Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 17:15:48

Автор Тема: Камионетките тръгнаха  (Прочетена 5565 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Камионетките тръгнаха
« -: Септември 09, 2019, 16:54:32 »
За съжаление се сбъдна прогнозата ми, която бях направил преди години във форума на в-к Сега, че с времето управлението на Борисов ще се радикализира и ще покаже истинското си лице. Мутрата както се вижда много добре през последните няколко месеца е клекнал изцяло на господарите си зад океана и изпълнявайки безпрекословно волята им започва политически репресии срещу идеологическите им противници у нас. Досега репресиите които осъществяваше с помощта на държавната машина бяха първо срещу икономическите му конкуренти и/или жертви първо от по-дребен калибър, през последните две-три години такива виждаме вече се извършваха и срещу по-крупни фигури. Сега овладял напълно цялото икономическо и медийно пространство преминава към репресии срещу противниците на англосаксите у нас. Ясно е от къде е дошла поръчката.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Камионетките тръгнаха
« Отговор #1 -: Септември 09, 2019, 17:14:19 »
Арестът на Юрий Борисов, нали ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Камионетките тръгнаха
« Отговор #2 -: Септември 09, 2019, 18:21:21 »
Да. Освен, че е криминален престъпник Борисов се превръща и в политически, като започва да преследва и репресира хора заради убежденията им. Прозвището Бокаса започва да му приляга още по-точно.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Камионетките тръгнаха
« Отговор #3 -: Септември 09, 2019, 19:43:41 »
Toй ще се извърти и ще изкара, че се е обадил на МВР/прокуратура да ги пуснат.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Камионетките тръгнаха
« Отговор #4 -: Септември 09, 2019, 20:22:43 »
На друго място писах, че този път не сам сигурен че е мутрата.
Цирковете са такива, че прилича повече на спасителна операция, задействана набързо и с разчет да не се рови много.
Освен мутрю, мислите ли че другите по ниЗки отрепки от правителството Му, нямат властовия потенциал да навредят достатъчно?
Под чадъра на водещият от Козяк?
Оооо!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Камионетките тръгнаха
« Отговор #5 -: Септември 09, 2019, 20:36:37 »
Toй ще се извърти и ще изкара, че се е обадил на МВР/прокуратура да ги пуснат.
И това не го изключвам. Напълно е възможно да му е присветнало, че всичко това носи мощен антиГЕРБаджийски заряд.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Камионетките тръгнаха
« Отговор #6 -: Септември 12, 2019, 08:49:15 »
Демокрация? Свобода на съвестта, на изразяване на мнение...   :b0201:

А всичко започна като "гласност и преустройство".
Вие си ги избрахте!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Камионетките тръгнаха
« Отговор #7 -: Септември 12, 2019, 09:10:44 »
Quote (selected)
като започва да преследва и репресира хора заради убежденията им

Ами ... предстои да разберем дали е точно така. Ние всички, с голяма вина за това на прокуратура и управляващи, се фиксираме върху оцветката и спецификата, но не и върху същественото.

Представете си следното. На определено лице е възложено от чужда частна организация да извърши определено проучване и да представи анализ по определен въпрос. Това лице изпълнява възложеното. Дотук нищо одиозно, нали. Анализът е изготвен, представен, приет, заплатен. Всички са доволни. Обаче ...

Обаче нещата стоят така, че описаните действия влизат доста точно в рамките на това, което се нарича OSINT - разузнаване от явни източници. Тук престъпление няма. Но това е само наглед. Престъплението се появява, когато е налице крайният продукт - анализът. Защото цялото, в случая, е много повече от частите. Може да се окаже, че изводите водят до уязвимост на националната сигурност.

Такъв анализ няма как да е формално класифицирана информация. Просто защото няма кой да го класифицира - класификацията е по преценка на създалия документа. Но това никак не пречи, ако да би съставен от държавна администрация, по преценка на когото му е работа, да бъде класифициран спроти съдържанието си. Защото, всъщност, когато законът определя що е държавна тайна, само в някои случаи свързва това с орган, служба или звено, което създава или съхранява информацията. Ще рече - класифицирана си е екс леге, по закон. И според съдържание.

До какво ни води това. Това ни води до високата степен на отговорност, която трябва да има всеки, който се занимава с подобна работа. Ако компетентността му предполага ниво, довело до създаването на анализа, обосновано е да се предполага, че тя включва и необходимите знания, умения и нагласа за преценка по отношение на това дали и в каква степен се създава уязвимост за интереси на българската държава и национална сигурност.

