Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 00:14:37

Анкета

форумно цоцологическо проучване "ще гласува за..."

герб
бсп
дпс
разни десни
разни патриоти
друг/друга/друго
няма да им гласувам аз на тез
"Обединение Демократична България - ОДС"

Автор Тема: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/  (Прочетена 286989 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Според мен ще ги свалят ортаците им от дпс
Няма да ги свалят. Ако ги свалят, ще последва точно описаното от теб и шефовете на ДПС също ще загубят влияние. Затова няма да ги свалят.
Иначе и аз чакам руснаците, но няма да е скоро.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Защо искате да сваляте шебеците? Имате ли с какво да ги заместите? Нямате!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Лошото на продължителната бездарна власт е, че е имала време да убие и отстрани всякаква талантлива и можеща алтернатива.

Сега нямаме полезен ход, защото прекалено дълго търпяхме тиквите да ни правят на луди.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Сега се сещам, някой беше ровил по региони, София град как е гласувал, за Баце нали, помните ли как като беше кандидат за кмет, на срещи с избиратели, жени припадаха от вълнение?

 :giggle-3307:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Цитат
Tъй. И к'во правим от сега нататък ? Някакви идеи как да бъдат свалени шебеците ?
Не могат да бъдат свалени и няма да бъдат. А очакванията до вчера, че това магически ще стане, са комбинация от безумно наивно пожелателно мислене и щраусова позиция на главата – у песо̀ко. Или у газо, кой знае ...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Не съм от герб и то твърдя от години. Само сляп или идиот ще продължава да ме причислява към герб.
Но не съм и от бсп.
В българия политиците отдавна изгубиха здрав разум и не подкрепям никой. Ще видя Радев какво ще направи, може и да има надежда там.
Засега - след като светът принадлежи на комиците, може и на Слави да му е време. Не е по-идиот от останалите. Щом едно шкембе може да е политик и военен министър, що Слави да не може.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Кайле, да си от ГЕРп означава братчеда Гошо да те е назначил тук-там.
И после да иска туй-онуй.
Ако не си назначенка, или фирмаджийка от наште, значи просто си дала вот за Бацо мусколо, примерно казвам!
Няма значение дали тук у форумо и/или на изборите.
Хората си търсят искупителна жертва, щото пак преебаха нещата! И то зверски.
Ще им мине. Ще посъскат, пък ще се кротнат.
До следващите избори.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Не съм от герб и то твърдя от години.
Значи съм останал с грешно впечатление. Извинявай.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Значи съм останал с грешно впечатление.

Не си останал! Фен на мутрата се води кандидат-член на герп.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Значи съм останал с грешно впечатление.

Не си останал! Фен на мутрата се води кандидат-член на герп.

И в ГЕРБ ли приемат само с правилното потекло?
Стар несбъднат блян на много българи да си имаме "аристокрация".
Точно завъдим нещо подобно и вземем че ожънем "елита на нацията".
Интервалите се скъсяват, елита като истинско ГМО започва да избуява по-бързо. 70 г, 45 г, май пак е време за жътва. :yes-1289:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
И в ГЕРБ ли приемат само с правилното потекло?

В герп приемат само ако обичаш кондукатора. Освен 30-тях процента, това е единственото условие. След това ти е разрешено да заявяваш публично : "не съм фен на Боко, но..." или "не съм от герп и никога не съм гласувал за тях, но..."

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Така изглежда правоверният гербераст:



Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил

Ако Корни беше спечелила изборите, очакваше се Фики да разкъса пугавиците на рубашката си и да се провикне, "просълзен от благодарствен екстаз: „Один живот имеем, живить его нада!“   ;D
Но не стана така. Вместо това, отиде за гъби и намери от тези:
 



Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Така изглежда правоверният гербераст:



Може би не е точно така. Щото вероятно същият татус се мъдри и на много други места. Искаме я голичка!!!   :aplause:

Samo Po Tatusi
https://www.youtube.com/watch?v=ul0BYPRu_jY  :too_happy-1067:
« Последна редакция: Май 28, 2019, 10:55:39 от Джиджи »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Значи съм останал с грешно впечатление.

Не си останал! Фен на мутрата се води кандидат-член на герп.
А фен на пача пачавра ли се води?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
А фен на пача

Кой пача? Пача супа или пача желирана?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Каква пача, не кой пача.
За един приятел питах...
И въобще, време е да се сопреш! Стига с тия врагове с партиен билет, без билет и т.н.
На теб в акъла ти освен наште, ваште и много пари друго шава ли?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Понеже няма да ни дадат точните числа, да направим една проста, груба сметка :

Официално избирателите са 6 300 000. 30% активност на тея избори = 1 890 000. За герп са гласували 30%, или 567 000 бахури и сужуци. За БСП - 25%, или 472 500 души. Видно е, че и за герп, и за БСП са гласували по 50% от техните симпатизанти. Но при БСП те са постоянни - 800 - 900 000 души. А при герп вече не са над милион. При тея резултати на парламентарни избори, герп ще вземат под 80 депутата. Затова те не са толкова щастливи. Реалният губещ е герп и те го знаят много добре. Естествено, това няма да го чуем по телевизира като "анализ". Герп отново е с "размазваща победа".
точните числа си седят на сайта на цик. според тях към момента при 95% обработени протоколи общата сума на действителните гласове е 1.914.602, от тях гербери 574.417, за бсп 450.005 и т.н., ето ги:
ПАРТИЯ, КОАЛИЦИЯ, ИК ГЛАСОВЕ РАЗПРЕДЕЛЕНИЕ
1 ПАТРИОТИ ЗА ВАЛЕРИ СИМЕОНОВ (НФСБ И СРЕДНА ЕВРОПЕЙСКА КЛАСА) 21347 1.15%
2 ПЪТ НА МЛАДИТЕ (НДСВ и НОВОТО ВРЕМЕ) 20602 1.11%
3 ПП ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ 137714 7.42%
4 ИК за Ваня Руменова Григорова 8974 0.48%
5 партия на ЗЕЛЕНИТЕ 5854 0.32%
6 ПП ВОЛТ 3372 0.18%
7 ИК за Николай Нанков Ненчев 4107 0.22%
8 ИК за Венислава Пламенова Атанасова 2770 0.15%
9 ВЪЗХОД 1777 0.10%
10 КП Коалиция за България 16096 0.87%
11 ИК за Десислава Петрова Иванчева 29363 1.58%
12 ПП ГЕРБ 574417 30.94%
13 ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България и ДСБ) 115750 6.24%
14 АТАКА 19964 1.08%
15 ИК за Минчо Христов Куминев 22020 1.19%
16 ПП ДОСТ 6768 0.36%
17 ПРЯКА ДЕМОКРАЦИЯ 2325 0.13%
18 БСП ЗА БЪЛГАРИЯ 450005 24.24%
19 ПП Глас Народен 5955 0.32%
20 Движение за права и свободи - ДПС 303714 16.36%
21 Движение ЗАЕДНО 3529 0.19%
22 БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ОБЕДИНЕНИЕ 2232 0.12%
23 ВОЛЯ – Българските Родолюбци 66917 3.60%
24 Движение 21 3990 0.21%
25 ИК за Христо Симеонов Симеонов 3461 0.19%
26 ПП „ДВИЖЕНИЕ ПРЕЗАРЕДИ БЪЛГАРИЯ“ 3708 0.20%
27 ПП „Възраждане“ 19570 1.05%
- Не подкрепям никого 58301

не могат да не ми направят впечатление броят гласове за абв и татянко1, особено сравнени с числото за иванчева.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
На теб в акъла ти освен наште, ваште и много пари друго шава ли?

Шава, но аз пия хапчета. А врагът с партиен билет или без билет, не е литературна фигура, а идеологическа и философска категория.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
уф. нямаше ме два дни и темата мноо напреднала, а аз се засилих да отговарям на вече остарели мнения...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
точните числа си седят на сайта на цик.

Да, седят си, но никой не ги коментира. Те са важни, а не процентите, защото с тях замаскирват общата картина. А тя е такава, каквато съм я описал грубо по-горе. Герп продължава устойчиво да губи гласове и от БСП се иска единствено да си стегне редиците, за да ходят да гласуват.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Цитат
Да, седят си, но никой не ги коментира.
Рано е още, файда няма. Оттатък Диагностичето с удоволствие подхрюква за 7-5-3-1-1.
Башка преференциите...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
точните числа си седят на сайта на цик.

Да, седят си, но никой не ги коментира. Те са важни, а не процентите, защото с тях замаскирват общата картина. А тя е такава, каквато съм я описал грубо по-горе. Герп продължава устойчиво да губи гласове и от БСП се иска единствено да си стегне редиците, за да ходят да гласуват.
Стига да няма разпиляване на гласове към АБВ, Иванчева и къде ли още не.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Моля, моля, аз първа коментирах данните от сайта на ЦИК. Заврях се там още в ранна утрин и първото, което забележИх, бяха гербавите "успехи" в столицата. Даже в 5 часа сутринта в 23 МИР БСП водеше на гербавите (не си измислям), то си личи и сега, де. Наплашиха хорицата по по-малките населени места. А, и Злата гад е прав, БСП е зле точно в районите на вътрешната "опозиция" (също видно от данните на ЦИК) - от ясно, по-ясно. Изводът, който може и трябва да бъде направен, е, че с герговци, божиновци и гуцановци по места - положението ще е все такова. Красавците са познати на местните хора и не щат да ги видят. Друг извод от листата на БСП, който може да бъде направен е, че дори Партията не харесва Станишев. За периферията е ясно - тя не благоволи да гласува (аз, в интерес на истината все си мислих, че накрая ще се решат - но, не би). Лошото е, че излязох права, че Станишев ще бъде беля (това съм го написала изрично в темата за Гергов и Нинова)

Я да се самоцитирам, щото да видим - кой бил крив, кой прав!


Цитат
-: Април 15, 2019, 10:17:06 »
Цитат
Вкарването на омразния Станишев на избираемо място

Все пак си мисля, че е твърде рано за подобни изявления. Много неща могат да се объркат. Мен специално ме притеснява неприязънта, която храни към него почти всичко живо извън партийните членове. Той и сред последните няма много фенове (само, ако може да не отпочваме пак темата за номинациите по конференциите. Той е предлаган там, а не в ппо-тата!), но там проблемът може да се реши с преференции. Колкото и да подскачате, трябва да гледате истината в очите - Станишев е крайно непопулярно лице сред родния електорат и доказателства за това, колкото искаш. Освен това ще ми бъде безкрайно интересно да го наблюдавам в предизборните обиколки. Позволявам си да предположа, че няма да участва в такива като ще се оправдае с международни ангажименти. Някакси не си го представям лице в лице със структурите на БСП. Повече от 6 години не се е мяркал там и едва ли е настроен да отговоря на куп въпроси.  :smokin:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
точните числа си седят на сайта на цик.

Да, седят си, но никой не ги коментира. Те са важни, а не процентите, защото с тях замаскирват общата картина. А тя е такава, каквато съм я описал грубо по-горе. Герп продължава устойчиво да губи гласове и от БСП се иска единствено да си стегне редиците, за да ходят да гласуват.
цик странно запецнаха на последните 4-5% и не искат да покажат окончателните резултати. а те ще са по-интересни, щото при тях трябва да излязат сумирани и преференциите, и съответно да се изясни кой къде отива.

между другото, партиите би трябвало да са я свършили тази работа - секционните протоколи са на сайта, трябва да копи-пействаш малко като замаян, ама не е кой знае кво - досадна, еднообразна и рутинна дейност. от която все пак има сми при положение, че официална информация от цик все още няма.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Моля, моля, аз първа коментирах данните от сайта на ЦИК. Заврях се там още в ранна утрин и първото, което забележИх, бяха гербавите "успехи" в столицата. Даже в 5 часа сутринта в 23 МИР БСП водеше на гербавите (не си измислям), то си личи и сега, де. Наплашиха хорицата по по-малките населени места. А, и Злата гад е прав, БСП е зле точно в районите на вътрешната "опозиция" (също видно от данните на ЦИК) - от ясно, по-ясно. Изводът, който може и трябва да бъде направен, е, че с герговци, божиновци и гуцановци по места - положението ще е все такова. Красавците са познати на местните хора и не щат да ги видят. Друг извод от листата на БСП, който може да бъде направен е, че дори Партията не харесва Станишев. За периферията е ясно - тя не благоволи да гласува (аз, в интерес на истината все си мислих, че накрая ще се решат - но, не би). Лошото е, че излязох права, че Станишев ще бъде беля (това съм го написала изрично в темата за Гергов и Нинова)

да ама сега дават на нинова възможност да ги поизчисти - нали по места почват избори навсякъде.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Цитат
между другото, партиите би трябвало да са я свършили тази работа -

Твърде вероятно, щом Нинова реши да отива на пряк избор...

