Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 20, 2024, 17:41:08

Автор Тема: За насилието срещу …  (Прочетена 123577 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #480 -: Януари 23, 2019, 19:21:50 »
Лилиан, 
Не слушай зевзеците!
Ама то добре, че ги има!!!  :yes-1289: Инак ше Умрем от скука ...  :yawn-3335:
« Последна редакция: Януари 23, 2019, 19:37:41 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #481 -: Януари 23, 2019, 22:16:27 »
Аз ще върна темата към дом. насилие. Днес прочетох за пресен много типичен случай:
17 г. девойка пребита (и със следи и от предишни пребивания) от криминално проявен, с когото живеела.
Откъде се появи у бълг. жени тая масова любов към наркомани, мутри, тел. измамници, сводници, наркопласьори и пр. бандити ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #482 -: Януари 23, 2019, 22:17:37 »
... със стола или нещо друго наблизо тежко и сигурно!
По-добре дълго, тънко и остро.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #483 -: Януари 23, 2019, 22:32:22 »
... със стола или нещо друго наблизо тежко и сигурно!
По-добре дълго, тънко и остро.
По-добре е най-близкото, което върши работа. Виж там примера на Дебелата Берта. Бухалка за гимнастика поради липса на лопата за въглища.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #484 -: Януари 23, 2019, 22:45:07 »
Бухалка за гимнастика поради липса на лопата за въглища.
Като ще е лопата, да е сапьорска. Че може Корнелия да се промъкне ненадейно  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #485 -: Януари 23, 2019, 23:05:58 »
Бухалка за гимнастика поради липса на лопата за въглища.
Като ще е лопата, да е сапьорска. Че може Корнелия да се промъкне ненадейно  :nuts:
Не може така да се прекроява класиката, не може!
Антон и Точица
"Дебелата Берта надникна в телефонната слушалка, сякаш искаше да провери дали и там всичко е в ред.
— Какво? — запита тя след това. — Какво? Мигар Андахт и Точица не спят?
— Не! — извика детето. — Друг път ще ви обясня това. Вие сте съвсем сама вкъщи. Повярвайте ми най-сетне! А след малко ще дойде годеникът, за да краде. Ключовете са вече у него. Жилищният план също. Ей сега ще пристигне.
— Великолепно! — каза Берта. — А какво да правя аз?
— Викайте бързо полицията. И след това потърсете някоя лопата… за въглища или нещо подобно. А като дойде годеникът, цапардосайте го по главата.
— Лесно ти е на теб да говориш, сине — рече Берта.
— На добър час! — извика детето. — Дано да свършите успешно работата си! Не забравяйте да повикате по телефона полицията! Довиждане!

От недоумение и тракане на зъбите Берта едва успя да помръдне. Силно развълнувана, тя потропа на вратата на Точица и на тази на госпожица Андахт. В къщата няма жива душа. Не се обаждаше никой. Само Пифке поизлая малко. Той скокна от кошничката си, оставена пред вратата на Точица, и се завтече след Берта. Най-сетне тя се съвзе и извика по телефона дежурната полицейска група.
— Тъй! — каза някакъв чиновник. — Добре, ей сега ще изпратим някого.
Берта започна да си търси оръжие.
— Как ли си представя момчето тая работа с лопатата за въглища — каза тя на Пифке, — когато имаме централно отопление.
Най-сетне тя намери в детската стая две дървени бухалки, с които Точица понякога играеше гимнастика. Взе едната от тях, настани се зад вратата на коридора и изгаси лампата.
— Но кухненската лампа ще оставим да свети — каза тя на Пифке. — Инак може да не улуча."
« Последна редакция: Януари 23, 2019, 23:45:02 от 67 »

Пешо

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #486 -: Януари 23, 2019, 23:13:28 »
Quote (selected)
той побягна навън, по стълбите нагоре, аз след него и крещях "стой,мръсна гадино"
тичах боса, по розова нощница на бели облаци, за да го убия с голи ръце, без де се интересувам сам ли е, или са десет
докато се опомня...
на всичкото отгоре гадът ми беше отмъкнал цигарите, ми не е честно,в подобен момент
Е, не! Това с цигарите минава всякакви граници!  :m1313:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #487 -: Януари 24, 2019, 19:32:53 »
 :D
но този случай си беше трагичен, никога не можах да го преживея, да се освободя от него
да влезе някой в дома ми през нощта, беше най-големият ми страх и той се материализира
жалък крадец, момче наркоман най-вероятно, дори не взе чантата ми , взе ми цигарите, 15 лева и пакет мокри кърпички..
и превърна всеки мой дом след това в бункер, с по три брави на всяка врата и решетки по прозорците

