Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 23:08:18

Автор Тема: Дъска за съобщения, жалейки, доноси, предложения за брак и прочие...  (Прочетена 349025 пъти)

0 Потребители и 8 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Аз само цитирах Барбюс, без да прибавям от мен нищо. Даже се разправяме с Норчо да замесваме ли и Фердинанд.
То и тези дето говорят за 30 000 или 50 000 избити след 09.1944 също "цитират".
И за Фердинанд и за нататък в една спирала да кажеш къде е началото и какво е причина-следствие не е лесна и ясна работа. Ако вземеш една начална точка, резултатът изглежда по един начин, ако отидеш на следващата, става друг. По тази причина, някакво решение да се вземе точка, където нещата се прекратяват до нея е мъдро. Изглежда логично, но на мен поне започва да ми изглежда непостижимо.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Не е точно същото, но добре, поговорихме си за тази страница. До следващия път. "Понякога те се завръщат", както казва Стивън Кинг.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Ако можеше да излезеш за малко от режим "обиден пинчер Брайвик", щеше да схванеш за какво става въпрос: Споменът за Фердинанд е последният проблем, който са имали през 1925 - тогава проблемът е Цанков, Белият терор, реките от кръв след деветоюнския преврат, Септемврийското въстание, шпицкомандите, безследно изчезналите, кървавите ризи, които Петко Д. Петков показва от трибуната на Народното събрание малко преди да бъде убит и той. Всичко това води до атентата в Света Неделя директно. 
А индиректно (да използваме думичката на онци) до това събитие може да водят и Фердинанд и Батенберг и султан Баязид.
...като съждение и логическа връзка съм напълно съгласен с написаното - атентатът е следствие на белия терор и убитите и безследно изчезнали ... не разбирам "дискусията" ви - разговор между глухонеми защото говорите за едно и също нещо - действително и белият терор, и деветоюнския преврат и последствията са резултат от политиката на принудения през 1918 да абдикира Фердинанд и последствията от нея - препоръчвам да прочетете спомените на Димо Казасов (известен превратажия) по въпроса ...  явно остарявам, пак спомени...
« Последна редакция: Април 18, 2020, 10:39:31 от фелдкурат Ото Катц »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Спорът между глухонеми си беше за разводняването на Норчо, малко излишен беше, но понеже напоследък все припка след мен ... :)
« Последна редакция: Април 18, 2020, 10:47:45 от Banshee »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Banshee
разводняването на Норчо, малко излишен беше, но понеже напоследък все припка след мен ... :)

Нищо не разводнявам, ами ти се гърчиш, пълзиш, съскаш и плюеш тъпо и маниакално след мен и Онзи  :smokin:

Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Ам Гълчо, занимавам се сега с яйца и салати, така че  :D


Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
...като съждение и логическа връзка съм напълно съгласен с написаното - атентатът е следствие на белия терор и убитите и безследно изчезнали ... не разбирам "дискусията" ви - разговор между глухонеми защото говорите за едно и също нещо - действително и белият терор, и деветоюнския преврат и последствията са резултат от политиката на принудения през 1918 да абдикира Фердинанд и последствията от нея - препоръчвам да прочетете спомените на Димо Казасов (известен превратажия) по въпроса ...  явно остарявам, пак спомени...
Атентатът е следствие и на терор и на преврата от девети юни и от септемврийските работи и от заповеди зад граница... Не е едно нещо както се представя. Немалко от започналия да стихва бял терор е след 16 април 1925 именно по повод атентата... Това за хронологията и фактологията. На 9  юни 1923 официалната позиция на "нашите" е, че се борят социал-фашистите и аграр-фашистите, където нямаме работа. След заповед от Коминтерна, част от "нашите" сменят курса и преосмислят, какво са искали да кажат. Преди 9 юни пък е царяла пълна демокрация, подкрепяна със сопи и оръжие от "оранжевата гвардия", която е възпитавала хората мислещи другояче...(до Семинарията има един район в Лозенец, където са се раздавали парцели за оранжевогвардейци от селата, дошли да действат в София) и не е единствен. Абе не е ори-мели-яж цялата историческа работа.
За да спестим малко ад хоминем, много близък човек, доживял старини е от търсените за ликвидиране през 1925 и едва се измъкнал. Високообразован човек, с ясен разсъдък, разказващ в първо лице, а не преразкази от "кратки курсове".

