Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 20, 2024, 11:46:45

Автор Тема: Абе само аз ли нямам достъп до страницата на СЕГА с фалцета на Бойко ? :)  (Прочетена 51954 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Quote (selected)
Причината е много проста - аз не искам България в тоя шантав съюз!
А, ето сега попрочетох и от последните постове.
Твоето желание е споделено от мнозинството българи, но го разбират по различен начин.
Аз също не искам БГ да е в този, ТОЧНО този съюз, само че искам точно този съюз да се промени, така че и за БГ да стане едно приемливо за съществуване място. Просто друг съюз засега няма и сме принудени да членуваме в един който ни изсмуква, но с по бавни темпове от случая, в който не членуваме в такъв съюз и ни ебаватмамата мутрите.Нашите собствени, безсъюзни такива.
Когато и ако на хоризонта се види по читав съюз и ако ти си първият който надигне глас да се преместим там /начини винаги се намират/, то аз ще съм вторият който ще застане до теб.
Засега - ако искаш го приеми така - членуваме с отвращение.
Известна ти е фразата и смисъла и.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Твоето желание е споделено от мнозинството българи, но го разбират по различен начин.

Аз не мисля, че е така. Огромното мнозинство си го харесва ЕС таков, защото мнозинството не разбира за какво става дума. Мнозинството се кефи на изобилието на стоки в магазините, въпреки че няма пари да си ги купи. Гот му е, че може да отиде с пълен багажник манджа на море в Гърция и да му излезе по-евтино от нашто. Харесва му, че може да отиде да работи в чужбина и да стане "западняк". Единственото, което иска мнозинството е "европейски заплати", макар да знае много добре, че нито ги заслужава, нито може да ги изкара.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7402
    • Профил
Единственото, което иска мнозинството е "европейски заплати", макар да знае много добре, че нито ги заслужава, нито може да ги изкара.

Това просто не е вярно. За това не са виновни обикновените хора. Обсъждано е многократно.
the lamers club honourable member …

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Това просто не е вярно.

Защо да не е вярно? Да, обикновените хора не са виновни, но те виждат какво работят и как работят. Виждат, че и фирмите, в които работят не са цъфнали и вързали. Всичко останало са приятни изключения.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Те затова 3 млн се изнесоха и работят там, където заслужават бая по-високи заплати.
Щото тук не ги заслужават и хващат терминалите и хоп, изведнъж почват да заслужават 10 пъти по-високи заплати.
Пък вие после не вярвайте в магии.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
изведнъж почват да заслужават 10 пъти по-високи заплати.

Ами, по-високи са, ама по ред причини, които сега ме мързи да изреждам. Но средният български гастарбайтър изобщо не взима десет пъти повече отколкото в България. Повечко, но не чак толкова.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23689
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Аз поне не съм чул до сега нито един логичен аргумент за това, че не трябва да се гласува.
Извънземните и гъбарските "аргументи" не ги броя.
За тези случаи си има медицина.

Аз пък не познавам много случаи от реалният свят когато гласуването да е решило проблем.
Има малки  изключения, когато във Франция са въвели машинното гласуване с машините на д-р Гилотен, в Русия с тачанките и машините на Максим.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Аз също не искам БГ да е в този, ТОЧНО този съюз, само че искам точно този съюз да се промени, така че и за БГ да стане едно приемливо за съществуване място. Просто друг съюз засега няма и сме принудени да членуваме в един който ни изсмуква, но с по бавни темпове от случая, в който не членуваме в такъв съюз и ни ебаватмамата мутрите. Нашите собствени, безсъюзни такива.
:way_to_go-1308:

Равносметката е проста:

Около 1 милиард годишна вноска <> около 3 милиарда получаваме оттам.

Само че разликата от 2 милиарда потъва някъде в пясъка.

Къде точно?!! THAT IS THE QUESTION.

А отговорът на този въпрос не е чак толкоз прост и логичен.  :m0941:

П.П. Защото по "Програмата за селските райони" цели 200 милиона евро са отишли за "къщите за тъщи"!!!
И ЕС ли ни е виновен, че имаме чак толкоз много тъщи?!!  O:-)

« Последна редакция: Май 12, 2019, 11:22:56 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Около 1 милиард годишна вноска <> около 3 милиарда получаваме оттам.
Само че разликата от 2 милиарда потъва сякаш в
пясъка.

