Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 25, 2024, 21:54:00

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1042781 пъти)

0 Потребители и 50 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2220 -: Май 19, 2020, 14:08:33 »
Мутафчийски трябваше да плесне два шамара на мисирката.
Много меко даже се държа.

Два са ѝ малко ...  :nuts:
Щото, ако аз бях на негово място, щях направо да ѝ  бръкна в очите.  :blush-3296:

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2221 -: Май 19, 2020, 14:23:37 »
...след тази срамна постъпка на български офицер, генерал Мута би трябвало да се покрие за дълго време - не подобава на един лекар да си позволява подобни изцепки нито на български офицер такова отношение към една дама, макар и поувехнала...
~~~
Това за сега е върхът на простотиите, които Мута ни сервира през последните месеци...

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7427
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2222 -: Май 19, 2020, 15:04:40 »
Цитат на: фелдкурат Ото Катц
генерал Мута би трябвало да се покрие за дълго време

И да наеме Жижи да дава интервюта вместо него  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2223 -: Май 19, 2020, 15:26:15 »
Цитат на: фелдкурат Ото Катц
генерал Мута би трябвало да се покрие за дълго време

И да наеме Жижи да дава интервюта вместо него  :nuts:

Ъ, Ъ ?

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7427
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2224 -: Май 19, 2020, 15:51:02 »
Цитат на: фелдкурат Ото Катц
генерал Мута би трябвало да се покрие за дълго време
И да наеме Жижи да дава интервюта вместо него  :nuts:
Ъ, Ъ ?

К'во ? ЗнаЙш кЪв сеир ще е  :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4135
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2225 -: Май 19, 2020, 15:55:07 »
"Очаквам да измрат много хора! Яко да измрат! Ей ще видиш!"
"Офицер", "лекар", гербераст, шеф на НОЩниците.

Quote (selected)
К'во ? ЗнаЙш кЪв сеир ще е 
Сеир, сеир, ама как ще се оправят жестомимичните преводачки с толкова мотикони  :m1731:

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2226 -: Май 19, 2020, 16:03:18 »
Цитат на: фелдкурат Ото Катц
генерал Мута би трябвало да се покрие за дълго време
И да наеме Жижи да дава интервюта вместо него  :nuts:
Ъ, Ъ ?

К'во ? ЗнаЙш кЪв сеир ще е  :bigok:
Къф?
Хади, разхлабиха ни, стана скучно, пусни си фантазията - ето, задавам ти мизансцен - Мута трябва да дава специална, извънредна и среднощна пресконференция (наричана още брифинг) например на тема "Антителата при коронавируса и отражението им върху мерака на мъжете - емпирично изследване на терен" - сега моля опиши как виждаш този брифинг,  пресконференция, интервю, дадено от субститута на Мута?
В униформа ли ще бъде или по НОЩница?
На стената ще има ли пушка или само маска?

Благодаря, значи.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7427
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2227 -: Май 19, 2020, 16:23:12 »
Цитат на: фелдкурат Ото Катц
Благодаря, значи.

Moля, ама не смятам да се гавря с Жижи. Само дружелюбно да я бъзвам  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2228 -: Май 19, 2020, 18:56:41 »
Quote (selected)
Два са ѝ малко ...  :nuts:
Щото, ако аз бях на негово място, щях направо да ѝ  бръкна в очите.

Определено в интервюто липсваше преводач да бърка в очите на задаващият въпроси и да олигави със страстни целувки интервюирания.
Започва да се усеща разликата в нивата, при контакт на висши гербери и население трябва преводач, тълкувател, гадател и непременно лизач.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2229 -: Май 19, 2020, 19:26:50 »
Връщане към "старото нормално" – с уважение и респект към медицинските кадри:

 
Медсестра е супергерой в нова творба на Банкси :0007:
« Последна редакция: Май 19, 2020, 19:30:11 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2230 -: Май 19, 2020, 19:42:16 »
Сестра!
Червените ленти  са на гърдите, не на бричовете. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3578
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2231 -: Май 19, 2020, 19:46:37 »
Я-а-а-а, пак интервю за короната!
