Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 17:17:33

Автор Тема: Толерантност и реалност  (Прочетена 117474 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #720 -: Юни 13, 2021, 19:13:16 »
ква родина в една деспотия?За дървено желязо не знам, но има желязно дърво.По традиция от него се правят полицейски палки за колониалните части....и бобитата

Желязното дърво е ясно.
Ако исках щях да напиша за него.
Дървеното желязо обяснява вестернезацията и ориенталщината едновременно.
С една дума няма оправия.
Аз две години вече не съм бил в Европа, но за ориенталщината която съм виждал във Франция и Англия нямам думи.
Едва ли нещо се е изменило.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #721 -: Юни 13, 2021, 19:16:05 »
Всъщност Ориентът съществува в биосферата само на менталната Франция и Англия.Дори Испания и Италия са извън играта.Виж Сеид

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23771
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #722 -: Юни 13, 2021, 19:31:17 »
Тва е неква безумна глупост
Наистина е да безумно и глупаво да разбиеш семейството и държавата и да  наблегнеш на бонговизми.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #723 -: Юни 13, 2021, 19:33:35 »
Всъщност Ориентът съществува в биосферата само на менталната Франция и Англия.Дори Испания и Италия са извън играта.Виж Сеид

Може би си прав защото например в Италия китайските магнити за хладилника ми ги продадоха италоафриканци.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #724 -: Юни 13, 2021, 19:42:15 »
пак ще кажа- боя се че всички спорове около ЛГБТ за и против са у нас резултат на криворазбрана вестернизация във все по ориентализиращото ни се общество

Ако "вестернизация" е евфемизъм за либерализъм - може би. Но такова животно, "ориенталщина", няма.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #725 -: Юни 13, 2021, 19:48:20 »
Наистина е да безумно и глупаво да разбиеш семейството и държавата и да  наблегнеш на бонговизми.
Буратино, никой не разбива семейството. Сегашното "семейство" е за пред държавата, урежда ФИНАНСОВИ отношения за пред държавните власти. По този повод и еднополовите двойки искат да си уредят отношенията с държавата, а не един/една с друг/друга. Затова и църквата не ги венчава, а само държавата ги жени/омъжва.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23771
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #726 -: Юни 13, 2021, 19:57:25 »
Буратино, никой не разбива семейството. Сегашното "семейство" е за пред държавата, урежда ФИНАНСОВИ отношения за пред държавните власти. По този повод и еднополовите двойки искат да си уредят отношенията с държавата, а не един/една с друг/друга. Затова и църквата не ги венчава, а само държавата ги жени/омъжва.
Леко подменяне на дефиницията, утре пак, до пълна подмяна на термина и значението му.
Финансовите отношения могат да бъдат уредени и със завещание, даже завещанията с приоритет пред законите за семейството.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #727 -: Юни 13, 2021, 20:13:38 »
практически пример- познат от Сънито се обажда да реша битов проблем на една от персонала.Работи в кухнята вече шест сезона и добре се справя.Малко патриархален тип е обаждащият се.Псува кат хамал, но инак свенлив.Вика- ситуацията е малко нестанартна, шъ видиш.Появява се момичето- иска да си купи двустаен.Разбира се- трийсе процента самофинансиране, другото от банка, трудов договор...с дете.Не е проблем, близък има кантора за недвижими, приятел е юрист на банка, шефката на клона е позната, но момичето иска в квартал до добро училище и малко не и достига доход....малко.А няма партньор.Всъщност има.Друго момиче.Да ти кажа - хлапето и-тогава на  шест, си е като кукла.Двете с партнжорката и си имат работа- но за беда- бракът е  между мъж и жена.Обърни внимание- аз нямам пряк интерес, освен че познат от сънито иска да му направя услуга.Дори не на него. На персонал.Колкото и да са добри-ако са проблем ще се лиши.И става сложно.А не трябва да е.Ся- за лезбийките е лесно-не знам как са избрали донора и на колко ракии е бил, но е ясно как е станало.Тъй че внимавам когато ни плашат със шведите или норвежците.....в крайна сметка минахме към доста сложна схема с две ипотеки и обособяване на отделно входове(което допълнително оскъпи жилището-двустайно, обърни внимание), като за моя изненада най-големият ми проблем бе не как да го измисля, а как да убедя шефката на клона.Жена!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #728 -: Юни 13, 2021, 20:20:13 »
практически пример- познат от Сънито се обажда да реша битов проблем на една от персонала.Работи в кухнята вече шест сезона и добре се справя.Малко патриархален тип е обаждащият се.Псува кат хамал, но инак свенлив.Вика- ситуацията е малко нестанартна, шъ видиш.Появява се момичето- иска да си купи двустаен.Разбира се- трийсе процента самофинансиране, другото от банка, трудов договор...с дете.Не е проблем, близък има кантора за недвижими, приятел е юрист на банка, шефката на клона е позната, но момичето иска в квартал до добро училище и малко не и достига доход....малко.А няма партньор.Всъщност има.Друго момиче.Да ти кажа - хлапето и-тогава на  шест, си е като кукла.Двете с партнжорката и си имат работа- но за беда- бракът е  между мъж и жена.Обърни внимание- аз нямам пряк интерес, освен че познат от сънито иска да му направя услуга.Дори не на него. На персонал.Колкото и да са добри-ако са проблем ще се лиши.И става сложно.А не трябва да е.Ся- за лезбийките е лесно-не знам как са избрали донора и на колко ракии е бил, но е ясно как е станало.Тъй че внимавам когато ни плашат със шведите или норвежците.....в крайна сметка минахме към доста сложна схема с две ипотеки и обособяване на отделно входове(което допълнително оскъпи жилището-двустайно, обърни внимание), като за моя изненада най-големият ми проблем бе не как да го измисля, а как да убедя шефката на клона.Жена!

