Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 26, 2024, 13:53:48

Автор Тема: Корнелия срещу Баце  (Прочетена 275655 пъти)

0 Потребители и 11 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #480 -: Октомври 30, 2018, 13:26:25 »
К. Нинова е ефективна поне колкото Миков, Станишев и бащата на Пиринска, взети заедно.
Би ли била ефективен премиер?
Кой знае.
Добре ли е за БСП Нинова да се оттегли сега.
Не, според мен.

Баче Коле, ако оттеглянето на Нинова е самоцелно и, както предвидих при избора ѝ, отрази промяна и нова сделка между тези, които със сделка я направиха председател, като част от "бизнеса" си, това не е добре за БСП, макар и Пиргова да го допуска като основание.

Оттеглянето на Нинова би създало стойност за БСП не ако е акт на партийното и друго задкулисие, а резултат от оценка на съответствието на ръководството ѝ спрямо програмата, целите и ценностите на БСП. Иначе е безсмислено и не допринася, а вреди. Защото затвърждава извратен метод.

Аз, за разлика от Пиргова, мисля, че Нинова би била по-малко неефективна като премиер, отколкото е неефективна като партиен лидер. Съвсем приличен премиер би била, що не. Ама няма да опре до там работата. Нито Нинова, нито кой да е друг лидер на БСП, в обозримо бъдеще, не виждам като премиер, уви. И това е резултат от властовата структура, която предвиждам и при най-добро за нас развитие. За да има необходимата за устойчивостта си широка база, бъдещо управление с участието или доминирано от БСП, следва да е коалиционно. В този смисъл, при нас още стои въпросът със стратегическия ни политически и управленски партньор. Такава е логиката на парламентарната демокрация и потенциалът ни днес. Който и да е партньорът ни, обаче, не е в негов интерес, макар и с мандат на БСП, лидерът на БСП да оглави изпълнителната власт. Това би укрепило партийните му позиции, навярно, като общо правило, а още повече, ако това е Нинова, със стила и на партийно лидерство. Но няма да бъде допуснато. Колкото по-силна е БСП, толкова балансът на партньорството ще се променя в нейна полза, а това и най-мил на сърцето ни партньор няма да хареса. Такава е реалността.

Пешо

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #481 -: Октомври 30, 2018, 13:35:48 »
Брей, сега пък в името на коалиционния партньор...  :scream-3313:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #482 -: Октомври 30, 2018, 13:43:16 »
Я! Глей ти! Днес и Краси Янков изокал за онзи пасквил на Г.С. Хем яко се е впрегнал, види се.

http://pogled.info/bulgarski/krasimir-yankov-dr-ninova-bsp-za-marihuanata-i-protiv-antifashistkata-borba-li-e.98593

Маааалииийййй ...  :cool-1084:

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #483 -: Октомври 30, 2018, 14:17:14 »
Я! Глей ти! Днес и Краси Янков изокал за онзи пасквил на Г.С. Хем яко се е впрегнал, види се.

http://pogled.info/bulgarski/krasimir-yankov-dr-ninova-bsp-za-marihuanata-i-protiv-antifashistkata-borba-li-e.98593

Маааалииийййй ...  :cool-1084:
За впрягането - като Белчо и Сивушка е, дума да няма! И смисълът на изокването е като написан от същите двама, дали с рога, дали с копита - това е въпрос второстепенен.
Мисля, че е крайно време някоя самоубийствена партийно душа да обясни на БСП, че тя е ТРЕТА сила, при това инерционно. Без никакви, ама никакви усилия или влияния на президента. Просто втората парламентарна сила си кюта кротко, управлява си във феодите си и полекичка се разраства.
И защо да не може "Дума" да публикува статия обсъждаща свободата на конопа? Кой го е страх от Виржиния Уулф конопа? "Дума" отказала ли е да публикува мнение, оспорващо първото? Ако да - разбираемо, ако ли не - бащата на трите деца би могъл да се аргументира с нещо повече от "Неам нерви!"

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #484 -: Октомври 30, 2018, 14:46:38 »
Quote (selected)
Оттеглянето на Нинова би създало стойност за БСП не ако е акт на партийното и друго задкулисие, а резултат от оценка на съответствието на ръководството ѝ спрямо програмата, целите и ценностите на БСП. Иначе е безсмислено и не допринася, а вреди. Защото затвърждава извратен метод.
фирмин, мисли логично, знам че можеш.

първо, ти твърдиш, че некво задкулисие назначило нинова.
второ, пак ти /пък и не само ти/ твърдиш, че нинова отстрелва тези, които са я назначили. сиреч еманципира се. сиреч вече задкулисието е с пръст в... /където трябва/.
трето, предвид второто няма логика нинова да се оттегля и разните му задкулисия да почват пак да командват.

Пешо

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #485 -: Октомври 30, 2018, 15:26:48 »
Я! Глей ти! Днес и Краси Янков изокал за онзи пасквил на Г.С. Хем яко се е впрегнал, види се.

http://pogled.info/bulgarski/krasimir-yankov-dr-ninova-bsp-za-marihuanata-i-protiv-antifashistkata-borba-li-e.98593

Маааалииийййй ...  :cool-1084:
Глупизъм е сътворил Янков.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #486 -: Октомври 30, 2018, 15:58:12 »
Quote (selected)
Оттеглянето на Нинова би създало стойност за БСП не ако е акт на партийното и друго задкулисие, а резултат от оценка на съответствието на ръководството ѝ спрямо програмата, целите и ценностите на БСП. Иначе е безсмислено и не допринася, а вреди. Защото затвърждава извратен метод.
фирмин, мисли логично, знам че можеш.

първо, ти твърдиш, че некво задкулисие назначило нинова.
второ, пак ти /пък и не само ти/ твърдиш, че нинова отстрелва тези, които са я назначили. сиреч еманципира се. сиреч вече задкулисието е с пръст в... /където трябва/.
трето, предвид второто няма логика нинова да се оттегля и разните му задкулисия да почват пак да командват.

Партийното, а подозирам - и извънпартийното, задкулисие назначи Нинова с привидно уставна процедура, на конгрес. То ще рече - с вишегласие. А то ще рече, че това задкулисие контролира ресурси. Кого "отстрелва" Нинова аз не знам, но трудно си представям как "отстрелва" ресурсите, с които уж "отстреляните" разполагат. Спазарят ли се, консолидират ли ресурсите си, Нинова е обречена. Тя го знае, впрочем. Затова и ги предупреди в прав текст, че, съгласно устава, следващият председател ще го избира партията, целокупно, в пряк таен избор. Което едва ли впечатлява особено споменатите, защото ресурсите им в структурите на БСП по места са още по-големи. Както и възможностите им да влияят на избора. Но пък знае ли човек. Нинова може да реши да играе ва банк. Ще се оттегли с оставка и ще поиска пряк избор, на който да се яви.

