Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 22:31:18

Автор Тема: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки  (Прочетена 94429 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ПОТЪВАНЕ - Искра Баева
« Отговор #600 -: Юли 28, 2019, 20:17:43 »
Quote (selected)
Фирмин, къде отиват младежите?

Кои младежи? Младежите са като нас - различни. Различна ще е и съдбата им. И тяхната, както и нашата, се определя от направен избор.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ПОТЪВАНЕ - Искра Баева
« Отговор #601 -: Юли 28, 2019, 20:30:22 »
Quote (selected)
фирмин, ще бъдеш ли така добър да ме осведомиш какво точно имат предвид тези /засега ще се въздържа от квалификации/? какво колективно начало е нарушено съгласно устава?

Питай другарката ти Нинова и инструкторчето ти от Позитано с новите опорки. Те да ти кажат.

Да ти каже другарката Нинова как на Националния съвет на БСП, дето не бил партията, му предстои да определи критериите и процедурите за издигане на общински съветници и кметове и да утвърди кандидатите на БСП за кметове на общини.

Щото си познавач на Устава, ти пък кажи Националният съвет на БСП, дето не е партията, как разработва, провежда и защитава партийната политика за развитие на страната.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ПОТЪВАНЕ - Искра Баева
« Отговор #602 -: Юли 28, 2019, 20:44:22 »
сиреч не знаеш. благодаря. между другото, речта на нинова е след въпросното обръщение. не може да обясняваш обръщението с нещо, което още не се е случило.

то за можене - можеш, ама не е смислено.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ПОТЪВАНЕ - Искра Баева
« Отговор #603 -: Юли 28, 2019, 20:56:43 »
Речта на Нинова не е инцидент. Тя е логично продължение на политиката и на принизяване функцията и ролята на колективните органи, предвидени в Устава на БСП. И особено - на Националния съвет. Изненадваща, дори за мен, обаче, е степента на проявената нечистоплътна и подла арогантност. Ако бях член на НС щях да искам негово решение, с което да и се потърси отговорност.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ПОТЪВАНЕ - Искра Баева
« Отговор #604 -: Юли 28, 2019, 20:57:07 »
А икономиката това е наука за това, кой и как си присвоява труда на масите.
Но големият проблем вече не е толкова за богатството, то вече е почти разпределено.
Проблемът е как да се освободят от излишните хора в бъдеще.
На първо място може да ги заменят с по послушни и задоволяващи се с по малко, например от Африка. А са и по лесни за манипулация. 

Значи, апокалиптично!?! :b0756:

Енгелс, лично на мен ти ми идваш в повече с логореята си. Но това е мой личен проблем.

А по–горе питах, защо не се включват тук близки колеги от Стария форум. Например Duzov, с когото даже сме се виждали.

Вчера ме помоли да му намеря читав преводач с немски, но след като го направих и попитах защо не идва тук, въпреки че е доста близък с "администраторското семейство", той просто изчезна. И даже не ми благодари за услугата.

Доста странно ...  :blurry_drunk-2127:
« Последна редакция: Юли 28, 2019, 21:03:14 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ПОТЪВАНЕ - Искра Баева
« Отговор #605 -: Юли 28, 2019, 21:11:28 »
Quote (selected)
сиреч не знаеш. благодаря.

Въздухарче, много си далеч от това да спориш с мен по уставни въпроси.

Хайде, тогава, като познавач и тълкувател на Устава, да ми речеш твърдяното от Нинова "снемане на политическо доверие" от Гуцанов по кой член на Устава го реши Изпълнителното бюро. Какви са му уставните функции на ИБ знаеш ли? Не знаеш. Ама те и клиентите на Нинова от ИБ не знаят. Що нема и един да и рече Нинова, самозабравяш се. Не. Седели като попикани във Варна, докато социалистите са и чели Устава на папесата. Ни гъ, ни мъ!

Знаеш ли кои са мерките за партийно въздействие по Устава? Знаеш ли кой ги налага? Ровни се в Гугъла да се просветиш малко. Стига само с позитански опорки. Дай си зор да научиш нещо, че мнението ти да е информирано и да тежи. Пък тогава, кой знай, мога да реша и да не ти викам "въздухарче".

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ПОТЪВАНЕ - Искра Баева
« Отговор #606 -: Юли 28, 2019, 21:27:07 »
Въздухарче, много си далеч от това да спориш с мен по уставни въпроси.
лъжецо, аз не споря. питам. като се одефекираш - те поставям на място.

дай си зор да пускаш по-малко лъжи, особено такива, които се разобличават с един-два клика.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ПОТЪВАНЕ - Искра Баева
« Отговор #607 -: Юли 28, 2019, 21:28:27 »
Речта на Нинова не е инцидент. Тя е логично продължение на политиката и на принизяване функцията и ролята на колективните органи, предвидени в Устава на БСП. И особено - на Националния съвет.

това е тежка глупост. би ли бил така добър да обясниш кое решение на нс нинова не е спазила?

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: ПОТЪВАНЕ - Искра Баева
« Отговор #608 -: Юли 28, 2019, 21:35:48 »
А икономиката това е наука за това, кой и как си присвоява труда на масите.
Но големият проблем вече не е толкова за богатството, то вече е почти разпределено.
Проблемът е как да се освободят от излишните хора в бъдеще.
На първо място може да ги заменят с по послушни и задоволяващи се с по малко, например от Африка. А са и по лесни за манипулация. 

Значи, апокалиптично!?! :b0756:

Енгелс, лично на мен ти ми идваш в повече с логореята си. Но това е мой личен проблем.

А по–горе питах, защо не се включват тук близки колеги от Стария форум. Например Duzov, с когото даже сме се виждали.

Вчера ме помоли да му намеря читав преводач с немски, но след като го направих и попитах защо не идва тук, въпреки че е доста близък с "администраторското семейство", той просто изчезна. И даже не ми благодари за услугата.

Доста странно ...  :blurry_drunk-2127:
Вече ти казах тънка им е кожата и не издържат дълго в агресивна среда.
Особено ако са с десни убеждения.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: ПОТЪВАНЕ - Искра Баева
« Отговор #609 -: Юли 28, 2019, 21:37:18 »
твърдяното от Нинова "снемане на политическо доверие" от Гуцанов по кой член на Устава го реши Изпълнителното бюро.

Ae стига си плямпал глупости. Ти наистина ли не знаеш какво значи "снемане на политическо доверие" или се правиш на улав? Какъв устав, какви пет лева. Със снемане на политическо доверие председателят не го наказва, а казва, че вече не го бръсне за слива. Не може да работи с него.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ПОТЪВАНЕ - Искра Баева
« Отговор #610 -: Юли 28, 2019, 21:37:30 »
Quote (selected)
лъжецо, аз не споря. питам. като се одефекираш - те поставям на място.

Е, това, разбира се, е типично - лъжи, дефекации - нищо по същество. Толкова. Това ти е моженето.

Ти ли, прочее, ме "поставяш на място"? Като спра да се смея, може и да ти отговоря, хъшлак.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ПОТЪВАНЕ - Искра Баева
« Отговор #611 -: Юли 28, 2019, 21:42:04 »
твърдяното от Нинова "снемане на политическо доверие" от Гуцанов по кой член на Устава го реши Изпълнителното бюро.

Ae стига си плямпал глупости. Ти наистина ли не знаеш какво значи "снемане на политическо доверие" или се правиш на улав? Какъв устав, какви пет лева. Със снемане на политическо доверие председателят не го наказва, а казва, че вече не го бръсне за слива. Не може да работи с него.

Е, тъй де. И Гуцанов и рече, че също не я бръсне за слива и си го премести от левия в десния.

Ти, като пазител на традицията, по времето на БКП смееше ли да се изцепиш "Какъв устав, какви пет лева". Едва ли.

Ама пък ми даваш идея - да и речем Нинова, снемаме от теб политическото си доверие, а туй що значи питай една otvrat наблизо, че не е много за пред дами.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ПОТЪВАНЕ - Искра Баева
« Отговор #612 -: Юли 28, 2019, 21:42:22 »
именно, фирмин. именно. нищо по същество. три тъпи лъжи за два дни и толкоз от теб. плюс въздухарчене. ама ти не си въздухар, а обикновен лъжец. от не особено умните лъжци.

щото умните драпат нагоре въпреки лъжите. пример - борис джонсън. или сергей станишев.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ПОТЪВАНЕ - Искра Баева
« Отговор #613 -: Юли 28, 2019, 21:43:35 »
фирмин, айде отново, или да маркирам четвърта лъжа за уикенда:
Quote (selected)
би ли бил така добър да обясниш кое решение на нс нинова не е спазила?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ПОТЪВАНЕ - Искра Баева
« Отговор #614 -: Юли 28, 2019, 21:53:18 »
Я бе, отворковците, otvrat, onzi, ако "снемането на политическо доверие" не е мярка за партийно въздействие, а ишмарче за не-любов, по кой ред, по чие решение, по кой текст на Устава, Нинова отива с антуража си клакьори от ИБ във Варна и заявява, че Гуцанов е отстранен от поста си и на негово място Христо Боев поема функциите на председател на местната организация. Та дори заклети врагове на Гуцанов се потресоха и се наложи Кире с парцала да търчи във Варна да бърше на папесата  :t2407:.


Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: ПОТЪВАНЕ - Искра Баева
« Отговор #615 -: Юли 28, 2019, 21:54:05 »
Нещо ми се чини, че не устава са обсъждали, а сребърниците.
Сребърниците на Гергов и ролята на общинската БСП организация в аферата.
 :smokin:
 
А бре въздухарче, ти какво предпочиташ?
Решение на "началството" от София, без да ти пука за местните или да се отиде на място и да се проведе заседание там.
Второто определено е израз на уважение към състава и организацията.
 
