията пази да не се разрасне напрежението в града. Снимка: Булфото

Пияни роми от клана Гольовците предизвикаха меле в центъра на Кюстендил, при което бе убит 35-годишния Валери Дъбов, петима души бяха ранени, а осем арестувани. За убийството бе обявен за издирване 19-годишен ром, по прякор Гучи, за когото се смята, че е нанесъл смъртоносния удар с нож.

Този клан от години е в центъра на почти всички престъпления в Кюстендил. Те станаха известни след убийство на пазач в черешов масив край кюстендилското село Шишковци през 2009 г., припомня "Труд". Три години по-късно Върховният касационен съд потвърди присъдите за деветима роми от фамилията и те бяха осъдени на общо 92 години затвор. Асен Иванов-Коняря получи най-тежката присъда – 19 години. Съдиите постановиха 18 години за брат му – Боян Иванов-Буле и за Георги Николов-Гърбушко. Останалите получиха по 16 г., 7 г. и четири години и половина затвор.
Още по темата
Протест в Кюстендил заради убийството в града
Местят в "Пирогов" още един пострадал от мелето в Кюстендил
8 души задържани за боя в Кюстендил, издирва се 19-годишен
Полицията на крак в Кюстендил, бди да не ескалира напрежението
Пострадал от боя – в тежко състояние, местят го в "Пирогов"
Масов бой в Кюстендил: Един човек почина, четирима други са ранени
От полицията вчера бяха категорични, че избухналата свада не е била на етническа основа, а се дължи на изпития алкохол в местната дискотека "Иридиум". Над 100 души обаче излязоха на протест и не скриха, че в града има напрежение заради безнаказаността на Гольовците, които живеят в квартал "Изток".

"Тук сме, защото не сме безразлични. Искаме да покажем съпричастност към семейството на убития днес човек. Целта ни не е да предизвикваме някакво напрежение, а да покажем, че гражданското общество се интересува от това, което се случва и това, че ние имаме позиция. Такова нещо може да се случи на всеки от нас", каза Елица Димитрова, един от организаторите на протеста.

Тарторът на Гольовците е задържан много пъти у нас и във Франция.

Славчо Игов има няколко присъди. След 1996 г. Гольовеца е арестуван във Франция, където е задържан от местната полиция с крупна сума долари, марки и франкове, вероятно от сводничество и търговия с крадени коли. Върнат е в България, но там е изпратен в кюстендилското психиатрично отделение с диагноза "тежко психично разстройство". После заминава за Франция с фалшив паспорт, като се установява в Тулуза. Там създава верига от публични домове, разбити през 2001 г. През 2002 г. заедно с брат му Стоян бяха осъдени в Тулуза на 13 години затвор за сводничество. Славчо бе експулсиран през 2006 г. в България от Франция и бе транспортиран в Бобовдолския затвор, където трябваше да доизлежи присъдата за сводничество, наложена му от френския съд. През 2008 г. бе освободен от Бобовдолския затвор. Брат му Стоян пък бе разследван за убийство във Варна.
През март 2017 г. Гольовците отново вилняха в заведение в Кюстендил и намушкаха с нож охранител, който се размина само с лека рана в рамото. През октомври миналата година роми от клана пребиха трима младежи пред дискотека в града.
През 2002 осъдени на 13 години затвор , през 2008 пуснати и единия вече разследван за убийство ! ОТВРАТ , туй е по твоя Наказателен кодекс ! :D
Хронологията на едно убийство
Скандалът и боят започнал на разсъмване в дискотека "Иридиум" между две компании. След намесата на охранители най-агресивните роми били изведени навън, а през това време Гольовците се обадили да повикат подкрепления.
Към 7:30 часа пристигнали 10-ина роми, въоръжени с ножове, мачете и бухалки и заедно със събратята си погнали другата компания по Ларгото на града. Сблъсъците продължили и в района на джамията "Ахмед бей" и в подходите към кооперативния пазар. По неофициална информация близо до джамията станала и смъртоносната схватка, при която Гучи пробол с нож в сърцето Валери Дъбов и избягал. Младият мъж издъхнал на място в локва кръв. Чичото на Гучи – Ангел Игов – Гольовеца, бил откран в кюстендилската болница с черпено-мозъчна травма. Оттам той бил транспротиран до "Пирогов" с опасност за живота.
Бойните сцени, включително и на убийството били заснети от камери, чиито записи са иззети от полицията.
19-годишният младеж от ромския квартал "Изток" има досие с три криминални прояви, две от които са за нанасяне на телесни повреди. Загиналият Вальо няма полицейски регистрации.