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #488 -: Януари 24, 2019, 22:03:11 »
:D
но този случай си беше трагичен, никога не можах да го преживея, да се освободя от него
да влезе някой в дома ми през нощта, беше най-големият ми страх и той се материализира
жалък крадец, момче наркоман най-вероятно, дори не взе чантата ми , взе ми цигарите, 15 лева и пакет мокри кърпички..
и превърна всеки мой дом след това в бункер, с по три брави на всяка врата и решетки по прозорците
Това обяснява свръхчуствителността към темата, "Моят дом е моята крепост!". Крепостите по правило се предават отвътре, от това не може да се избяга за жалост.  :bouquet-1089: :t1816:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #489 -: Януари 27, 2019, 12:49:01 »
Quote (selected)
Трима младежи спасиха възрастна жена от измръзване. Тя се заблудила и се изгубила посред нощ в покрайнините на панагюрското село Оборище. За доблестната постъпка на момчетата разказа кметът на село Оборище Милко Ангелов, който е убеден, че без тях бабата е щяла да загине.

Делчо и Цветан заедно с още един техен приятел решили посред нощ да се разходят с автомобила из селото. В края на Оборище забелязали самотно вървяща възрастна жена, наметната с одеяло вместо връхна дреха. Усъмнили се, че нещо не е наред и я последвали.

„Стори ни се подозрителна. Стара жена в 23.30 часа вечерта с одеяло, наметнала отгоре на гърба си и обикаля сама. Почнахме да караме по нея. Спрях да си налея вода, жената идваше отпред и докато наливах вода тя клекна до колата. Явно много беше измръзнала и даже като я качихме в колата тя едва говореше”, споделя Делчо Михов.

Навън бил адски студ, а в този район скитат и диви хищници, особено в полето, към което се насочила жената, разказват младежите.

„Минус седем, минус осем - там някъде. Жената беше толкова измръзнала, че не знаеше как се казва дори. Не можеше да се ориентира, нищо. Говореше несвързани работи. Попитахме къде трябва да иде, тя не можа да обясни, не можа да реагира”, разказа Цветан Ралчев пред Нова телевизия.

83-годишната жена дори не казала името си. Младежите я качили в колата на топло и се обадили на кмета.

„Момчетата я докараха в къщи. Видях коя е жената. Познавам я. Свързах се с Районното управление на полицията в град Панагюрище, понеже близките й живеят в град Панагюрище, хората веднага реагираха изпратиха патрул. Ние през това време я закарахме до вкъщи. Печката ѝ почти беше изгаснала. Напалихме я. Настанихме я и след половин час близките ѝ пристигнаха”, обясни Милко Ангелов - кмет на село Оборище.

Едва след като се стоплила вкъщи, жената възвърнала спомените си. Обяснила, че тръгнала на гости у свой роднина, който живее в другия край на селото. Близките на възрастната жена сега се грижат за нея. Прибрали са я при тях в Панагюрище. Обясниха, че страдала от деменция.

В Оборище сега всички говорят за доблестната постъпка на младежите. Делчо е първи курс студент в Техническия университет, а Цветан работи в частна фирма, за да помага на родителите си.
:smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #490 -: Януари 27, 2019, 12:58:31 »
Quote (selected)
Трима младежи спасиха възрастна жена от измръзване. Тя се заблудила и се изгубила посред нощ в покрайнините на панагюрското село Оборище. За доблестната постъпка на момчетата разказа кметът на село Оборище Милко Ангелов, който е убеден, че без тях бабата е щяла да загине.

Делчо и Цветан заедно с още един техен приятел решили посред нощ да се разходят с автомобила из селото. В края на Оборище забелязали самотно вървяща възрастна жена, наметната с одеяло вместо връхна дреха. Усъмнили се, че нещо не е наред и я последвали.

„Стори ни се подозрителна. Стара жена в 23.30 часа вечерта с одеяло, наметнала отгоре на гърба си и обикаля сама. Почнахме да караме по нея. Спрях да си налея вода, жената идваше отпред и докато наливах вода тя клекна до колата. Явно много беше измръзнала и даже като я качихме в колата тя едва говореше”, споделя Делчо Михов.

Навън бил адски студ, а в този район скитат и диви хищници, особено в полето, към което се насочила жената, разказват младежите.

„Минус седем, минус осем - там някъде. Жената беше толкова измръзнала, че не знаеше как се казва дори. Не можеше да се ориентира, нищо. Говореше несвързани работи. Попитахме къде трябва да иде, тя не можа да обясни, не можа да реагира”, разказа Цветан Ралчев пред Нова телевизия.

83-годишната жена дори не казала името си. Младежите я качили в колата на топло и се обадили на кмета.

„Момчетата я докараха в къщи. Видях коя е жената. Познавам я. Свързах се с Районното управление на полицията в град Панагюрище, понеже близките й живеят в град Панагюрище, хората веднага реагираха изпратиха патрул. Ние през това време я закарахме до вкъщи. Печката ѝ почти беше изгаснала. Напалихме я. Настанихме я и след половин час близките ѝ пристигнаха”, обясни Милко Ангелов - кмет на село Оборище.

