Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 08:16:07

Автор Тема: Книгите , които могат да ви помогнат в трудни моменти  (Прочетена 24027 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.


Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2947
    • Профил
Книгите
« Отговор #1 -: Февруари 18, 2020, 10:11:26 »
Не успях да намеря тема за книгите, затова пиша тук.

Днес се навършват 137 години от раждането (18 февруари 1883 г.) на критянина Никос Казандзакис. Световно известен с романа си "Алексис Зорбас" и снимания по него филм с Антъни Куин.
За мен, обаче, той е преди всичко авторът, създал величествения химн на бореца за национална независимост в "Капитан Михалис".
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
И на български се превежда в пълен блясък богатият му език, все едно е писана на български. Не само заради турцизмите. Логиката на двата езика е еднаква. Преводите на книгите на Казандзакис на английски са много бледи, както се случва с преводи на Вазов или Алеко Константинов на английски.
« Последна редакция: Февруари 18, 2020, 21:56:48 от Banshee »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Зорбос ми е фаворит, изключителната балканска многопластовост и виталност
еми ,ако Казандзакис види сега горните ми изпедепсани слова, ще се развесели :smokin:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Като си говорехме вчера за източници на знания по история, аз и за Ленин, Сталин и Октомврийската революция много му хващам вяра на Казандзакис в 'Рапорт пред Ел Греко'.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4337
    • Профил

Като си говорехме вчера за източници на знания по история, аз и за Ленин, Сталин и Октомврийската революция много му хващам вяра на Казандзакис
 В "Рапорт пред Ел Греко" точно пък за "за Ленин, Сталин и Октомврийската революция" почти нищо не можеш да научиш.


Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Ти може би не, но аз научих как Казандзакис вижда тези хора, как реагира на тези идеи, на място - в Москва, как кореспондират на другите му идеи и влияния - християнството и ницшеанството, много неща.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4337
    • Профил
Точно така - и аз като теб от нея разбрах за сложното, динамично , на моменти  противоречиво отношение на Казандзакис към тези хора и тези идеи.
Но чисто фактологично за тях в "Рапорт ..." няма практически нищо.
« Последна редакция: Февруари 22, 2020, 20:25:53 от Bacho Кольо »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Като научаваш как влияе една идея върху философията на големите умове, разбираш по-добре самата идея.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
В "Рапорт пред Ел Греко" точно пък за "за Ленин, Сталин и Октомврийската революция" почти нищо не можеш да научиш
.

Трай ся! Само за два века разлика става дума. Важното е кой какво й е сложил в устата, или сама е решила да си го сложи. Тя нали се бара спецЯлистка по гръцки..и Гръкът й е повече от удобен :smokin:

Баншито, ел Греко се е пробвАл да отрича Рафаело Санти и Микеланджело, вопреки че мноо яко ги е пунтирал, докато е бил дворцов художник. Последното го приеми като бонус за подобряване на общата ти култура. Ленин и Сталин не съм сигурна, че тогава са били визирани и във виденията на Нострадамус :nuts:
« Последна редакция: Февруари 22, 2020, 20:31:05 от Асол »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
 :nuts: Става интересно. Два века между кое и кое?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Ми мисли! Предполага се, че глАвата ти не е дадена случайно или по прищявка на некои философ :smokin:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Налетя като бик на червено, без да проследиш за какво говорим - за книга, която не си чела. :)
Айде, спри да се излагаш, че ми дожаля.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Налетя като бик на червено, без да проследиш за какво говорим - за книга, която не си чела. :)
Айде, спри да се излагаш, че ми дожаля.

Проследих мноо внимателно за какво точно говорите. Също така, успях да се светна, че за теб ел Греко се явявава нещо като етикет и/или заглавие на книга и повод за философтстване. Забелязала съм, че  никога не внимаваш в детайлите, а дяволът винаги се крие там. Спри да се излагаш, щото изобщо не ми е жал за теб :nuts:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Налетя като бик на червено, без да проследиш за какво говорим - за книга, която не си чела. :)
Айде, спри да се излагаш, че ми дожаля.
Банши, моля ти се, залегни, че сега ще започне едно ограмотяване по краткия курс и всички ще научим най-невероятни неща за Ел Греко, Казандзакис и пунтираните Рафаело и Микеланджело, които всички знаят, че са костенурки!  :smokin:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
Също така, успях да се светна, че за теб ел Греко се явявава нещо като етикет и/или заглавие на книга и повод за философтстване.

