Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 10, 2024, 21:29:56

Анкета

форумно цоцологическо проучване "ще гласува за..."

герб
бсп
дпс
разни десни
разни патриоти
друг/друга/друго
няма да им гласувам аз на тез
"Обединение Демократична България - ОДС"

Автор Тема: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/  (Прочетена 289637 пъти)

0 Потребители и 10 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1320 -: Юни 01, 2019, 19:03:28 »
Майка ми никога не е била ни атакист, ни варелист, но я подозирам, че е чекнала Енчев в нашата листа. Няма да я питам. Ако реши, ще ми каже.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23877
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1321 -: Юни 01, 2019, 19:05:52 »
Майка ми никога не е била ни атакист, ни варелист, но я подозирам, че е чекнала Енчев в нашата листа. Няма да я питам. Ако реши, ще ми каже.
Да я поздравиш от мен!
И другия път да слушаш майка си! :way_to_go-1308:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23877
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1322 -: Юни 01, 2019, 19:28:09 »
Цитат
1. Бургас-Александрупулис?
е голяма тъпотия.
Преноса на петрол с танкери на малки разстояния ( защото Черно море е малко) е по ефективно от петролопровод. Такава е консумацията,не се налага да се изгражда инфраструктура руснаците са наясно и не протестираха много.
« Последна редакция: Юни 01, 2019, 19:30:23 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1323 -: Юни 01, 2019, 19:28:19 »
micky, скъпи, тоз тест го правих. Да ти кажа резултата направо, ако те интересува?

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1324 -: Юни 01, 2019, 19:30:50 »
Твоя воля колега Фирмин, аз не мога да те задължавам.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8845
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1325 -: Юни 01, 2019, 19:34:08 »
Бургас - Александруполис е стратегически за Русия, това е по-важно от цената на транспорта.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1326 -: Юни 01, 2019, 19:36:16 »
Това е част от анкетата (теста), който да ти помогне в избора, посочвайки тази партия/коалиция, чиято платформа отговаря най-добре на твоите разбирания. При мен, съвсем предвидимо, доминира БСП. Но има известно "разсейване" и в други "посоки". Пази го в тайна от otvrat, но на второ място бяха ... ДБ.  :nuts:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23877
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1327 -: Юни 01, 2019, 19:41:19 »
Бургас - Александруполис е стратегически за Русия, това е по-важно от цената на транспорта.
Вече не.
Петрола не е това което беше.
Много екосанкции, много алтернативни източници, а и наистина можеш да го пренасяш с туби.
Природният газ е новото еко гориво, а транспорта е проблемен.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1328 -: Юни 01, 2019, 19:47:58 »
Бургас - Александруполис е стратегически за Русия, това е по-важно от цената на транспорта.
Вече не.
Петрола не е това което беше.
Много екосанкции, много алтернативни източници, а и наистина можеш да го пренасяш с туби.
Природният газ е новото еко гориво, а транспорта е проблемен.
Братле прати на лично контакт с дълъра. Добра е стоката! :nuts:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23877
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1329 -: Юни 01, 2019, 19:55:19 »
Мики, всякакви инфраструктурни проекти се правят с разчет десетки години.
Тръба за петрол която можеш да прескочиш с цистерна не е стратегическа.
Виж какво пускат към Германия, що не правят петролопровод като цената ще е два пъти по-ниска.
Няма смисъл!
Петролът е част от историята, неговото влияние намалява с всеки изминал ден.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1330 -: Юни 01, 2019, 20:03:57 »
2014 г.
Цитат
Той държи лично да предложи Мартин Шулц за председател на ЕП
Лидерът на БСП Сергей Станишев заяви, че няма да се откаже от мандата си на евродепутат сега. Причината е, че имал да изпълни ангажимент – а именно – на първото заседание на групата на социалистите и демократите ще предложи за председател на групата в ЕП Мартин Шулц.

Не стана ясно дали за да направи това, той трябва да бъде в качеството си на евродепутат, при положение, че е президент на партията на европейските социалисти.

А колко струват думите му че той няма да става евродепутат?
А Фирмине?


Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1331 -: Юни 01, 2019, 20:17:47 »
Цитат
Бърз тест, отговори ДА/НЕ:
1. Бургас-Александрупулис?
2. 3-ти и 4-ти блок на АЕЦ Козлодуй?
3. АЕЦ Белене?
4. Санкции за Русия?
5. Истанбулската конвенция?
Максималният като резултат отговор не е са БСП-ари а за АБВ-ейци.  :smokin:
Няма прости отговори на сложни въпроси. Доколкото тестът е във връзка с БСП и др. Нинова и сие, със съответните коментари.
1. Принципно Да, ама байпасирането на Босфора не е актуално. Ако трябва да се байпасира, една модернизация на Нефтохима и изнасянето в преработен вид на количеството нефт за петролопровода ми изглежда също добро решение.
2. Твърдо Да, ама вече е отдавнашно минало и нищо не може да се направи по въпроса. Спряха в края на 2006 г и не могат да се пуснат вече.
3. Да, почти безусловно, естествено по начин по който да се направи и на разумна цена. Лявата ръка на др. Нинова (др. Стойнев), като министър на енергетиката забрави за този строеж, но тръгна да договаря друг, в Козлодуй, за 1 блок на цената на 2 в Белене.
4. Не, но Дясната ръка на др. Нинова (др. Вигенин) може да е и на друго мнение, включително като министър на външните работи.
5. Не, но не поради пропагандните клишета (джендъри и прочие).
Имаше някакви вицове, как е на теория и как на практика.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7423
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1332 -: Юни 01, 2019, 20:30:57 »
Цитат
А някой се оплакваше от етикетите

Искаш да съм бял и пухкав? Или пледираш за християнска етика и подлагане и на другата буза?

Не, наясно съм както със закона на джунглата, така и със старозаветния закон. Но поне не бих се оплаквал.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23877
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1333 -: Юни 01, 2019, 20:31:51 »
 :t0328:
« Последна редакция: Юни 01, 2019, 20:44:13 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23877
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1334 -: Юни 01, 2019, 20:42:45 »
 :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1335 -: Юни 01, 2019, 20:44:01 »
Цитат
А колко струват думите му че той няма да става евродепутат?
А Фирмине?

Това сме го обсъдили подробно през 2014 на Другото място. Има там архив, достъпен е, чети.

Въпрос е, и тогава и сега, какво печелим ние, ако председателят на ПЕС не е евродепутат. Освен начесания нездрав сърбел на Нинова.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7423
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1336 -: Юни 01, 2019, 20:47:44 »
Цитат
А колко струват думите му че той няма да става евродепутат?
А Фирмине?
Въпрос е, и тогава и сега, какво печелим ние, ако председателят на ПЕС не е евродепутат. Освен начесания нездрав сърбел на Нинова.

А какво печелим, ако е евродепутат?

Според мен това дали е или евродепутат е без значение за ситуацията, в която се постави Сергей Станишев след предишните избори за европейски парламент.
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1337 -: Юни 01, 2019, 20:58:17 »
Това е част от анкетата (теста), който да ти помогне в избора, посочвайки тази партия/коалиция, чиято платформа отговаря най-добре на твоите разбирания. При мен, съвсем предвидимо, доминира БСП. Но има известно "разсейване" и в други "посоки". Пази го в тайна от otvrat, но на второ място бяха ... ДБ.
Реших да намина и – :t1202: – изненада!!!

Щото преди два дни тук некои бяха нарекли моята комбинация от предпочитания – Радан & Корнелия – ЕКЗОТИЧНА! ;D

Обаче се оказва, че имало и комбинация Станишев & Радан!!!
Което прави РаданКъ ПОЛИВАЛЕНТЕН:clap-3332:

Аре, чао ...

 
« Последна редакция: Юни 01, 2019, 21:09:59 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1338 -: Юни 01, 2019, 21:31:22 »
Цитат
Сто пъти го предупредихме, ама нец!

За кое? За какво? За изразено откровено мнение? Цензура? Или, за ваше удобство, автоцензура?

Или пък сте ме предупредили от обич и грижа за мен? О, моля те, няма нужда.

Не ви харесва мнението ми, начинът ми на мислене. Имам новина - и аз не съм във възторг от вашия. Но ... Ще трябва да живея с това, някак.
« Последна редакция: Юни 01, 2019, 21:40:53 от Firmin »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11228
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1339 -: Юни 01, 2019, 21:58:06 »
  :bounce-946:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1340 -: Юни 02, 2019, 06:54:23 »
Да не отиде човек един ден да сади домати!
Пояснявам някои моменти, които може да са убегнали някому.

А. Сибирските експреси са забележително нещо, но имат тенденцията да намаляват количеството на участниците в дебата, от което той обеднява, изсветлява и изобщо по-добре по-шаренко. Затова докато определен съфорумец не ме извади от кожата ми напълно, съзнателно и целенасочено, билет за Сибир няма да бъде издаван. Слъзно моля да забележите запетайката след "напълно" и преди "съзнателно".