В пясъка не, но потъва за неща, които няма да въздигнат България икономически. И това са единствените пари, които хранят изпършавелия български бизнес. Ако те секнат, България я чака икономическа катастрофа.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23689
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Или това което наричаме "бизнес".
Според мен би било добре да се приключи с тези фондове в европейски мащаб.
Така се изкривява бизнеса, лансират се измислени, ненужни дейности, а се неглижират наистина важните с идеята, че ако са важни сами ще оцелеят.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
изведнъж почват да заслужават 10 пъти по-високи заплати.

Ами, по-високи са, ама по ред причини, които сега ме мързи да изреждам. Но средният български гастарбайтър изобщо не взима десет пъти повече отколкото в България. Повечко, но не чак толкова.
Че ти си ги обяснил по-горе, няма смисъл да се повтаряш.
-------------
Единственото, което иска мнозинството е "европейски заплати", макар да знае много добре, че нито ги заслужава, нито може да ги изкара.
---------------------------------
Не ги заслужава у нас. Навън изведнъж магически почва да ги заслужава.
Айде, стига олеквал.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Около 1 милиард годишна вноска <> около 3 милиарда получаваме оттам.
Само че разликата от 2 милиарда потъва сякаш в
пясъка.

В пясъка не, но потъва за неща, които няма да въздигнат България икономически. И това са единствените пари, които хранят изпършавелия български бизнес. Ако те секнат, България я чака икономическа катастрофа.
ах, сиа ко праим?
Ако излезем от ЕС, нали кехме да цъфнем и вържем?
Ти да не си брекзитаджия?
Ако излезем от ЕС, ще сме много по-добре, ама ще станем по-зле.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
Ако излезем от ЕС, ще сме много по-добре, ама ще станем по-зле.
Ако излезем от ЕС, а то по-важното е от НАТО, ще станем по-добре, ако не ни закачат.
Само че нямаме армия. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Или това което наричаме "бизнес".
Според мен би било добре да се приключи с тези фондове в европейски мащаб.
Така се изкривява бизнеса, лансират се измислени, ненужни дейности, а се неглижират наистина важните с идеята, че ако са важни сами ще оцелеят.
Молим?!  :doofus-2124:

А не ти ли е хрумвало изобщо, че трябва да бъдат изритани тези, които са в основата на всички безобразия с европейските фондове, за да могат най–сетне тези пари да започнат да бъдат използвани по предназначение?!  :t0131:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ако излезем от ЕС, ще сме много по-добре, ама ще станем по-зле.
:bravo-1290:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23689
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Или това което наричаме "бизнес".
Според мен би било добре да се приключи с тези фондове в европейски мащаб.
Така се изкривява бизнеса, лансират се измислени, ненужни дейности, а се неглижират наистина важните с идеята, че ако са важни сами ще оцелеят.
Молим?!  :doofus-2124:



А не ти ли е хрумвало изобщо, че трябва да бъдат изритани тези, които са в основата на всички безобразия с европейските фондове, за да могат най–сетне тези пари да започнат да бъдат използвани по предназначение?!  :t0131:

Тези фондове са лансирани от чиновници еврокалинки за наши калинки.
Още при замислянето са били нефелни и после по веригата са станали направо чудовища.
Преди десетина години гледах репортаж от протест на френски фермери за увеличаване на субсидията за зърно от 0.91 евро на 1.00 евро, че не им стигали парите.
Това при борсова цена на зърното 0.17-0.18 евро. :beer-405:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Тия "еврофондове" се дават като подкуп на българския колониален елит, за да е послушен на брюкселското управление, Високата брюкселска порта, доказателството е че за политическо неподчинение заплашват Полша и Унгария със спиране на еврофондове, а за кражбите си затварят очите, стига местния главен управник да се подчинява на идиотщините на Брюксел и Берлин.
Вие си ги избрахте!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Quote (selected)
Ако излезем от ЕС, ще сме много по-добре, ама ще станем по-зле.
Ако излезем от ЕС, а то по-важното е от НАТО, ще станем по-добре, ако не ни закачат.
Само че нямаме армия. :)
Дай детайли какво точно ще се случи, ако излезем от ЕС. Щото те англичаните, че са толкова развити и никой не ги плаши с армия, пък говорят за загуби, ти сигурно си намерил по-перфектен начин.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Аз поне не съм чул до сега нито един логичен аргумент за това, че не трябва да се гласува.