Рискът, впрочем, си струва. Най-великият българин на всички времена за мен - княз Борис I Михаил, след като сваля сина си Владимир Расате, събира общонароден събор, на който да валидира решението си да постави Симеон, наречен по-късно Велики, на престола в Преслав. Така му дава легитимност и се прибира, спокоен, в манастира, да доживее дните си в молитви.

Къде е рискът ли? Ами рискът е в това, че който има ресурсите да свали Нинова на конгрес, има и тези да промени устава, или поне да отложи прилагането на цитирания текст с ... един мандат. Няма да е за първи път, впрочем. И Нинова увисва, да чака по-добри за нея времена. Които биха дошли с провала на заменилия я наместник, поредния сламен човек. Амчи то и това е българска черта, като си помислиш. Имаме един период в историята, дето сме душили хановете си "през ден, до два".

И като си говорим за царе и ханове, този номер с оставката и "бащице, на кого ни оставяш" е игран от Иван Грозни. И Грозни той става след него, не преди. Нашите партийни мали и вели "боляри" таз история, мисля, я знаят. Поне руските възпитаници сред тях.


Пешо

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #487 -: Октомври 30, 2018, 16:22:35 »
Quote (selected)
Партийното, а подозирам - и извънпартийното, задкулисие назначи Нинова с привидно уставна процедура, на конгрес.
Защо 'привидно' ? Кое не беше наред ?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #488 -: Октомври 30, 2018, 16:31:49 »
Защо 'привидно' ? Кое не беше наред ?

Контролирания вот. Уставът не предполага такъв. Но се практикува. И не за пръв път тогава, разбира се.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #489 -: Октомври 30, 2018, 16:34:48 »
за мен е видно, че отстреляните бързат. защо бързат - щото борсата за кметове отвори или щото дебнат евролисти - не знам, но пасквилът на петдесетимата е предизвикан от бързане.

борсата за кметове - от барикада /цък/:
Quote (selected)
Пазарът за булки в Старозагорско започва през март, но борсата за кметове вече отвори. Година преди редовните местни избори най-активен на пазара, както обикновено, е Цветан Цветанов от ГЕРБ. Тези дни той направи шумен трансфер като привлече партийния секретар на БСП в Якимово – бедна община с малко над 4000 души население в Дунавската равнина между Монтана и Лом.

Деян Георгиев вече е местният ръководител на ГЕРБ, в понеделник се очаква да оглави Общинския съвет, а догодина да е кандидат на новата си партия за кмет на общината.
...

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #490 -: Октомври 30, 2018, 16:46:22 »
от барикада

Сакън! Шъ тъ читът прид стройъ, дет читеш baricada.org . Ни мож съ упръвда!  :cool-1084:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #491 -: Октомври 30, 2018, 17:11:34 »
ти мани, ама тоз директно обвинява колегите си, че са го предали. ето я молбата му за напускане, от фактор /цък/
Quote (selected)
Вх № 11 / 08.10. 2018 г.
ДО
ПРЕДСЕДАТЕЛЯ НА
ОБЛАСТНИЯ СЪВЕТ НА БСП
Гр. МОНТАНА
УВАЖАЕМИ ДР. ПРЕДСЕДАТЕЛ,
УВАЖАЕМИ ЧЛЕНОВЕ НА ОблС НА БСП,
М О Л Б А
От Деян Боянов Георгиев-председател на
ОбС на БСП-община Якимово
Моля, да бъда освободен от председател на ОбС на БСП община Якимово. От избирането ми за такъв през м.април 2016 г., въпреки многократните обещания от ръководни фактори в нашата партия не получавах поисканата организационна и финансова помощ за правилното функциониране на ОбС на БСП Якимово. Ние нямахме финансови средства за най-елементарното поддържане на клуб на БСП, в който членовете се събирахме и обсъждахме проблемите на общината, политиката и документите на БСП. От разговорите с редовите социалисти разбирах недоволството от това състояние на партията. Членовете не приемаха непрекъснатите скандали, обвинения, гонения и политика, водена от част от членовете на Националния съвет и местните общински и областни ръководители на БСП. Виждаше се, че както на национално ниво, така и на местно бяха отстранени уважавани и с опит публични личности на БСП, доказали се в годините, честно и принципно отстояване на идеите и идеологията на партията. В момента част от членовете на национално, областно и общинско ниво се ръководят само от личен интерес, обществените поръчки, финансово облагодетелстване и някой други порочни практики, за които хората знаят и не приемат.
За последните години работех честно и почтено, с голямо желание за издигане авторитета и политиката на БСП. Исках БСП да стане първа политическа сила, да печели избори в името на хората в община Якимово.
Исках да подобрим живота на хората и поради тази причина реших да се кандидатирам за кмет на община Якимово. Голяма част от населението на общината застана зад моята кандидатура и бях убеден, че областните и национални ръководители ще ме подкрепят. На местните избори на първи тур спечелих с 45 гласа повече от кандидата на ГЕРБ. БСП бе първа политическа сила с 5 човека общински съветници. Какво беше моето голямо учудване, когато на втория тур на изборите бях предаден и продаден именно от някой от тях, в резултат на което загубих от кандидата на ГЕРБ. След изборите разбрах, че мнението на същите, че не съм достатъчно умен и интелигентен и поради това съм загубил изборите. Разбира се, това е тяхно мнение и аз не се наемам да го оспорвам. Поради тези причини реших да поема по друг път, за да осигурявам прехраната си за нормален начин на живот.
Уважаеми членове на областното ръководство, оставам с уважение към Българската социалистическа партия и към всички честни социалисти като се надявам, че ще уважите моята молба.
Нека тази молба да се счита и за напускане редовете на БСП.
С УВАЖЕНИЕ: / П/
/Д. Георгиев/
08.10.2018 г.
гр.Монтана
така че ето как човекът си представя осигуряването на "прехраната си за нормален начин на живот". отделно, че е обмислял въпросните "тези причини" дългичко, от 2015.
пп послъгал е и за изборите - на първи тур е втори, на 110 гласа от гербаджията. на балотажа разликата е 80 гласа.
3 Георги Миланов Георгиев ПП ГЕРБ 1 141 45.73%
7 Деян Боянов Георгиев БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ 1 031 41.32%
3 Георги Миланов Георгиев ПП ГЕРБ 1 358 51.52%
7 Деян Боянов Георгиев БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ 1 278 48.48%
« Последна редакция: Октомври 30, 2018, 17:18:15 от onzi »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #492 -: Октомври 30, 2018, 18:23:06 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 13:08:22 от Captain Buddy »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #493 -: Октомври 30, 2018, 18:31:59 »
Quote (selected)
Човекът ясно и откровено си казва, че иска пари!

Представяш ли си как ще се спихне опг-то, когато, Дай Боже, бъдат изритани от копанята!?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #494 -: Октомври 30, 2018, 18:36:35 »
ти мани, ама този ще се бори с досегашните си колеги. интересна картинка ще е. интересно сегашният кмет какви ще ги къдри.

Пешо

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #495 -: Октомври 30, 2018, 18:49:15 »
Защо 'привидно' ? Кое не беше наред ?

Контролирания вот. Уставът не предполага такъв. Но се практикува. И не за пръв път тогава, разбира се.
Имаш ли някакви доказателства, че вотът е бил контролиран ? Или сао обичайните обвинения на загубилите ?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #496 -: Октомври 30, 2018, 21:44:42 »
Фирмин, понеже много говориш за "задкулисие", как ще обясниш факта, че Офчаров е в "списъка" недоволни.
А през него доста години минаваха на практика всички контакти с "фирмички", спонсори ......
 

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #497 -: Октомври 30, 2018, 21:55:04 »
как ще обясниш факта, че Офчаров е в "списъка" недоволни

... с втората част на фразата на неговото обяснение пред Миков ("Нищо лично ...").

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #498 -: Октомври 31, 2018, 00:35:14 »
Фирмин, понеже много говориш за "задкулисие", как ще обясниш факта, че Офчаров е в "списъка" недоволни.
А през него доста години минаваха на практика всички контакти с "фирмички", спонсори ......
Не е по същество, ама защо ОФчаров?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #499 -: Октомври 31, 2018, 19:05:59 »
Quote (selected)
Ми аз в целата тая дискусия така и не разбрах що Корнелия е по-добра, тва дори и при толко ниско свалена летва.
Боже! Това чак сега го видях, извинявам се за което. Що за идиотщина!? Кво значи свалена летва!? Че аз още в началото на тази тема казах, че сравняваме несравними величини. Как е изобщо възможно да паднеш толкова ниско, че да си позволиш лукса да слагаш на везни нормален човек с подметка от престъпническите среди!? Толкова ли си свикнал с размиването по примера на Кралството? Дотолкова, че за теб няма разлика между престъпление и елементарна почтеност!? Или в името на гужа/гусин "заслужил наследствено престъпник" всичко се пречупва през кривите огледала?

п. п. Щото, бачо, най-съществената и многобройна част в човешки състав на територията на България е точно софийската организация на БСП - вярвам, че ще ти стане ясна връзката с Овчаров. Ся, нещата са доста по-различни, щото гусин Овчаров изпусна нещата там. Само квартал Младост, в 23 МИР струва много повече като потенциал от вилаета на Фирмин, който се бара за вътрешнопартиен дисидент. Претендирам, че говоря истината. Джокер- изборите за кмет на Младост са най-доброто доказателство :smokin:

За чудесата в Пловдив града и циганиите там, питай Атанас - за приноса на Герги, де. За колаборациите по морето и за отвращението по Варна и Бургас от местните представители на "БСП", Фирмин би могъл да ти бъде полезен, ако не го е срам, де! Благоевградската засега се държи добре. Фирмин, мноо внимавай какво ще напишеш! :nuts:
« Последна редакция: Октомври 31, 2018, 19:21:10 от Асол »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23754
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #500 -: Октомври 31, 2018, 19:10:36 »
Асол, Баце би трябвало да е "ниска топка"за всеки прочел повече от 2 книги ( Винету и Мечо Пух не ги броя).
Обаче не е.
Проблемът е системен и не е на Баце.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #501 -: Октомври 31, 2018, 19:25:35 »
Проблемът не е системен - това са глупости! Проблемът е на прокуратурата! Щото е НЕГОВА. Как пък това не го разбрахте за толкова години!? Основният въпрос е, не дали ще ти се повдигне обвинение, а как точно ще се повдигне така, че да мине и през съда. Тва подчертаното го наизустете!!!!!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #502 -: Октомври 31, 2018, 19:28:46 »
Проблемът не е системен - това са глупости! Проблемът е на прокуратурата! Щото е НЕГОВА. Как пък това не го разбрахте за толкова години!? Основният въпрос е, не дали ще ти се повдигне обвинение, а как точно ще се повдигне така, че да мине и през съда. Тва подчертаното го наизустете!!!!!
Струва ми се, че проблемът се подценява. Дори прокуратурата да е проблемът, то тя е ЕДНА опора, което си е дюже нестабилно. Има още!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #503 -: Октомври 31, 2018, 19:32:25 »
67, некадърно обвинение, дори и формално в духа на Закона е в състояние да осере всичко!!! Това се практикува в Република България нон стоп, особено ако ЕК се заинтересува - аз лично съм убедена, че не е случайно. Не ти трябва съдия да се харчиш повече - достатъчно е обвинението и разследващите да се овапцат, което е дългогодишна практика в наща мила Родина

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23754
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #504 -: Октомври 31, 2018, 19:33:02 »
Асол, прокурата извън системен играч ли е?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #505 -: Октомври 31, 2018, 19:35:04 »
Що за въпрос, Буратино? Ти чел ли си Конституцията?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #506 -: Октомври 31, 2018, 19:38:13 »
Quote (selected)
Ми аз в целата тая дискусия така и не разбрах що Корнелия е по-добра, тва дори и при толко ниско свалена летва.
Боже! Това чак сега го видях, извинявам се за което. Що за идиотщина!? Кво значи свалена летва!? Че аз още в началото на тази тема казах, че сравняваме несравними величини. Как е изобщо възможно да паднеш толкова ниско, че да си позволиш лукса да слагаш на везни нормален човек с подметка от престъпническите среди!? Толкова ли си свикнал с размиването по примера на Кралството? Дотолкова, че за теб няма разлика между престъпление и елементарна почтеност!? Или в името на гужа/гусин "заслужил наследствено престъпник" всичко се пречупва през кривите огледала?

п. п. Щото, бачо, най-съществената и многобройна част в човешки състав на територията на България е точно софийската организация на БСП - вярвам, че ще ти стане ясна връзката с Овчаров. Ся, нещата са доста по-различни, щото гусин Овчаров изпусна нещата там. Само квартал Младост, в 23 МИР струва много повече като потенциал от вилаета на Фирмин, който се бара за вътрешнопартиен дисидент. Претендирам, че говоря истината. Джокер- изборите за кмет на Младост са най-доброто доказателство :smokin:

За чудесата в Пловдив града и циганиите там, питай Атанас - за приноса на Герги, де. За колаборациите по морето и за отвращението по Варна и Бургас от местните представители на "БСП", Фирмин би могъл да ти бъде полезен, ако не го е срам, де! Благоевградската засега се държи добре. Фирмин, мноо внимавай какво ще напишеш! :nuts:

викаш, един от сравняваните обекти бил "подметка от престъпническите среди", м?

или аз нещо не съм разбрал?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23754
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #507 -: Октомври 31, 2018, 19:39:35 »
Що за въпрос, Буратино? Ти чел ли си Конституцията?

Ти майтап ли си правиш?
Каква конституция,какви ..лева?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #508 -: Октомври 31, 2018, 19:48:20 »
67, некадърно обвинение, дори и формално в духа на Закона е в състояние да осере всичко!!! Това се практикува в Република България нон стоп, особено ако ЕК се заинтересува - аз лично съм убедена, че не е случайно. Не ти трябва съдия да се харчиш повече - достатъчно е обвинението и разследващите да се овапцат, което е дългогодишна практика в наща мила Родина
Добре де, приемам, че некадърното обвинение върши мръсна работа. Но не може непрекъснато и само с некадърни обвинения да се работи. В крайна сметка множащите се дела с осъждания в Страсбург на някого ще направят впечатление. Пък и хората, които ги скалъпват, не са безкрайно число.

Всъщност, за безкрайното число вероятно не съм права - при такова количество "юридически" вузове, може да има даже свръхпредлагане.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #509 -: Октомври 31, 2018, 19:50:52 »
Не е само до некадърно обвинение от прокуратура, което предрешава нещицата ф мамковината.
Съвсем същото е кадърно заобикаляне на морала и закона в ОП, особено що се отнася до усвояване на еврофондове, псевдозаконно назначаване на калинки, почти законен разход на бюджетни средства и по случайност все в интерес на една особа и още десетки и десетки процедури все на ръба на закона и все в една и съща посока, що се отнася до "усвояване" на обществени средства. И все така, гонения на другомислещи, особено когат трябва, мълчанието на агнетата...пардон джурналистите, активната работа на правилните фондации под благосклонния Му поглед и още и още!
67, ти имаше много добра филипика за цеццооуу преди ден-два и не мога да не се съглася с нея! Ако някой ден някоя опозиционна сила вземе властта, се готвя да и изпратя фор фрии наръчник за успешно векуване на власт, заимствайки от изумителните си по простотия, арогантност и бруталност методи и в същото време ефективност, на споменатия екземпляр! Ако това не стане настолна книга на всеки решил да се задържи на власт в мамковината след ерата ГРОБ, бедна им фантазията!
« Последна редакция: Октомври 31, 2018, 19:54:50 от Old_BG »
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #510 -: Октомври 31, 2018, 20:29:40 »
Олди, аз може и да съм число наивно, но някои тенденции се виждат даже от моята наивна камбанарийка. Въпросът е, че май виждащите ги сме ограничено число, и сред нас няма такива, които да използват същите методи. От друга страна, за да използва човек тези методи, той/тя би трябвало да е убеден(а) в необходимостта да го направи, поне в това, че ще донесат повече полза (роду), отколкото вреда. Защото аз лично смятам за вредно управление, което се крепи на оста Гергов - Пирински - Станишев, да речем.
Преди три години в разговор между двама искрено уважавани от мен и интелигентни във всеки един смисъл люде единият рече, че или ще има конгрес, в който ще има Лобна скала и от нея ще се изхвърлят практически всички стари кримки от БСП, или БСП ще си остане маргинална партия, каквато беше към този момент. Е, минаха три години, нямаше такъв конгрес, нямаше Лобна скала, БСП си е маргинална партия, независимо какво си мислят Фирмин и колегите му. Нинова може да е всякаква, но беше онази, която пое щурвала на потъващия кораб, попътно правейки се, че всичко е наред, и даже се опитва да стреля в движение от останалите няколко оръдия по галеона на ГЕРБ. Пред Нинова стои епохалната задача да изхвърли и издави мишките, които не искат да напуснат трюма, да закърпи пробойните, които постоянно й отваря ЦвЦв и компания, да закърпи платната с по някоя нова кръпчица, дано намери златни, та да се виждат. Инак в състезанието няма никакво място.
Ама кой слуша числа странични...

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #511 -: Октомври 31, 2018, 20:47:14 »
Quote (selected)
викаш, един от сравняваните обекти бил "подметка от престъпническите среди", м?

Това е изключително тъпо и елементарно тролене, за което си мнение, нямам никакви намерения да ти се извинявам?! Допускам, че си достатъчно интелигентен човек за да не се налага да обяснявам с патенца и патка като в градината

Quote (selected)
Добре де, приемам, че некадърното обвинение върши мръсна работа. Но не може непрекъснато и само с некадърни обвинения да се работи.

Може и още как!!! И така над 20-тина години.... И между съда в Страсбург и този в Люксембург има мноо големи разници! Ако те мързи да направиш разликата, бих могла да ти я обясня в няколко изречения. Обяснение, непосилно за разбиране от 80%, дето съвсем целенасочено ги обработва телевизорА
« Последна редакция: Октомври 31, 2018, 20:59:26 от Асол »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #512 -: Ноември 01, 2018, 00:01:52 »
Quote (selected)
викаш, един от сравняваните обекти бил "подметка от престъпническите среди", м?

Това е изключително тъпо и елементарно тролене, за което си мнение, нямам никакви намерения да ти се извинявам?! Допускам, че си достатъчно интелигентен човек за да не се налага да обяснявам с патенца и патка като в градината

Опасявам се, че обясненията ще ги давам аз, ако някой реши да се заяжда. Имаше там приети едни закони, отнасящи се даже за блогове и публични форуми.

Гледай на забележката на сержанта в този аспект, а не като заяждане с теб (imho).
the lamers club honourable member …

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #513 -: Ноември 02, 2018, 13:08:51 »
http://pogled.info/avtorski/Velislava-Dareva/po-antifashistite-ogan.98642

Ако сте пропуснали, де ... Ама едва ли. Към момента, над 11 000 прочита, според брояча.

Но пък придворният на БСП epicenter.bg на мадам В., с опорка връз придворния на ГЕРБ "Барометър", ни осведомява мъдро, че първо, Политическите скандали разделят обществото и не носят дивидент на опозицията и второ, че опозиционните атаки срещу властта втвърдяват подкрепата за управляващите ( с графики).  :cool-1084:

http://epicenter.bg/article/-Barometar--Opozitsionnite-ataki-sreshtu-vlastta-vtvardyavat-podkrepata-za-upravlyavashtite--grafiki-/167218/2/0

Пак там,

Опозицията в лицето на БСП явно не черпи докрай от броженията в управляващата коалиция и нагласите на избирателите да подкрепят левицата бележат дори лек спад. Социалистите по-скоро втвърдяват докрай ядрото на привържениците си, но посланията им – често свързани с политически скандали, не успяват да привлекат допълнителна подкрепа от периферията.
...
 
Събитията в обществения живот на страната в последните няколко месеца очертават все по-голямото разделение в политическите възгледи на българите. Очевидно скандалите, с които партиите се опитват да печелят привърженици, не допринасят за по-голямата им електорална тежест, а натягат партийните ядра и разделят обществото.

Със сигурност влияние върху намеренията на българските граждани да гласуват на изборите за евродепутати оказва и политиката на ЕС в посока на санкции към държави, които се противопоставят на твърде и либералната политика на Съюза по отношение на мигрантите и бежанците. Като цяло българският избирател гледа на изборите за Европейски парламент през призмата на вътрешнополитическите събития в държавата, показват резултатите от телефонно интервю, проведено от „Барометър България“ сред 848 пълнолетни български граждани в периода 30 октомври - 1 ноември 2018 г.

На въпрос „Ако изборите за евродепутати се провеждат днес, за коя политическа сила бихте гласували?“ 35,1% отговарят за ГЕРБ при 35,3% през юли, 25,7% - БСП (28,9% през юли), 17,2% за Обединени патриоти (17,8% през юли), 12,1% - ДПС (15,2% през юли). За други биха гласували 4,5%, а 5,4% не са решили за коя партия да гласуват.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #514 -: Ноември 02, 2018, 15:01:35 »
Благодарско Фирмин!
В улисията си по други битови подробности, бях изпуснал фундаменталното изригване на Дърева, която поназнайвам доста отблизо от преди двайстина години.
Само за да бъда ясен, не за да я коментирам - изпод пуловера и тип разплетена дамаджана може да излезе фсякакво нещо - от гениално, до това, което е изпляскала емоционално.

Но!
Друго е което искам да кажа. Следното:
Quote (selected)
„Първо, твърдият електорат не решава избори, второ, така се отблъсква неутралният избирател, трето, много важно, гори мостовете към дясно ориентираните потенциални избиратели на БСП. Задачата е да бъде свален Борисов и всичко, което я препятства, е вредно… тези препъникъмъни за БСП не са намерили място във „Визия за България” и Нинова, и екипът трябва да бъдат поздравени”.
е почти цялата истина за момента и особено болднатото. Не ме интересува даже автора, защото сам съм го споделял в една или друга форма още преди доста време и не един път.
Всяко друго действие, планове, тактики, стратегии трябва да останат на заден план. В този смисъл и приемам някои словоблудства, захапани така сочно от Дърева.
Тук, преди ден-два коментирахме една дама, не толкова известна като Дърева, но която също се опита с любезното съдействие на Лилиан да ни води за носа. Е, не успя!
Какво да ти кажа? Е и ти не успя.
Виж, като /и ако/ се натири мутрата, тогава ще ти се отвори сума работа и на теб и на Дърева.
Тогава. Не сега!
Сега и Дърева и ти само дърдоросвате и приличате на ...философи. /Още нещо имаше към това мъ го забрайх/.
Както и да е - благодарско!
Не бях чел скоро толкова сбита формулировка на това, кое е най важното и кое може да остане за сетне.
« Последна редакция: Ноември 02, 2018, 15:04:19 от Old_BG »
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #515 -: Ноември 02, 2018, 16:11:20 »
И като така, Старо, не разбрах, но, сигурен съм, ти ще ми обясниш, как Нинова се готви да свали Борисов без „всяко друго действие, планове, тактики, стратегии“, които „трябва да останат на заден план“. Все пак, едва ли тя няма поне някакъв план. Според мен, все пак има.
Нейният план се основава на следната вярна оценка – твърдото ядро на БСП е по-малочислено от твърдото ядро на ГЕРБ. При свеждане на избора до сблъсък на твърдите ядра, ГЕРБ печели. Следователно, трябва да се мобилизира периферия от симпатизанти, която да даде електорален принос, осигуряващ надмощие и победа.
Дотук добре. Обаче. Обаче, в един момент, посъветвана и насърчаване от разни „ентусиасти“ като нашумелия С.Г., Нинова си мисли, че може да бие ГЕРБ като размени твърдото ядро на БСП срещу меката и периферия. Нещо повече. Подозирам, че стратегията и е, веднъж на власт, да изгради, по подобие на ГЕРБ, нова „БСП“ от меката периферия, като я „уплътни“ с облагите на властта, маргинализирайки твърдото ядро или остатъците от него (с или без скок от Лобната скала, както съветват по-горе). За това мечтаят олигавените муцки около нея и от туй иде учестеното им дишане напоследък.
Грешна сметка. Разликата между твърдото ядро на ГЕРБ и твърдото ядро на БСП е фундаментална, а Нинова я пренебрегва. Твърдото ядро на БСП, за разлика от твърдото ядро на ГЕРБ има власт вътре в партията си. Под натиск то има потенциала на достигане на критична маса и начало на ядрена реакция с опустошителен ефект. Когато прахта слегне след това, Нинова ще се види да седи и да подсмърча до спуканото си коритце като бабичката на Пушкин.
Неслучайно съм поставил в един пост текста на одиозната, според теб, Дърева с данните и анализа на официозния „Барометър“. Тяхната теза, подкрепена с резултатите от изследването им е, че е в интерес на ГЕРБ основните политически противници в предстоящия избор да колабират върху ядрата си. Първо, защото и тяхната оценка е, че, захранено с облагите на властта, тяхното ядро е в по-добра кондиция, но и, второ, защото виждат как идиотчетата на Нинова непрекъснато провокират твърдото ядро на БСП. За тях това ядро се състои от споходени от маразъм сенилни старчета, които, къде ще ходят, бе! , щат-не щат, все така мърморейки, ще затропат с бастунчетата към урните, та да осигурят светлото бъдеще на младите кариеристи.
Поръсена със залци, всеобщата отврат не води до брожение и действие, а до апатия и пасивните стратегии на личното оцеляване. ГЕРБ разчитат именно на това. Затова и ръсят залците с бюджета за 2019. С тях "купуват" ниската избирателна активност на не-ГЕРБ електоратите.
Лозунгът на Нинова „Нека съм аз, че да не е Борисов!“ е, който придава скрития живец на тази наша тема тук. Засега тя е върло заета с това да ни посочи колко е долен Борисов и хич се не и опитва да ни убеди колко пък е годна тя. Насърчена от споменатите идиотчета, си мисли, че това е без значение. И че тези, дето не я харесваме, сме и „в кърпа вързани“, щото повече не харесваме Борисов. Е, тук може да има някои изненади. Може да не ни харесва кърпата и, например.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7429
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #516 -: Ноември 02, 2018, 16:28:53 »
Колкото и да ги мъдрите, Б.Б. може да бъде свален само от Вашингтон (в близко време) или от Москва (в по-далечно).
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #517 -: Ноември 02, 2018, 17:23:25 »
Quote (selected)
Колкото и да ги мъдрите, Б.Б. може да бъде свален само от Вашингтон (в близко време) или от Москва (в по-далечно).
Ами... имаше една трибуквена абревиатура (каква българска дума!), която също върши идеална работа.
СВД, като да беше. И комай, това ще е единствения полезен ход, ако Онзи (от небето) не реши нещо друго...
Само Той може да реши въпроса. Не мисля, че нито ония зад локвата, нито братята ще вложат някаква енергия за нещастници като нас! Биха, ако на Балканите нещо пушеше, димеше и т.н., като в някои предишни времена.
И трябва да се оправяме сами. А не можем. 80-те % са засега решаващи. Останалите знаем, но не можем, защото основно сме дърти. СЕГА си нямаме нито Левски, нито Ботев... за съжаление!
Та, в този ред на мисли, за негодността ни...
... кога излизаше лицето Сретен?!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #518 -: Ноември 02, 2018, 17:34:24 »

