Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 15:49:26

Автор Тема: "Демократична България" призова Борисов да не се страхува и да подкрепи Кьовеши  (Прочетена 15873 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Демократична България" призова Борисов да не се страхува и да подкрепи Лаура Кьовеши

Демократична България" призова премиера Бойко Борисов да заяви публична подкрепа за кандидатурата на Лаура Кьовеши за главен прокурор на Европейския съюз. Вчера Комисията на Европейския парламент по граждански свободи, правосъдие и вътрешни работи подкрепи румънката, която се бори за поста с още двама души. Решението на комисията бе взето след тайно гласуване с хартиени бюлетини.

Преди това комисията на европарламента по бюджетен контрол взе също решение да подкрепи Кьовеши. Румънският кандидат получи подкрепата и на професионалната комисия по подбора.

В разпространена до медиите позиция "Демократична България" призовава Борисов "да поеме лична отговорност за този ключов политически избор, като спре да се крие зад администрацията". Обединението на ДСБ, "Да, България" и "Зелените" искат от премиера да обяви какви инструкции е дало правителството за гласуването в Съвета на ЕС. Според тях само така може да се отговори на информацията в няколко авторитетни европейски издания, че българският посланик в ЕС е получил инструкции да гласува "против".

"Господин Борисов следва да разбира, че един отказ от подкрепа за кандидатурата на г-жа Кьовеши въвлича България в поредния отровен съюз – този път с тежко компрометираното социалистическо правителство, което е на власт днес в Румъния. Страната ни има ясен интерес от избора на тази смела жена, доказала способността си да се бори с всички заболявания, от които страда и нашата собствена държавност и заради които европейската ни перспектива е под все по-сериозен риск. Ако г-н Борисов не смее или не може да обслужи този национален интерес и вместо това избира да се асоциира с вече осъдения за корупция лидер на социалистите Ливия Драгня, това ще бъде още едно доказателство, че е крайно време да слезе от политическата сцена и да освободи страната ни от своите зависимости и неспособност да управлява в обществен интерес", пише в позицията на "Демократична България".

Лаура Кьовеши се бори за поста с френския кандидат Жан-Франсоа Бонер и германеца Андрес Ритер. Главният прокурор на ЕС ще разполага само с един мандат от седем години. Очаква се прокуратурата на ЕС да започне работа догодина.

По време на петгодишния мандат на Кьовеши начело на румънската Национална дирекция за борба с корупцията осъдителните присъди за корупция по високите етажи на властта рязко се увеличиха, което ѝ спечели похвали в ЕС. Миналата година обаче Кьовеши бе отстранена по заповед на правосъдния министър на Румъния Тудорел Тоадер. Преди няколко дена тя беше призована за разпит по обвинения за злоупотреба с правомощия, приемане на подкуп и лъжесвидетелстване. Тоадер по-рано заяви, че ще направи всичко възможно, за да блокира избирането ѝ.

https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2019/02/28/3397580_demokratichna_bulgariia_prizova_borisov_da_ne_se/

П.П. И много моля: нека поне този път да не се втренчваме в това КОЙ призовава, а ЗА КАКВО призовава.  :t3721:
« Последна редакция: Март 01, 2019, 08:54:13 от Джиджи »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Декларациите на Демократична България са със същата тежест като тези на Църквата на Летящото спагетено чудовище.
Ако това стане ще са от първите жертви на европейската прокуратура, до скоро бяха в отбора на властта.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Декларациите на Демократична България са със същата тежест като тези на Църквата на Летящото спагетено чудовище.

Ти не философствУвай чак толкоз толкова рано, а речи ясно – ти ЗА Кьовеши ли си или НЕ?   :m1728:

Quote (selected)
Ако това стане ще са от първите жертви на европейската прокуратура, до скоро бяха в отбора на властта.

И много те моля, не забивай в детайли от самото начало /което според мен е основната слабост на сий форум!/, щото ще ми се наложи да ти вадя дъъълги списъци на тези, които са били реално във властта ПРЕДИ, а и СЛЕД тях.

Щото престоят на тези, които визираш, беше мимолетен. И те са последните, които трябва да го отнесат!  :bluegrab:
« Последна редакция: Март 01, 2019, 08:34:33 от Джиджи »

Чок觧

  • Гост
Аз съм за Кьовеши , но не зная какви ще са ѝ пълномощията . Дали ще може да лови за ушите и министър-председатели , да ги съди и укаушва !

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Виж ся, доколкото знам /щото в момента не ми се рови!/, европейският прокурор ще бъде НАЧАЛНИК на главните прокурори на всички държави–членки на ЕС. Като чрез тях ще осъществява нещо като "надзор" на Европейската прокуратура над дейността на Главните прокуратури на тези държави.  :too_happy-1067:

А ако изберат Кьовеши и тя обърне сериозно внимание на нашата прокуратура, тогава :i_miss_you-1316:
« Последна редакция: Март 01, 2019, 08:52:46 от Джиджи »

Пешо

  • Гост
Quote (selected)
ти ЗА Кьовеши ли си или НЕ? 
Нямам мнение по въпроса. Пък и от моето мнение абсолютно нищо не зависи.

Подкрепата за Кьовеши малко ми напомня случая с Иванчева, но и народния ентусиазъм, с който през 2009-а година бе избран Бойко-отмъстителят. Или призивите за подкрепа на новоизбрания гл. прокурор Цацаров в началото на 2013-а.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Извинявайте, ама май трябваше да започна с това:

Quote (selected)
Европейска прокуратура

През април 2017 г. 16 държави членки постигнаха съгласие да си сътрудничат по-тясно с цел по-ефективна борба с измамите в ЕС. Те се споразумяха да създадат Европейска прокуратура чрез процедурата за засилено сътрудничество.

Впоследствие още държави от ЕС решиха да се присъединят към усилията за защита на бюджета на ЕС от измами, като в момента участващите държави–членки са 22: Австрия, Белгия, България, Германия, Гърция, Естония, Испания, Италия, Кипър, Латвия, Литва, Люксембург, Малта, Нидерландия, Португалия, Румъния, Словакия, Словения, Финландия, Франция, Хърватия и Чехия.

След като започне да функционира, Европейската прокуратура ще има правомощия да провежда разследвания и наказателни преследвания на престъпления, засягащи бюджета на ЕС, например:

•   измами
•   корупция
•   изпиране на пари
•   трансгранични измами с ДДС

https://www.consilium.europa.eu/bg/policies/eppo/

Защото като си представих с кои точно средства се злоупотребява основно у нас през последните 10 години, не можах да се стърпя да не отворя тази тема. Тъй като тези средства се „усвояват” единствено чрез ОБЩЕСТВЕНИТЕ ПОРЪЧКИ, поради което ще ни трябва човек точно като Лаура Кьовеши.
А тогаз да му мислят секакви Цеци, Баци и Цаци …  :bluegrab:


« Последна редакция: Март 01, 2019, 11:37:38 от Джиджи »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Подкрепата за Кьовеши малко ми напомня случая с Иванчева;

но и народния ентусиазъм, с който през 2009-а година бе избран Бойко-отмъстителят.

Или призивите за подкрепа на новоизбрания гл. прокурор Цацаров в началото на 2013-а.

И ква е връзката между Кьовеши и Иванчева? Или с Бойко и Цацаров?  :b0412:

Извинявай, ама май не ми достига нещо, за да направя връзката ...  :sad-3295:

Връзката е, че се възлагат големи надежди на този пост (не толкова на личността), а нас (българите имам предвид), горчивия опит ни е научил да бъдем скептични. Същите надежди ги имаше и когато Цацаров смени Борис Велчев.
the lamers club honourable member …

Чок觧

  • Гост
Quote (selected)
Същите надежди ги имаше и когато Цацаров смени Борис Велчев.

Да бе , големи надежди: " Ти си го избра !"

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Връзката е, че може да се окаже същата като тях. И да служи на същите господари. Всъщност вероятността за обратното е много малка. Сегашните ЕП и ЕК няма как да издигнат нещо читаво.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Чок觧

  • Гост
Абе ако ще прави мръсно на България и Румъния - да , ама почне ли да рови на Запад - "ще и свият сърмите" !

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
европейският прокурор ще бъде НАЧАЛНИК на главните прокурори на всички държави–членки на ЕС. Като чрез тях ще осъществява нещо като "надзор" на Европейската прокуратура над дейността на Главните прокуратури на тези държави.

Няма да му бъде "началник", а и не може. Просто на този етап ще може да разследва случаи на измама с европейски средства. Ясно е, че самостоятелно няма как да извършва това без участието на националните прокуратури, затова най-вероятно ще има право да започва разследване чрез националната прокуратура и ще упражнява най-строг надзор на целия процес.
« Последна редакция: Март 01, 2019, 12:18:46 от Mr. Blue »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Подкрепата за Кьовеши малко ми напомня случая с Иванчева;

но и народния ентусиазъм, с който през 2009-а година бе избран Бойко-отмъстителят.

Или призивите за подкрепа на новоизбрания гл. прокурор Цацаров в началото на 2013-а.

И ква е връзката между Кьовеши и Иванчева? Или с Бойко и Цацаров?

Извинявай, ама май не ми достига нещо, за да направя връзката ... 

Връзката е, че се възлагат големи надежди на този пост (не толкова на личността), а нас (българите имам предвид), горчивия опит ни е научил да бъдем скептични. Същите надежди ги имаше и когато Цацаров смени Борис Велчев.

Това да! Аз пак не схванах връзката с Иванчева, но това вече няма значение, тъй като така и така бях изтрила поста. И за разлика от вас, скептиците, аз съм възторжена.  ;D

Затова в момента свалям още информация от нета, която ще публикувам тук. Ако не за другиго, то поне за мен, за да ми бъде на едно място. И дай Боже да ми потрябва "служебно" в сроковете, в които се предвижда да заработи тази прокуратура!  :beer-405:
« Последна редакция: Март 01, 2019, 12:17:29 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Връзката е, че може да се окаже същата като тях. И да служи на същите господари. Всъщност вероятността за обратното е много малка. Сегашните ЕП и ЕК няма как да издигнат нещо читаво.

Да, но сепак точно тя беше одобрена от Европейския парламент! А тя се е доказала и в собствената си страна с реални резултати в ПАНДИЗА !!! :yes-1289:

А ти не бери грижа за сегашните ЕП и ЕК, нали скоро ще ги сменяме? И ни виждам как може да се намери по  :t10502: Комисия от тая с тоя с ишиаса!!! :nuts:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Защо се нуждаем от Европейска прокуратура?

Държавите членки губят най-малко 50 млрд. евро годишно от приходи от ДДС поради трансгранични измами. През 2015 г. злоупотребите със структурните фондове на ЕС са били в размер на около 638 млн. евро

Досега единствено националните органи можеха да разследват такива престъпления. Тяхната юрисдикция обаче свършва до националните граници, което оставя на националните прокурори ограничени средства за борба с широко–мащабните трансгранични финансови престъпления.

Така и други органи на ЕС, като Европейската служба за борба с измамите (OLAF) и Европейското звено за съдебно сътрудничество (Евроюст), не могат да започнат наказателни разследвания или преследвания в държавите членки.

Роля

Ще се провеждат трансгранични разследвания на измами със средства на ЕС над 10 000 евро, както и трансгранични измами с ДДС, при които щетите са над 10 млн. евро. Ще се работи съвместно с националните правоприлагащи органи, както и в тясно сътрудничество с Евроюст и Европол.

Двустепенна структура

Стратегическо равнище
:

•   европейски главен прокурор, отговарящ за нейното управление и организацията на работата ѝ
•   колегия от прокурори, отговарящи за вземането на решения по стратегически въпроси

Оперативно равнище:

•   европейски делегирани прокурори, отговарящи за провеждането на наказателни разследвания и преследвания
•   постоянни камари, които ще наблюдават и ръководят разследванията и ще вземат оперативни решения

Кога ще започне да функционира?

Европейската прокуратура би трябвало да поеме функциите си до края на 2020 г., тъй като се очаква етапът на учредяването да отнеме от 2 до 3 години.

https://www.consilium.europa.eu/bg/policies/eppo/
« Последна редакция: Март 01, 2019, 14:02:12 от Джиджи »

Чок觧

  • Гост
Европейската прокуратура би трябвало да поеме функциите си до края на 2020 г.,
 То дотогава , я камилата - я камиларя ! Или няма да остане нищо за крадене или Ес ще се разпадне .

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Европейската прокуратура би трябвало да поеме функциите си до края на 2020 г.,
 То дотогава , я камилата - я камиларя ! Или няма да остане нищо за крадене или ЕС ще се разпадне .

Виж ся, за да ми е спокойно на мен /щото вероятно знаеш, че ми пука за ЕС!/, съм предприела следната тактика.

Първо, чекам края на март, за да видя ше има ли в GB фтори референдум. Щото, ако има, GB ше си остане със сигурност там, където е ф момента.  :0008: :0005:

Фторо, чекам края на май, за да видя кви ше ги измътят на европейските избори. И само не ми казвай, че всичко е предрешено, щото те и за Брекзита некои казваха така, пък виж кво станА !!!.  :t0140:

После – живот и здраве! – отивам на море. И чак когато се върна некъде през ноември  преди първи сняг ше мога да преценя, дали да почна да се тюхкам или да се радвам на това, което се е случило междувременно. Щото големи размествания на пластовете със сигурност ще има!

Те така …
« Последна редакция: Март 01, 2019, 16:37:02 от Джиджи »

Чок觧

  • Гост
Quote (selected)
После – живот и здраве! – отивам на море. И чак когато се върна некъде през ноември...

Какой туй море , дето ще го караш до ноември ??? :shocked-1341:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
После – живот и здраве! – отивам на море. И чак когато се върна некъде през ноември...

Какой туй море , дето ще го караш до ноември?! :shocked-1341:

Ми аз и тъз година тъй го карАх – на мойто море, на по–северното Черноморие, дето му викам аз. Супер йе!!!  :aplause:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
ти ЗА Кьовеши ли си или НЕ? 
Нямам мнение по въпроса. Пък и от моето мнение абсолютно нищо не зависи.

Подкрепата за Кьовеши малко ми напомня случая с Иванчева, но и народния ентусиазъм, с който през 2009-а година бе избран Бойко-отмъстителят. Или призивите за подкрепа на новоизбрания гл. прокурор Цацаров в началото на 2013-а.
на мен също, все едно някой я знае Кьовеши, ама на следващият "неуловим отмъстител"
аз пък не я харесвам тази румънка , естетическият ми критерий е обезпокоен 8)

Пешо

  • Гост
Подкрепата за Кьовеши малко ми напомня случая с Иванчева;

но и народния ентусиазъм, с който през 2009-а година бе избран Бойко-отмъстителят.

Или призивите за подкрепа на новоизбрания гл. прокурор Цацаров в началото на 2013-а.

И ква е връзката между Кьовеши и Иванчева? Или с Бойко и Цацаров?  :b0412:

Извинявай, ама май не ми достига нещо, за да направя връзката ...  :sad-3295:

Връзката е, че се възлагат големи надежди на този пост (не толкова на личността), а нас (българите имам предвид), горчивия опит ни е научил да бъдем скептични. Същите надежди ги имаше и когато Цацаров смени Борис Велчев.
Да, това имах предвид, благодаря за коментара.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
все едно някой я знае Кьовеши ...

Аааа, знае я, знае я ... Който се интересува, я знае мноооого добре!

Знае и Моника Маковей, която в момента е евродепутат, но беше първата, която поведе битката срещу корупцията и измамите по върховете на властта в Румъния. Тя беше тази, която запали там искрата!!! :aplause:

А онзи ден пред „Клуб Z” Моника Маковей е казала следното: „В понеделник „Файненшъл Таймс” съобщи, че румънското правителство е убедило българското, а така също полското и унгарското правителство, техните постоянни представители да гласуват против Кьовеши на съвета на ЕС миналата седмица. Така те са подкрепили френския кандидат.”

Quote (selected)
не я харесвам тази румънка , естетическият ми критерий е обезпокоен
Аз пък да ти имам "обезпокоените естетически критериЙ"!  :b0201:


« Последна редакция: Март 01, 2019, 18:28:22 от Джиджи »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Щото престоят на тези, които визираш, беше мимолетен. И те са последните, които трябва да го отнесат!  :bluegrab:

Джиджи, те знаеха с кого се съюзяват, поне в предизборните декларации казваха, че това никога няма да се случи.
От такива хора толкова, а че бързо изтекоха в историята също не ги оневинява.
Ще го онагледя в другата тема за разтухата и интелектуалците.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Пешо

  • Гост
все едно някой я знае Кьовеши ...

Аааа, знае я, знае я ... Който се интересува, я знае мноооого добре!

Както вече писах, не я знам Кьовеши, но чета, че по време на работата си в ДБК е имала много силна подкрепа от посолството на САЩ.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
не я знам Кьовеши,

Ами, представи си Цацаров с пола и изпълняващ два пъти повече политически поръчки

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Както вече писах, не я знам Кьовеши, но чета, че по време на работата си в ДБК е имала много силна подкрепа от посолството на САЩ.

То само с четене не става, драги. Щото, ако не се следят събитията, се стига до следния парадокс:

Според теб излиза, че "със силната подкрепа на посолството на САЩ" Кьовеши е събрала в пандиза ено цело румънско правителство и даже го обзавела с министър–председател!  :b0205:

Да не говорим за плеядата други корумпета, които са също там благодарение на нея. И заради които я бламира собственото ѝ правителство!!! Плюс нашето! Кво ше ка'еш за Баце, а?!  ;D

И за какво си мислиш, че в ЕП я подкрепиха представителите на държави, които загърбиха собствените си кандидати? Не вервам да е заради ""обезпокоените естетически критериЙ" на Лилиан, заради които тя самата не я харесва ...
« Последна редакция: Март 01, 2019, 19:29:17 от Джиджи »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
След дългогодишната успешна дейност на Кьовеши, в Румъния преборена ли е корупцията? И какво е състоянието на съдебната система там, имат ли мониторинги и прочие Брюксели... :smokin:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
След дългогодишната успешна дейност на Кьовеши, в Румъния преборена ли е корупцията? И какво е състоянието на съдебната система там, имат ли мониторинги и прочие Брюксели...

Ти първо виж кое и какво е сегашното им правителство. И защо бламира Кьовеши в Брюксел. А забелязал ли си случайно десетките, ако не и стотици впечатляващи митинги по улиците на Букурещ, откакто дойде това правителство?

При Кьовеши такова нещо нямаше. Защото ги вкарваше един по един в панделата. Когото трябва! И хората бяха доволни. Нямаше митинги и при Моника Маковей!

И не виждам защо трябва изобщо да питаш за Брюксел, имайки предвид последния редовен доклад на Европейската комисия за България, според който всичко беше наред  :t0116:

А според теб наред ли е всичко? У нас? Ммм?  :nuts:
« Последна редакция: Март 01, 2019, 20:02:26 от Джиджи »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
А ти не се ли сещаш за некой от сегашните? Поне за един, за когото много, ама много ти се иска да бъде вкаран в пандиза?!
Ама честно!!!  :giggle-3307:

Сещам се и не е само един.
Също така се сещам, че не вярвам в месии.
Да очаквам,че някой ще дойде и ще свърши това което аз не съм направил не е моят мироглед.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Да очаквам, че някой ще дойде и ще свърши това което аз не съм направил, не е моят мироглед.
Ми тогаз направи ТИ нещо, което е ф рамките на твоя мироглеТ.  :b0412:
Без да чакаш месии ...  :yes-1289:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Правя каквото мога и това не включва песнопения за други "освободители".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
След дългогодишната успешна дейност на Кьовеши, в Румъния преборена ли е корупцията? И какво е състоянието на съдебната система там, имат ли мониторинги и прочие Брюксели...

Ти първо виж кое и какво е сегашното им правителство. И защо бламира Кьовеши в Брюксел. А забелязал ли си случайно десетките, ако не и стотици впечатляващи митинги по улиците на Букурещ, откакто дойде това правителство?

При Кьовеши такова нещо нямаше. Защото ги вкарваше един по един в панделата. Когото трябва! И хората бяха доволни. Нямаше митинги и при Моника Маковей!

И не виждам защо трябва изобщо да питаш за Брюксел, имайки предвид последния редовен доклад на Европейската комисия за България, според който всичко беше наред  :t0116:

А според теб наред ли е всичко? У нас? Ммм?  :nuts:
Като главен прокурор и шеф на борбата с корупцията се изявява от 2006 и 2013 година, в резултат на действията с доста сериозно мнозинство идва на власт сегашното правителство. Някак смущаващо звучи за 12 години такъв да е резултатът от борбата с корупцията в Румъния. Ами ако същото стане и в ЕС?  :image008:
Партията която я промотира и изкарва членове и съмишленици на митингите е с изборен резултат под 9%. Масовостта в митингите явно не съответства на масовостта на гласуването за тази партия. След като 12 години е вкарвала корумпираните в панделата, защо мнението на румънците изразено в бюлетини е такова?  :image008:
Според последния доклад от Брюксел, в България нещата се били пооправили, докато в Румъния още били зле. С моята бедна фантазия не мога да си представя какво ли е на север от нас, щом тук е наред. Това след 12 години прокурорстване на Кьовеши.  :image008:

Пешо

  • Гост
Както вече писах, не я знам Кьовеши, но чета, че по време на работата си в ДБК е имала много силна подкрепа от посолството на САЩ.

То само с четене не става, драги. Щото, ако не се следят събитията, се стига до следния парадокс:

Според теб излиза, че "със силната подкрепа на посолството на САЩ" Кьовеши е събрала в пандиза ено цело румънско правителство и даже го обзавела с министър–председател!  :b0205:


Според мен джиджи, нищо не излиза. Само отбелязвам факти, които са 'информация к размишлению'. Нещо, което ти май пренебрегваш.

Пешо

  • Гост
Лилиан изби рибата с това:
"обезпокоените естетически критериЙ"
След това е трудно да се говори сериозно по темата.
Ако четеш внимателно, ще забележиш, че това не е на Лили, а интерпретация на l'amoroso.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
естетическият ми критерий е обезпокоен
Това е точният цитат от Лили, моето го копнах от Джиджи,че не ми се връщаше назад.
Нямам представа какво е интерпретирала.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
нищо, самоиронизирах се :smokin:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
А кратката налична информация за Кьовеши в нета е следната, което за случая ни е предостатъчно:
Предполагам текст на английски не е голям проблем. :image008:
Quote (selected)
Laura Codruța Kövesi (Romanian pronunciation: [ˈla.ura koˈdrut͡sa ˈkøveʃi]; born Laura Codruța Lascu; May 15, 1973) was the chief prosecutor of Romania's National Anticorruption Directorate (Romanian: Direcția Națională Anticorupție - DNA), a position she held from 2013 until she was fired on the order of Justice Minister Tudorel Toader on 9 July 2018. Prior to this, Kövesi was the Prosecutor General of Romania (Procuror General), attached to the High Court of Cassation and Justice.

Upon appointment in 2006, Kövesi was the first woman and the youngest Prosecutor General in Romania's history. She is also the only public servant to have held the office of Prosecutor General for the entire duration of its term

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Сори, Калинчо, второто съм го пропуснала.  :t0120:

Но с начина, по който си написал уводното изречение на по–горната си публикация, наистина не можах да се справя и спрях да чета.

Наистина  :apology-1312:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
1. Съзнавам почти символичния характер на наказанието, което ми наложихте.
2. Нямам намерение да се заяждам с никого


но, въпреки казаното в т. 1 и 2., не мога да се въздържа да не питам:

Господа модератори, защо бях наказан?

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Бачо, Моди-то е писал в Оймякона защо. Не че и аз разбрах, уж ви четях тогава...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Благодаря, ще погледна.

Bacho Кольо за един ден за "вечно пияното , лигаво люксембургско корумпе", което изтрих веднъж, но той държеше да си го публикува пак няколко минути по-късно. Ако някой иска да използва подобни изразни средства към публични личности и да обвинява някого в алкохолизъм и корупция, нека бъде така добър да го прави от личния си блог, да пусне линк тук, ако толкова иска гласът му да бъде чут, и така да ни спести евентуални разправии, свързани с наличието на подобни коментари при нас. Благодарим предварително.


Уважаеми г-н модератор, когато в началото видях, че съобщението ми е изтрито, помислих, че аз съм го изтрил. През ум не ми мина, че това съобщение може де бъде изтрито от Вас. Затова го публикувах отново и едва при второто изтриване разбрах, че това е Ваше дело.
В израза "вечно пияното , лигаво люксембургско корумпе" няма нито едно твърдение което да не е видяно, прочетено, изказано от официални , български и чужди, средства за масова информация.
Личен блог нямам, не твърдя за никого, че е алкохолик, а че често си попийва. Обвиненията в корупция не са мое дело, бяха широко и шумно разгласени и след това успешно и тихичко покрити.

Толкова за моя коментар. Оставяйки с убеждението, че съм несправедливо наказан, смятам  че случаят е приключен.
« Последна редакция: Март 02, 2019, 13:44:42 от Bacho Кольо »

Чок觧

  • Гост
Коя е Лаура Кьовеши
« Отговор #41 -: Март 02, 2019, 17:51:11 »
Комисията на Европейския парламент по граждански свободи, правосъдие и вътрешни работи подкрепи с 26 гласа румънския кандидат за главен прокурор на ЕС Лаура Кьовеши. Френският кандидат Жан-Франсоа Бонер е получил 22 гласа, а германецът Андрес Ритер - един глас. Решението бе взето с тайно гласуване, в което не участва нито един български депутат.
Европарламентът подкрепя Кьовеши за европейски прокурор 
https://www.actualno.com/europe/evroparlamentyt-podkrepja-kioveshi-za-evropejski-prokuror-news_724432.html
Кьовеши, която оглавяваше антикорупционната прокуратура в Румъния, преди да бъде уволнена от социалистическото правителство на страната си, беше и фаворитът на професионалната комисия, което преся първоначалните 24 кандидати за поста. Европейският главен прокурор, който ще оглави Европейската прокуратура, ще бъде назначен с общо съгласие от Европейския парламент и Съвета на ЕС. Коя е Лаура Кьовеши, разкрива румънското издание Romania Insider, цитирано от агенция "Фокус". Лaура Кодрута Кьовеши, на 45 г., е родена в Сфанту Георге, окръг Ковасна, централна Румъния, в район, с етническо унгарско малцинство. Завършва Юридическия факултет на Университета в Клуж-Напока през 1995 г. През същата година започва кариерата си като прокурор в прокуратурата към районния съд в Сибиу. След почти четири години на тази длъжност тя се премества в прокуратурата към окръжния съд в Сибиу и оттам започва нейното издигане. В рамките на четири години тя става главен прокурор на отдела за наказателно разследване в прокуратурата в Сибиу, след което през декември 2004 г. се премества в дирекцията за разследване на организираната престъпност и тероризма в Сибиу. През юни 2006 г. тя става главен прокурор на тази дирекция в Сибиу. От тази позиция става главен прокурор на Румъния през октомври 2006 г. Бившият министър на правосъдието Моника Маковей, сега член на Европейския парламент, предложи Кьовеши за тази позиция и бившият президент Траян Бъсеску подписа споразумението. Лаура Кьовеши е първата жена главен прокурор на Румъния, както и най-младият главен прокурор на страната. По онова време тя е само 33 години. Кьовеши получи втори мандат през октомври 2009 г.
България е гласувала против Лаура Кьовеши за главен европейски прокурор
https://www.actualno.com/politics/bylgarija-e-glasuvala-protiv-laura-kioveshi-za-glaven-evropejski-prokuror-news_723682.html
 През май 2013 г. тя е назначена за главен прокурор на Националната дирекция за борба с корупцията (ДБК), специална прокуратура, специализирана в разследването на случаи на корупция от най-високо ниво. Бившият премиер на социалдемократите Виктор Понта, който също беше временен министър на правосъдието, беше този, който я номинира за тази позиция, а президентът Траян Бъсеску подписа това назначение. Няколко години по-късно, под ръководството на Кьовеши, ДБК разследва Понта и брата на Бъсеску. Националната дирекция за борба с корупцията (ДБК), институция, създадена през 2002 г., достигна своя връх по време на първия мандат на Кьовеши, когато започнаха стотици разследвания срещу висши служители. През юни 2014 г. ДБК постигна 4-годишна окончателна присъда срещу бившия премиер Адриан Нъстасе, което доведе институцията в центъра на вниманието. След това ДБК успя да постави зад решетките няколко министри, депутати и десетки влиятелни регионални политически лидери , известни още като „местни барони“. Резултатите от работата на ДБК донесоха на Кьовеши много публичност в международните медии и подкрепата на чуждестранни посолства в Румъния, най-вече от американското посолство в Букурещ. Ръководителят на ДБК получи няколко награди от чужди страни, включително Франция, САЩ и Швеция. През 2016 г. Кьовеши получи подновен мандат по предложение на министъра на правосъдието Ралуца Пруна. Президентът Клаус Йоханис, който също е привърженик на дейността на Кьовеши, подписва това назначени. Промяната настъпва през 2016 г., когато Социалдемократическата партия (СДП) отново идва на власт и нейните лидери започнаха кампания срещу ДБК. Те обвиниха институцията в злоупотреби и в политически натиск. Те също така предположиха, че Кьовеши е част от така наречената „сянка“ - тайна структура на властта, която имала за цел да поеме контрола върху политическата власт в Румъния. Лидерът на СДП Ливиу Драгня, осъден за изборни измами през 2015 г., след разследване на ДБК и заподозрян по няколко други разследвания за корупция, стана основният противник на Кьовеши.
Прокурорът, поставил на колене корупцията в Румъния, е уволнен
https://www.actualno.com/balkani/prokuroryt-postavil-na-kolene-korupcijata-v-rumynija-e-uvolnen-news_683948.html
 Управляващата коалиция на започна да променя законите в областта на правосъдието и наказателните кодекси, за да направи по-трудно за прокурорите да разследват политици на власт, а ДБК веднага реагира, казвайки, че това ще направи борбата с корупцията по-малко ефективна в Румъния. Уличните протести срещу управляващата коалиция и в подкрепа на ДБК започнаха през февруари 2017 г. Европейската комисия и чуждестранните посолства също реагираха, потвърждавайки подкрепата си за антикорупционната институция. Започна дълга война, по време на която управляващата коалиция бавно наложи промените си на етапи, като продължи да дискредитира върховните съдебни институции, които се противопоставиха на тези промени, а именно ДБК и Главна прокуратура. Политиците обвиниха ДБК в злоупотреби и незаконно сътрудничество с Румънската разузнавателна служба, както и натиск върху съдиите за присъди. През 2017 г. ДБК беше засегната от първите вътрешни скандали. Изтекоха записи, в които Кьовеши твърди, че иска от прокурорите да тръгнат след премиера и да действат по-бързо с големите случаи на корупция. По това време ДБК заяви, че записите са редактирани и извадени от контекста. През февруари 2018 г. министърът на правосъдието Тудорел Тоадер започна процедурата за освобождаване на Кьовеши от кормилото на ДБК. Той представи доклад, включващ най-вече обвинения срещу Кьовеши, много от които се основаваха на медийни съобщения, и само накратко визират дейността ѝ в ръководството на ДБК. Докладът обвини Кьовеши, наред с другото, с увреждането на имиджа на Румъния в чужбина, като говори за широкоразпространената корупция в страната и за усилията на управляващата коалиция да отслаби борбата с корупцията в интервютата си с международни медии. Президентът Клаус Йоханис отложи отговора на молбата на министъра на правосъдието за почти шест месеца, но Конституционният съд го принуди да подпише уволнението ѝ, което направи през юли 2018 г. След освобождаването ѝ от ръководството на ДБС, Кьовеши бе преместена в Главната прокуратура.
Двама прокурори и един съдия продължават в надпреварата за европейски прокурор от България 
https://www.actualno.com/society/dvama-prokurori-i-edin-sydija-prodyljavat-v-nadprevarata-za-evropejski-prokuror-ot-bylgarija-news_722916.html
През декември 2018 г. тя представи кандидатурата си за главен прокурор на новата Европейска прокуратура. Веднага след това управляващата коалиция в Букурещ поднови атаките си срещу нея, опитвайки се да блокира назначаването ѝ. Въпреки това, комисията за подбор, съставена от международни специалисти, постави Кьовеши на върха на списъка с кандидати за поста, изпратен на Съвета на ЕС и Европейския парламент. Междувременно новосъздадената секция за разследване на магистрати в Румъния официално обяви, че разследва Кьовеши за злоупотреба със служебно положение, подкуп и фалшиви показания в случай, свързан с екстрадирането от Индонезия на управител на инвестиционен фонд, осъден за измама. Делото е започнало от жалба срещу Кьовеши, подадена от бившия депутат Себастиан Гита, който избяга в Сърбия през декември 2016 г., след няколко разследвания на ДБК, насочени срещу него. Румънското правителство и министърът на правосъдието Тудорел Тоадер лобираха срещу Кьовеши в Съвета на ЕС, където тя загуби първоначалния вот в полза на френския кандидат. Комисиите от Европейския парламент обаче гласуваха за Кьовеши, като я върнаха в надпреварата за назначаването, което ще бъде решено след преговори между Европейския парламент и Съвета на ЕС. Очаква се на 7 март да има повече яснота около бъдещето на Кьовеши и европейската прокуратура. Редактор: Румен Скрински
Прочети още : https://www.actualno.com/analysis/koja-e-laura-kioveshi-news_724629.html?fbclid=IwAR3lO3s1T4Ofr2sm4N3lvnp2FoCvKERZYud3ZQnxEzXtoBvU6WKJb78Rtok
© Actualno.com

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Чоки,   :b0302:

Първо, известно ми е, че когато някой отваря дадена тема, трябва да започва с подобна информация. Но тъй като аз пак се занимавам с няколко неща едновременно, не го направих, а разчитах на някого от вас. И не съм сгрешила, за което ти благодаря!  :bouquet-1089:

Второ, когато някой отваря тема, трябва да бъде задължително запознат добре със съответния контекст. Не се очакват детайли, защото се очаква те да се появят в коментарите. И тъй като не съм „специалист по всичко”, отворените от мен в сий форум теми се броят на пръстите на едната ми ръка. Но не се обаждам и в други, където е много вероятно да настъпя мотиката …

И накрая, защо не се сдържах да отворя тази тема, въпреки че очаквах отпора, който се появи тук, преди да се появиш по–горе ти с този си пост. Когато навремето в Румъния изгря Моника Маковей, аз работех за 5–годишна европейска програма в българската прокуратура. От онзи период си спомням доста неща /естествено без подробностите!/ и даже като преводач на делегация във Висшия съдебен съвет съм влизала  зад стъклената „витрина”, която отделя самия състав на ВСС от журналистите и евентуалните гости.

А оттогава насам следя не редовно, но поне хвърлям око на това, което се случва в Румъния в областта на борбата с корупцията.
« Последна редакция: Март 02, 2019, 20:02:55 от Джиджи »

Mr. Blue

  • Гост
Нещо по темата ще пишете ли? :t1252:
Ще трия всеки коментар, който не е по темата!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
На мен правосъдните епопеи в Румъния ми приличат на борба между два мафиотски клана.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Чок觧

  • Гост
Като главен прокурор и шеф на борбата с корупцията се изявява от 2006 и 2013 година, в резултат на действията с доста сериозно мнозинство идва на власт сегашното правителство. Някак смущаващо звучи за 12 години такъв да е резултатът от борбата с корупцията в Румъния. Ами ако същото стане и в ЕС?  :image008:
Партията която я промотира и изкарва членове и съмишленици на митингите е с изборен резултат под 9%. Масовостта в митингите явно не съответства на масовостта на гласуването за тази партия. След като 12 години е вкарвала корумпираните в панделата, защо мнението на румънците изразено в бюлетини е такова?  :image008:
Според последния доклад от Брюксел, в България нещата се били пооправили, докато в Румъния още били зле. С моята бедна фантазия не мога да си представя какво ли е на север от нас, щом тук е наред. Това след 12 години прокурорстване на Кьовеши.  :image008:
Горното някакси не се връзва с това:
Quote (selected)
През май 2013 г. тя е назначена за главен прокурор на Националната дирекция за борба с корупцията (ДБК), специална прокуратура, специализирана в разследването на случаи на корупция от най-високо ниво. Бившият премиер на социалдемократите Виктор Понта, който също беше временен министър на правосъдието, беше този, който я номинира за тази позиция, а президентът Траян Бъсеску подписа това назначение. Няколко години по-късно, под ръководството на Кьовеши, ДБК разследва Понта и брата на Бъсеску.
Излиза , че е номинирана или промотирана от правителството на същата тази партия , която сега се опита да я бламира - за какви 9% на промотираща партия пишеш ?
Quote (selected)
През февруари тази година румънският правосъден министър Тудорел Тоадер поиска Кьовеши да бъде отстранена от поста си, посочвайки 20 отделни случая, които служат като доказателство за искането му. Някои от случаите са решавани и от Румънския конституционен съд, като касаят конфликти между ДНА, румънския парламент и румънското правителство. В други случаи става въпрос дори за интервюта на Кьовеши, които, според Тудорел, накърнявали международния имидж на Румъния.
.........................
Quote (selected)
...Заради натиска срещу Кьовеши и заради промени в Наказателния кодекс на Румъния, на няколко пъти имаше бурни улични протести срещу социалдемократите на Ливиу Драгня...
Кой и срещу кого е протестирал за последно ?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
Кой и срещу кого е протестирал за последно ?
Основните организатори са именно тази партия с под 9%. Сигурно не са единствените. Това естествено не означава, че сегашното румънско правителство е цвете за мирисане.
То и у нас, основната партия за овладяване на правосъдния бизнес е с водач номиниран преди време за правосъден министър от Бойко Борисов. За нашия обаче нямаше време да му се направи медийна биография на герой, колкото на Кьовеши. С Лозан Панов също работата се закучи.
Отделно, по темата, общоевропейски прокурор е абсурд понастоящем, видимо ще се прави някаква дублираща-конкурираща структура на ОЛАФ, да не се отпускат много.

Чок觧

  • Гост
Румънците събират подкрепа за Лаура Кьовеши в петиция до ЕП
.В подкрепа на Лаура Кодруца Кьовеши
До момента са събрани почти 144 хиляди подписа, които утре ще бъдат представени в Брюксел. Петицията вече се подписва не само от румънци, а инициаторите се надяват да съберат близо 200 хиляди поддръжници на Кьовеши и от други страни.
„Подкрепяме кандидатурата на Лаура Кордуца Кьовеши за поста на главния европейски прокурор“ се казва в петицията адресирана до председател на Европейския парламент Антонио Таяни и до министрите на правосъдието на държавите-членки на Европейския съюз.
Подкрепящте Кьовеши, които не са от Румъния могат да го направят, като попълнят петицията тук:
https://campaniamea.declic.ro/petitions/sustinem-candidatura-laurei-codruta-kovesi-pentru-functia-de-procuror-sef-european?fbclid=IwAR3xLZvy8NsJDwzAVYkSIYPiigd6dAkyqKTLaPnTO0TvYNFXwtEU6kgrHgw

Повече , на сайта https://frognews.bg/obshtestvo/aktualno/rumantsite-sabirat-podkrep-laura-kjoveshi-petitsiia.html

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Искат наблюдение на румънското правосъдие

Опозицията зове Букурещ да подкрепи Кьовеши


Румъния да бъде поставена под наблюдение заради риска за независимостта на правосъдието, предложи ПАСЕ /Парламентарната асамблея на Съвета на Европа/.

Заплахата за правораздаването е провокирана от спорното отстраняване на Лаура Кьовеши от шефския пост на анти–корупционната прокуратура, както и от промените които внася управляващата Социалдемократическа партия в Наказателния и Наказателно–процесуалния кодекс, пише в–к „Адеврул”.

Окончателното решение ще бъде взето  на 6 март. Наблюдението може да включва редовни визити на докладчици, пост–мониторингов диалог, доклади за функционирането на демократичните институции или периодични прегледи.

Лидерът на основната опозиционна партия в Румъния – Лудовик Орбан, призова правителството да подкрепи Кьовеши за поста европейски главен прокурор. Той изпрати писмо до министър–председателя – Виорика Дънчила, в което предупреждава, че Румъния става за смях в Европейския съюз.