Но не с националния херой Годжи, а със злодея Мангъров:
https://youtube.com/watch?v=wfmGNZhGxS4

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2232 -: Май 19, 2020, 20:07:33 »
...след тази срамна постъпка на български офицер, генерал Мута би трябвало да се покрие за дълго време - не подобава на един лекар да си позволява подобни изцепки нито на български офицер такова отношение към една дама, макар и поувехнала...
~~~
Това за сега е върхът на простотиите, които Мута ни сервира през последните месеци...
Не съм гледал въпросното интервю, но вчера, при посещение при личната ми докторка, попаднах на сбирка лекари, които единодушно подкрепиха Мутафчийски и окачествиха поведението на Бенатова като безобразно.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2233 -: Май 19, 2020, 20:54:10 »
Какви са тез джиджини вълнения, Пъпеша ли сей изхождал?  :smokin:
То тез вълнения напрао на вълни избиват.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2234 -: Май 19, 2020, 20:55:21 »
Поведението на Бенатова беше леко провокативно. Българският властник (не твърдя, че Мутафчийски е класически представител на тая каста) не е свикнал на такъв тип интервюиране.
Мутафчийски, който иначе ми е симпатичен, не издържа теста.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2235 -: Май 19, 2020, 21:13:50 »
Поведението на Бенатова беше леко провокативно. Българският властник (не твърдя, че Мутафчийски е класически представител на тая каста) не е свикнал на такъв тип интервюиране.
Мутафчийски, който иначе ми е симпатичен, не издържа теста.
По принцип интервюиращият журналист трябва да бъде провокативен. Интересно защо Бенатова си в позволила такова поведение (спомням си нейните слугински репортажи по време на протетсите с/у Орешарски). Нейна инициатива или съгласувано с когото трябва ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2236 -: Май 20, 2020, 06:38:57 »
Не съм гледал въпросното интервю, но вчера, при посещение при личната ми докторка, попаднах на сбирка лекари, които единодушно подкрепиха Мутафчийски и окачествиха поведението на Бенатова като безобразно.

По принцип интервюиращият журналист трябва да бъде провокативен.
Интересно защо Бенатова си в позволила такова поведение

Една от поуките, които можем да си извадим от кризата с коронавируса, е, като сравним интервюто на мисирката Миролюба Бенатова и картината на „стрийт” художника Банкси с детето, което в целия този „хаос” си е намерило нов „супергерой” – медицинската сестра. 

Което пък аз бих илюстрирала с това, което е казал големият Стивън Хокинг:

Quote (selected)
Не невежеството е най-голям враг на знанието;
бих казал, че това е илюзията за познание.

Или казано накратко в горния случай – ПРОСТОТИЯТА!!!
« Последна редакция: Май 20, 2020, 06:46:02 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2237 -: Май 20, 2020, 07:58:16 »
И още една простотия с „плашенето” на населението – отново изобретена и раздухвана от мисирките. Защо трябва да се „плашим” от фактите, които съществуват около нас?!  :nuts:

От 10-ина дни насам спряха да съобщават броя на откритите през последното денонощие случаи, който е основен показател за увеличаването или намаляването на ЗАБОЛЕВАЕМОСТТА.
И като не те е „уплашил” някой, каква е гаранцията, че няма да се разболееш?!  :giggle-3307:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2238 -: Май 20, 2020, 07:59:58 »
Quote (selected)
По принцип интервюиращият журналист трябва да бъде провокативен. Интересно защо Бенатова си в позволила такова поведение (спомням си нейните слугински репортажи по време на протетсите с/у Орешарски). Нейна инициатива или съгласувано с когото трябва ?
Мисля, че е съгласувано.
Годжи стана много популярен имаше опасност във фризьорските салони да се появи негов портрет.
Малко напомняне Кой е СПАСИТЕЛЯ да няма недоразумения като с Цвъки.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2239 -: Май 20, 2020, 08:01:31 »
Quote (selected)
От 10-ина дни насам спряха да съобщават броя на откритите през последното денонощие случаи, който е основен показател за увеличаването или намаляването на ЗАБОЛЕВАЕМОСТТА.
Нека броенето започне от утре, че днес вече събщиха.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2240 -: Май 20, 2020, 08:26:52 »
Годжи стана много популярен имаше опасност във фризьорските салони да се появи негов портрет.
Малко напомняне Кой е СПАСИТЕЛЯ да няма недоразумения като с Цвъки.
Изначално не съм съгласен.  Мутафчийски няма никакъв шанс за развитие на политическа кариера. Не поради качествата си, не заради тяхната липса.  В очите на електората, той ще си остане носителят на лошите новини, дори тогава, когато корона-вирусът стане досаден спомен. Когато се сетим за него, подсъзнателно ще го свързваме с опасности, забрани, прикрити лица и ограничени права.  Пак ще ни напомнят за него в края на годината, когато Радев ще му връчи "Стара планина,  втора степен, с мечове"

...и толкоз.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2241 -: Май 20, 2020, 09:15:32 »
...след тази срамна постъпка на български офицер, генерал Мута би трябвало да се покрие за дълго време - не подобава на един лекар да си позволява подобни изцепки нито на български офицер такова отношение към една дама, макар и поувехнала...
~~~
Това за сега е върхът на простотиите, които Мута ни сервира през последните месеци...
Не съм гледал въпросното интервю, но вчера, при посещение при личната ми докторка, попаднах на сбирка лекари, които единодушно подкрепиха Мутафчийски и окачествиха поведението на Бенатова като безобразно.
...както навремето - не читал, однако осуждаю .... Пешо, Пешо, очаквах повече - нищо не си забравил, и така бива.
Пак се правиш на неразбрал - не се обсъжда поведението на Бенатова, иде реч за просташкото поведение на ген. Мута не толкова към нея (говореше й на "ти", правеше подмятания), колкото към всички нас - онова култово за якото умиране, с което успокои население.
Същият простак е като другия лекар-директор, оня от "Александровската", който говореше за липсата на чували за трупове (имал само 200), или като оня хубостник, дето говореше за хладилни камиони и прочие ...

Сега започва яко замитане - какво толкова се е случило, дайба - провокиран бил, уморен, изнервен ... разбираемо е, човешинка.

За финал - как да му се вярва на тоя оперетен генерал, когато се изтъпанчи и обосновава постепенното разхлабване на ограниченията (във вторник глаголеше, че всичко било с пресметнат риск и други подобни) и неадресираните му неприкритите заплахи, макар и от едно интервю.

PS - ако искаш да обсъждаме Бенатова, може, познавам баща й, знам я и нея, когато венцехвалеше генлей БойБор и пипаше мускула му, вземаше интервюта в Банкя, кариера направи от това ...

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4135
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2242 -: Май 20, 2020, 10:05:32 »
Quote (selected)
Същият простак 
С една дума описа цялото творчество на мон женерала.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8814
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2243 -: Май 20, 2020, 10:07:11 »
Аз не бих плюл ген. Мутафчийски, човекът прави каквото трябва, според условията, лекарската си професия и информацията, която имат, и която ние с вас нямаме, мисля че той не ни мисли злото.

Ние не знаем истината, налучкваме, но световният финансов елит не ни мисли доброто, в това съм сигурен. Да разчитаме на свестните ни българи, да не омаскаряваме наред, други нямаме, трябва да се оцелява.

А и Бога забравихме, да не прозвучи като критика, ама в стария форум имаше колеги, парадиращи с атеизъм и либертарианство.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2244 -: Май 20, 2020, 10:07:25 »
...след тази срамна постъпка на български офицер, генерал Мута би трябвало да се покрие за дълго време - не подобава на един лекар да си позволява подобни изцепки нито на български офицер такова отношение към една дама, макар и поувехнала...
~~~
Това за сега е върхът на простотиите, които Мута ни сервира през последните месеци...
Не съм гледал въпросното интервю, но вчера, при посещение при личната ми докторка, попаднах на сбирка лекари, които единодушно подкрепиха Мутафчийски и окачествиха поведението на Бенатова като безобразно.
...както навремето - не читал, однако осуждаю .... Пешо, Пешо, очаквах повече - нищо не си забравил, и така бива.
Пак се правиш на неразбрал - не се обсъжда поведението на Бенатова, иде реч за просташкото поведение на ген. Мута не толкова към нея (говореше й на "ти", правеше подмятания), колкото към всички нас - онова култово за якото умиране, с което успокои население.

Ех, дедо попе, не можеш да надмогнеш склонността си към манипулации и интриганщина.
Не съм гледал и не осъждам, нямам мнение по въпроса - просто споделям какво съм чул да си говорят лекари.

Колкото до 'български офицер' - Мутафчийски е преди всичко и най-вече лекар, хирург, ако не се лъжа. Пагоните са му чужди. Пък и по време на интервюто с Бенатова беше цивилен, ама ти не си обърнал внимание, както си личи.

Quote (selected)
PS - ако искаш да обсъждаме Бенатова, може, познавам баща й, знам я и нея, когато венцехвалеше генлей БойБор и пипаше мускула му, вземаше интервюта в Банкя, кариера направи от това ...
Не, не искам. Вече я коментирах, можеш да прочетеш. Но ако ти желаеш да добавиш някаква пикантерия за нея или баща ѝ - заповядай.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2245 -: Май 20, 2020, 10:15:25 »
...след тази срамна постъпка на български офицер, генерал Мута би трябвало да се покрие за дълго време - не подобава на един лекар да си позволява подобни изцепки нито на български офицер такова отношение към една дама, макар и поувехнала...
~~~
Това за сега е върхът на простотиите, които Мута ни сервира през последните месеци...
Не съм гледал въпросното интервю, но вчера, при посещение при личната ми докторка, попаднах на сбирка лекари, които единодушно подкрепиха Мутафчийски и окачествиха поведението на Бенатова като безобразно.
...както навремето - не читал, однако осуждаю .... Пешо, Пешо, очаквах повече - нищо не си забравил, и така бива.
Пак се правиш на неразбрал - не се обсъжда поведението на Бенатова, иде реч за просташкото поведение на ген. Мута не толкова към нея (говореше й на "ти", правеше подмятания), колкото към всички нас - онова култово за якото умиране, с което успокои население.

......
Колкото до 'български офицер' - Мутафчийски е преди всичко и най-вече лекар, хирург, ако не се лъжа. Пагоните са му чужди.....
С това не съм съгласен, никак не са му чужди пагоните (мундирите), явяваше се без нужда поне с три различни мундира на т.н. брифинги ... не беше нито с лекарска престилка нито цивилен.

Да, коремен хирург е, поради тази причина няма място начело на НОЩ, това вече го обсъждахме с Калично, чети, то сляпото окато прави.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2246 -: Май 20, 2020, 10:28:57 »
Аз не бих плюл ген. Мутафчийски, човекът прави каквото трябва, според условията, лекарската си професия и информацията, която имат, и която ние с вас нямаме, мисля че той не ни мисли злото.
.....
За сега не съм коментирал поведението на ръководителя на НОЩ през тия два месеца (а има какво да се коментира), казвам мнението си за поведението му на края на едно интервю, което не прави чест на лекарската професия и на офицерския мундир.

Ако искате, оборвайте ме или споделете вашето мнение.
Максимусе, освен лекар, той е ръководител на нещоси, определящ битието на всички ни, много българи го гледат(ха) със упование...

Пепи, не се крий зад дочуто в анонимен лекарски кабинет, имаш ли собствено мнение?
Одобряваш ли поведението на лекаря Мутафчийски, плашещ населението?
Отговор с "да" или "не" е достатъчен, благодаря.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3578
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2247 -: Май 20, 2020, 10:29:04 »
Quote (selected)
А и Бога забравихме, да не прозвучи като критика, ама в стария форум имаше колеги, парадиращи с атеизъм и либертарианство
Под либертарианство не знам какво разбираш, но виж, че съм атеист, не съм смятал за нужно да крия нито в другия форум, нито тук. Това не е парадиране, а представата ми за света.
Някои обаче държат да развяват своята религиозност, и то по всякакви поводи. Това е не само парадиране с религиозност, а и натрапване на религиозния светоглед като единствено приемлив.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2248 -: Май 20, 2020, 10:34:10 »
Quote (selected)
А и Бога забравихме, да не прозвучи като критика, ама в стария форум имаше колеги, парадиращи с атеизъм и либертарианство
...
 Това е не само парадиране с религиозност, а и натрапване на религиозния светоглед като единствено приемлив.
Живеем в свободна и демократична държава ... и аз съм атеист, не виждам някои да натрапва религиозност, виж други неща с цветовете на дъгата опитаха.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3578
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2249 -: Май 20, 2020, 10:42:05 »
Quote (selected)
От 10-ина дни насам спряха да съобщават броя на откритите през последното денонощие случаи, който е основен показател за увеличаването или намаляването на ЗАБОЛЕВАЕМОСТТА
И лъжа, и формена глупост.
Първо, съобщенията се правят редовно, а и се записват по сайтовете. Лъжа е, че това не се прави.
А „броят на откритите през последното денонощие случаи“ има малко общо с „увеличаването или намаляването на ЗАБОЛЕВАЕМОСТТА“, да не говорим, че не е никакъв „основен показател“ за него. Този съобщен брой е показател единствено за това, какво са решили да съобщят властите. То може да е, а може и да не е свързано с тестване. И дори ако точно отразява какво са показали някакви тестове, няма как да знаем колко от тестовете са меродавни, а пък за действителния брой носители на вируса или на антитела не знаем изобщо нищо.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8814
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2250 -: Май 20, 2020, 10:48:22 »
Казах, че не критикувам никого, но забравихме Божиите заповеди, забравихме (някои) отговорността и задълженията към ближните си, не сме се самосъздали се на тоя свят, а станахме егоисти, незагрижени за света и хората около нас, и очакваме като деца, някой да има грижата за нашето добруване - генералите, политиците виновни, а тичаме да ги избираме, само защото са от нашата партия...

Смятам че либертарианството е егоизъм и безотговорност, нарцисизъм, захаросан по философски.   
« Последна редакция: Май 20, 2020, 10:53:28 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3578
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2251 -: Май 20, 2020, 10:49:54 »
Quote (selected)
не виждам някои да натрапва религиозност
Е, аз виждам. Как иначе се стига до това да говорим за религия/атеизъм в тема, която е посветена на вирус? И при това за атеизма се споменава като за нещо укоримо.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3578
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2252 -: Май 20, 2020, 10:52:43 »
... забравихме (някои) отговорността и задълженията към ближните си, не сме се самосъздали се на тоя свят, а станахме егоисти, незагрижени за света и хората около нас, и очакваме като деца, някой да има грижата за нашето добруване - генералите, политиците виновни, а тичаме да ги избираме, само защото са от нашата партия...
Виж с това съм съгласен. И за казаните неща всички имаме грях.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8814
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2253 -: Май 20, 2020, 11:06:20 »
Ами аз отворих една тема, за корона вируса, като Божие наказание, ма не проявихте интерес, личи си атеистичното образование за 45 г, пак не упреквам никого, може би грешката е моя, трябваше да я нарека, "Природата ни регулира чрез вирус".

Атеизмът е вяра, като всяка друга религия.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3578
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2254 -: Май 20, 2020, 11:17:58 »
Quote (selected)
Атеизмът е вяра, като всяка друга религия
Напълно погрешно твърдение. Но отново обръщам внимание: не е тук мястото да спорим на тема атеизъм/религия.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8814
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2255 -: Май 20, 2020, 11:18:55 »
Изследовате са предложили схема, 50-днeвни "мepĸи зa cмeĸчaвaнe нa пocлeдицитe oт виpyca", пocлeдвaни oт 30-днeвeн пepиoд нa oблeĸчaвaнe нa мepĸитe. И така докато изморят световното стадо и не клекнем, за каквото са си наумили световните господари. т. н. "дишaне нa интepвaли"

Сетих се за "ватебординга". ха ха Същото е.

Това съвпада с казаното от П. Пасков, във видеото, което споделих.

Както казва Д. Рокфелер, трябва ни една световна криза, за да установим новия световен ред.
« Последна редакция: Май 20, 2020, 11:27:24 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2256 -: Май 20, 2020, 16:59:30 »
.....това вече го обсъждахме с Калично, чети, то сляпото окато прави.
Дедо попе, не се изживявай като авторитет - не си.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8814
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2257 -: Май 20, 2020, 17:30:49 »
Два слуха бродят у нас, че САЩ изтегля американските граждани от България и че 5G кули са работили, през извънредното положение.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2258 -: Май 20, 2020, 19:14:45 »
Мястото не е лошо за темата атеизъм/религия.
На този етап битката с короната се води предимно на религиозния фронт.
Забрани, заклинания и вяра в светлото безвирусие ако следвате 10-те заповеди на Мутафчийски.
За религите не се възбуждайте, всяка от тях е възникнала като морална норма с малко ежедневни изисквания.
После е обрасла с какви ли не канони и перверзии.
В този смисъл атеист много се доближава до неморален, нещо с което избягваме да се хвалим.
Единственото оправдание е че тоя морал не е оня. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2259 -: Май 20, 2020, 19:29:11 »
Quote (selected)
Toyota създаде златен медал за борбата с COVID-19

https://www.manager.bg/reklama/toyota-szdade-zlaten-medal-za-koronavirusa

Джи, да номинираме ли Мутафа?
Няма да го оставим с един гол "Стара планина", отделно ако Радев се запъне не иска да му го тури на мундира. :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8814
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2260 -: Май 21, 2020, 09:40:28 »
Мангъров: В България няма много възрастни, затова няма висока смъртност от вируса.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2261 -: Май 21, 2020, 12:32:48 »
Мангъров: В България няма много възрастни, затова няма висока смъртност от вируса.
Тук си посипвам главата с пепел, сгур и пр. отпадни материали.   :apology-1312:

Съвсем в началото това бе, да го наречем с евро-атлантическия жълтопаветен термин - опорна точка, руско-украинската анти-короно-вирусна гледна точка. Изложиха я много хора, вкл. доктори и официални и полуофициални фактори.
И аз няколко дена пребивавах в блажена увереност, че е така. Груба грешка!

Защо получи гражданственост тази гледна точка?
Защото (1) короната пристигна със закъснение в Русия, Украйна и Беларус и (2) макар и с по-малко заразени, смъртността в Русия и Украйна бе наистина много ниска (и продължава да е така)… И тези доктори и фактори се опитваха да обяснят случващото се. Винаги съм се вбесявал от този грозен навик на руснаци (тук и украинци) да се обясняват оправдавайки се. Защо бе? Защо!

--------
Но след няколко дена се сетих, че (1) нали знам да събирам 1 и 1 - т.е. някакви бегли познания по Аритметика и (2) също така бегли познания по География. И използвах тези бегли знания - с потресаващ резултат!  :yes-1289:

Вече съм излагал тук моите бакалски сметки.

Вземаме най-засегнатата страна Белгия с най-висока смъртност по най-обективния показател - смъртност на 1 млн.
Всичкото население на Белгия е 11.5 млн души, а от населението на Русия лицата на възраст 65+ са 23 (двадесет и три) млн.

Т.е. най-уязвимата група 65+ в Русия като общ брой е два пъти повече (два пъти по-многобройна) от цялото население на Белгия, което означава, че тия проценти - т.е. уж липсата на възрастно населения в Русия не е никакъв аргумент, защото короната не се влияе от процентите, а от общия брой хора, които са поддатливи към нея. Още по-нагледно става обяснението ако погледнем Япония - с най-голям процент възрастно население - лицата над 65+ там са 28.4%, т.е. при население 126 млн, общият брой японци 65+ са 36 (тридесет и шест) млн, сл. три пъти повече от населението на цяла Белгия. А смъртността в Япония от корона е невероятно ниска.

Смъртност на 1 млн (която "изравнява" населението) - Белгия 793, Русия 21, Япония 6, а като обща бройка на населението - Белгия 11.5 млн (всички), Русия 23 млн (65+), Япония 36 млн (65+)

Да го обясня и иначе - даже всичкото население на Белтия да е 65+, тя отстъпва два пъти на Русия и три пъти на Япония като общ брой на лицата 65+.

Същото се отнася със страшна сила и за България.

Затова - Мангъров не е прав, Мангъров греши, както грешаха в началото руските и украински доктори, а не само те - може да разбират от медицина, но хич ги няма в Аритметиката и Географията.

Повтарям - дори и аз, който винаги е изповядвал, че информацията се дели на (1) излишна и (2) систематизирана, затова и един от Законите ми - инфото трябва да се оцифри (по новоговор - дигитализира!), отначало се плъзнах в грешна посока.  :t2412:

-----
Виждате ли колко е страшно да се възприема безкритично каквото и да е.
И никога, никога, никога, никога човек не бива да се доверява на капацитети, независимо какви са те, в област, която е извън тяхната компетентност, особено ако може сам да го провери.
« Последна редакция: Май 21, 2020, 13:16:12 от Ганий »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7427
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2262 -: Май 21, 2020, 14:53:23 »
Ганий, за смъртността при КВ19 единствената вярна, цялостна и непротиворечива Теория е моята генетична  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3578
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2263 -: Май 21, 2020, 17:10:51 »
Quote (selected)
И никога, никога, никога, никога човек не бива да се доверява на капацитети, независимо какви са те, в област, която е извън тяхната компетентност, особено ако може сам да го провери.
От друга страна, щеше да е добре, ако се разбираше какво искаш да кажеш в предългия си пост.

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2264 -: Май 21, 2020, 17:35:03 »
Quote (selected)
И никога, никога, никога, никога човек не бива да се доверява на капацитети, независимо какви са те, в област, която е извън тяхната компетентност, особено ако може сам да го провери.
От друга страна, щеше да е добре, ако се разбираше какво искаш да кажеш в предългия си пост.
Ясно!  :apology-1312:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3578
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2265 -: Май 21, 2020, 18:30:24 »
Quote (selected)
За религите не се възбуждайте, всяка от тях е възникнала като морална норма с малко ежедневни изисквания
Религията е била винаги преизпълнена с морал, както мъдете с кокали. В Стария завет, т.е. баш при изворите на юдео-християно-исляма, има прекрасни поучителни истории.
Например, че човек трябва да е готов да заколи сина си без да му мигне окото, за да докаже предаността си към висшето същество, което никой не е виждал, но „така трябва“.
Или пък как един цар, прочут през вековете като стълб на вярата на племето си, като видял колко сочно парче била жената на един от военачалниците му, наредил на войниците му да го изоставят на бойното поле, та като погине онзи (сражаващ се именно за него!) да забърше мацката му без задръжки.
Или един жител содомски, който се оказал единствен почтен от целия град – и с какво? Защото, като му гостували двама мъже, а разгонената измет отвън искала да ги опъне, той не дал това да стане, понеже съобразил, че двамата са божи пратеници – не заради друго. И за да докаже колко ги уважава, предложил на тълпата да засити похотта си с дъщерите му, та да не пипа онези двамата.
Се такива морални работи.
« Последна редакция: Май 21, 2020, 18:38:34 от аменеменема »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2266 -: Май 21, 2020, 19:12:08 »
Смесваш вярата с религията.
Вярата е в началото, после идват писарите да опишат това което са си изсмукали от пръстите.
Преди така, сега писарите са си харесали цветовете на дъгата и ги показват като най-важното.
Далеч назад остават човешките ценности.
В друго  време нещо друго е било "важно" като например колко дявола се събират на върха на иглата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2267 -: Май 21, 2020, 19:17:23 »
Quote (selected)
Мангъров: В България няма много възрастни, затова няма висока смъртност от вируса.

Още в началото започнахме с глупостта че вируса си е харесал възрастните.
Той си харесва слаби организми, сам по себе си е слаб, но е катализатор на други болести.
Това няма кой да го каже защото тогава уйде у киреча мантрата за заразността.
Боледуват млади и стари, има ли страничен проблем особено лекуван дълго с фармацевтични отрови се развихря.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3578
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2268 -: Май 21, 2020, 19:34:33 »
Quote (selected)
Смесваш вярата с религията
Говоря за религията, понеже ти каза нещо именно за религията – че била възникнала като морална норма. Аз обаче такава религия не познавам. Друга е системата и други са целите и те не са моралът и никога не са били.
Колкото до вярата, която била нещо различно – как точно е различно, като става дума за религиозната, а не друг вид вяра? Религиозно вярващият човек вярва именно в догмите на своята религия, спазва ритуали, придържа се към наложени правила, без това не може. Неговият светоглед е формиран не сам по себе си, а именно от ученията и дейността на съответната религиозна общност. Той вярва в каквото му е посочено, а не го измисля сам. Така че неговата вяра е продукт на религиозната система и в никакъв случай не възниква и съществува сама по себе си.
« Последна редакция: Май 21, 2020, 19:37:57 от аменеменема »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2269 -: Май 21, 2020, 19:39:27 »
аменеменема пак смесваш нещата.
Ритуалите, догмите са следствие.
Ти също си вярващ.
Вярваш в себе си, в човека до теб, в наследниците си ( евентуално ).
Почнеш ли да разписваш правила как да постъпваш ти с тях или те с тебе минавате на следващото вече религиозно ниво.
Права, задължения, ритуали и започват проблемите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2270 -: Май 21, 2020, 19:44:43 »
Вчера пуснах това:
Quote (selected)
Учени от 9 държави препоръчват нова карантинна стратегия
..
В този доклад учените предлагат алтернативен подход към борбата с вируса – вместо безсрочни и по-леки ограничителни мерки, авторите на доклада предлагат редуване на строги мерки с интервали на разхлабен режим и поддържане на социална дистанция. Тестването, проследяването на контактните лица и стратегиите за изолация ще бъдат в действие по всяко време.

https://www.manager.bg/covid-19/uchenite-s-nova-karantinna-strategiya-50-dni-na-strogi-merki-posledvani-ot-30-dni-na

Не е лошо.
50 дена строг тъмничен, 30 дена лек режим, после нов цикъл.
Няма да е за дълго мнозинството ще се капичне на втория цикъл.
Основното е проследяването, но кой гледа такива дреболии.
Целта оправдава средствата?
Нямаше коментари, а не трябва.
Разиграха ни сценка,тестваха ни как реагираме, експериментът явно е със задоволителни резултати.
Грешките са анализирани, ще се изчистят при следващата манипулация.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3578
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2271 -: Май 21, 2020, 20:17:10 »
Quote (selected)
аменеменема пак смесваш нещата.
Ритуалите, догмите са следствие.
Ти също си вярващ.
Нищо не смесвам и нищо такова не можеш да намериш в думите ми. Употребявам време, стремейки се да изразя точно мнението си. Така че моля върни се, прочети го и ако имаш конкретни възражения, а не да се повтаряш, тогава заповядай.
А изречението „ти също си вярващ“ е тъкмо пример за смесване на понятия, поради неразбиране на същността им или нежелание да ѝ се обърне внимание. Религиозната вяра е неотделима от религията и не можем да се правим, че не е така. А че съществува и друг вид вяра, основаваща се и развиваща се на съвсем други принципи, би трябвало да е ясно на всеки мислещ човек. Изобщо хватката „всички са вярващи“ е много стар и все така несъстоятелен опит да се сравняват несравними неща.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2272 -: Май 21, 2020, 20:23:49 »
И двамата не одобряваме религиите.
От там и почнахме.

Quote (selected)
За религиите не се възбуждайте, всяка от тях е възникнала като морална норма с малко ежедневни изисквания.
После е обрасла с какви ли не канони и перверзии.
Аз коментирам раждането, ти коментираш "зрялата" религия натоварена с негативи.
Общо взето ядем черен хайвер и като мине през обработка....
 
« Последна редакция: Май 21, 2020, 20:28:48 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2273 -: Май 21, 2020, 21:28:30 »
Разиграха ни сценка,тестваха ни как реагираме, експериментът явно е със задоволителни резултати.
Грешките са анализирани, ще се изчистят при следващата манипулация.

Която ще е?  :P

Ади, развинти малко въображението, щото немам време. Пак отивам да бачкам.
Но утре ше мина да проверя!  :too_happy-1067:


Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7427
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2274 -: Май 22, 2020, 00:31:19 »
Цитат на: buratinob
има ли страничен проблем особено лекуван дълго с фармацевтични отрови се развихря
:way_to_go-1308:
Във връзка с това - дали има изследване за заболеваемостта и смъртността от КВ19 при пациенти, приемали АСЕ-инхибитори  :m1731:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7427
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2275 -: Май 22, 2020, 00:33:16 »
Цитат на: аменеменема
Религиозно вярващият човек ...

А нещо за нерелигиозно вярващия ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2276 -: Май 22, 2020, 15:35:03 »
Защото темата не е за вярващи и невярващи, а за нещо мноо по-съществено ...  :ive_got_it-1379:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7427
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2277 -: Май 22, 2020, 16:10:41 »
Няма нищо по-съществено от вярата.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2278 -: Май 22, 2020, 21:28:22 »
Няма нищо по-съществено от вярата.

Зависи кой в какво вярва?

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7427
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2279 -: Май 22, 2020, 22:05:19 »
В каквото и да вярва човек, най-силната му вяра определя всичко в живота му. За добро или лошо.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.