Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 20, 2024, 15:39:18

Автор Тема: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"  (Прочетена 302260 пъти)

Дърт Вейдър и 18 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23691
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1920 -: Декември 12, 2019, 23:22:38 »
Това дете идва от култура където до скоро не беше в age of consent.
Сега нещо се наджедъриха и всичко от 1 до 100 годишните само за сексуално насилие говори.
Приятно им е да си спомнят, но не е никак не е "европейско".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1921 -: Декември 12, 2019, 23:28:24 »
Ти не оставяш впечатление да ти е неприятно да говориш за джендъри, буратино. Ма може и да ти е неприятно, но да го правиш от мазохизъм.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1922 -: Декември 12, 2019, 23:31:22 »
Едно дете, което да те попита как смееш! как смееш да си мислиш, че си безсмъртен! аз ще видя твоята смърт, защото съм млада, аз ще живея след теб и ти нямаш власт над това ... оправи си сметките, че иде за теб Психопомпа ... Найс, а! Найс.
Тц. Дядо ми казваше, че на тази опашка ред няма, не дай Боже, разбира се. Гретето страда от един от смъртните грехове, горделивост му се вика (да не се бърка с гордост, това са различни работи!). Тя е още малка и не знае как са били използвани и захвърляни такива като нея. Например, как най-известното бебе в пропагандата на нацистка Германия дълго се криело в Америка, белким не се разбере, че е всъщност еврейче.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1923 -: Декември 12, 2019, 23:33:46 »
Quote (selected)
Он был похож на вечер ясный:
Ни день, ни ночь, — ни мрак, ни свет!..
« Последна редакция: Декември 12, 2019, 23:50:43 от Ной »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23691
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1924 -: Декември 12, 2019, 23:34:16 »
Ти не оставяш впечатление да ти е неприятно да говориш за джендъри, буратино. Ма може и да ти е неприятно, но да го правиш от мазохизъм.

Имам проблем признавам си.
Не понасям някой да ми натрапва гадости и да ми обяснява, че не разбирам.
Това бъдеще с няколко дузини полове не ми светлее, ами чернее.
Направим ли се на велики, че това е нещо маловажно и не си заслужава да го коментираме, ще стане лошо.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1925 -: Декември 12, 2019, 23:39:56 »
Quote (selected)
На мен - не, виж там, помогни на Баншито, че тя прескача като частица между две състояния!

Ай са кой подскача към джендърна неутралност като към спасителна сламка - да говорим за децата като за безполови. Кой го е рекъл? Не и Юнг и Фройд (пак), те казват обратното.
Не съм аз! Детската линия я развива Лилито. Ако Гретето е дете, към него може да се изпитват само бащински/майчински чувства и точка. Каквото и да е друго чувство вече е неправилно.
Полът на Гретето има само маркетингово значение - по-лесна идентификация поради плитките, съответните ретро/стабилни асоциативни редове. Изобщо смятам, че Гретето не следва да се разглежда като конкретно момиченце с плитки и зъл характер, а като продукт на определена маркетингова стратегия. Момиченцето с плитки не е виновно за това, то просто е използвано, вероятно със съгласието и монетарната компенсация на родителите си.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1926 -: Декември 12, 2019, 23:54:03 »
Не знам, Ной, това, че някой не е съгласен с идеите ти, не е достатъчно основание да почне да те разнищва така, като че не си човек, нечия дъщеря, майка или човек, а вуду кукла.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1927 -: Декември 13, 2019, 00:02:13 »
това, че някой не е съгласен с идеите ти, не е достатъчно основание да почне да те разнищва

Каза манипулаторката, която се опитва да натресе с болните фантазии на Фройд всекиго, с чиито идеи не е съгласна  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1928 -: Декември 13, 2019, 00:07:11 »
Бегай бе. Наистина обичам да манипулирам, ма не хора, това не е интересно. Фройд е интересен. Не ми е бог, просто е интересен. Форумите са за разговори за интересни неща, не за смъртни вражди.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1929 -: Декември 13, 2019, 00:07:54 »
Не знам, Ной, това, че някой не е съгласен с идеите ти, не е достатъчно основание да почне да те разнищва така, като че не си човек, нечия дъщеря, майка или човек, а вуду кукла.
Аз мисля, че при Гретето тази възможност да се види човека е вече изпусната. Медиатизацията я превърна от човече с идеи в медиен продукт. Предполагам, че на човечето самото не му е лесно да го разкарват като панаирджийска мечка вместо да ходи на сладолед и на кино с приятели. Но славата си има цена и то, горкото, си я плаща с единственото си вече разбито детство. Детството е толкова скоротечно, детството е това, което ни дава основа за всичките последващи години, чувството за сигурност, за защита, за принадлежност! А в случая с Гретето виждаме едно самотно човече, изтръгнато от средата си, запокитено под прожекторите. То не принадлежи на себе си или на семейството си, то е обществен интерес. Какво ще си спомни младата жена след двайсет години? Трибуната на ООН? Чорапите на канадския премиер? На какво ще се опре, когато й стане трудно? На активизма си? Освен ако си повярва, че еднолично е спасила човечеството от измиране, но затова си има медицински термини.
Раздвоявам се между атавистичните майчински чувства "Оставете детето да е дете!" и наложителното обяснение на това, в което е превърнато същото дете. Не виждам злоба в коментарите, а същото недоумение как е възможно да си продадеш отрочето за такива жълти стотинки като известност и слава. Но хора всякакви, дето казваш не можем всички да имаме еднакви идеи. Нормален човек не може да изпитва злоба към едно затрито детство. Виж, към затриващите го чувствата са съвсем различни.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1930 -: Декември 13, 2019, 00:25:00 »
Цитат на: Banshee
Бегай бе. Наистина обичам да манипулирам, ма не хора, това не е интересно. Фройд е интересен.

На всички, копнеещи всичко пурообразно да не е пура, им е интересен  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1931 -: Декември 13, 2019, 07:05:46 »
Quote (selected)
двамата й девери са инжинер и архитект

Пише се инжЕнер. Така, де. Като ще се хвалим с родата, поне да не всяваме съмнения в публиката... :smokin:

п. п. Приеми го като бележка от инженер..по наследство

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2948
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1932 -: Декември 13, 2019, 09:23:27 »
Quote (selected)
Разбира се, разни тъпоглавци ни убеждават как с "два шамара" ще решат проблема с Грета.

За наблюдателя е интересно, как и особено защо темата ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ" еволюира ф дигитален олтар, издигнат фчест на младата Тунберг од форумните ѝ богоморци-богоборци.

Спорет мен иаме типичен случай на антропоморфизъм и магическо мислене, изразено ф пренасяне на обективно съществуващи явления(затоплянето, покачването на нивото на океаните, климатичната нестабилност, екстремните климатични събития) върху един измислен(од колегите) образ, този на Г.Тунберг.

Ноо е паганистично, аборигенско и дълбинно.  :way_to_go-1308:
Глупости, отново.
Естествено и логично е отношението на богоборците към Грета, след като тя бе издигната в ранг "богиня".
А това, дето образът ѝ бил измислен 'от колегите' е нагла дивотия, достойна само за нечленоразделната мисъл на любимия ни МинПред.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2948
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1933 -: Декември 13, 2019, 09:42:50 »
Цитат на Ной:
Quote (selected)
Гретето не следва да се разглежда като конкретно момиченце с плитки и зъл характер, а като продукт на определена маркетингова стратегия. Момиченцето с плитки не е виновно за това, то просто е използвано, вероятно със съгласието и монетарната компенсация на родителите си.
Това е съвсем вярно и е казвано нееднократно. Но на ония, които печелят от въпросната стратегия, им е много по-изгодно да избутват напред образа на 'горкото момиченце' и чрез него да се опитват даа засрамват опонентите си и да избягват дискусията по същество. Същото се наблюдава и във форума.
Quote (selected)
Предполагам, че на човечето самото не му е лесно да го разкарват като панаирджийска мечка вместо да ходи на сладолед и на кино с приятели.
.
За това, предполагам, не си права. Грета страда от психическо заболяване, което я фокусира върху една точка и такива неща като кино и сладолед са извън интересите ѝ. Едно нормално, здраво младо момиче никога не би могло да изиграе толкова впечатляваща роля.

Кстати, подкрепям идеята да  спрат използването на еднократни чаша за кафе - Не е абсолютно никакъв проблем човек да си има в офиса (аз си имам и в колата) подходяща стъклена или порцеланова чаша, която да преплаква след употреба. Усилията са нищожни, а удоволствието да пиеш от нормална чаша - голямо.


Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1934 -: Декември 13, 2019, 09:48:40 »
Много ли емотикони имало в шедьовъра на Норчо, дето го затрили? Да знам колко да ме е яд и мене, че съм го пропуснала.  :D

Погледни в кошчето.

И причината не е в емотиконите най-вероятно.
the lamers club honourable member …

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1935 -: Декември 13, 2019, 10:04:00 »
Нищо няма да намери в коша. Поста беше модифициран.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1936 -: Декември 13, 2019, 10:22:14 »
Нищо няма да намери в коша. Поста беше модифициран.

Ами явно е имало за какво.

Модифицирането е първата стъпка в модерацията.

Вярно, че понякога се изпуска и се преминава директно към следващата, но това зависи и от съдържанието на коментара.
the lamers club honourable member …

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1937 -: Декември 13, 2019, 10:36:24 »
Никой не оспорва решението на модератора, или пък има някакви претенции.
Само подхвърлих, да не виси Банши из коша като гладно циганче...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Simplified Solutions

  • Гост
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1938 -: Декември 13, 2019, 10:51:13 »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1939 -: Декември 13, 2019, 11:01:31 »
Quote (selected)
двамата й девери са инжинер и архитект

Пише се инжЕнер. Така, де. Като ще се хвалим с родата, поне да не всяваме съмнения в публиката... :smokin:

п. п. Приеми го като бележка от инженер..по наследство
еми все да се изложа, на
айде пак каюсь :image008:
ама съм впечатлена ,че ме четеш в подробности :smokin:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1940 -: Декември 13, 2019, 11:24:17 »
Quote (selected)
Детската линия я развива Лилито.
никаква линия не развивам, Грета е дете
линията,която следва да се развие тук, е не Грета - дете, вещица, луда
а истеричния обществен отклик на нейното съществуване
такава омраза, че чак изпитващите я се изплашиха и започнаха да твърдят, че не мразят детето Грета, а  употребяващите този образ
сюжет по Стивън Кинг е тази работа, дете крачи по улицата и сме ужасени, щото не сме сигурни дали не идва от старото индианско гробище
много важни неща написа Firmin :way_to_go-1308: за този страх
аз само едно имам за казване - като сме скапаните възрастни, що не се държим като такива?

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1941 -: Декември 13, 2019, 11:40:12 »
никаква линия не развивам, Грета е дете
линията,която следва да се развие тук, е не Грета - дете, вещица, луда
а истеричния обществен отклик на нейното съществуване
Да приемем че грета е дете. Приемаме и че не ни интересува какво, защото за удобство допускаме че не съществува.
Същественото е, че отговорните фактори поеха вдигнатата топка "глобално стопляне" и така или иначе няма да ни оставят на мира.
Нещо повече - вече има резолюции и нам кво си с които ще ставаме климатично неутрален континет, каквото и да значи това. Освен че ще се налеят едни много яки кинти неизвестно къде.
Другото важно решение на отговорните фактори е да продължи да се намалява производството на енергия от АЕЦ.
И питам аз: а ток от къде?!
Разбираш ли Лили, мен не ме интересува фокусировката в погледа на "детето", мен ме интересува това, че се опитват да ме върнат в пещерата.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1942 -: Декември 13, 2019, 11:55:01 »
Само да попитам, че имам тревожно подозрение. Абе, като допускате, че Грета е дете, да не би пък, заедно с това, да отхвърляте, че Грета е личност? Само питам. Да съм сигурен, де ... Щото наоколо едни ... Ама да не подхващам тази тема  :image008:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1943 -: Декември 13, 2019, 12:02:08 »
са, личността предполага малце повече жизнен опит, отколкото грета вероятно има. писа преди неколко дни за аркадий гайдар и как прекалено бързото му "съзряване" в крайна сметка го е разрушило. като личност.

ще се повторя - климатични промени има, те са сериозно предизвикателство, но едва ли точно грета беше най-добрия образ за тая кауза. тя по-скоро е нещо като мики за русофилията  :nuts:

Simplified Solutions

  • Гост
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1944 -: Декември 13, 2019, 12:04:57 »
Ся, когато доведеш една кауза до абсурд, естествено е този абсурд да предизвика съответната реакция. Третият закон на Нютон си действа и в обществените отношения.

А иначе Глобалното затопляне е факт и от него произтичат климатичните промени. Факт е и факторът човешка дейност, щото, да прощавате, но населението на Земята се е увеличило за последните 70 години от около 3 милиарда до над 7,7 милиарда. И това население създава и потребява далеееч над създаваното и потребявано до началото на индустриалната революция преди около два века. Затова преди време бях пуснала и нощната снимка на Земята - човешката дейност влияе и ще влияе все-повече. Което не значи, че грижата за общия ни единствен дом - планетата - трябва да е истерична и да се доведе до абсурд, което, уви, наблюдаваме с появата и лансирането на момиченцето Гретхен.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1945 -: Декември 13, 2019, 12:16:50 »
Айде още малко с картинки:
https://worldpopulationhistory.org/map/1/mercator/1/0/25/

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1946 -: Декември 13, 2019, 12:19:12 »
са, личността предполага малце повече жизнен опит, отколкото грета вероятно има. писа преди неколко дни за аркадий гайдар и как прекалено бързото му "съзряване" в крайна сметка го е разрушило. като личност.

ще се повторя - климатични промени има, те са сериозно предизвикателство, но едва ли точно грета беше най-добрия образ за тая кауза. тя по-скоро е нещо като мики за русофилията  :nuts:
абсолюто подкрепям!
не знам дали е завършена личност Грета, вероятно още не е личността, която ще стане
сега е само като Маколи Кълкин, популярността е опсана и за двамата
но Коледа идва, няма да се разминем без Сам вкъщи

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1947 -: Декември 13, 2019, 12:35:55 »
Quote (selected)
двамата й девери са инжинер и архитект

Пише се инжЕнер. Така, де. Като ще се хвалим с родата, поне да не всяваме съмнения в публиката... :smokin:

п. п. Приеми го като бележка от инженер..по наследство
еми все да се изложа, на
айде пак каюсь :image008:
ама съм впечатлена ,че ме четеш в подробности :smokin:
себе си цитирам, поради фундаментално значение :smokin:
но исках тук да добавя, че като написах това за баба ми, имах предвид подмяната на миналото, като аргумент за безумни идеи
щом е баба ми,патриархален модел, тя не може да чете и на 15 години е вече омъжена, до печката
да де...
а пък преди дни, жена с няколко години по-възрастна от мен, с наистина сериозно материално и обществено положение , пак в подкрепа на идея, твръдеше, че в нашата младост хората са нямали гардероби
малкото дрешки,които сме имали, сме съхранявали в панери под леглата
добре, тази жена е родена в една погранична, леко затънтена зона, възможно е да е било така за нея
но защо се опитва да натрапи това, по скоро изключение, за да ни убеди в теориите си
баба ми имаше градероб, прабаба ми също - гардероб, виенска маса с извити крака, скрин и покривка от кадифе и дантела върху него
а пък един , дошъл от другаде,  преди време убедено твърдеше, че домоуправителите през соца били длъжни да събират яйцата на гларусите ,за да намалят популацията, хах!
с което искам само да докладвам, че не може да преминавш през света със сатворени очи
или поне не може да популяризираш този модел

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1948 -: Декември 13, 2019, 15:07:42 »
а пък преди дни, жена с няколко години по-възрастна от мен, с наистина сериозно материално и обществено положение , пак в подкрепа на идея, твръдеше, че в нашата младост хората са нямали гардероби
малкото дрешки,които сме имали, сме съхранявали в панери под леглата
добре, тази жена е родена в една погранична, леко затънтена зона, възможно е да е било така за нея
но защо се опитва да натрапи това, по скоро изключение, за да ни убеди в теориите си
баба ми имаше градероб, прабаба ми също - гардероб, виенска маса с извити крака, скрин и покривка от кадифе и дантела върху него
===
с което искам само да докладвам, че не може да преминавш през света със сатворени очи
или поне не може да популяризираш този модел
Лили, някои хора го могат прекрасно! Ето, ние с ЧичоФичовата Нели сме връстнички, живели сме през три квартала на практика. Нейните спомени и моите за един и същ период са като за две различни страни, въпреки че по косвени признаци сме от един и същи селски слой, погражданен трето поколение. Само дето гларуси тогава още нямаше в Пловдив!  :smokin:

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1949 -: Декември 13, 2019, 16:38:55 »
POSSESSED BY PROPAGANDA
 

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1950 -: Декември 13, 2019, 23:05:51 »
Цитат на: Lillian
Грета е дете
изпитващите я се изплашиха и започнаха да твърдят, че не мразят детето Грета

1. Не, Грета е на 16 г. и вече не е дете.
2. Никой не се е изплашил. Не я мразим. Мразим кукловодите й. Грета ни е неприятна. Както сте ни неприятни лицемерите покрай нея.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1951 -: Декември 14, 2019, 07:53:33 »

Кстати, подкрепям идеята да  спрат използването на еднократни чаша за кафе - Не е абсолютно никакъв проблем човек да си има в офиса (аз си имам и в колата) подходяща стъклена или порцеланова чаша, която да преплаква след употреба. Усилията са нищожни, а удоволствието да пиеш от нормална чаша - голямо.


Аз пък си нямам ни кола, ни офис. :'(  В раницата си мъкна една стъклена бутилка за вода. Тежи малко повече от пластмасовата, но пък водата е по-вкусна.  ;D

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1952 -: Декември 14, 2019, 10:36:48 »
Аз мисля, че при Гретето тази възможност да се види човека е вече изпусната.

Тръпки ме побиха. Представяш ли си някой да го каже за твоите деца? За някого, за когото животът едва започва и няма как да е натрупал вече куп грехове и злодейства. Да го беше написал норчо, бих се изхилила само.

« Последна редакция: Декември 14, 2019, 10:40:53 от Banshee »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1953 -: Декември 14, 2019, 10:40:23 »
2. Никой не се е изплашил. Не я мразим. Мразим кукловодите й. Грета ни е неприятна. Както сте ни неприятни лицемерите покрай нея.

Извинения, че не се ориентираме в тънките нюанси на чувствата ви. Ма като мразите други, защо за нея само говорите? .

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1954 -: Декември 14, 2019, 10:40:27 »
Аз мисля, че при Гретето тази възможност да се види човека е вече изпусната.

Тръпки ме побиха. Представяш ли си някой да го каже за твоите деца? За някого, за когото животът едва започва и няма как да е натрупал вече грехове и злодейства. Да го беше написал норчо, бих се изхилила само.
А ако е вярно? Нойя не трябва да си го представя в никой случай, да разгроми несретника позволил си такива думи, или да помисли дали не трябва да вземе мерки?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1955 -: Декември 14, 2019, 10:45:44 »
Що, аз нямам навика да дърпам модератори за ръкава да правят нещо. Говоря си с човека Ной.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1956 -: Декември 14, 2019, 10:48:23 »
Не си говориш, а или манипулираш, или дрънкаш глупости. Или и двете.
Зададох ти съвсем конкретен въпрос и е ясно че не става дума нито за модератори, нито за конкретната персона, нито нейните чавета.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1957 -: Декември 14, 2019, 10:48:59 »
а удоволствието да пиеш от нормална чаша - голямо.

Удоволствието да пиеш не идва от чашата, а от това, което е в нея. Дори да имаш златна чаша, ако пиеш вода - не можеш да изпиташ удоволствие. Но едно чивасче и в пластмласова чаша доставя удоволствие. Пластмласовите уреди са удобни, защото се хвърлят след употреба.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1958 -: Декември 14, 2019, 10:51:11 »
Кой ти е конкретният въпрос, бе Мики?  :D Можеш ли сам да си го намериш и пак да ми го представиш?

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1959 -: Декември 14, 2019, 10:57:16 »

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1960 -: Декември 14, 2019, 11:05:42 »
Не мога да разбра затоплистите. Гретето било дете, та как сме смеели.
Ако е дете, тогава не очаквайте да вземаме насериозно всички брътвежи на една пуберка, бягаща от училище.
Ако пък ще трябва да я вземаме насериозно, тогава да си понесе критиките с цялата им сериозност, така както всеки друг умник с претенции, че ще "оправя" света.
« Последна редакция: Декември 14, 2019, 11:09:33 от Kole »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1961 -: Декември 14, 2019, 11:14:47 »
Quote (selected)
Ако пък ще трябва да я вземаме насериозно, тогава да си понесе критиките с цялата им сериозност, така както всеки друг умник с претенции, че ще "оправя" света.

Точно така, умниците с претенции, че ще оправят света, обикновено са много млади, както сочи историята. И си понасят критиките. Но и за "критиките" се понася отговорност. 

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1962 -: Декември 14, 2019, 11:41:18 »
Quote (selected)
Но и за "критиките" се понася отговорност.
Това някакъв опит за сплашване ли е?
 :m1731:
А за глупостите на Грети кой ще понесе отговорност или тя е просто "дете"?

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1963 -: Декември 14, 2019, 11:46:53 »
Мани, Коле. Аз вдигам ръце и зарязвам тая евтина манипулаторка.
Нойя да се занимава, аз нямам нерви за изкуфели лелки.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23691
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1964 -: Декември 14, 2019, 11:52:01 »
Мики не го приемай лично.
Физика да го е..
Ти поне харесваш  физиката, трябва да се съобразяваш със законите ѝ.
Празните съдове кънтят по-силно. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1965 -: Декември 14, 2019, 11:53:01 »
Мики не го приемай лично.
Физика да го е..
Ти поне харесваш  физиката, трябва да се съобразяваш със законите ѝ.
Празните съдове кънтят по-силно. :t0328:

факт.
ти до момента си прокънтял мноо силно 4,848 пъти.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1966 -: Декември 14, 2019, 11:57:18 »
Пак се разстроиха и ги сплашват.  :D  Рано на ранина...

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1967 -: Декември 14, 2019, 12:07:49 »
Дрънчат бе брат, ма не мога да хфвана идеята що дрънчат.
Айде Фирмин е ясен - явно у тях яде бой, та тук разпуска завалийката - дуе се безплатно.
Бънше обаче що мрънка, хеле пък за кво се бори не е доказано...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1968 -: Декември 14, 2019, 12:24:40 »
Дрънчат бе брат, ма не мога да хфвана идеята що дрънчат.
Айде Фирмин е ясен - явно у тях яде бой, та тук разпуска завалийката - дуе се безплатно.
Бънше обаче що мрънка, хеле пък за кво се бори не е доказано...

ми поради липсата на единствена и универсална истина аз допускам, че повечето хора пишат каквото мислят.
не непременно като продуктово позициониране или за да променят мнението на другите.
в крайна сметка форумите са точно за тва - секи да си каже квото мисли, рядко някой си променя радикално позицията.

съвсем отделен въпрос е, че несъгласните с някое мнение най-често почват да го оборват с аргументае ад хоминем като лицемерие, тролене и т.н. и така се пораждат конфликтите.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1969 -: Декември 14, 2019, 13:30:53 »
Мани, Коле. Аз вдигам ръце и зарязвам тая евтина манипулаторка.
Нойя да се занимава, аз нямам нерви за изкуфели лелки.
Micky, Банши се опитва да хапе, ама вече се получава едно такова ... ъ.... умилително,  мяу-мяу.
А изкуфелите чичаци специалисти по всички определено  лазят по нервите.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1970 -: Декември 14, 2019, 14:25:38 »
...
Да го беше написал норчо, бих се изхилила само.

Ауу, какъв двоен аршин  ???  :nuts:
« Последна редакция: Декември 14, 2019, 14:31:08 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1971 -: Декември 14, 2019, 14:28:24 »
...
Извинения, че не се ориентираме в тънките нюанси на чувствата ви.

Простено ви е. И ние така не се ориентираме във вашите тънки джендърни нюанси.
« Последна редакция: Декември 14, 2019, 14:31:29 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1972 -: Декември 14, 2019, 14:59:11 »
...
Да го беше написал норчо, бих се изхилила само.

Ауу, какъв двоен аршин 
  :0006: :P :0006:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1973 -: Декември 14, 2019, 19:12:07 »
Това за продуктовото позициониране Мики дали знае, че му се появява? Както са му били дефолтните настройки на акаунта, от работодателя? 

Макар че не ми се вярва работодателят му да е Руската федерация. "Съюзът на меча и ралото", по-вероятно. Ако не и самият Помпео.  ;D

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1974 -: Декември 14, 2019, 19:15:13 »
е, рф имат доста по-солидни критерии за персонала  :smokin:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1975 -: Декември 14, 2019, 20:12:45 »
Аз мисля, че при Гретето тази възможност да се види човека е вече изпусната.

Тръпки ме побиха. Представяш ли си някой да го каже за твоите деца? За някого, за когото животът едва започва и няма как да е натрупал вече куп грехове и злодейства. Да го беше написал норчо, бих се изхилила само.
Банши, напълно те разбирам. Гретето като личностна единица ще си продължи да си съществува, точно така както продължи живота си Моника Люински, друга млада дама, използвана и захвърлена. Глобалната публика в цирка не се интересува от чувствата на еквилибриста, тя гледа изпълнението му - същото е и с Грета. Затова и казвам, че никой не се интересува от човешкото в нея - тези около нея я използват заради формата, а не заради съдържанието. Обаче формата влияе на това съдържание и колкото по-нататък отиват нещата, толкова по-малки стават шансовете на Гретето за нормален живот. Погледни световната история - защо казват, че революцията изяжда децата си? Това не е даже шаблон, а най-банален факт. Пак там "Мавърът е свършил работата си, мавърът следва да умре!" - нищо ново под слънцето.
Медийната машина не е направена за да споделя човещина - тя е създадена за печалба. Докато Гретето носи печалба - ще я използват, после ще намерят ново Грете, нова Моника, нова Жана Д'Арк. Нищо лично, ще кажат и ще продължат с използването. Маколи Кълкин? Бритни Спиърс? Човешката психика е крехка, детската особено, и ако няма съответния поддържащ апарат, резултатът сама се сещаш какъв е. Някъде четох разказ за кошмарна генетична грешка, при която всяко ударено място се покрива с хрущял, докато човечето се превърне в затворник в собственото си тяло. Колкото повече хрущяли, толкова по-чести са паданията и толкова по-бързо настъпва пълното обездвижване. При Гретето медиите са производители на хрущяли, а детството й - и това, което наричаме "формиращи години" стават все по-непластични. За медиите това не е проблем, за Гретето е. Но кой я пита...

AnonimusBG

  • Гост
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1976 -: Декември 14, 2019, 20:19:51 »
Някак си не ми е жалко за нея.
Мама и тате май са избрали Мамон, а не дъщеря си.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1977 -: Декември 14, 2019, 20:28:14 »
изгледайте люински при джон оливър, доста поучително е.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1978 -: Декември 14, 2019, 21:05:31 »
Някак си не ми е жалко за нея.
Мама и тате май са избрали Мамон, а не дъщеря си.
Хлапето какво е виновно? Родило се е в таквоз семейство! Просто по-различна форма на сутеньорство, обществено приемлива.

AnonimusBG

  • Гост
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1979 -: Декември 14, 2019, 21:14:35 »
Някак си не ми е жалко за нея.
Мама и тате май са избрали Мамон, а не дъщеря си.
Хлапето какво е виновно? Родило се е в таквоз семейство! Просто по-различна форма на сутеньорство, обществено приемлива.

Да се оправят.
Хлапето все пак вече не е съвсем хлапе.
На неговите години вече мислят за други работи.
Въпреки психизма и.
Мамон не прощава все пак.