Или "слушаме началниците" (тея от брюсель)
Аде марш в герб!
« Последна редакция: Юли 28, 2019, 21:58:34 от 66 »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: ПОТЪВАНЕ - Искра Баева
« Отговор #616 -: Юли 28, 2019, 21:58:21 »
Ебахте мамата и на тая темата.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: ПОТЪВАНЕ - Искра Баева
« Отговор #617 -: Юли 28, 2019, 21:59:07 »
Е, тъй де. И Гуцанов и рече, че също не я бръсне за слива и си го премести от левия в десния.
Ти, като пазител на традицията, по времето на БКП смееше ли да се изцепиш "Какъв устав, какви пет лева". Едва ли.
Ама пък ми даваш идея - да и речем Нинова, снемаме от теб политическото си доверие, а туй що значи питай една otvrat наблизо, че не е много за пред дами.


Чудим се колко простотии можеш да издрайфаш за една вечер. Гуцанов нека си го мести. Щом не зачитате ръководство, мнозинство, партийни решения - ваше дело. И без това работа не вършите, освен да се драпате колко сте интелигентни и как никой не ви разбира. С няколко колеги се опитваме да ти кажем, че ако не слезете на земята наистина ще се превърнете в псевдоинтелектуален кръжец, за какъвто ти си мечтаеш.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ПОТЪВАНЕ - Искра Баева
« Отговор #618 -: Юли 28, 2019, 21:59:14 »
Нещо ми се чини, че не устава са обсъждали, а сребърниците.
Сребърниците на Гергов и ролята на общинската БСП организация в аферата.
 :smokin:

Кога това? Да не би преди да изберат Нинова със "сребърниците" и гласовете на Гергов и варненските зад Янков на конгреса? Само тогава ще да е било. Или греша? И е било, когато Нинова, като зам на Овчаров и член на борда "прозяпа" лапването на Пловдивски панаир от Гергов. Да не би тогава, 66?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ПОТЪВАНЕ - Искра Баева
« Отговор #619 -: Юли 28, 2019, 22:07:32 »
фирмин,

бъди така добър да отговориш на моя въпрос, преди да ме намесваш в разправията ви с отврат. още веднъж:
Quote (selected)
би ли бил така добър да обясниш кое решение на нс нинова не е спазила?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ПОТЪВАНЕ - Искра Баева
« Отговор #620 -: Юли 28, 2019, 22:08:07 »
Quote (selected)
Гуцанов нека си го мести. Щом не зачитате ръководство, мнозинство, партийни решения - ваше дело.

Че пък що да ги зачитаме? Нали Нинова рече "вие сте партията"? Или не? Или във Варна е рекла "вие не сте партията"? Дали пък е посмяла? Като атакува Гуцанов противоуставно, тя му изписа вежди. А уж щеше да му "маха главата на площада". Фръцла негодна. С тези данни и основания, с които разполага - за мъртви души и прочее - защо не поиска проверка по устав от контролната комисия и нейно решение, с последваща мярка за партийно въздействие. Ама не! Папесата е велика и иска да "маха глави". И? Отиде във Варна с аслани, пък се върна с посрани. "Асланите" и от ИБ, во главе с нея - асланицата. Направи за смях и себе си и партията. ГЕРБ още се смеят, сигурно.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: ПОТЪВАНЕ - Искра Баева
« Отговор #621 -: Юли 28, 2019, 22:13:41 »
Всъщност панаира си функционира. За разлика от няколко хиляди предприятия много от тях на и над средноевропейско ниво.
Та кога почваме с разстрелите викаш?
 
Quote (selected)
И е било, когато Нинова, като зам на Овчаров и член на борда "прозяпа" лапването на Пловдивски панаир от Гергов. Да не би тогава, 66?

Не може да имаш чак такова непознаване на фукционирането на администранията.
Зам решения не взема. С изключение на точно определени случаи и след изрично упълномощаване.
Та правиш се на тапа.
 
Впрочем след Орешко и Овчаров. Това за тази вечер.
Кой ще е третото "отричане" :smokin:
« Последна редакция: Юли 28, 2019, 22:17:14 от 66 »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ПОТЪВАНЕ - Искра Баева
« Отговор #622 -: Юли 28, 2019, 22:14:33 »
Речта на Нинова не е инцидент. Тя е логично продължение на политиката и на принизяване функцията и ролята на колективните органи, предвидени в Устава на БСП. И особено - на Националния съвет.

това е тежка глупост. би ли бил така добър да обясниш кое решение на нс нинова не е спазила?

Въздухарче, научи се да четеш с разбиране. Принизяване на функция и роля на колективни органи не означава единствено неспазване на решение. Означава противоуставно изземване на функции. Което ясно ти посочих. Означава непрекъснато да действаш срещу авторитета на колективния орган. Като почнеш от това да се негов председател, а да се разграничаваш от решенията и отговорността за тях, та до последната изцепка, че НС не е партията. Очевидно, всеки неудобен, бил той орган или отделен социалист, в БСП не е БСП.

п.п. А евтинките номера с подмяна на тезата на опонента, дето те учат на тях позитанските ти инструктори с опорките, ги забрави. Не работят, каквото и да са те излъгали невежи негодници.
« Последна редакция: Юли 28, 2019, 22:16:47 от Firmin »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: ПОТЪВАНЕ - Искра Баева
« Отговор #623 -: Юли 28, 2019, 22:21:55 »
Аз съм в партията, Аз и партията ....
Quote (selected)
Очевидно, всеки неудобен, бил той орган или отделен социалист, в БСП не е БСП.

Кой ли беше тва?
 
Ми така е. От името на партията може да говори Конгреса, едно и Председателят второ. Особесно напоследък след въвеждането на пряк избор. Всичко друго са части, парченца ......
Ако ти е по лесни викай "Партиен глава" по аналогия с Президента  :smokin:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ПОТЪВАНЕ - Искра Баева
« Отговор #624 -: Юли 28, 2019, 22:26:20 »
Драги ми спорещи, тази тема отива след малко в темата на Фирмин. Хем ще са си заедно на едно място, хем няма да се размножават теми, които всъщност са обсъждане на БСП (което пък не минава без Фирмин, така че...).

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ПОТЪВАНЕ - Искра Баева
« Отговор #625 -: Юли 28, 2019, 22:27:21 »
Quote (selected)
Не може да имаш чак такова непознаване на фукционирането на администранията.

Коя администрация бе, "познавача"? Единият (Овчаров) е едноличен орган на изпълнителната власт, другият (Нинова) е член на политическия му кабинет. А "Международен панаир Пловдив" АД е търговско дружество, на което Нинова е Председател на Съвета на директорите.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #626 -: Юли 28, 2019, 22:37:32 »
25 гости на форума са клекнали и чакат с нетърпение да видят продължението.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #627 -: Юли 28, 2019, 22:39:19 »
Quote (selected)
Единият (Овчаров) е едноличен орган на изпълнителната власт.
(болда мой)
Правиш се на тапа - отбелязано.
 
Направи ли си справка с устава, кой има право да говори от името на партия БСП?
« Последна редакция: Юли 28, 2019, 22:42:02 от 66 »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #628 -: Юли 28, 2019, 22:41:07 »
Quote (selected)
Ми така е. От името на партията може да говори Конгреса, едно и Председателят второ. Особесно напоследък след въвеждането на пряк избор. Всичко друго са части, парченца ......
Ако ти е по лесни викай "Партиен глава" по аналогия с Президента

Така е за кибиците, дето ръсят мозък по разни форуми. За социалистите има Устав на БСП. А там друго пише. Начинът на избор на председател на БСП няма никаква връзка с правомощията му. Те са ясно определени - в само 4 точки. Както и тези на Националния съвет на БСП - в 23 точки. Той е, който осъществява политическо представителство и разполага с властта в БСП, когато конгресът не заседава. На Нинова и предстои да свикне с тази мисъл по трудния начин. След изцепките на Бузлуджа - особено.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #629 -: Юли 28, 2019, 22:42:37 »
Принизяване на функция и роля на колективни органи не означава единствено неспазване на решение. Означава противоуставно изземване на функции. Което ясно ти посочих.

лъжецо, нещо много си се разпенил. няма, не съществува принизяване на орган, след като му се подчиняваш и изпълняваш решенията му. не съществува. така че събери това, което имаш между ушите си, ако можеш, и кажи ясно кое точно решение на нс нинова не е изпълнила. или на кое не се е подчинила.

щото иначе си лъжец. не че ти е за пръв път.

а това във варна беше неуспешен блъф. на който гуцанов не се хвана. колко време, мислиш, ще устиска гуцанов във варна? ще удържи ли след следващие изборен цикъл?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #630 -: Юли 28, 2019, 22:43:25 »
ной, стана малко грубо. докато напиша отговора и хоп - съобщение за грешка. надявам се, че мнението ми е на място.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #631 -: Юли 28, 2019, 22:44:22 »
Quote (selected)
Направи ли си справка с устава, кой има право да говори от името на партия БСП?

Ти си направи. Щото си я караш по интуиция и "здрав смисъл", а нормите трябва да се четат.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #632 -: Юли 28, 2019, 22:46:00 »
Quote (selected)
а това във варна беше неуспешен блъф. на който гуцанов не се хвана. колко време, мислиш, ще устиска гуцанов във варна? ще удържи ли след следващие изборен цикъл?

Покерджийчето, я да си хващаш пътя, че ...  :t2407: :pissed-891: :pissed-891:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #633 -: Юли 28, 2019, 22:47:16 »
фирмин,

за гуцанов си в страхотно противоречие със себе си. не може да твърдиш, от една страна, че нинова принизява нс, а от друга нинова да се опитва да си присвои функциите на същия този нс. няма как да принизиш орган, с чийто авторитет се мъчиш да се сдобиеш. няма. няма, бе!

лъжецо?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #634 -: Юли 28, 2019, 22:51:19 »
Чл.1 Фърмин, чл. 1  :smokin:
Българската социалистическа партия е юридическо лице,
което се представлява от Председателя на партията.

 
Изобщо когато старото се е занимавал с партийно строителство ......
Но имах и добри учители де.
« Последна редакция: Юли 28, 2019, 22:58:43 от 66 »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #635 -: Юли 28, 2019, 22:52:02 »
ной, стана малко грубо. докато напиша отговора и хоп - съобщение за грешка. надявам се, че мнението ми е на място.
Моля за извинение, ако в момента на прескока от две в едно нещо се е затрило - не съм сигурна, че мога да го спася. Надявам се да не е било дълго.  :t1812:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #636 -: Юли 28, 2019, 22:54:50 »
Така е за кибиците, дето ръсят мозък по разни форуми. За социалистите има Устав на БСП. А там друго пише. Начинът на избор на председател на БСП няма никаква връзка с правомощията му. Те са ясно определени - в само 4 точки. Както и тези на Националния съвет на БСП - в 23 точки. Той е, който осъществява политическо представителство и разполага с властта в БСП, когато конгресът не заседава. На Нинова и предстои да свикне с тази мисъл по трудния начин. След изцепките на Бузлуджа - особено.
Малей, това звучи като да речеш, че Елизабет Втора има съвсем малко влияние - само осъществява политическо представителство и разполага с властта в страните, над които царува! Ама тя си е свикнала, толкоз години вече, та даже не й пука!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #637 -: Юли 28, 2019, 22:56:19 »
ной, стана малко грубо. докато напиша отговора и хоп - съобщение за грешка. надявам се, че мнението ми е на място.
Моля за извинение, ако в момента на прескока от две в едно нещо се е затрило - не съм сигурна, че мога да го спася. Надявам се да не е било дълго.  :t1812:
нищо не се загуби, просто останах леко шашнат и със съмнение дали не съм баннат или темата не е заключена.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #638 -: Юли 28, 2019, 22:59:03 »
Quote (selected)
Направи ли си справка с устава, кой има право да говори от името на партия БСП?

Ти си направи. Щото си я караш по интуиция и "здрав смисъл", а нормите трябва да се четат.
Ами такива са привържениците на здравия разум и математическата логика.
Не искат да четат. На тях здравият разум им е единственият пътеводител.
Чуждо мнение, особено не дай си боже да е някое Copy & Paste, дори от нобелов лауреат, не признават. Нали знаят как ги избират тези лауреати.
Друго си е здравият разум.

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #639 -: Юли 28, 2019, 23:01:32 »
Щом сега припламват такива искри, след изтичането на договора на новия стожер на лявото (31 юли), какво ли ще е? Ако сега се стреля с леко стрелково оръжие, тогава ще се вадят междуконтинентални ракети.  :smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #640 -: Юли 28, 2019, 23:05:47 »
Чл.1 Фърмин, чл. 1  :smokin:
Българската социалистическа партия е юридическо лице,
което се представлява от Председателя на партията.


Представлява я в качеството и на юридическо лице. Например, ако трябва да поиска вписване по реда на Закона за политическите партии.

От друга страна, обаче ...

Quote (selected)
ПРАВОМОЩИЯ НА НС НА БСП
Чл. 33. Националният съвет на БСП:
1. организира изпълнението на конгресните решения;
2. разработва, провежда и защитава партийната политика за развитие на страната;
3. представлява партията във взаимоотношенията ѝ с органите на държавната власт и на местното самоуправление, с ръководствата на други партии, организации, движения и сдружения и в случаите, предвидени в законите на страната;
4. осъществява ръководство и координация на дейността на местните организации и органи на партията при изпълнение на националните задачи;
5. ръководи международната дейност на партията;
6. приема структурата, щата и бюджета на Националния съвет;
7. изгражда при необходимост съвети, комисии, експертни и ра-ботни групи, както и други помощни органи и звена, изслушва ежегод-но отчетите за дейността им и взема решения по тях;
8. приема правилници и правила за дейността и функционира-нето на партията, съгласно изискванията на Устава на БСП;
9. оказва политическа и методическа помощ на местните органи-зации и периодично оценява дейността им; работи постоянно за по-вишаване на политическата и организационната подготовка на пар-тийния актив;
10. предлага и организира вътрешнопартийни референдуми и допитвания по въпроси от национален характер;
11. осъществява коалиционно взаимодействие и сътрудниче-ство на партията с политически партии и структури на гражданското общество на централно и местно ниво и решава въпроса за предиз-борните съюзи и правителствените коалиции на партията;
12. определя критериите и процедурите за издигане на канди-датите за общински съветници и кметове; за народни представи-тели и представители в ЕП; за президент и вицепрезидент;
13. приема решение за участие и регистрация на партията в раз-личните видове избори; регистрира листите на партията за различни-те видове избори или делегира това правомощие на други органи в партията;
14. утвърждава кандидатите на партията за кметове на общини;
15. определя водачите на листи, местата на коалиционните партньори и гражданската квота. Приема решение за окончателното подреждане на листите за народни представители. Определените от НС места на коалиционните партньори се попълват по тяхно предло-жение, а местата на гражданската квота – по решение на Национал-ния съвет;
16. утвърждава мажоритарните кандидати за народни предста-вители след обсъждане с общинските, градските и областните съвети на БСП;
17. утвърждава листата за президент и вицепрезидент;
18. подрежда и утвърждава листата за членове на Европейския парламент;
19. подготвя и организира предизборната кампания на партията и нейното участие в изборите. Изработва предизборните документи на партията. Определя задълженията и отговорностите на местните организации в периода на предизборните кампании и изборите;
20. определя стратегията и тактиката на парламентарната дей-ност съвместно с Парламентарната група на БСП;
21. взема решение за участие в изпълнителната власт;
22. утвърждава кандидатурите за министър-председател и ми-нистри;
23. взема решения относно налагане на мерки за партийно въздействие

... и срещу това ...

Quote (selected)
ПРЕДСЕДАТЕЛ НА БСП
Чл. 34. (1) Председателят на БСП е председател и на Националния съвет на БСП.
(2) Председателят на БСП:
1. осъществява политическите взаимоотношения на партията с държавните органи и структурите на гражданското общество или възлага такива функции на зам.-председателите на Националния съвет или на други членове на Изпълнителното бюро;
2. предлага за избор състава на Изпълнителното бюро от НС;
3. ръководи, организира и координира дейността на Изпълнителното бюро на НС;
4. представлява БСП;
(3) Председателят на БСП може да упълномощава и други лица за извършване на определени действия.

Сам можеш да сравниш обхвата на правомощията.  ???

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #641 -: Юли 28, 2019, 23:14:55 »
Щом сега припламват такива искри, след изтичането на договора на новия стожер на лявото (31 юли), какво ли ще е? Ако сега се стреля с леко стрелково оръжие, тогава ще се вадят междуконтинентални ракети.  :smokin:
Междуконтиненталните ракети ги пазят за партнерите, в лявото пространство между социал-демократи, социалисти, марксисти и леви анархисти е позволено само стрелково оръжие. Но най много до лека картечница.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #642 -: Юли 28, 2019, 23:15:33 »
Quote (selected)
Малей, това звучи като да речеш, че Елизабет Втора има съвсем малко влияние - само осъществява политическо представителство и разполага с властта в страните, над които царува! Ама тя си е свикнала, толкоз години вече, та даже не й пука!

И политическо представителство няма, и не разполага с власт в страните, над които царува. Но си права, че е свикнала и не и пука. Умна жена. Сигурно, щото като минава покрай тоз портрет, той и кима с глава.



 8)
« Последна редакция: Юли 28, 2019, 23:21:12 от Firmin »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #643 -: Юли 28, 2019, 23:21:50 »
И политическо представителство няма, и не разполага с власт в страните, над които царува.

и на теб аргументи не ти останаха как нинова принизява нс, та реши да минеш по тъча. давай, свикнали сме. колко му е да излъжеш и да се скриеш. сефте.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #644 -: Юли 28, 2019, 23:22:37 »
Чети бре  :nuts: Чл.1! Това в устройствените документи е запазено за основополагащите принципи.
 
А за аналогиите, ами с американския, френския, руския президент е подходяща.
След пряк избор.
При нас (Президента) па е нито риба нито рак.
 
И политическо представителство няма, и не разполага с власт в страните, над които царува.

и на теб аргументи не ти останаха как нинова принизява нс, та реши да минеш по тъча. давай, свикнали сме. колко му е да излъжеш и да се скриеш. сефте.
Ужаст!!!
И рецидивиска! Е изнесени заседания в Кюстендил, Монтана и де ли не .....
« Последна редакция: Юли 28, 2019, 23:26:16 от 66 »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #645 -: Юли 28, 2019, 23:32:38 »
Quote (selected)
и на теб аргументи не ти останаха как нинова принизява нс, та реши да минеш по тъча. давай, свикнали сме. колко му е да излъжеш и да се скриеш. сефте.

Всъщност, мисля, че ти отделям прекалено голямо внимание - по принцип, а особено днес. Не го заслужаваш. Тъчове, лъжи, дефекации ... Подлайваш като пинчер, който си е въобразил, че е вълкодав. Много си далеч от нужното. Ходи си лягай.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #646 -: Юли 28, 2019, 23:38:03 »
Quote (selected)
А за аналогиите, ами с американския, френския, руския президент е подходяща.
След пряк избор.

Ами ... дерзай. С опита ти в партийното строителство, що не сковеш един устав на Президентска партия и да и го предложиш на Нинова да се пробва. С този конгрес, минал е като едното нищо.

А, между другото, ние нямаме ли си вече такава де факто? Коя власт и представителство в ГЕРБ си няма Борисов, че се не сещам? Ето го и идеалът ти. Или този на Нинова. Или пък общият ви. Но ... не и моят.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #647 -: Юли 28, 2019, 23:43:28 »
Ужаст!!!
И рецидивиска! Е изнесени заседания в Кюстендил, Монтана и де ли не .....
Това Елизабет Втора???? В Кюстендил и Монтана??? И аз да пропусна????
Фирмине, четеш или не четеш устава като дявола евангелието, но там - както ти сам сочиш - пише:
"4. представлява БСП;"
Толкоз. Представлява я и каквото решение да вземе - то е представително за БСП. Представителството не е само "външно", то е за "вътрешна употреба" също.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #648 -: Юли 28, 2019, 23:47:54 »
Quote (selected)
Фирмине, четеш или не четеш устава.....
Фирмин не чете, той пише. За днес му наброих 47 коментара. Дотук.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #649 -: Юли 28, 2019, 23:48:57 »
Quote (selected)
и на теб аргументи не ти останаха как нинова принизява нс, та реши да минеш по тъча. давай, свикнали сме. колко му е да излъжеш и да се скриеш. сефте.

Всъщност, мисля, че ти отделям прекалено голямо внимание - по принцип, а особено днес. Не го заслужаваш. Тъчове, лъжи, дефекации ... Подлайваш като пинчер, който си е въобразил, че е вълкодав. Много си далеч от нужното. Ходи си лягай.
Ще си легне, къде ще ходи, щом се е предал за експлоатация на западните капиталяги.
Но при такава огромна любоф към Нинова, аз на негово място бих си пуснал два резервни ника:
Окорни и Онино
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #650 -: Юли 28, 2019, 23:52:01 »
Quote (selected)
Толкоз. Представлява я и каквото решение да вземе - то е представително за БСП.

Представлява. Но не решава. Уставът е ясен кой и какво решава - и това са колективните органи на партията. Властта на Нинова се крепи единствено на послушковците, с които се е оградила, а така също и върху обзелата БСП апатия. Скоро предстои върхово изпитание за всяка една партия - местните избори. Там съвсем лесно ще се провери "кондицията" и. Впрочем, прогнозите не са никак весели. Захванал съм продължение на анализа, с който разполагаш. Като го довърша, ще ти го изпратя. Но резултатите вече са налице, а те са определящите. Остава да ги оформя и допълня с някои допълнителни резултати, които също, мисля, са от значение при оценките и прогнозата.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #651 -: Юли 28, 2019, 23:54:47 »
Quote (selected)
Фирмин не чете, той пише. За днес му наброих 47 коментара. Дотук.

Ами така е при кръгова отбрана. Що? Дошъл си да ме подкрепиш? Или да ме отмениш? Или пък само минаваш, да ми обявиш денонощния лимит?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #652 -: Юли 28, 2019, 23:58:21 »
Quote (selected)
Толкоз. Представлява я и каквото решение да вземе - то е представително за БСП. Представителството не е само "външно", то е за "вътрешна употреба" също.
Не е съвсем така. Уволнила е изборен партиен деятел от определено ниво и е назначила друг на негово място. Изрично е казано, че това се прави с решение на НС. Тоест, присвоява си правомощия на колективен орган.
Естествено, не е само това. Шпицкомандата е минала и през Шумен, в епархията на др. Дъбов, като се е опитала да направи същото, но неуспешно. В Ямбол са пипали по-меко и също нищо не са направили. Без кръвопролития Весела Лечева е превзела Велико Търново. Вчера достатъчно ясно се коалираха с ДПС за местните избори. До няколко дена ще се чуе и името Слави Трифонов.
Единствено народецът остана да си каже думата след няколко месеца, без да се притеснява от представителства и доверие.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #653 -: Юли 29, 2019, 00:04:34 »
Офтопик, за разтуха

https://blitz.bg/obshtestvo/zdraveopazvane/prvata-nevrokognitivna-laboratoriya-zaraboti-u-nas_news688295.html

Quote (selected)
Работодатели пък биха могли да проверяват служителите си – верни ли са им? „При единия доброволец се активира дял, който е свързан с гняв в мозъка при показване на конкуретнтия продукт. Оттам може да се интерпретира, че този човек е силно свързан и лоялен на работодателя си”, каза финансистът д-р Боян Иванчев. Вижда се дори, когато казваш, че харесваш определена марка бира, а мозъкът ти сочи друга. Този апарат един ден може да замести детектора на лъжата така все по-трудно ще лъжем било то полицията или работодателя си.