Едва след като се стоплила вкъщи, жената възвърнала спомените си. Обяснила, че тръгнала на гости у свой роднина, който живее в другия край на селото. Близките на възрастната жена сега се грижат за нея. Прибрали са я при тях в Панагюрище. Обясниха, че страдала от деменция.

В Оборище сега всички говорят за доблестната постъпка на младежите. Делчо е първи курс студент в Техническия университет, а Цветан работи в частна фирма, за да помага на родителите си.
:smokin:

 :t2619: ей са ше дойде лиляна и ше ти обясни, че не са я спасили, а пребили и обрали  :apology-1312:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #491 -: Януари 28, 2019, 13:16:37 »
темата ви липсваше и решихте да я повдигнете ли?
нооо, за тази публикация има тема "Добрите новини"
 малко в пионерски стил звучи, но нейсе, нека има :smokin:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #492 -: Февруари 07, 2019, 13:20:40 »
https://www.dnevnik.bg/politika/2019/02/07/3386719_domashnoto_nasilie_veche_e_prestuplenie_s_promeni_v/
Домашното насилие вече е престъпление с промени в Наказателния кодекс
Депутатите решиха наказанието за принуда в условията на домашно насилие да е между 3 и 10 години затвор.
Насилственото сключване на брак ще се наказва с лишаване от свобода от 1 до 6 години.
Вдигат се и глобите за родители, които след развод отказват на бившата половинка да вижда детето, до 10 000 лв.


това е добра стъпка, въпреки трудностите, които ще възникнат при упражняването на закона

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #493 -: Февруари 07, 2019, 13:28:38 »
но ще публикувам и един емблематичен пример по тези теми
Папата призна за монахини, държани като сексробини
https://www.vesti.bg/sviat/papata-prizna-za-monahini-dyrzhani-kato-seksrobini-6091787
Според папа Франциск коренът на злото е в „гледането на жените, като на хора втора класа”

и децата трябва да добавим, според неотдавнашните разкрития за тази църква

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #494 -: Февруари 07, 2019, 14:02:45 »
Онзи ден повториха по нашата ТВ «Реката на тайните» на Клинт Истууд с 6 номинации за Оскар. Шон Пен печели Оскар за най-добър актьор, а Тим Робинс – за най-добра поддържаща мъжка роля.

Нищо, че филмът е от 2003 г. – една потресаваща история с всичките последствия от насилието над деца.  :nuts:
« Последна редакция: Февруари 07, 2019, 18:35:09 от Джиджи »

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #495 -: Февруари 07, 2019, 17:28:41 »
Quote (selected)
Домашното насилие вече е престъпление с промени в Наказателния кодекс
Ами ИДЕАЛНО!
Тогава... за къф ни е шибаната Истанбулска такваз?!

Чок觧

  • Гост
Re: За насилието срещу …БРАВО !
« Отговор #496 -: Февруари 16, 2019, 13:02:30 »
Прехвърлих го в Позитивните новини . Съжалявам , че Ти повдигнах темичката - чак такова внимание не заслужава , още повече с добри новини .
« Последна редакция: Февруари 16, 2019, 14:20:14 от Чок觧 »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #497 -: Февруари 16, 2019, 13:06:43 »
добре, правя се,че не съм го прочела
всъщност, защо не го публикува в темата за Добрите новини?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #498 -: Февруари 16, 2019, 14:24:49 »
добре, правя се, че не съм го прочела
всъщност, защо не го публикува в темата за Добрите новини?
Щоооо ... ? Теб бебетата не те ли интересуват?!  :b0205:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …БРАВО !
« Отговор #499 -: Февруари 16, 2019, 16:24:40 »
Прехвърлих го в Позитивните новини . Съжалявам , че Ти повдигнах темичката - чак такова внимание не заслужава , още повече с добри новини .
благодаря ти!
аз съм много радостна,че темата ми е в ремисия и няма какво да се пише по нея
след злото начало, дано годината се извърви така

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #500 -: Февруари 16, 2019, 16:28:15 »
Злото начало, Лилиан, е просто статистика. Статистика, която е далеч по-напреднала в държавите ти фаворити в областта "Кино", отколкото у нас. И нямаше да е толкова напреднала тази статистика, ако такива като теб не държаха толкова много да заприличаме на държавите от киното ти :smokin:
Няма да ти се извинявам! Няма за какво...

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #501 -: Февруари 18, 2019, 11:38:38 »
за съжаление, след известно затишие, много тежък случай на насилие в семейството
https://www.24chasa.bg/novini/article/7303836
Мъж е убил родителите си, брат си и баба си
случай 6/2018

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #502 -: Февруари 18, 2019, 11:50:55 »
в Нови Искър отново, какво става в това място? :image008:
някакъв Туин Пийкс ли е
« Последна редакция: Февруари 18, 2019, 13:14:19 от Lillian »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #504 -: Февруари 18, 2019, 16:36:25 »
Това в Нови Искър не прилича на домашно насилие. Това си е нелекувано психично заболяване - или поне неадекватно лекувано или неадекватно (не) хоспитализирано. Лудият не съзнава, че е луд, той не съзнава, че причинява нещо някому.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #505 -: Февруари 18, 2019, 17:44:01 »
Психопати има насекъде, 67, не само в Нови Искър.

Но откъдето и да го погледнеш, случаят в Нови Искър явно не е домашно насилие.  :nuts:
« Последна редакция: Февруари 21, 2019, 14:37:05 от Джиджи »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #506 -: Февруари 27, 2019, 14:41:30 »
случай 7/2019
Quote (selected)
https://www.monitor.bg/bg/a/view/razkriha-za-chasove-ujasjavashto-bitovo-ubijstvo-vyv-varna-158371
41-годишният Борислав Н. е бил привлечен от Окръжната прокуратура във Варна като обвиняем късно вчера за убийството на съпругата си.
 Борислав пребил до смърт съпругата си. Двамата били женени от няколко години, но бракът им не вървял. За поредна вечер между съпрузите, които били в развод, избухнал скандал, който продължил с жесток побой над 40-годишната жена. След като оставил съпругата си в безпомощно състояние, домашния насилник позвънил на майка си и я повикал да дойде, за да му помогне да си изнесе багажа. След това майка и син напуснали жилището, без да се интересуват за състоянието на пребитата до смърт жена


този случай е по -неразбираем за мен  от повечето други
убиваш жена си и викаш мама за багажа
нямам какво да кажа, наистина нямам...

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #507 -: Февруари 27, 2019, 22:28:01 »
случай 8/2019 год.
https://www.24chasa.bg/novini/article/7319886
29-годишният Христо Спасов нападна майка си и уби баба си, след семеен сигнал.
Сред съседи,близки и приятели той е познат, като тих и скромен човек


за първи път ми се случва да добавя два случая в един и същи ден...

Чок觧

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #508 -: Февруари 27, 2019, 23:08:55 »
случай 7/2019


този случай е по -неразбираем за мен  от повечето други
убиваш жена си и викаш мама за багажа
нямам какво да кажа, наистина нямам...
Ето какво казва "Летящата Козила Ерато":
Letiashtata Kozzila Erato
6 часа

"Скъпи приятели,
Така се случи, че някакъв мъж пребил жена си до смърт и после се обадил на майка си да дойде да си го прибере. Дошла тя, стегнала му багажа и двамата напуснали апартамента и оставили жената да умре.
Каква закачлива малка подробност, нали?
Една жена идва и прибира сина си заедно с багажа след като синът е убил друга жена от бой.
Не може да не сте чували през годините израза "ами нали е момченце, може нещо да му стане". Този израз - травма, тази идеология иде от устите на майки, баби, лели и лица от женски пол, заети с отглеждането на момче.
На момчето вечно може да му стане нещо. Като крехко яйце, то стои пред майчиния взор и трябва много да внимаваме да не се разплаче, защото мога да му се повредят тестисите. Да се изсипе.
То е "на мама момчето". То не трябва да се занимава с глупости като да си отреже филия или да си купи гащи. И когато вече се задоми, честта по дейности като купуване на гащи, рязане на филии и друг вид обгрижване, се прехвърля с големи резерви и подозрение на снахата, която пък от своя страна също ревностно дебне дали тя е единствената, която купува гащи на мъжа си.
Въобще, голяма е битката за обгрижването по гащи, филии и други битовизми, които не трябва да навлизат в аурата на един истински мъж. Той няма работа около пералнята.
Той трябва с чук, член и широко чело да завладее тоя свят или поне микрорайона, в който се намира крехкото му астрално тяло.
Така създаваме изроди. Немощни, агресивни, неориентирани, без отговорности, без идея какво е да си съвсем сам и да се оправяш сам.
От другата страна на монетата са момичетата. Не знам защо въобще не се говори за факта, че голяма част от жените жертви на насилие бягат. И когато бягат, се връщат у дома, при родителите си, защото няма къде да идат. Уви, редовно същите тези родители, баща и майка, я връщат обратно на мъжа ѝ, защото "тя вече е в друго семейство и очевидно е направила нещо, за да ядоса съпруга си".
Майки връщат дъщерите си обратно, докато не бъдат претрепани. А после ходят да прибират синовете си в случай, че те претрепят някого.
А истината е, че като станеш майка, не ставаш просто майка на някого. Ставаш майка на целия свят. Звучи странно, но е така.
Ако майчинството не те научи да обичаш света, да въздадеш сила и смелост, да стиснеш зъби и да оставиш децата си да се спъват и да си купуват гащи и да го живеят тоя живот, това е най-големият ти провал. Да си майка значи да обичаш от другата страна на вратата, ама тихо, за да не занимаваш детето със себе си.
Звучи тежко, но няма как. Така е.
Къде са бащите, би било логично да попитаме. Къде са бащите в тази безумна, безкрайна травма, която се върти.
Не знам.
Вероятно в магазина за гащи, опитвайки се да осъзнаят, че и те имат роля в тази сложна система, наречена семейство.
Едно е да треснеш по масата и да се провикнеш "Тук се слуша моята дума". Друго е да наведеш глава над салатата и да кажеш "Май бая грешки направих". И да направиш нещо по въпроса.
Не знам какво може да се направи, за да се намали домашното насилие, но вярвам в едно.
Жените трябва да се научат да изживяват живота си сами за себе си. Не през синовете си. Не през бащите им. Не през гащи и филии и търкане на тенджера с телче.
Да станат и да живеят тоя живот сами и да оставят мъжете също да го живеят сами за себе си. И всеки да отговаря за гащите си, а междувременно обичай всички с цяло сърце и ги прегръщай всеки път щом можеш. Но най-важното е да стоиш от другата страна на вратата. И ако някой те попита къде са му гащите, да кажеш, че идея си нямаш, защото това не са твоите гащи. Твоите гащи знаеш къде са."
« Последна редакция: Февруари 28, 2019, 00:00:29 от Чок觧 »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #510 -: Март 01, 2019, 08:24:30 »
към случай 8/2019 год.
https://www.24chasa.bg/novini/article/7323205
Съседите на Кремена месеци слушали скандалите - чували как Борислав я блъска в стената
 
За 6 години брак Кремена е подавала 6-7 сигнала за домашно насилие. В един от случаите, дори, Кремена се е освидетелствала, след като съпругът й счупил носа с чиния

Колегите на Борислав: Борислав идваше издран на работа

Адвокатът на Борислав:
 - Кремена е лежала в психиатрия
- По думите на Енчев хазаите на семейството били свидетели на скандала, а също така и майката на Борислав, която той извикал, за да предотврати разправията.
- Кремена е била жива и адекватна когато Борислав и майка му са напуснали жилището
- Защитата се усъмни в действията на прокуратурата, които на практика окачестви като рекламни. Или по-точно – според Енчо Енчев държавното обвинение използва случая да рекламира медийно измененията в НК по отношение на домашното насилие.

Постоянен арест за мъжа, задържан за убийството на съпругата си, постанови Варненският окръжен съд.



Пешо

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #511 -: Март 01, 2019, 08:48:00 »
Quote (selected)
според Енчо Енчев държавното обвинение използва случая да рекламира медийно измененията в НК по отношение на домашното насилие.
Не може да е вярно, след като от обвинението изрично казаха, че промените влизат в сила няколко дена след извършване на убийството.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #512 -: Март 01, 2019, 17:20:33 »
така е ,но защита опитва всичко
порази ме едно заглавие, което мярнах "Борислав убива от бой Кремена и си взима телевизора"
сякаш нещо ми просветна за тези убийства, нещо което не разбирах-
тази хлад, с която се извършват, с която после се описват, тази житейска посредственост
"... и си взима телевизора"

Пешо

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #513 -: Март 01, 2019, 18:01:21 »
така е ,но защита опитва всичко
порази ме едно заглавие, което мярнах "Борислав убива от бой Кремена и си взима телевизора"
сякаш нещо ми просветна за тези убийства, нещо което не разбирах-
тази хлад, с която се извършват, с която после се описват, тази житейска посредственост
"... и си взима телевизора"
Чух, че скандалът започнал тъкмо заради телевизора ... :sad-3295:

Чок觧

  • Гост
Млада жена намушка с нож 60-годишен мъж
« Отговор #514 -: Март 02, 2019, 09:31:42 »
Млада жена намушка с нож 60-годишен мъж. Служители на полицията във Ветово работят по изясняването на сигнал за наръгване с нож на мъж в с. Смирненски. Инцидентът е станал на 28 февруари вечерта.
Според първоначалната информация и проведеното разследване, около 20:00 - 20:30 ч. в жилище в селото, след скандал 26-годишена жена е пробола с кухненски нож в областта на гърдите 60-годишен мъж.
Предстои да бъдат изяснени характера и степента на получените от 60-годишния мъж увреждания. Случаят е документиран от разследващите и е започнато досъдебно производство, като е уведомен дежурен прокурор.
https://dariknews.bg/regioni/ruse/mlada-zhena-namushka-s-nozh-60-godishen-myzh-2151078

Чок觧

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #515 -: Март 02, 2019, 11:08:25 »
"Според сондажа на Галъп българите категорично не оправдават домашно насилие или подчинената роля на жената. 92% са категорични, че мъжът не може да удря жената. 89% не считат, че жената трябва да се подчинява на мъжа. Сред онези, които подкрепят подчиненост или насилие над жените, личат най-вече представители на малцинствени групи."

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #516 -: Март 02, 2019, 14:12:18 »
Ама тая темичка май наистина се бори за „Гинес”?! С насилие, регистрирано във форум. 
А оттам – и държавичката ни България. С най–много насилие …  :sleazy-422:

Само дотук – 516 публикации. Баси! :shocked-1341:
« Последна редакция: Март 02, 2019, 14:15:41 от Джиджи »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #517 -: Март 05, 2019, 07:26:21 »
един случай, който не исках да описвам тук, защото изчаквах развитието му
просто не ми се вярваше, че това се е случило, но днес бащата е вече арестуван
https://www.24chasa.bg/novini/article/7325940
Баща преби 14-годишната си дъщеря, провесил я през балкона
момичето е в болница

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #518 -: Март 05, 2019, 19:36:04 »
да беше изчакала още малко. пак 24 - цък
Quote (selected)
Другата дъщеря на обвинения за провесването баща: Сестра ми лъже! (Снимки)
05.03.2019 12:26; Цанко Цанев     

По-голямата дъщеря на обвинения за провесване от терасата 45-годишен баща заяви пред сградата на Районния съд във Варна, че цялата история е напълно съчинена.

Момичето дойде пред арестанската кола и помаха на родителя си, за да изрази подкрепата си.

Бащата влезе с патерици и превързан ляв крак, подкрепян от полицаи в съда и не е ясно от какво са нараняванията му. С тях обаче няма как да държи дъщеря си с главата надолу от терасата.

"Ако баща ми беше такъв човек, щях ли да живее при него! Сестра ми Девра уж е пребита, а ходи по кафенетата. Искам да попитам как е възможно лекарите да кажат, че има счупен нос, като изобщо няма такова нещо?", каза пред "24 часа" по-голямата сестра.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23691
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #519 -: Март 05, 2019, 19:46:05 »
Лилианщини.
Темата е за насилието, нормално е да не пренебрегваме и насилието на Лилиан над форумците.
Мисля,че психическото и икономическото насилие ги приравниха към физическото.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #520 -: Март 05, 2019, 19:50:51 »
всъщност то цялото това нещо е по-многопластово. дъщерята била присъдена на майката, бащата имал ограничителна заповед. ама майката я биела, та дъщерята отишла да живее при тате си. който пък бил бивш морски офицер и настоящ собственик на хотел.

та същата тази дъщеричка откраднала едни пари, част от които пратила на майка си, друга част намерили скрити из учебниците ѝ, разправяла, че имала дългове /?!/. и според защитата на таткото /и според каката/ получила няколко шамара.

това - от десетминутно ровене. не ми се рови повече. но категорично не е толко чернобяло. хеле пък ако изникне доказателство, че майката е подбудила щерка си да крадне малко пари, та да ѝ прати.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #521 -: Март 05, 2019, 19:58:33 »
последно по тази тема - от дарик:
Quote (selected)
На 1 март между 45-годишния Христо Христов и дъщеря му избухнал скандал по повод липсваща сума от дома, който прераснал в побой над детето.
Quote (selected)
2000 евро, задигнати от бащата, станали причина той да пребие детето си. 1200 лева от изчезналите пари били открити в учебник на момичето.

Част от останалите Девора изпратила на майка си и приятели, към които имала задължения.

Това отключило агресията на бащата, заявиха пред съда адвокатите на обвиняемия.
Quote (selected)
Според адвокатите му той направил опит да се самоубие, скачайки отвисоко. Освен това от деня на побоя до днес той е бил в кардиологична клиника.
Пострадалата дъщеря е вече изписана от болницата, заяви адвокатът на баща й Васил Василев. По думите му Девора ще подаде жалба срещу майка си за упражнено домашно насилие, като е била бита с точилка.
и какво точно развитие изчака, лилиан? какво? не виждаш ли каква манипулация си пльоснала?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #522 -: Март 05, 2019, 22:29:08 »
Лилианщини.
Темата е за насилието, нормално е да не пренебрегваме и насилието на Лилиан над форумците.
:raise_the_roof-1045:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #523 -: Март 06, 2019, 08:31:56 »
аха, вие момчета видяхте случай не приключил със смърт и ви се отвори възможност
отново до подскочите - ваша воля
но както много пъти казах - съдбата на темата е в ръцете на модераторите
аз ще я продължа, живот и здраве

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #524 -: Март 06, 2019, 08:35:05 »
Лилианщини.
Темата е за насилието, нормално е да не пренебрегваме и насилието на Лилиан над форумците.
:raise_the_roof-1045:
Джиджи, с този емотикон, изглежда,че имаш нужда от изкуствено дишане, мило :image008:

Пешо

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #525 -: Март 06, 2019, 08:50:49 »
Лилианщини.
Темата е за насилието, нормално е да не пренебрегваме и насилието на Лилиан над форумците.
Мисля,че психическото и икономическото насилие ги приравниха към физическото.
Мммм…
Ако ще си говорим за насилие към форум/форумци, другаде трябва да насочиш вниманието си.

Mr. Blue

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #526 -: Март 06, 2019, 09:06:50 »

Мммм…
Ако ще си говорим за насилие към форум/форумци, другаде трябва да насочиш вниманието си.
buratinob няколкократно оспорва решения на модератори и се опитва да дава "наклон" на модерирането , а и вече веднъж е предупреден .
Вторият път просто ще си почине за 24 часа .

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #527 -: Март 07, 2019, 17:58:28 »
по повод "статистиките" на лилиан - епицентър /цък/
Quote (selected)
58% глобални лъжи по случай 8-ми март

Автор: Гергана Урумова

“58% от всички жени, убити по света, са убити вкъщи”- това гласи ужасяващият плакат, който се разпространява в социалните мрежи по повод Шествието за правата на жените за осми март, организирано от Български фонд за жените.

Имайки предвид досегашната либерална практика за художествено тълкуване на съществуващи и несъществуващи факти, следва да се позамислим.

Първоначално възниква въпросът коя организация лансира този ужасяващ плакат. Това е Fine Acts, неправителствена организация за правата на човека, която има генералната подкрепа на Фондация “Отворено общество.

Отворено общество. Сорос.

Остава обаче този въпрос: кой е източникът, на който се позовават?

Сочи се доклад на Службата на ООН по наркотиците и престъпността (UNODC) за 2017.

Как е възможно доклад за 2017 да съдържа глобална статистика на всички убийства на жени в домовете им по света за неопределен период от време?

Ако все пак човек реши да прочете целия доклад, ще разбере, че в него се сочат данни за:

оказана помощ чрез обучаването на 3498 полицейски служители и оператори в центрове за спешна помощ във връзка с насилие, основано на пола;
наръчник за прокурори в Египет за процедиране в случаите при насилие над жени;
развиване на джендър политика в Кения и т.н.
Продължаваме да търсим по ключови думи, за да намерим тези 58%.

Murder, violence, women. Не, не помага.

Опитваме търсене с 58%.

И ето го!

Почти…

58% от омъжените жени във Виетнам са страдали от домашно насилие, съгласно национално виетнамско проучване за 2017.

Значи не става въпрос за убити жени.

Не става въпрос за глобално явление.

Тук можем да продължим така:

“Най-малко всяка втора жена в Европа умира от чума.”

Безспорна истина, за разлика от онези 58%, само ме се отнася за средата на 14 век.

Българският фонд на жените не се вълнува от детайли и затова твърди следното:

“Данните от съдебната практика на окръжните съдилища потвърждават тази ужасяваща тенденция. А българският съд продължава да приема ревността за “смекчаващо вината обстоятелство”.”

Може би очаквате някоя обобщена статистическа таблица на дейността на съдилищата, публикувана от Висшия съдебен съвет, например?

Не. Става дума за статистическо обобщение, дело на Български хелзински комитет. Именно БХК твърди, че “българският съд продължава да приема ревността за “смекчаващо вината обстоятелство””.

Правозащитниците насочват към друг сайт- www.ubita.org, който пък се позовава на Глобално изследване на ООН за убийствата през 2012 г., както и на съдебната практика на окръжните съдилища по дела за умишлени убийства на жени за периода 2012-2017г.

Не е посочено обаче нито едно конкретно съдебно решение, което да дефинира ревността като “облекчаващо вината обстоятелство”. Нито едно!

Единственото вярно от всичките твърдения по този повод е, че тази година осми март е в Петък.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23691
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #528 -: Март 07, 2019, 18:04:50 »
Quote (selected)
Единственото вярно от всичките твърдения по този повод е, че тази година осми март е в Петък.

Според някой блондинки късмет сме извадили. можеше и да е петък 13-ти. :yes-1289:

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #529 -: Март 07, 2019, 18:28:52 »
“58% от всички жени, убити по света, са убити вкъщи”
О, да, тези, които са убити в горещите точки, са си били сите дома! И сирийките в разбомбените градове са си били по домовете.
Едно време имаше приказка: нямат ни страх от Бога, ни срам от люде. Като гледам, пак е актуална.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #530 -: Март 07, 2019, 18:32:14 »
по повод "статистиките" на лилиан - епицентър /цък/
Quote (selected)

58% глобални лъжи по случай 8-ми март
Ма тя и тема за 8–ми март ли е пуснала вече?!  :b0205:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #531 -: Март 07, 2019, 18:34:21 »
ако не е - да пуска :bigok:

а ти прочети и по-долу, не само заглавието.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #532 -: Март 08, 2019, 00:01:26 »
а ти прочети и по-долу, не само заглавието.

