Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 25, 2024, 18:39:21

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1861448 пъти)

0 Потребители и 113 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4800 -: Май 11, 2021, 18:40:11 »
царски офицери, ятаци, парламентаристи, овчари, политически неправилни във всички времена.

Aaa, не на нас тея! Такава рода е мечта на всеки. Каквото и да дойде, все си от правилния сой. Или ще имаш рода партизанин при соца, или царски офицер след 10-ти, или овчер след новия 9-ти - се ще си на кяр.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4801 -: Май 11, 2021, 18:46:09 »
Quote (selected)
Не зная дали да се определя като кошмарен микс, ама в семейството имам трите монотеистични религии, царски офицери, ятаци, парламентаристи, овчари, политически неправилни във всички времена.

Не знам дали си даваш сметка, но аз подобно твърдение при добри изходни данни съм абцелютно в състояне да го проверя. Не вярвам да ми ги дадеш, обаче. Няколко пъти ти подсказах с какво съм се занимавала, ако имаш подобаващ инстинкт зна самосъхрание..ще се опиташ поне да не преувеличаваш българската си величавост..Всеобхвтаната картинка, която по-горе ни обрисува не същестуава в  родните анали
« Последна редакция: Май 11, 2021, 18:52:05 от Aсол »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4802 -: Май 11, 2021, 18:48:46 »
ние не сме страна на концепциите, ние сме страна на вождовете

Не разбрах кой го е написал, но  е в десятката.
Та се сетих за старият лаф
Посредствените хора обсъждат личности, гениалните - концепции.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4803 -: Май 11, 2021, 18:53:57 »
Дами,

бъдете по-мъдри от мъжете в този форум, моля.
the lamers club honourable member …

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4804 -: Май 11, 2021, 18:56:20 »
Quote (selected)
Посредствените хора обсъждат личности, гениалните - концепции.
Тръмпославо, тъй както съм седнал, мож ли ми опсъди ена концепция?

Примерно за посткапитализма, дето спорет теб фмомента ни се явява околна среда?

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4805 -: Май 11, 2021, 18:58:07 »
Асол, да си кажа и аз.
89та година станах член на БКП. На 1.11.
Никога не възприех БСП.
Когато 93-4та, не помня точно, ми отправиха предложение да ме направят кмет на селото, а после депутат, отговорих.
Аз съм влязла в БКП, а не в БСП, и не мога да участвам в разграждането и разграбването на това, което моите родители са градили.
Всичко е въпрос на теоретична и идеологическа подготовка.
Отличникът си е отличник.
Някои и след тридесет години не могат да схванат разликата.
« Последна редакция: Май 11, 2021, 19:04:42 от Алиса .. »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4806 -: Май 11, 2021, 18:58:19 »
Не знам дали си даваш сметка, но аз подобно твърдение при добри изходни данни съм абцелютно в състояне да го проверя. Не вярвам да ми ги дадеш, обаче. Няколко пъти ти подсказах с какво съм се занимавала, ако имаш подобаващ инстинкт зна самосъхрание..ще се опиташ поне да не преувеличаваш българската си величавост..Всеобхвтаната картинка, която по-горе ни обрисува не същестуава в  родните анали
Значи аз съм твоя кошмарен микс!  :m1277:
Аз не преувеличавам българската си величавост, аз се радвам на всеки един от хората в живота ми, защото те са част от канавата на обществото, което ти наричаш Кочината. Докато аз съм жива и ги помня, те са живи и България е жива.
Какво трябва да ми подсказва "инстинктът ми за самосъхранение" - да се отрека от половината? От една трета? Две трети? Защо ти са моите изходни данни? Какво ще ги правиш после, когато всичко това се потвърди до последната буквичка?
Абе вие в БСП-то освен да правите досиета, работа някаква нямате ли си? Сега става ясно защо Нинова отказа мандата, нямала е досиета готови! Как ще да управлява държава, в която има такива неприличия като мен, дето не са чистокръвни в девето коляно!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4807 -: Май 11, 2021, 18:59:32 »
Кво да съм мъдра!? Че Талев като интерниран е бил в  нашия дом!? Че прадедовците ми по майчина линия са били кой обесен, кой в Диарбекир, кой при Плевен. Че родата на баща ми са били давени по шлеповете/дето това не било верно/ и моят дядо е завършил ВСВ като победител. Тва съм аз - комбинация от пишманбуржоа и мръсни комунезе! От нищо не се отричам! Двете си живеят доста добре около 50 години и секи скакалец събужда дявола в тях..и в двете страни. Не забравай, че тези хора имат наследници и внуци!