Ауууу, в крайна сметка талпето няма да иде в Брюксел  :D
« Последна редакция: Май 28, 2019, 12:48:47 от Асол »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ауууу, в крайна сметка талпето няма да иде в Брюксел
:aplause:
Ми тя така и в Чайна не отиде ...  :too_happy-1067:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Цитат
При 100 процента обработени протоколи в РИК - избирателната активност на евроизборите е била 33,27 на сто. Говорителят на ЦИК Александър Андреев уточни, че при повторното въвеждане и отстраняване на несъответствията ще бъдат уточнени окончателните резултати. Междинните резултатите при първото въвеждане на протоколите са следните: ГЕРБ води с 31,07 процента, следва "БСП за България - 24,26 на сто, ДПС - 16,55 на сто, ВМРО - 7,36 на сто и ДБ - 6,06 на сто от гласовете. Разпределението на мандатите ще стане ясно до утре, а в петък ще разберем кои са лицата на българските евродепутати, съобщава БНТ.
http://www.glasove.com/categories/novini/news/33-27-e-bila-izbiratelnata-aktivnost-u-nas-do-petyk-shte-razberem-koi-sa-bylgarskite-evrodeputati

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Цитат
а в петък ще разберем кои са лицата на българските евродепутати, съобщава БНТ.
При което до петък по има смисъл да се чоплим за пачата.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
ето какво се получава от данните на "гласове", като се преизчислят в мандати:
% преизчислен мандати
герб 31,07 36,42438 6,19215
бсп 24,26 28,44080 4,83494
дпс 16,55 19,40211 3,29836
вмро 7,36 8,628370 1,46682
дб 6,06 7,104340 1,20774
85,3 100.0000 17

за мен логично е да са 6/5/3/2/1

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
От Гласове /линкът на Онци по–горе/:

Цитат
При 100% обработени протоколи в РИК - избирателната активност на евроизборите е била 33,27%.

Говорителят на ЦИК Александър Андреев уточни, че при повторното въвеждане и отстраняване на несъответствията ще бъдат уточнени окончателните резултати.

Междинните резултатите при първото въвеждане на протоколите са следните:

ГЕРБ води с 31,07%;

"БСП за България" - 24,26%;

ДПС - 16,55%;

ВМРО - 7,36%; и

ДБ - 6,06%.

Разпределението на мандатите ще стане ясно до утре, а в петък ще разберем кои са лицата на българските евродепутати, съобщава БНТ.
:bigok:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Цитат
При 100% обработени протоколи в РИК - избирателната активност на евроизборите е била 33,27%.

Говорителят на ЦИК Александър Андреев уточни, че при повторното въвеждане и отстраняване на несъответствията ще бъдат уточнени окончателните резултати.

Я да го преведем - да натамъним работите, както по ни изнася.Особено с днешното вдигане на активността с близо 4 % (тва пък най-лесно се смята и не е нужно да го променят 48 часа!!! след изборния ден). Пълна простотия...за пореден път. Как пък само на територията и то през последните 10-на години на убавците от ЦИК им трябва все по седмица да (се)оправят резултатите. После разни отворковци разправят, че нямало фалшификации...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Куриози : ГЕРБ губи евродепутат за сметка на Андрей Слабаков от листата на ВМРО

https://www.mediapool.bg/kuriozi-gerb-gubi-evrodeputat-za-smetka-na-andrei-slabakov-ot-listata-na-vmro-news293790.html

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Абе, нещо МишоК не се мярка, за да обясни със сложен математически алгоритъм колко добре е с герп.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Ся си прегледах преференциите от моята секция (там опегето води с 8 гласа)
Елена Йончева-6
Иво Христов - 4
Деница Златева - 4
Велизар Енчев - 4
Момчил Неков - 3
Румен Гечев - 2
Крум Дончев - 2
Валери Жаблянов - 1
Сергей Станишев  -  1
Иван Кръстев - 1
Общо гласували за БСП - 46 :smokin:
Апропо, най-много преференции за Станишев има в Пловдив (направо се набива на очи) :D


Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Куриози : ГЕРБ губи евродепутат за сметка на Андрей Слабаков от листата на ВМРО
https://www.mediapool.bg/kuriozi-gerb-gubi-evrodeputat-za-smetka-na-andrei-slabakov-ot-listata-na-vmro-news293790.html
"ГЕРБ, която ще остане с 6 евродепутати вместо 7, в резултат на което "гори" Лиляна Павлова
(освен ако няма пренареждане в листата на ГЕРБ заради преференции)"

Ако Деб. Лила измести Деб. Ал ще е голям сеир  :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Цитат
Апропо, най-много преференции за Станишев има в Пловдив (направо се набива на очи)

Загубата от ГЕРБ е най-голяма във Варна и Пловдив.
Просто там е Гергов.
Което потвърждава вчерашното ми мнение, че Станишев и момата на Сорос(не и помня името) в листата на БСП са отблъснали евентуалните съчувстващи.
Гласувало е твърдото ядро и тук там някой като мен.
Това никога няма да бъде достатъчно колкото и да стягат редиците.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Ако Деб. Лила измести Деб. Ал ще е голям сеир

Това като нищо може да стане. И е съвсем по мутренски. За пред галфоните го слагат в листата, но по бригадите се пуска окръжно за преференции.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Ако Деб. Лила измести Деб. Ал ще е голям сеир

Това като нищо може да стане. И е съвсем по мутренски. За пред галфоните го слагат в листата, но по бригадите се пуска окръжно за преференции.
а ако окръжното го е пуснал цецу - боко може да се оправдава как не е знаел :bigok:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Цитат
Което потвърждава вчерашното ми мнение, че Станишев и момата на Сорос(не и помня името) в листата на БСП са отблъснали евентуалните съчувстващи.
Измислена листа, още по-измислена кампания - измориха ме тези хорица.
Понеже на село гласувам, можеше и да намина да видя мама и тати какво ше почерпят, но...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Ей ги е - изпълзяха заслужителите - тези, дето преподреждаха листата

Цитат
Започна тежък пленум на „Позитано“ 20, вътрешната опозиция иска оставката на Нинова, соцлидерът обаче изпревари събитията и сама подаде оставка.

 

Още преди да започне заседанието на Националния съвет се разбра, че на „Позитано“ 20 ще бъде горещо.

Пленумът е закрит за медиите, но на влизане от думите на някои от знаковите лица в левицата стана ясно, че вътрешнопартийната опозиция ще настоява за оставката на Нинова. Това директно поискаха Георги Гергов, Георги Пирински, Атанас Мерджанов, Антон Кутев и др.

Опозицията в партията настоява за оставка на цялото партийно ръководство. Спорните решения на партията бяха по инициатива на Корнелия Нинова, твърди вътрешната опозиция.

"6 месеца видяхте ли ме някъде? Казах ли нещо? 6 месеца мълчах и се старах да не преча“, заяви пред медиите лидерът на БСП-Пловдив Георги Гергов.

И отсече: „Не съм доволен от резултатите, както и от схемите, които се готвят и всичко да се сложи под миндера. Искам да се носи политическа отговорност и да се спазва устава. Един път изгубихме готови избори и не беше даден отчет защо. Този пленум сега пак е грешен, защото още няма реални резултати"

"Изборите бяха провал за БСП. При подготовката на изборите написахме в документа, че победа е един глас над ГЕРБ. Имаше много грешки и основната е едноличното взимане на решенията", заяви на влизане в соццентралата Антон Кутев.

"Лично предупредих Корнелия Нинова преди месец, че рискува да бъде бламирано ръководството, но тези граници вече са преминати и сега трябва да видим какво ще се случи", каза още Антин Кутев.

Той също бе сред номинираните за евродепутати, но се отказа и сега посочи, че не съжалява за решението си. "Не съжалявам. Това беше правилно решение. Пленумът беше важно да се случи веднага и сега, защото трябва да се гласува връщане в парламента. Иначе щеше да си проличи реалният разлом в парламентарната група“, каза още той.

Георги Божинов пък обясни, че Нинова се опитва с процедурни хватки да спаси поста си, но от Националния съвет са решени да не допуснат никакви нарушения на устава.

"Тенденциозно се прави пленум в работен ден и в последния момент вчера се обявява. Хората от страната не могат да дойдат масово и явно на това се разчита", каза той.

И според Чавдар Георгиев, ако иска да носи отговорност, лидерът трябва да подаде оставка.

Той изреди следните грешки, допуснати по време на кампанията: „Объркахме тона на диалога с гражданите, не направихме най-подходящо представяне на листата си, излизането от Народното събрание бе непремерено“. Бившият зам.-министър на екологията посочи, че всичките тези действия са били по инициатива на Нинова.


Бившият зам.-председател на партията Янаки Стоилов обаче посочи, че сега не е време за оставки, защото се задават местни избори.

Отговорността е на всички – на председателя, на Националния съвет, на местните ръковоства и опитът тя да бъде локализирана само в една от тези позиции не е добър, посочи пред медиите Стоилов. Той подчерта, че „не трябва да обричаме със своите действия шансовете на БСП в изборите за местна власт“.
„Прекият избор е преждевременен в този момент“, отсече юристът.

Всичко положително, което можеше да бъде направено на евроизборите, беше свършено от Корнелия Нинова, каза пък секретарят на ПГ на "БСП за България" Филип Попов.

"Ще се направи равносметка по общини и по области за причините, които са довели до този резултат. Надявахме се на още по-добър резултат. Всичко, което беше възможно да бъде направено в тези избори положително от страна на председателя Корнелия Нинова, беше направено. Моята оценка е положителна за тези избори", допълни още той. Според Попов е можело и повече.

Във връзка с исканата за оставка на Корнелия Нинова от членове на Националния съвет, Попов ги призова да си направят равносметка с какво са допринесли и с какво не са за този резултат.
  Обаче, едно име в текста ме кара да мисля, че Миков не е от тях :image008:

Мики, що не обсъждаш вътрешните проблеми и листите на партиите, за които си гласувал дори и някога(СДС и АТака), ами толкова си се вторачил в БСП? Кво толкова те интересува?

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Защото Асол, те за мен са минало бешало и приключено.
Към което време, с уверени стъпки се е засилила и БСП.
Инак със същия успех мога да коментирам листите на ГЕРп, или на ВарелС, примерно...

Кстати, ако има нещо за коментиране към момента мисля че е дали Слабаков ще крадне на герпавите едно място.
Освен това стискам палчета на Корнела. Няма как да не я уважавам, тя е единствената която успя с две приказки да накара смотаната тиква да се изпоти в петите!
« Последна редакция: Май 28, 2019, 15:18:01 от micky »
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Цитат
Резултати при вота от чужбина
„Гласове”, 27.05.2019, при 99.48% обработени протоколи извън страната.

1. „Демократична България” /Да, България & ДСБ/ – 28.75%, или 6 918 действителни гласа;

2. ПП ГЕРБ22.16 %, или 5 333 действителни гласа;

3. „БСП за България” – 15.42 %, или 3 711 действителни гласа;

4. ВМРО7.06%, или 1 700 действителни гласа;

5. ПП "Възраждане" – 4.26%, или 1 024 действителни гласа;

6. ДПС 4.06%, или 977 действителни гласа;

7. НДСВ и „Новото време” – 3.10%, или 745 гласа;

8. Десислава Иванчева2.96%, или 713 действителни гласа.

9. "Воля” – 2.09%, или 503 действителни гласа.

http://www.glasove.com/categories/vytreshni-glasove/news/rezultati-pri-74-92-obraboteni-protokoli-gerb-30-62-bsp-24-59

Където имаме 2 добри новини:
1. ДПС–ту бавно се оттича у киречо  :i_miss_you-1316:

2. А вероятно "Воля" нема да е чуемЕ и видимЕ повече  :t2319:
« Последна редакция: Май 28, 2019, 15:21:59 от Джиджи »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
БСП с Нинова няма да заглъхне. Виж, ако герговците с обща кандидатура "Станишев" се наложат - така ще стане!
Между другото според преференциите, които са подадени за листата се види и от самолет, че са подавани все за хора, които точно Нинова беше сложила на избираеми позиции (намерете си първия вариант и ще се убедите). Никак не е трудно да се сметне. Ако днес Станишев се яви на пряк избор - не може да вземе и 10 % от партийния вот. Това показват данните и числата - безмилостни са!

Джиджи, числата, които публикуваш, показват само, че напразно се харчат и то мнооого пари за секции в чужбина.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
то който иска да прочете заслужителите е достатъчно да отвори поглед.инфо - там са цъфнали всичките. даже има откровени нелепици, отворих да видя кво е сътворил мерджанов и прочетох:
Цитат
Намерението за пряк избор на председателя пък влизало „в остър дисонанс с приетия устав на партията“, а такъв избор би създал „ново напрежение в структурите“ преди местните избори.

навремето бях заподозрял фирмин, че не си е прочел устава. за мерджанов съм сигурен. не знае за какво говори, ама говори уверено. това къв синдром беше - дънгер крюинг или нещо такова :bigok:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Ами как ще си прочете устава, като знае какво ще стане при пряк избор. Едно е да лъжеш, че в подопечните си ппо-та имаш по 100 лица и на тази фалшива база да си в НС и съвсем друго те да си изгласуват пряко за да лъсне истинската картинка :D

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
че Миков не е от тях

Споко, от тях е. Баш от тях е. Корнела обаче излезе по-лява от всичките бивши марксисти.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Цитат
Кирил Добрев е предложен за временен председател на БСП. Предложението направила лидерът на БСП Корнелия Нинова, тъй като от опозицията настоявали след нейната оставка, временен председател да поеме отговорността.

Нинова изтъкнала, че Добрев най-добре познава партията.

Конгресът трябва да бъде свикан до 15 дни.

Сегашното ръководство на БСП смята, че до края на юли трябва да има избран нов председател на партията с пряко гласуване.

Според юристи обаче прекият избор веднага е невъзможен, защото няма да съответства на устава на БСП.
http://epicenter.bg/article/Kiril-Dobrev-stava-vremenen-predsedatel/184299/2/0

това почерненото е малоумие.  ето какво пише в устава на бсп:
Цитат
ИЗБОР НА ПРЕДСЕДАТЕЛ НА БСП
Чл. 16. (1) Председателят на БСП се избира чрез пряк вътрешнопартиен избор по ред и условия, определени от НС на БСП.
https://bsp.bg/files/attachments/2018/10/02/823340730aaf037576255313c87408f7.pdf

AnonimusBG

  • Гост
Георги Гергов: Шест месеца мълчах, за да не преча! Сега искам отговорност отгоре до долу!
0 | 28 май 2019 | 14:52

http://epicenter.bg/article/Georgi-Gergov--/184297/2/0

Дори са малко повече от шест месеца.

11 Декември, 2018
Гергов е получил 43-те млн. лв. за „Дупката“ във Варна

http://podtepeto.com/aktualno/гергов-е-получил-43-те-млн-лв-за-дупката/

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Джиджи, числата, които публикуваш, показват само, че напразно се харчат и то мнооого пари за секции в чужбина.

Не съм съгласна, Асол. :t2618:

Защото те допълват по същия начин общата картина, която рисуваш ти с определени подробности, а и не всички се интересуват единствено от Нинова и от БСП.  :D

За "моите хора" няма да говоря, защото съм пристрастна. Но ако не беше вотът от чужбина, те можеше и да не преминат законовата бариера.

За мен тук обаче се очертава ясна тенденция, свързана с ДПС, която интересува всички ни.


От десетки хиляди наши сънародници, които гласуваха за тях в тяхната "чужбина", този път не са могли да съберат и 1,000 души!!!  :t0328:
« Последна редакция: Май 28, 2019, 15:42:59 от Джиджи »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Аз досега си мислех, че само при гербавите има гьонсурати.
Верно, в БСП са в пъти по малко, но и там ги имало. И то сред висшето ръководство.
Вън бе, вредители ньедни!
 :m1329:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Ако резултатът на БСП доведе до това да бъдат изхвърлени Станишевци, Герговци и пр. петоколонници, ще е добре.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
медиапул и те къртят:
Цитат
Преди ден Нинова заяви, че ще предложи на пленума възможност за смяна на общинските и областните ръководства на БСП. Така тя си оставя вратичка да смени "неудобните" делегати на бъдещ конгрес на партията. Така ще може поиска и предсрочни промени в Националния съвет на партията, в който има доста нейни опоненти. Мандатът на Нинова и на ръководните структури на БСП изтича през 2020 година.

Противниците ѝ обаче твърдят, че исканията на Нинова нарушават устава, който не предвижда предсрочно прекратяване на мандата. Затова те искат да бъде свикан конгрес на партията, на който уставът да бъде променен и да се върнат старите правила, по които лидерът да се избира от конгрес, а не пряко. Самата Нинова била убедена, че тя би спечелила отново председателския пост, ако изборът става от всички членове.
https://www.mediapool.bg/korneliya-ninova-podade-ostavka-news293819.html

пак от непрочетеният устав:
Цитат
МАНДАТНОСТ НА ПАРТИЙНИТЕ ОРГАНИ
Чл. 18. (7) Мандатът на председателите на ОбС, РС, ГС, ОблС на
БСП и на ОбКК, РКК, ГКК, ОПКК на БСП може да бъде прекратен
предсрочно с решение на органа, който ги е избрал, или по решение
на НС на БСП за насрочване на заседание на съответния орган или
предсрочен цикъл отчети и избори.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Ако резултатът на БСП доведе до това да бъдат изхвърлени Станишевци, Герговци и пр. петоколонници, ще е добре.
Кой резултат?! Кръв и урина ли е давала БСП за изследване, че да чака резултат?
Въпросът е Станишк ои компания дали ще успят с преврата.
Което е много вероятно. Което означава Асол да се готви да чете стамбулски конфекции. :)
И не само тя де...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
за да направят преврата трябва първо да променят устава. щото този пряк избор иначе няма как да го избегнат.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Цитат
Споко, от тях е. Баш от тях е. Корнела обаче излезе по-лява от всичките бивши марксисти.
Е тук не съм съгласен Отврат, Корни не е толкова лява, тя е действена. И иначе казано - с топки.
Често пъти съм повтарял оттатък една максима, приписвана на Стамболийски, нещо от сорта "Като тръгне пороя и започне да отнася всичко, с пръст ли, с кал ли, с лайна ли ще запушваш дупките - все едно, важно е да спасиш колкото може повече"
Е, Нинова, дори може и да не е социалистически настроена, може и да е всякаква, но вади от дупката БСП, същата дупка, в която я натикаха тези зяещи сега нищоправци, с "мъдрите си" школувани глупости и крепени от герговчета и полуначетени самовлюбени нарциси, които нищо друго не правеха освен да си устройват кариерките. Или поне - това им бе основна задача.
Поне Корни освен че се опитва с нещо действено да се бори за партията си, обръща и внимание на лявото, най общо казано.
Може да е от немай-къде, може да е заради правилното говорене, може да е заради всичко, но все едно - прави нещо и то в посоката щото БСП да се измъква от киреча.
И им подрязва крилцата - за устава пищят! Те целите в говна омазани, всичката им мара втасала, само п си не вчесала!
Дано ги изчегърта всичките, до един!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Асол добре ме насочи да си следя бившите партийки. Поне едната. :)
Предвид убийствения резултат на Волен и Варели, в "малката коалиция" май ще има стани да седна...
Което няма да е никакъв проблем, ако тъпаците от Позитано задължат групата да се върне в Парламата.
Инак Бацко ше трябва да пие турски кафета.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Цитат
Дано ги изчегърта всичките, до един!

Ами май натам отиват нещата...

Цитат
БСП свиква конгрес на 15 юни, реши Националният съвет на партията.

Пленумът е приел да се свика първо конгрес, на който председателят на БСП Корнелия Нинова да депозира оставката си и след това конгресът да приеме правилата за пряк избор на нов председател.

До 15 юни аз изпълнявам длъжността председател на партията, каза Корнелия Нинова, която излезе пред сградата на "Позитано" 20 и даде изявление за медиите. Тя обясни, че ще подаде оставка като председател на партията на конгреса и когато тази оставка стане факт, някой от заместниците й ще бъде предложен за временно изпълняващ длъжността.
Нинова обясни, че комисия на "Позитано" 20 вече е изработила правилата за пряк избор на председател от цялата партия и след конгреса Националният съвет може да ги приеме. Тогава и може да се даде старт на процедурата.

Позицията ми е категорична - най-голямата отговорност трябва да се носи от председателя на партията, каза Нинова в отговор на летящи от всички страни журналистически въпроси кой ще понесе отговорност за загубата на евроизборите.

Нинова поясни отново в отговор на запитване, че пленумът е решил сега да не се избира нейн заместник като председател.

 



Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Мики,
то връщане не значи автоматично регистрация.
Ще гледаме сеири.
Пълна зала, а кворум - няма.
Едва ако съберат кворум - регистрация на депутатите.
И всеки път ще се вижда кой крепи кворума. Така че на Бацю ще му се наложи да пие турски кафета и без това. Още повече, очаквам бялата Златка, разбрал най сетне какво му се е случило от ош-беша с мутрите, да духне от парламента, иначе партия Атака - нанай!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.