За Българския хелзински комитет?

Аааа, нЬе!!!  :t2615:

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #533 -: Март 08, 2019, 00:16:46 »
а ти прочети и по-долу, не само заглавието.

За Българския хелзински комитет?

Аааа, нЬе!!!  :t2615:
По отношение на БХК Джиджи показва похвални хигиенни навици. И аз се старая да ограничавам допира с това чудо.  :t0328:

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #534 -: Март 08, 2019, 00:43:31 »
Quote (selected)
58% от всички жени, убити по света, са убити вкъщи
Не схващам, какво трябва да значи това?
Ако изобщо е вярно.
Че, ако не си бяха вкъщи нямаше да бъдат убити ли?
Или, че ако нямаше причина за убийство, това че са вкъщи или че не са, нямаше да доведе до убийството им?
Интересно, дали има статистика колко убийства на мъже са се случили вкъщи?
А и за да сме съвсем точни - какво е съотношението на убийците мъже към жени?
И ако се окаже, както и предполагам, че това на мъжете преобладава, тогава горният процент с какво може да ни учуди?
Дали пък и тези 58% са извършени само от мъже?
И т.н.
...........
Мисля, че след толкова време, общо-взето напоследък вече безплодни дискусии, по моето скромно мнение, е време тази тема да бъде затворена.
Не поражда нищо повече, освен да подхранва ... да го кажа ... обсесии!
И колкото и на някои тук да не им харесва Хашек, той е бил достатъчно гениален да напише някои твърде съдържателни мисли, базирани на преките му наблюдения. Една от които ще цитирам, тъй като точно обрисува онзи хъс, с който мине не мине някой ден и ни се поднася поредната "сензация":
"Подобни хора изразяват публично възмущението си, а всъщност с необикновено удоволствие обикалят уличните клозети и четат неприличните надписи по стените им."

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #535 -: Март 08, 2019, 07:39:33 »
Quote (selected)
58% от всички жени, убити по света, са убити вкъщи
Не схващам, какво трябва да значи това?
Ако изобщо е вярно.
не е вярно, естествено, това просто показва начинът, по който разните му нпо-та работят с данните. ето един фрагмент от цитата ми:
Quote (selected)
Продължаваме да търсим по ключови думи, за да намерим тези 58%.
Murder, violence, women. Не, не помага.
Опитваме търсене с 58%.
И ето го!
Почти…

58% от омъжените жени във Виетнам са страдали от домашно насилие, съгласно национално виетнамско проучване за 2017.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #536 -: Март 08, 2019, 07:54:55 »
Мисля, че след толкова време безплодни дискусии ... е време тази тема да бъде затворена.

Не поражда нищо повече, освен да подхранва ...  обсесии!
  :thumbs_up-3334:

В този контекст Брадатко цитира и Хашек – за онзи хъс, с който мине не мине някой ден и ни се поднася поредната "сензация":

Quote (selected)
Подобни хора изразяват публично възмущението си, а всъщност с необикновено удоволствие обикалят уличните клозети и четат неприличните надписи по стените им.
Не е можело да бъде казано по–добре. Защото важи и днес!!! :bravo-1290:

« Последна редакция: Март 08, 2019, 08:02:09 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #537 -: Март 08, 2019, 08:04:29 »
А българският съд продължава да приема ревността за “смекчаващо вината обстоятелство”.”

Не само българският, но и всички цивилизовани съдилища по света го приемат. Защото ревността е чиста проба физиологичен афект, наред с обида, унищожаване на имущество и др., които оказват изключително и трудно контролирано влияние върху решенията и действията на извършителя.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23691
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #538 -: Март 08, 2019, 08:09:22 »
А българският съд продължава да приема ревността за “смекчаващо вината обстоятелство”.”

Не само българският, но и всички цивилизовани съдилища по света го приемат. Защото ревността е чиста проба физиологичен афект, наред с обида, унищожаване на имущество и др., които оказват изключително и трудно контролирано влияние върху решенията и действията на извършителя.

Това защото много държите на семейството.
Като заличат семейството от правният мир, а човешките взаимоотношения се регламентират от конФекции всичко ще се дойде на мястото.
Мед и масло за всички.
 :bounce-946:И малко вазелин разбира се!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #539 -: Март 08, 2019, 08:16:02 »
Това защото много държите на семейството.

Защо? Какво общо има семейството тука? Става въпрос за престъпление, а не за семейство. Фактът, че жертвата може да бъде съпруга не прави казуса по-специален.