Аз не разбрах как лезбийките забременяха?
Поне едната от тях?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #729 -: Юни 13, 2021, 20:20:40 »
Ти са за лесбийките ли си или за морала?

*Въпросът е реторичен, както и сичките ми въпроси. На които не очаквам отговор от никого на лични  :nuts:

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #730 -: Юни 13, 2021, 20:24:48 »
на три водки брюнетка, лезбийка,плоска или с хотентотски задник....всичко се свежда дали е готова да ти върже.А  предполагам-фърляли са чоп и на теб не ти е излязал късмета да си донор

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23771
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #731 -: Юни 13, 2021, 20:24:53 »
Ти са за лесбийките ли си или за морала?

*Въпросът е реторичен, както и сичките ми въпроси. На които не очаквам отговор от никого на лични  :nuts:
Подобен проблем биха имали мъж и жена които не са сключили брак.
Не са сключили щото не искат, личен избор както и надвете каки.
Искам тук където знам че не е прието, ама не ми пука другите да се съобразяват с нас.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #732 -: Юни 13, 2021, 20:25:22 »
практически пример- познат от Сънито се обажда да реша битов проблем на една от персонала.Работи в кухнята вече шест сезона и добре се справя.Малко патриархален тип е обаждащият се.Псува кат хамал, но инак свенлив.Вика- ситуацията е малко нестанартна, шъ видиш.Появява се момичето- иска да си купи двустаен.Разбира се- трийсе процента самофинансиране, другото от банка, трудов договор...с дете.Не е проблем, близък има кантора за недвижими, приятел е юрист на банка, шефката на клона е позната, но момичето иска в квартал до добро училище и малко не и достига доход....малко.А няма партньор.Всъщност има.Друго момиче.Да ти кажа - хлапето и-тогава на  шест, си е като кукла.Двете с партнжорката и си имат работа- но за беда- бракът е  между мъж и жена.Обърни внимание- аз нямам пряк интерес, освен че познат от сънито иска да му направя услуга.Дори не на него. На персонал.Колкото и да са добри-ако са проблем ще се лиши.И става сложно.А не трябва да е.Ся- за лезбийките е лесно-не знам как са избрали донора и на колко ракии е бил, но е ясно как е станало.Тъй че внимавам когато ни плашат със шведите или норвежците.....в крайна сметка минахме към доста сложна схема с две ипотеки и обособяване на отделно входове(което допълнително оскъпи жилището-двустайно, обърни внимание), като за моя изненада най-големият ми проблем бе не как да го измисля, а как да убедя шефката на клона.Жена!
Твоят познат е заложил на грешен човек. Никъде в закона не е речено, че двама човека не могат да купят апартамент заедно. Просто Маша и Даша си купуват апартамента заедно, ако щеш в различни проценти. Нататък няма никакви сложности, нито ти трябва входове, нито ти трябват две ипотеки, нищичко. Откъде го измислихте това сложно съставно? Ако са мъж и жена, но не са разписани, пак не могат да си купят апартамент заедно? Или майка и син не могат?

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #733 -: Юни 13, 2021, 20:27:05 »
проблемът е с ипотеките и евентуална радяла.Осен това-кой ще се грижи за дъщерята.Това не е обикновена съсобственост между непознати

AnonimusBG

  • Гост
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #734 -: Юни 13, 2021, 20:27:58 »
Ти са за лесбийките ли си или за морала?

*Въпросът е реторичен, както и сичките ми въпроси. На които не очаквам отговор от никого на лични  :nuts:

За мен въпросът е глупав.

Ставаше въпрос как някоя от лезбийките ще забременее.
И след това ще роди.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #735 -: Юни 13, 2021, 20:28:19 »
Така че Ной , май моя познат е търсил точният човек.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23771
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #736 -: Юни 13, 2021, 20:33:56 »
проблемът е с ипотеките и евентуална радяла.Осен това-кой ще се грижи за дъщерята.Това не е обикновена съсобственост между непознати
Пак ментиш.
Казуса беше за апартамент, сега го прехвърли като осиновителска инициатива.
Относно грижата за детето трябва да са се разбрали много преди ти да се включиш, другото е ромо-българщина.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #737 -: Юни 13, 2021, 20:34:31 »
Леко подменяне на дефиницията, утре пак, до пълна подмяна на термина и значението му.
Финансовите отношения могат да бъдат уредени и със завещание, даже завещанията с приоритет пред законите за семейството.
Не могат. В завещанието имаш запазен дял, от който не можеш да избягаш.
Освен това завещанието е след като дадеш фира. Но има неща преди него - например дългосрочни болести, правото на половинката ти да даде разрешение да те свалят от машината, дето държи тялото живо, а мозъкът е отдавна умрял, правото на половинката на пенсионен фонд, разделянето на доходите за данъчни цели, прехвърлянето на собственост между свързани лица, това за начало.
За мъж и жена, даже не разписани, но живели заедно повече от шест месеца или имащи съвместно отроче, във всички провинции освен Квебек се зачита брачен стаж. Бракът за пред държавата може да има някалко опции като финансово управление. Всичко това не виждам защо трябва да се отказва на хомосексуалните двойки, само за да им се направи живота по-сложен.
Бракът освен ползи носи и отговорности. Засего това, което съм видяла, е че хомосексуалните двойки се отнасят изключително сериозно към отговорностите, значително по-сериозно от хетеросексуалните.
Пак ще го река - бракът пред държавата урежда финансовите отношения не вътре в двойката, а пред държавата. И за едните, и за другите. Инак защо й е на държавата да знае дали Марийка спи с Иванчо или с Ванчето? Каква й е на държавата ползата от това знание?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #738 -: Юни 13, 2021, 20:37:34 »
проблемът е с ипотеките и евентуална радяла.Осен това-кой ще се грижи за дъщерята.Това не е обикновена съсобственост между непознати
Чакай сега, за евентуалната раздяла има продаване на дялове, както при всички други съсобственици, познати или непознати.
Кой ще се грижи за дъщерята няма нищо общо с ипотеката, то се урежда по съвсем друг начин, чавето не се ипотекира, да ти кажа!
Абе посъветвай твоя познат да си намери друг съветник, честно!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23771
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #739 -: Юни 13, 2021, 20:38:11 »
Ной, не ми насаждай канадщини!
По някаква причина на теб в България не ти е било комфортно и си отишла там, Бъч в САЩ, сержанта....
Това че в РБ конституцията не позволява подобна форма на съвместно съществуване е добра причина двете момичета и детето да отидат там където е разрешено.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #740 -: Юни 13, 2021, 20:42:21 »
Ной, не ми насаждай канадщини!
По някаква причина на теб в България не ти е било комфортно и си отишла там, Бъч в САЩ, сержанта....
Това че в РБ конституцията не позволява подобна форма на съвместно съществуване е добра причина двете момичета и детето да отидат там където е разрешено.

Че те и абортите не са били разрешени в много страни, докато не са ги разрешили.

И за да спрем с "тука е така" - искате ЕС и еврофондове? Чудесно. Ето условията:...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #741 -: Юни 13, 2021, 20:43:50 »
бракът пред държавата урежда финансовите отношения не вътре в двойката, а пред държавата.

По-скоро обратното. Урежда най-вече отношенията в семейството, а от там отношенията на самото семейство с държавата. Сама си дала пример за запазените части от наследството. Тука държавата директно урежда семейни отношения. Или пък имуществена делба след развод. Това е и проблемът с еднополовите бракове в България. Не са законни, следователно всички семейни, наследствени и т.н. отношения не важат за тях. Много хубав пример си дала със спирането на апаратите при кома. Това само член на семейство може да го направи.   

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23771
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #742 -: Юни 13, 2021, 20:44:45 »
Че те и абортите не са били разрешени в много страни, докато не са ги разрешили.

И за да спрем с "тука е така" - искате ЕС и еврофондове? Чудесно. Ето условията:...
Тук май ще се съглася с теб трябвало е по-рано да ги разрешат.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #743 -: Юни 13, 2021, 20:46:23 »
семейни отношения е кой ще измие чиниите и кой хвърля боклука.Другото е частна собственост....виж Енгелс.Не форумния

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #744 -: Юни 13, 2021, 20:50:18 »
Че те и абортите не са били разрешени в много страни, докато не са ги разрешили.

И за да спрем с "тука е така" - искате ЕС и еврофондове? Чудесно. Ето условията:...

тва е неква простотия. напротив, точно обратното е. пример - присъединяването на макетата. след като вече сме в ес, за сяко нещо има  елемент 'тук се слуша мойта воля'. досега волята беше упражнявана от баци. което не означава, че неговото съгласие и неговият подпис не е бил изискван.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #745 -: Юни 13, 2021, 20:51:01 »

И за да спрем с "тука е така" - искате ЕС и еврофондове? Чудесно. Ето условията:...
Кога сме искали? От кого?

И ако това са им условията за непоисканите фондове, ще ни си е...

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #746 -: Юни 13, 2021, 20:52:16 »
тва е неква простотия. напротив, точно обратното е. пример - присъединяването на макетата. след като вече сме в ес, за сяко нещо има  елемент 'тук се слуша мойта воля'. досега волята беше упражнявана от баци. което не означава, че неговото съгласие и неговият подпис не е бил изискван.

ЕС мое да цака Бг както и когато си поиска. Независимо кво мислиш, че е "точно обратното"  :smokin:

AnonimusBG

  • Гост
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #747 -: Юни 13, 2021, 20:53:54 »
Че те и абортите не са били разрешени в много страни, докато не са ги разрешили.

И за да спрем с "тука е така" - искате ЕС и еврофондове? Чудесно. Ето условията:...

Интересно е кой ги поставя тези условия и защо е решил че трябва да е така?

Може би трябваше да ни попитат и нас.
Или не?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23771
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #748 -: Юни 13, 2021, 20:54:26 »
ЕС мое да цака Бг както и когато си поиска. Независимо кво мислиш, че е "точно обратното"  :smokin:
Не ми ли говориш за дискриминация по българщина? :cool-1084:
А може ли България да цака гей общаците или това е дискриминация?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #749 -: Юни 13, 2021, 20:57:21 »
ЕС мое да цака Бг както и когато си поиска. Независимо кво мислиш, че е "точно обратното"  :smokin:

цакането е двустранен процес. което унгарците или поляците напомниха на въпросните еврозелки, като дойде реч за едни пари и едни бюджети.

айде по-полека с кретенизмите 'ние сме малки и требе да слушане батювците'. не сме. нито по територия, нито по население - и по двете сме далеч от малка страна.

но е болезнено ясно, че ако не търсиш интереса си, ще те мачкат.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #750 -: Юни 13, 2021, 20:58:18 »
Не ми ли говориш за дискриминация по българщина? :cool-1084:
А може ли България да цака гей общаците или това е дискриминация?

Сичко зависи кой е по-силен и кой държи кранчето.

Иначе, сигурен съм, "Металург" (София) си мисли, че е по-силен от "Бенфика" (Лисабон), щото е на години и не е играл сериозни мачове.

Ма тва докато почне истинския мач  :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #751 -: Юни 13, 2021, 20:59:51 »
цакането е двустранен процес. което унгарците или поляците напомниха на въпросните еврозелки, като дойде реч за едни пари и едни бюджети.

айде по-полека с кретенизмите 'ние сме малки и требе да слушане батювците'. не сме. нито по територия, нито по население - и по двете сме далеч от малка страна.

но е болезнено ясно, че ако не търсиш интереса си, ще те мачкат.

Искам да видя Бг правителство, което ще се конфронтира с Брюксел заради гей браковете  :smokin:

По които, всъщност, мненията в този форум не са точно представителни.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #752 -: Юни 13, 2021, 21:03:32 »
бракът пред държавата урежда финансовите отношения не вътре в двойката, а пред държавата.

По-скоро обратното. Урежда най-вече отношенията в семейството, а от там отношенията на самото семейство с държавата. Сама си дала пример за запазените части от наследството. Тука държавата директно урежда семейни отношения. Или пък имуществена делба след развод. Това е и проблемът с еднополовите бракове в България. Не са законни, следователно всички семейни, наследствени и т.н. отношения не важат за тях. Много хубав пример си дала със спирането на апаратите при кома. Това само член на семейство може да го направи.
Правилно, държавата урежда директно семейни отношения, но не в полза на семейството, а в своя полза. Запазените части не уреждат отношенията на дядото и внучето, а предпазват внучето от пълното му обедняване, ако дядо му не му остави наследство, значи държавата се грижи за себе си да не й се налага да се грижи за внучето. Имуществената делба след развод е въпрос на данъчно облагане (поне тук). Ако подялбата е в рамките на развода, дават се 30 дни след обявяването му, когато бившите на практика съпрузи могат да прехвърлят един на друг дяловете си без данъчно облагане. На 31 ден започват да текат данъци като за несвързани лица - т.е. държавата се грижи за себе си да си чопне нейното.
Затова и съм с две ръце за признаването на еднополовите бракове, защото така ще престане кофтито практика да не се плащат наследствени пенсии, да се търсят дялове от роднини, неявявали се последните няколко десетилетия, ама инак сетили се, че имали били чичо.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #753 -: Юни 13, 2021, 21:04:24 »
Искам да видя Бг правителство, което ще се конфронтира с Брюксел заради гей браковете 
ми досега всички български правителства са се конфронтирали с ес по отношение както на гей браковете, така и на стамбулската. мноо бърже заборавяш.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #754 -: Юни 13, 2021, 21:05:36 »
Сичко зависи кой е по-силен и кой държи кранчето.
когато решенията се вземат с консенсус, всички са силни и всички държат кранчета.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #755 -: Юни 13, 2021, 21:06:24 »
ми досега всички български правителства са се конфронтирали с ес по отношение както на гей браковете, така и на стамбулската. мноо бърже заборавяш.

Ма кажи, че си от герп  :bigok:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #756 -: Юни 13, 2021, 21:07:07 »
Късаме предимно добрите ориенталски практики като семейство и родина.

Тва е неква безумна глупост
Че е глупост, глупост е.
Лошото е, че не е далеч от истината.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #757 -: Юни 13, 2021, 21:09:36 »
Ма кажи, че си от герп

ми кажи, че си тъп, смотан, глупав и загубен трол, който освен да троли и да овонява всичко около себе си друга цел няма.

гнус.

гнусотник.

пфу.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #758 -: Юни 13, 2021, 21:12:21 »
т.е. държавата се грижи за себе си да си чопне нейното.

Ами, държвата може да се грижи за себе си и без да регулира семейните отношения. Като при вас, нали? Който наследява, плаща данъка. Без никакви запазени дялове. Така е за всичко, но семейството е обявено официално за клетка на обществото, следователно държавата трябва да регулира отношенията.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #759 -: Юни 13, 2021, 21:13:41 »
ми кажи, че си тъп, смотан, глупав и загубен трол, който освен да троли и да овонява всичко около себе си друга цел няма.

гнус.

гнусотник.

пфу.

Тва ли са ти аргументите? Не съм изненадан  :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23771
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #760 -: Юни 13, 2021, 21:15:38 »
Quote (selected)
Затова и съм с две ръце за признаването на еднополовите бракове, защото така ще престане кофтито практика да не се плащат наследствени пенсии, да се търсят дялове от роднини, неявявали се последните няколко десетилетия, ама инак сетили се, че имали били чичо.
Няма да коментирам такива "онователни" аргументи които са 1/1000  за наследството и 1/10 за гей сдруженията ( по техни, не по официални данни ).
След като се изживяват революционно нека си носят и рисковете.
Светът е отворен, има места където е разрешено, други с многоженство, в Индия някакъв се беше оженил за козичка.
За всички има място под слънцето, но явно не е тук.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #761 -: Юни 13, 2021, 21:16:20 »
Сичко зависи кой е по-силен и кой държи кранчето.

Иначе, сигурен съм, "Металург" (София) си мисли, че е по-силен от "Бенфика" (Лисабон), щото е на години и не е играл сериозни мачове.

Ма тва докато почне истинския мач  :smokin:

Аз нещо написах за ЦСКА-Аякс, Нотингам, Ливърпул във футболната тема.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #762 -: Юни 13, 2021, 21:18:02 »
Тва ли са ти аргументите? Не съм изненадан

не би и трябвало, сепак ти почна в идиотизмите, а аз те цитирах и ти отговорих в същия стил.

изненадан съм, че си очаквал да се изненадаш.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #763 -: Юни 13, 2021, 21:19:52 »
Затова и съм с две ръце за признаването на еднополовите бракове...

никви проблеми, само си намери мнозинство да променят конституцията, да заглушат българската православна църква и да надвикат всички пишман патриоти, дето ако ги питаш, зарад тях не сме приели стамбулската.

никви грижи нямаш. хич.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23771
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #764 -: Юни 13, 2021, 21:22:20 »
Quote (selected)
Хърватските футболисти няма да спазват ритуала с демонстративното коленичане на терена преди мачовете от европейското първенство по футбол, сподели капитанът на националния отбор Лука Модрич в интервю за Би Би Си.
...
Капитанът на хърватския национален отбор смята, че има и други начини за борба с расизма. „Не вярваме, че по този начин ще помогнем за решаването на проблема“, заключи той.
https://www.manager.bg/sport/hrvatiya-nyama-da-kolenichi-na-evropeyskoto-po-futbol

Тия ще ги изхвърлим ли от първенството?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #765 -: Юни 13, 2021, 21:22:59 »
Мнението на Бг гражданин гастарбайтер в Германия повече ли тежи от мнението на Бг гражданка в Канада с двойно гражданство или на друг Бг гражданин в ЕС, пак с двойно гражданство?

Момент да помисля  :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23771
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #766 -: Юни 13, 2021, 21:26:32 »
Мнението на Бг гражданин гастарбайтер в Германия повече ли тежи от мнението на Бг гражданка в Канада с двойно гражданство или на друг Бг гражданин в ЕС, пак с двойно гражданство?

Момент да помисля  :smokin:

Не се напъвай ще скъсаш минискус!
Онци го е казал добре:
Quote (selected)
само си намери мнозинство да променят конституцията, да заглушат българската православна църква и да надвикат всички пишман патриоти, дето ако ги питаш, зарад тях не сме приели стамбулската.
никви грижи нямаш. хич.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #767 -: Юни 13, 2021, 21:27:36 »
Мнението на Бг гражданин гастарбайтер в Германия повече ли тежи от мнението на Бг гражданка в Канада с двойно гражданство или на друг Бг гражданин в ЕС, пак с двойно гражданство?

Момент да помисля  :smokin:

Мисли.
Ако можеш.
Какви ги измисли?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #768 -: Юни 13, 2021, 21:28:30 »
Повт.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #769 -: Юни 13, 2021, 21:29:42 »
Мисли.
Ако можеш.
Какви ги измисли?


Ми аз не смятам, че мнението на всеки Бг гражданин има различна тежест.

Онци и Ной да кажат кво мислят, ако искат.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23771
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #770 -: Юни 13, 2021, 21:30:22 »
Quote (selected)
Пак не излизат точните цитати..

нещо оплесках, поправих го.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #771 -: Юни 13, 2021, 21:39:08 »
никви проблеми, само си намери мнозинство да променят конституцията, да заглушат българската православна църква и да надвикат всички пишман патриоти, дето ако ги питаш, зарад тях не сме приели стамбулската.

никви грижи нямаш. хич.
При цялото ми уважение към БПЦ, те нямат отношение към семейното финансиране и отношенията му с държавата. Те са отговорни за браковете, които се сключват на небесата, съответно хомосексуалните бракове не са тяхна нива. И в Канада е така - няма дори теоретичен шанс еднополова двойка да тормози църквата, че иска тайнството на венчанието.
Виж, с пишман патриотите работата е мътна и кървава, ама то не само за хомосексуалните бракове, ми май за всичко.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #772 -: Юни 13, 2021, 21:44:41 »
Ми аз не смятам, че мнението на всеки Бг гражданин има различна тежест.
Онци и Ной да кажат кво мислят, ако искат.
А, зависи от въпроса! Ако ми трябва справка по гориво-смазочни теми, ще питам Бачо Кольо. Ако ми требе справка по история, ще питам Бонго!
Ама за блондинките, брюнетките, вицовете и прочие - съм за равенство и братство на мненията в рамките на приличието. Изборните мнения башка, всеки си има негово и си го отглежда, лошо няма.  :ok:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23771
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #773 -: Юни 13, 2021, 21:45:51 »
Quote (selected)
само си намери мнозинство да променят конституцията,

Прескачаш  основното и се мяташ на десерта.
БПЦ и пазибоже патриотите са само черешката на тортата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #774 -: Юни 13, 2021, 21:47:14 »
При цялото ми уважение към БПЦ, те нямат отношение към семейното финансиране и отношенията му с държавата. Те са отговорни за браковете, които се сключват на небесата, съответно хомосексуалните бракове не са тяхна нива. И в Канада е така - няма дори теоретичен шанс еднополова двойка да тормози църквата, че иска тайнството на венчанието.
Виж, с пишман патриотите работата е мътна и кървава, ама то не само за хомосексуалните бракове, ми май за всичко.

1. недей да бъркаш еретиците, именуващи се католици/протестанти, с християнството.
2. идеше реч за еднополовите бракове. бпц има ясно изреазено мнение по темата.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #775 -: Юни 13, 2021, 21:50:17 »
1. недей да бъркаш еретиците, именуващи се католици/протестанти, с християнството.
2. идеше реч за еднополовите бракове. бпц има ясно изреазено мнение по темата.

Упс, католиците и протестантите не били християни.

В Германия едва ли ще харесат това  :smokin:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #776 -: Юни 13, 2021, 21:53:27 »
Упс, католиците и протестантите не били християни.

не са. от православна гледна точка са еретици.

толкоз с теб за днес.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #777 -: Юни 13, 2021, 21:56:42 »
не са. от православна гледна точка са еретици.

толкоз с теб за днес.

Аз ще реша кога ще приключа.

И, не, написа това:

"недей да бъркаш еретиците, именуващи се католици/протестанти, с християнството".

С християнството не искаш да се бъркат, не с източното православие.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #778 -: Юни 13, 2021, 22:11:34 »
Много сърджънти.
Що така7

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23771
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #779 -: Юни 13, 2021, 22:12:50 »
Една от големите заблуди е че в Европа се практикува христянство.
Християнското учение е останало в региона, Средиземно море са пресекли култове, люспи или както там ви хареса.
Пренесени са части от идеята и са се кооперирали с местните традиции за един нов световен ред/религия.
ЕС е вреден за вашето здраве!