Quote (selected)
А не можем. 80-те % са засега решаващи. Останалите знаем, но не можем, защото основно сме дърти. СЕГА си нямаме нито Левски, нито Ботев... за съжаление!
Та, в този ред на мисли, за негодността ни...
... кога излизаше лицето Сретен?!

Мъ верно ли Левски и Ботев ни трябват да сваляме Борисов? Амич то Кеворкян верен излязъл - тоз Падишах направо, бре, комити! Сретен, Господ Бог и вси светии да призовем, прочее, а?

Ни съ срамете, бре! Давайте си кураж!  :cool-1084:

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #519 -: Ноември 02, 2018, 17:36:52 »
Quote (selected)
., Нинова си мисли, че може да бие ГЕРБ като размени твърдото ядро на БСП срещу меката и периферия.
По скоро ти май се опасяваш от това, като ти чета поста към края!Споко бе, вие от "ядрото" винаги сте били най-най незаменимата част, ка щяло да ви седнем на мястото. Пък и ич не ги видя тия щения от страна на "меките".

Quote (selected)
Нещо повече. Подозирам, че стратегията и е, веднъж на власт, да изгради, по подобие на ГЕРБ, нова „БСП“ от меката периферия, като я „уплътни“ с облагите на властта, маргинализирайки твърдото ядро или остатъците от него (с или без скок от Лобната скала, както съветват по-горе).
Не трябва да подозираш! Просто трябва за известно време да позабравите уважаемия Сун Дзъ и почти толкова Лао и да разберете /или поне приемете за известно време/че файдата от учениците им от 21 век е по скоро от сапьорските им лопатки и то когато дойде /ако/ ред до тях, отколкото от Дъдрдоренето им. И пак сетне те, от твърдото ядро ще се облажите с уплътняването от облагите на властта, само имайте малко търпение.
Quote (selected)
За това мечтаят олигавените муцки около нея и от туй иде учестеното им дишане напоследък.
Това пък е направо липса на логика! Ами нали точно тези, олигавените са според теб твърдото ядро, що самите те да си мечтаят олигавено за нещо дето го имат и сега и да крепят Нинова, дето мислела да ги заменя с мекото такова?!
Или ако трябва да наместя мозайката така, че да има място и твоята теза, то ич няма да се замислям да го формулирам така - едно твърдо ядро, се тръшка, че май друго твърдо ядро му гепи сиренцето, което на всичко отгоре е и химерно, щото засега тъпия Цвинокио е този който пазарува и от едното и от другото "твърдо ядро" и ашладисва ли ашладисва финансови коренчета така, че да изкупи и мекото.
А през това време вие се ритайте там по кокълчетата, да, в един момент вкупом излишни ще станете - сите "твърдяци" там. Барабар и с Нинова де, ама ше ви се услади ли пировата "победа" Фирмин?
И моля, не ми снасяй статистики. Ако светът се движеше от статистики, Манерката щеше да е поне регионален /за източна Европа/ гуру.Все статистики му у глъвътъ.
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #520 -: Ноември 02, 2018, 17:42:30 »

Quote (selected)
Колкото и да ги мъдрите, Б.Б. може да бъде свален само от Вашингтон (в близко време) или от Москва (в по-далечно).
Ехааа!
Да лягаме да мрем викаш?
А по сериозно де.
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23754
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #521 -: Ноември 02, 2018, 18:25:16 »
Quote (selected)
Bradatko

... кога излизаше лицето Сретен?!
Лошо, Седларов, Лошо!
Не се радвам се че има и други като мен дето се уповават единствено на Сретен да си прибере вресииите.
В мутрокрацията законите са мутренски, боговете и  спасителите мутри.

П.П. Фирмин, дано "твърдото ядро" сте малко, че България малка, няма да насмогнем да Ви удовлетворим властовите амбиции.
С такива членове като теб, БСП все ще е от е..та страна на властта.
Вашето "автоимунно" заболяване скоро ще премине в терминален стадий.
« Последна редакция: Ноември 02, 2018, 18:35:59 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #522 -: Ноември 02, 2018, 18:27:01 »
Quote (selected)
Bradatko

... кога излизаше лицето Сретен?!
Лошо, Седларов, Лошо!
Не се радвам се че има и други като мен дето се оповават единствено на Сретен да си прибере вресииите.
В мутрокрацията законите са мутренски, боговете и  спасителите мутри.

П.П. Фирмин, дано "твърдото ядро" сте малко, че България малка, няма да насмогнем да Ви удовлетворим властовите амбиции.
С такива членове като теб, БСП все ще е от е..та страна на властта.
Вашето "автоимунно" заболяване скоро ще премине в термален стадий.