Накратко, разузнаването от явни източници също е разузнаване. А работа на контраразузнаването е да неутрализира всяка неоторизирана от държавата разузнавателна активност, засягаща интересите и. Включително и ако български граждани са привлечени за участие.

Помислете и върху това, преди да съдите така категорично.  8)
« Последна редакция: Септември 12, 2019, 14:28:17 от Firmin »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Камионетките тръгнаха
« Отговор #8 -: Септември 12, 2019, 09:19:36 »
Страната ни постепенно се фашизира. Белезите са подобни на тези отпреди 100 години – и тогава всички просто нормални са били хулени и преследвани като „руски шпиони и предатели“. Очаквам сформирането (възраждането) на Трета секция.
Има и разлика, де: днешното „бекапе“ държи страната на капитала.

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: Камионетките тръгнаха
« Отговор #9 -: Септември 12, 2019, 09:23:29 »
Споменете си онзи момент, когато бе апогеят за апартаментите на ЦЦ...

Помните ли какво сериозно перо ни бе сервирано - някакъв доклад ли, изследване ли на ЦЦ - за сигурността на границите или нещо подобно. На частно за чужда организация! Срещу пребогато възнаграждение!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Камионетките тръгнаха
« Отговор #10 -: Септември 12, 2019, 09:29:46 »
Има и разлика, де: днешното „бекапе“ държи страната на капитала.

Нещо грешиш, колега. Днешното бекапе се казва капебе. И за разлика от БСП не държи страната на хюмове, жендъри, бежанци и озонни газове, а това, което винаги е отстоявала. Недей да обиждаш марксистите в България.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Камионетките тръгнаха
« Отговор #11 -: Септември 12, 2019, 09:43:39 »
Споменете си онзи момент, когато бе апогеят за апартаментите на ЦЦ...

Помните ли какво сериозно перо ни бе сервирано - някакъв доклад ли, изследване ли на ЦЦ - за сигурността на границите или нещо подобно. На частно за чужда организация! Срещу пребогато възнаграждение!
:way_to_go-1308:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Камионетките тръгнаха
« Отговор #12 -: Септември 12, 2019, 09:51:28 »
"Представете си следното. На определено лице е възложено от чужда частна организация да извърши определено проучване и да представи анализ по определен въпрос. Това лице изпълнява възложеното."

Точно това вършат от 30 г. български НПО на американска издръжка у нас. Тях няма ли да арестуват?

Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Камионетките тръгнаха
« Отговор #13 -: Септември 12, 2019, 09:54:47 »
Тоя сайт също го бройкат партнерите, снощи пак даваха "Сноудън", гледайте го, ако си забравите лаптопа отворен, даже ще гледат какво става с стаята ви.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: Камионетките тръгнаха
« Отговор #14 -: Септември 12, 2019, 09:59:58 »
Тук заострям вниманието на меката реакция на нашенската РобПрес.

Съвсем в началото РобПрес скочи по-остро, но като чуха аргументите - започнаха да се изказват по-внимателно, защото ако се приложат същите стандарти - де що има прозападняк - вътре е с двата крака!

Следим с интерес как ще се развият събитията!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Камионетките тръгнаха
« Отговор #15 -: Септември 12, 2019, 10:12:26 »
Quote (selected)
Нещо грешиш, колега. Днешното бекапе се казва капебе. И за разлика от БСП не държи страната на хюмове, жендъри, бежанци и озонни газове, а това, което винаги е отстоявала. Недей да обиждаш марксистите в България
Не греша и никой марксист не обиждам. Официалният наследник на някогашното БКП е днешното БСП и не съм аз виновен за това, което са, а само го посочвам. И неслучайно съм написал „бекапе“ именно така, в кавички.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Камионетките тръгнаха
« Отговор #16 -: Септември 12, 2019, 12:41:37 »
"Представете си следното. На определено лице е възложено от чужда частна организация да извърши определено проучване и да представи анализ по определен въпрос. Това лице изпълнява възложеното."

Точно това вършат от 30 г. български НПО на американска издръжка у нас. Тях няма ли да арестуват?

О, едва ли. Но пък на когото му е работа е добре да ги държи под око. Изкъсо.  8)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Камионетките тръгнаха
« Отговор #17 -: Септември 12, 2019, 13:56:22 »
Демокрация? Свобода на съвестта, на изразяване на мнение... 

А всичко започна като "гласност и преустройство".

В "гласността и преустройството" нямаше нищо лошо – това явно беше необходим етап на прехода от ТОТАЛИТАРИЗЪМ към ДЕМОКРАЦИЯ.

А за това, че всичко в последствие се испеерасти и пое в неочаквана посока, можете да вините единствено и персонално пеер@сите, които го допуснаха, а не самите "гласност и преустройство"!!!  :t0120:  :too_happy-1067: :t0120:
« Последна редакция: Септември 12, 2019, 13:59:22 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Камионетките тръгнаха
« Отговор #18 -: Септември 12, 2019, 14:12:03 »
прехода от ТОТАЛИТАРИЗЪМ към ДЕМОКРАЦИЯ.

Жижи, нали се разбрахме, че "тоталитъризъм" е една куха тъпня и не бива да се употребява. Няма такова нещо "тоталитаризъм". Освен това уточнихме, че няма демокрация изобщо и затова пред думата винаги трябва да се слага по едно прилагателно, за да се разбира за каква точно демокрация става въпрос.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Камионетките тръгнаха
« Отговор #19 -: Септември 12, 2019, 14:22:03 »
Quote (selected)
беше необходим етап на прехода от ТОТАЛИТАРИЗЪМ към ДЕМОКРАЦИЯ
А кому и за какво беше нужен преход? И какъв е този обичай капитализмът да се нарича демокрация? Въобще какво общо има едното с другото?
« Последна редакция: Септември 12, 2019, 14:25:41 от аменеменема »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Камионетките тръгнаха
« Отговор #20 -: Септември 12, 2019, 14:25:48 »
Quote (selected)
като започва да преследва и репресира хора заради убежденията им

Ами ... предстои да разберем дали е точно така. Ние всички, с голяма вина за това на прокуратура и управляващи, се фиксираме върху оцветката и спецификата, но не и върху същественото.

Представете си следното. На определено лице е възложено от чужда частна организация да извърши определено проучване и да представи анализ по определен въпрос. Това лице изпълнява възложеното. Дотук нищо одиозно, нали. Анализът е изготвен, представен, приет, заплатен. Всички са доволни. Обаче ...Помислете и върху това, преди да съдите така категорично.

Фирмин, тук не става въпрос за "убежденията" на определени хора, а за това което ПРАВЯТ, въз основа на тези си убеждения.  :angry-smiley-014:

Quote (selected)
Накратко, разузнаването от явни източници също е разузнаване. А работа на контраразузнаването е да неутрализира всяка неоторизирана от държавата разузнавателна активност, засягаща интересите и. Включително и ако български граждани са привлечени за участие.

Защото не става единствено въпрос за разузнаване, проучвания и анализи.

И аз не знам как още не им е хрумнало да ги обвинят в ДЪРЖАВНА ИЗМЯНА ...

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Камионетките тръгнаха
« Отговор #21 -: Септември 12, 2019, 14:30:35 »
Quote (selected)
И аз не знам как още не им е хрумнало да ги обвинят в ДЪРЖАВНА ИЗМЯНА ...

Винаги могат. В хода на разследването. Стига да установят факти и да намерят доказателства.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Камионетките тръгнаха
« Отговор #22 -: Септември 12, 2019, 14:31:20 »
прехода от ТОТАЛИТАРИЗЪМ към ДЕМОКРАЦИЯ.

Освен това уточнихме, че няма демокрация изобщо и затова пред думата винаги трябва да се слага по едно прилагателно, за да се разбира за каква точно демокрация става въпрос.
Ми аз съм я определила съвсем точно: испеерастена!!! :t9411:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Камионетките тръгнаха
« Отговор #23 -: Септември 12, 2019, 15:16:36 »
Цитат на: Джиджи
всичко в последствие се испеерасти и пое в неочаквана посока
Всичко беше замислено и успешно осъществено в замислената посока. А нас, будалите, ни лъжеха, че посоката ще е друга.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Камионетките тръгнаха
« Отговор #24 -: Септември 12, 2019, 15:55:49 »
Цитат на: Джиджи
всичко в последствие се испеерасти и пое в неочаквана посока
Всичко беше замислено и успешно осъществено в замислената посока. А нас, будалите, ни лъжеха, че посоката ще е друга.

