Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 00:12:18

Автор Тема: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес  (Прочетена 7220 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #60 -: Декември 02, 2023, 09:28:41 »
Благодаря от сърце! Май се подкваси млякото   :t0328:
Дисклеймър: Капитане, ти не ми рече, че тея ще ми изтипосат имената върху видеото. Аз пък бях толкова въодушевен от успеха, че забелязах чак след публкацията.  :)))
Майтап, разбира се: Данъци не дължа - нито тук, нито в БГ, не съм подледствен (към днешна дата), не се крия от полицията и ... не се притеснявам да се видя в огледалото.  :))). Е, преди седмица ми драснаха един фиш за $50, ама аз вече го платих. Значи името ми е чисто  :0005:
[/quote]
---

Изтипосва се името на твоя google account,а не твоето собствено име. Когато си създаваш акаунт, по принцип не си пишеш името, а някакъв микимаус user name и той се вижда, както и неговите детайли - местоположение etc. и т. н. Но по принцип няма пълно скриване от мен да знаеш.
В google може да имаш повече от един account, с който се логваш. Същото е и за другите приложения, фейса и т. н.
Разгледай google account - в горния десен ъгъл за детайли.
На флашка си запиши например в док файл всичките си акаунти и пароли за различничните приложения!
 
P. S. Бях описал на kаily как се дели/създава виртуалнен диск и вижда/сменя кода на Windows, дано е разбрала.
 

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #61 -: Декември 02, 2023, 11:52:20 »
За скакалците Натуралис, НимаАзал, Пирегард, за сладкишите брашно. Старомодно е, знам. К'во пък и аз не съм първа младост.  ;)
Ся, ти да не искаш да кажеш, че насекомите вече имат търговски марки???  :t2619: Не, това не мога да го повярвам! БОЖЕ ОПАЗИ ХОРАТА ОТ САМИТЕ ТЯХ!!!
Това са търговски марки, действително. На инсектициди.  ;)
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 269
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #62 -: Декември 02, 2023, 20:20:03 »
На флашка си запиши например в док файл всичките си акаунти и пароли за различничните приложения!
Аз ползвам Bitwarden... щото като забравиш къде си сложил флашката си е брало лайката.
активен участник в Брауновото движение

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #63 -: Декември 03, 2023, 23:35:14 »
Eто още нещо  за "етикирането": За днес бях обещал на внуците голям обяд. Пържена риба и пържени картофи. Рибата сами си я хващаме. Картофите от магазина. Не ги сея, защото нямам толкова  място. Преди наколко дни мярнах едни разфасовки от пресни картофки. По 0.5 кг/бр, с размер от едър лешник до дребен орех. Оказаха се превъзходни. Та докато ги "действах" се зазяпах в етикета. На него пишеше, че не съдържат глутен (на снимката долу вляво)! :))) Какъв глутен те гони в картофите, бре? Те са глутен "фрии" от природата. Ще кажете, е какво толкова? За мен е доста: Или този който го е изтипосал е неук, или той ме има мене за такъв. Най-паче: ловим риба на "гола кука" - пускаме някакъв моден лаф и "месо само дома дошло". Е, как да им вярвам на етикетите? :no!:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #64 -: Декември 04, 2023, 01:37:32 »
ми то си е традиция да се лепят хитови етикети, нищо че изглеждат тъпо. тука съвсем редовно мога да видя примерно 'веган' на опаковка чипс или на оня ориз дето е в торбички да си го вариш по малко /от който никога не съм вземал/.

айде на шоколад да видиш вегански етикет има смисъл някакъв - няма мляко. ама на ориз...

или друго - лепнали на соево или бадемово мляко освен веган и 'лактозе фрай'.

Неактивен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 269
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #65 -: Декември 04, 2023, 02:05:03 »
Спомням си преди време рекламираха Тито'с водка - глутен фри, нещо друго фри, още нещо фри и кошер... добре че не пия водка.
активен участник в Брауновото движение

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #66 -: Декември 04, 2023, 11:23:06 »
In September 2020, Mars Food announced that it would change the name and logo of Uncle Ben’s rice to more “equitable” brand . The brand removed the image of a smiling, grey-haired black man from its packaging and replaced it with a more inclusive and diverse one . The change followed a pledge by Mars Food to review the brand amid global protests over police brutality and racism.
-----
Тц, тц, тц...
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...


Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #68 -: Декември 16, 2023, 18:57:05 »
Днес приятел ми прати следното:
⚠️ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ ⚠️
Всички храни, които имат тези два символа в съставките си -
E120 и E904 - съдържат насекоми.


Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #69 -: Декември 16, 2023, 19:11:10 »
Да, червената боя с която боядисват даже кока-колата е от едни бръмбари, хранещи се с кактуси. Човешкото храносмилане не е устроено за насекоми, нямаме подходящите ензими и тази храна ще ни разболява, колкото и химията, наблъскана по вина на САЩ. Те са отровителите, които я наложиха чрез СТО - световна търговска организация, който не слуша Америка, му се забранява да купува и продава, звучи ли ви познато?
Вие си ги избрахте!

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #70 -: Декември 16, 2023, 19:56:23 »
Аз си мисля, че с тези кодове, символи и стандарти май в близко бъдеще ше ходим на пазар с телефонен (кодов, де) указател. Да четем какво има в продуктите.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #71 -: Декември 16, 2023, 20:30:37 »
Някои тука отдавна четем Е-тата, но те са американско творение и докато не се освободим от американската желязна пета, няма спасение. За съжаление сме малко.

Днес погребваме още един познат от рак на панкреаса.  E171, титан диоксид - натрупва се в панкреаса, влагат го във всичко бяло!
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #72 -: Декември 30, 2023, 15:31:21 »
Как фталаты влияют на женское здоровье? - Ответ: колоссальное. Фталатите са във всяка пластмасова тара.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #73 -: Януари 05, 2024, 09:29:00 »
Наличие на пластмаси в храните установи проучване на потребителска организация

В 84 от общо 85 изследвани храни от супермаркети и заведения за бързо хранене, са открити фталати... От Consumer Reports посочват, че нивата на нито един от фталатите, открити в проучването, не надвишава нормите на регулаторите в САЩ и ЕС, както и че няма нива, утвърдени от учените като безопасни.

Фталатите причиняват рак, феминизиране и импотентност при мъжете, ранен пубертет и ендокринни заболявания, рак на гърдата, през периода на бременността плодът може да бъде увреден, тъй като плацентата не е бариера за фталатите. Те влияят на оформянето на гениталите на плода, на теглото на бебето.


Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #74 -: Януари 05, 2024, 18:21:42 »
Quote (selected)
Ще ни продават ли тайно храни с ГМО
Еврорегламент предвижда да отпадне информацията на етикета дали е използван ГМО-продукт
ксперти от различни области настояват предложеното от ЕК ново законодателство за растенията, получени чрез нови геномни техники и произведените от тях храни и фуражи, да бъде пренаписано, а ГМО-растенията да останат в лабораториите, докато не бъдат установени реални ползи и нужди за освобождаването им в природата и предлагането им като храна на пазара.
https://www.pariteni.bg/novini/zemedelie/shte-ni-prodavat-li-tajno-hrani-s-gmo-248267
Това никога не е било проблем.
Всеки даже най-калпавия продавач на сергия е напред с ползите от стоката му.
Виж, за вредите рядко се среща да спомене.
Та!
Ползите вече ги знаем, вредите няма да ги научим щото са "търговска тайна".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 694
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #75 -: Януари 06, 2024, 18:31:59 »
Ако не сте минали на зехтин, време е. Само три неща трябва да се използват за готвене:  зехтин, краве масло, или кокосово масло. Може да е по-скъпо, но на края е твърде вероятно да ви излезе по-евтино. Ние от 30 години сме минали на зехтин и масло (свинската мас тук е по-рядка от платината, и почти на същата цена).

Не знам в България каква е технологията за извличане на слънчогледовото масло, но сигурно и то е модернизирано (т.е. не се пресова, а се извлича с химикали).

Четете и плачете...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #76 -: Януари 06, 2024, 18:39:34 »
Няма да го прочета, ама ако си въоблазяваш, че зехтинът и кравето масло се извличат по древна технология, аз силно се съмнявам. Погледнах си бутилката с олио, нищо не пише на етикета, навремето в Бг пишеше май студено пресовано или това беше изключение, не помня.
Ама това ме подсети за друго, навремето зехтинът не издържаше на висока температура и ставаше вреден, сега и зехтинът, и олиото ги дават да са до 175 градуса.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #77 -: Януари 06, 2024, 18:44:38 »
каква е технологията на слънчогледовото олио е лесно за разбиране - пускаш им един мейл, в който се правиш на фермер, който търси отпадъчен продукт. ако продават кюспе - пресоват. ако продават слънчогледов шрот - химичен метод.

между другото, тук ползват и рапично олио - на същата цена като слънчогледовото, и горе-долу също толкова използвано.

иначе и мас, и краве масло имат един основен за мен недостатък - като изстине манджата и се втвърдяват. докато с олио/зехтин може и на стайна температура да се хапва.

а какво мислиш за шарлана, сиреч нерафинираното слънчогледово? преди около 100 години се е използвал масово.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #78 -: Януари 06, 2024, 18:50:04 »
А килограмите палмова мазнина, които се влагат във всяко сладкарско изделие, без значение дали са пакетирани бисквити, или торта по поръчка?
Днес излях две шепи вода от има-няма 0.500 кг немазна кайма, извадена снощи от фризера. Каймата е от парче месо, избрано от мен и смляно пред очите ми в магазина. Няма как да се опазим, колкото и да внимаваме. Поне количеството консумирана храна да е умерено и балансирано. По възможност.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #79 -: Януари 06, 2024, 19:03:30 »
Днес излях две шепи вода от има-няма 0.500 кг немазна кайма, извадена снощи от фризера. Каймата е от парче месо, избрано от мен и смляно пред очите ми в магазина.

Месото се инжектира с вода и фосфати и нитрити, после се тумблира, при печене водата изтича. От 100 кг. месо получават 150 кг. кайма, шунка и пр. За да стои охладеното без да се вмирише, се обработва с отровни химикали, никой не пише на етикета, какви са. Един професор твърди, че било безопасно, айде бе, а що производителите не ядат от масовата си продукция, а за тях специално си произвеждат от истинско месо!? Познавам такъв.
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #80 -: Януари 06, 2024, 19:09:34 »
Обработеното месо - да.
В кварталните месарници карат половинки, пресни или "охладени".
Там на място се транжират.
Не виждам как някой в кланицата с голяма спринцовка боде увесеното животно по схема да напомпа всеки мускул.
Проблем са породите, храните и хормоните с които ги тъпчат да растат бързо за 3-4 месеца вместо за 9.
Те са напомпани на клетъчно ниво - месото е меко като желе.
Нищо общо с диво отглежданите.
П.П. Колят ги рано, такова прасе не може да доживее година - ще се спомине от метастази.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #81 -: Януари 06, 2024, 19:13:10 »
В Кауфланд на витрините всичко е транжирано и подозрително червено и мокро, прясното месо е розово до сиво.

Като всичко било европейско и безопасно, защо ракът се подмлади и стана епидемия!?
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #82 -: Януари 06, 2024, 19:14:33 »
Дописах си поста Максимус.
Виж там.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #83 -: Януари 06, 2024, 19:17:25 »
Днес излях две шепи вода от има-няма 0.500 кг немазна кайма, извадена снощи от фризера. Каймата е от парче месо, избрано от мен и смляно пред очите ми в магазина.

Месото се инжектира с вода и фосфати и нитрити, после се тумблира, при печене водата изтича. От 100 кг. месо получават 150 кг. кайма, шунка и пр. За да стои охладеното без да се вмирише, се обработва с отровни химикали, никой не пише на етикета, какви са. Един професор твърди, че било безопасно, айде бе, а що производителите не ядат от масовата си продукция, а за тях специално си произвеждат от истинско месо!? Познавам такъв.
не те знам кого познаваш, ама че хал хабер си нямаш от процесите, е от ясно по-ясно.

първо. не се инжектира. нарича се шприцване.

второ. не се прави от производителя на месото, а от преработвателя. сиреч не във фермата, не и в кланицата, а в процеса на разфасоване. това са три съвсем отделни стъпки, които в общия случай са три отделни фирми, разположени на различни места, и с различен персонал.

трето. за да си абсолютно сигурен какво ядеш, би трябвало да имаш няколко декара ниви за слънчоглед, царевица, соя, пшеница и ечемик, от които да си направиш фураж, кочина, в която да си отгледаш прасето, знания как да го заколиш безстресово /вкусът на месото се променя/, знания как да го одереш и разфасоваш, плюс фризери да го съхраняваш. иначе вкусът на месото зависи от храната, и ако на познатият ти му харесва вкусът от по-различна и скъпа рецепта на фуража - прави си само за него.

четвърто. основно се добавя сол - тя задържа водата. по малко, та да не се усеща. другите неща се добавят в разните му колбаси, ако е необходимо. за цвят примерно, да не посивява луканката. добавя се сол, щото е най-евтина.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #84 -: Януари 06, 2024, 19:20:34 »
между другото, по стандарт в българските магазини се продава месо, което е престояло поне 24 часа в хладилници още в кланицата и кръвта се е отекла от него. тука редовно си купувам свинско, което като го сложиш в неква съдинка, и след 2-3 часа има половин сант кръв на дъното.

с един ден трайност.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #85 -: Януари 06, 2024, 19:37:37 »
 
първо. не се инжектира. нарича се шприцване.

Що ме разсмиваш, шрицоване е синоним на инжектиране, едно и също е. :too_funny-1052:

И нищо не разбираш от технологията, има гугъл, вземи попрочети това - онова!
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #86 -: Януари 06, 2024, 19:46:25 »
Между другото, фосфатите освен че изнасят калция от костите и причиняват камъни е бъбреците, състаряват преждевременно, нали сте чували за теломерите, фосфатите съкращават теломерите, остарявате по-бързо, по-рано ви нападат старческите болести, скъсяват живота.

Без фосфатите, инжектираната вода в несото изтича обратно, за това са, не за да ви е "по-крехко" месото, както лъжат алчните капиталисти.

Някога в шоуто на Слави гост бе един месар, каза уж на шега, че решил да става месар, като видял колко вода поема каймата.

Когато една храна се оводнява допълнително, тя е по-склонна да се разваля, за това са допълнителните химикали, за консервация. В САЩ се използва масово белина, натриев хипохлорид, причинява астма и рак, вероятно и тук го използват, защото месото нито мирише на месо, нито има вкус на месо!
« Последна редакция: Януари 06, 2024, 19:51:47 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #87 -: Януари 06, 2024, 19:48:03 »
Що ме разсмиваш, шрицоване е синоним на инжектиране, едно и също е.
както вече писах, хал хабер си нямаш от процесите. даже имената им не знаеш.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #88 -: Януари 06, 2024, 19:53:12 »
Що ме разсмиваш, шрицоване е синоним на инжектиране, едно и също е.
както вече писах, хал хабер си нямаш от процесите. даже имената им не знаеш.

Нарцисът никога не пада по гръб. :)))
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #89 -: Януари 12, 2024, 19:30:40 »
Quote (selected)
Фабриката за насекоми край село Лозен привлече 8 млн. евро за роботизация и изкуствен интелект
https://glasove.com/tehnologii/fabrikata-za-nasekomi-kray-selo-lozen-privleche-8-mln-evro-za-robotizatsiya-i-izkustven-intelekt
Насекоми, соларки, перки.
Бъдещето е тук, има още малък проблем - ние сме тук, но скоро ще бъде решен.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #90 -: Януари 12, 2024, 21:25:11 »
Както знаете, част от професията ми е да поназнайвам тъй-онуй за хранителните технологии. Да, инжектират се саламура и други вещества, но само при приготвяне на субпродукти - шунки, колбаси, разни "бързо проготвящи" се филенца/хапки (нъгетс). Това обаче не става в кланицата и при транжирането...в кокалите течност не може да се инжектира. Виждал съм "ефекта" спомент по-горе от Онзи: всеки месен продукт, който не е сушен, отделя бая течност. Ако си срязал оригиналната опаковка, трябва да го сложиш в кутийка инак ще ти оплеска хладилника.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #91 -: Януари 12, 2024, 21:41:27 »
Това обаче не става в кланицата и при транжирането

Няма значение къде става, купи си в България обезкостен врат, бут, виждат се даже дупките в месото, където са се забили иглите, ето ти случай:

https://www.flagman.bg/article/202639
Вие си ги избрахте!


Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #93 -: Януари 16, 2024, 21:09:09 »
Варен колбас тип телешки, ама без телешко!

свинско месо, сланина, механично отделено свинско месо, кожна емулсия [свинска кожа, вода, сол, стабилизатори: дифосфати, полифосфати], механично отделено птиче месо, вода, говеждо месо (7%), картофено нишесте, сол, стабилизатори: дифосфати, трифосфати, полифосфати, карагенан, ензими (трансглутаминаза); овкусител: E 621; антиоксиданти: Е 316, Е 330; регулатор на киселинност: Е 575; оцветител: E 120; суроватка (включително ЛАКТОЗА), декстроза, свински протеин, ароматизанти, подправки, нитритна сол [сол, консервант: натриев нитрит]. Обвивката е неядивна.

Обвивката е неядивна, сякаш другото е ядивно!? Вашта @ и отровители!
Вие си ги избрахте!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #94 -: Януари 16, 2024, 22:48:27 »
За такива акхимици се пази специално място в казана.
Едно време, баща ми разказвше за свой приятел химик-технолог на сапуни. Та, той с едно близване можел да определи готов ли е свареният сапун, че "да не ощавим българския народ".
Сегашните, особено произвеждащите имитиращи и други подобия на "храни", са продажни душици. Ако им се постави задача, сигурно и салам от кравешки фъшкии ще разработят.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #95 -: Януари 22, 2024, 16:50:20 »
Quote (selected)
ПОТРЕБИТЕЛИ АЛАРМИРАТ: Захарта не се разтваря във вода!
https://telegraph.bg/bulgaria/novini/potrebiteli-alarmirat-zaharta-ne-se-raztvaria-vyv-voda-ekspert-po-hranite-obiasni-kakvo-slagat-v-neia-i-opasna-li-e-za-zdraveto-402320
ЕС е вреден за вашето здраве!