Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 07:01:53

Автор Тема: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"  (Прочетена 301625 пъти)

0 Потребители и 19 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1980 -: Декември 15, 2019, 10:37:36 »
Някак си не ми е жалко за нея.
Мама и тате май са избрали Мамон, а не дъщеря си.
Хлапето какво е виновно?

Молим?! Ей с толкоз багаж пътува ДЕТЕНЦЕТО:

  :scared-1350:  :faint-2220:

https://www.segabg.com/hot/greta-tunberg-se-izvini-na-politicite-za-svoy-priziv

И почна вече да сЪ извинява на политиците!!! :t0103:

« Последна редакция: Декември 15, 2019, 10:45:05 от Джиджи »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2947
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1981 -: Декември 15, 2019, 10:42:29 »
О, да !
Камарата багаж е впечатляваща за едно 'дете' - екозащитник.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1982 -: Декември 15, 2019, 10:47:41 »
Как няма да обърне палачинката, за едни пари става въпрос.
Финансовите потоци се пренасочват към други мантри.
От въглеродните емисии са взели каквото могат под формата платени квоти, сега се търсят алтернативни кранчета за източване.

Quote (selected)
Разногласия отложиха финала на климатичната конференция на ООН
Големите замърсители като САЩ, Индия и Китай отказват по-строги ограничения върху емисиите на вредни газове
https://www.segabg.com/hot/raznoglasiya-otlozhiha-finala-na-klimatichnata-konferenciya-na-oon
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1983 -: Декември 15, 2019, 10:59:34 »
О, да !
Камарата багаж е впечатляваща за едно 'дете' - екозащитник.
Оттатък са го нарекли съвсем политкоректно дететето-ХУНВЕЙБИНЧЕ*!  :too_happy-1067:

Quote (selected)
Хунвейб̀ините* /или „червеногвардейци/“ са участвали през 1960-те години в китайската Културна революция.

Това са били необразовани младежи, на които е внушено, че те ще управляват страната, която е превзета от учени и партийци.

След като с тяхна помощ се справя с опонентите си, Мао Дзедун обявява края на Културната революция. Хунвейбините стават непотребни, защото са пропуснали да се образоват или да добият професия. През 1969 г. са изселени в селските райони.

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D1%83%D0%BD%D0%B2%D0%B5%D0%B9%D0%B1%D0%B8%D0%BD
:yes-1292:
« Последна редакция: Декември 15, 2019, 11:02:42 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1984 -: Декември 15, 2019, 11:12:18 »
Оттатък Кайли беше пуснала нещо:

https://giphy.com/gifs/d6FHFsnRLP5gfJduAQ
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2947
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1985 -: Декември 15, 2019, 11:16:16 »
Quote (selected)
Оттатък са го нарекли съвсем политкоректно дететето-ХУНВЕЙБИНЧЕ*! 
Удачна находка. Няколко пъти съм писал, че ключов елемент на проекта 'Грета' е насъскването на деца срещу родители.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1986 -: Декември 15, 2019, 11:21:06 »
Оттатък Кайли беше пуснала нещо:

https://giphy.com/gifs/d6FHFsnRLP5gfJduAQ
:way_to_go-1308:

А линкът на Кайлето да се види от всеки, защитаващ тук хунвейбинчето.
Задължително! :lightbulb_idea-1364: Кайле, върни се вече ...  :t23127:
« Последна редакция: Декември 15, 2019, 11:34:34 от Джиджи »

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1987 -: Декември 15, 2019, 11:30:18 »
Ако не беше Грета нямаше да знам какви ужасни, ужасни хора сме всички. Със сигурност въвеждането на нови еко-данъци и такси ще понижи глобалните температури
« Последна редакция: Декември 15, 2019, 11:49:32 от Kole »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1988 -: Декември 15, 2019, 11:44:44 »
Quote (selected)
При настоящото темпо на емисии на газове с парников ефект до края на века температурите може да се повишат с между 4 и 5 градуса по Целзий. Дори и страните, подписали Парижкото споразумение за климата, да спазват ангажиментите си, затоплянето ще прехвърли 3 градуса по Целзий.

http://epicenter.bg/article/Klimatichnata-konferentsiya-na-OON-varvi-kam--posredstven--rezultat/201601/7/0

Ставките се вдигат!
Къде останаха ония 2 градуса?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1989 -: Декември 15, 2019, 11:50:36 »
Mark Dice (born December 21, 1977) is a conspiracy theorist, activist, and right-wing, conservative pundit who has been active since at least 2008...