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Banshee
занимавам се сега с яйца и салати

Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Quote (selected)
е от търсените за ликвидиране
Може ли да се твърди, че е бил търсен за ликвидиране, ако не е бил намерен и, тъй да се каже, в още по-малка степен е бил ликвидиран?
И всъщност от кои е бил търсен?

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 23:27:12 от Captain Buddy »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Не виждам за какво се палиш, Кептън. Оранжевата гвардия не е убила много хора (смъртни случаи е имало, но единични, от пребиване), но едни от обектите на побоищата са били и комунистите. По тази причина на 9 юни никой от тях не си е и помислил да подкрепя няколкото хиляди оранжеви, които са се вдигнали. Терминът "аграрфашисти" не съм го измислил аз, исторически факт е. Подготовката на Септемврийското въстание става по команда отвън, като съпътстващо в революцията из Европа. Земеделците са се оказали случайни съюзници, при това далеч не всички от тях, а някои пера и перушинки. Между другото, през 1925, част от атентаторите са били от земеделската част, не само от БКП, включително и дядото на виден настоящ демократ.
Всъщност за съвсем друго ми е приказката (троленето). Ако на тази спирала не се сложи някакъв край, нещата ще си вървят зле. Един век натрупан опит не е ли достатъчен? Както ти (или някой друг) ще ревнеш "да избием фашистите", така друг се къса да реве "да избием комунистите". Ако продължава така и двете ще стават, с променлив "успех". Е "да избием" не е задължително да е физическо ликвидиране.

AnonimusBG

  • Гост
Quote (selected)
Всъщност за съвсем друго ми е приказката (троленето). Ако на тази спирала не се сложи някакъв край, нещата ще си вървят зле. Един век натрупан опит не е ли достатъчен? Както ти (или някой друг) ще ревнеш "да избием фашистите", така друг се къса да реве "да избием комунистите". Ако продължава така и двете ще стават, с променлив "успех". Е "да избием" не е задължително да е физическо ликвидиране.

Писах го вчера.
Писал съм го и в оня форум.
Направете една братска могила за всички убити и млъкнете.
Помълчете.
Няма друг вариант.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: AnonimusBG
Няма друг вариант.

Има. Изхвърляне на вонящия "цвят на нацията" от България. Вечно изгнание на тях и техните потомци.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Quote (selected)
Изхвърляне на вонящия "цвят на нацията" от България.
Това вече го пробвахме през 1944-а. С плачевен резултат.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Помълчете.
Няма друг вариант.

Има и усилени се работи по него.
Някой хора не искат тук да има разбирателство.
Искат още една могила, след няколко десетилетия друга, а те да си ловят риба в мътната вода.
Формулирали са го преди хилядолетия:
Quote (selected)
Divide et impera! – Разделяй и владей!
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Quote (selected)
Изхвърляне на вонящия "цвят на нацията" от България.
Това вече го пробвахме през 1944-а. С плачевен резултат.
Ъхъ
Само че плачевния резултат дойде след 45 години.
С новите"старите" не зная как да ги нарека?
С една дума умни и красиви......................

