Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 17:25:16

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 556172 пъти)

0 Потребители и 99 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9660 -: Юли 05, 2023, 13:03:01 »
Интересно какъв е този проект на решение, което БСП е успяла да прокара?

ей тоз:  https://parliament.bg/bills/49/49-354-02-45_PR_po_iskane_na_Glavniya_prokuror_do_NS.pdf

джидже, очевидно боравенето със сайта на парламента е малце по-трудно от цвъкането на мотикони  :smokin:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9661 -: Юли 05, 2023, 14:22:24 »
джидже, очевидно боравенето със сайта на парламента е малце по-трудно от цвъкането на мотикони  :smokin:

Ъхъ ... щото Джиджи НЕ е "ПЕНКИЛЕР" ...

Или, както казват англосаксите – Jack of all trades ...  :spiny:


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #9662 -: Юли 05, 2023, 15:16:42 »
Бившият министър на енергетиката Делян Добрев внесе заедно с депутати от ГЕРБ, ДБ, ДПС и ПП проект за решение на Народното събрание, който задължава министъра на енергетиката Румен Радев да проведе преговори за продажба на оборудването на АЕЦ Белене. Това обяви Добрев с публикация във фейсбук. Проекторешението вече е деловодството на парламента.
10-минутно радиоинтервю на Диана Янкулова с председателя на Българския атомен форум Богомил Манчев, в което той опровергава лъжите на американските ни подлоги, че не можем да достроим АЕЦ "Белене" и че нашите реактори ще свършат работа на Украйна:

https://bnr.bg/post/101847352/

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #9663 -: Юли 05, 2023, 15:19:10 »
Интересно какъв е този проект на решение, което БСП е успяла да прокара?
ей тоз:  https://parliament.bg/bills/49/49-354-02-45_PR_po_iskane_na_Glavniya_prokuror_do_NS.pdf
Благодаря! Не гласуваха ли вече по него в пленарната зала или тепърва ще гласуват? Защото си спомням, че вече гласуваха нещо такова, но за съжаление не мина.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9664 -: Юли 05, 2023, 15:36:41 »
Колеги, имам затруднения с влизането в "Гласове" - изглежда като хакнат  или... Денк-офф вече, както днес обеща, си е отворил очите за дезинформацията, руското влияние и други неправилни неща и е започнал лова на вещици най-напред от Дачков?


Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9666 -: Юли 05, 2023, 15:50:00 »
Колеги, имам затруднения с влизането в "Гласове" - изглежда като хакнат  или... Денк-офф вече, както днес обеща, си е отворил очите за дезинформацията, руското влияние и други неправилни неща и е започнал лова на вещици най-напред от Дачков?

на мен ми показва архивно копие с този надпис отгоре:
Quote (selected)
This website glasove.com/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #9667 -: Юли 05, 2023, 15:51:20 »
При мен пък няма проблеми. Аз съм с доставчик БТК.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9668 -: Юли 05, 2023, 15:53:42 »
Интересно какъв е този проект на решение, което БСП е успяла да прокара?
ей тоз:  https://parliament.bg/bills/49/49-354-02-45_PR_po_iskane_na_Glavniya_prokuror_do_NS.pdf
Благодаря! Не гласуваха ли вече по него в пленарната зала или тепърва ще гласуват? Защото си спомням, че вече гласуваха нещо такова, но за съжаление не мина.

не са го гласували, правиха тарикатлъци с включването му в дневния ред:
Quote (selected)
Мнозинството в НС отхвърли включване в дневния ред на проекта на решение на БСП за сваляне на имунитета на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов.

Против бяха общо 68 депутати – 59 от партията на експремиера, 9 от ДПС, а 52 от общо 53 ППДБ се въздържаха, с което провалиха предложението. То беше подкрепено само от 72 народни представители – 37 от Възраждане, 22 от БСП, 10 от ИТН, 1 от ГЕРБ, 1 от ППДБ и Радостин Василев, който няма ПГ.

Напомняме, че това вече е вторият неуспешен опит на Столетницата да вкара решението за имунитета на Борисов в дневния ред на НС.

днес обаче нямаше начин да го отхвърлят по същата причина, по която и възраждане внася проект за референдума. и баце клекна.

за мен непосредствения резултат от това е втория поред провал на "лидерската среща", за която пепейците се надяват. интересно оттук натам, като няма имунитет, как ще се държи баце. при желание ще направи кирчувците диви, щастливи и сами да си говорят.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9669 -: Юли 05, 2023, 16:01:14 »
При мен пък няма проблеми. Аз съм с доставчик БТК
Аз съм с А1
Най-напред се появи надпис, че сайтът е офлайн.
После Error 522.
Сутринта от ПИК се оплакаха от хакерска атака.
Сега се оправи, за да видя... какво: Тагарев ни уведомява, че "Зеленски може да реши да постави някакви допълнителни искания към България". Не че ни е съобщено какви са му били първоначалните искания на ККК*. Оставам с впечатление, че България е околия на Украйна, а Тагарев е назначен от ККК за околийски началник.
*Киевският Кървав Клоун

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #9670 -: Юли 05, 2023, 17:02:47 »
Вчера в темата за "Възраждане" изразих следното мнение:
Quote (selected)
Дойде ли, ще кацне с американски военен самолет на американското летище в американската военна база "Ново село", която е американски анклав, забранен за българи. Американците ще спазят всички мерки за сигурност и поверителност и щя пазят часа на пристигане в най-строга тайна.
И какво виждаме днес? Тагарев, който уж отишъл да наблюдава учението на италианците на полигона в "Ново село", дава интервю, в което казва, че изтичането на информация посещението на Зеленски е предпоставка то да бъде отменено. И изведнъж, два часа и нещо по-късно, се появява съобщение, че Зеленски вече е в България!

Пита се, къде може да е кацнал при това положение освен на американското летище в полигона "Ново село", където Тагарев е отишъл именно за да го посрещне, а не заради учение?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9671 -: Юли 05, 2023, 17:03:33 »
Оставам с впечатление, че България е околия на Украйна, а Тагарев е назначен от ККК за околийски началник.

Ми явно впечатлението ти е ПОгрешно ...  :i_slamhead:

Quote (selected)
*Киевският Кървав Клоун

И ТОЙ ли е ВОЙНОЛЮБЕЦ?!? :t1815:

« Последна редакция: Юли 05, 2023, 17:44:00 от Джиджи »

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #9672 -: Юли 05, 2023, 17:39:55 »
На Ново село могат да кацат само въртолети.
Преди това трябва да кацне някъде на друго място.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9673 -: Юли 05, 2023, 17:50:23 »
за мен непосредствения резултат от това е втория поред провал на "лидерската среща", за която пепейците се надяват.
интересно оттук натам, като няма имунитет, как ще се държи баце.
при желание ще направи кирчувците диви, щастливи и сами да си говорят.

Ъхъ, но само оттам ... https://societe-chez-kerpeden.eu/Smileys/final/i_didnt_do_it!-2146.gif

N.B. Некой  :pissed-891: тъдява пак ми е обезсилил емоджито С РЕШЕТКАТА, на което имам право ПО ПРАВО!!!  :nuts:

« Последна редакция: Юли 05, 2023, 18:05:12 от Джиджи »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9674 -: Юли 05, 2023, 18:52:42 »
Quote (selected)
И ТОЙ ли е ВОЙНОЛЮБЕЦ?!? :t1815:
Той е подлогата на войнолюбеца.
Дали като такъв става И войнолюбец- въпрос за 100 лева, какво ще маркираш?
а.става.
б.става.
с.става.
д.става.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23771
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9675 -: Юли 05, 2023, 19:01:25 »
Имам питане.
Отказа от имунитет веднъж за винаги ли е или ако утре Баце се събуди с друга идея да оттегли отказа си ще е пак недосегаем?
Не е като да не се е въртял като пумпал.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23771
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9676 -: Юли 05, 2023, 19:20:54 »
Quote (selected)
Правната комисия отхвърли предложението за провеждане на национален референдум с въпрос "Съгласни ли сте българският лев да бъде единствена официална валута в България до 2043 година?".
https://www.vesti.bg/bulgaria/pravnata-komisiia-othvyrli-referenduma-za-leva-skandal-6172350
Бързат!
Много бързат!
Бе не ви ли се живей бе?
Ще повехне и тоя "цвят на нацията".
Бързат за рефреша, не знам за къде, сигурно да минат следващия левъл по Кайли.
Ама играта е друга, не е само нагоре, връща и назад.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9678 -: Юли 05, 2023, 19:44:20 »
Българите бедстват, банките се хвалят със 70% скок на печалбата

Важното е, НАТО, Америка, ПП-ДБ, Бойко, Тагарев, да ни пазят от комунизма и лошия Путин!

Римската империя не е загинала от набезите на варварите, а от идиотията и дебилизма на гражданите на град Рим!

Може да е грях, ама ще се зарадвам на нещастието на гражданите на град София!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23771
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9679 -: Юли 05, 2023, 19:53:24 »
Голям майтап с тоя реактор.
Ние "неутралните" не можем да го ползваме, украинците дето са във война с РФ ще успеят да го използват и да получат сертификат от руснаците. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23771
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9680 -: Юли 05, 2023, 20:06:10 »
Quote (selected)
Туристите от Германия, Полша и Турция запазват интереса си към България
https://manager.bg/%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F/turistite-ot-germania-polsha-i-turcia-zapazvat-interesa-si-kam-balgaria
Абцелютен "финансов иженеринг" е добавянето на Турция в "пазрната кошница".
Изключваме бритите и скандинавците и добавяме турците.
От няколко години има сериозен ръст на турски туристи.
Тук турците могат да пият ичкия, да играят хазарт.
Туркините могат да се пекат на плажа дибидюс ... необлечени.
Споменавал ли съм че на първата стоянка в България турските тираджии бързат да наваксат липсата на свинско в организма и маат по няколко тройки свински манджи * предимно кюфтета и свинска шкембечорба)?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9681 -: Юли 05, 2023, 20:09:10 »
Голям майтап с тоя реактор.
Ние "неутралните" не можем да го ползваме, украинците дето са във война с РФ ще успеят да го използват и да получат сертификат от руснаците. :)))
Абе добре ще е ако наистина го продадем (щом са рекли), но ме е страх, че ще вземем да го подарим. За да покажем колко сме готини.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23771
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9682 -: Юли 05, 2023, 20:11:39 »
Quote (selected)
Абе добре ще е ако наистина го продадем (щом са рекли), но ме е страх, че ще вземем да го подарим. За да покажем колко сме готини.
То и да го "продадем" ще ни го платят в зърно или нещо селскостопанство което сме спрели за внос.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9683 -: Юли 05, 2023, 20:14:31 »
Абе добре ще е ако наистина го продадем (щом са рекли), но ме е страх, че ще вземем да го подарим. За да покажем колко сме готини.

Като Костов Кремиковци - за един (пробит) долар!

И защо да е добре да ги продадем - да угодим на американците ли, само с руска технология и уран, можем да имаме енергия на достъпна цена!? Не помните ли, двата хилядника на Белене тогава, щяха да струват 5-6 милиарда, сега ни баламосват с американски цени - 30 милиарда. А това значи мизерия!
Да не забравите да гласувате!  ;)

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #9684 -: Юли 05, 2023, 20:27:09 »
Няма страшно.
Турците ще ни продават ток от руски реактори.
Както и газ от техния си хъб.
А ние ще лапаме мухите както умеем.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9685 -: Юли 05, 2023, 20:30:39 »
А ние ще лапаме мухите както умеем.

 :133:

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9686 -: Юли 05, 2023, 20:58:32 »
Защо ли си мисля, че корабите с реакторите купени от Украйна, ще направят лек завой на юг и ще акостират по-близо до нас - на турския бряг. Естествено цената на реекспорта ще бъде многократно по-висока и въпреки това атрактивна за турската страна. Комшиите ще си направят още два блока и ще викат "аферим машала" и  "берекет версим"!

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9687 -: Юли 05, 2023, 21:16:38 »
Защо ли си мисля...

... защото ние както обикновено сме от страната на булката.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #9688 -: Юли 05, 2023, 21:33:44 »
На Ново село могат да кацат само въртолети. Преди това трябва да кацне някъде на друго място.
Най-вероятно на американската авиобаза в Безмер, където например е кацнал Лойд Остин при посещението си у нас. Разстоянието между тях е малко:


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #9689 -: Юли 05, 2023, 21:37:40 »
Зеленски на път за София

Най-вероятно ще кацне на вертолетната площадка на територията на американското посолство. Т.е. на българска територия така и няма да се осмели да стъпи. Защото и 4-те военни бази на САЩ са американска територия, вкл. тези, на които е кацнал с американски самолет и излетял и кацнал с американски вертолет (а именно, Безмер и Ново Село).

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9690 -: Юли 05, 2023, 22:47:19 »
Зеленски на път за София
Прекалено ли е да се надявам на гръмотевиците на бог Перун?

Ще запазя надеждите на себе си.
Искам да обърна внимание на факта, че посещението на тоя никаквец е "силен сигнал и ясен знак" в какво биваме въвлечени... Завоалирано, кротко и в разрез с ВСИЧКИ декларации, че такова нещо няма да се случи.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9691 -: Юли 05, 2023, 22:51:53 »
Разчитат на апатията и продажните медии. Но напрежението се вдига. Нещата тлеят до едно време.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9692 -: Юли 05, 2023, 23:26:50 »
Разчитат на апатията и продажните медии. Но напрежението се вдига. Нещата тлеят до едно време.
Мисля, че си прав. Нещата тлеят, но лято е, отпуски, "материалът" е инертен.
А към слугинската професия "журналист" ще изразя само дълбокото си презрение.
За мен нещата изглеждат така: млади, амбициозни кариеристи с небългарско самосъзнание и нулев морал подменят политиката, разрушават обществения договор и тласкат държавата към васална съдба.

------
Три пъти се редактирах и изхвърлих думите "к.рви", "предатели и "еничари" и "робска".

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9693 -: Юли 05, 2023, 23:35:47 »
Три пъти се редактирах и изхвърлих думите "к.рви", "предатели и "еничари" и "робска".
:i_laughing:

Освен човек да ти рече "БРАВОС!", друго не виждам ...  :thup:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9694 -: Юли 05, 2023, 23:56:11 »
Любомир Христов пред "Гласове": Ползите от еврозоната са като да събираме стотинки, когато зад гърба ни идва валяк

Любомир Христов /без да го знам кой е изобщо!/ може да си яде ушите ...  :tongue_:

И да вземе да прочете статията на доц. д-р Калоян Симеонов, озаглавена "Митове и реалност относно еврото и България" в списание "Дипломация" на Дипломатическия институт ...

Само дето в момента ме мързи да изровя номера на книжката, но той може да си я намери и сам ...


Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9695 -: Юли 06, 2023, 08:55:18 »
"Саботажът на Референдума го направи ръководството на Възраждане и лично лидерът им! Извършен беше чрез предумишлено вкарване на правни пороци в документите, каквато е практиката на работа в ОПГ ГЕРБ. Случи се след лично и изрично разпореждане на Борисов, който пък търгува вътрешното си влияние с лидери в ЕС, срещу отмяна на наказателното преследване срещу него.

Това е всичко! Остава да го осъзнаете."

Николай Марков

 "Както казах през януари РЕФЕРЕНДУМ НЯМА ДА ИМА И ОСНОВНА ВИНА ЗА ТОВА НОСИ ВЪЗРАЖДАНЕ, ТЪЙ КАТО НЕ ПОЖЕЛА ДА СЕ ВСЛУША В МНЕНИЕТО НА ДОКАЗАНИ ЕКСПЕРТИ ИЛИ ПРОСТО, ТАКЪВ Е БИЛ СЦЕНАРИЯТ ИМ.

  ТЪЖНО, МНОГО ТЪЖНО, ЧЕ ТАКИВА ПОЛИТИЦИ СЕ РАЗПОРЕЖДАТ СЪС СЪДБАТА НА НАШИТЕ ДЕЦА!

  С днешните си действия правната комисия даде старт за нови популистки действия на Възраждане, което вече се представя за жертва."

Димитър Байрактаров
« Последна редакция: Юли 06, 2023, 09:00:53 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #9696 -: Юли 06, 2023, 08:59:11 »
"Саботажът на Референдума го направи ръководството на Възраждане и лично лидерът им! Извършен беше чрез предумишлено вкарване на правни пороци в документите, каквато е практиката на работа в ОПГ ГЕРБ. Случи се след лично и изрично разпореждане на Борисов, който пък търгува вътрешното си влияние с лидери в ЕС, срещу отмяна на наказателното преследване срещу него.

Това е всичко! Остава да го осъзнаете."

Николай Марков

Правните пороци са в главата на Марков.
Има признати 470 000 подписа.
Работата на правната комисия е да оправят т.н. правни пороци без да изменят смисъла на въпроса за референдума.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9697 -: Юли 06, 2023, 10:20:37 »
Quote (selected)
Правните пороци са в главата на Марков.

Аз никога не забравям, че Марков преподава в аонсу /днешното НБУ. Също така съм забелязала достатъчно негови гафове, неуспешно замазани. Това е достатъчно за всеки, който притежава елементарна логика

https://ecatalog.nbu.bg/default.asp?V_Year=2021&PageShow=teacherpresent&P_Menu=teachers&Fac_ID=4&P_ID=2278&T_ID=7593&l=0
« Последна редакция: Юли 06, 2023, 10:46:04 от Aсол »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #9698 -: Юли 06, 2023, 10:32:16 »
Николай Марков
Моля да не се цитира повече тук въпросното лице, което се представя за полковник.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #9699 -: Юли 06, 2023, 11:07:41 »
Манол Пейков: България е Украйна
https://glasove.com/novini/manol-peykov-balgariya-e-ukrayna

Не дай Боже, но ги бутате натам нещата.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9700 -: Юли 06, 2023, 11:10:28 »
Манол Пейков: България е Украйна
https://glasove.com/novini/manol-peykov-balgariya-e-ukrayna

Не дай Боже, но ги бутате натам нещата.

Никога не подценявай мишкарския роден манталитет. Няма как да стане!

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #9701 -: Юли 06, 2023, 13:29:38 »
Не му завиждам на Радев за срещата със Зеленски.
Ясно е че натиска от ибриците и посолството е огромен.
Но ако се поддаде може да забрави за бъдещите си политически проекти.
Всъщност сам си е виновен.
Той ги натресе харвардците
И няма значение че най-вероятно посолството го е посъветвало настоятелно..
Сега по-леко ли му е с тях.
А даже такива диванни експерти като нас го предвидиха всичко това.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9702 -: Юли 06, 2023, 13:34:38 »
Аз никога не забравям, че Марков преподава в аонсу /днешното НБУ.
:i_laughing:

АОНСУ = Академията за обществени науки и социално управление, където съм работила като синхронен и консекутивен преводач между 1984 и 1990 г., бе ЗАКРИТА непосредствено след настъпването на т.нар. "ПРОМЕНИ" ...

А НБУ – Нов български университет, "споделя" единствено сградата на отдавна закритото АОНСУ, така че няма как Марков да преподава там!  ;)

« Последна редакция: Юли 06, 2023, 13:47:55 от Джиджи »

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9703 -: Юли 06, 2023, 13:39:58 »
Асол, докъде стигнахме, да се надяваме на червеите, мухльовците и мижитурките, че къщата ни няма да пламне...
Притеснява ме, че колелата се въртят и въпреки масовата безгръбначност.

Съгласен съм с Анонимус, защото ако посещението на тоя наркоман не е грозна провокация към Русия, не знам какво е.