Май малко му трябва, за да се вдъхнови да си изхвърля боклука в океана. 


... Стори ми се, че мернах някой да го цитира този авторитет...
« Последна редакция: Декември 15, 2019, 11:54:55 от Banshee »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1990 -: Декември 15, 2019, 11:54:17 »
Ако не беше Грета нямаше да знам какви ужасни, ужасни хора сме всички. Със сигурност въвеждането на нови еко-данъци и такси ще понижи глобалните температури
Аааа. не всички! Няколко простака и идиотчета сме, другите са хубави, умни, красиви, кой с лопата, кой с... друг шанц.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1991 -: Декември 15, 2019, 12:21:17 »
Не страдай, Мики, нормално е хората да имат различни мнения и да си ги изразяват, кой както може.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1992 -: Декември 15, 2019, 12:21:58 »
Грета, та Грета. Аз пък се чудя на родителите на това дете. Що за родители са???..Щото нали, няма начин да не съобразят каква реакция ще предизвика експлоатацията на рожбата им от определени кръгове. На мен като почнеш да ми навираш упорито в очите някаква реклама, обикновено се замислям, разравям и...правилно..то крушката си имала опашка - парици за определени избрани люде ...останалите - да се оправят.. :smokin:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1993 -: Декември 15, 2019, 12:31:29 »
Продуктовото позициониране ли? :)
Досадно е, но според мен, при Грета не е продуктово позициониране. Отдавна има еколози, как това сега се превърна в обида за големи кръгове от обществото, не съм компетентна да преценя.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1994 -: Декември 15, 2019, 12:39:57 »
Тези еколози (предполага се, че не само са ходили на училище, но и сериозно са спецелизирали по темата) не могат ли да се справят с обществото, та се налага да прибягнат до услугите на детето Грета? А и да не забравя..учЕните нямат никакви проблеми ходещата им кампания да не посещава училище..за какво и е? То знанието няма да допринесе с нищо за решаването на даден проблем...истериите по телевизорите, обаче, със сигурност, нали? Питанката е, кой плаща вояжите и рекламното време? Ти, Банши, не се ли питаш? А, и от какво живеят родителите на Грета, също е интересно да се проследи... :smokin:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1995 -: Декември 15, 2019, 12:56:05 »
Интересно е, особено ако много искаме да ги хванем в нередности. Но се съмнявам, че можем да го направим в този момент. Така че, приемаме, че са прилични хора, щом са на свобода. Парите се дават от доброволци, самата Грета е доброволка, не виждам в този храст заек.

Ние, защото вкарахме всички наши циганчета в училище, загрижени сме за образованието на аутистчето Грета.
« Последна редакция: Декември 15, 2019, 13:01:03 от Banshee »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2947
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1996 -: Декември 15, 2019, 13:06:55 »
Quote (selected)
приемаме, че са прилични хора, щом са на свобода.
Демек - щом някой не е в пандиза, значи е 'приличен човек' ?  :ive_got_it-1379:
Ще ти го напомня при повод.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1997 -: Декември 15, 2019, 13:09:59 »
Ние, защото вкарахме всички наши циганчета в училище, загрижени сме за образованието на аутистчето Грета.
За да станат хора, не диваци. Циганите са си съвсем свестни хора, ако не им пълнят главите с глупости като на аутистчето.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1998 -: Декември 15, 2019, 13:10:03 »
Ето какво казва самата Грета:

Quote (selected)
“Many people love to spread rumors saying that I have people ‘behind me’ or that I’m being ‘paid’ or ‘used’ to do what I’m doing. But there is no one ‘behind’ me except for myself. My parents were as far from climate activists as possible before I made them aware of the situation.”

Are her parents funding the effort? She claims that at first they were against her activism but, “my parents pay for tickets and accommodations.”