Б. Да не се познаваме, да си лепим етикетчета. Ама не е този случаят. Тапетът в историята най-новобългарска засега е само един и аз лично бих предпочела така да си остане. Изключение, и то частично, ще бъде направено само за оригиналния носител на тапета, ако дойде и пожелае, за останалите тапетирането/етикетирането на опонента се изключва от достъпните средства за изразяване на собствено мнение.

В. Както е видно, затрити са много мнения, в които покрай сухото е изгоряло и суровото. Няма смисъл да се меши каца мед с лъжица катран, защото комбинацията отива в коша. Не си струва нито вашия труд, нито моят да бъдат хабени напразно.

Г. Автоцензурата по отношение на обръщенията към колеги по форум се приветства. Ноблес оближ, дето викат на други братски нам езици. По-добре да не досолите манджата, отколкото да изтървете бурканав нея. Вица за неразбрания съвременен арт-инсталатор, дето искал да инсталира мнението си на централната маса, но нямало да бъде разбран, го знаят всички. Е, няма да бъде разбран, ще бъде направено всичко възможно подобна инсталация да бъде  разчистена с възможно най-малко размазване. Упорстването в този артистичен профил се приравнява към опит за изваждане на модератора от кожата й, да не рече някой, че не е ясно обозначено.

Д. Ако имате съмнения, че току-що сътвореното ви мнение може да не е все още готово за пред публика, опитайте се да го изразите във вежлива форма, на "Вие". Каймакът на едновремешното руско общество твърдял, че е от изключителна помощ. Ако не друго, поне забавя първосигналните реакции, а както е известно, вторият акъл на българина е много по-ценен от първия, казват историците.

Е. Този форум има една особеност - почита се равенството на участниците. Самоназначаването на многострадални Геновеви, жертви на съдбата, крал Лир и трите му щерки, змии в пазвата, косми в супата и прочие ще бъде разглеждано като опит за завземане на територия за лично ползване. Тук всеки си носи сам кутията за сапун и си стои на нея, с право да си я носи, мести и ползва където намери за добре. Мястото е отворено за всички кибици по равно. От висотата на кутията за сапун може да се обсъждат само ИДЕИТЕ на другите кибици, а не техния вид на изглед. Ако съседът-кибик не ви харесва идеологически или как мирише - паркът форумът е широк, място за отместване много. Вежливо моля да не ме карате да ви влача кутиите за сапун, можете и сами, но ако трябва помощ - обръщайте се на лични, ще уредим нещо.

Отварям темата и си лягам да спя. Надявам се като стана, да не се налага да почвам деня с парцал и кофа!


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10113
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1341 -: Юни 02, 2019, 07:37:56 »
опитайте се да го изразите във вежлива форма, на "Вие". Каймакът на едновремешното руско общество твърдял, че е от изключителна помощ.

В спомените си Троцки разказва следната случка :
Прибрал се той удома през ваканцията след първата година в гимназията. Неговият по-малък брат, още с връщането му, започнал да му говори на Вие. И така цяла седмица. Един ден отишли за риба и Троцки не издържал и казал на малкия си брат "Айде, стгига си ми говорил на Вие! Ние сме братя! Няма нужда да фамилиарничим." На което брат му отвърнал : "Но как така! Та Вие сте учен!".

Друга поучителна случка за вежлив разговор цитира един биограф на принцеса Даяна:
Решено било да я женят за Чарлс и организирали лов, за да им направят сгляда. Тя цял ден се усуквала покрай Чарлс и постоянно му говорила "Ваше височество, Ваше височество". Накрая, на трапезата, затрогнатият Чарлс я погледнал благосклонно и ѝ казал : "Just call me Sir".
« Последна редакция: Юни 02, 2019, 07:43:18 от otvrat »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11228
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1342 -: Юни 02, 2019, 14:58:45 »
Цитат
"Just call me Sir".
Oh!
Дето викаха едни.
За мен пък вежливото отношение първо се печели, а след това и непрекъснато се утвърждава. А се започва с официално, в което "Вие" е съвсем различно от уважителното "Вие".
Така мисля.
Без да съм сигурен. Не съм бил около особи със синя кръв или самоназначили се такива и не знам.
Абе някой от последните като пръдне, дали мирише на зюмбюл, розов пипер и т.н. - Лилиън ги разбира тия работи?
Щото ако не, от дъ съ абим?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1343 -: Юни 02, 2019, 15:48:15 »
За мен пък вежливото отношение първо се печели, а след това и непрекъснато се утвърждава. А се започва с официално, в което "Вие" е съвсем различно от уважителното "Вие".
Така мисля.
И ти си прав! И така става! Почти като в
"Валет наколот, так и есть!
Барон, ваш долг погашен!
Вы проходимец, ваша честь, -
И я к услугам вашим!"