Евродепутатът Ангел Джамбазки пък призова кланът на Гольовците да бъде изселен.
"Този клан трябва да бъде изселен. От планетата Земя. Трите стъпки за решаване на циганския въпрос - циганската гета трябва да бъдат разрушени; бой, арест и затвор за дегенератите и спиране на всички социални помощи, връщане на парите от фалшивите ТЕЛК-ове", написа Джамбазки във Facebook.
Според него в краткосрочен план трябва да се възстанови редът. "Защото имаме гета, които са екстериториални – те не са българска територия и там вилнее законът на джунглата", каза Джамбазки. По думите му в средносрочен план следва да се прекратят злоупотребите с ТЕЛК и източването на здравната и социалната система, а в дългосрочен – "въвеждането на образованието и възстановяването на трудовите навици на тези наши съграждани".
"Ако не започне прилагането на национално приета стратегия за решаването на този въпрос, няма смисъл от участието на ВМРО в управление, което губи време на българските граждани, българския народ и на българската нация. ВМРО ще има и след участието в управлението. Ние нямаме проблем s министерските постове, имаме проблем с циганската престъпност", добави евродепутатът, цитиран "Труд".
По публикацията работи: Александър Попов

Прочети още на: https://www.dnes.bg/obshtestvo/2019/02/18/goliovcite-ot-kiustendil-prisydi-za-ubiistvo-svodnichestvo-napadeniia.402368


Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: МВР за боя в Кюстендил
« Отговор #32 -: Февруари 18, 2019, 13:48:46 »
В друга тема и по друг повод (социалните плащания) съм изказвала мнението си за циганите, както и за причините за състоянието, в което се намират сега. Има решения и то не толкова сложни как да се решат проблемите с тях (както и подводните камъни които се налага да бъдат изритани). Но, простотиите на разни вемереота (тиражирани винаги когато ги засърбят задниците, които услужливо подлагат за кинти) ми идват вече нанагорно. Напротив, смятам, че поведението им умишлено генерира напрежение и това се прави с цел чрез въздействието върху ниските хорски страсти да се телепортират по разни депутатски банки - място, на което отново ще осребряват мижитурското си поведение ...до следващите избори

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: МВР за боя в Кюстендил
« Отговор #33 -: Февруари 18, 2019, 13:49:14 »
Quote (selected)
Евродепутатът Ангел Джамбазки пък призова кланът на Гольовците да бъде изселен.
"Този клан трябва да бъде изселен. От планетата Земя. Трите стъпки за решаване на циганския въпрос - циганската гета трябва да бъдат разрушени; бой, арест и затвор за дегенератите и спиране на всички социални помощи, връщане на парите от фалшивите ТЕЛК-ове", написа Джамбазки във Facebook.

Тоя Джамбазки не е нормален, очевидно.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: МВР за боя в Кюстендил
« Отговор #34 -: Февруари 18, 2019, 13:53:46 »

И с "жалко" живот не се връща. А ти гледаш на случая като "битка между пияни групи" – точно като полицията и прокуратурата на брифинга в Кюстендил. Но ТЕ имат защо – защото ги е срам! А ТИ нямаш!!!
.....
ами аз от пресата се информирам
ти други източници ли имаш?

Ми не. И тук не става въпрос за това, кой откъде се информира, а за отношение към прочетеното в една и съща статия. 

И докато аз се отнасям към заключението на полицията и прокуратурата едва ли не с "разбиране" ;D, ти го взимаш за чиста монета!  :bounce-946:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: МВР за боя в Кюстендил
« Отговор #35 -: Февруари 18, 2019, 13:58:08 »
Quote (selected)
Евродепутатът Ангел Джамбазки пък призова кланът на Гольовците да бъде изселен.
"Този клан трябва да бъде изселен. От планетата Земя. Трите стъпки за решаване на циганския въпрос - циганската гета трябва да бъдат разрушени; бой, арест и затвор за дегенератите и спиране на всички социални помощи, връщане на парите от фалшивите ТЕЛК-ове", написа Джамбазки във Facebook.

Тоя Джамбазки не е нормален, очевидно.
Долу ръцете от Джамбазки!  :flower-1088:

Quote (selected)
Ние нямаме проблем с министерските постове, имаме проблем с циганската престъпност", добави евродепутатът, цитиран "Труд".
:yes-1289:
« Последна редакция: Февруари 18, 2019, 14:03:09 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: МВР за боя в Кюстендил
« Отговор #36 -: Февруари 18, 2019, 14:19:57 »
През 2002 осъдени на 13 години затвор , през 2008 пуснати и единия вече разследван за убийство ! ОТВРАТ , туй е по твоя Наказателен кодекс !

Е, такъв е моят Наказателен кодекс. Като си излежиш наказанието - излизаш. Твоят къв е?

Чок觧

  • Гост
Re: МВР за боя в Кюстендил
« Отговор #37 -: Февруари 18, 2019, 14:41:23 »
През 2002 осъдени на 13 години затвор , през 2008 пуснати и единия вече разследван за убийство ! ОТВРАТ , туй е по твоя Наказателен кодекс !

Е, такъв е моят Наказателен кодекс. Като си излежиш наказанието - излизаш. Твоят къв е?
По груби сметки - 2 работни , а не лежани в затвора да се броят за 3 дена . Разделяш 13 на 3 умножаваш по 2 и се получава 8 години и ~3месеца - 2010 лятото .
 Ако са ги лежали , а не са ги работили - 2015 г излизат .
Така излизат от 2 до 7 години по-рано .

