Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 22:53:53

Автор Тема: Психопати, откачалки и калинки управляват света  (Прочетена 31493 пъти)

0 Потребители и 11 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 302
    • Профил
A с какво да те цитирам, като ти по адвокатски простираш чаршафи по половин страница,
в които въртиш и сучеш едно и също - да не гласуваме, щото нямало било смисъл.
Постът, който обсъждам, е точно два реда. Умишлено ли не го цитира точно в частта по същество? Така всъщност не опонираш на казаното от мен, а на някаква твоя си идея, каквато аз не съм изразявала.
И на следващо място, както аз не ти поставям ограничения колко и какво да пишеш, очаквам същото и от теб като събеседник, ако тук ще държим на добрия тон в дискусията. Когато пиша, се аргументирам - нужно е уважение към събеседниците, а аргументите са част от него. Ако моите аргументи ти се виждат дълги, не е задължително да ги четеш.
И на трето място, искам да ми покажеш сега мой текст, в който призовавам да не се гласува.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
A с какво да те цитирам, като ти по адвокатски простираш чаршафи по половин страница,
в които въртиш и сучеш едно и също - да не гласуваме, щото нямало било смисъл.
Постът, който обсъждам, е точно два реда. Умишлено ли не го цитира точно в частта по същество?

Не.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Цитат на: deneb
Е, и? Знаци се дават с реална политика - действия, решения, изявления. В несуверенната държава знаците се дават от други, калибрирани и официализирани от собствените ни институции.
Който следи политическите процеси и настроения в държавата, знае по-добре и от нас тук, че има пропаст между представляваните и представляващите, но какво от това?

Добре, ето го целия. И какво казваш ? Пак същото. Не сме суверенни, не даваме ние знаците, значи няма смисъл да гласуваме. Твойта жена снощи на гарата с двама ... Тя пък една гара ...

Имало си хора да следят, те знаели какво и как е тук, та нямало нужда да им даваме знаци.
Една и съща приспивна песен във всичките ти филипики - няма смисъл от гласуване.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Преди ден генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг развесели дори своите съюзници, когато в ултимативна форма поиска Москва да разоръжи флота си.
...
Друг експерт от Киев, Иван Киричевски, добави, че използването на хиперзвукови ракети от Русия й помага да компенсира „унижението да не може да използва ядреното си оръжие“.
https://bgr.news-front.su/2024/04/19/czirkonite-izplashiha-nato-do-smrt-stoltenberg-obyavi-ultimatum-na-rusiya/
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил

Сорос изсипа милиони в скандални инициативи на демократите
Е, това вече е нещо което не исках да виждам, че ще сънувам кошмари.
Некрозата е избила навън, като "ореол".
П.П. Вчерашното фото на Байдън е като на младенец сравнено с това.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 302
    • Профил
Цитат на: deneb
Е, и? Знаци се дават с реална политика - действия, решения, изявления. В несуверенната държава знаците се дават от други, калибрирани и официализирани от собствените ни институции.
Който следи политическите процеси и настроения в държавата, знае по-добре и от нас тук, че има пропаст между представляваните и представляващите, но какво от това?

Добре, ето го целия. И какво казваш ? Пак същото. Не сме суверенни, не даваме ние знаците, значи няма смисъл да гласуваме. Твойта жена снощи на гарата с двама ... Тя пък една гара ...

Имало си хора да следят, те знаели какво и как е тук, та нямало нужда да им даваме знаци.
Една и съща приспивна песен във всичките ти филипики - няма смисъл от гласуване.
Хубаво е, когато се четем, да влагаме същия смисъл, който е вложил пишещият, а не друг - така се получава разваленият телефон.
Значи, казвам, че мотивът не трябва да е този - това е поантата на поста ми, а не да не се гласува. Не разбираш ли, че е унизително да гласуваме с мотив еди кой си да ни забележи?
И да, действително съм проследила хронологично от 1991 г до последните парламентарни избори избирателната активност и дори за своя изненада установих, че НС, избрани с най-голяма представителност, всъщност са докарали днешното ни дередже. С което не казвам да не гласуваме, щом аз самата гласувам, а казвам, че не в това е разковничето.
Не бих гласувала с мотив някой да забележи (този някой, когото визираш, ако има капка акъл и далновидност, а има, ще трябва да мине и да се изхрачи, даже не знам дали и това заслужаваме), гласувам с мотив за своята си държава и за моето и нейното достойнство. Пък каквото стане.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Цитат на: deneb
Не разбираш ли, че е унизително да гласуваме с мотив еди кой си да ни забележи?