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 23:27:52 от Captain Buddy »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
При такава убедителна аргументация, какво още да каже човек.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 23:28:02 от Captain Buddy »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Quote (selected)
Ако на тази спирала не се сложи някакъв край, нещата ще си вървят зле.
Мъ сложихме го вече! С оня паметник в градинката на НДК.
И точно като започнафме да не му обръщаме внимание - напомниха ни го!
Мустафата отиде да му се поклони! Включително и на убийците на ястребинчетата.
Ти би ли сложил край при такива евроатлантически ценности?
Моля за конкретен отговор - да, не?
Опитай в един от тези варианти.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Олд Стар
Трябва да се намери някакъв вариант на примирение.
Не може още 100 години да се доказва кой крив, кой прав, кой на попа брат.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Друже, аз съм го намерил за себе си. Но и всеки трябва да го намери. И да бъде честен за себе си.
И аз щото има дядо /единият от двамата - другият е обикновен дребен банков служител умрял щастливо от нормална смърт на 85 години/.
Та другият, убитият през 25 г. земеделец, е може би един от няколкото тътрени с каруца за доумъртвяване хора, чиято вина е била, че е забелязан да е в група селяни, отиващи на помощ на въстанниците в Мъглиш 23 г. Дълга история, но човекът просто не е хващал оръжие.
И оставил баща ми на 7 г. глава на семейство! Тогава е било така - мъжкото най голямо чедо става глава на семейство, ако бащата по някаква причина умре.
Глава на семейство на 7 години.
Членове - майка му, брат и малко бебе сестриче.
За изхранване.
Какъв мислиш, че е станал "главата на семейството" като е поотраснал?
Точно така - сдобил се е със смъртна присъда, пак без да е имал и допир с оръжие.
Да, бил е идеологически враг!
Да си ме чувал да съм изказвал заплахи, искане за насилие, за недопускане до обществен живот /освен на глупендери разбира се/, за игнориране на опоненти и т.н....та аз от баща ми не съм чувал подобно нещо! И не съм бил възпитан в такива настроения.
Нещо повече - бях опонент на баща ми след 89 г.
Уви, колко наивен съм бил!
Човекът просто ми казваше - "не им вярвай, лъжат!"
Добре, вярвам или не вярвам - няма значение, всеки има своето право и своята истина, но няма да отстъпя и сантиметър от своята за сметка на тяхната.
Не им искам нито територията, нито разбиранията, нито веруюто, искам само да не претендират, че моето е по лошо от тяхното.
Точка!
Това е моята територия и ТЕ нямат права над нея. Бих я защитавал с всичко и до край.
От това - не мога и няма  да отстъпя.
Ето - пиша го в прав текст.
Помирение?
Може!
На границата на това.
Хайде де!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: AnonimusBG
Трябва да се намери някакъв вариант на примирение.

Нито трябва, нито може.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 23:29:36 от Captain Buddy »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Трябва да се намери някакъв вариант на примирение.

Аз с мижитурки, крадци, социопати, убийци и секакви други съпътстващи  престъпници не мога и няма да се примирявам. С наследниците им, подражателите им и актуалните им промотъри  - също!

Кептън, тва на испанците към днешна дата и за кьорявите е ясно, че е било пиар мероприятие. Иди в Барса, Билбао, даже и Андалусия, поомешай се с населението и с удивление ще забележиш като как определят "десните"като партия в Испания. Кат фашисти. Даже и наш Стоичков го изпъдиха от неформален консул, щото възпроизведе в ефир това, дето го е слушал години наред. В Испания няма помирение! И съм абсолютно сигурна в думите си
« Последна редакция: Април 18, 2020, 22:47:29 от Асол »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
Всъщност за съвсем друго ми е приказката (троленето). Ако на тази спирала не се сложи някакъв край, нещата ще си вървят зле.

Калинчо, разбирам какво искаш да кажеш, но когато се казва а - атентатът в Света Неделя, обективно е да се каже и б - септември 1923. А насилието на "аграрфашистите" е непосъставимо с кръвопролитията , причинени от превратаджиите, сам го казваш. Същото като да слагаме и Фердо в сметката - несериозно.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 23:29:55 от Captain Buddy »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Начи, все пак трябва да има край!
Другото е самоизтребване.
По принцип краят е възможен по един от трите начина - или едните, или другите или...да, имаше вариант като хвърлиш монетата да не се падне нито ези, нито тура.
Трябвало монетата да остане във въздуха.
Зор е, ама ще трябва да намерим начин да остане там.
Вариант - хвърляме я и не я търсим повече.
Като че ли е добър, но все се намират търсачи.
Кво прайм с тях, търсачите?
Има ли други варианти?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 23:30:02 от Captain Buddy »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Banshee
Същото като да слагаме и Фердо в сметката - несериозно.

Нагло и лицемерно е да не го слагаме. Той е проклятието на Третата Българска Държава.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Giuseppe
По принцип краят е възможен по един от трите начина - или едните, или другите или...

Третият вариант е шменти-капели.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Добре де.
Какъв е варианта според вас?
Да вземем властта и да ги избием?
Или обратното?
Семейни истории много.
И аз мога нещо да разкажа.
Но какъв е смисъла?
Отмъщение?
Докога?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил

Напротив! МОЖЕ И ТРЯБВА!
Така както намериха испанците в „Долината на падналите“ (Valle de los Caídos).
Така го правят културните народи, за да се развиват успешно в бъдеще.