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 245
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1344 -: Юни 02, 2019, 16:47:15 »
Мисля си, че част от уважението е когато редактираш нечий постинг, да сложиш звездички или точки, но не и да го махнеш все едно никога не го е имало. Далеч по-важно от обръщение на вие и подобни глезотии.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1345 -: Юни 02, 2019, 17:05:07 »
За някои "глезотии" съм ти писал на личните.

Колкото до учтивостта (да не се бърка с уважението), шинде мораимасу е добър пример.

 “It Is The Wisdom Of Crocodiles, That Shed Tears When They Would Devour” - Francis Bacon

Обаче, цитати, дори когато са клиширани, е добре да се знаят в контекста си.

Цитат
Wisdom for a man’s self is, in many branches thereof, a depraved thing. It is the wisdom of rats, that will be sure to leave a house somewhat before it fall. It is the wisdom of the fox, that thrusts out the badger, who digged and made room for him. It is the wisdom of crocodiles, that shed tears when they could devour. But that which is specially to be noted is, that those which (as Cicero says of Pompey) are sui amantes, sine rivali [lovers of themselves without a rival] are many times unfortunate. And whereas they have all their times sacrificed to themselves, they become in the end themselves sacrifices to the inconstancy of fortune, whose wings they sought by their self-wisdom to have pinioned.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8845
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1346 -: Юни 02, 2019, 17:20:42 »
В момента слушам проф. Михаил Мирчев по телевизия Алфа на живо, той държи на свето, че Радан няма минималния % за евродепутат.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 245
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1347 -: Юни 02, 2019, 17:30:16 »
Фирмин, думите ми бяха към модераторите, не към теб.
Не е хубаво да изчезват безследно постинги. Нека се знае, че Пешо е писал нещо, от което се виждат само звездички. А не да няма следа от Пешо.

Използвам случая да ти се извиня тук. Искрено.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23877
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1348 -: Юни 02, 2019, 17:59:57 »
Фирмин, думите ми бяха към модераторите, не към теб.
Не е хубаво да изчезват безследно постинги. Нека се знае, че Пешо е писал нещо, от което се виждат само звездички. А не да няма следа от Пешо.

Използвам случая да ти се извиня тук. Искрено.
Всичко е в кошчето.
Може да се прочете, не е изтрито, а преместено в "друга тема".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1349 -: Юни 02, 2019, 18:18:44 »
Фирмин, думите ми бяха към модераторите, не към теб.
...
Използвам случая да ти се извиня тук. Искрено.

Извинявай и ти, сигурно съм прекалил и с това съм те подвел. Но сега нещата са изяснени и можем да продължим на чисто.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7423
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1350 -: Юни 02, 2019, 18:41:40 »
Фирмин, думите ми бяха към модераторите, не към теб.
Не е хубаво да изчезват безследно постинги. Нека се знае, че Пешо е писал нещо, от което се виждат само звездички. А не да няма следа от Пешо.

Използвам случая да ти се извиня тук. Искрено.

Всъщност, разделът Recycle.Bin е точно за това -- да има място, в което да стоят изтритите коментари. То и затова съм казвал, че там няма смисъл да се коментира. Не че не може, но по подразбиране там не е за хора със слаби нерви или нежни души.

Твоите изтрити коментари са там. Или поне бяха до днес сутринта. Сега не съм поглеждал дали не са изтрити и от там (защото и това е възможно от гледна точка на форумния софтуер).
the lamers club honourable member …

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1351 -: Юни 02, 2019, 18:47:01 »
Всъщност, разделът Recycle.Bin е точно за това -- да има място, в което да стоят изтритите коментари. То и затова съм казвал, че там няма смисъл да се коментира. Не че не може, но по подразбиране там не е за хора със слаби нерви или нежни души.
Точно коша мислех да предложа на Буратино, ама ме домързя.
Отваряме си една нова тема и си пцуем и се апем на воля. Хем спестяваме модераторски труд, хем на спокойствие че не е индексиран и в "последни" не излиза.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23877
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1352 -: Юни 02, 2019, 19:01:08 »
Оттатък са пуснали Нещо за Кирил Добрев от негово интервю.
Цитат
Кирил Добрев: От цялата работа спечели само Станишев
https://www.segabg.com/forum-topic/kiril-dobrev-cyalata-rabota-specheli-samo-stanishev

Покрай Станишев Йончева и Нинова съвсем неглижирахме този БСП Цветан.
Някой от партийците да каже добра дума за него освен,че подкрепя Нинова, както и всички предишни лидери?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1353 -: Юни 02, 2019, 19:02:04 »
Мисля си, че част от уважението е когато редактираш нечий постинг, да сложиш звездички или точки, но не и да го махнеш все едно никога не го е имало. Далеч по-важно от обръщение на вие и подобни глезотии.

С някои постове можеше да се постъпи така - някоя и друга звездичка, малко бира. Но когато се наложи страница от постове предимно със звездички и бира, взех парцала и всичко отиде в кофата.

Ако сте се нагледали на "красотата" в кошчето, да вървя да чистя, а? Всички тук сте интелигентни люде, можете да контролирате речта си прекрасно и не е нужно личните обиди да замътняват разумните спорове. Току-виж някоя истина вземе да се роди, пък аз я излея заедно с мръсната вода!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7423
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1354 -: Юни 02, 2019, 19:04:40 »
Мисля си, че част от уважението е когато редактираш нечий постинг, да сложиш звездички или точки, но не и да го махнеш все едно никога не го е имало. Далеч по-важно от обръщение на вие и подобни глезотии.

С някои постове можеше да се постъпи така - някоя и друга звездичка, малко бира. Но когато се наложи страница от постове предимно със звездички и бира, взех парцала и всичко отиде в кофата.

Ако сте се нагледали на "красотата" в кошчето, да вървя да чистя, а? Всички тук сте интелигентни люде, можете да контролирате речта си прекрасно и не е нужно личните обиди да замътняват разумните спорове. Току-виж някоя истина вземе да се роди, пък аз я излея заедно с мръсната вода!

Аз не бих ги трил от там. Но това е лично мнение де.
the lamers club honourable member …

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1355 -: Юни 02, 2019, 20:01:51 »
Цитат
Но когато се наложи страница от постове предимно със звездички и бира, взех парцала и всичко отиде в кофата.
Инверсия на фазите му викат на туй.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1356 -: Юни 02, 2019, 20:07:13 »
Личен поздрав за стареца Ной от плъха Firmin (буйна живинка в Ковчега):

https://www.youtube.com/watch?v=Am03kYAx030

 :t0328:

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1357 -: Юни 02, 2019, 20:24:34 »
Колеги, а това обсъди ли се вече?

Социолог: Радан Кънев е под чертата за евродепутат. ЦИК: С 6,06% е, няма грешка
https://www.24chasa.bg/novini/article/7484043 © www.24chasa.bg

Спорът е дали 61 000 гласа “Не подкрепям никого” участват в изчисленията
Социологът Михаил Мирчев обвини Централната избирателна комисия в измама при разпределението на мандатите от евровота. В профила си във фейсбук Мирчев твърди, че “Демократична България” са събрали само 5,879% на изборите и нямат право да изпращат Радан Кънев като евродепутат в Брюксел.

Току-що проверих една измама от ЦИК. “Демокр. Б-я” нямат обявените 6,06%. Имат едва 5,879%. Не им стига за 1 депутат. Не им стигат 58 гласа. Бариерата е 5,882%. Не им стигат минималните 0,003%. Мъничко е. Но те са под бариерата. Мандатът им е фалшиво даден от ЦИК”, твърди Мирчев. Според него в нарушение на Изборния кодекс гласовете “Не подкрепям никого” са били извадени от ЦИК при разпределението на мандатите.
“Точно тук ЦИК лъже и ни прави на разсеяни глупаци. Те махат тези 3% от истинските 100% и после от другите фалшиви 100% вадят %-те на партиите... Това е манипулацията... Става дума за игра с едни 61 029 гласа, които са маркирали вот “не подкрепям никого”, твърди Мирчев. В коментарите под поста му друг социолог - Юрий Асланов, пише: “ЦИК няма вина. Тези гласове по ИК са действителни, но се вземат предвид само при определянето на избирателната активност. При определянето на прага се изваждат”.Пред “24 часа” Мирчев уточни, че “има бъркотия в Изборния кодекс, която се използва да бъдат елиминирани 61 000 гласа “Не подкрепям никого” от групата на действителните” и кодексът трябвало да бъде поправен.
« Последна редакция: Юни 02, 2019, 20:27:26 от kasapina »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23877
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1358 -: Юни 02, 2019, 20:26:50 »
Да пиПат Баце, нали Той е последна инстанция.
Ако трябва и изборите можем да ги повторим или потретим като дузпите до гол.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8845
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1359 -: Юни 02, 2019, 20:48:35 »
Опитах няколко пъти да повдигна дискусия по темата, ама колегите не проявиха интерес.

А е интересно, как ни мамят, още в законите залагат вратички, например, беше зор да се въведе квадратче "не избирам никого", за какво било, когато някоя партия е на ръба, ако е правилната, изваждат гласовете "не избирам никого" от общия брой гласували, и на партията ѝ се вдига  %, ако е "неправиланата", прибавят "не избирам никого".
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23877
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1360 -: Юни 02, 2019, 20:50:14 »
Maximus II
Време е да свикнеш с мисълта, че писар на карти не пада, евентуално от круша се е случвало.
Ако не беше квадратчето някой нямаше да отидат, което е незаконно.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11228
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1361 -: Юни 02, 2019, 21:45:56 »
По нагоре изразих оДношението си към квадратчето "не подкрепям никого".
Мехлем.
Нали всеки знае предназначението на мехлемите?
Е, ф случаят е душевен.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23877
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1362 -: Юни 04, 2019, 07:59:13 »
За свинетка няма проблем
Габито ще я инсталират като зловреден софтуер  в някое комисарско кресло и ляляна с цялата си експертност ще цопне в брасъла.
Кой е след нея в листата?
Колко лесно се прогнозират ходовете на тиквите. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10113
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1363 -: Юни 04, 2019, 08:19:25 »
Време е да свикнеш с мисълта, че писар на карти не пада,

Оригиналният лаф е "писарите и през турско са били добре".

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1364 -: Юни 04, 2019, 21:03:04 »
Не ща да ви развалям пролетната вечер, ама изглежда Комисията по партийната дейност е порязала скъпата ви др. Нинова. Схемите за общопартиен избор са били определени като противоречащи на Устава на БСП. Правила няма да има за пряк избор. Ще решава Конгреса. След като констатира факта на предсрочно прекратяване на правомощията и на Председател на партията.
Цитат
Вие сте прекалено хитра, мило дете. А прекалено хитрите накрая винаги губят, просто от много прекаленост…

Богомил Райнов, "Тайфуни с нежни имена"

 8)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23877
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1365 -: Юни 04, 2019, 21:08:29 »
Радвай се Фирмине, те и братята роми с купон изпращат мъртвите.
Празнувай!
Ще ползваш лопатката дето толкова я хвалиш да копаеш гроба на БСП.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10113
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1366 -: Юни 04, 2019, 21:26:43 »
Комисията по партийната дейност е порязала скъпата ви др. Нинова. Схемите за общопартиен избор са били определени като противоречащи на Устава на БСП. Правила няма да има за пряк избор. Ще решава Конгреса.

Koлко прозорливо! Фирмините от конгреса ще си избират сами либералбашията. Овцете от партийните организации нямат думата, защото са заблудени и могат да пожелаят некой неподходящ фашист. А и още живеят с некви спомени за бай Тошо и си мислят, че БСП е БКП, но само си е сменила името.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1367 -: Юни 04, 2019, 21:39:00 »
Не ща да ви развалям пролетната вечер, ама изглежда Комисията по партийната дейност е порязала скъпата ви др. Нинова. Схемите за общопартиен избор са били определени като противоречащи на Устава на БСП. Правила няма да има за пряк избор. Ще решава Конгреса. След като констатира факта на предсрочно прекратяване на правомощията и на Председател на партията.

Кой Устав? Старият или Новият?!  :t0128:

Къде е Асол?

Сори, не мога да изляза от цитата.  :nuts:

Бел. Ной: сега излезе!  :D
« Последна редакция: Юни 04, 2019, 22:37:32 от Ной »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11228
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1368 -: Юни 04, 2019, 22:07:28 »
Орнитолозите да не спят! Забелязана е нов вид птица - "нарцистичен лешояд".
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1369 -: Юни 04, 2019, 22:19:51 »
Е! Значи е време за признание. Уважаеми другарю Фирмин, от четири години съм член на БСП (аз винаги и много преди това съм била лошо дете, в училище се бъзиках с комсомола, имах доста добра представа от глупотевини покрай тате, член на БКП и ми беше през.. :nuts:, животът, възпитанието ми и моята същност на левичар по съдба, един Господ знае защо, ме накараха да се взря в нещо, което не разглеждах съвсем сериозно - но, аз смятам, че хората са най-големия капитал за всяка държава ..и ето ме....значи ...твоя другарка. И с удивление разбирам, че ти се бараш за нещо по-така..ако може на над повечето хора. Научи се да слушаш повечето човекоединици и преодолей егото и нахалството си..бъди учтив, говори на ВИЕ, кажи "Благодаря"..изслушвай мненията им и по възможност разговаряй с тях, а не се презентирай[
 Ти не си Господ и повечето хора съвсем спокойно могат да заспят на лекция за Лао Дзъ - далечно, претенциозно, чуждо на бита и натюрела им..идеална предподставка да те отсвирят след 5 -тата ти вдъхновена минута ..и може и да станеш свидетел на чудеса :nuts:

Та, за устава....или ще ходите на пряк избор, или ще ви Попа ръси..и след вас и потоп! Аз специално го обещавам!!! :smokin:
« Последна редакция: Юни 04, 2019, 22:33:31 от Асол »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1370 -: Юни 04, 2019, 22:31:29 »
otvrat, хайде да оставиш на членовете на БСП да си решават партийните въпроси и да си кибичиш малко по-кротко.

Лицемерието на твоето "застъпничество" за редовите социалисти е претвърде отвратно. Ще ти дам пример. Защо не рониш сълзи крокодилски за партийните morituri на ръководни длъжностни в партията пред привилегията на папесата. Всеки друг на ръководна длъжност в БСП с предсрочно прекратен мандат, съгласно Устава, не може да бъде избиран на ръководна длъжност до края на текущия мандата и не по-рано от година след прекратяването на мандата му. Всеки друг, ама не и хитрата папеса. И тя реши да се възползва от тази си привилегия, за да си сглоби схемичката. Но ти нямаш против това, нали? 

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7756
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1371 -: Юни 04, 2019, 22:33:23 »
Не ща да ви развалям пролетната вечер, ама изглежда Комисията по партийната дейност е порязала скъпата ви др. Нинова. Схемите за общопартиен избор са били определени като противоречащи на Устава на БСП. Правила няма да има за пряк избор. Ще решава Конгреса. След като констатира факта на предсрочно прекратяване на правомощията и на Председател на партията.

фирмин, тва са глупости. дъбов говори откровени тъпотии от два-три дни насам. ето ти го /цък/
Цитат
– На последния пленум разбрахме за намерението на ръководството грубо да прегази устава на БСП. Корнелия Нинова иска да използва прекия избор, убедена в преизбирането си, но в преходните и заключителните разпоредби на устава има нарочен запис, че до края на мандата на действащите органи, т.е. до февруари 2020 г., изборът на председател става от Конгреса на Българската социалистическа партия.

човекът е на възраст, но това категорично не го оправдава. ей го устава:
Цитат
ХVIII. ПРЕХОДНИ И ЗАКЛЮЧИТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ

§ 1. Избраните до приемането на този Устав партийни органи – колективни и еднолични, довършват мандата, за който са избрани.
§ 2. За пълен мандат на председателите на ОбС, РС, ГС, ОблС и НС на БСП, както и на ОбКК, РКК, ГКК и ОПКК на БСП, се приема мандатът от пълен цикъл отчети и избори в цялата партия до следващия пълен цикъл отчети и избори в цялата партия.

ти ще бъдеш ли така добър да обосновеш твърдението дъбово? все пак той е един от членовете на въпросната комисия.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1372 -: Юни 04, 2019, 22:38:02 »
otvrat, хайде да оставиш на членовете на БСП да си решават партийните въпроси и да си кибичиш малко по-кротко.

Лицемерието на твоето "застъпничество" за редовите социалисти е претвърде отвратно. Ще ти дам пример. Защо не рониш сълзи крокодилски за партийните morituri на ръководни длъжностни в партията пред привилегията на папесата. Всеки друг на ръководна длъжност в БСП с предсрочно прекратен мандат, съгласно Устава, не може да бъде избиран на ръководна длъжност до края на текущия мандата и не по-рано от година след прекратяването на мандата му. Всеки друг, ама не и хитрата папеса. И тя реши да се възползва от тази си привилегия, за да си сглоби схемичката. Но ти нямаш против това, нали?

Айде не бъди лицемерен! Амчи той е съвсем добронамерен...не се надувай! Защото аз знам за какво става дума!!! Циркове ли искаш да си спретнем!?И смяташ ли, че можеш да спечелиш? :smokin:

п. п. Освен това си пълно капО като юрист и най-смешното е, че обясняваш подобни работи точно на Отврат :D

Това някой ден ще си направи мноо лош майтап с теб :D
« Последна редакция: Юни 04, 2019, 22:40:17 от Асол »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1373 -: Юни 04, 2019, 22:46:08 »
Цитат
Та, за устава....или ще ходите на пряк избор, или ще ви Попа ръси..и след вас и потоп! Аз специално го обещавам!!!

На погребение, мило дете, попът не ръси, а кади. Ама ти си много млада и буйна, а така също  :t0328:, за да го знаеш. Ако беше погребала толкова другари, колкото съм погребал аз, то щеше.