Аз пък не познавам много случаи от реалният свят когато гласуването да е решило проблем.
Ми, зависи КОЙ е гласувал и ЗА КАКВО ТОЧНО е гласувал.  :t9411:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Повторение – нещо ми запецна прехвърлянето на страниците
« Последна редакция: Май 12, 2019, 11:51:47 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Тия "еврофондове" се дават като подкуп на българския колониален елит ...
:giggle-3307:
А туй – за пострадалия от колониалния елит – с либоф!!!  :blackeye-431:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Какво смешно има в това, че ЕС плаща на нашите управници да ни затриват?!
Вие си ги избрахте!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Равносметката е проста:
Около 1 милиард годишна вноска <> около 3 милиарда получаваме оттам
Равносметката е много по-сложна. Парите, които ни дават, ни задължават да ги "усвоим" така, че да потънат в идиотщини (фонтанчета и нови плочки на площади), вместо да дадат възможност за развитие на наука, промишленост и технологии:
В селското стопанство потъват в зърнарство, вместо в плодо- и зеленчуко-производство. А зърнарството прави 200-300 тъпаци мултимилионери и толкоз.
В туризма ЕС-фондовете - същото - 200-300 тъпаци-мултимилионери и десетки хиляди бедняци, бачкащи евтин и нископлатен труд.
В промишлеността - бачкатори на най-ниското ниво - биороботи
В ИТ-то - мънки-кодери и кол-центрове. Неща, които след 10 г. ще изчезнат. Енгелс (нашият) ще ти обясни защо.

Въобще - колониална история. И тия 3 млр. по тоя начин ни нанасят вреди за 30 млр..
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Наука, високи технологии и промишленост са ни строго забранени, и да искаме сами да ги развием, няма да ни разрешат.
Вие си ги избрахте!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Дай детайли какво точно ще се случи, ако излезем от ЕС. Щото те англичаните, че са толкова развити и никой не ги плаши с армия, пък говорят за загуби, ти сигурно си намерил по-перфектен начин.

Те така разсъждават хората, дето си нямат хал хабер от икономика и гледат само колко пъти е по-висока заплатата тук-таме.
Ако излезем от ЕС ще загинем икономически не защото ще спрат еврофондовете, а защото България няма никаква  сериозна индустрия. Българската икономика не произвежда никаква завършена високостойностна продукция, а оттам няма и пазари. Доходоносната българска индустрия от преди 10-ти я няма.
А британците ще претърпят загуби, защото губят огромен пазар за своята индустрия. Техите стоки вече ще се обмитяват и стават скъпи и непродаваеми. Чат ли си? Или не?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Да, ако излезем от ЕС ще сме зле първоначално, но не за щото сме излезли, а защото сме били вътре!
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Британският елит си е направил сметката, преценили са за и против, знаят какво правят, знаят за загубите и притеснителното е че са решили да напуснат, защото има някакви негативи, които са по-големи от загубите от напускането, негативи, за които никой не говори.

Да не мислите само, че английският народ е решил да излезе от съюза, само елитите решават!
Вие си ги избрахте!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Дай детайли какво точно ще се случи, ако излезем от ЕС. Щото те англичаните, че са толкова развити и никой не ги плаши с армия, пък говорят за загуби, ти сигурно си намерил по-перфектен начин.

Те така разсъждават хората, дето си нямат хал хабер от икономика и гледат само колко пъти е по-висока заплатата тук-таме.
Ако излезем от ЕС ще загинем икономически не защото ще спрат еврофондовете, а защото България няма никаква  сериозна индустрия. Българската икономика не произвежда никаква завършена високостойностна продукция, а оттам няма и пазари. Доходоносната българска индустрия от преди 10-ти я няма.
А британците ще претърпят загуби, защото губят огромен пазар за своята индустрия. Техите стоки вече ще се обмитяват и стават скъпи и непродаваеми. Чат ли си? Или не?

Кратко, ясно и изчерпателно! Смея да се надявам, че дори лица със специални цецови потребности могат да го схванат от раз! :D

Quote (selected)
Наука, високи технологии и промишленост са ни строго забранени

В общи линии за това става дума. В общите документи мака и доста витиевато написани, при внимателен прочит се разбира точно горното. Как е направено горното - за да не стане грешка изрично за изброени под формата на приоритети (в общи линии разрешават се директни покупки, производство на ишлеме и строителство, а от . нар. наУка се набляга основно на ИТ и чат пат роботика. Ако искаш да развиваш химия и физика, не дай Боже цял "цикъл" до краен конкурентен продукт, например - забрави!) нещата, които се финансират. Всяко движение встрани се нарича "държавна помощ" и се води за нарушаване на конкуренцията.
« Последна редакция: Май 12, 2019, 12:29:39 от Асол »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Да, ако излезем от ЕС ще сме зле първоначално, но не за щото сме излезли, а защото сме били вътре!
Това също е планирано. Да ни натряскат такива "директиви" и такива "експерти", че да не можем сами да се откопчим от белезниците. Китай и Русия могат да ни откопчат от тях, обаче е нужно ние да протегнем ръка към тях. И за да не го направим, ни заливат с пропаганда, че ЕС е "безалтернативен", и че ако спрем да се подчиняваме на Брюксел, ще настъпи катастрофа. Катастрофа ще настъпи, ама само за "безалтернативните" им махараджи у нас.
« Последна редакция: Май 12, 2019, 12:28:01 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
...
Кратко, ясно и изчерпателно! Смея да се надявам, че дори лица със специални цецови потребности могат да го схванат от раз! :D
Не могат.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Британският елит си е направил сметката, преценили са за и против, знаят какво правят, знаят за загубите и притеснителното е че са решили да напуснат, защото има някакви негативи, които са по-големи от загубите от напускането, негативи, за които никой не говори.

Да не мислите само, че английският народ е решил да излезе от съюза, само елитите решават!
Елита решава, това е ясно. И явно отложиха излизането с години.
Аз го свързвам с факта, че голямата война се отлага с години. Сега прогнозите са за 25-та 30-та...
Твърде много време да седят отвън без война - не им е куул.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
ЕС е мъртвороден, той неминуемо ще се разпадне, защото различните страни в него не ги свързва никаква морална ценност, никаква идея, НИКАКВИ ОБЩИ ИНТЕРЕСИ - ние сме в антагонистични отношения със западните богати страни, неравностойният брак ще се разпадне, но това ще стане когато всичко се разруши необратимо.

Вие си ги избрахте!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Аз в началото се съмнявах, но вече съм убеден, че за България е взето решение - от които трябва - да бъде деиндустриализирана и никога повече да не бъде индустриална държава. Силната икономика вдига стандарта на живот. А ние трябва да бъдем едно евтино място за алкохолен туризъм на западните безработни и евтин пансион за западните пенсионери. Затова ни е разрешено да развиваме само туризма и обслужващата го лека промишленост. За там квалифицирана работна ръка не е нужна.
А който не чува петела се кефи на магистралите, хотелите, площадите и чешмичките и вика "Ашколсун! България става вече "европейска"!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Аз в началото се съмнявах, но вече съм убеден, че за България е взето решение - от които трябва - да бъде деиндустриализирана и никога повече да не бъде индустриална държава. Силната икономика вдига стандарта на живот. А ние трябва да бъдем едно евтино място за алкохолен туризъм на западните безработни и евтин пансион за западните пенсионери. Затова ни е разрешено да развиваме само туризма и обслужващата го лека промишленост. За там квалифицирана работна ръка не е нужна.
А който не чува петела се кефи на магистралите, хотелите, площадите и чешмичките и вика "Ашколсун! България става вече "европейска"!

Бананова държава един вид! В крайна сметка - внимавай, какво си пожелаваш, щото може да се сбъдне! :nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
ЕС е мъртвороден, той неминуемо ще се разпадне, защото различните страни в него не ги свързва никаква морална ценност, никаква идея, НИКАКВИ ОБЩИ ИНТЕРЕСИ - ние сме в антагонистични отношения със западните богати страни, неравностойният брак ще се разпадне, но това ще стане когато всичко се разруши необратимо.