 :way_to_go-1308: За Капитан Бъди.
Другото е Вуду. Некаква некрофилия. Кой го е еня какво е станало преди 100 години.
We have bigger fish to fry. Да оцелеем като нация. Да не останем нещо като "Indian Nation". Само името останало.
Като гледате постоянно назад ще паднете в ямата напред. Ако вече не сте направили това.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
Като гледате постоянно назад ще паднете в ямата напред. Ако вече не сте направили това.

Това ми е любимото. Ми давай да не помним какво сме яли на закуска, защото е минало. Каква е целта - да си стесниш кръгозора до размера на топлийка и да се превърнеш в зеленчук ли? Човек чете книги, гледа филми, слуша разкази и е приятно да влезе в някой форум да си поговори за теми от историята с други хора, които се интересуват. И да поспори, без някой да почне да тропа с крак и да припада, разбира се.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Butch
Кой го е еня какво е станало преди 100 години.

Който има ум да проумее, че това, което е ставало преди 100 г., става и сега, само под друга форма.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
"И да поспори, без някой да почне да тропа с крак и да припада, разбира се."
Точно това се прави тук, а то е безмислено.
Младите, а те са бъдещето не се интерисуват от атентат в църква 1925 година.
Не се интерисуват и какво са яли сутринта. Не се интерисуват кой е взел балтона на друг или чизмите, или му е заграбил имота 1944 г. Това да ви е ясно!
Можете да си дъвчите тероризмите от преди 100 години, но те няма да ви изведат на вярната пътека. Всеки да си копа мъртвите и да се мисли как да се направи държава. Защото това което има сега, не е. Няма грам спойка.
За Nor1: Нищо не се повтаря и нищо няма да се промени след тази епидемия.
« Последна редакция: Април 19, 2020, 07:19:31 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Quote (selected)
Да не останем нещо като "Indian Nation". Само името останало.
Не знам на кого само името му е останало, ама Индия има коджа големичко население и си стои на мястото много столетия.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Quote (selected)
Младите, а те са бъдещето не се интерисуват от атентат в църква 1925 година.
Прав си. Не се интересуват нито от атенатат, нито от преврата на 9 юни или 19 май, нито от септември 23-а, септември 44-а... Не се интересуват вече дори и от 10-и ноември 89-а.

Но постепенно младите стават възрастни, разбират, че няма бъдеще без минало и започват да се интересуват. Не всички, разбира се.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Butch - за подмладяване - по-добре краставична или авокадова маска, хиалуронова киселина или ботокс. Идеята да си изглаждаш мозъчните гънки със забравяне на стара информация по-скоро ще доведе до вдетиняване. 
Сред нас най-млад ми се вижда норчо - едва ли е навлязъл в тийн възрастта още, но се интересува от история момчето и човек ще стане. Някой ден.  :D
« Последна редакция: Април 19, 2020, 10:06:03 от Banshee »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!

За малкото ми останали приятели тук, които наистина ми липсват.

СВЕТЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ!!!



А на този, който ме пита какво пуша, ще му отговоря
на Лични, за да не занимавам форума със себе си.


Но след 2-3-4 дни, когато стане по-ясен урожаят
от Великото великденско преселение на софЯнци из страната.  :m1731:
« Последна редакция: Април 19, 2020, 10:40:20 от Джиджи »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Всъщност за съвсем друго ми е приказката (троленето). Ако на тази спирала не се сложи някакъв край, нещата ще си вървят зле. Един век натрупан опит не е ли достатъчен? Както ти (или някой друг) ще ревнеш "да избием фашистите", така друг се къса да реве "да избием комунистите". Ако продължава така и двете ще стават, с променлив "успех". Е "да избием" не е задължително да е физическо ликвидиране.

Ами кажи го най-вече на тези, които на първи февруари всяка година оревават паяжината за избития „елит“ на нацията.

Защото и този факт е следствие и от събитията, започнали 20-на години по-рано и дискутирани в последните коментари в темата.
the lamers club honourable member …

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
воистина воскресе!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Всъщност за съвсем друго ми е приказката (троленето). Ако на тази спирала не се сложи някакъв край, нещата ще си вървят зле. Един век натрупан опит не е ли достатъчен? Както ти (или някой друг) ще ревнеш "да избием фашистите", така друг се къса да реве "да избием комунистите". Ако продължава така и двете ще стават, с променлив "успех". Е "да избием" не е задължително да е физическо ликвидиране.

Ами кажи го най-вече на тези, които на първи февруари всяка година оревават паяжината за избития „елит“ на нацията.

Защото и този факт е следствие и от събитията, започнали 20-на години по-рано и дискутирани в последните коментари в темата.
Казвам го, естествено. Същата реакция, като на някои колеги от "другата страна". А като им споменеш, че Народният съд е все пак законова процедура, а не изпълнения без съд и присъда, направо и на бой са готови да скачат, не само да псуват на майка.
Същата работа е и в битката с числата. При обсъжданите събития в църквата са загинали веднага и от раните си около 130 човека. Има нещо като групови некролози, от онова време, знае се. Един-двама услужливи "журналисти" неизвестно откъде извадиха 240 (237) и това започна да се търкаля като препечатвана "истина". Само пример, нищо не искам да убеждавам когото и да е. Явно самоизяждането ни е някаква национална особеност. Дори и при уж единомишленици, примерно борбата между чавдарци и антонивановци е направо епична и много десетилетия, а и до днес се усеща.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
 :way_to_go-1308:

Както и пропускането да се спомене, че е било по време на погребение на военен, а не на редовна литургия, в която е невъзможно да има и деца и бебета там, сред официалните лица.

--
редактирано леко, за улеснение на най-малоумните, които може да се заблудят за смисъла, ако не са наясно с темата.
« Последна редакция: Април 19, 2020, 17:45:29 от Banshee »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Христос воскресе!

Истината е, че гусин Калин, ако и да е гербав по служебни причини, се доста добре представя досежно историческата истина за Кочината. Интерпретацията е друга тема.. :nuts:

Над 90% от природонаселението на Кочината носи "маските" като лигавници, точно както овластената Мутра. Никой не вЕрва на Мутрата и подопечните й шебеци. След 13 май, когато над половин София ще  е без работа и доходи, Мутрата и мутретата й ще да бЕгат къмто Митю фафлюв бургашки. Щото телевизорът си е телевизор, ама се раниш с пари. Пак с тЕх си плащаш и другите сметки, дето реално са ти наполовината от доходите. Задачка-закачка за гербавите боклуци - кво праим като нЕмаме пАре от точене на държавата? И таз "държава" те е опандизила без доходи? НЕкои от "мозъчните" МУ тръстове да се е напнал по таз тема? Щото като нямаш нищо - няма какво да загубиш!
« Последна редакция: Април 19, 2020, 16:54:05 от Асол »

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Доколкото забелязвам, оформя се консенсус около атентата в Св.Неделя (тогава - Св.Крал) през 1925-а година. Именно, че това е бил един акт на справедливо възмездие.  :bigok:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Чий консенсус? И ти ли се затрудняваш да осмислиш забележките, че не е било непредизвикано зверство?  Не става за пропаганда срещу (нито за) комунизма, независимо какви са ти политическите възгледи, освен ако не са неофашистки (а те са нерегламентирани).
Между другото ние в училище в края на социализма така и сме го учили - непростим терористичен акт, но предизвикан от безизходицата от терора.
« Последна редакция: Април 19, 2020, 18:28:22 от Banshee »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Доколкото забелязвам, оформя се консенсус около атентата в Св.Неделя (тогава - Св.Крал) през 1925-а година. Именно, че това е бил един акт на справедливо възмездие.  :bigok:

Това е твоят първичен прочит. А преди "атентата" СА УБИЙСТВА БЕЗ СЪД И ПРИСЪДА. ВКЛЮЧИТЕЛНО И НА ЧАСТ ОТ АРМИЯТА ТИ, ДЕТО НИКОЙ НЕ Е УСПЯЛ ДА Я ПОБЕДИ. ЛЕКУВАЙ СЕ! фАШИЗМЪТ В БЪЛГАРИЯ ЗАПОЧВА С ВОЙНИШКОТО ВЪСТАНИЕ...АКТ , СЛЕДВАЩ БЕЗУМИЕТО НА ФЕРДО АВСТРИЙСКО КАФАНСКИ! НАЧАЛОТО НА ФАШИЗМА У НАС...:smokin:

п. п. За историческите инвалиди, Войнишкото въстание у нас е реакция на резултатите от ПСВ и разбира се, на включнатето ни на страната на "печалившите" - началото на на родния фашизъм като реакция. До ден днешен всички подобни случаи са все толкова подобни...с резултатите си. Когато фактите говорят, неосъществените житейски боклуци нямат друт избор освен да млъкнат. Те, обаче, нямат подобни намерения...важното е да сливат без никакъв срам идиотщината си...в името на парите си и това, дето са успели да гушнат от облъчваната рая . Други причини - просто - НЕМА!
« Последна редакция: Април 19, 2020, 18:18:05 от Асол »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Асол
неосъществените житейски боклуци

Истинският проблем са не "неосъществените", а добре "осъществените" такива. Които са на власт у нас вече над 30 г..
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!