Ми ше ви лъжат, кат сте за лъгане!!!  :D :bouncy-1054: :D

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Камионетките тръгнаха
« Отговор #25 -: Септември 12, 2019, 16:05:11 »
Ти от неизлъганите ли си ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Камионетките тръгнаха
« Отговор #26 -: Септември 12, 2019, 16:09:47 »
Ти от неизлъганите ли си ?
И питаш човекот, дето ше гласува за трошача на руски паметници и любител на девочки с голям диференциал клиренс?
« Последна редакция: Септември 12, 2019, 16:12:00 от micky »
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Камионетките тръгнаха
« Отговор #27 -: Септември 12, 2019, 16:11:05 »
Ти от неизлъганите ли си ?

Аз, например, тогава не се подлъгах (сигурно, щото определението ми за стандарт на живот, не включваше брой банани на глава от населението). Очаквах, че положението ще стане по-лошо, но и през ум не ми минаваше, че ще копаме под дъното.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Камионетките тръгнаха
« Отговор #28 -: Септември 12, 2019, 18:57:23 »
Ти от неизлъганите ли си ?
И питаш човекот, дето ше гласува за трошача на руски паметници и любител на девочки с голям диференциал клиренс?

Не позна! И за двете!!!  :nuts:

Първо, ше гласувам за Мая Манолова; и

Фторо, архитектот нема да троши съветския паметник, а ше го саркофагоризира!!!

Чети кво пиша, за да тЪ обичам, бре!!!  :cool-1084:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Камионетките тръгнаха
« Отговор #29 -: Септември 12, 2019, 19:01:05 »
Очаквах, че положението ще стане по-лошо, но и през ум не ми минаваше, че ще копаме под дъното.
:way_to_go-1308:

Туй – за "под дъното" ...  :bigok:

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Камионетките тръгнаха
« Отговор #30 -: Септември 13, 2019, 09:42:15 »
Ти от неизлъганите ли си ?

Аз, например, тогава не се подлъгах (сигурно, щото определението ми за стандарт на живот, не включваше брой банани на глава от населението). Очаквах, че положението ще стане по-лошо, но и през ум не ми минаваше, че ще копаме под дъното.
Интересно, дали твоят лично стандарт на живот, невключващ бананите, се е влошил в сравнение с 'тогава' ? Ще споделиш ли ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Камионетките тръгнаха
« Отговор #31 -: Септември 13, 2019, 11:22:19 »
Живеем в общество, не сами в пустиня. Когато това общество стане отвратително, ти си клечиш пред хладилника с 2 банана и се радваш ли ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Камионетките тръгнаха
« Отговор #32 -: Септември 13, 2019, 11:41:35 »
Живеем в общество, не сами в пустиня. Когато това общество стане отвратително, ти си клечиш пред хладилника с 2 банана и се радваш ли ?

Оставям бананите на теб, влизам в хладилника, тръшвам вратата и в ембрионална поза започвам да си смуча палеца.  :sad-3295:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Камионетките тръгнаха
« Отговор #33 -: Септември 13, 2019, 12:14:27 »
Може, но само ако в хладилника имаш камера, микрофони, интернет и голямо огледало  :goofy-1071:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Камионетките тръгнаха
« Отговор #34 -: Септември 13, 2019, 12:22:37 »
Quote (selected)
Може, но само ако в хладилника имаш камера, микрофони, интернет и голямо огледало 

Ще ти липсвам, демек? Понеже, ако сам ще си се радвам, огледалото е достатъчно.  :D (освен, това, според Шрьодингер и котака му, може и то да не ми трябва)  8)

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Камионетките тръгнаха
« Отговор #35 -: Септември 13, 2019, 13:20:16 »
Quote (selected)
Може, но само ако в хладилника имаш камера, микрофони, интернет и голямо огледало 
Ще ти липсвам, демек? Понеже, ако сам ще си се радвам, огледалото е достатъчно
На теб ще ти липсва публика, която да ти се прекланя  :beer-405:


Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Камионетките тръгнаха
« Отговор #36 -: Март 19, 2020, 20:27:32 »
Quote (selected)
МВР атакува ромските махали в София
Това се случва само два часа след като главният прокурор нареди на подчинените си да направят проверки и да решат дали не трябва да има КПП-та

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/mvr-atakuva-romskite-mahali-sofiya?page=1

За разнообразие можеха да атакуват мигрантски сборища, не са чели явно новините че Германия спира притока и намалява толерантността.
ЕС е вреден за вашето здраве!