She and her family have a book on the market but she claims all profits from that effort also go to charity. She is quite a fundraiser, it seems, but yet takes no money herself while travelling the world.

https://torontosun.com/opinion/columnists/agar-who-is-funding-greta-thunbergs-world-eco-adventure

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1999 -: Декември 15, 2019, 13:23:19 »
Циганите са си съвсем свестни хора, 
Много се радвам да го чуя от тебе. :) :way_to_go-1308:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #2000 -: Декември 15, 2019, 13:25:37 »
Гринго, за Гешев ли ще ми го напомняш? Че щом не е в затвора, е приличен?  :D Той е изключение, нали той решава кой да ходи в затвора.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #2001 -: Декември 15, 2019, 13:34:45 »
Духът на Коледа.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #2002 -: Декември 15, 2019, 13:37:28 »
Гринго, за Гешев ли ще ми го напомняш? Че щом не е в затвора, е приличен?  :D Той е изключение, нали той решава кой да ходи в затвора.
Пардон , ама екзактността изисква да кажем ,че не той решава кой да ходи в затвора , а съдът. Така съм чувал от по-старите от мен.
А и той, пък какъв главен прокурор ще бъде , ако  позволи да го осъдят и вкарат в пандиза?!?!      Все нещо  трябва да е прихванал от занаята  !!! Инак да си купува прасе и да оди да дири трюфели!!! :m1731: :m1728:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #2003 -: Декември 15, 2019, 15:13:13 »
Пардон , ама екзактността изисква да кажем ,че не той решава кой да ходи в затвора , а съдът. Така съм чувал от по-старите от мен.
С цялото ми уважение като към патрон на форума, но това са ви го казвали по-старите от вас за поста прокурор, а не главен прокурор. Това е пост с огромна и безконтролна власт, дори за изпълняващ я човек с неоспорвани от обществото морални и професионални качества.
"Всяка власт корумпира, абсолютната - абсолютно.", според Шарл дьо Монтескьо.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #2004 -: Декември 15, 2019, 16:02:34 »
темата за Грета се оказа безкрайна, ще я профанизирам леко с въпроса:
добре де ,драги опълченци, като ви е толкова голям зор малката вещица, какво точно предлагате да се случи с нея, та да сте удовлетворени?
бой с пръчки? или направо на кладата?
все едно не ви е ясно ,че точно бесният отпор я превърна, в това което е

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #2005 -: Декември 15, 2019, 16:08:29 »
темата за Грета се оказа безкрайна, ще я профанизирам леко с въпроса:
добре де ,драги опълченци, като ви е толкова голям зор малката вещица, какво точно предлагате да се случи с нея, та да сте удовлетворени?
бой с пръчки? или направо на кладата?
все едно не ви е ясно ,че точно бесният отпор я превърна, в това което е

Като следя изявите ѝ май та предлага това за несъгласните, без клади защото едва ли е учила за тях.
После същинский политик се обяснява с грешки в превода.
Много хляб има в това "дете" я при нас един такъв даже до минпред стигна.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #2006 -: Декември 15, 2019, 16:09:04 »
Quote (selected)
все едно не ви е ясно ,че точно бесният отпор я превърна, в това което е

 :way_to_go-1308:

Тя всъщност темата беше научна, за измамата "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ", но срещайки трудности да я докажат срещу аргументите на Хатерас и Рекиджа, минаха на обсъждане на Грета и протестират срещу всяко отклоняване от това интелигентно занимание.

gossinger

  • Гост
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #2007 -: Декември 15, 2019, 16:11:51 »
:t1233: :t1207: :t1232: :t1238: :t1255: :t3726:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #2008 -: Декември 15, 2019, 16:13:06 »
Таман минах точно на топика на темата...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #2009 -: Декември 15, 2019, 16:18:11 »
Интересно е, особено ако много искаме да ги хванем в нередности. Но се съмнявам, че можем да го направим в този момент. Така че, приемаме, че са прилични хора, щом са на свобода. Парите се дават от доброволци, самата Грета е доброволка, не виждам в този храст заек.

Ние, защото вкарахме всички наши циганчета в училище, загрижени сме за образованието на аутистчето Грета.
Хм, аз помня времената, когато всички наши циганчета бяха вкарани в училище. После дойдоха едни доброволци, даже доведоха британския престолонаследник аки панаирджийска мечка в "Столипиново" и хоп - нашите циганчета излязоха от училищата! Кой плати на доброволците, не се разбра точно.

Съвсем доброволно се даваха и парите на "Отровено общество" (далеч не само у нас), и на "Америка зад България", и колко още знайни и незнайни просветителски организации. Присъединяването към Стамбулския ферман е също доброволно, ама нещо много дават зор европейските доброволци, що ли.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #2010 -: Декември 15, 2019, 16:21:18 »
Темата наистина е за измамата с глобалното затопляне, нещо отречено от почти всички даже и еко активистите.
Плавно се преместиха към "климатични промени" нещо още по-обтекаемо.
Когато е студено те са прави, когато е топло прави, когато вали прави, когато не вали пак. От началният замисъл останаха само рестрикциите като акцизи върху горивата, ел. енергията, въглеродните платени емисии.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #2011 -: Декември 15, 2019, 16:23:19 »
темата за Грета се оказа безкрайна, ще я профанизирам леко с въпроса:
добре де ,драги опълченци, като ви е толкова голям зор малката вещица, какво точно предлагате да се случи с нея, та да сте удовлетворени?
бой с пръчки? или направо на кладата?
все едно не ви е ясно ,че точно бесният отпор я превърна, в това което е
Лили, учудва ме упорството, с което подминаваш опълченските мнения, че Гретето би следвало да се върне в училище, да се изучи поне до дипломата си  за средното образование, да се порадва на отстатъчните благинки на детството, в което я обвиняват, (такива като правене на сладки с приятелчета, момичешки пижамени партита, кино с пуканки, избор на кошмарна бална рокля, над която после цял живот да се смее, и им подобни).
И още един път, проблемът не е Гретето, проблемът е в хората, които използват Гретето като фасада за мръсната работа!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #2012 -: Декември 15, 2019, 16:28:21 »
Пардон , ама екзактността изисква да кажем ,че не той решава кой да ходи в затвора , а съдът. Така съм чувал от по-старите от мен.
С цялото ми уважение като към патрон на форума, но това са ви го казвали по-старите от вас за поста прокурор, а не главен прокурор. Това е пост с огромна и безконтролна власт, дори за изпълняващ я човек с неоспорвани от обществото морални и професионални качества.
"Всяка власт корумпира, абсолютната - абсолютно.", според Шарл дьо Монтескьо.
За малко изпаднах в съмнение относно правотата си за Гл.прокурор,но  Законът за съдебната власт ,в частта му от чл.138до чл.147 разсея съмненията ми.  Dura Lex, sed Lex!  Няма такива права , според моя прочит!  Виж при социализма главният прокурор  е бил   ГЛАВЕН ПРОКУРОР в рамките на вашето виждане за длъжността   и пак не всесилен!!!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #2013 -: Декември 15, 2019, 16:28:46 »
Нойа, :b0301:
По-ясно действително НЯМА как да се каже

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #2014 -: Декември 15, 2019, 16:30:54 »
Ето няколко аргумента от последните участия на wreckage в темата:

Quote (selected)
не закачай Норко, дан земеш да го повредиш и да почне да прескача

Quote (selected)
ъхъ, имаше навремето един такъф документален филм, The Omen. Там един келеш, който фпослетствие се оказа Антихристът като малък, беше на път да унищожи околния свят и таман да го унищожи, ени бдителни граждани го възпрепятстваха и неутрализираха.

Разчитам на тебе и колегите од форума да проявите същата бдтелност фслучай на подобна евентуалност.

Quote (selected)
лицемерецо, я си виш постовете и после плачи срещу езика на омразата, толериран од хората, които фтвоя случай са негоф обект.

Скоето не искам да те спра да ползваш тоа език, щото тва би значело да млъкнеш, а аз не искам да млъкнеш, понеже ако млъкнеш ще ми бъде скучно и ще треа да си търся други източници на развлечение.

Quote (selected)
факт, върху който се спрях по-горе. Ти си един доста лицемерен човек, което е най-забавната ти черта.