Само за протокола и яснота на изложението — „уповават“ и „терминален стадий“ 8)
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23754
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #523 -: Ноември 02, 2018, 18:35:19 »
Моя грешка.
Бързата кучка слепи ги ражда.
Това уповавам ще го нашпиша 100 пъти да го запомнят пръстите механично ( на ментално ниво явно не мога ). :D
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23754
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #524 -: Ноември 02, 2018, 18:42:16 »
Фирмин, да прочетеш и статията на Могерини.
Дърева и тя е включила на тема фашизъм ама и тя е в страни от истината.
Явно това е думата на месеца "фашизъм" :D
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #525 -: Ноември 02, 2018, 18:48:14 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 12:25:02 от Captain Buddy »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23754
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #526 -: Ноември 02, 2018, 18:50:21 »
Оттатък:

Quote (selected)
Борисов: България, Сърбия, Гърция и Румъния искат да са домакини на световното през 2030 г.

https://www.segabg.com/hot/borisov-bulgariya-surbiya-gurciya-i-rumuniya-iskat-da-sa-domakini-na-svetovnoto-prez-2030-g
 © Segabg.com 2018
А за Македония и Косово забрави. :D

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #527 -: Ноември 02, 2018, 18:52:40 »
Боже!
За втори път за днес - благодарско Фирмин!
Quote (selected)
Тази “деморализирана партия”, “без местни структури”, не е ли в основата на победата на президентските и добрият резултат на парламентарните избори или може би това стана заради подкрепата на “дясно ориентираните потенциални избиратели на БСП”?
Фирмин, този май ти опровергава тезата за това, че не БСП под у-то на Нинова е изиграла решаващата роля за спечелването на Радев, а широката подкрепа е нещо като "въпреки Нинова"???
И моля те - предай на лицето, щото аз не мога - не "може би", а ТОЧНО!!! заради подкрепата на широката периферия симпатизанти и здравомислещи хора победата на президентските избори стана факт. Заради подкрепата на онези, които този твой човек нарича ехидно "дясноориентираните..."
Моля те за още едно - обясни на ...или по точно предай ако може, щото не ми е ясно дали ще разбере, че именно тази подкрепа, на ехидно наричаните "дясно ориентирани..." им е необходима, КРАЙНО необходима, животоспасяващо необходима!
Защото т.н. "дясноориентирани...", придобил гражданственост термин, са онези пенюги в БГ, които се възприеха за такива точно заради "лявоориентираните" велможи, мародерствали мамковината наравно с Костовашките орди и тези "дясноориентирани...", дето не веднъж съм писал, дето нямат пари да се обръснат на бръснар са толкова десни, колкото аз съм Далай Лама. Само че всички бяха толкова отблъснати от нищонеказващи пенюги като СС, който вече подозирам, че изигра една от най мръсните роли на нашия преход!
И последващите го адепти.
Имайте малко срама бе!
Какво свършихте, с какво можете да се похвалите, че се правите на велики?
То аз, дето съм бил, останал съм и ще си остана ляво ориентиран човек, и дето съм видял какви ли не велможи, чак сега, в последните дузина години започна да ми се повръща от всезнайковци, пет пари не направили за мамковината, но раздаващи ли, раздаващи акъл от древен Китай та досега!
Млъкнете!
Всички, които сте били през тези години някакви "фактори"!
Загубили сте!
И губехте, губехте, губехте...но все вас слушахме или по точно търпяхме!
Ае сега - крачка встрани и назад!
И го запомнете!
Не сме от тези, дето искаме да се махате, просто отстъпете!
Отстъпете, може би на по - глупавата кохорта на Нинова и обкръжението и, но отстъпете да опита и тя! Вие - не успяхте. Не веднъж!
А сега - просто замълчете, за да има и за вас бъдеще. Щом знаете - ще има. Ако упорствате - е, решението няма да зависи от "меката" част.Ще ви изрита "ядрото", онова ядро, което сега се опитвате да узурпирате като ваше в БСП.
Ядрото на БСП не сте нито вие, нито Нинова и тези около нея - много добре си знаете кое е ядрото на БСП.
И не се опитвайте да го заблуждавате. То, ядрото на думи красиви и купешки е обръгнало. 


Quote (selected)
И крайно време е да каже за СМС кореспонденцията си с Бойко Борисов.
А ей това ме накара и да пиша този пост!
Мръсник си бе авторе! Мръсник, слабохарактерен!
Колкото по скоро се очисти от такива боклуци БСП, толкова е по вероятно да я бъде!
Дори да си 100% прав, че има някакви СМС-и, те може да бъдат и предизвикани, необходими, задължителни...както и подли. Но засега ти си подлеца, който не застава с достойнството си и да ги посочи пряко, а подмята парчета!
Мръсник си!
До доказване на противното!
« Последна редакция: Ноември 02, 2018, 19:58:25 от Old_BG »
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23754
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #528 -: Ноември 02, 2018, 18:55:59 »
Old_BG
 :way_to_go-1308:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #529 -: Ноември 02, 2018, 19:05:48 »
"Термалният стадий" си беше попадение отвсъде! Ще прегрее от напъване "твърдото ядро" и ще се свие като черна дупка.
Инак твърдото ядро лежи на отдавна изсъхнала стара слава. Последните кредити на доверие към него бяха изядени от г-н Станишев с черпака направо. Корнелия Нинова прави впечатление на достатъчно умна жена, за да не се надява, че старите кучета ще могат да вдигнат стадо гласуващи. Една от причините е чисто демографска, втората причина е липсата на доверие в твърдото ядро след всичките циркаджилъци с "Пеев или правителството пада!", "Няма да ходя в Брюксел!", опитите да бъде разкаран Любимец-17 от заетото от него място (момчето се оказа работливо и разумно, аз си го следя по делата).
Третата причина съм аз. Като представителна извадка. Аз не съм даже в меката периферия на БСП, но се оглеждам за партия, която да представлява моите интереси в парламента. Мога да предоставя бохчичка с три гласа готови, но мога и да проагитирам още десетина, ако се навия. Обаче и аз искам нещо срещу подкрепата си. Искам си обратно Панаира, който беше общинска собственост до време, а сега е частен. Щото от този Панаир в хазната на родния ми град влизаха бая парици, които сега влизат в частното джобче на бореца за социални придобивки на работниците. А той е от най-твърдата част на твърдото ядро, нали така?! Също така искам работещи хора на сегашните синекурни длъжности из Европата. Мадам Йес и господин "Забравил съм си коалиционните партньори" не работят за родната страна. Хайде, Мадам Йес е от друга бира, но вторият е от най-твърдата част на твърдото ядро. Не искам много, като помислиш реално. Готова съм да видя сътрудничеството даже с ГЕРБ, ако това ще измъкне страната от батака. Обаче искам да знам кой и за какво играе. Инак ще подължа да се оглеждам за партия. Току виж намеря, пък ако не намеря, все ще се намери някъде несистемен играч да получи моите три гласа.