Да, това е едната страна на тиганичката - неминуем разпад. До там води т. нар. "Европа на нациите". Но другата е федерализацията. Тя може да го съхрани и тогава вече ще има "общ интерес". Съединени европейски щати е много стара идея.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
ЕС е мъртвороден, той неминуемо ще се разпадне, защото различните страни в него не ги свързва никаква морална ценност, никаква идея, НИКАКВИ ОБЩИ ИНТЕРЕСИ - ние сме в антагонистични отношения със западните богати страни, неравностойният брак ще се разпадне, но това ще стане когато всичко се разруши необратимо.
напротив, точно общите интереси ги свързват. общите икономически интереси. капиталът по дефиниция се стреми към уедряване.

баси. стигна се дотам ес да забрани сливането на жепетата на германия и франция, а последните пищяха, че само така можели да се противопоставят на китай. уедряване.

и докато от обединението и уедряването на капиталите и пазарите има изгода - няма да има разпадане на ес.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Но другата е федерализацията. Тя може да го съхрани и тогава вече ще има "общ интерес".

Ситуацията към момента в ЕС води до тотално отдалечаване от подобна идея. Всъщност, точно "работата" в тази посока докара ЕС до сегашното състояние. Това са били, са и ще бъдат невъзможни неща!

Quote (selected)
напротив, точно общите интереси ги свързват

Свързват по две фирми от две държави, а другите са контра. Абсурдно е, някой да си въобразява, че между 28 държави могат да се намерят достатъчно общи интереси, които са от жизненоважно значение за всяка от тях по отделно. Всякакво подобна идея е обречена в Европа! И никога няма да стане
« Последна редакция: Май 12, 2019, 12:47:28 от Асол »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
Бананова държава един вид!
И плацдарм.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Бананова държава един вид!

Всъщност икономическият термин е "полуколония"/"полуколониална икономика". Производство на храни и детайли за Метрополията. Но никога завършен продукт. Особено с висока принадена стойност.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Ситуацията към момента в ЕС води до тотално отдалечаване от подобна идея.

Да, затова разпадът е неминуем. Германия и Франция обаче искат да го правят наново. Това е логично, защото федерацията е единствената успешна, исторически доказана формула за подобни съюзи.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
« Последна редакция: Май 12, 2019, 13:08:21 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
ЕС беше федерация преди да присъедини бившите соц. страни.

Е, не е бил никога федерация! Но заради соц. блока беше по-единен политически.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Ситуацията към момента в ЕС води до тотално отдалечаване от подобна идея.

Да, затова разпадът е неминуем. Германия и Франция обаче искат да го правят наново. Това е логично, защото федерацията е единствената успешна, исторически доказана формула за подобни съюзи.
Може би, но след Меркел и Макрон. Не забравяй, че и те са подчинени.
Не че не се предполага следващите да са същите. Но ако не са, може и да стане - имат примери: САЩ и Русия.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
имат примери: САЩ и Русия.

Неудачни примери. Справка - историята на двете държави и историята на всяка от държавите в ЕС! В съставите на САЩ и Русия не влиза нито една, дори и бивша "държава". Съмнявам се, че дори и прапрапраправнуците ни ще доживеят федерация между Франция и Германия - държави, чието население страстно се мрази и ден днешен

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
другата е федерализацията. Тя може да го съхрани и тогава вече ще има "общ интерес". Съединени европейски щати е много стара идея.
ЕС беше федерация преди да присъедини бившите соц. страни. После се трансформира в колониална империя с център Зап. Европа и Вишеградски васали. Два кръга. С поглъщането на следващите бивши соц. страни добави трети кръг - безправни колонии.
И понеже вече няма накъде повече да се разширява, разликата между смучещите западноевропейски метрополии и изсмукваните източноевропейски колонии няма да се заличава (както се надява Джиджи), а ще се увеличава.
А тези, които сега са горе-долу добре като стандарт на живот (Италия, Испания и Португалия, Гърция, Вишеград), ще започнат бавно да потъват. Защото колонията винаги трябва да е много по-голяма и многобройна от метрополията. На един спартанец-господар - десет периеки и 40 илоти.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
държави, чието население страстно се мрази и ден днешен

Е, работи се по въпроса. Тези процеси на нас ни се виждат дълги, но в исторически план са скоротечни. Почти всички бивши соц. държави ентусиазирано ще влезат в едни СЕЩ. Някои се опъват, но ще им мине щом Франция и Германия го оформят. Италианците са почти сготвени да се включат.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
държави, чието население страстно се мрази и ден днешен

Е, работи се по въпроса. Тези процеси на нас ни се виждат дълги, но в исторически план са скоротечни. Почти всички бивши соц. държави ентусиазирано ще влезат в едни СЕЩ. Някои се опъват, но ще им мине щом Франция и Германия го оформят. Италианците са почти сготвени да се включат.