67, не те прочетох. Отдавна е досадно. Не чета чаршафи! На теб очеизвадно ти е голям проблем да се изразяаш кратко и ясно. Ще ме извиниш, ама още като видя "декара" постинг дори не си правя труда. Мааму стара, нали уж Божем си инженер!? Точно, ясно и по същество! :nuts:
« Последна редакция: Май 11, 2021, 19:08:03 от Aсол »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4808 -: Май 11, 2021, 18:59:41 »
ние не сме страна на концепциите, ние сме страна на вождовете

Не разбрах кой го е написал, но  е в десятката.
*скромно*  :t1813: Аз.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4809 -: Май 11, 2021, 18:59:42 »
Тръмпославо, тъй както съм седнал, мож ли ми опсъди ена концепция?

Примерно за посткапитализма, дето спорет теб фмомента ни се явява околна среда?
Eeeee
БЪди реалист. Те ф Давос запецнаха по темата ....... :smokin:
И то съфсем ф началото. Ф "рестарта"

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4810 -: Май 11, 2021, 19:00:22 »
Врекажчо, а кой ти каза, че съм гениална.
Или ти сам го разбра?
Излъгал си се.
Не съм  :t26157:

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4811 -: Май 11, 2021, 19:00:38 »
Quote (selected)
Церемония по приемственост в изпълнителната власт ще се състои на 12 май 2021 година в Гранитната зала на Министерския съвет, съобщиха от пресцентъра на кабинета.

Допълнителна информация, включително снимки и видео от церемонията, ще бъдат предоставени на медиите от Правителствената информационна служба след края на събитието, пише в съобщението.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4812 -: Май 11, 2021, 19:02:09 »
*скромно*  :t1813: Аз.

Браво! :t2015:
Ето това е гениално

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4813 -: Май 11, 2021, 19:03:32 »
царски офицери, ятаци, парламентаристи, овчари, политически неправилни във всички времена.

Aaa, не на нас тея! Такава рода е мечта на всеки. Каквото и да дойде, все си от правилния сой. Или ще имаш рода партизанин при соца, или царски офицер след 10-ти, или овчер след новия 9-ти - се ще си на кяр.
Хади ся, яко се позамие всеки един от нас, няма начин да няма такава рода! При това количество население - всички сме роднини в някаква степен!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4814 -: Май 11, 2021, 19:03:40 »
Quote (selected)
Ако ще се води социална политика , която да подпомага пенсионерите по бедност, тя не бива да се прави през пенсионното осигуряване, а със социално подпомагане (които Нинова нарича подаяния).

Гледам по следобедно време Памфуций, след първо второ трето и благодарствено уригване ( не знам дали е почнал с молитва яденето) е снесъл опорката.
Като искаш да ловиш риба на бастун първо размътваш водата!
Може да не ти се вярва, но пенсиите са в основата на социалното подпомагане - поне така са възникнали и това е била първоначалната идея.
После такива Иксперти са успели от помощ да го превърнат в тежест.
Онова Разделяй и владей  вярвам го помниш.
Пенсионерите по бедност както ги чемберосваш са били и трудещи се в бедност.
В така харесваното от теб настояще, ако днес има беден кандидат пенсионер той е следствие от 30 години буквално рязане на права.
Идеята е добра! :th_up:
Пенсият малка, прехвърляме топката на"социалното подпомагане" което у нас е фикция и стигаме до:
Беден си щото си прост  и оня горе ( и неговия пророк ББ ) не те харесват!
По нашенски  - модерират те!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4815 -: Май 11, 2021, 19:06:57 »
Quote (selected)
Че родата на баща ми са били давени по шлеповете/дето това не бирло верно/ и моят дядо е завършил ВСВ като победител.
Пък не била потомствена комунистка.
Издънка невям?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4816 -: Май 11, 2021, 19:10:14 »
Може да не ти се вярва, но пенсиите са в основата на социалното подпомагане - поне така са възникнали и това е била първоначалната идея.
Буратино, мисля, че с Памфуций говорите за различни неща.
Пенсията за прослужено време и пенсията по болест или поради недостатъчен трудов стаж би трябвало да са от различни източници, тъй като механизмът на събиране на средствата за тях е различен.
Поради всеобщата бедност у нас разликата е толкова минимална, ако изобщо съществува, че всичко се омешва в голямата тава.
Пенсията за прослужено време следва да е финансирана от пенсионни отчисления, пенсията по болест е от социалните програми на държавата, значи е данъчно перо.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4817 -: Май 11, 2021, 19:10:44 »
Пенсият малка, прехвърляме топката на"социалното подпомагане" което у нас е фикция

Ся, ако трябва да бъдем напълно екзактни, първите проблеми с пенсийте направи Луканов. След него вече тъпотиите в цялостната концепция и функциониране на новата пенсионна система такова таковата на пейзажа.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4818 -: Май 11, 2021, 19:10:53 »
Какво социално подпомагане, когато в България социалната държава е отрязана от корен с вердикт. План Ран-Ът, гарант за спазването на който е партията, която го подписа. БСП.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #4819 -: Май 11, 2021, 19:11:46 »
Аз, Бонго, не съм от потомствените червени! Аз, Бонго, съм кошмарен ваш микс! И мога да го докажа на всичкото отгоре... :bigok:
п. п. Напирате се да излезете от цървулите си нон стоп. Мама за разлика от тате не е знаела какво са туй цървули. Но и мама и тате са учили и са се старали да бъдат полезни за Роднита, която днес е ...Кочина

Доколкото зная за последен път прадядо ми е носил цървули през 1879 г. на път към Пловдив от Диарбекир. И не са били точно цървули, а приспособени всякакви подръчни парцали, овързани с върви - нещо като навуща, ама не съвсем.
Я кажи, Асолче , дето си потомствена русофилка - имаш ли си наследствен самовар. Ние си имаме - тая година ще навърши 125 години.  :smokin:
« Последна редакция: Май 11, 2021, 19:17:46 от Памфуций »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4820 -: Май 11, 2021, 19:15:47 »
социалната държава е отрязана от корен с вердикт.

"Социалната държава" е поредната буржоазна уйдурма, като "разделението на властите". Държавата е социално образувание, следователно, ако има социална държава, трябва да има и химична химия и физична физика. Чат ли си?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4821 -: Май 11, 2021, 19:16:10 »
Доколкото зная за последен път прадядо ми е носил цървули през 1879 г. на път към Пловдив от Диарбекир. И не са били точно цървули, а приспособени всякакви подръчни парцали, овързани с върви - нещо като навуща, ама не съвсем.
Я кажи, Асолче , дето си потомствена русофилка - имаш ли наследствен самовар. Ние си имаме - тая година ще навърши 125 години.  :smokin:
А, на прадядо ми цървулите се пазят в Пловдивския етнографски музей, истински цървули са, защото е бил чобанин. Мога да ходя да си ги гледам даже без пари.

Със самовара направо ми натири хорса у ривъра - аз имам наследствен турски хромел, мели кафе и черен пипер, и е на повече от 119 години, но не знам точно на колко. Значи съм потомствено туркофилче, егати номера! Какви неща научава човек за себе си по форумите! :smokin:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4822 -: Май 11, 2021, 19:18:19 »
Впрочем, искате ли нова тема за служебното правителство или да си кесим тук?
На мен ми хареса избора за министър на отбраната, печен, варен, в ООН фърган и още млад!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4823 -: Май 11, 2021, 19:19:09 »
Quote (selected)
Церемония по приемственост в изпълнителната власт ще се състои на 12 май 2021 година в Гранитната зала на Министерския съвет, съобщиха от пресцентъра на кабинета.

церемонията ще премине ф следния рет:

1. Церемониалмайсторът, облечен ф традиционната си хермелинова мантия 3пъти тропва по гранитогреса с Жезъла на Приемствеността.
2. Бифшият Премиер излиза три крачки напрет од стройната редица на членовете на Бифшето Правителство и бръква с десната си ръка ф десния джоб.
3. Едновременно с него Новият Премиер излиза три крачки напрет од стройната редица на членовете на Новото правителство и вади десната си ръка од десния джоб.
4. Бифшият премиер вади од десния си джоб Ключа од Електрическото Табло на Министерския съвет и с поклон протяга съдържащата Ключа десна ръка към протегнатата да приеме Ключа десна ръка на покланящия се Ноф Премиер.
5. При поклоните Двамата Премиери си чукват главите, слет което одскачат ена крачка назат и пофтарят операцията.
6. Двамата Премиери потретват операцията, а слет тва се извършва самото предаване на Ключа од Таблото.
7. Двамата Премиери се врътват кръгом и се връщат фредиците на респективните си правителства.
8. Церемониалмайсторът дава сигнал за музикален сигнал.
9. Музикален сигнал.
10. Край на церемонията, фсички участници се разотиват по къщите си.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4824 -: Май 11, 2021, 19:20:14 »
А, на прадядо ми цървулите се пазят в Пловдивския етнографски музей, истински цървули са, защото е бил чобанин. Мога да ходя да си ги гледам даже без пари.

То е ясно. На чичо ти пушката е в Музея на революционното движение, а на вуйчо ти офицерската сабя къде е? Направо ти завиждам. Все си наследник на активни борци.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4825 -: Май 11, 2021, 19:21:58 »
церемонията ще премине ф следния рет:
...
10. Край на церемонията, фсички се разотиват по къщите си.
И защо тогава целия масраф? Нъл някой трябва да обгрижва таблото? Поне един дежурен остави!

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4826 -: Май 11, 2021, 19:23:16 »
Забраната медиите да присъстват е наистина прецедент в новата ни история.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #4827 -: Май 11, 2021, 19:23:48 »
А, на прадядо ми цървулите се пазят в Пловдивския етнографски музей, истински цървули са, защото е бил чобанин. Мога да ходя да си ги гледам даже без пари.

Със самовара направо ми натири хорса у ривъра - аз имам наследствен турски хромел, мели кафе и черен пипер, и е на повече от 119 години, но не знам точно на колко. Значи съм потомствено туркофилче, егати номера! Какви неща научава човек за себе си по форумите! :smokin:

Нашият самовар е останал от времето, когато другият дядо е учил в Киевската духовна академия - подарък му е за завъшването, та съм по-скоро укрофил  :nuts:

За Отврат - саби, кортици, че и един револвер със седефена дръжка - пазим си ги. Дълго време бяха зазидани в едно мазе  :smokin:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4828 -: Май 11, 2021, 19:25:26 »
И защо тогава целия масраф? Нъл някой трябва да обгрижва таблото? Поне един дежурен остави!
Очаквам стечение на годините церемонията да се изглади одкъм бъгове.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4829 -: Май 11, 2021, 19:26:49 »
А, на прадядо ми цървулите се пазят в Пловдивския етнографски музей, истински цървули са, защото е бил чобанин. Мога да ходя да си ги гледам даже без пари.

То е ясно. На чичо ти пушката е в Музея на революционното движение, а на вуйчо ти офицерската сабя къде е? Направо ти завиждам. Все си наследник на активни борци.
Какво да ги правя, все са се врели на горещи места! Чобаните са били от най-спокойните сред групата! Най-известната пушка в семейството е на прапралеля ми. Тя била неомъжена до към двайсети и третата си година, защото яздела по мъжки и стреляла най-добре в родата. После я омъжили в Албания, предполагам само там се е намерил някой курназ или поне незнаещ с какво се задомява. Правнукът й учи в българска военна академия, така се запознахме.
А офицерската сабя на прачичо ми е при внука му, който сега е офицер. Наследник та дрънка, прекрасен човек! Кръстен на дядо си с най-монархичните имена възможни.
Абе стандартна българска конфигурация, просто се огледай.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4830 -: Май 11, 2021, 19:28:56 »
"Социалната държава" е поредната буржоазна уйдурма, като "разделението на властите". Държавата е социално образувание, следователно, ако има социална държава, трябва да има и химична химия и физична физика. Чат ли си?„

Отврате, днес ме умори.
Социална държава има в страните от Западна Европа.
Държавата поставя един екзистенц минимум на стандарт на живот, и ако пенсията ти е по малка, ти се доплаща до този минимум, който съвсем не е минимален,. За да можеш да живееш достойно.
Същото е и с минималната работна залата, семейни добавки и всякакви други добавки, долащане на наемите на пенсионерите, ако не и плащане в пълен размер.
Помощти през зимният период за парно и отопление на семейства, с по нисък доход. На тока, по тнар обществен договор
И др.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4831 -: Май 11, 2021, 19:29:14 »
Нашият самовар е останал от времето, когато другият дядо е учил в Киевската духовна академия - подарък му е за завъшването, та съм по-скоро укрофил  :nuts:

За Отврат - саби, кортици, че и един револвер със седефена дръжка - пазим си ги. Дълго време бяха зазидани в едно мазе  :smokin:
Такива да ги нямаме -тогава Украйна е била провинция на  края на империята, значи си русофил, къде ще ходиш!  :0005:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4832 -: Май 11, 2021, 19:30:28 »
Пък не била потомствена комунистка.
Издънка невям?
Мама няма да е на твоето мнение  :smokin:
Иначе на баба ми най-големият  брат 23 година е избягал в Аржентина...за да не го удавят. Допреди петнадесет  години пишеше...но човекът почина. Най-големият надживя всички по-малки от него. Синът му знае някакъв  български, но много рядко се свързва вече с нас

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4833 -: Май 11, 2021, 19:31:05 »
Каква церемония?
Нали ще има нови избори?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4834 -: Май 11, 2021, 19:38:44 »
Социална държава има в страните от Западна Европа.

ОК, отврат излезе за малко, но ще му го предам сериозно, за да не се разсмее.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4835 -: Май 11, 2021, 19:42:20 »
Имаме си самовар, Бонго. Същият ни е даден като подарък от Анатолий Левыкин, от Ленинград, работещ в город Тула по онова време. Съвсем истински е и с произход  от 1974 година. Самоварът е още жив и още работи :nuts:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4836 -: Май 11, 2021, 19:44:51 »
Quote (selected)
Буратино, мисля, че с Памфуций говорите за различни неща.
Пенсията за прослужено време и пенсията по болест или поради недостатъчен трудов стаж би трябвало да са от различни източници, тъй като механизмът на събиране на средствата за тях е различен.

Ами не!
Осигуряването е идея за помощ на човеци дето не могат да си изкарат ежедневните дажби.
По болест, по старост или по руса глава.
Последващото деление цели разделение на нуждаещите се и прехвъряне на грижата за тях на различни институции с идеята всяка от тях да поеме нещо и много от нуждаещите се да останат извън защита.
Формалните критерии са именно такива.
Стар, но не достатъчно болен, болен но не достатъчно работил....
Идеята е официално да има предпазна мрежа срещу бедност и социално изключване, но да е с големи дупки и да не задържа много "потребители".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4837 -: Май 11, 2021, 19:54:57 »
Същият ни е даден като подарък от Анатолий Левыкин, от Ленинград, работещ в город Тула по онова време

Той да не е от онея, дето отгоре ги помпат с ботуш? Но ако е от Тула, гарантирано в него има части за едно ТТ.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #4838 -: Май 11, 2021, 19:56:45 »
Такива да ги нямаме -тогава Украйна е била провинция на  края на империята, значи си русофил, къде ще ходиш!  :0005:

И да, и не. Точно през 1896 руската цензура, частично отменя Емския указ, и зарешава частично публикации на малоруско наречие. В България Иван Шишманов вече е женен за Лидия, дъщерята на Михайло Драгомиров, украинския професор по славистика. Т.е. в България вече има яснота, че "Великорусия" и "Малорусия" не са баш едно и също. Още Ботев го е отбелязал:


Асолче, тоя съветски самовар от Тулския завод лети ли? Поне стреля ли?

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4839 -: Май 11, 2021, 20:06:24 »
„Осигуряването е идея за помощ на човеци дето не могат да си изкарат ежедневните дажби.
По болест, по старост или по руса глава.„

Осигуряването си е осигуряване.
Ти сам си осигуряваш старините, и това не е нито помощ, нито подаяние, нито благодеяние.
Вноските, които внасяш всеки месец в пенсионно осигурителен фонд, този ФОНД действа като инвеститор, и инвестира твоите пари в дългосрочни икономически и финансови проекти, като строителство на заводи, хотели, или други обекти, печалбата от които ще е след години. От тази печалба се излаща по късно и твоята пенсия.
Т.е. ти си вложил пари, и след години получааш дивиденти за вложените средства.
Такъв е принципът на пенсионното осигуряване.
Друг е въпросът, как се стопанисват и управляват тези фондове.
При липса на държава, която да гарантира дейността на фондовете,  фондовете стават разграден двор за мошенничества и измами.
После казват, Пари няма
Социалната пенсия е нещо друго.
Там вече обществото се намесва за осигуряване на някакъв екзистенц минимум на неосигурените.
На Запад нямат социални пенсии.
При нас това е остатък  от времето на социализма, но докога ще действа, не се знае.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4840 -: Май 11, 2021, 20:23:49 »
Същият ни е даден като подарък от Анатолий Левыкин, от Ленинград, работещ в город Тула по онова време

Той да не е от онея, дето отгоре ги помпат с ботуш? Но ако е от Тула, гарантирано в него има части за едно ТТ.

Атомна енергетика инженер

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4841 -: Май 11, 2021, 20:25:52 »
Атомна енергетика инженер

Не, бе, за самовара те питам. Нали има едни, дето ординарците ги помпат отгоре с ботуш. По фюлмите.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #4842 -: Май 11, 2021, 20:27:21 »
Ами не!
Осигуряването е идея за помощ на човеци дето не могат да си изкарат ежедневните дажби.
По болест, по старост или по руса глава.
Последващото деление цели разделение на нуждаещите се и прехвъряне на грижата за тях на различни институции с идеята всяка от тях да поеме нещо и много от нуждаещите се да останат извън защита.
Формалните критерии са именно такива.
Стар, но не достатъчно болен, болен но не достатъчно работил....
Идеята е официално да има предпазна мрежа срещу бедност и социално изключване, но да е с големи дупки и да не задържа много "потребители".

Ти да не си от партията на Марешки, бре?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4843 -: Май 11, 2021, 20:31:58 »
Не съм им чел програмата, има си основни правила за социални действия.
Не  е невъзможно и Марешки да е успял да ги проумее, също така недоумявам как за Памфуций от когото съм чел доста читави неща това е тера инкогнита.
« Последна редакция: Май 11, 2021, 20:44:07 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #4844 -: Май 11, 2021, 20:42:25 »
Не съм им чел програмата, има си основни правила за социални действия.
Не  е невъзможно и Марешки да е успял да ги проумеме, също така недоумявам как за Памфуций от когото съм чел доста читави неща това е тера инкогнита.

Кои са тези "основни правила"?
Разсъждаваш с категориите от едно време, когато имаше ДОО, а не осигурителни вноски.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8813
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4845 -: Май 11, 2021, 20:43:30 »
Вноските, които внасяш всеки месец в пенсионно осигурителен фонд, този ФОНД действа като инвеститор, и инвестира твоите пари в дългосрочни икономически и финансови проекти, като строителство на заводи, хотели, или други обекти, печалбата от които ще е след години. От тази печалба се излаща по късно и твоята пенсия.
И какво става с твоята пенсия, когато бизнесите в които фондът е инвестирал, фалират? Айде да не фалират, ама както сега е криза, и не дават тая година дивиденти, а, една-две години няма да ядеш, ще чакаш да отмине кризата, та пак да дойде пенсията?! Питай Бъч, как е в страната на победилия капитализъм, на който му изгори пенсията, един голям кашон, и под моста.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4846 -: Май 11, 2021, 20:47:26 »
Quote (selected)
Разсъждаваш с категориите от едно време, когато имаше ДОО, а не осигурителни вноски.

Пенсионното осигуряване и другите социални дейности са далеч във времето и пространството преди ДОО.
Осигурителните вноски, са поредното изопачаване на идеята за осигуряване.
Първите пенсии са били за държавни служители без никакъв принос към бюджета даже източващи го.
Идеята и реализацията са съвсем различни неща.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4847 -: Май 11, 2021, 20:51:17 »
На Запад фондовете обикновено  инвестират в недвижима собственост.
В строителство на обществени сгради, които държавата наема за учреждения, институти, министерства,  и плаща наеми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4848 -: Май 11, 2021, 20:54:29 »
На Запад фондовете обикновено  инвестират в недвижима собственост.
В строителство на обществени сгради, които държавата наема за учреждения, институти, министерства,  и плаща наеми.
В кулите близнаци? :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4849 -: Май 11, 2021, 21:09:47 »

На Запад нямат социални пенсии.
При нас това е остатък  от времето на социализма, но докога ще действа, не се знае.
Не знам кой "запад" имаш предвид. От моята страна на Атлантика се дават социални пенсии за старост. Маса народ си докараха възрастните родители и последните получават пенсия (някъде $7-$800 месечно. Не я знам точната сума. Сигурно зависи от щата), медикал, дентал, че и социални жилища им дават (с редуциран наем), помощи за отопление... Дават се помощи и за хора които нямат възраст за пенсия. Още помня, като дойдох президентът Клинтън отряза получаването на помощи от социално слаби до 5 години. Явно дотогава не е имало ограничение. Цял живот на социалка.
Тукашните социални пенсии от какво са остатък?
Не е необходимо да си живял на запад, за да знаеш отговора. Google върши работа.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4850 -: Май 11, 2021, 21:12:53 »
За социализъма на САЩ не говорим.
За Европа става дума.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4851 -: Май 11, 2021, 21:21:08 »

Първите пенсии са били за държавни служители без никакъв принос към бюджета даже източващи го.

Едни от първите пенсии в БГ са били за железничарите. Би трябвало да имат принос към бюджета, макар винаги са били държавни. Поне от освобождението.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4852 -: Май 11, 2021, 21:25:09 »
Едни от първите пенсии в БГ са били за железничарите. Би трябвало да имат принос към бюджета, макар винаги са били държавни. Поне от освобождението.
Да кажем че България не е откривател на пенсиите.
Май още по фараонско време държавните хора след като са ставали нетрудоспособни са били подобаващо осигурявани със земя или други благини.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2748
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4853 -: Май 11, 2021, 21:29:29 »
Мама няма да е на твоето мнение  :smokin:
Иначе на баба ми най-големият  брат 23 година е избягал в Аржентина...за да не го удавят. Допреди петнадесет  години пишеше...но човекът почина. Най-големият надживя всички по-малки от него. Синът му знае някакъв  български, но много рядко се свързва вече с нас

стига бе....
почва да става странно

По-големия брат на баба ми, Георги, избягва в Аржентина след като почват да избиват приятелите му из София след 1923та.
След перипетии се основава в Чако, Резистенс..... има син и четири дъщери.....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4854 -: Май 11, 2021, 21:54:31 »
За социализъма на САЩ не говорим.
За Европа става дума.
В Европа е същото положение.
И долу-горе същите суми пари които споменава Butch.
Изключение са само източните бивши соцове, но и между тях има значителни разлики.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1227
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4855 -: Май 11, 2021, 23:54:31 »
Може да не е по темата, но вие ме върнахте в старите времена...Бил съм 14-15 годишен. При един обстоен преглед на тавана на дядовата къща намерих част от екипировката на прадядо ми - револвер, кортик и щик (т.е. нож). Бил е подофицер, изкарал е 3те войни от 12та до 18та, 2 пъти е раняван. Не можах да ги опазя - показах ги на сестра ми, а тя беше малка тогава.....писна и хукна при дядо: бате има пистолет! Дядотото ги конфискува и оттогава не се знае къде са. Жалко.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4856 -: Май 12, 2021, 00:28:09 »
Имаме си самовар,...Съвсем истински е и с произход  от 1974 година. Самоварът е още жив и още работи :nuts:
Какво означава "жив и още работи"? Класическият самовар е метална тенджера за подгряване, набучена  в метална горивна камера. Тая несложна конструкция,  стига да е направена от читави материали,   позволява съдинката да служи верно и предано поне 150 - 200 години.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8813
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4857 -: Май 12, 2021, 08:32:23 »
България сама е предложила да бъде домакин на регионално координационно присъствие на НАТО в Черно море! Турска военна колона вече влезе на територията на България. Всичко това в тайна, докато ни баламосваха с глупости, но това е гласувано от сегашния 45-ти парламент, пак тайно!
« Последна редакция: Май 12, 2021, 08:46:42 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4858 -: Май 12, 2021, 09:03:32 »
Прочее, обявиха новото правителство. Май наистина то ще концентрира усилията си в изборите и нищо друго.

И аз си мисля, че така ще стане.
В момента БСТВ предава смяната на караула в МС

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8813
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4859 -: Май 12, 2021, 09:16:26 »
Нещо като Герджиков 2.  :lol:
Да не забравите да гласувате!  ;)