Ако стане беля, този път ще стане и тук и вероятно ще съм от тия дето ще ги извадят от резервите. Нито искам да спасявам, нито да ме спасяват, което вероятно прави и мен червей, мухльо и мижитурка, но нямам нищо против. Българската политика е дълбоко против разбиранията ми за чест и морал и затвърждава убеждението ми, че който не се учи от Историята е обречен на гибел.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9704 -: Юли 06, 2023, 13:48:26 »
Виж, всеки се е интересувал от история и все пак тя го е отвяла като му е дошло времето. Аз исках да питам кое налагаше първо да кандисаме за НАТО, че да се отвори портата на ЕС? Още това трябваше да ни облещи. Зер знаем кой е господар на НАТО. От утре НАТО-то почвам да го пиша в дребен курсив.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9705 -: Юли 06, 2023, 13:55:24 »
Не му завиждам на Радев за срещата със Зеленски.
:thup:

Явно си повече от прав, тъй като сутринта и доц. Георги Лозанов сподели по NovaNews следното:

Quote (selected)
НЕ бива Зеленски да се среща с българския Президент – просто НЯМА за какво да си говорят …
  :i_laughing:

А г-н Лозанов бе поканен от NovaNews, заедно с Евелина Славкова – социолог от ТРЕНД, да коментират посещението на г-н Зеленски у нас. И тъй като мненията им съвпадаха на около 100%, аз ги предавам заедно – на едно място:

Quote (selected)
– Посещението на г-н Зеленски, въпреки и съпроводено от риск, е донякъде СИМВОЛНО;
– Защото след нечии "колебания" ни връща отново към евро-атлантическата ни принадлежност;
– Поради факта, че от известно време насам Президентът, Възраждане и БСП ни тласкат към ДЕЗИНТЕГРАЦИЯ;
– А тази визита препотвърждава донякъде и помощта, която ПП оказаха на Украйна в началото на войната;
– Реакторите в Белене ЗАЛЕЖАВАТ и не могат да бъдат използвани в близките години;
– Затова ТРЯБВА да бъдат продадени на Украйна, след като вече има и "заявка" за това;
– Декларацията за НАТО трябва да бъде приета, тъй като НЯМА нищо общо с „разширяване” и „завземане на територии”;
– А посещението на г-н Зеленски ще ПОДКРЕПИ допълнително и евро-атлантическата ориентация на съответните партии в Парламента.

« Последна редакция: Юли 06, 2023, 14:30:51 от Джиджи »

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9706 -: Юли 06, 2023, 14:09:28 »
Аз исках да питам кое налагаше първо да кандисаме за НАТО, че да се отвори портата на ЕС? Още това трябваше да ни облещи. Зер знаем кой е господар на НАТО. От утре НАТО-то почвам да го пиша в дребен курсив.

Абсолютно нищо не го налагаше. Имше страни, членки на ЕС, които не бяха в НАТО. Да не коментирам колко "открито" и "демоктично" беше направено това у нас. Влизането на България в НАТО - героично като пърдящо трабантче. Между другото, за да е пълен фарът, същото е изложено във Военния музей, сред бойна техника, защитавала Родината.
Големият проблем на България е колко апетитна е географски, а проклятието й са политиците.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9707 -: Юли 06, 2023, 14:30:19 »
Аз исках да питам кое налагаше първо да кандисаме за НАТО, че да се отвори портата на ЕС? Още това трябваше да ни облещи. Зер знаем кой е господар на НАТО. От утре НАТО-то почвам да го пиша в дребен курсив.

Абсолютно нищо не го налагаше. Имше страни, членки на ЕС, които не бяха в НАТО. Да не коментирам колко "открито" и "демоктично" беше направено това у нас. Влизането на България в НАТО - героично като пърдящо трабантче. Между другото, за да е пълен фарът, същото е изложено във Военния музей, сред бойна техника, защитавала Родината.
Големият проблем на България е колко апетитна е географски, а проклятието й са политиците.

напротив, без нато ес беше невъзможен. също както и изискването за малките реактори - няма го написано, ама без изпълнението му не може.

ес в това отношение е особено гнусен - уж върховенство на закона, обаче решенията се вземат абсолютно непрозрачно и по начин, нямащ нищо, ама нищо общо с нормативните изисквания. ако искаш по-скорошен пример - ей ти шенген. дето още по цвъково време бяхме изпълнили всички изисквания. и това беше признато. обаче кво тук значат некви си критерии пред великите холандци, австрийци и прочие налагащи вето смрадливци.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9708 -: Юли 06, 2023, 14:35:39 »
Големият проблем на България е колко апетитна е географски ...

Що, бе? Да не са тръгнали вече да НИ превземат?!?  :t1818: :icon_idea:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9709 -: Юли 06, 2023, 14:36:37 »
Аз исках да питам кое налагаше първо да кандисаме за НАТО, че да се отвори портата на ЕС? Още това трябваше да ни облещи. Зер знаем кой е господар на НАТО. От утре НАТО-то почвам да го пиша в дребен курсив.

Абсолютно нищо не го налагаше. Имше страни, членки на ЕС, които не бяха в НАТО. Да не коментирам колко "открито" и "демоктично" беше направено това у нас. Влизането на България в НАТО - героично като пърдящо трабантче. Между другото, за да е пълен фарът, същото е изложено във Военния музей, сред бойна техника, защитавала Родината.
Големият проблем на България е колко апетитна е географски, а проклятието й са политиците.

напротив, без нато ес беше невъзможен. също както и изискването за малките реактори - няма го написано, ама без изпълнението му не може.

ес в това отношение е особено гнусен - уж върховенство на закона, обаче решенията се вземат абсолютно непрозрачно и по начин, нямащ нищо, ама нищо общо с нормативните изисквания. ако искаш по-скорошен пример - ей ти шенген. дето още по цвъково време бяхме изпълнили всички изисквания. и това беше признато. обаче кво тук значат некви си критерии пред великите холандци, австрийци и прочие налагащи вето смрадливци.

Горното изцяло отговаря на истината. Имаше елемент да се ограничат щетите, но по "върховете" бяха инсталирани платени мекерета. саламон е най-видното от тях. Тъкмо да спасим малките блокчета и той си заслужи...центовете

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9710 -: Юли 06, 2023, 14:37:45 »
Големият проблем на България е колко апетитна е географски ...

Що, бе? Да не са тръгнали вече да НИ превземат?!?  :t1818: :icon_idea:

Тебе нема нужда да те превземат. Никой не се интересува от обслужващия персонал

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9711 -: Юли 06, 2023, 14:40:26 »
по цвъково време бяхме изпълнили всички изисквания. и това беше признато.
обаче кво тук значат некви си критерии пред великите холандци, австрийци и прочие налагащи вето смрадливци.

Хич НЕ са "смрадливци" даже, щото се пазят от нашите МУТРИ, дето ни окрадоха и продължават да ни КРАДАТ !!!

И защо им е на баир лозе?!?  :blurry_drunk-2127:

« Последна редакция: Юли 06, 2023, 15:15:40 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9712 -: Юли 06, 2023, 14:44:11 »
Тебе нема нужда да те превземат. Никой не се интересува от обслужващия персонал

А пък тебе НИКОЙ не те пита, така че – по-добре СИ КЮТИ ...  :m1273:


Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9713 -: Юли 06, 2023, 15:01:30 »
Тебе нема нужда да те превземат. Никой не се интересува от обслужващия персонал

А пък тебе НИКОЙ не те пита, така че – по-добре СИ КЮТИ ...  :m1273:

Моля? Единственото вярно е, че никой не пита. Ти си - никой

В тоя ред на мисли, що не ни информираш, как си се обзавела с вишо, щото български език не знаеш. И родата ти ли са били същите плазмодии като теб?

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9714 -: Юли 06, 2023, 15:07:10 »

напротив, без нато ес беше невъзможен. също както и изискването за малките реактори - няма го написано, ама без изпълнението му не може.
Значи, тия неща е трябвало по- рано да ги обяснят на Австрия, Кипър, Ирландия, Малта и Швеция, щото те нещо не са в час, членувайки в ЕС, но не и в НАТО. Финландците, които по мое наблюдение, са най-щастливото, тъпо и пияно скандинавско племе, влязоха в ЕС през 1995 г., а в НАТО през април т.г. щото много ги е страх, че Русия ще ги нападне и ще им изпие водката.


Не  искам да си помислиш, че се заяждам с теб, но що за обвързващо правило е нещо неписано и неотразено в нито един европейски документ като необходимо изискване за членство. За демонстрация на абсурдността на това твърдение, представи си че утре се каже, че за членство е необходимо примерно да се въведе официално честване на канибализлизма. Никъде не го пише, но са ни казали, че така трябва, значи го правим.
Членството в НАТО гарантира на първо място прякото участие на САЩ в Европейската политика за сигурност и очевидно създаде огромни пробойни за вмешателство в политиките на отделните държави. 
Тé затова се членува в нато, не заради чл.5, не заради заплахата от Изток, и не заради нашето благо.


Quote (selected)
ес в това отношение е особено гнусен - уж върховенство на закона, обаче решенията се вземат абсолютно непрозрачно и по начин, нямащ нищо, ама нищо общо с нормативните изисквания. ако искаш по-скорошен пример - ей ти шенген. дето още по цвъково време бяхме изпълнили всички изисквания. и това беше признато. обаче кво тук значат некви си критерии пред великите холандци, австрийци и прочие налагащи вето смрадливци.
Принципът, на който функционира ЕС е че европейското право е над всички национални закони. Това превръща ЕС в една абсолютно тоталитарна организация и демократични са й само панделките на детските гей-паради.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9715 -: Юли 06, 2023, 15:09:07 »
И още едно изказване от тази сутрин: този път на Весела Чернева – зам. директор на Европейския комитет за външна политика, която започна ето така:

Quote (selected)
Четири от 6-те партии в Парламента подкрепят Декларацията за Украйна да стане член на НАТО:

Но СЛЕД края на войната, когато ГРАНИЦИТЕ бъдат очертани ясно и има контрол върху цялата територия на страната.

И още:

Quote (selected)
– По повод на войната в Украйна, България трябва най-сетне да започне да се държи като ЕВРОПЕЙСКА страна …;
– По-добре е Зеленски да НЕ ходи в Парламента, за да не се излага на риск;
– България трябва най-сетне да има отново свой ПРЕДСТАВИТЕЛ в Киев;
– Защото посланикът ни там беше изтеглен още в самото начало на войната;
– А в програмата на г-н Зеленски е предвидена среща и с г-н Радев, но ще видим ... ...
:spiny:

« Последна редакция: Юли 06, 2023, 15:14:12 от Джиджи »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9716 -: Юли 06, 2023, 15:10:49 »
Коле, много е просто. Изредените от теб не са били във Варшавския договор. Като отбележиш този простичък факт, ще ти просветне замисълът им. Този замисъл сега ще им изиграе възможно най-курвенския номер обаче. Щото баш тези най-трудно се поддават на демократични иширети

Преводачке, ти осмислили ли това, дето си го пльоснала над крушката? През ганглия ти минават ли варианти, осмислящи дори буквалното изпълнение на подобен текст :nuts:

Я да ти копна
Quote (selected)
Но СЛЕД края на войната, когато ГРАНИЦИТЕ бъдат очертани ясно и има контрол върху цялата територия на страната.

Усещаш ли жегата, какво може да стане и изречението ти да е вярно?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9717 -: Юли 06, 2023, 15:13:33 »
А може ли да се излезе от нато и ес? Британия още се чуди дали не е сгрешила с exit-a. Добре че имат голям износ на уиски.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9718 -: Юли 06, 2023, 15:20:27 »
А може ли да се излезе от нато и ес? Британия още се чуди дали не е сгрешила. Добре че имат голям износ на уиски.
Викат, че можело. Заставаш на Свето място и три пъти с пълно гърло викаш "Отказвам се от Сатаната!".

Ако сериозно - официално уж няма механизъм. Това за ЕС. За НАТО - чл. 13
_____

ПОПРАВЯМ СЕ: За ЕС Article 50 of the Treaty on European Union (TEU) states that "Any Member State may decide to withdraw from the Union in accordance with its own constitutional requirements".

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9719 -: Юли 06, 2023, 15:22:33 »
Да, едно време разводите са били евтини. Но в корана, като в една конституция, правата на омъжената жена са защитени.