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: МВР за боя в Кюстендил
« Отговор #38 -: Февруари 18, 2019, 14:59:29 »
По груби сметки - 2 работни , а не лежани в затвора да се броят за 3 дена . Разделяш 13 на 3 умножаваш по 2 и се получава 8 години и ~3месеца - 2010 лятото .
 Ако са ги лежали , а не са ги работили - 2015 г излизат .
Така излизат от 2 до 7 години по-рано .


Или не знаеш как се смятат дните в затвора, или манипулираш.
13 години = 4 745 дни
4 745 дни / 2 = 2372 работни дни
2 372 / 365 = 6,5 години.
Сметката напълно излиза. Освен това, никой не знае колко време са лежали в предварителния арест, който директно се сваля от времето за изтърпяване на наказанието. По българските стандарти са лежали поне 1,5 - 2 години в предварутелния арест. Та, такиви ми ти работи.

Чок觧

  • Гост
Re: МВР за боя в Кюстендил
« Отговор #39 -: Февруари 18, 2019, 15:52:23 »
По "мое" време за два работни дена се даваха 3 от присъдата . Как си направил от 13 години - 4745 дена половината работни 2372 не ми стана ясно , ама карай . Затворниците почиват през ден и почивните дни не им се броят . Съгласен съм . След като седесари и демократи дойдоха на власт , истинско чудо е , че успяват да вкарат някой кокошкар в затвора - така са направили и закони и Наказателен кодекс . Вервам ти , съгласих се с теб . Гледам , че администратора се навърта тук , та викам да не отнеса още някое наказание .
                                               

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: МВР за боя в Кюстендил
« Отговор #40 -: Февруари 18, 2019, 16:23:23 »
Как си направил от 13 години - 4745 дена половината работни 2372 не ми стана ясно ,

Кое не ти е ясно? Смятат се само работните дни. Това, естествено, е груба сметка. Казах ти, че поне година и половина -две  трябва да се приспаднат от предварителния арест. Във всеки случай си е излежал чинно присъдата по закон и не е излязъл 7 години по-рано, както твърдиш ти.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23761
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: МВР за боя в Кюстендил
« Отговор #41 -: Февруари 18, 2019, 18:08:08 »
Quote (selected)
Полицията на крак в Кюстендил, бди да не ескалира напрежението

Това да ви го преведа ли от новоговор на човешки?

Полицията пази махалата от гражданите, да не се оплакват от БХК.
Същата тази полиция която не опази гражданина от махалата.
Вместо да търси покрилият се разбойник.
19 годишен,ако и баща му е бил на 15 години кога го е направил, второ поколение което не чуло в живота си,че има задължения.
Отвсякъде са ги помпили,че имат "права" и никой, никога не ги е занимавал с такива дреболии като, общество и задължения.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Пешо

  • Гост
Re: МВР за боя в Кюстендил
« Отговор #42 -: Февруари 18, 2019, 18:30:09 »
Това е журналистическо-хоремашки термин.
Тя цялата тема прелива от хоремашки патос и 'справедливо' възмущение...

Чок觧

  • Гост
Re: МВР за боя в Кюстендил
« Отговор #43 -: Февруари 19, 2019, 08:11:01 »
13 години по 52 седмици по 5 работни дни прави 3380 работни дни. По принципа 2 работни за 3 - 2253 работни дни . разделено на 5 работни дни и умножено по 7 прави 3154 дена в затвора . Това разделено на 365 дни прави 8,6 години . Дори да приспаднем почивните дни(примерно 0,6х 365=216 дена) , по-малко от 8 години не стават .
***
Опс , тежката артилерия с "аргументите" е цъфнала - добре , че не му чета глупостите !

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: МВР за боя в Кюстендил
« Отговор #44 -: Февруари 19, 2019, 09:37:01 »
 по-малко от 8 години не стават .

Ей, ти цела нощ си сметал! А предварителния арест включи ли го? Можем да вържем, че човек като него е лежал мин. година и половина. И пак стават над шест години. Изобщо какво се опитваш да докажеш? Не знам как си си внушил, че циганите специално биват толерирани за тежки престъпления,но това е смешно. Вярно е, че маловажните деяния като кражба на кокошка или буркани зимнина не се преследват, защото принципът е De minimis non curat praetor (lex). (Залегнал в чл. 39 от НК) Но за всички останали престъпления към тях няма милост.

Чок觧

  • Гост
Re: МВР за боя в Кюстендил
« Отговор #45 -: Февруари 19, 2019, 10:15:11 »
Quote (selected)
Можем да вържем, че човек като него е лежал мин. година и половина.

Абе пиши ги 6 години предварителен арест и въобще да не влиза в затвора , ами да върви да краде , пребива , убива и изнасилва .

Аз за циганите не съм се "хванал" , ама като намериш "българи изнасилили циганка или убили циганин" - ела и ми се обади ! :)

 Ти пък не спал да намериш параграфа от Наказателния кодекс - евалла ! :way_to_go-1308: