Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 25, 2024, 01:52:54

Автор Тема: една питанка за браузърите  (Прочетена 9400 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
една питанка за браузърите
« -: Януари 27, 2019, 16:56:39 »
има ли начин да се разкарат веднъж завинаги простотиите, че еди-кой си сайт искал да ви изпраща съобщения? почна да ми писва да кликам постоянно на "не, благодаря", а преди малко погрешка съм се съгласил и рових да го махна.

някаква настройка в браузърите, дето глобално да забранява тази идиотщина, ще е просто идеална.

още не съм се разтърсил, първо питам тук.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: една питанка за браузърите
« Отговор #1 -: Януари 27, 2019, 18:06:57 »
chrome:
Quote (selected)
Allow or block notifications from all sites
On your computer, open Chrome.
At the top right, click More Settings.
At the bottom, click Advanced.
Under "Privacy and security," click Content settings.
Click Notifications.
Choose to block or allow notifications: Block all: Turn off Ask before sending.
firefox:
Quote (selected)
Click the menu button  and choose Options.
Select the Privacy & Security panel and scroll down to the Permissions section.
Click the Settings… button to the right of Notifications.
Check the box for Block new requests asking to allow notifications and then click Save Changes.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: една питанка за браузърите
« Отговор #2 -: Януари 27, 2019, 21:11:55 »
има ли начин да се разкарат веднъж завинаги простотиите, че еди-кой си сайт искал да ви изпраща съобщения?

някаква настройка в браузърите, дето глобално да забранява тази идиотщина, ще е просто идеална.

още не съм се разтърсил, първо питам тук.

onzi, нищо не разбирам от браузъри и настройки, но еднакво се дразня от това, от което явно се дразниш и ти. Затова, единственото нещо, което намерих тук по темата, адресирано от Спая до мен в "Welcome to the age of surveillance capitalism" е следното. Дано ти свърши работа, а и на мен:

Quote (selected)
Джиджи, чети внимателно какво ти казват Nor1 и Принца, за да имаш що-годе защитена машина. Махай тоя Гуугл браузър, колкото може по-бързо и ще имаш прайвъси поне 50%, защото СЕГА имаш - 100% НЕпрайвъси.

Значи остават Nor1 и Принца. А аз ще следя какво става тук, в тази тема, като се надявам и ти да докладваш какво си научил.  :yes-1289:
« Последна редакция: Януари 27, 2019, 21:15:25 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7420
    • Профил
Re: една питанка за браузърите
« Отговор #3 -: Януари 27, 2019, 22:19:21 »
Аз ползвам Palemoon, в който няма графична настройка с подобно име. В about:config пък има доста редове за notify и notification. За обичайното си браузване ползвам профил, който е леко параноичен и силно антирекламен. Пипал съм доста неща в настройките на браузъра и на анти-разширенията, които съм си сложил. В резултат въобще не ми излизат попъпи, реклами, предложения за мое "улеснение". Не знам при другите на кои сайтове какво излиза.

Хромови браузъри не понасям. След немалко проби (с и без разширения) реших, че не стават за нищо. На 3 месеца ги пробвам (хромовите) да видя как се развиват, и всеки път виждам същото.

Файърфокс. Толкова много се отдалечи от корените си, че също никак не го харесвам. Това е и причината да ползвам Луната - тя не е напуснала пътя на оригиналната Лисица.
В този линк (Notifications - learn more)
https://support.mozilla.org/en-US/kb/push-notifications-firefox?as=u&utm_source=inproduct
дават и настройки за about:config на Файърфокса (същите ги има и в Palemoon), в допълнение към граф. настройка:
To disable Web Push and stop the "Enable notifications?" prompt on every webpages:

dom.webnotifications.enabled - set to false
dom.push.enabled - set to false
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: една питанка за браузърите
« Отговор #4 -: Януари 28, 2019, 13:18:06 »
Мерси, Нор!

Безценна информация за тези, които се стряскат от „поп–ъп”–ите /и не само!/, въпреки че не съм аз тази, която ще я приложи на практика по понятни причини.  ;D

А сега да видим кво ше рече Принца, когото Спая също е препоръчал в този контекст.  :cool-1084:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: една питанка за браузърите
« Отговор #5 -: Януари 28, 2019, 14:21:29 »
Мерси, Нор!

Безценна информация за тези, които се стряскат от „поп–ъп”–ите /и не само!/, въпреки че не съм аз тази, която ще я приложи на практика по понятни причини.  ;D

А сега да видим кво ше рече Принца, когото Спая също е препоръчал в този контекст.  :cool-1084:

Ами ще каже, че ако пак ви изскочи някой прозорец с искане за получаване на съобщения от даден сайт след като сте направили посочените вече настройки, да изберете "not allow" и да кажете на браузъра да запомни вашето решение. Firefox поне все още уважава тези решения и ги взима предвид.
the lamers club honourable member …

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7420
    • Профил
Re: една питанка за браузърите
« Отговор #6 -: Януари 28, 2019, 14:31:48 »
Firefox да запомни вашето решение
Не го знам къде го помни и дали след изтриване на кукитата (от стария и от новия модел) няма пак да пита. Аз трия всички кукита, освен тези за малкото сайтове, в които се логвам.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: една питанка за браузърите
« Отговор #7 -: Януари 28, 2019, 14:45:45 »
Въпрос и към двамата: в момента имам проблем с ено „куки” в статията от „Гардиан”, на която май ѝ доде редът.  :D

А за да я сваля цялата, как да го изтрия поне еднократно, тъй като нямам намерение да се съгласявам с нищо.

В противен случай ще трябва да моля някого /познайте кого!/ да я свали и да ми я изпрати по мейла …  :yes-1289:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: една питанка за браузърите
« Отговор #8 -: Януари 28, 2019, 14:49:21 »
Въпрос и към двамата: в момента имам проблем с ено „куки” в статията от „Гардиан”, на която май ѝ доде редът.  :D

А за да я сваля цялата, как да го изтрия поне еднократно, тъй като нямам намерение да се съгласявам с нищо.

В противен случай ще трябва да моля някого /познайте кого!/ да я свали и да ми я изпрати по мейла …  :yes-1289:
отвори статията в режим "инкогнито". там с каквото и да се съгласиш, после няма да се запише.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: една питанка за браузърите
« Отговор #9 -: Януари 28, 2019, 14:55:56 »
 :t3721: А как се отваря в режим "инкогнито"? Аз съм с Mozilla Fireforx.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: една питанка за браузърите
« Отговор #10 -: Януари 28, 2019, 15:10:28 »
От същото място като при другите, горе вдясно. И после - new private window.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7420
    • Профил
Re: една питанка за браузърите
« Отговор #11 -: Януари 28, 2019, 17:11:12 »
Firefox: Вариант без private browsing:
Горе преди адреса имаш иконка/и. Натискаш иконката и ти се показва правоъгълник. Най-долу в него пише
clear cookies and data
Натискаш го и ти излиза друг прозорец с името на сайта. Може да има няколко реда за един сайт. Даваш ОК, името на сайта трябва да изчезна. Това е.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: една питанка за браузърите
« Отговор #12 -: Януари 28, 2019, 18:31:38 »
 :t3721: