Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 18:31:35

Автор Тема: "Демократична България" призова Борисов да не се страхува и да подкрепи Кьовеши  (Прочетена 15884 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23467
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Даже може и да свършат нещо полезно.

Могат ама не искат! :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Quote (selected)
Даже може и да свършат нещо полезно.

Могат ама не искат! :bigok:

Е, за искането още Андрей Ляпчев го е казал -- со малце кьотек :m1731:
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23467
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Да не се обидят?
Те са от адептите на конфекцията.
Ще вземат да се разсърдят като Костов и да общуват само с теменужки и КТБ. :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
... набедените за десни в България ...

Даже може и да свършат нещо полезно.
Полезно за България може да бъде само изваждането ни от антируски военни, полит. и икон. блокове.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Да не се обидят?
Те са от адептите на конфекцията.
Ще вземат да се разсърдят като Костов и да общуват само с теменужки и КТБ. :too_happy-1067:

Ами тяхна воля, аз лично няма да ги разубеждавам.
the lamers club honourable member …

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Няма какво да опонираш, сама го доказваш -- когато не бълнуват за антикомунизъм, може да се чуе нещо смислено даже и от набедените за десни в България.

Даже може и да свършат нещо полезно.
съгласна съм!
има голяма необходимост от десни партии в България
проблемът е ,обаче, огромното его на образованите хора, които искат да се занимават с политика

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
има голяма необходимост от десни партии в България

И защо има необходимост от десни партии? Че чак и голяма? То, в царска България не е имало нужда, та сега ли?

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
за баланс
сега има само леви и центристки, а центристките и те леви
индустриалното развитие е спряло, има нужда от десни идеи

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23467
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Никакви центристи не са.
Нормални безидейни групи по интереси как централно да точат хазната -леви и населението - десни центристи.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
индустриалното развитие е спряло, има нужда от десни идеи

Не е необходимо да има десни партии, за да има реиндустриализация. Ето, БСП има цяла програма за реиндустриализация. И някои други партии говорят за такава. А досежно баланса, политическият спектър сам се балансира, дори и да има само една господстваща идеология. Времето на класическите десните партии свърши с 2 СВ. Вече няма нито обективни, нито субективни предпоставки за дясно управление.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
индустриалното развитие е спряло, има нужда от десни идеи

Вината за това е изключително на десните партии в България.
the lamers club honourable member …

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
индустриалното развитие е спряло, има нужда от десни идеи

Не е необходимо да има десни партии, за да има реиндустриализация. Ето, БСП има цяла програма за реиндустриализация..
БСП може би има най-прекрасни идеи, но отдавна не е във властта, поради най-различни причини и не може да ги реализира
най-важната  причина според мен е ,че не се интересува от младите, но говори на езика им, стилистиката й е архаична, всеки с по-модерна визия за управление изпада веднага в немилост

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
БСП може би има най-прекрасни идеи, но отдавна не е във властта, поради най-различни причини и не може да ги реализира.

Ами, естествено! Като не си във властта - не можеш да реализираш идеите си. Но странното е, че дори псевдодесните са против реиндустриализацията. Те разсъждават като абсолютни троцкисти.  А младите са толкова зажбъцани, че за тях само бате Бойко е пич, защото говори с мутренска интонация и е еднакво тъп като тях

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
има голяма необходимост от десни партии в България

И защо има необходимост от десни партии? Че чак и голяма?

Първо, защото ГЕРП не са дясна партия. И второ – за баланс!

Или, както обичаше да казва Харекин Хампарцумян – известен като Арек /мир на праха му!/ и баща на Левон Хампарцумян: едно столче на три крака не може да бъде стабилно. Трябва му четвърти – за баланс!!!

А Арек беше много мъдър човек и един от моите “ментори”, когато започвах да се занивавам със синхронен превод. С прекрасно чувство за хумор, което обаче в момента съм безсилна да интерпретирам тук във връзка с намесата на „четвъртия крак”.  :t1817:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
И второ – за баланс!

Ми, той балансът си съществува. Всяка система сама се балансира. Не ти трябва чистак-бърсак дясна партия, ако нямаш чистак-бърсак марксистка партия. Това първо. И второ, къде в България монархисти, потомствени аристократи, религиозни фанатици, фашизирани военни, крупни индустриалци и земевладелци, интелектуалци-шовинисти и едра градска буржоазия, които да сформират силна и влиятелна дясна партия? И кой ще гласува за нея? То, по царско не е имало такава, та сега ли?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
И второ, къде в България монархисти, потомствени аристократи

Е, има и потомствени аристократи, ама не са български такива...и няма как да влязат в такт с жълтопаветниците по обясними причини :D

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Когато не бълнуват за антикомунизъм, може да се чуе нещо смислено даже и от набедените за десни в България.

Даже може и да свършат нещо полезно.
:yes-1289:

Всъщност, през 2015 г. те даже направиха опит, но при гласуването в парламента на 9 декември 2015 г. Борисов ги излъга, като така самият Той провали СЪДЕБНАТА РЕФОРМА /картинката ми е още ясна пред очите и даже се разплаках вкъщи неудържимо!/.

Но веднага след това и Радан, и Хр. Иванов се отказаха моментално от властта – нещо нечувано по наште географски ширини. Защото излязоха от властта С ДОСТОЙНСТВО!  :thumbs_up-3334:
« Последна редакция: Март 14, 2019, 15:13:37 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Защото излязоха от властта С ДОСТОЙНСТВО! 

 :b0201:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Джиджи, бърникането във ВСС не е реформа, душа. Или да съм по-точна тва беше цялата съдебна реформа на десните. Много ми се иска да не знаех за какво точно ставаше дума, а за съжаление - знам. На Христо ти не му достигна най-малкото кураж (имаше две свестни момчета покрай него)....да не отварям дума за непеошките и как точно те трябваше да станат прозрачни...познай дали станаха :nuts:
« Последна редакция: Март 14, 2019, 15:15:16 от Асол »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Аз, каквото имах, КАЗАХ. Тчк!!!

Освен това съм обяснявала десетки пъти в Стария форум.

Ама явно Чукча не читателЬ, а писателЬ.  :sad-3295:
« Последна редакция: Март 14, 2019, 17:13:24 от Джиджи »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Джиджи, как ще коментираш тази поза? :D
Quote (selected)
Призивът на на председателя на ЕНП Жозеф Дол за обединяване в общ фронт за евроизборите на всички десни партии у нас – включително и ГЕРБ – няма да се получи. Това каза за обзорното предаване "Това е България" на Радио "Фокус" евродепутатът от ДСБ/ЕНП Светослав Малинов.

„Това е един от призивите, които трябва да бъдат отправяни от ръководството на ЕНП и ние трябва учтиво да ги отклоняваме с оглед на българската специфика. В момента има разговори за обща листа между членовете на ЕНП: ДСБ, ДБГ и СДС. Не се знае как ще завършат тези преговори. В много голяма степен импулс за тях даде поведението на ГЕРБ и опитът им да променят заедно с ДПС Избирателния закон. В момента ГЕРБ обединява членовете на ЕНП и десницата, но срещу себе си. Това е тъжната истина“, коментира евродепутатът.

Светослав Малинов каза още, че предложението на Жозеф Дол е разумно, но само там, където партиите имат сходни виждания и са заедно в опозиция или в правителство. ДСБ е в опозиция на сегашното правителство.

Той уточни, че българската делегация в ЕНП се представлява в европейския парламент от група на ГЕРБ и от него. Те ще продължат работата си, защото разликите им на ниво ЕС не са толкова драматични, колкото на национално ниво.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Ако седесетата успеят да се намъкнат в НС, пак ще се присламчат към Него, и гордо ще обясняват, че предизборните им пози срещу ГЕРБ са били изтънчена тактика.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Пешо

  • Гост
Quote (selected)
В момента има разговори за обща листа между членовете на ЕНП: ДСБ, ДБГ и СДС. Не се знае как ще завършат тези преговори.
Най-вероятно - с провал, защото няма да се разберат кой да е на първо място - единственото потенциално избираемо - в листата.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Джиджи, как ще коментираш тази поза? 
Quote (selected)
В момента ГЕРБ обединява членовете на ЕНП и десницата, но срещу себе си
Ми, мога само да аплодирам партия ГЕРП!  :aplause:

А Жозеф Дол най–вероятно отново копнее за подобен момент на пейката с Данчето на Женския пазар в София.  :nuts:

Ако седесетата успеят да се намъкнат в НС, пак ще се присламчат към Него.

Няма да се присламчат към Него!!!

Quote (selected)
В момента има разговори за обща листа между членовете на ЕНП: ДСБ, ДБГ и СДС. Не се знае как ще завършат тези преговори.
Най-вероятно - с провал, защото няма да се разберат кой да е на първо място - единственото потенциално избираемо - в листата.

И аз така мисля. А може и да се изпобият ...

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Няма да се присламчат към Него!!!
Е, в най-добрият случай ще го играт подобно на глиганчетата - фалшива опозиция. Така, както Костов ГО крепеше при първото МУ царуване. Помним, помним, Джиджи :nuts:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Няма да се присламчат към Него!!!
Е, в най-добрият случай ще го играт подобно на глиганчетата - фалшива опозиция. Така, както Костов ГО крепеше при първото МУ царуване. Помним, помним, Джиджи 
И ний помним!  :b0315:

Помним как на 9 декември 2015 г. Радан и Христо Го напуснаха офицЯлно ф парлИамента пред очите на сички!!!
Ти как ги виждаш "да се върнат", след като Го напуснаха с апломб?!  :crazy-2239:
« Последна редакция: Март 15, 2019, 13:41:34 от Джиджи »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Лесно го виждам, Джиджи. А, по темата ти за Кьовеши. Аз, това е лично мое мнение, не вярвам, че тази жена е подходяща за поста. Струва ми се, че може да бъде много лесно използвана за различни поръчки....направо съм убедена в това. Но, да не се тревожим отсега, щото процедурата позволява друго решение и аз съм почти 100 % сигурна, че ще бъде избрано франсето

Пешо

  • Гост
Quote (selected)
    Ако седесетата успеят да се намъкнат в НС, пак ще се присламчат към Него.

Няма да се присламчат към Него!!!
Демек, ако Нинова внесе вот на недоверие срещу Герб, седесетата ще подкрепят вота ?
Ти вярваш ли си  :m1708:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Те, и да искат, не могат да подкрепят вота, щото нямат кьораф човек в парламента.  ;D
А за всичко останало, което съм писала, наистина си вярвам.  :yes-1289:

И даже мога да се хвана с Асол на бас за Кьовеши, че е много ЧИТАВА.

А какво ще бъде гласуването за Европейски прокурор, можем само да гадаем. По което аз хич не си падам ...
« Последна редакция: Март 15, 2019, 17:42:53 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Няма да се присламчат към Него!!!

Добре, де! Постоянно се хващате за думите! Ще се примъкнат. Или ще се примазнят.

Пешо

  • Гост
Те, и да искат, не могат да подкрепят вота, щото нямат кьораф човек в парламента.  ;D
 
Ти май не четеш.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Кьовеши със забрана да напуска Румъния

Бившият специален прокурор за борба с корупцията Лаура Кьовеши е блокирана от Следствения комитет на Румъния в страната в деня, когато президентът Клаус Йоханис насрочи референдум за борбата с корупцията. Тя е почти в края на процедура за одобряването ѝ за първия Главен прокурор на Европейския съюз, но в родината си е обект на поредица обвинения и остри критики от управляващите социалдемократи, опитващи се да отслабят борбата с корупцията.

В четвъртък Кьовеши бе извикана в прокуратурата и дава показания близо 6 часа. На излизане тя заяви, че ѝ е забранено да говори пред журналисти. Местни медии съобщават, че е била поставена под "юридически контрол", като ѝ е забранено да напуска страната без съгласието на прокуратурата.

Кевин Хамилтън - посланикът на Канада за Румъния, България и Молдова, изрази тревога от тези съобщения.

https://www.segabg.com/hot/koveshi-zabrana-da-napuska-rumuniya

Мръсни, долни, гадни балкански субекти!   :animated-smileys-stargate-015



А тази снимка е най–вече за да погали моите сетива, а не толкоз да ОБЕЗПОКОЯВА „естетическите критериЙ” на Лилиана.   :b0205:
« Последна редакция: Март 29, 2019, 11:56:24 от Джиджи »