Сори, Отврат, но резултатите от "това работене по въпроса", както аз ги виждам, са точно обратните на желаното! Преди 10 години в нито една от тези държави нямаше никакви индикации, че така ще се надигнат националистическите движения. Прословутото мултикулти озлоби до невероятна степен хора, които никога по-рано не са се замисляли по тези въпроси. Аз на това му викам инстинкт за самосъхранение почиващ на историческа, та ако щеш и генетична памет
« Последна редакция: Май 12, 2019, 13:19:37 от Асол »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
че така ще се надигнат националистическите движения. Прословутото мултикулти озлоби до невероятна степен хора, които никога по-рано не са се замисляли по тези въпроси

Ама, те, националистическите движения, никога не са преставали да съществуват. И винаги са надавали вой. А сега, с туй мулти-култи, те надскачат чистия, класически национализъм и вървят повече към расизъм.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Прословутото мултикулти озлоби до невероятна степен хора, които ...
Западноевропейците се изпълниха с неприязън (някои и с омраза) към всички "външни", но помежду си не се считат за външни. Свои са си. Ние сме външни.
Вал. Вацев е прав, че сега се правят опити за възраждане на Свещ. Римска Империя, и че германо-френските договори съвсем неслучайно се подписват в Аахен - столицата на Първия Райх.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Ама, те, националистическите движения, никога не са преставали да съществуват. И винаги са надавали вой.

Така е. Ама сега набират маса, докато разни "традиционни" партии се превръщат в бутици. И това ще продължава, ако я карат по същия начин. Засега ЕНП-то не дава никакви признаци на осъзнаване, АЛДЕ-то, тоже. Предполагам, че последните ще се пробват да се коалиционират в следващия ЕП. Моите прогнози, обаче, са, че ще станем свидетели на невероятни циркове при формирането на новата ЕК. Ще бъде жесток проблем и началото на края.

Quote (selected)
но помежду си не се считат за външни.

Считат се и още как. И никога не пропускат да си подливат водица, само повод да се намери :nuts:

Давам дребно примерче и то още по времето на предприсъединителните фондове. Тече грант по дейност, която няма да кажа за какво е - печели германско образувание, холандското класирано второ и тутакси холандецът в комисията за оценка (видите ли за какво става дума!? Те си бяха и по комисиите, иначе си хортуваме за корупция) започва да реве и да пише до ЕК за опорочен избор. Смръднята беше голяма и това съвсем не беше единствен случай. Винаги е така, както става дума за пари, а в цялата философия на т. нар. "Обединена Европа" - става дума за пари. Това е и причината за нейното създаване, дето трябва му свирим одата на радостта - крива причина, криво изпълнение и няма начин резултатът да не е калпав...
« Последна редакция: Май 12, 2019, 13:39:47 от Асол »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
но помежду си не се считат за външни. Свои са си. Ние сме външни.

Tочно така! Техният "национализъм" е обърнат леко към нас и повече към мургавите. Между западноевропейските народи има дребни националистически дрязги, но не са така силни както по нашите географски ширини. Затова са леснопреодолими.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Винаги е така, както става дума за пари, а в цялата философия на т. нар. "Обединена Европа" - става дума за пари.

Ясно е, че е за пари. Ама, за пари се дръглят и в Холандия. Национализмът там е на по-заден план.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Между западноевропейските народи има дребни националистически дрязги,

Които при последващото им сливане във вътрешна си тяхна федерация, ще наедрят тутакси. Когато няма срещу кого да се "обединяваш" започваш да се самоизяждаш. Това не аз, а Природата така го е замислила. Не се сещам, някой някога да я е опровергал :D

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
Винаги е така, както става дума за пари, а в цялата философия на т. нар. "Обединена Европа" - става дума за пари. Това е и причината за нейното създаване, дето трябва му свирим одата на радостта - крива причина, криво изпълнение и няма начин резултатът да не е калпав...
Изобщо парите не са философията заложена в "Обединена Европа". Философията е да се избегнат войните и съответно кланетата чрез взаимно обвързване. Лошото е, че тази философия все повече се забравя, даже има доста народ, който и не подозира за това. Парите са червейчето на кукичката за заравяне на тази философия, със съответните последици.
Освен това, като абсолютна сума парите изглеждат страшно много, а в мащаб изобщо не е така. 1% от БВП или около 2% от публичния бюджет не е нещо колосално в държавен мащаб, а е практически абсолютно нищо сравнено с хора в окопи, оръдия изстрелващи снаряди, бомбардировачи срутващи градове... Картинката не е за днес, не е и за утре но вдругиден може и да е реалност...

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Който залага на икономическите интереси греши, те държава не правят. Асол е права, за Русия и САЩ, щатите, за които се твърди че са били държави не са били, те са бивши колонии, населени с колонисти, населението им никога не е било общност, а паплач, натирена насила под общата власт на Вашингтон.

С хилядолетните европейски държави и страни не е така, те имат история, за разлика от сбирщината в САЩ. европейска федерация не е възможна по тоя начин. А и не разбирам манията ви за федерализиране на Европа, какво очаквате, светли бъднини, балгоденствие. или по-скоро "1984"?!
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Това са опасни илюзии, инфантилно мислене, че някой мислел как да спре войните и кланетата в Европа, ЕС е проект на интернационалния финансов капитал, на глобалистите, за растеж на капитала, за световна власт.

ЕС сега се управлява от корпорациите, около 70% са американски, евро депутатите са нищо, управлява ни ЕК, тя се избира не от евро парламента, а се НАЗНАЧАВА от Европейския съвет. Каква демокрация има тук, измама е?!

"Европейският съвет се състои от държавните или правителствените ръководители на държавите-членки, председателя на Европейския съвет и председателя на Комисията."

Замисляли ли кой взима решенията - правителствените ръководители на богатите западни страни и назначените от тях правителствените ръководители на бедните източни - марионетки?
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Защото и Меркел и Макрон са подставеници на корпорациите, не случайно Сорос (американец и частно лице) има такава власт над брюкселските чиновници!
Вие си ги избрахте!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Парите, които ни дават, ни задължават да ги "усвоим" така, че да потънат в идиотщини (фонтанчета и нови плочки на площади), вместо да дадат възможност за развитие на наука, промишленост и технологии:
Лъжеш или си тотално илитерат по еврофондовете?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Дай детайли какво точно ще се случи, ако излезем от ЕС. Щото те англичаните, че са толкова развити и никой не ги плаши с армия, пък говорят за загуби, ти сигурно си намерил по-перфектен начин.

Те така разсъждават хората, дето си нямат хал хабер от икономика и гледат само колко пъти е по-висока заплатата тук-таме.
Ако излезем от ЕС ще загинем икономически не защото ще спрат еврофондовете, а защото България няма никаква  сериозна индустрия. Българската икономика не произвежда никаква завършена високостойностна продукция, а оттам няма и пазари. Доходоносната българска индустрия от преди 10-ти я няма.
А британците ще претърпят загуби, защото губят огромен пазар за своята индустрия. Техите стоки вече ще се обмитяват и стават скъпи и непродаваеми. Чат ли си? Или не?
Аха, ако излезел, ще загинем.
Това, разбрах, че го потвърждаваш. Ама ние да си излезем. Това не разбрах, ама то теб човек трудно може да те разбере.
А че сме си затрили промишлеността, Европа ни виновна и изобщо Европа ни създаде червените мутробизнесмени, вис, сик и всички отворковци и отвратени.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Да, ако излезем от ЕС ще сме зле първоначално, но не за щото сме излезли, а защото сме били вътре!
А после какво точно ще се случи? Нали това питам.
Какво ти се върти в главата и така горе-долу във времето го разположи.
Не ща общи заключения от селската кръчма, а мааалце мисла.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.