За малкото ми останали приятели тук, които наистина ми липсват.

СВЕТЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ!!!



А на този, който ме пита какво пуша, ще му отговоря
на Лични, за да не занимавам форума със себе си.


Но след 2-3-4 дни, когато стане по-ясен урожаят
от Великото великденско преселение на софЯнци из страната.  :m1731:

мдааа, липсата на жижи се усеща.

а в доста по-популярния форум се губи между мицита, рорици и секви други вербиси и пубиси, дет за три живота не мое ги стигне  :t26130: :t2615: :t26157: :t2619: :t26115:




Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Доколкото забелязвам, оформя се консенсус около атентата в Св.Неделя (тогава - Св.Крал) през 1925-а година. Именно, че това е бил един акт на справедливо възмездие.  :bigok:

Това е твоят първичен прочит. А преди "атентата" СА УБИЙСТВА БЕЗ СЪД И ПРИСЪДА. ВКЛЮЧИТЕЛНО И НА ЧАСТ ОТ АРМИЯТА ТИ, ДЕТО НИКОЙ НЕ Е УСПЯЛ ДА Я ПОБЕДИ. 
А какъв е твоят вторичен прочит ? Че не е било възмездие или че не е било справедливо ? Или че въобще не е имало атентат, може би ?
Ти мислиш ли (понякога) като реагираш ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Хм, знае ли някой от къде е изображението, дето са го сложили в малотиражката.
Видях, че са го изтъпанили от Ловчанската епархия на сайта им.
Нещо на гръцко ми избива.


Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Кво толкоз. Куките на КППтата. Народа си "дрийфтва ....."

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Не искам да се включвам в безплодни спорове за това дали трябва да има помирение в народа. Ясно е, че тези отгоре пишещи страдат, някой за кръчмата на кюше на дядо си от преди девети, друг за "непрежалимите" привилегии на АБПФК. Нека страдат и да ровят в миналото. Всичкото им го давам. Тяхно е.
Аз имам по-друг въпрос свързан с настоящия ден:
Доколкото знам единственото доказателство за възкресението на Джизъса е празния гроб който са намерили когато са го отворили. Така ли е или има и друго?
Бях там 1993, видях го. Не джизъса, празния гроб.
Бъдете здрави!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Butch
Ясно е, че тези отгоре пишещи страдат, някой за кръчмата на кюше на дядо си от преди девети, друг за "непрежалимите" привилегии на АБПФК.

Сега е мой ред да питам а не виждаш ли и трети вариант ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Къв трети вариант? Нали съм се "спасил"  от третия вариант?
Мен ме вълнува другият въпрос. Никой не стига до него. Ха?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Butch
Къв трети вариант? Нали съм се "спасил"  от третия вариант?
Значи не разбираш въпроса.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Аз имам по-друг въпрос свързан с настоящия ден:

Доколкото знам единственото доказателство за възкресението на Джизъса е празния гроб който са намерили когато са го отворили. Така ли е или има и друго?

Бях там 1993, видях го. Не джизъса, празния гроб.

А аз си задавам въпроса защо му е било тялото на Исус при възкръсването? Нали то е само временно убежище за душата, докато пребивава на земята?
the lamers club honourable member …

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Цитат на: AnonimusBG
Няма друг вариант.

Има. Изхвърляне на вонящия "цвят на нацията" от България. Вечно изгнание на тях и техните потомци.
...този вариант успешно е приложен през 1901-1904 и след това непосредствено след първата война - някои услужливо забравят, че има "държавен" съд (цели два, ако не броим проведения от Стамболийски) и осъдените политици, вкл. министър-председатели са натирени в изгнание, някои до смъртта се ...
« Последна редакция: Април 20, 2020, 09:41:39 от фелдкурат Ото Катц »