Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 13:30:50

Автор Тема: Кой командва България в извънредното положение …  (Прочетена 3669 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Quote (selected)
Кой командва България в извънредното положение
Слушайте ген. Мутафчийски, спасете хора
19 Март 2020 автор АРМАН БАБИКЯН, експерт по политически маркетинг и ПР   

https://www.segabg.com/category-observer/koy-komandva-bulgariya-izvunrednoto-polozhenie

Българският народ изпадна в затруднено положение. Това не е шега. Появи се зло, което помете много устои и показа за дни дефектите, ефектите и илюзиите, в които живеем.

Първата наивна мисъл, която пропадна, беше: "То се случва далеч и нас не ни засяга“. Вгледани в пъпа си, повечето философи на прехода не намериха "българската уникалност", която "за зло или за добро ни спасява". Ако някой се чуди на кавичките - става дума за подбрани цитати от последните години по темата защо не ни щат мигрантите.

Втората наивна мисъл, която умря от подсъзнанието до Фейсбук, е, че "те ще ни оправят" …

Добре написано, въпреки някои залитания, но какво да се прави – никой не е съвършен :m1731:
the lamers club honourable member …

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Не съм на това мнение! Че е добре написано. Мноо е гъвкав в пояса Бабикян и освен дежурното "всички са маскари" си е намерил нов идол. Идол, когото със сигурност ще наплюе утре, ако се наложи. Посредствено словослагателство отгоре до долу

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
« Последна редакция: Юли 07, 2020, 09:22:42 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Бабикян е казал малко истина  да фане дикиш и много плява да разводни посланието си.
Нормално, само във вицовете радио Ереван е откровено до болка в реалният живот си съперничи с радио Тел Авив.
Посланието е простичко в България проблемите се решават от генерали за сега с различен успех.
Основата е положена от Добри Джуров, без него Тато щеше да изкара още две петилетки.
После пожарния генерал ( пази боже ), после въздушен-Радев, сега Хипократов дженерал.
Та ние както винаги сме уникум, периодични "военни преврати" без наличие на армия.
П.П. Ако Гешев беше изчакал да стане генерал от прокуратурата сега нямаше да му се смеем,ама милЮционер!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Оппа!
Новина:

Quote (selected)
БНБ задейства пакет от мерки за 9.3 млрд. лв. в подкрепа на банките
https://www.manager.bg/finansi/bnb-zadeystva-paket-ot-merki-za-93-mlrd-lv-v-podkrepa-na-bankite

Има няма десетина пъти повече от мерките за всички други.. да кажем туземци.
И след коронавируса ще оцелеят хлебарките и банките. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
На 19 март бях писала по-горе нещо в отговор на първия пост на Ддантгуин, което току-що изтрих без да искам.  :D

И което завършваше горе-долу така:"Аз имам какво да кажа по написаното от г-н Бабикян, но не сега."

За жалост обаче, поради липса на време не успях да кажа нищо. :sad-3295:

Но сега – почти 4 месеца по-късно! – ми се иска да задам тук отново, на всички вас, същият въпрос:

Quote (selected)
Кой командва България в извънредното положение?

Защото "извънредността" на положението ли, на ситуацията ли, още не е свършила.

И, както се очертава, няма да свърши скоро ...  :too_happy-1067: :too_happy-1067:
« Последна редакция: Юли 07, 2020, 10:36:14 от Джиджи »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Цитат на: Джиджи
Кой командва България в извънредното положение?

Шайката. Под контрола на Мустафата.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Контролира ги Гешев, той е американският човек. Като се сетя как се надяваха разни тукашни наивници, САЩ да ни "оправи" корупцията, ме напушва смях, банкерът - беглец в Белград дела щеше да завежда в щатите, срещу Шайката... И уж сериозни и зрели журналисти, като един от "Сега"- "Балканските грабливи птици наедряха за европейски отстрел"...

А бре ка'щяло, Америка 30 г. гради у нас тая кочина, и сега, да си я развали? Айде бе!  :b0230:
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
банкерът - беглец в Белград дела щеше да завежда в щатите, срещу Шайката...

Той заведе, поставянето на трупчета на разследвания не е наш патент.
Делото е заведено отдавна, голяма е вероятността с цел неговото забавяне да сме платили чертежите на Ф-ките.
Няма проблем делата да висят дълго време с междинни кръвопускания.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Който и да дойде на власт в САЩ, ще иска да има послушни компрадорски управници, в колониите, за какво им е един банкер, не разбирате ли, другите не са по-добри от шайката, просто шайката на Баце надви останалите шайки, значи е по-жизнеспособна, дарвинизъм и естествен отбор, останалите плачат, че Америка не ги е избрала тях, да ни дерат кожите.

 
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
То и аз това писах, идеята че кюрдската кънтри певица ще се занимава с корупцията у нас е чист фейк.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Херо Мустафа като Росица Кирилова в началото на 80-те
Особен исторически късмет има нашето поколение – свидетели сме на упадъка на две системи: комунистическата и либералната.

https://glasove.com/categories/na-fokus/news/hero-mustafa-kato-rosica-kirilova-v-nachaloto-na-80-te
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Що за тема?
Има ли някой съмнения как е по Конституция и как е на практика в мутростан?

Да, има известни колебания, мутрата дали е 100% проводник на Козяк, или е нещо като полупроводник.
Аз мисля, че е нещо като Изпълнителен Директор - изпълнява каквото му наредят, като не забравя да задели и за себе си полагаемото Му се, според договореното с Козяк.
Май се попрестарава понякога и това се вижда от Козяк, но и те са си определили толеранс на допуск, та не знам само едно - те ли видяха, че допуска е попрехвърлен или Той се поувлече и го е попрехвърлил.
Макар и само на порядък - два.
 :m1731:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Що за тема?

И какво ѝ е на темата, след като по-горе и тук се е напълнила с глупости?!  :nuts:

Мустафата, та Мустафата – едно си баба знае, едно си бае ...

А отговор на въпроса е даден и днес с поредното спуснато отгоре безумно решение:

Quote (selected)
Дискотеките отварят отново - с по 1 човек на кв. м
Щом няма диспут, няма и забрана /Б.Борисов!/
12 Юли 2020

Оповестеният мотив за промяната бе основно един - след като всичко в държавата е отворено, а и хората се събират на протести, не е справедливо заведенията да са затворени.
Ресторантьорите обещаха да спазват всички противоепидемични мерки, а зам.министър Начева се ангажира действията нататък да се координират с бранша.
 
Решението дойде след закана на Бойко Борисов от 10 юли, че ако още същия ден Националният оперативен щаб не организира диспут с инакомислещите лекари, ще отвори наново заведенията.

Всъщност премиерът направи изявлението ден след затварянето им. А Щабът не само не проведе дебата, но и не пролича да е взел сериозно идеята. Същевременно снощи Борисов, в реч по повод протестите, няколко пъти изрази недоволство, че е безсмислено заведенията да са затворени, след като хората се събират на площада.

В крайна сметка  след всичко това стигнахме до днешния ден, а впечатление направи още едно обстоятелство - не щабът, нито Ананиев, а заместничката му Начева оповести на журналистите новото решение - пореден ясен знак за кризата във властта.

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/diskotekite-otvaryat-otnovo-po-1-chovek-na-kv-m
И пак ли ще се чудиш защо е отворена тази тема, Бепе?!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
повторение
« Последна редакция: Юли 12, 2020, 22:04:23 от Джиджи »

Неактивен Владимир Дерменджиев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 195
    • Профил
Re: Кой командва България в извънредното положение …
« Отговор #15 -: Ноември 14, 2020, 00:06:44 »
Много интересна тема.

Отговорът е кратък, България винаги се е движила на автопилот.

Проблемът ще е при приземяването, когато автопилотът изключи, но ми се струва, че е изключил и България се е приземила.

Нещо против ?!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Кой командва България в извънредното положение …
« Отговор #16 -: Ноември 14, 2020, 00:26:33 »
Цитат на: Фона
България винаги се е движила на автопилот.

Не. Не на автопилот. Чорбаджиите в БГ (почти винаги тъпи и страхливи) винаги се подчиняват на най-близкия и зъл бей. Обаче най-близките и зли бейове обикновено ядат бой от по-далечни и по-милостиви, но по-силни господари.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.