Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 15:25:48

Автор Тема: Лето 2020. Прокуратура, НСО, скандали, арести, протести …  (Прочетена 72302 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Пробити флигорни
« Отговор #540 -: Август 22, 2020, 21:53:21 »
N.B. В горната публикация на Петьо Цеков има още доста интересни и сериозни моменти за обсъждане, но за жалост аз пак имам лимит – максимум 2 абзаца!!!  :m1728:

Пак нещо не си разбрала -- двата абзаца се отнасят за анонса към публикацията и то ако няма твои коментари към нея.

А ако искаш да коментираш отделни абзаци -- цитираш и отдолу коментираш. Цитат -- коментар, цитат -- коментар. Така достатъчно ясно ли е?
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Пробити флигорни
« Отговор #541 -: Август 23, 2020, 08:39:26 »
Пак нещо не си разбрала -- двата абзаца се отнасят за анонса към публикацията и то ако няма твои коментари към нея.

Ами не съм разбрала, защото когато ти си обяснявал в началото, аз още не съм била тук. А сега не мога да ровя из 84,902 публикации в 1,149 теми, за да намеря обясненията ти. :nuts:

Quote (selected)
А ако искаш да коментираш отделни абзаци -- цитираш и отдолу коментираш. Цитат -- коментар, цитат -- коментар. Така достатъчно ясно ли е?

Нещо подобно на цитатите на Енгелс? При политическите новини при него /тук не коментирам икономическите по понятни причини! :D/ ми харесва единствено начина му на коментиране. Мога ли да си го „копна” и аз, като използвам удебелен шрифт, но друг цвят – например тъмночервен! – за да преустановим този безумен разговор?!?

Освен това днес видях как цитираш ти. Според мен е много добре, но аз бих предпочела да оставя заглавието вляво, за да остане поне едно нещо, по което да се различавам от теб ...  :cool-1084:

Така става ли???

« Последна редакция: Август 23, 2020, 12:28:31 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
2024 г. Четвъртата българска държава
Как ще изглежда страната след рестарта, обещан от Бойко Борисов

21 август 2020 г., Росен Босев

Март 2024 г. Под течащия стъклен покрив на построената няколко години по-рано нова пленарна зала "Света София" 120 депутати от 45-ото Народно събрание заседават усилено. Управляващата тройна коалиция – ГЕРБ, ДПС и БСП, гласува мащабната законодателна реформа, предложена от Съдебния съвет на прокурорите. Заседанието започва с 40-минутно обръщение на главния прокурор Иван Гешев, който представя идеите, вече подкрепени и от опозиционна парламентарна група "Няма такава държава".

Голямата изненада е партията на Слави Трифонов, която получи 78 места и така целият бенд успя да влезе в парламента. Сега някои от тях, вместо да се изказват, свирят от трибуната в пленарната зала и се създава празнично настроение. С голямо нетърпение се очаква новата им дългосвиреща грамофонна плоча.

https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2020/08/21/4104932_3_2024_chetvurtata_bulgarska_durjava/?fbclid=IwAR3tQ2EVaJ4mrR6tAHWdhIa4QQOQhjHB4VGpQhZZjktUvgpJYWEgk25dV64#

P.S. Питам и за болднатия абзац, защото знам, че хич не обичаш.

Като обещавам да използвам червен шрифт при много кратки фрагменти от текста – и то в много редки случаи! – тъй като сепак трябва да си поставя по някакъв начин акцентите ...  :nuts:
« Последна редакция: Август 23, 2020, 09:00:37 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
А сега – проба и с отделен абзац:

Quote (selected)
Сред предложенията на заседанието се обсъжда и нов Наказателно-процесуален кодекс, който ще "развърже ръцете на прокурорите". "Крайно време е прокуратурата да пише законите, а не както е било сега – адвокатите, които защитават престъпници. Ще арестуваме още малко хора и ще има справедливост", ораторства главният прокурор под бурните аплодисменти на всички народни представители.

Не е ли прекалено дребен шрифтът???
« Последна редакция: Август 23, 2020, 09:17:19 от Джиджи »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Джиджи
А сега – проба и с отделен абзац:

Quote (selected)
Сред предложенията на ...

Не е ли прекалено дребен шрифтът???

За шрифта на по-големи цитати бях дал предложение да бъде уголемяван така, че да е равен на стандартния, но никой не си дава зор да го прави.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Quote (selected)
2024 г. Четвъртата българска държава
Как ще изглежда страната след рестарта, обещан от Бойко Борисов

21 август 2020 г., Росен Босев

Март 2024 г. Под течащия стъклен покрив на построената няколко години по-рано нова пленарна зала "Света София" 120 депутати от 45-ото Народно събрание заседават усилено. Управляващата тройна коалиция – ГЕРБ, ДПС и БСП, гласува мащабната законодателна реформа, предложена от Съдебния съвет на прокурорите. Заседанието започва с 40-минутно обръщение на главния прокурор Иван Гешев, който представя идеите, вече подкрепени и от опозиционна парламентарна група "Няма такава държава".

Голямата изненада е партията на Слави Трифонов, която получи 78 места и така целият бенд успя да влезе в парламента. Сега някои от тях, вместо да се изказват, свирят от трибуната в пленарната зала и се създава празнично настроение. С голямо нетърпение се очаква новата им дългосвиреща грамофонна плоча.

https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2020/08/21/4104932_3_2024_chetvurtata_bulgarska_durjava/?fbclid=IwAR3tQ2EVaJ4mrR6tAHWdhIa4QQOQhjHB4VGpQhZZjktUvgpJYWEgk25dV64#

P.S. Питам и за болднатия абзац, защото знам, че хич не обичаш.

Всъщност не обичам прекаляването. А ти много си падаш по него (imho).

Като обещавам да използвам червен шрифт при много кратки фрагменти от текста – и то в много редки случаи! – тъй като се пак трябва да си поставя по някакъв начин акцентите ...  :nuts:

За акцентиране е достатъчен и получерния шрифт. Комбинирането на повече от един такъв елемент обикновено има обратен ефект (imnsho).
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
А сега – проба и с отделен абзац:

Quote (selected)
Сред предложенията на заседанието се обсъжда и нов Наказателно-процесуален кодекс, който ще "развърже ръцете на прокурорите". "Крайно време е прокуратурата да пише законите, а не както е било сега – адвокатите, които защитават престъпници. Ще арестуваме още малко хора и ще има справедливост", ораторства главният прокурор под бурните аплодисменти на всички народни представители.

Не е ли прекалено дребен шрифтът???

Не. За другото има очила или ctrl+ :m1731:
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Всъщност не обичам прекаляването. А ти много си падаш по него (imho).

Вярно! Чудя се обаче кой емотикон да избера, но тъй като се изнервих доста, избирам този.  :cool-1084:

Quote (selected)
За акцентиране е достатъчен и получерния шрифт. Комбинирането на повече от един такъв елемент обикновено има обратен ефект (imnsho).
Сърдечно благодаря!  :thank_you-1098:

А къде да търся получерен шрифт
, тъй като без акценти явно няма да мога да мина?!

P.S. Със синия цвят по-горе привличам вниманието. Нали така се прави?!

А ако оттук нататък се появи нещо, г-н Принце, моля, обаждайте се навреме, за да не се намразимЕ взаимно без време ...  :icon_idea:
« Последна редакция: Август 23, 2020, 12:12:07 от Джиджи »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Да подобрим общата култура, щото съм сигурна, че троловете оттатък четат тук. Правеха се идиотски опити  за обяснения на "ръката в юмрук" на президента и Хитлер намешаха. Ами да им помогна малко...

https://www.youtube.com/watch?v=XgnXAymPyGE

Надявам се да съм била полезна  :smokin:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
А къде да търся получерен шрифт, тъй като без акценти явно няма да мога да мина?!

На английски му казват bold -- най-лявата иконка на първия ред с иконки :m1728:

P.S. Със синия цвят по-горе привличам вниманието. Нали така се прави?!

Аз обикновено не използвам цветове. Според мен вниманието най-добре се привлича с добре написан текст.

А ако оттук нататък се появи нещо, г-н Принце, моля, обаждайте се навреме, за да не се намразимЕ взаимно без време ...  :icon_idea:

Аз хубаво ще се обадя, но дано да има кой да ме чуе. А омразата я оставям на вас -- не мен не ми трябва.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Да подобрим общата култура, щото съм сигурна, че троловете оттатък четат тук. Правеха се идиотски опити  за обяснения на "ръката в юмрук" на президента и Хитлер намешаха. Ами да им помогна малко...

https://www.youtube.com/watch?v=XgnXAymPyGE

Надявам се да съм била полезна  :smokin:

Хм, вдигнатият юмрук не идваше ли от гражданската война в Испания и лозунга „No pasaran“?

А нищо чудно да има и по-ранен произход, но не ми се търси из паяжината, честно казано  :cool-1084:
the lamers club honourable member …

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Вдигнатият юмрук е поне още от „Рот фронт“ – Ернст Телман го прави символ на движението през 20-те г. на миналия век.

П.П. Погледнах в Уикипедията – тя казва, че поздрава с вдигнат юмрук германските работници са използвали още в края на 19 век.
« Последна редакция: Август 23, 2020, 15:21:19 от аменеменема »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Както и да го въртите ББ си е класически страхливец.
Може да играе само уредени мачове, немците му наредиха партия и сега е лидер, играе мачлета и бие дузпи до гол.
Страх го е от юмрук и от бай Ставри, само от симитлийския не се плаши.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Хм, вдигнатият юмрук не идваше ли от гражданската война в Испания и лозунга „No pasaran“?

А нищо чудно да има и по-ранен произход, но не ми се търси из паяжината, честно казано

Без да има чак толкоз голямо значение откъде точно идва, но тази снимка – поне според мен! – трябва да остане за българските идни поколения:

:yes-1289:
« Последна редакция: Август 23, 2020, 17:55:46 от Джиджи »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Без да има чак толкоз голямо значение откъде точно идва, то тази снимка – поне според мен! – трябва да остане за българските идни поколения:
Оптимистка!
Какви поколения?
След ББ България си отива "ще Му я счупят".
Други няма да има, след него потоп.
То и при него, ама това е друга тема.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Без да има чак толкоз голямо значение откъде точно идва, то тази снимка – поне според мен! – трябва да остане за българските идни поколения:
Оптимистка!
Какви поколения?
След ББ България си отива "ще Му я счупят".
Други няма да има, след него потоп.

То бива, бива "черен" хумор, ама чак толкоз не бива!  :nuts:
Да оставиш България без бъдещи поколения заради една ПБМ /Проста Банкянска Мутра/?!  :m1708:

А това, че сме почнали да си говорим посредством абревиатури е повече от прекрасно – точно както в пандиза, дето при споменаване единствено на "поредния номер" на некой виц, изпадали в луд смях ...  :cool-1084:

И точно туй може да се окаже последният принос на БМБ към българската история през Лето 2020.

Дай Боже! Амин!!!
« Последна редакция: Август 23, 2020, 18:56:06 от Джиджи »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: buratinob
След ББ България си отива "ще Му я счупят"

Представи си една "демократична атлантическа" коалиция между Цв.Цв., Хр.Ив., и пр. джафкащи като Р.Пл., Р.Хр., Сол.П.  :t0116:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Ако ГЕРБ са първа макар и с малко политическа сила Ицето пак ще си стисне ръката с ББ "в името на вимето", вече го е правил, няма да е различно.
ЦЦ са го качили в асансьора надолу.
Ще чакаме на немците да скъсат атлантическата ориентация и ние за полата на Меркел.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Ицето, от Да БГ не знам, ама коалицията Демократична БГ като нищо.
Затова и питах една фенка на Ицето оттатък ко прайм тогава. Заусуква се.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ако ГЕРБ са първа макар и с малко политическа сила Ицето пак ще си стисне ръката с ББ "в името на вимето", вече го е правил, няма да е различно.

И двамата с НорЧо
продължавате да дрънкате глупости по отношение на Ристю!!!  :t2102:

Напоследък ми се наложи да цитирам народа, който е рекъл: "Който не знай, по-добре да си трай!"

Аз няма да продължавам да наливам в чугунените ви кратуни /въпреки че за това имам ценз!/ информацията от 2015 г. относно бламирането на Проекта за съдебна реформа на Ристю от страна на Борисов и ГЕРБ. :nuts:

Тъй като след този позорен акт в българския парламент, състоял се на 09.12.2015 г., Ристю веднага подаде оставка като Министър на правосъдието, а РаданКъ излезе в опозиция. Какво стискане на ръце, какви 5 лева?!?

Но колкото и да ви набивам това в тиквите, и двамата си оставате "Едно си баба знай, едно си бай" ...

Затуй, ето как изглеждате двамцата отстрани:  ;) :-\

 :giggle-3307:
« Последна редакция: Август 23, 2020, 21:42:24 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ицето, от Да БГ не знам, ама коалицията Демократична БГ като нищо.
Затова и питах една фенка на Ицето оттатък ко прайм тогава. Заусуква се.

Коалицията ДееБъ
ли, Джузепе?  :D
Немай грижа, виж кво съм писАла по-горе ...  :yes-1289:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Коалицията ДъеБъ
 :m1731:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Ирландия иска оставката на своя еврокомисар заради скандал с коронавируса
https://www.manager.bg/politika/irlandiya-iska-ostavkata-na-svoya-evrokomisar-zaradi-skandal-s-koronavirusa
Никакви чекмеджета, без "Ало,Ваньо!".
Само за един купон.
В България даже нямаше да го глобят с 300 лева.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Тъжната истина за българите е, че много от тях харесват типа "Бойко Борисов", защото самите те са инфантилни и коруптни. Помня времето, когато изгряваше звездата на Борисов, по-точно изгряваха му я наши и чужди кукловоди, жени се подмокряха и припадаха на срещи с него, мъже му завиждаха и говореха как щял да ни "оправи", моите аргументи, че тоя идва от престъпните групировки, не стигаха до тефлоновото съзнание на симпатизантите му.

Сигурен съм, че и тук има негови избиратели, от последните 15 години, но не си признават, и даже сочат другите с пръст.
Вие си ги избрахте!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Ако ГЕРБ са първа макар и с малко политическа сила Ицето пак ще си стисне ръката с ББ "в името на вимето", вече го е правил, няма да е различно.

И двамата с НорЧо
продължавате да дрънкате глупости по отношение на Ристю!!!  :t2102:

Напоследък ми се наложи да цитирам народа, който е рекъл: "Който не знай, по-добре да си трай!"

Аз няма да продължавам да наливам в чугунените ви кратуни /въпреки че за това имам ценз!/ информацията от 2015 г. относно бламирането на Проекта за съдебна реформа на Ристю от страна на Борисов и ГЕРБ. :nuts:

Тъй като след този позорен акт в българския парламент, състоял се на 09.12.2015 г., Ристю веднага подаде оставка като Министър на правосъдието, а РаданКъ излезе в опозиция. Какво стискане на ръце, какви 5 лева?!?

Но колкото и да ви набивам това в тиквите, и двамата си оставате "Едно си баба знай, едно си бай" ...

Затуй, ето как изглеждате двамцата отстрани:  ;) :-\

 :giggle-3307:
...тъпо, много тъпо това горното ... оставаше Бойкикев (и той като Станишев без нито един ден работа като юрист и със спрени адвокатски права) да остане министър .... нататък още по-смешно - Ицко в оставка, Задникът "минал в опозиция", заместникът на задника министър, партията му - коалиционен партньор ... ай сиктир...

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
А къде да търся получерен шрифт, тъй като без акценти явно няма да мога да мина?!

На английски му казват bold -- най-лявата иконка на първия ред с иконки :m1728:

...........
..........
......
....мдаааа, за човек, чийто "първи език" е френският, това трябва да е разбираемо, мдаааа ..cooooool

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Публикувам тук тази снимка от оттатък най-вече заради коментара на JRoger /без съмнение – JollyRoger!/.  C:-)

Quote (selected)

Сийка Милева беше конферансие на сбирката.

Лелеее! Е, нЕма такъв бантустан! Кака Сийка се е опнала като уважена изодзадзе!
:b0230:

А който иска да чете и коментира /все едно къде!/, линкът е:

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/geshev-vnesohme-svetlina-tumninata?page=2
« Последна редакция: Август 24, 2020, 15:30:21 от Джиджи »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
"БВП на България, според „Фич“ расте, защото имаме огромна смъртност, раждат се малко деца и хиляди граждани продължават да напускат страната – „Фич“ всъщност каза на Борисов: България умира, народът е беден, управлението е затънало в корупция и пране на пари"

Държаваа Му, повече от толкова не може да се "счупи", да му мислят които ще дойдат след него, ама тогава герберите  в опозиция, ще отворят уста, колкото вратите на "Невски".

Истинската продължителност на живота у нас не е 74 г., както лъже НСИ,а 64 г, скоро няма да има нови пенсионери, кой ще се пенсионира, освен ония, на държавна работа!
Вие си ги избрахте!

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Quote (selected)
скоро няма да има нови пенсионери,
И тогава ще удвоят пенсиите на старите  :ive_got_it-1379:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
...Не Иванчо - отговорил татко му, ти ще ядеш по-малко!
Вие си ги избрахте!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Тази вечер слушах проф. Минеков пред БСТВ.
Подаде оферта на Нинова.
Ще съм любопитен. лидерите се познават И по това, дали могат да отиграят и фалцирана топка от нагъзено положение.
Нека видим.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Тази вечер слушах проф. Минеков пред БСТВ.
Подаде оферта на Нинова.
Ще съм любопитен. лидерите се познават И по това, дали могат да отиграят и фалцирана топка от нагъзено положение.
Нека видим.
Каква е офертата?
И по-любопитно - в качеството на какъв оферира?
Защото последната партия в която участваше беше мегленакуневата, но се фръцна и "омерзен" напусна, когато разбра, че не е в списъка с министри за Баце-2.
От сега действащите протестърски актьори, само Христо Иванов има партия.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Не можах да видя офертата.
Още е рано, БСП трябва да си оправи първо лидерството вътре в партията.
Септември не е добър месец за протести, децата тръгват на училище, ваканцуващите в гръцко още се уригват на узо, по-голямата част от софиянци трескаво прескачат до родните си места да сложат виното и бурканите с туршия.
Виж октомври остава само една каца зеле да се заложи.
Уцелят ли момента могат да му придадат масовост и да оберат каймака.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Тази вечер слушах проф. Минеков пред БСТВ.
Подаде оферта на Нинова.

Ще съм любопитен. Лидерите се познават И по това, дали могат да отиграят и фалцирана топка от нагъзено положение.

Защо пък не?! :D

На Нинова ѝ няма нищо, освен да направи всичко възможно, за да разбута завинаги кочината с прасетата на Герги ...  :too_happy-1067:

Тази вечер слушах проф. Минеков пред БСТВ.
Подаде оферта на Нинова.

Каква е офертата?
И по-любопитно - в качеството на какъв оферира?

Всеки има право да оферира нещо на всекиго другиго, без задължително последното да е офицЯлно. Живеем в свободна държава, БЕ!  :D

Тъй като сепак – рано или късно! – Площадът ще излъчи лидери ... Като не казвам в никакъв случай, че Минеков ще е един от тях ... 

Quote (selected)
От сега действащите протестърски актьори, само Христо Иванов има партия.

Това също няма значение. Но ако се заформи нещо – не казвам кога или от кого! – нищо чудно и Ристю да покани някого /или да бъде поканен!/ в едно бъдещо ОФ.

Което ще е във всеки случай мноо по-добро от сегашната мутрафонска държава на олигарсите и мутрите!!! 

 :0006: :P :0006:
« Последна редакция: Август 25, 2020, 10:14:42 от Джиджи »

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Не помня добре, ама Ристьо не беше ли вече в едно ОФ? Сега друго ли се заформя?

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Не помня добре, ама Ристьо не беше ли вече в едно ОФ? Сега друго ли се заформя?
Това новото ще бъде УФ, съкратено от аман!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Не помня добре, ама Ристьо не беше ли вече в едно ОФ? Сега друго ли се заформя?
Това новото ще бъде УФ, съкратено от аман!
:D

А аз веднага ше ти намеря местния лингвист-езиковед-лексиколог-филолог – аменеменЯма-та,
който ше те убеди немедлено, че

съкращение УФ от "аман" няма!!!  :0004: C:-) :0004:
« Последна редакция: Август 26, 2020, 08:41:11 от Джиджи »

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Не помня добре, ама Ристьо не беше ли вече в едно ОФ? Сега друго ли се заформя?
Това новото ще бъде УФ, съкратено от аман!
Разбирам! Пак ще има предложение за рИформа, но други ще са виновни, че не става.
Параграфа го обясняваше в стария форум, като нещо нормално - не подкрепяш програмата за която помагаш, но работиш за нея, въпреки неодобрението, дълбоко стаено в сърцето ти...
Мъка...

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: ohubohu
Не помня добре, ама Ристьо не беше ли вече в едно ОФ? Сега друго ли се заформя?
Цитат на: ohubohu
Параграфа: "не подкрепяш програмата за която помагаш, но работиш за нея, въпреки неодобрението, дълбоко стаено в сърцето ти..."

Пак ще удари рамо на Тиквата, но с отвращение ...
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Извънредна новина!

Quote (selected)
Министър Данаил Кирилов подаде оставка пред премиера Борисов
26.08.2020, 12:25



Данаил Кирилов подаде оставка като министър на правосъдието след разговор с министър-председателя Бойко Борисов. Това съобщиха от правителствената информационна служба.

Решението на премиера дали да приеме оставката ще бъде взето след разговори с коалиционните партньори.

https://www.24chasa.bg/novini/article/8942733
  :blush-3296:

Някой тук чувал ли е и чел ли е нещо по въпроса, защото аз намерих само тоа пасквил на същото място:

Quote (selected)
Харизанов за оставката на Кирилов: Очаквано, бе най-жестоко атакуван
26.08.2020 16:04

Оставката на Данаил Кирилов беше очаквана, тъй като последния месец беше обект на най-ожесточени атаки. Още повече, че той е в сърцевината на процес, който тепърва стартира и е силно недолюбван от критиците, враговете и конкурентите на ГЕРБ, а именно дебатът за конституционната реформа. 
----------

Не трябва да се забравя обаче, че г-н Кирилов е народен представител. И дори не на поста министър, ако оставката му бъде одобрена от коалиционния съвет, той ще продължи да бъде важна част от юридическата експертиза на ГЕРБ. А това е терен, на който той се справя добре.
  :D :embarrassed-2156: :D

« Последна редакция: Август 26, 2020, 17:02:03 от Джиджи »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
"Не е за вярване, но главният прокурор Гешев, демонстративно използва постулат от масонството в най-важната си публична реч, показана по всички медии... Сега ще ви кажа защо ние сме мафия. Мафия сме, защото внесохме в тъмнината светлина с дела, не с думи, както е и заветът на Апостола на българската свобода Васил Левски.”

Аудиторията вероятно си мисли, че Гешев цитира Левски. Но не е така. Цитат от Левски е „не думи, а дела”

 https://e-vestnik.bg/32880/geshev-upotrebi-masonski-postulati-v-rechta-si-ne-e-sluchayno/
Вие си ги избрахте!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
На Иван Бакалов трябва да се вярва!  :t2030:

Но за жалост аз в момента не мога да коментирам, щото имам да си върша други неща ...  :D

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Това че масоните са обсебили даването на светлина не прави деянието подсъдно.
Първият който е казал "Да бъде светлина!" го знаете.
После като светнало и видял какво е сътворил натирил Светлоносеца на едно място дето не го огрява слънцето и продължил да властва непрозрачно.
Вчера май се разбрахме че всяка власт е дадена от Господ.
Власт да помагаш, власт да пречиш, власт да създаваш или рушиш.
Масонството, както и повечето древни религиозни организации е било създадено да помага и са помагали, после са изгонили светлината и са стигнали до такива като ГешефТ, като настоящият Папа, Вселенският патриарх, Далай Лама и други кухавелници.
Дали ще имат власт зависи от нас.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Тука има една тема, опряна на нещо написано от Доктора. Касае се за принудителното картотекиране на ДНК-то на всеки един от плебса. За сега това се прави нелегално - чрез кръвни тестове и последно с тестовете за Ковида...
Което трябва да влезе в новата конституция като легално действие на властите. Докато в сегашната чл.29, ал.2 постулира неприкосновеността на телата ни. Затуй е сегашният напън да я подменят!

Отделно е, за чий са им ДНК картотекирането. Има и обяснение свързано с 5G и то звучи още по-налудничаво, но технически - реално.

Жалкото е, че тази тема тук остана без внимание. А в следващите месеци точно на тази плоскост ще е атаката срещу нас всички. Основната идея е  провъзгласена отдавана - с намерение да се намали населението на земята с 4/5 (обявено от Тед Търнър - мулти-милиардер)...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Отделно е, за чий са им ДНК картотекирането. Има и обяснение свързано с 5G и то звучи още по-налудничаво, но технически - реално.
Как за чий? Нали през базите данни за "предците" вече си ловят кого им трябва през сравнителните анализи! В момента съдят в САЩ някакъв бивш полицай, който десетилетия наред тероризирал два щата, и ДНК се намирало, ама не могли него да го намерят, щото той като полицай прекрасно бил наясно да не оставя неговото си "официално" ДНК в базите данни. Минало се време, някакъв негов племенник се запътил да търси прадедите си и полицията рекла, я, познат профил, по-точно близо до познат профил. Две-три стъпки в търсене на подходящ по възраст мъжки роднина на племенничето и работата в шише.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Шефът на ЦИК подава оставка заради ГЕРБ
Плъховете почнаха да напускат кораба значи потъва.
ПатрЕотите се опирват да тупкат топката, не са разгледали още мотивите на Барни и не са взели решение.
Работата стана като падането на Берлин.
Битка за всяка секунда на власт, разчитат ДанитУ да им даде няколко дена "за размисъл".
Предната димка за ВНС не можа да изкара цяла седмица.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Плъховете почнаха да напускат кораба значи потъва.

Тя работата вече е ясна, но аз например, нямам никакви намерения да пропускам особеностите в поведението на плъховете. Ако сме живи и здрави, и ако ни се отдаде шанс - ще имаш прекрасна възможност  да се увериш. Най-мноо на този свят мразя мишоци и плужеци..и никога не ги забравям..и не ги пропускам! Ненавиждам приспособленски гниди и в повечето случаи съм в състояние да ги индентифицирам.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Плъховете почнаха да напускат кораба значи потъва.

Тя работата вече е ясна, но аз например, нямам никакви намерения да пропускам особеностите в поведението на плъховете. Ако сме живи и здрави, и ако ни се отдаде шанс - ще имаш прекрасна възможност  да се увериш. Най-мноо на този свят мразя мишоци и плужеци..и никога не ги забравям..и не ги пропускам! Ненавиждам приспособленски гниди и в повечето случаи съм в състояние да ги индентифицирам.

Твърде ниска топка.
ГЕРБ възникна от изхвърлени гниди, там няма никой с предишен авторитет някъде в нещо.
Който и да хванеш няма да сбъркаш, а дали ще му намериш 1,3,5 или 100 прилягвания пред силните на деня е въпрос на статистика, няма практическо значение.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Топката изобщо не е ниска, даже не е и никаква, изпълнението ще предзвика известен дискомфорт. Аз съм била пряк свидетел на изпълнения на левицата и на синдикатите в Италия. Пиаца "Республика" гъррмеше и трестеше и още преди 10 години беше пълна с лица, които биха могли да ми бъдат и деца. Никога не бива да се подиграваш с Маркс, Енгелс и Ленин! Всяка подобна заиграфка осевен бъг в системата, ще носи и мноо политологчски и социологичски скалпове. Отново ще кажа - барате се европейци - тва е ноо хубаво! Не е лошо, помежду другото да се запознаете с Европа....извън праспрес и евроевнусхите медии..

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
...Никога не бива да се подиграваш с Маркс, Енгелс и Ленин! Всяка подобна заиграфка осевен бъг в системата, ще носи и мноо политологчски и социологичски скалпове.
Мисля, че Г. Гергов претворява идеите на Енгелс в пълен обем!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
...Никога не бива да се подиграваш с Маркс, Енгелс и Ленин! Всяка подобна заиграфка осевен бъг в системата, ще носи и мноо политологчски и социологичски скалпове.
Мисля, че Г. Гергов претворява идеите на Енгелс в пълен обем!
Интересна теза, кои Енгелсови идеи претворява Гергов? На ранния Енгелс от времето на "Манифеста", от онзи, дописал и издал третия том или късния? Може да се получи интересна приказка.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Най-сетне!!! :ive_got_it-1379:

Quote (selected)
Остри критики срещу България в Европейския парламент
28 Авг. 2020

Борисов и Гешев не се явиха днес на изслушването в ЕП за корупцията в България, а пред БНР журналистът от "Бивол" – Димитър Стоянов, който участва в заседанието, обяви следното:


"По мое мнение българските власти бяха подложени на унищожителна критика заради начина, по който провеждат съдебната реформа:
– заради личността и действията на главния прокурор; заради липсата неговите действия;
– заради липсата на главен прокурор; заради НЕотчетност при неговата фигура;
– заради липсата на независим орган, който да бъде натоварен с разследването на евентуални престъпления или нарушения от страна на главния прокурор;
– заради неяснотите, които има около бъдещата промяна на Конституцията, която много от панелистите определиха като, меко казано, тревожна."

В профила си във Facebook Стоянов се възмути и от изразяваната позиция от официалните представители на държавата в лицето на външния министър Екатерина Захариева и заместник-главния прокурор Красимира Филипова. "Слушам министър Захариева и прокурор Филипова при изслушването им в LIBE комисията. Не мога да разбера дали тези дами са тежко некомпетентни или лъжат откровено членовете на ЕП! Не че им минава номера, де! Твърдението, че няма намеса на политическата класа в съдебната власт е смехотворно! Убийството на Виктория Маринова било основната причина България да бъде поставяна на срамното 111 място по свобода на словото!
– Но не, Делян Пеевски и монопола му на медийния пазар са основна причина.
– Политиката на Кирил Домусчиев в Нова ТВ е основна причина.
– Европейските пари, които правителството отпуска на свинските медии са основна причина!
– Лицемерие и лъжи – само това могат да покажат българските власти пред ЕП", написа Стоянов в социалната мрежа.

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/ostri-kritiki-sreshtu-bulgariya-evropeyskiya-parlament?page=3

:m1708:
« Последна редакция: Август 28, 2020, 16:33:30 от Джиджи »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Мисля, че Г. Гергов претворява идеите на Енгелс в пълен обем!
Интересна теза, кои Енгелсови идеи претворява Гергов? На ранния Енгелс от времето на "Манифеста", от онзи, дописал и издал третия том или късния? Може да се получи интересна приказка.
Г-н Гергов напомня ноторно известния факт, че Енгелс е бил основен спонсор на Маркс, като за целта е бил върл капиталист. Разбира се, той бил пръв приятел на работническата класа, като междувременно си представял щастието като скъпо бордо. Ухажвал работническата класа, но само два пъти се обвързвал с някакви крайни решения, и двата пъти малко преди те да го освободят от оковите си. Изповядва чистий и светлий комунизъм, но адски внимава да не го прилага прекалено на практика. Чем не Энгелс, скажи мне?!  :smokin:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Quote (selected)
Г-н Гергов ... Чем не Энгелс, скажи мне?!
А тем, например, что тов. Гергова спонсирует ГЕРППП, которому, в силу своей партийной принадлежности, тов. Гергов должен являться ярым оппонентом. Энгельса же спонсировал родной его отец.

А па усвентва Енгелс е написал едно-друго, което се чете и изучава и сега. Изобщо некси е излъгал свето да го заповни.
Единственото, което Герги Гергов некога е писа̀л, са неуспешни контролни в училище и надписи отвътре по стените на тоалетните.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Барни Ръбъл с пълно основание подаде оставка
Тони Филипов, д-р

На пленума на ВСС, една срамна страница в историята на българското правосъдие, магистратите дълго спорили дали да се стартира нова процедура за избор, или да се отхвърли указа на президента и да се прегласува кандидатурата на Гешев. Съдия Атанаска Дишева упорито настоявала за нова процедура. Предложила „две алтернативни решения в един диспозитив”. На което министър Кирилов отговорил: “Никак правно прецизно не е синтактичното тълкуване на морфемите.

Синтаксисът, както знаят повечето от вас, се занимава с изреченията, той е наука за строежа на свързаната реч. Тази наука е непозната в редиците на управляващата партия, в която е прието (по неизбежност!) да се говори несвързано! В конкретния случай синтаксисът е безпомощен, защото имаме струпване на думи без да има изречение. Кирилов казал също: „Някои колеги трябва да платят тайминга на протеста отвън.”

https://reduta.bg/барни-ръбъл-с-пълно-основание/
:0008: C:-) :0008:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Само две днешни новини от оттатък са достатъчни да си отговорим къде живеем.

Quote (selected)
Банкомати в курортите прибират 10-15% такса при теглене
..
Тъй като Euronet уведомява предварително потребителя при какви условия ще тегли суми от техен банкомат, то нарушения в случая формално няма. В такъв смисъл са и становищата на БНБ и НАП, цитирани от "Медиапул".

https://www.segabg.com/hot/category-economy/bankomati-kurortite-pribirat-10-15-taksa-pri-teglene

Quote (selected)
Съдът: Медийният шум е навредил на хората, а не течът на данни от НАП

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/sudut-mediyniyat-shum-e-navredil-na-horata-ne-techut-na-danni-nap

Република Мафия.
По конституция парлаМЕНТАрна.
Чекайте Евросъюза да ни оправи.
Колкото ни оправиха османлиите, после немците, после руснаците.
"Времетоблатото е наше!"
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
А тем, например, что тов. Гергова спонсирует ГЕРППП, которому, в силу своей партийной принадлежности, тов. Гергов должен являться ярым оппонентом. Энгельса же спонсировал родной его отец.

А па усвентва Енгелс е написал едно-друго, което се чете и изучава и сега. Изобщо некси е излъгал свето да го заповни.
Единственото, което Герги Гергов некога е писа̀л, са неуспешни контролни в училище и надписи отвътре по стените на тоалетните.
Е, па ти сега и брада ще поискаш да си пусне за по-пълна прилика!  :nuts:
Впрочем, татюто на Енгелс също нещо бил несъгласен със сина си, така че ако приемем ГЕРБ за отроче, а ГГ за татю, нещата пак си идват на мястото.
А светът би трябвало да изучи новия икономически опит с приватизацията на Панаира и да го запомни, бетер "Капиталът".  :smokin:
« Последна редакция: Август 28, 2020, 20:22:14 от Ной »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Неведнъж съм забелязвал, че по време на влошаването на социалната ситуация в една или друга държава (а през последните години има много такива утежнения) творбите на Карл Маркс изведнъж стават рязко актуални. Дискусиите започват по темата „дали е или не“, „горните класи не могат, но долните класи не искат“ (между другото, това е от творбите на Ленин, а не на Маркс) и т.н.
https://pogled.info/svetoven/marksizmat-i-revolyutsiyata-opit-za-strukturno-osmislyane.119831
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Quote (selected)
ако приемем ГЕРБ за отроче, а ГГ за татю
Убратното йе: ГЕРБта дава на другара Герги леп и мас (а той се отблагодарява засега с политуслуги).

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
ако приемем ГЕРБ за отроче, а ГГ за татю
Убратното йе: ГЕРБта дава на другара Герги леп и мас (а той се отблагодарява засега с политуслуги).
Не се знае.
В природата крава от теле не бозае, ама при нас кое ни е наред че и това да е.
ЕС е вреден за вашето здраве!