Quote (selected)
портретите на св.Илия, св.Богородица и И.Христос се ползваха и се ползват од ръковотството на Бачкофския манастир за украса на обезмирисяващи афтомобилни висулки с цел продажба на същите на посетителите на манастира.

Как запознаването с тоя факт промени одношението ти към посочените християнски супергерои?

И така нататък. Разните цитатчета също не са аргументи, а са чисто и просто логическа заблуда, наречена "appeal to authority". Ако wreckage и Hateras можеха да докажат мантрите си, отдавна да са го направили.

Ред.:

Quote (selected)
Appeal to Authority

argumentum ad verecundiam

(also known as: argument from authority, ipse dixit)

Description: Insisting that a claim is true simply because a valid authority or expert on the issue said it was true, without any other supporting evidence offered.
« Последна редакция: Декември 15, 2019, 16:34:07 от Дозирис 2.0 »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #2015 -: Декември 15, 2019, 16:31:34 »
То и Ленин и по-големият му брат са можели да си карат чудно юношество с полагащите им се благинки (тази думичка ми е особено противничка някак - лично мнение), а не да се занимават с противообществена дейност. Да оставят тази работа на бедните и неграмотните младежи. Но проблемът е, че бедните и неграмотни младежи няма как да се справят сами, трябва някой от по-облагодетелстваните да се намеси.

Мога да заместя Ленин с много други примери, ма защо пък.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #2016 -: Декември 15, 2019, 16:35:30 »
Спамиш.

За да не го правя и аз ще река какво се чудом чудя.. Чета, какъв съм океански, атмосферен и почвен мръсник (и вие кстати тоже), как облагането на авиотранспорта и де що има индустрии, със "справедливи" данъци е правилна крачка, чешам си репата и цъкам с език.
Като как "справедливите данъци" ("fair taxsation", разбирай по-високи, офкорс) ще охладят планетата.  :m1731:
И като как момата, която мрази хората може да стане "човек на годината".  :m1731:
През март гретенистите даже я бяха предложили за Нобелова награда за мир (взе я премиерът на Етиопия)  :m1731:
Шоото да продължава

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #2017 -: Декември 15, 2019, 16:37:45 »
Quote (selected)
Но проблемът е, че бедните и неграмотни младежи няма как да се справят сами, трябва някой от по-облагодетелстваните да се намеси.

Щото те са прости, неспособни  и им трябва "елитен" лидер.
Как си се оплескала не е за вярване. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #2018 -: Декември 15, 2019, 16:39:15 »
И още един път, проблемът не е Гретето, проблемът е в хората, които използват Гретето като фасада за мръсната работа!

до какви конкретни и лично предизвикани щети е довела грета - въвела е разделно събиране на отпадъците, някакъв еко данък, несъществуващ преди, или какво? как е при вас и какво си чела/чула да се е случило някъде след грета?

за найсти път казвам, че грета не е най-адекватният изразител на загрижеността по темата. ма тва не отменя факта на климатичните промени.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #2019 -: Декември 15, 2019, 16:41:29 »
   
И още един път, проблемът не е Гретето, проблемът е в хората, които използват Гретето като фасада за мръсната работа!
Ама  разбира се ,че не е!Проблемът не беше и на времето в Ал Гор, от когото според мен тръгна тази масова истерия, но той поне беше бивш вицепрезидент на САЩ ,възрастен човек , който съзнателно се постави в услуга на зелените неомалтусианци. Виж ,те кои са не ги знам , но по делата им личи ,че ги има!!!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #2020 -: Декември 15, 2019, 16:42:23 »
Мога да заместя Ленин с много други примери, ма защо пък.

Баси примитивизма! Да приравняваш Ленин с неква необразована, неграмотна шведска пикла! До там ли деградирахте във фалша и лицемерието си? И изобщо не можеш да "заместиш" Ленин с много други примери".

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #2021 -: Декември 15, 2019, 16:42:31 »
как облагането на авиотранспорта и де що има индустрии, със "справедливи" данъци е правилна крачка, чешам си репата и цъкам с език.

ако некой път случайно се качиш на самолет и евентуално почнеш да летиш редовно, с изненада ше установиш, че полетите никога не са били толко евтини.
вероятно е от допълнителното облагане на авиотранспорта  :i_sheepish:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #2022 -: Декември 15, 2019, 16:44:15 »
Quote (selected)
Но проблемът е, че бедните и неграмотни младежи няма как да се справят сами, трябва някой от по-облагодетелстваните да се намеси.

Щото те са прости, неспособни  и им трябва "елитен" лидер.
Как си се оплескала не е за вярване. :bigok:

Не се засягай от тяхно име.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #2023 -: Декември 15, 2019, 16:45:39 »
Quote (selected)
Да приравняваш Ленин с неква необразована, неграмотна шведска пикла!

Е, много елементарно да го взимаш за приравняване. Посочване на принципа е.
Че девойче в Бангладеш има по-малки шансове от девойче в Швеция да привлече вниманието към каузата си. И дори да подозира, че такова нещо може да се направи.

Май ми изскача Ленин като асоциация, защото нали и той е със шведски произход. :))
« Последна редакция: Декември 15, 2019, 16:50:28 от Banshee »

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #2024 -: Декември 15, 2019, 16:48:18 »
Тройка, ако "некой път случайно", ама наистина много случайно започнеш да мислиш, може и да продължим диалога, поц. Ама надали.. :m1731:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #2025 -: Декември 15, 2019, 16:48:28 »
Преди да се появят изнервените лелки да бранят пиклата със зъби и нокти, темата беше сериозна.
До толкова, че на Хатерас и Рекиджа им опонираха и "големите" форумци, които отдавна се ометоха разбира се от така създалата се кочина.
Да сте мяркали тъдява Бачо Кольо, Анонимус, 66? Няма и да ги мернете в тоя кокошарник. И аз си обирам парапатките.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #2026 -: Декември 15, 2019, 16:52:52 »
Е сега я загазихме. Ма не, моля ти се, стой да придаваш авторитет, заедно с другите две умни глави - Анонимъса и 66, на мен не ми трябва толкова работното ти поле.
« Последна редакция: Декември 15, 2019, 17:05:14 от Banshee »

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #2027 -: Декември 15, 2019, 16:53:32 »


до какви конкретни и лично предизвикани щети е довела грета - въвела е разделно събиране на отпадъците, някакъв еко данък, несъществуващ преди, или какво? как е при вас и какво си чела/чула да се е случило някъде след грета?

за найсти път казвам, че грета не е най-адекватният изразител на загрижеността по темата. ма тва не отменя факта на климатичните промени.

Допринася за глобалната истерия, която е основана единствено на много приказки. Допускам, че може да го прави неволно, но вече се е хванала на хорото и ще го играе докрай. Или поне дотогава, докато истерията не вземе да отшумява.

Човекоподобни живеят на тая планета от милиони години. МИЛИОНИ. Да не би климатът да е бил все същият? Имало е масови измирания на видове, катаклизми, ледени епохи...  Популацията е намалявала много пъти до критични нива, но не Грета е спасявала положението, а способността за адаптация към промените.


Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #2028 -: Декември 15, 2019, 16:55:49 »
как облагането на авиотранспорта и де що има индустрии, със "справедливи" данъци е правилна крачка, чешам си репата и цъкам с език.
[/quotе]
Ти сега гледай  с новите данъци ,такси и секви парични  тежести за нашего брата ша изчистят въздуха в София. Така ще стане и по света ! Заклевам се!И много пари ша текат като реки от едно място на друго,вервайте ми!!!

 
« Последна редакция: Декември 15, 2019, 17:04:09 от Kerpeden »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #2029 -: Декември 15, 2019, 16:58:50 »


до какви конкретни и лично предизвикани щети е довела грета - въвела е разделно събиране на отпадъците, някакъв еко данък, несъществуващ преди, или какво? как е при вас и какво си чела/чула да се е случило някъде след грета?

за найсти път казвам, че грета не е най-адекватният изразител на загрижеността по темата. ма тва не отменя факта на климатичните промени.

Допринася за глобалната истерия, която е основана единствено на много приказки. Допускам, че може да го прави неволно, но вече се е хванала на хорото и ще го играе докрай. Или поне дотогава, докато истерията не вземе да отшумява.

Човекоподобни живеят на тая планета от милиони години. МИЛИОНИ. Да не би климатът да е бил все същият? Имало е масови измирания на видове, катаклизми, ледени епохи...  Популацията е намалявала много пъти до критични нива, но не Грета е спасявала положението, а способността за адаптация към промените.

Ами не виждам неква драма, ако се ползват по-малце найлонови торбички или домакинствата преживяват някакси с една кола, наместо с три. И ако хората ползват по-често обществен транспорт. Примерно.
Или ако не се изсичат безразборно гори без да се подновяват.

Безумия като отказ от атомна енергетика (в Германия) са се случили много преди Грета и Гор.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #2030 -: Декември 15, 2019, 17:00:26 »
темата за Грета се оказа безкрайна, ще я профанизирам леко с въпроса:
добре де ,драги опълченци, като ви е толкова голям зор малката вещица, какво точно предлагате да се случи с нея, та да сте удовлетворени?
бой с пръчки? или направо на кладата?
все едно не ви е ясно ,че точно бесният отпор я превърна, в това което е
Лили, учудва ме упорството, с което подминаваш опълченските мнения, че Гретето би следвало да се върне в училище, да се изучи поне до дипломата си  за средното образование, да се порадва на отстатъчните благинки на детството, в което я обвиняват, (такива като правене на сладки с приятелчета, момичешки пижамени партита, кино с пуканки, избор на кошмарна бална рокля, над която после цял живот да се смее, и им подобни).
И още един път, проблемът не е Гретето, проблемът е в хората, които използват Гретето като фасада за мръсната работа!
съжалявам, Ной, но грам не вярвам,че ви е грижа за детството на Грета
трогателна е жарта, с която настоявате за това, но го намирам за притворство
моля да да ме извините!
« Последна редакция: Декември 15, 2019, 17:07:45 от Lillian »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #2031 -: Декември 15, 2019, 17:02:08 »
Преди да се появят изнервените лелки да бранят пиклата със зъби и нокти, темата беше сериозна.
До толкова, че на Хатерас и Рекиджа им опонираха и "големите" форумци, които отдавна се ометоха разбира се от така създалата се кочина.
Да сте мяркали тъдява Бачо Кольо, Анонимус, 66? Няма и да ги мернете в тоя кокошарник. И аз си обирам парапатките.
айде, върви да си починеш малко и пак ела
като мен и ти :bigok:
а споменатите форумци са си тук и още как

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #2032 -: Декември 15, 2019, 17:02:17 »

как облагането на авиотранспорта и де що има индустрии, със "справедливи" данъци е правилна крачка, чешам си репата и цъкам с език.
[/quotе]
Ти сега гледай  с новите данъци ,такси и секви парични  тежести за нашего брата ша изчистят въздуха в София. Така ще стане и по света ! Заклевам се!И много пари ша текат като реки от едно място на друго,вервайте ми!!!

Аре в тая връзка - след '90 като изкупихме гробищния автомобилен парк на европа без адекватни наказателни вносни мита за стари автомобили цъфнахме и вързахме, нали?

Въздуха на София нищо не може да го изчисти - тва е пренаселен град с абсурдно градоустройство и с абсурден брой автомобили.

бел. пак се вмъква в цитата, ако и да не излиза, че е така

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #2033 -: Декември 15, 2019, 17:03:06 »
Quote (selected)
Безумия като отказ от атомна енергетика (в Германия) са се случили много преди Грета и Гор.

Преди Грета и след Гор.
Германия няма много опции за ядрени централи.
Френска- имат много скелети в гардероба.
Руска - неи в този момент.
САЩ/Япония - Уестингхаус отдавна изтичаше в канала.
Сега могат да пробват с китайска, ама надали.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #2034 -: Декември 15, 2019, 17:03:39 »
Ной се опитва просто да замазва изцепките на косервативните съюзници, не знам за какво и е, но е неприятно за гледане.

AnonimusBG

  • Гост
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #2035 -: Декември 15, 2019, 17:03:59 »
Що ме карате да се повтарям?

https://www.nytimes.com/1969/08/10/archives/foe-of-pollution-sees-lack-of-time-asserts-environmental-ills.html

https://www.newspapers.com/newspage/934139/

https://web.archive.org/web/20160805020812/http:/pqasb.pqarchiver.com/washingtonpost_historical/doc/148085303.html?FMT=ABS&FMTS=ABS:AI&type=historic&date=html+%2C+&author=By+Victor+Cohn%7C%7C%7C%7C%7C%7CWashington+Post+Staff+Writer&pub=The+Washington+Post%2C+Times+Herald++%281959-1973%29&desc=U.S.+Scientist+Sees+New+Ice+Age+Coming&pqatl=top_retrieves

https://web.archive.org/web/20060812025725/http:/time-proxy.yaga.com/time/archive/printout/0,23657,944914,00.html

https://realclimatescience.com/2019/05/hansen-got-everything-wrong-alarmists-claim-victory/

https://realclimatescience.com/2019/05/hansen-got-everything-wrong-alarmists-claim-victory/

https://trove.nla.gov.au/newspaper/article/102074798

https://cei.org/blog/manufacturing-alarm-dana-nuccitellis-critique-john-christys-climate-science-testimony

https://web.archive.org/web/20150912124604/http:/www.independent.co.uk/environment/snowfalls-are-now-just-a-thing-of-the-past-724017.html

https://www.theguardian.com/environment/2004/feb/22/usnews.theobserver

https://www.independent.co.uk/environment/green-living/just-96-months-to-save-world-says-prince-charles-1738049.html

https://www.independent.co.uk/voices/commentators/gordon-brown-we-have-fewer-than-fifty-days-to-save-our-planet-from-catastrophe-1805648.html

http://content.usatoday.com/communities/ondeadline/post/2009/12/gore-new-study-sees-nearly-ice-free-arctic-summer-ice-cap-as-early-as-2014/1#.XZ-ph6AueG7

https://www.theguardian.com/environment/earth-insight/2013/jul/24/arctic-ice-free-methane-economy-catastrophe

Писах го вече. Четете и мислете.
Какви са ги писали навремето и какво от това се е сбъднало?

P.S. И това също.
       
Quote (selected)
Активен AnonimusBG
Hero Member
*****
Коментари: 1720
Профил  Ел. поща  Лично съобщение (Активен)

Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1705 -: Декември 10, 2019, 21:49:49 »
ЦитатПромени
Що се занимавате още с това нещо.
Който разбрал - разбрал.
Който не е разбрал да му се кланя докато не му измислят нещо ново за кланяне.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #2036 -: Декември 15, 2019, 17:07:17 »
Quote (selected)
Ти сега гледай  с новите данъци ,такси и секви парични  тежести за нашего брата ша изчистят въздуха в София.
Баш! Баш! И ще рукнат едни бистри реки, и слънцето ще грее по-ярко, температурите ще спаднат, съседът ще спре да бие съседката и зелето няма да ми се вмирисва в кацата.
Дедо Керпи,  :t0328:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #2037 -: Декември 15, 2019, 17:13:10 »
бел. пак се вмъква в цитата, ако и да не излиза, че е така

хади малко ликбез, следващия път като видиш такова нещо сложи малко затварящи тагове, ама не като на дедо керп с кирилски букви вътре. вй таквиз: '[/quote]'

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #2038 -: Декември 15, 2019, 17:14:31 »
Не се засягай от тяхно име.

Quote (selected)
- Трябва да изясним какво имаме предвид под думата “популист”. Днес това е термин, с който злоупотребява един елит, който смята, че има божествено право да контролира събитията, когато народът не е съгласен с него. Това е начин да се каже, че обикновените хора имат нужда да бъдат ръководени от хора, по-мъдри от тях - т.е. от нас,

http://glasove.com/categories/intervyuta/news/rodzhyr-skrutyn-motivaciyata-za-brekzit-beshe-predi-vsichko-kulturna

Почвам да се чувствам # European Тоо
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #2039 -: Декември 15, 2019, 17:16:22 »
Почвам да се чувствам # European Тоо

ц, вий сте с южных гор до северных морей