Да ми се каниш и да ми обещаваш с по три чуденки потоп е меко казано смешно. За три десетилетия в БСП съм чул много закани и клетви и твоите са сред най-жалките.
« Последна редакция: Юни 04, 2019, 23:04:41 от Ной »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1374 -: Юни 04, 2019, 22:46:58 »
Циркът в БСП обещава да е добър и продължителен.
Първо, ако др. Нинова все пак подаде оставка, ще извърши грубо нарушение на Устава.
Второ, ако светотатството все пак бъде извършено, временно-изпълняващият длъжността на Нинова ще трябва да го прави до февруари 2020.
Трето, няма как нито Конгресът да избере нов предател, нито да се насрочват преки избори за такъв, до февруари 2020.
Та ако др. Нинова подаде оставка, няма как да се върне на бял жребец поне около 8 месеца. След това, каквото решат членовете в пряк избор, дано да са успели всички да си получат електронните карти.
« Последна редакция: Юни 04, 2019, 22:50:12 от Калинчо »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7756
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1375 -: Юни 04, 2019, 22:47:06 »
между другото, тази простотия за преходните разпоредби на устава тръгна от миков, ама той беше казал нещо по-различно и по-смислено, не ми се търси сега. дъбов генерира смесица от глупост и лъжа, това в цитата ми му е поне второто такова изказване. няма ли кой да му каже, че се дъни?!

от вчера албената шавел и тя генерирала глупости /цък/:
Цитат
Сашо, в устава на БСП, нашият основен закон, няма конструирана фигурата на Председател. И това не е току-така. Това е дълбоко проверена, изследвана емпирично през 100 и кусур години практика за изграждане на политическа, лява партия.

и пак въпросния устав:
Цитат
ПРЕДСЕДАТЕЛ НА БСП
Чл. 34. (1) Председателят на БСП е председател и на Националния съвет на БСП.
(2) Председателят на БСП:
1. осъществява политическите взаимоотношения на партията с държавните органи и структурите на гражданското общество или възлага такива функции на зам.-председателите на Националния съвет или на други членове на Изпълнителното бюро;
2. предлага за избор състава на Изпълнителното бюро от НС;
3. ръководи, организира и координира дейността на Изпълнителното бюро на НС;
4. представлява БСП;
(3) Председателят на БСП може да упълномощава и други лица за извършване на определени действия.

тази да не е и тя в тази комисия?

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1376 -: Юни 04, 2019, 22:47:30 »
Цитат
Та, за устава....или ще ходите на пряк избор, или ще ви Попа ръси..и след вас и потоп! Аз специално го обещавам!!!

На погребение, мило дете, попът не ръси, а кади. Ама ти си много млада и буйна, а така също  :t0328:, за да го знаеш. Ако беше погребала толкова другари, колкото съм погребал аз, то щеше.
С поп ли погребвате бе другарю?!
« Последна редакция: Юни 04, 2019, 23:05:00 от Ной »
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7756
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1377 -: Юни 04, 2019, 22:48:14 »
Първо, ако др. Нинова все пак подаде оставка, ще извърши грубо нарушение на Устава.
Второ, ако светотатството все пак бъде извършено, временно-изпълняващият длъжността на Нинова ще трябва да го прави до февруари 2020.
Трето, няма как нито конгреса да избере нов предател, нито да се насрочват преки избори за такъв, до февруари 2020.
Та ако др. Нинова подаде оставка, няма как да се върне на бял жребец поне около 8 месеца. След това, каквото решат членовете в пряк избор, дано да са успели всички да си получат електронните карти.
ти прочел ли си го въпросния устав?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1378 -: Юни 04, 2019, 22:49:19 »
Цитат
п. п. Освен това си пълно капО като юрист

Охо-ооо, ти вече се считаш компетентна да даваш оценка и на юридическите ми знания ли?  :bouncy-1054: Все по-жалка и все по-смешна ...

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1379 -: Юни 04, 2019, 22:50:35 »
Цитат
Ако беше погребала толкова другари, колкото съм погребал аз, то щеше.

Баси! Пет години си по-голям от мен и вече имаш в торбичката куп погребения като аргумент!  Това ли ще мерим? Кой на колко  и на чии погребения  е бил?....

Цитат
Охо-ооо, ти вече се считаш компетентна да даваш оценка и на юридическите ми знания ли

Не, разбира се! Просто забелязвам и то без цайси, кого точно си тръгнал да заливаш със  знания по право! :D

Егото!!! Туряй му някоя и друга спирачка  от време навреме.  За всеки случай.... :nuts:
« Последна редакция: Юни 04, 2019, 22:56:42 от Асол »