Що не си вземат един такъв на Позитано. Показват табелка с, да речем, надпис "Firmin" и на кой му не светне мозъчето в червено му изгоре трудовия договор. Шегичка, бре. Сега да не вземе някой да сънува кошмари. Че е вечерно време по тез места.  :cool-1084:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #654 -: Юли 29, 2019, 00:12:52 »
Quote (selected)
Толкоз. Представлява я и каквото решение да вземе - то е представително за БСП.
Впрочем, прогнозите не са никак весели. Захванал съм продължение на анализа, с който разполагаш. Като го довърша, ще ти го изпратя. Но резултатите вече са налице, а те са определящите. Остава да ги оформя и допълня с някои допълнителни резултати, които също, мисля, са от значение при оценките и прогнозата.
Ще се радвам да го прочета. Любопитството е убило в мен няколко десетки котки, затова си мисля, че ще ми е полезен. Впрочем, местните избори се решават от този, който има по-добра логистична поддръжка. Вече го виждам в действие на тукашна почва. Адски е любопитно, като ми падне малко свободно временце, ще ти драсна малък кибически опус.  :t0328:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #655 -: Юли 29, 2019, 00:16:33 »
Че Нинова ще загуби местните избори е ясно, но се очертава да подсигури на Баце и още един мандат на следващите парламентарни избори.
Щото и да загуби местните избори, пак ще си подаде само временно оставката.
А народонаселението като я гледа колко е агресивна, направо се плаши да я допусне до властта. Народът предпочита познатото зло Баце, пред неизвестното Корни.
Quote (selected)
— Най-важното е — говореше Остап, като се разстъпяше из просторната стая на хотел „Карлсбад“ — да внесеш смут в лагера на противника. Врагът трябва да изгуби душевното си равновесие. Да се направи това, не е толкова трудно. В края на краищата хората най-много се плашат от неизвестното. Самият аз едно време бях мистик-самотник и бях стигнал до такова състояние, че човек можеше да ме изплаши с един обикновен фински нож. Да, да. Повече неизвестни неща.
А Корни е внесла толкова много смут, че народът е вече яко наплашен.
  :b0756:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #656 -: Юли 29, 2019, 00:44:58 »
Quote (selected)
Выбирая стратегию, Стив Джобс и Ли Куан Ю руководствовались не желаниями клиентов компании или граждан страны, а их реальными потребностями: «Мы никогда не проводили опросов общественного мнения, чтобы узнать, к чему склонялось настроение публики. Наша задача состояла в том, чтобы убедить людей поддержать такие меры, которые могли бы обеспечить выживание Сингапура в качестве жизнеспособного общества», – писал Ли Куан Ю.
«Невозможно создать хороший продукт, основываясь на опросах людей или пользуясь  фокус-группами. Люди сами не знают, чего они хотят, пока им это не покажешь»,–говорил Стив Джобс.
:m1731:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #657 -: Юли 29, 2019, 01:02:42 »
Цитат на: Engels
Люди сами не знают, чего они хотят, пока им это не покажешь»,–говорил Стив Джобс.
Е, 30 г. вече ни показват какво хубаво нещо е (според тях) "гръцката любов" ... То не са филми и сериали с педали и лизита, не са прайдове и "евромюзики" с брадати "жени". Ама ние не щем да ги захотим и това си е.
10-ина г. пък ни убеждават с какви велики умове можем да се "обогатим" откъмто Нигерия и Афганистан, ама ние (дебели вулгарос-глави) и тях не щем.
Въобще мъка и страдание за "прогресивното" джендъро-мангалско либерално войнство.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23482
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #658 -: Юли 29, 2019, 08:03:25 »
Примерите с Стив Джобс и Ли Куан Ю не изчерпват темата.
Такава философия са изповядвали всички силни и харизматични лидери.
Например Хитлер и Сталин, какво са постигнали знаем да не забравяме и "визионера" Горбачов.
Всяко нещо изкарано от контекста, приложено в друга среда обикновено завършва с фиаско.
Например в модата това работи перфектно, всеки сезон някой моден "гуру" обявява тенденциите, например есента ще бъдат модерни десените на големи пеперуди, не като пролетта на малки бръмбари.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #659 -: Юли 29, 2019, 09:32:09 »
Quote (selected)
Фирмин не чете, той пише. За днес му наброих 47 коментара. Дотук.

Ами така е при кръгова отбрана. Що? Дошъл си да ме подкрепиш? Или да ме отмениш? Или пък само минаваш, да ми обявиш денонощния лимит?
Ти сам си се поставил в това положение. А аз съм оня с пуканките.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.