Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 19:32:34

Автор Тема: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно  (Прочетена 164346 пъти)

0 Потребители и 14 Гости преглежда(т) тази тема.

AnonimusBG

  • Гост
Нервите изглеждат добре.
Не разбрах по какъв повод е картинката7

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Нервите изглеждат добре.
Не разбрах по какъв повод е картинката7
Абе наложи ми се да влача едни тежки постове до Джиджината тема за преводите, ама направо щях да се изкиля!  :nuts: А и докторското съсловие ми е рекло да не пия кафе, та сутрин съм още по-зла!

AnonimusBG

  • Гост
Не се коси.
Живее се и без кафе.
Аз бая години само го мириша.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Нервите изглеждат добре.
Не разбрах по какъв повод е картинката

Не ти и трябва, това са нервите на Ной – от въжета!!!

А моите вече станаха от стомана ...   :t0174:

Anyway, правилно решение, Ной  :0007:

Защото сичките тейзи простотиЙ  са единствено за т.нар. "езикова тема" – и си помислѝ добре, защо са кавичките ...

« Последна редакция: Март 05, 2021, 18:00:37 от Джиджи »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Живее се и без кафе.
Аз бая години само го мириша.
Без кафе ще го преживея. Но при опит да ми се забрани шоколада, не отговарям за последствията, держите меня семером, дето вика един братски нам народ!  :0005:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Защото сичките тейзи простотиЙ  са единствено за т.нар. "езикова тема" – и си помислѝ добре, защо са кавичките ...
Чудо мое природно, виж как се  казва темата  :m1273:
А за римляните като простотий май требе да си имаме отделна тема за колекция! Неотдавна срещнах един Идей, ма пуста неграмотност, бяха го писали с малка буква!
« Последна редакция: Март 05, 2021, 18:10:29 от Ной »

AnonimusBG

  • Гост
Аз минах само на горький шоколад.
И се оказа че е просто супер.
Особено с добавки като перец чили, морска сол и други такива изгъзици.

P.S. Lindt беше началото, но се появиха и доста руски изгъзици/
« Последна редакция: Март 05, 2021, 18:20:03 от AnonimusBG »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Защото сичките тейзи простотиЙ  са единствено за т.нар. "езикова тема" – и си помислѝ добре, защо са кавичките ...
Чудо мое природно, виж как се  казва темата
Така де, от утре там очаквам въпроси, а и попържане защо е "Джиджи донт ноу", а не ...

Естествено, щ'ти докладвам ...

Quote (selected)
А за римляните като простотий май требе да си имаме отделна тема за колекция! Напоследък срещнах един Идей, ма пуста неграмотност, бяха го писали с малка буква!

Пускай новата тема за "римляните като простотий" по-бързо, pls., но пак там, за да си бъдат една до друга.
Щото от фчерашните и днешните простотиЙ веке едва ли не получиФ комплекС ... 


« Последна редакция: Март 05, 2021, 18:45:40 от Джиджи »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Пускай новата тема за "римляните като простотий" по-бързо, pls., но пак там, за да си бъдат една до друга.
Довечера, че сега съм до уши в работа! Обещавам! Мислете за по-джиджено заглавие!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Пускай новата тема за "римляните като простотий" по-бързо, pls., но пак там, за да си бъдат една до друга.

Довечера, че сега съм до уши в работа! Обещавам! Мислете за по-джиджено заглавие!

No way, тъй като поне аз не знам за какво иде реч ...

Но така или иначе, по заглавията ти си "first" – да цитирам Butch от снощи, въпреки че аз лично ти отнех титлата, ранка или пагона на "заклет преводач" ...  :t23145: 

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Но така или иначе, по заглавията ти си "first" – да цитирам Butch от снощи, въпреки че аз лично ти отнех титлата, ранка или пагона на "заклет преводач" ...  :t23145: 
"Заклет преводач е преводач, отговарящ на изискванията и одобрен от Консулски отдел на МвНР за извършване на официални преводи към определена агенция. Такъв преводач получава статут на заклет преводач. Заклети преводачи могат да извършват официални преводи на официални документи."
Регистрация и работа за Заклети преводачи
Аз съм много, много стара кримка! Отдавна не живея в България, така че в новите списъци ме няма.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Но така или иначе, по заглавията ти си "first" – да цитирам Butch от снощи, въпреки че аз лично ти отнех титлата, ранка или пагона на "заклет преводач" ...  :t23145: 
"Заклет преводач е преводач, отговарящ на изискванията и одобрен от Консулски отдел на МвНР за извършване на официални преводи към определена агенция. Такъв преводач получава статут на заклет преводач. Заклети преводачи могат да извършват официални преводи на официални документи."
Регистрация и работа за Заклети преводачи
Аз съм много, много стара кримка! Отдавна не живея в България, така че в новите списъци ме няма.

Вярвам ти за всичко, което си писала по-горе, и нямам абсолютно никакви съмнения!

Но аз снощи описах цялата (си) одисея по приемането на "Закон за заклетия преводач", какъвто бяхме съставили лично НИЕ от Съюза на преводачите в България, но такъв просто не се състоя!

Явно са го измислили по друг начин, тъй като такъв вид дейност не може изобщо да не съществува ...


Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Явно са го измислили по друг начин, тъй като такъв вид дейност не може изобщо да не съществува ...
Този вид дейност си съществуваше от древни времена, поне със сигурност от преди 1995-та, а аз превеждам от преди това. Просто сега са опреснили регламента. А беше "заклет преводач", защото се налагаше да полагаш клетвена декларация пред нотариус, независимо от тапиите. Заклеваш се да превеждаш правилно, тайна на превода и прочие мурафети.
Преводите за осиновяване бяха всичките "заклети". Имам дружка, която и сега е заклет преводач, която ме вдигаше по тревога, когато някой успееше да събере необходимите документи и беше на път за нотариуса, защото инак на "биологичният" родител можеше да му щукне да оттегли съгласието и месеци и години работа отиваха в киреча. Що документи съм изчела на крака в нотариата! Мога и тарифата да ти кажа, ще се смаеш!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Този вид дейност си съществуваше от древни времена, поне със сигурност от преди 1995-та, а аз превеждам от преди това. Просто сега са опреснили регламента.
А беше "заклет преводач", защото се налагаше да полагаш клетвена декларация пред нотариус, независимо от тапиите. Заклеваш се да превеждаш правилно, тайна на превода и прочие мурафети.

Да – независимо от тапиите и независимо от това, дали можеш да превеждаш изобщо или не!!!

Затова целата тая процедура е абсолютно формална – както писах тук май вчера – от NOBODY  за NOBODY.

Преди някоя и друга година веднъж и на мен ми се наложи да се закълна пред нотариус по същия начин.

В Балчик, където ме бяха гепили през лятото да превеждам некви документи за ИАРА - Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури.

И кво?! Отидох при нотариуса без никакви документи, каквито и не ми бяха поискани изобщо. Той изчете пред мен нещо дребно, даде ми съответния документ, който трябваше да подпиша, аз го подписах – и толкоз!
А ако и това не е формалност, здраве му кажи!!! :t1815:

 
« Последна редакция: Март 06, 2021, 15:18:40 от Джиджи »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Този вид дейност си съществуваше от древни времена, поне със сигурност от преди 1995-та, а аз превеждам от преди това. Просто сега са опреснили регламента.
А беше "заклет преводач", защото се налагаше да полагаш клетвена декларация пред нотариус, независимо от тапиите. Заклеваш се да превеждаш правилно, тайна на превода и прочие мурафети.

Известно ми е, независимо от това, че целата тая процедура е абсолютно формална – както писах тук май че вчера – от NOBODY  за NOBODY ...

Преди някоя и друга година веднъж и на мен ми се наложи да се закълна пред нотариус по същия начин.

В Балчик, където ме бяха гепили през лятото да превеждам некви документи за ИАРА - Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури.

И кво?! Отидох при нотариуса без никакви документи, каквито и не ми бяха поискани изобщо. Той изчете пред мен нещо дребно, даде ми съответния документ, който трябваше да подпиша, аз го подписах – и толкоз!

А ако и това не е формалност, здраве му кажи!!! :t1815:

Ами работата на нотариуса е точно това -- да ти прочете документа и ти да го подпишеш пред него. И той след това със своя подпис и печат удостоверява, че си запозната с документа и подписа под него е точно твоя подпис.

Не му е работа да ти иска диплома за образование и други такива неща.
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Този вид дейност си съществуваше от древни времена, поне със сигурност от преди 1995-та, а аз превеждам от преди това. Просто сега са опреснили регламента.
А беше "заклет преводач", защото се налагаше да полагаш клетвена декларация пред нотариус, независимо от тапиите. Заклеваш се да превеждаш правилно, тайна на превода и прочие мурафети.

Известно ми е, независимо от това, че целата тая процедура е абсолютно формална – както писах тук май че вчера – от NOBODY  за NOBODY ...

Преди някоя и друга година веднъж и на мен ми се наложи да се закълна пред нотариус по същия начин.

В Балчик, където ме бяха гепили през лятото да превеждам некви документи за ИАРА - Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури.

И кво?! Отидох при нотариуса без никакви документи, каквито и не ми бяха поискани изобщо. Той изчете пред мен нещо дребно, даде ми съответния документ, който трябваше да подпиша, аз го подписах – и толкоз!

А ако и това не е формалност, здраве му кажи!!! :t1815:

Ами работата на нотариуса е точно това -- да ти прочете документа и ти да го подпишеш пред него.

Аз не знам каква точно е работата на нотариуса, тъй като пред нотариус съм прехвърляла единствено имоти ...

А и от ИАРА явно действаха на доверие, защото изобщо не бяха чували за мен ...

БаФ това доверие, баси държавата!!!

Защото в Закона за заклетия преводач, който бяхме подготвили лично, всичко беше абсолютно на шеС!

Поне така рече, след като го прегледа, самият Огнян Герджиков.

« Последна редакция: Март 06, 2021, 15:49:42 от Джиджи »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Да – независимо от тапиите и независимо от това, дали можеш да превеждаш изобщо или не!!!

Затова целата тая процедура е абсолютно формална – както писах тук май вчера – от NOBODY  за NOBODY.
Ох, как да го река по-деликатно: то всяко подписване пред нотариус е ФОРМАЛНА процедура, защото работата на нотариуса е да удостовери, че документът отговаря на формата, ти разбираш съдържанието му и се подписваш в добро умствено състояние. Това е работа на нотариуса по принцип, независимо дали си преводач, купуваш кокошарник или даряваш нива на църквата.
Затова и преводаческата клетва не се полага въз основа на тапия, а на ДЕКЛАРИРАНА ОТГОВОРНОСТ за съответстващо използване на знанията. 67-и няма тапия за знание на руски, аз нямам тапия за знание на български, как ще докажем, че съответните езици ги назнайваме, а? Ако клиентът иска да търси отговорност от ЗАКЛЕТИЯ преводач, той може да се позове на тази клетва и да рече, ами тук преводачът изкриви смисъла на преведеното не защото не знаеше, а защото филанкишията му е предложил подкуп и той умишлено превеждаше в мой ущърб.
« Последна редакция: Март 06, 2021, 19:59:35 от Ной »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Да – независимо от тапиите и независимо от това, дали можеш да превеждаш изобщо или не!!!

Затова целата тая процедура е абсолютно формална – както писах тук май вчера – от NOBODY  за NOBODY.
Ох,

И аз – ОХ ...

Затова – край на тази тема и съжалявам, че споделих тук това, което съм преживяла лично покрай въпросния закон, тъй като НЕприемането му е.а мамата на преводаческата гилдия. Защото имаше и такава!!!

Теб естествено това не те интересува, както мен не ме интересуват "заклетите преводачи".

Затова, отново казвам край – О.К.?

 

Simplified Solutions

  • Гост
Алелуя!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Швейцария гласуват за забрана за бурките
« Отговор #559 -: Март 07, 2021, 11:03:19 »
Quote (selected)
Ако бъде одобрена, забраната ще важи както за жителите на страната, така и за чужденците. Изключения са предвидени само за местата за религиозно поклонение, както и когато покриването на лицето се налага по медицински причини, от съображения за сигурност или заради климатични условия.
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/shveycariya-glasuvat-za-zabrana-za-burkite
Поредната имитация на демокрация.
Елате хиляди млади афганистански майки, но си носете бурките тайно.
Жената идва от топлите страни и ѝ е студено! :bigok:
Манията за лицензиране, стандартизиране и чипиране взема застрашителни размери и всичко това в името на "човешките права".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Швейцария гласуват за забрана за бурките
« Отговор #560 -: Март 07, 2021, 11:20:54 »
Quote (selected)
Ако бъде одобрена, забраната ще важи както за жителите на страната, така и за чужденците. Изключения са предвидени само за местата за религиозно поклонение, както и когато покриването на лицето се налага по медицински причини, от съображения за сигурност или заради климатични условия.
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/shveycariya-glasuvat-za-zabrana-za-burkite

… Жената идва от топлите страни и ѝ е студено! :bigok:

Хм, Афганистан топла страна?! Странно твърдение.
Quote (selected)
Около ¾ от територията на Афганистан е заета от планини. На североизток се намира Хиндукуш, където е и най-високата точка в страната, разположеният на границата с Пакистан връх Ношак (7492 m). На север от Хиндукуш в границите на Афганистан влизат южните части на Памир, а на юг и югозапад са разположени планински вериги, много от които с височина над 4 хиляди метра, които покриват по-голямата част от страната. Югозападните, западните и северните окрайнини на страната са равнинни.

¾ планинска и топла малко странно стоят заедно (imho).

А иначе въпросът с бурките не е географски, а религиозен (imho)
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
¾ планинска и топла малко странно стоят заедно (imho).

А иначе въпросът с бурките не е географски, а религиозен (imho)

Знам че е планинска и не толкова топла, афганските брадати майки са само част от миграцията, голямата част е от Африка.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Световната антидопингова агенция (WADA) ще разследва отбора на "Хаас" във Формула 1 заради разцветката, с която американският тим възнамерява да участва в световния шампионат през 2021 г. Заради основния спонсор - руската компания "Уралкалий", болидът, който ще бъде управляван от новобранците Мик Шумахер и Никита Мазепин, бе украсен със знамето на Руската федерация.
...
"Определено не можем да използваме руския флаг като руски флаг, но можем да използваме неговите цветове - коментира пък директорът на "Хаас" Гюнтер Щайнер. - В края на краищата, наказанието казва, че спортистите не могат да използват руското знаме, а не отборът. Той е американски."
https://www.segabg.com/hot/category-sport/haas-shte-bude-razsledvan-wada-zaradi-ruskoto-zname
 :crying_with_laughter-3302:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
На жените им е най-добре в България, показва британско проучване

https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/na-zhenite-im-e-nay-dobre-bulgariya-pokazva-britansko-prouchvane
Ко праим сега със Стамбулския ферман?
Викам западняците да го суспендират и да минат на нашия тертип. :b0201:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Пернишка конвенция  :0007:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
София и Скопие ще се учат взаимно как се бори корупция
Двете страни ще обменят и добри практики в деполитизацията на държавната администрация

https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/sofiya-i-skopie-shte-se-uchat-vzaimno-kak-se-bori-korupciya
Оле майко!
Бегай корупцио че тия ще те задминат. :b0201:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Технологиите и бъдещето на здравеопазването
« Отговор #566 -: Март 10, 2021, 18:48:16 »
Quote (selected)
Навлизане на нови технологии под форма на администрация и апликация на лекарствени средства и терапии. Иновациите могат да помогнат на пациентите по-лесно да следят здравословното си състояние и приложеното им от лекарите лечение. Един от примерите за това са микрочиповете, които се имплементират подкожно и позволяват следене на антидиабетна терапия. Друго решение в тази област е смарт хапче с вграден сензор, което може да сигнализира дали пациентът е изпълнявал терапията си по заръките на лекаря.
https://www.manager.bg/obshchestvo/tehnologiite-sa-bdeshcheto-na-zdraveopazvaneto
Я на лечителя, я на екзекутора.
Ако не стане с ваксини ще е друго, не забравяйте че  "всичко това е за ваше добро".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Какво пише зад тях, Осми национален фарма форум? Фарма мафията се е събрала на спявка!

Средната продължителност на живота се е увеличила, не заради отровните хапчета, а заради подобрената хигиена на живот, главно заради машините, които отмениха човека в тежкия труд, физическата преумора е фактор номер 1, за скъсяване на човешкия живот, психическия стрес е на второ място.

Ако не бяха фарма и лекарската мафии, щяхме да живеем повече и по-добре. Абе, без всички мафии е по-добре!
« Последна редакция: Март 10, 2021, 21:36:19 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
ДЖО БАЙДЪН, президент на САЩ: Част от това е относително ясна работа, в която постигаме голям напредък. Разработване на бронирани костюми, които добре подхождат на жените. Шиене на бойни униформи за жени. Създаване на летателна униформа за бременни жени. Актуализиране на изискванията за прически. Част от това ще изисква ... знаете ли ... привързаност към мисията за реална промяна на културата и навиците, които заставят жените да си тръгват от армията.
И така, имаме нови прически и летателна униформи за бременни! Бременните жени ще се бият в нашите войни! Това е пародия на американската армия!
https://pogled.info/svetoven/Fox-News-dokato-kitai-nasarchava-mazhestvenostta-v-amerika-shiyat-boini-uniformi-za-bremenni.127033
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Тая година бременни жени-летци, догодина бременни мъже-летци. Живи и здрави да са да продължават така  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Quote (selected)
ДЖО БАЙДЪН, президент на САЩ: Част от това е относително ясна работа, в която постигаме голям напредък. Разработване на бронирани костюми, които добре подхождат на жените. Шиене на бойни униформи за жени. Създаване на летателна униформа за бременни жени. Актуализиране на изискванията за прически. Част от това ще изисква ... знаете ли ... привързаност към мисията за реална промяна на културата и навиците, които заставят жените да си тръгват от армията.
И така, имаме нови прически и летателна униформи за бременни! Бременните жени ще се бият в нашите войни! Това е пародия на американската армия!
Започвам да се притеснявам, че всички онези неприлични вицове за "На ти една бомбичка!" ще вземат да се окажат просто достоверни разкази, пренесени от пътуващи във времето посестрими и побратими на кайли!
Как иначе да си обясниш:
- Седим си в окопа, плетем си дантелки и какво? От отсрещния окоп някакъв тип става и ни оглежда! Ама рус, висок, хубавец! Аз му казвам, да правим любов, а не война, а той се дърпа и ме нарича с разни имена! Е, как да не му хвърлиш една бомбичка! Само дето си обърках плетката!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Guardian: Преводачът на стихотворението на тъмнокожата поетеса не отговарял на критериите на поръчителите по пол и раса
Преводачът на каталунски език на стихотворението на американската поетеса Аманда Горман, което тя прочете при встъпването в длъжност на президента Джо Байдън, бе отстранен от работа, тъй като има „не тези параметри“. Според The ​​Guardian никой не се съмнява в способностите на Виктор Обиолс, но клиентите смятат, че този превод трябва да бъде направен от "млада жена, активистка, за предпочитане чернокожа".

https://pogled.info/svetoven/amerika/Guardian-prevodachat-na-stihotvorenieto-na-tamnokozhata-poetesa-ne-otgovaryal-na-kriteriite-na-porachitelite-po-pol-i-rasa.127073
Джи, сега я вапца!
Бързо при д-р Енчев за смяна цвета на кожата, после фризьор за ситно къдрене и боя докат си млада и хиперактивна. :t0301:
« Последна редакция: Март 12, 2021, 07:45:06 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Guardian: Преводачът на стихотворението на тъмнокожата поетеса не отговарял на критериите на поръчителите по пол и раса
Преводачът на каталунски език на стихотворението на американската поетеса Аманда Горман, което тя прочете при встъпването в длъжност на президента Джо Байдън, бе отстранен от работа, тъй като има „не тези параметри“. Според The ​​Guardian никой не се съмнява в способностите на Виктор Обиолс, но клиентите смятат, че този превод трябва да бъде направен от "млада жена, активистка, за предпочитане чернокожа".

https://pogled.info/svetoven/amerika/Guardian-prevodachat-na-stihotvorenieto-na-tamnokozhata-poetesa-ne-otgovaryal-na-kriteriite-na-porachitelite-po-pol-i-rasa.127073
Джи, сега я вапца!
Бързо при д-р Енчев за смяна цвета на кожата, после фризьор за ситно къдрене и боя докат' си млада и хиперактивна.

Хиперактивен си ти, тъй като цифрите /т.е. броят на коментарите тук!/ говорят сами за себе си:
buratinob – 9,686 коментара <> Джиджи – 7,400 коментара  :b0201:


« Последна редакция: Март 12, 2021, 12:22:25 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Цитат на: buratinob
... докат си млада и хиперактивна. :t0301:

И с малко дефицит на внимание  :0007:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Цитат на: buratinob
... докат си млада и хиперактивна. 

И с малко дефицит на внимание   

А той, и Нор1 върви по петите ни:

buratinob – 9,686 коментара <> Джиджи – 7,400 коментара <> Нор1 – 5,111 коментара

Не че т’ва е нещо лошо, де …


« Последна редакция: Март 14, 2021, 11:27:20 от Джиджи »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Въпрос към Ной:
Преди ден или два един блогър " Саня во Флориде" - руснак, направи предаване, че момиче на 14 е решило да смени пола си (против волята на баща си), но учители, лекари били на нейна страна. Стигнало до върховния съд и той също взел страната на момичето. Срещу мнението на баща ѝ. Това в Канада.
https://www.youtube.com/watch?v=eHhJynn_vGc

Доколко е достоверно? Защото ако е вярно горното "светът наистина е изглупял".
« Последна редакция: Март 17, 2021, 02:35:19 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Въпрос към Ной:
Преди ден или два един блогър " Саня во Флориде" - руснак, направи предаване, че момиче на 14 е решило да смени пола си (против волята на баща си), но учители, лекари били на нейна страна. Стигнало до върховния съд и той също взел страната на момичето. Срещу мнението на баща ѝ. Това в Канада.
https://www.youtube.com/watch?v=eHhJynn_vGc

Доколко е достоверно? Защото ако е вярно горното "светът наистина е изглупял".
Напълно достоверно е. Ето ти съдебното решение, легално отвсякъде.
A.B. v. C.D., 2020 BCCA 11
https://www.canlii.org/en/bc/bcca/doc/2020/2020bcca11/2020bcca11.html?autocompleteStr=A.B.%20v.%20C.D.%2C%202020%20BCCA%2011&autocompletePos=1

Трима съдии, двама мъже и една жена.
Момиченце от разведено семейство, живее с майка си, която го подкрепя. На 11 си сменя името и се записва в училище като момче, мама го води на психолог, той предлага лечение, хлапето се съгласява, мама подписва. Докторът научава, че татюто не е уведомен и приостановява терапията докато той научи. Татюто научава и е бесен, но всички дружно го убеждават, че не е прав. Нататък са легални термини и това е, детенцето си извоюва мъжките права. Майка му е щастлива и продължава да го подкрепя.

Що да ходя до Британска Колумбия, имам едно по съседство, но там действително беше хормонален сбой. Родителите направиха пътека до Детската болница в Отава, където им казаха, че нямат шансове, просто тялото произвежда повече тестостерон от нужното. В момента е млад момък не само с брада, ами и оплешивяващ. Чувства се прекрасно, даже си има гадже. На улицата няма и да заподозреш, че беше руса феичка преди 12 години. Даже няма и нужда от хормонална терапия, за физиологията не зная как се оправя.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Благодаря за отговора! :m1248:
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Светът се промени драстично през последната година. Последиците от коронавируса доведоха до по-голям интерес към това какъв ще бъде животът в бъдеще и там Бил Гейтс винаги играе ключова роля. Магнатът разкрива, че вижда важен напредък в интелигентните татуировки, които да се използват като мобилни телефони, пише eleconomista.es.
https://www.manager.bg/tehnologii/inteligentni-tatuirovki-vmesto-mobilni-telefoni
 :bigok:
Бат Били кат един Свети Петър подрънква с ключовете.
« Последна редакция: Март 19, 2021, 20:30:13 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
На овчото стадо не му се вярва, дай му кренвирши леки и сериали, а на батките и по една "престижна" кола, "бенве", ауди А6.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Аа, интелигентните татуировки не ги е измислил Билиту.
В нацистките концлагери интелигентните татуировки са се харчели много, даже са били задължителни. За улеснение на потребителя.
Те всички се грижат за нашето улеснение, нашето здраве, нашето удобство и процъфтяване.
Достойни синове на своите предци.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Цитат на: заместващ
Достойни синове на своите предци.
Вместо "синове"/"дъщери" - пиши "потомци". Че знаеш ли ги за кой от 50-тината си "джендъра" се мислят  :blurry_drunk-2127:
« Последна редакция: Март 21, 2021, 01:31:03 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Конспиративният мит
« Отговор #582 -: Март 21, 2021, 09:32:06 »
Quote (selected)
Системи като паричната, базирана на дългове, патриархатът, надмощието на белите или капитализмът не могат да бъдат премахнати чрез борба с техните администратори. Системите създават роли, които злодеите запълват, но самите злодеи са функционери; кукли, а не кукловоди. Тогава се оказва, че основната интуиция на конспиративните теории е вярна: тези, които за които считаме, че притежават власт, са само марионетки на истинската сила в света.
http://www.memoriabg.com/2021/01/23/the-conspiracy-myth/
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
buratinob,
статията е добра, но прекалено много думи.
Да. Няма конспирация, а дългогодишен и упорит труд на огромно количество хора, институти, служби, които да изследват и наложат парадигмата и механизмите на поведение на социума.
За по добро разбиране на заобикалящият ни свят и това, което се случва в него, препоръчвам малка книжка - „Тавистокский институт„

И тук вече по конкретно.
„Вместо "синове"/"дъщери" - пиши "потомци". Че знаеш ли ги за кой от 50-тината си "джендъра" се мислят„

Това с 50те нюанса на „ген дъра-бъра„ е за стадото, което вече е създадено, с усилията на армията активисти, описана в малката книжка, която посочих по горе, и вече е време за „„трансформацията„ на самата кошара. Икономическо и държавно преустройство на света. В името на т.н. „Американски 21ви век„
Надалеч са замахнали другарите, но и подготовката за него, бавна и методична, започва още в първата половина на миналият век.
За активистите на този чуден свят, в който ни загонват, джендъризмът не играе.
Билиту се кипри навсякъде с прекрасната си половинка.
А че е достоен син на своите предци, няма две мнения.
„Прадедушка Билла был мэром и сенатором,
дедушка — вице-президентом Национального банка.
Гейтс родился в Сиэтле (штат Вашингтон), в семье корпоративного адвоката Уильяма Генри Гейтса II и члена совета директоров First Interstate Bank, Pacific Northwest Bell и национального совета USWest, United Way Мэри Максвелл Гейтс.„
Дядото е и основател и президент на „Американското дружество по евгеника„, и свързан с немските нацисти, провеждащи опити в концлагерите за подобряване на човешката раса.
Билиту достойно продължавадейността на своят дядо.
Гейците са немци по произход. Както и Бушите, Ръмсфелдите и други, които оформят т.н. немска група в американските висши политически кръгове, и са гръбнакът на неоконите в Републиканската партия САЩ.
Тази група не е от вчера, и по време на ВСВ тясно сътрудничи с нацистка Германия.
А в Европа?
В Европа си имаме Клаус Швабе.
Рупорът на Трансформацията и перестройката.
Кой е К.Швабе?
Един от коментиращите по долу статията го казва
„Клаус  смята, че оцеляването му зависи от НЕГОВАТА игла под ВАШАТА кожа.
Зад него има ТРЕПЕРЕЩИ ПРЕТЕНДЕНТИ НА ТРОНОВЕ, еднакво уплашени, изпаднали в паника.„
Ето и самата статия
ERNST STAVRO BLOHFELD ... ER ... KLAUS SCHWAB: СЕМЕЙНА ИСТОРИЯ
https://gizadeathstar.com/2021/03/ernst-stavro-blohfeld-er-klaus-schwab-a-family-history/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+GizaDeathStar+%28Giza+Death+Star%29

« Последна редакция: Март 21, 2021, 14:33:56 от заместващ »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ко праим сега със Стамбулския ферман?

Ако още не си разбрал:

Quote (selected)
Турция се оттегли от Истанбулската конвенция

20.03.2021

Решението на президента Реджеп Ердоган беше публикувано в официалния държавен вестник в събота.

https://www.dw.com/bg/турция-се-оттегли-от-истанбулската-конвенция/a-56938812 

А сега остава да сменят и заглавието на конфекцията, за да няма убъркване … :bigok:





Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Сравнително нов играч в рамките на тази елитна група е Фондация „Бил и Мелинда Гейтс” (Bill & Melinda Gates Foundation - BMGF). Нейната изключително активна дейност в последните години изисква да се спра по-подробно на семейство Гейтс и връзките му с криптоевгениката.
Семейство Гейтс и съвременната криптоевгеника.
С активната подкрепа на световните медии, днес мнозина възприемат Бил Гейтс като филантроп и човек с амбиции да промени света, подобрявайки здравето на хората чрез разработване на нови ваксини и технологични иновации. Ако се проследи животът на фамилия Гейтс обаче, става ясно, че тя има вековна връзка с различни форми на евгениката, й нейни представители са сред основните идеолози в развитието на съвременните тенденции в криптоевгениката.
https://geopolitica.eu/aktualno/3318-proekti-i-initsiativi-na-kriptoevgenikata
Quote (selected)
Кения. В Кения BMGF финансира разпространението на ваксина срещу тетанус. През 2014 Асоциацията на католическите лекари в Кения и Кенийската конференция на католическите епископи изразиха безпокойство, че ваксината срещу тетанус UNICEF / WHO съдържа контрацептивния хормон човешки хорион гонадотропин (human chorionic gonadotropin - HCG), който прави жената безплодна и причинява спонтанен аборт. Католическата църква откри антигена.

Д-р Уахом Нгаре от Кенийската католическа асоциация на докторите заяви: „... аморално и зло е, че тетанусът, обвързан с HCG, беше даден като ваксина за регулиране на плодовитостта, без да бъде обяснен противозачатъчния му ефект на момичетата и майките ...”

Много интересен документ, ако 10% е истина Билито е първи кандидат да застане на стената.
« Последна редакция: Март 21, 2021, 17:47:17 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Quote (selected)
Гейците са немци по произход. Както и Бушите

ъхъ, немци од Англия.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
New leaked documents show Reuters’ and the BBC’s involvement in covert UK FCO programs to effect “attitudinal change” and “weaken the Russian state’s influence,” alongside intel contractors and Bellingcat.
https://thegrayzone.com/2021/02/20/reuters-bbc-uk-foreign-office-russian-media/

Понякога и един курс е достатъчен, за да се почувства човек щастлив.
« Последна редакция: Март 22, 2021, 18:26:04 от заместващ »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Великобритания ще наказва с глоба от 5000 лири нарушаването на забраната за напускане на страната без разумна причина. Рестрикциите влизат в сила от следващата седмица. Забраната предвижда, че никой не може да напуска Англия, за да пътува до дестинация извън Обединеното кралство. Това може да засегне и ваканциите на британците.
Това може да означава, че необходимостта от карантина след чуждестранни пътувания ще остане на място поне до август
https://www.segabg.com/hot/velikobritaniya-shte-zabrani-vakanciite-chuzhbina

Quote (selected)
МВнР: Не пътувайте до Малдивите!
https://www.manager.bg/covid-19/mvnr-ne-ptuvayte-do-maldivite
На този фон бодряшките заклинания за откриване на туристическия сезон на 01.05 звучат нелепо.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Макрон не обясни как точно Турция може да се опита да се намеси във френските избори, нито дали има предвид регионалните през юни или президентските през 2022 година. Той обясни, че Турция въздейства върху общественото мнение. Това вероятно е препратка към възможността за влияние върху турската диаспора във Франция чрез училища, джамии и организации.
https://www.manager.bg/politika/emanyuel-makron-podozira-turska-namesa-na-izborite-vv-franciya

И на тоя някой друг му е напълнил гащите.
Това стана голяма мода, да видим Бай Туй кого ще нарочи. :beer:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Сахиба и синаторите. :well_done-1299:
На руснаците несмее се репчи, че сме на един таквоз растояние. Не ще да вика - нека народа ме разстреля на плащада кат Пашин. На турците също не смее по падобни причини. Страхлив си ни е той.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Базираният в Масачузетс Институт „Броуд“ на МИТ и Харвард ще използва средствата, за да изгради нов център, сближаващ академичния свят и бизнеса. „До този момент тези две полета се развиват до голяма степен успоредно… Тяхното сближаване ще създаде нова ера на биологията, която се очаква да даде задълбочено разбиране на биологичните процеси“, казаха от института.
https://www.manager.bg/biznes/bivshiyat-shef-na-google-dade-150-mln-dolara-za-prouchvaniya

Май имаме нова "звезда" с "алтернативно" решение.
Битката между джамджиите и търсачите ще бъде интересна.
П.П. дайте един емотикон с пуканки, че от  :beer: трябва постоянно да ставам от дивана да ходя до нулите. :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Спонсорират изследвания, как да станат безсмъртни, от какво го е страх един забогатял сатанист - да не му вземат богатството и да не умре.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
П.П. дайте един емотикон с пуканки, че от  :beer: трябва постоянно да ставам от дивана да ходя до нулите.

влачи:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Учените отбелязват, че разработката им е от изцяло естествени съставки и е абсолютно безвредна за човешкото тяло и околната среда.
Опаковката освен това е водоразтворима - за 24 часа се разтваря почти на 90%, предава БТА.

https://www.manager.bg/nauka-i-zdrave/ucheni-razrabotiha-yadliva-opakovka-za-hranitelni-produkti
Искам да видя продукт с цикъл 12 часа ( на 24-тия ще се е разпаднала опаковката)
От завода за опаковки през склад, градско и продукт в ръцете на клиента за 5-6 часа. :crying_with_laughter-3302:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Тия "учени" трябва да ги затворят и хранят само с "ядливите" опаковки, да докажат че са "напълно безвредни за човека", ама се съмнявам че са безвредни.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
ама се съмнявам че са безвредни.

Оня ден чух на едно място крилат лаф, който пуснах веднага тук, но не помня вече къде ...

Затова ще перифразирам:
"Българинът е недоверчив по природа: паникьосва се редовно и подозира всекиго и всичко ..."  :crying_with_laughter-3302:


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
ама се съмнявам че са безвредни.

Оня ден чух на едно място крилат лаф, който пуснах веднага тук, но не помня вече къде ...

Затова ще перифразирам:
"Българинът е недоверчив по природа: паникьосва се редовно и подозира всекиго и всичко ..."  :crying_with_laughter-3302:
След 1300 години пребиваване на кръстопът май има основания да е подозрителен.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Да се спрат европейските милиарди за онези държави, в които няма върховенство на закона - това вече е възможно, но Еврокомисията още не смее да го направи. Сега Европейският парламент я заплашва със съд заради този механизъм, който на първо време засяга Унгария и Полша, но скоро ще стигне и до България.
Евродепутатите рядко са били толкова единодушни. Една широка коалиция, в която влязоха консерватори, социалдемократи, либерали, зелени и част от левите, заплашва Еврокомисията със съд заради нейното бездействие - уникален случай в историята на ЕС.
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/zaradi-strani-kato-bulgariya-evroparlamentut-iska-da-sudi-ek
Шизофрения, либерастия и още много други "стии". :crying_with_laughter-3302:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Джидже, учил съм анатомия и физиология, нема нещо, получено в химически реактор да не е вредно, защото няма в организма ензими да го разградят и преработят!

И друг път съм ви писал тука за отровите, с които ви хранят, ама кой да слуша. На какво според теб се дължи епидемията от рак, и при млади, не, не е от Чернобил.

Сляпата вяра в прогреса, е в основата на съвременната безизходица на света.
« Последна редакция: Март 26, 2021, 16:19:47 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)