Пешо

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #530 -: Ноември 02, 2018, 19:10:14 »
Quote (selected)
Твърдото ядро на БСП, за разлика от твърдото ядро на ГЕРБ има власт вътре в партията си. Под натиск то има потенциала на достигане на критична маса и начало на ядрена реакция с опустошителен ефект. Когато прахта слегне след това, Нинова ще се види да седи и да подсмърча до спуканото си коритце като бабичката на Пушкин.
Надценяваш възможностите на вътрешнопартийната опозиция да овладее твърдото ядро.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #531 -: Ноември 02, 2018, 21:11:30 »
Quote (selected)
Мъ верно ли Левски и Ботев ни трябват да сваляме Борисов?

Съгласна съм, че не ти трябват! Че то, ако се явнат такива, Козяк може да бъде спокоен - сами ще си ги утрепем. Аре да намалиш революционния си ентусиазъм и да се вгледаш мноо добре в племето родно - става само за мрънкяне...за нищо друго! Също като теб!

Олди, за всичко по темата :thumbs_up-3334:
« Последна редакция: Ноември 02, 2018, 21:14:50 от Асол »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #532 -: Ноември 02, 2018, 21:22:33 »
Quote (selected)
Готова съм да видя сътрудничеството даже с ГЕРБ, ако това ще измъкне страната от батака.

Стой си в Канада и ни спести сътрудничеството от подобен характер, ако обичаш! Всичките ти фермани са мноо добронамерени, върха на сътрудничеството и най-паче "принципни и естетически издържани"! Е, заложИ на тва в кавичките, щото на тези, дето сме тука точно това ни е особено важно!!! Ти, ако щеш се гушни в името на "доброто на България" с НЕГО, но ако обичаш си се гушкай само с препоръките! Някои сме гнусливи...

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #533 -: Ноември 02, 2018, 21:45:31 »
Quote (selected)
Готова съм да видя сътрудничеството даже с ГЕРБ, ако това ще измъкне страната от батака.

Стой си в Канада и ни спести сътрудничеството от подобен характер, ако обичаш! Всичките ти фермани са мноо добронамерени, върха на сътрудничеството и най-паче "принципни и естетически издържани"! Е, заложИ на тва в кавичките, щото на тези, дето сме тука точно това ни е особено важно!!! Ти, ако щеш се гушни в името на "доброто на България" с НЕГО, но ако обичаш си се гушкай само с препоръките! Някои сме гнусливи...
Ох, най-накрая ми олекна, поставиха ме на място и ми дадоха ЦУ. А това ще си го запазя, до следващите избори и след тях. В секцията за сътрудничеството, по-конкретно.  :smokin:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #534 -: Ноември 02, 2018, 22:01:11 »
Изобщо не си мисля, че съм те поставила на място, но струва ми се, че съм ти казвала поне няколко пъти досега, че не харесвам поведението на кот Леополд - на финала, не само мишоците не го харесват, въпреки че на тях им е повече от изгодно. На български преведено -от два стола, та долу.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23754
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #535 -: Ноември 02, 2018, 22:08:21 »
На този форум  му липсват птрЕотЕ

Quote (selected)
ВМРО поиска със закон фискрина надценка за основи храни

https://www.segabg.com/forum-topic/vmro-poiska-zakon-fiksirana-nadcenka-za-osnovni-hrani
 © Segabg.com 2018
Само ГРОБ и БСП са ни в главите, кокалът не е основна храна. :D
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #536 -: Ноември 02, 2018, 22:23:32 »
Изобщо не си мисля, че съм те поставила на място, но струва ми се, че съм ти казвала поне няколко пъти досега, че не харесвам поведението на кот Леополд - на финала, не само мишоците не го харесват, въпреки че на тях им е повече от изгодно. На български преведено -от два стола, та долу.
А, нищо, нищо, я пешком постою. За късмет мой не се интересувам от столове, затова мога да бъда относително обективна. И както още един, дето не го харесват и все му дават акъл, мисля, че един ден от лош мир е по-добър от година добра война. Оба мы питерские, в некотором смысле.

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #537 -: Ноември 02, 2018, 22:27:28 »
Quote (selected)
  Old_BG  Re: Корнелия срещу Баце   « Отговор #527 -: Днес в 18:52:40 »

Олде,

С дълбоко уважение към всичко написано в този ти пост! :way_to_go-1308:
А за цялостното ти участие в темата  :t2027: !

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #538 -: Ноември 02, 2018, 22:44:36 »
 
Quote (selected)
За късмет мой не се интересувам от столове, затова мога да бъда относително обективна.

Винаги съм се дивила с възторг на хора, които разчитат на късмета си...Пожелавам им все така - успех!
п. п. Да ти го преведа - поради твърдата си вяра в еволюцията, аз с комшията ти Спас никога няма да се разбера, точно щото става дума за еволюция - на различни стъпала сме. И революция няма да свърши работа, щото при нея един от нас - аз или Спас, ще даде фира. Предпочитам да е Спас - надявам се да съм да била ясна и ако е възможно да ми се спести къмто два декара неприсъщо за инженер нищонеказване, пълно с лирични отклонения. Последното го казвам, щото съм наясно с нивото на общата ти култура, не е нужно да ми го демонстрираш по политически теми, ни в клин, ни в ръкав
« Последна редакция: Ноември 02, 2018, 22:54:26 от Асол »

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #539 -: Ноември 02, 2018, 23:29:21 »
Quote (selected)
За късмет мой не се интересувам от столове, затова мога да бъда относително обективна.

Винаги съм се дивила с възторг на хора, които разчитат на късмета си...Пожелавам им все така - успех!
п. п. Да ти го преведа - поради твърдата си вяра в еволюцията, аз с комшията ти Спас никога няма да се разбера, точно щото става дума за еволюция - на различни стъпала сме. И революция няма да свърши работа, щото при нея един от нас - аз или Спас, ще даде фира. Предпочитам да е Спас - надявам се да съм да била ясна и ако е възможно да ми се спести къмто два декара неприсъщо за инженер нищонеказване, пълно с лирични отклонения. Последното го казвам, щото съм наясно с нивото на общата ти култура, не е нужно да ми го демонстрираш по политически теми, ни в клин, ни в ръкав
:smokin:
Що ли се сещам за Рим и варварите...