Кьовеши е фаворитка за тази длъжност след гласуване тази седмица в две комисии на Европейския парламент. А в румънските медии излезе подробна информация затова, как евродепутати от управляващата в страната ляво–центристка коалиция са  гласували СРЕЩУ бившата шефка на анти–корупционната прокуратура.

А по–рано на заседание на постоянните представители в ЕС /КОРЕПЕР/ румънската посланичка също е бойкотирала Кьовеши.

в–к „24 часа”, събота 2 март 2019 г., хартиено издание /със съкращения/

Чок觧

  • Гост
Първо , вестникът е АдевЪрул .
Второ , тази опозиционна партия май е на унгарското малцинство , щом лидер и е Людовик Орбан ! :)
Трето , който е минавал през Румъния е видял разликата между румънската част и областа , заселена с унгарци - едните са села със сламени покриви , унгарските са чисти ,  спретнати малки градчета ! Такова малцинство ни трябва на нас , ама не сме случили ! :(

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Второ, тази опозиционна партия май е на унгарското малцинство, щом лидер ѝ е Людовик Орбан!

И на мен така ми се струва. Освен това, и Моника Маковей, и Лаура Кьовеши са основно подкрепяни /или бяха подкрепяни?/ от сегашния или от бившия румънски президент от унгарски произход, който произход аз не можах да намеря на прима виста в нета и се отказах – защото най–често ненам нерви да търся там подробно.  ;D

А сега няколко думи за това, което каза бившият говорител на румънското Министерство на правосъдието в интервю на живо в предаването „120 минути” по БТВ на Светльо Иванов. Гледах специално това предаване и си водих записки, поради което ще представя тук информацията доста схематично:

Quote (selected)
– По времето на Кьовеши като шеф на „анти–корупцията” в Румъния са възстановени около 3 милиарда евро

– Целта на сегашното румънско правителство е да постави под контрол правосъдието в страната. Затова са и атаките срещу Кьовеши, както и жестоката пропаганда, която водят сегашните управляващи политици срещу нея. Насрочват срещите с Лаура Кьовеши заради своите обвинения срещу нея така, че да я спират от изслушванията за Главен европейски прокурор в Брюксел.

– Срещу Румъния почти няма повдигнати обвинения за нарушаването на правата на човека, но и незначителният брой дела, заведени в Съда в Страсбург, или са отпаднали предварително поради неоснователност на обвиненията, или са били спечелени от съда по други пунктове – например лошите условия в румънските затвори.

– Постоянните представители на държавите–членки в Брюксел /така наречените посланици в рамките на КОРЕПЕР/ са гласували срещу Кьовеши най–вероятно в следствие на румънското лоби. А България и някои други страни от Централна и Източна Европа са гласували също против нея най–вероятно защото в тези страни нивото на корупция с евросредствата е много високо.

На въпроса „Защото Лаура Кьовеши изглежда толкова самотна в рамките на този казус?” бившият говорител на румънското правосъдно министерство отговори:

„Защото работата ѝ предполага повече врагове, отколкото приятели.”


А накрая се възхити от куража на тази жена и възможностите ѝ да се бори.
:aplause:



Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Румъния слага дубльори на Брюксел, защото не му вярва за докладите

Букурещ смята, че е обект на дискриминация в ЕС заедно с България


11 март 2019 г.

Румънската министър-председателка Виорика Дънчила каза по телевизията, че очаква днес в Букурещ първия заместник-председател на Еврокомисията – Франс Тимерманс, за да преговаря с него как да включи румънски експерти в писането на докладите по Механизма за сътрудничество и проверка (МСП). Според информация на сайта News.ro Румъния възнамерява да упражни контрол над всяко изречение в следващия доклад, за да постигне прекратяване на наблюдението над правосъдната система и корупцията в страната, което продължава от първия ден на членството й в ЕС през 2007 г.

„Разбрахме се да създадем комисия за анализиране на МСП точка по точка, комисия от експерти към правителството на Румъния и брюкселски експерти. Така правим важна стъпка, защото както знаете ние искаме да се прекрати МСП. Мислим, че МСП е дискриминационен, защото само Румъния и България са обект на такъв Механизъм за сътрудничество и проверка, а задълженията и правата трябва да бъдат еднакви за всички страни членки“.

Миналия месец Румъния повдигна обвинение срещу Тимерманс и комисарката по правосъдието Вера Юрова за участие в организирана престъпна група, чиято цел била да клевети Румъния чрез докладите по МСП.
Последният доклад, излязъл през номеври 2018 г., бе остро критичен към Букурещ заради опитите му да спре борбата с корупцията на високо равнище и да ограничи независимостта на правосъдието. По същото време Брюксел огласи хвалебствен доклад за България, според който тя била постигнала големи резултати в борбата с организираната престъпност и корупцията на високо равнище, както и в реформата на съдебната система.

https://www.segabg.com/hot/rumuniya-slaga-dublori-na-bryuksel-zashtoto-ne-mu-vyarva-za-dokladite
Горкичките ТЕ! Румънците!!! И блазе ни на нас!!! :b0205:

И да се маха вече тая Европейска комисия, щото кой знае какви ще ги натвори още ...  :animated-smileys-stargate-015
« Последна редакция: Март 11, 2019, 12:06:27 от Джиджи »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
За обединение на десните избиратели и създаване "отдолу нагоре" на нова дясна партия, призова бившият министър от кабинета на Костов - Валентин Василев.

"Трябва да призовете и да помогнете на хората от градове и села да създават клубове на обединената десница", пише на страницата си във фейсбук бившият син депутат и министър от правителството на ОДС Валентин Василев.

По думите му  хората "трябва да изберат сами своите лидери по места. И когато местните структури станат достатъчно много, техните избрани лидери трябва да напълнят зала 1 на НДК и да изберат националните си лидери".

"Някои от вас ще бъдат избрани, а други може би не. Но тези, които бъдат избрани, от малки самоназначили се лидери без политическо бъдеще ще се превърнат в големи легитимни лидери, зад които стоят реални хора. Юридически това означава създаване на нова политическа сила, но на практика това е обединяване на хора, които в миналото са били заедно, били са много и силни, печелили са избори и са управлявали България", пише Василев обосновавайки как да се създаде нова дясна парттия.

Ето постът на Валентин Василев във Фейсбук:

"Ало, десните лидери – Радан, Петкан, Драган .....и т.н., Василев съм. Същият този Валентин Василев, който преди много години заедно със своите съмишленици и приятели обикаляше страната, за да създава СДС, пълнеше площадите, за да сваля комунистите от власт, участваше в управлението на страната, за да я откъсне от комунистическия блок и да я присъедини към демократичния свят, към Европейския съюз и НАТО.
Извинявайте, че не помня имената на всички вас, но вие сте толкова много и толкова непознати на обществото, че това е доста трудна задача. Дълго време мълчах и гледах как синият ни кораб потъва, но реших, че вече е време да ви се обадя.

От години насам вие твърдите, че сте автентичната десница на България /или нейни наследници/, че сте опозиция на управлението на ГЕРБ, че ще обединявате демократично мислещите българи и други подобни...

Не сте опозиция, защото участвахте в управлението на ГЕРБ, а и до ден днешен стотици ваши членове участват в това управление на различни нива.

Не сте и наши наследници, защото ако бяхте, щяхте да наследите и хората, които ни подкрепяха – над 2 милиона преди 20 години.

 
Както личи от последните изборни резултати и социологически проучвания, вие не сте и обединители на демократичната общност в България.

Защото обединението не означава няколко от вас да седнат в кръчмата и да сътворят някаква коалиция, която да излъже избирателите и да прескочи 4%-ната бариера. След като се провалите, сядате в друга кръчма в друг лидерски състав и измисляте нова коалиция за следващите избори.

То не бяха Сини коалиции, Реформаторски блокове, Да Българии... Всъщност с тези над 30 десни партийки, повечето от които фантоми или състоящи се само от своите лидери, вие не обединявате, а обърквате и разединявате десните избиратели. Те не ви вярват и все по-малко от тях гласуват за вас. Поради това „автентичната“ десница няма да има и свой представител в следващия Европейския парламент. Защото хората вече не знаят кой от вас е автентичен и кой не е...

За това състояние на десницата не обвинявам само вас. Обвинявам преди всичко себе си, защото разпадът на СДС започна по наше време, а вие само го довършихте. Но това са миналото и настоящето. По-важно е какво може да се направи в бъдеще.

В положението, в което сме се докарали, има само един изход – обединение от долу. Това обаче означава, че вие, или поне някои от вас, трябва да жертват своите партийки.

Трябва да призовете и да помогнете на хората от градове и села да създават клубове на обдинената десница, или както искате наречете новата обединена политическа сила. Те трябва да изберат сами своите лидери по места. И когато местните структури станат достатъчно много, техните избрани лидери трябва да напълнят зала 1 на НДК и да изберат националните си лидери. Някои от вас ще бъдат избрани, а други може би не.

Но тези, които бъдат избрани, от малки самоназначили се лидери без политическо бъдеще ще се превърнат в големи легитимни лидери, зад които стоят реални хора. Юридически това означава създаване на нова политическа сила, но на практика това е обединяване на хора, които в миналото са били заедно, били са много и силни, печелили са избори и са управлявали България.

Новата политическа сила ще даде и възможност за приобщаване на хилядите млади хора, които споделят нашите ценности, но досега са лишени от политическа изява и политическо представителство. Всъщност това не е нищо ново – това е нормалният път за създаването на модерна демократична политическа сила.

По този път, но много отдавна, са минали едни от най-големите европейски партии, които познаваме днес.

Другият път е лидерска партия от типа на НДСВ, ГЕРБ и други по-малки. Проблемът е, че в дясно такъв лидер не се задава, а освен това демократичната общност има непоносимост към еднолични управления. Освен това тези партии изчезват веднага, щом лидерът им излезе от политиката.

Драги ми десни лидери, убеден съм, че много от вас осъзнават и споделят това, което ви пиша. Въпросът е дали имате силата и смелостта да се захванете с това дело. Пътят е труден и дълъг, но ако не тръгнем по него, агонията в дясно ще продължи, а изборните загуби ще стават още по-тежки... Докато не се появят други, съвсем нови обединители.
:nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
И кои са тези "десни" в България? Такива няма. Радан е чиста проба либерал. И по приказките му даже не се вижда да е десен либерал.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Аз не съм коментирала призива, само го копнах. Иначе, от текста е видно, че за основна спойка на някакви хипотетични десни отново се предвижда антикомунизма и всякакъв омразлък срещу всичко, което им пречи. Демек, още не са осмислили заради какво са отлетели в небитието

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
отново се предвижда антикомунизма и всякакъв омразлък срещу всичко, което им пречи

Значи "Гласовете ви чувам". Те щом толкова години след 10-ти не се усетиха, че нямат никаква социална база, но продължават да говорят за "дясно", явно са  тотално изперкали.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
че нямат никаква социална база,

От години съм стигнала до извода, че за  партийното строителство у нас никога не се взема предвид социалната база. Забелязала съм, че се прави на два основни принципа "стани да седна" и "тия ги мразя, щото...."(лично отношение). Ако ще следваме логиката, то от години назад и поне още 30 години напред у нас трябва да управляват само леви партии. Но не става така. Другият парадокс е ДПС - електорат като левицата, ама те са пазарни либерали. Да се смееш ли, да плачеш ли. На практика, обаче, тази партия съществува единствено и само защото е монополизирала етнически и малцинствен вот, като за последните това се явява чисто политическо крепостничество. Който реши да поразсъждава логично върху този факт, веднага бива обвинен в подривни действия срещу националната сигурност. Ерго, за мен тази партия е маша на "идеолози", извън границите на държавата ни.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Ако ще следваме логиката, то от години назад и поне още 30 години напред у нас трябва да управляват само леви партии.

Ами, те на практика управляват предимно леви партии. От лявото и от центъра. Друг е въпросът, че левите либерали страдат от детската болест да слугуват на капитала и да си падат по комрадорство. ДПС наистина е интересен феномен. Според класиците, селяните спадат към дребната буржоазия, защото притежават собственост и средства за производство, но с които работят сами. Следователно, те са чиста проба либерали. Но пак според класиците, селяните лесно обедняват и се пролетаризират, като преминават в левия спектър. Типичен пример за това са Есерите, социалните революционери, които са ултралява селска партия. Електоратът на ДПС е беден, ляв, но там етническият фактор е незаобиколим.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Аз не съм коментирала призива, само го копнах. Иначе, от текста е видно, че за основна спойка на някакви хипотетични десни отново се предвижда антикомунизма и всякакъв омразлък срещу всичко, което им пречи.
Добре си копнала, Асол, щото и без тва написано друго няма!  :cool-1084:

Само че Валентин Василев е никой, Ако и бивш министЕр на нам си кво ...

Затуй аз ще ти опонирам тук единствено за "антикомунизма" въз основа на интервю с Радан Кънев, което пък аз "копнах" случайно в неделя по БНТ в сутрешното предаване "Денят започва" на Георги Любенов.

Отдавна не бях чувала политик да говори толкоз смислено, имам предвид Радан. Като обаче не обели нито дума за "антикомунизъм"!!! Но тъй като от повече от две години и половина "десните" вече са ми изстинали от сърцето, не запомних какво точно каза.

Най–важното е, че НИ се извини, като разчепка подробно голяма част от направените грешки, но не каза нищо конкретно даже и за предстоящите европейски избори.  Явно още не са наясно, а и мен не ме интересува. Тъй като аз на тези избори имам намерение да гласувам за личност, а не за партия.

Те така ...

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Няма какво да опонираш, сама го доказваш -- когато не бълнуват за антикомунизъм, може да се чуе нещо смислено даже и от набедените за десни в България.

Даже може и да свършат нещо полезно.
the lamers club honourable member …