Може да е унизително, но е крайно необходимо, на фона на всичките ни свинщини.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 302
    • Профил
https://obektivno.bg/migrant-iznasilil-dete-nyama-da-bade-deportiran-zashtoto-tova-bi-navredilo-na-psihichnoto-mu-zdrave/
Ако някога ми наложат по този начин да практикувам право, ще се откажа немедлено.
И  тук се опитват с някои неща, че и законодателни абсурди да искаш, ама засега повечето колеги устояваме, докога - не знам, моят диапазон за компромиси е твърде тесен. На въпросните английски съдии вече е зад хоризонта.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
При такова криво тълкуване на правото, нищо чудно хората да се отвърнат от светския съд и да възобновят съдебните заседания на Линч

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 302
    • Профил
При такова криво тълкуване на правото, нищо чудно хората да се отвърнат от светския съд и да възобновят съдебните заседания на Линч
Особено като виждат и ежедневните беззакония на властниците си...

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Някои съдии може и да устояват, ама прокурорите всичките са бетер башибозук.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Речта на Нетаняху срещу студентските протести като антисемитизъм, който трябва незабавно да се спре, чухте ли я?
https://www.youtube.com/live/cSJkW_yam8I?si=PE3d7CW9_GERveOL&t=317
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Благодарение на интернет, лъжите на фактчекърите по време на пандемията и масовата ваксинация, мейнстрийм медиите вече нямат монопол върху информацията, новините и обществения дискурс – как хората възприемат събитията. Те вече не вярват на големите медии, особено след пандемията.

Признанието за това дойде именно от представител на големите, световни медии по време на дискусия на „Световния икономически форум“ в Давос, озаглавена „Защита на истината“. Главният редактор на американския „Уолстрийт Джърнъл“ Ема Тъкър се оплака от тази загуба на контрол върху „фактите“.
https://obektivno.bg/glavniyat-redaktor-na-uolstrijt-dzharnal-prizna-pred-elitite-v-davos-che-veche-ne-pritezhavat-novinite/
Тъжно, даже "фактите" не могат да управляват.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Quote (selected)
Благодарение на интернет, лъжите на фактчекърите по време на пандемията и масовата ваксинация, мейнстрийм медиите вече нямат монопол върху информацията, новините и обществения дискурс – как хората възприемат събитията. Те вече не вярват на големите медии, особено след пандемията.

Признанието за това дойде именно от представител на големите, световни медии по време на дискусия на „Световния икономически форум“ в Давос, озаглавена „Защита на истината“. Главният редактор на американския „Уолстрийт Джърнъл“ Ема Тъкър се оплака от тази загуба на контрол върху „фактите“.
https://obektivno.bg/glavniyat-redaktor-na-uolstrijt-dzharnal-prizna-pred-elitite-v-davos-che-veche-ne-pritezhavat-novinite/
Тъжно, даже "фактите" не могат да управляват.
Тъжно, наистина. Ще ни управлява ЕЖК, т.е. - ония 80%.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Още по-тежко е когато "демократи" отнемат правото на 80% от населението да има право на собствено мнение.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Тъжно, наистина. Ще ни управлява ЕЖК, т.е. - ония 80%
Това може да заключи само бустеризиран тройно.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Цитат на: kаily
Цитат на: пешo
Тъжно, наистина. Ще ни управлява ЕЖК, т.е. - ония 80%
Това може да заключи само бустеризиран тройно.

Ама на него тройният бустер му дава и трето око да види какви прекрасни нови дрехи носи царят,
пък на нас недовиждащите ненабодени царят ни се струва гол.

Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.