Не бе, така се казва книгата на Казандзакис - "Рапорт пред Ел Греко", ще ти препиша малко от нея за Ленин и Сталин, обещавам ти, ама сега ме мързи.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Ной, ние и така немалко научихме.   :D

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
е бе, така се казва книгата на Казандзакис - "Рапорт пред Ел Греко",

Тва ми станА ясно, още откак сложи заглавието в кавички. Мен ме вълнува що рапортът е точно към Ел Греко? Не вЕрвам името да му е сложено за да запълни некакъв ред..трябва сепак да има причина да се отчита точно на Ел Греко - ква е тя според теб!? :D

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Ми най-лесният начин да си отговориш на мъчещите те въпроси е да я прочетеш. И после ще обсъждаме.  :D

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Ной, ние и така немалко научихме.   :D
Римув, римув, най-изненадана вчера беше Лили, аз плътно след нея - добре че дотича Ярослав и донесе фактология.
И изобщо, Ел Греко е също костенурка нинджа, обаче с маска с вълнички, сини на бял фон, и се сражава с няколко четки. Поради острата му брадичка прякорът му е "Вовка", щото на Ейприл й приличал на Ленин на бронетранспортьора.

П.П. Абе що не вземем да си спретнем една алтернативна история, за костенурките нинджа и американските избори! За инфилтрацията на руските мутирали северни норки в Ню Йорк, със сцени от Брайтън Бийч, Шипс Хед Бей и ресторант "Ермитаж", за новите оръжия, старите приятелства и изобщо. Направо ме сърбят ръцете!
« Последна редакция: Февруари 22, 2020, 20:55:39 от Ной »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Римув, римув...

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Дами,

бихте ли намалили малко тестостерона в дискусията, че мъжете започваме да се оглеждаме неловко?

Благодаря предварително.
the lamers club honourable member …

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Ми най-лесният начин да си отговориш на мъчещите те въпроси е да я прочетеш. И после ще обсъждаме.  :D

Да приемем, че мен ме мързи и/или съм тъпа, но по случайност знам кои са  Ел Греко, Ленин и Сталин. Ще бъдеш ли така любезна да намериш някаква връзка между тримата? Или, аре да съм още по-конкретна - ти как намери възката между тях? Сподели как книгата ти я намери, ако щеш :nuts:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
:) Bacho Кольо я е чел, той да ти обясни. Че твоят тестостерон почва да се пренася и на мен, виждам. 
« Последна редакция: Февруари 22, 2020, 21:04:13 от Banshee »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
:) Bacho Кольо я е чел, той да ти обясни, че твоят тестостерон се пренася и на мен.

Що той да ми я обяснява? Ти не можеш ли да обясниш брътвежите си за Ленин и Сталин с отчета към Ел Греко? Използвай случая да блеснеш, ако желаеш...такава възможност не се пропуска :D

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Пас. Като спра да се хиля, ще препиша оттам един пасаж, който ще ти хареса.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Ми най-лесният начин да си отговориш на мъчещите те въпроси е да я прочетеш. И после ще обсъждаме.  :D

Да приемем, че мен ме мързи и/или съм тъпа, но по случайност знам кои са  Ел Греко, Ленин и Сталин. Ще бъдеш ли така любезна да намериш някаква връзка между тримата? Или, аре да съм още по-конкретна - ти как намери възката между тях? Сподели как книгата ти я намери, ако щеш :nuts:
То не е хубаво да се поощрява мързел, ама айде, от мен да мине.
Имаш двама гърци. И двамата на чужбина. Единият не дочакал Ленин и Сталин. Вторият - да. И понеже от нищо не се страхувал и на нищо не се надявал, свободно се отчел на първия грък както умеел, а умеел до степен да го препоръчат на комитета на чичо Нобел (оня бомбаджията) да го награди, ама не станало.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Пас. Като спра да се хиля, ще препиша оттам един пасаж, който ще ти хареса.
Аз като ти рекох да залегнеш, ама не слушаш патило!  :t1813:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Ми най-лесният начин да си отговориш на мъчещите те въпроси е да я прочетеш. И после ще обсъждаме.  :D

Да приемем, че мен ме мързи и/или съм тъпа, но по случайност знам кои са  Ел Греко, Ленин и Сталин. Ще бъдеш ли така любезна да намериш някаква връзка между тримата? Или, аре да съм още по-конкретна - ти как намери възката между тях? Сподели как книгата ти я намери, ако щеш :nuts:
То не е хубаво да се поощрява мързел, ама айде, от мен да мине.
Имаш двама гърци. И двамата на чужбина. Единият не дочакал Ленин и Сталин. Вторият - да. И понеже от нищо не се страхувал и на нищо не се надявал, свободно се отчел на първия грък както умеел, а умеел до степен да го препоръчат на комитета на чичо Нобел (оня бомбаджията) да го награди, ама не станало.

Ся, моят поглед върху отчета е, че са земляци и двамата са драпали към върха както им се е получило, даже и по различен начин. Естествено,продължавам да не виждам връзка с Ленин и Сталин, но...кой и кога ще трябва да заляга, че явно ще се наложи да се разбираме на порции :smokin:

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2947
    • Профил
Дами,

бихте ли намалили малко тестостерона в дискусията, че мъжете започваме да се оглеждаме неловко?
Що ?
Дамските кални битки са винаги голям сеир. Макар че в случая имаме явно превъзходство на едната страна.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Сега остава да не намерите и връзката с Путин.
Много ще ме разочаровате.
По едно на дамите :cocktail: :cocktail:

На Ной повече да ни изтрае. :t0308:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Дами,

бихте ли намалили малко тестостерона в дискусията, че мъжете започваме да се оглеждаме неловко?

Що ?
Дамските кални битки са винаги голям сеир. Макар че в случая имаме явно превъзходство на едната страна.

Именно.

И защото ги харесвам и двете, не искам да гледам дамски сеир.

А и вече се чувствам неудобно от толкова озъртане, хората започват да ме гледат с подозрение.
the lamers club honourable member …

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Що да гледате сеир? Аз всъщност съм чела книгата. Друг е въпросът, че не съм прочела същото като Баншито. Но в крайна сметка разбрах това, което меинтересуваше  :smokin:

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2947
    • Профил
Quote (selected)
Що да гледате серир? Аз всъщност съм чела книгата. Друг е въпросът, че не съм прочела същото като Баншито
Сеирът не е в това коя от двете е чела книгата.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

AnonimusBG

  • Гост
Да внесем нещо ново покрай Ел Греко, Ленин и Сталин.
Навремето ми попадна една книга.
Казваше се "Големият заговор срещу Русия" от американски автори.
Доколкото помня М. Сейърс и А. Кон.
Просто си спомних Мадлин Олбрайт и изказването и че е несправедливо една държава (освен САЩ-това е моя забележка) да притежава толкова много богатства.
С една дума с комунизъм или без комунизъм вие ни пречите.
На нас ни трябват вашите неща безплатно или поне за минимална цена, а вие се опъвате и искате кинти.
Не е демократично.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Що да гледате серир? Аз всъщност съм чела книгата. Друг е въпросът, че не съм прочела същото като Баншито
Сеирът не е в това коя от двете е чела книгата.

Това също ми е известно, както и никак не се учудвам, че ти точно си в ложите :D

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2947
    • Профил
Асол, драга, на мен ми е добре известно, че на теб всичко ти е много добре известно и че си много добре запозната с тези, а и с всички други неща. А аз съм един обикновен кибик  :smokin:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил

Просто си спомних Мадлин Олбрайт и изказването и че е несправедливо една държава (освен САЩ-това е моя забележка) да притежава толкова много богатства.

Доколкото си спомням, някъде (май в soc.culture.bulgaria) това беше опровергано. Но не помня подробности, честно казано.
the lamers club honourable member …

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Ся, моят поглед върху отчета е, че са земляци и двамата са драпали към върха както им се е получило, даже и по различен начин. Естествено,продължавам да не виждам връзка с Ленин и Сталин, но...кой и кога ще трябва да заляга, че явно ще се наложи да се разбираме на порции :smokin:
Дълго е за обяснение. А заради това, че и Казандзакис, и Ел Греко са критяни, заради мистицизма там, заради митологемите Ленин и Сталин и мистицизма на Русия - мисля, че опитът да ти се покаже връзката става прекалено личен и поради това - безсмислен. Всеки чете книгите с багажа си - не само от прочетените книги, не само от преживяните неща, не само от познанствата и отровите в собствения си живот, но дори и с плацикането в тоз форум и предишните.
Скаридата вижда 16 цвята повече от мен, впрочем.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4337
    • Профил
Разговорът тръгна снощи по повод на това, дали художествената литература ни дава достоверно познание за конкретните исторически процеси. Та конкретно "Рапорт пред Ел Греко" за мен беше интересна най-вече в частта си за евакуацията на дестките хиляди понтийски гърци, живяли векове по черноморските брегове на днешна Абхазия, Грузия, Аджария и Турция. Защото се оказа, че това е скъпа операция стратегически замислена, майсторски организирана и брилятно осъществена от тогавашните гръцки власти. Операция, в която решаваща роля е играл самият Казандзакис. Но най-най-интересното за мен  беше къде точно са разселени тези гърци. Защото авторът някак си свенливо, сякаш мимоходом  го съобщава. А познайте де! Не по бреговете на Егея , в Тесарлия или Пелопонес.  А най-вече в Беломорска Тракия и Егейска Македония - в земите и селата, обитавани от българи и прогонени от родните си места по време на Междусъюзническата и Първата световна война. По този начин властите са гърцизирали тези български територии.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
" Ленин е светлината, но Сталин е земята; тежката руска земя.
Поела е семето, едно житно зърно, и каквото и да стане сега, и ако ще да вали дъжд или сняг, ако ще никак да не вали дъжд или сняг, тя държи това семе, не го изпуска, докато го превърне в клас. Той е търпелив, упорит и уверен. Притежава невъобразима издържливост. Ще ти разкажа само един случай от младините му, когато е бил работник в Тбилиси, и ще разбереш.
Било по времето, сега на нас това ни се струва като приказка, когато великите руски князе, като се напивали, строявали в парковете си мужиците в една редица и се упражнявали по тях в стрелба. Но работниците били почнали вече да се орgанизират и царската полиция току залавяла водачите на работничеството, хвърляла ги в затворите, заточвали ги в Сибир, избивала ги. Един ден и работниците, които разтоварвали вагоните в Тбилиси, обявили стачка; или ще подобрите нашите условия за живот, казали те, та да живеем и ние като хора или няма да работим. Нахвърлила се полицията върху тях, заловила петдесетина души, наредила ги в една нива в околностите на Тбилиси; строили се и царските войници, всеки с бич в ръка, гарниран с пирони.
Един по един, всеки от работниците се събличал до кръста, минавал пред строената войска и войниците го налагали с всички сили. Кръвта бликала, болките били непоносими, мнозина не успявали да минат пред целия строй, припадали; а някои се строполявали мъртви на земята.
Дошъл ред и на водача на работничеството; смъкнал рубашката си, разголил тялото си, и преди да започне изтезанието, навел се, откъснал едно зелено стръкче трева и го пъхнал между зъбите си; а след това закрачил тежко, изправен, пред войниците; стоварвал се яростно бичът върху него, шуртяла кръвта от раните, но той не отварял уста, не издавал ни звук. Минал пред целия строй, изправен, мълчалив, и когато стигнал до последния войник, измъкнал измежду зъбите си стръкчето трева и му го подал. "Вземи го,  – рекъл му той - та да ме помниш; Погледни го, не съм го прехапал. Казвам се Сталин" "

Глава 26 - "Русия" , стр.361
"Рапорт пред Ел Греко" 1961

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4337
    • Профил
Доколкото си спомням, някъде (май в soc.culture.bulgaria) това беше опровергано. Но не помня подробности, честно казано.
Разбира се, че беше. Пълен булшит.
Нещо като мислите на Левски за освобождаване и поробване и тези на Сталин за човека и проблема...

AnonimusBG

  • Гост

Просто си спомних Мадлин Олбрайт и изказването и че е несправедливо една държава (освен САЩ-това е моя забележка) да притежава толкова много богатства.

Доколкото си спомням, някъде (май в soc.culture.bulgaria) това беше опровергано. Но не помня подробности, честно казано.

Принце
Може би да.
Но иначе санкциите говорят друго нещо.
Мислиш ли че на някой от белите държави му пука за Украйна?

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Даже била качена книгата в Читанката, а аз преписвам ли, преписвам трудолюбиво, да зарадвам Асол и други.  :D

http://chitanka.info/text/39205/28

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Банши, за усърдието :t2042:
аз пък не съм чела "Рапорт пред Ел Греко", всъщност не помня дали съм я чела
стана така, че от четене и гледане на кино, съм забравила много от заглавията ,които съм чела, а на други съм забравила фабулата напълно
обаче има едни книги и филми, които съм си преповторила и ги помня
за другите вече няма ни кога,ни защо
няма и да чета повече, ще започна да пиша :smokin: :smokin: :smokin:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
 :t2030:
Нормално е да става така, почнеш ли забравяш книгите, които си прочел и кое къде си прочел, значи си станал културен човек. :D И това става още в пубертета.
Аз пък, обратното на тебе по отношение на четенето и гледането, нямам търпение толкова да гледам филми, колко да чета, освен ако не са ми много, много приятни. И с хубава музика.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2947
    • Профил
Четенето на книги, вкл. препрочитането, все още ми носи повече удоволствие от гледането на филми. За мен литературата е много по-богата от киното. И
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Ivo

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 29
    • Профил
Книгата, която прочетох през 1999 се наричаше "Как да печелим приятели и да влияем на хората" от Дейл Карнеги (How to Win Friends and Influence People)

Когато я прочетете и започнете да експериментирате в реалния живот, и особено в работните отношения, друга книга няма да ви трябва.
“Perhaps to lose a sense of where you are implies the danger of losing a sense of who you are.”
― Ralph Ellison, Invisible Man

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
How to Win Friends and Influence People

 :way_to_go-1308: Задължителна книга.

И тя, като "Рапорт пред Ел Греко", има малко подвеждащо заглавие. Милостиво предупреждавам, преди някой пак да се е втурнал като стадо разярени бизони.  :D

« Последна редакция: Февруари 24, 2020, 00:28:54 от Banshee »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Но Дейл Карнеги има и още няколко книги, всички задължителни.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4337
    • Профил
Нормално е да става така, почнеш ли забравяш книгите, които си прочел и кое къде си прочел, значи си станал културен човек.
Така де, ама помисли малко и кажи: Възможно ли е човек да е чел "Рапорт пред Ел Греко" и след 5, 10 или 25 години да не е сигурен дали я е чел?!?

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4337
    • Профил
"Как да печелим приятели и да влияем на хората"
.........
Когато я прочетете и започнете да експериментирате в реалния живот, и особено в работните отношения, друга книга няма да ви трябва.
Един друг еднокнижник постигна много повече от теб с книга на Карл Май.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1627
    • Профил
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:16:39 от Captain Buddy »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1627
    • Профил
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:16:30 от Captain Buddy »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
Така де, ама помисли малко и кажи: Възможно ли е човек да е чел "Рапорт пред Ел Греко" и след 5, 10 или 25 години да не е сигурен дали я е чел?!?

И след още 20 мин, след като е заявил, че се е досетил, че е книга - по кавичките на заглавието, а не нещо друго, си спомня, че я е чел, но там нямало нищо за Ленин и Сталин. И след като е говорил за "брътвежи и искал доказателства, полуава цитат и линк и... пак го хваша амнезията какво е питал? 
Както виждаш, може.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
Книгата на Карнеги „How to Win Friends and Influence People“ съм я чел още в далечната вече 1970 година,

И аз съм я чела на английски, е не 70-та, а по-късно, но изданието трябва да е било оттогава. И за разлика от тебе, не ме е яд, че съм я чела.  :D
« Последна редакция: Февруари 24, 2020, 08:37:03 от Banshee »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1627
    • Профил
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:16:21 от Captain Buddy »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
    Книгата на Карнеги „How to Win Friends and Influence People“ съм я чел още в далечната вече 1970 година,

А аз пък през 1970-та прочетох "Мъжът и жената интимно". Медицинска книга. Много ме впечатли.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Всъщност ти се обаждаш. :) Опитвам се да съм народен човек и да ти вляза в тона, но ако искаш, можем да минем и на по-нормален език. Чак на английски не - че ще ни се смеят хората.
Как реши, че ти говоря за оригиналното издание? Казах, че моето е от 70-та някъде.