Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 19:25:06

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 556551 пъти)

Imko1 и 95 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9720 -: Юли 06, 2023, 15:22:50 »
А може ли да се излезе от нато и ес? Британия още се чуди дали не е сгрешила. Добре че имат голям износ на уиски.
Викат, че можело. Заставаш на Свето място и три пъти с пълно гърло викаш "Отказвам се от Сатаната!".

Ако сериозно - официално няма такъв механизъм.

Има такъв механизъм - прави се ново ООН

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9721 -: Юли 06, 2023, 15:25:43 »
Да, едно време разводите са били евтини.
:i_laughing:

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9722 -: Юли 06, 2023, 15:31:17 »

Има такъв механизъм - прави се ново ООН
Спомените ми са, че няма "пътна карта" за обратния път. Т.е. предвижда се такъв вариант, но не е описано как да стане. Явно има някакви членове (не съм навътре в материята), но до колкото знам няма разработено плаче с подточки как да стане.
А за новото ООН... отдавна му е време.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9723 -: Юли 06, 2023, 15:33:16 »
Преводачке, ти осмислили ли това, дето си го пльоснала над крушката?

А теб, НЕ успяха ли да те научат ТУК толкоз време, че при ЦИТАТ, можеш да задаваш въпроси само на направилия изказването, а НЕ на ЦИТИРАЛИЯ ГО ...  :t0135:

Затова, питай г-жа Весела Чернева – зам. директор на Европейския комитет за външна политика!!!

И внимавай да НЕ те заговори "по навик" на ЧУЖД ЕЗИК, щото тогаз не те знам какво ще правиш ...  :i_laughing:

« Последна редакция: Юли 06, 2023, 15:56:06 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9724 -: Юли 06, 2023, 15:34:17 »
А като стана дума за чужди езици, не мога да НЕ споделя тук възхищението си от Министър-председателя ни – НИКОЛАЙ ДЕНКОВ.

Който по време на некво заседание в Брюксел, когато звукът от преводаческата кабина изчезна внезапно, започна да ПРЕВЕЖДА на АНГЛИЙСКИ въпросите, които задаваха на неква чужденка ...

Превеждаше си човекът – съвсем спокойно, на много хубав английски език, абсолютно точно и ясно – сякаш цял живот е правил това ...  :i_laughing:

Което увеличи неимоверно АДМИРАЦИИТЕ ми към него ...

Г-н Денков, :133:

« Последна редакция: Юли 07, 2023, 11:36:51 от Джиджи »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9725 -: Юли 06, 2023, 15:37:04 »

Има такъв механизъм - прави се ново ООН
Спомените ми са, че няма "пътна карта" за обратния път. Т.е. предвижда се такъв вариант, но не е описано как да стане. Явно има някакви членове (не съм навътре в материята), но до колкото знам няма разработено плаче с подточки как да стане.
А за новото ООН... отдавна му е време.

То става по точно определен начин. Първо изчезват всекакви съюзи, пактове, съюзчета и прилежащите им слуги

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9726 -: Юли 06, 2023, 15:38:41 »
Преводачке, ти осмислили ли това, дето си го пльоснала над крушката?

А теб, НЕ успяха ли да те научат толкоз време, че при ЦИТАТ, можеш да задаваш въпроси само на направилия изказването, е НЕ на ЦИТИРАЛИЯ ГО ...  :t0135:

Затова, питай г-жа Весела Чернева – зам. директор на Европейския комитет за външна политика!!!

И внимавай да НЕ те заговори "по навик" на ЧУЖД ЕЗИК, щото тогаз не те знам какво ще правиш ...  :i_laughing:

Божеее! Слез и си прибери вересиите. Това е архипросто

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9727 -: Юли 06, 2023, 15:41:56 »
Току що наркоманът се обърна към седящия до него с въпроса "Как сказат?" Да му помогне за "украинския" език

В момента слушам срещата му с Тримореца. Направо не мога да спра да се поздравявам, че не гласувах за него

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9728 -: Юли 06, 2023, 15:53:40 »
Бе Зеленски доста сносно се държа при президента. Имаше нужда от този диалог.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9729 -: Юли 06, 2023, 15:54:19 »
Преводачке, ти осмислили ли това, дето си го пльоснала над крушката?

А теб, НЕ успяха ли да те научат ТУК толкоз време, че при ЦИТАТ, можеш да задаваш въпроси само на направилия изказването, е НЕ на ЦИТИРАЛИЯ ГО ...  :t0135:

Затова, питай г-жа Весела Чернева – зам. директор на Европейския комитет за външна политика!!!

И внимавай да НЕ те заговори "по навик" на ЧУЖД ЕЗИК, щото тогаз не те знам какво ще правиш ...  :i_laughing:

Божеее! Слез и си прибери вересиите. Това е архипросто

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9730 -: Юли 06, 2023, 15:58:49 »
Джиджи, много/винаги цитираш. Давай направо какво мислиш. Какво са казали другите го знаем и без да го цитираш.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9731 -: Юли 06, 2023, 16:00:09 »
Джиджи, много/винаги цитираш. Давай направо какво мислиш. Какво са казали другите го знаем и без да го цитираш.

Не може да дава по субективни причини

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9732 -: Юли 06, 2023, 16:11:47 »
Ама ти си много строга. Отпусни се малко.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9733 -: Юли 06, 2023, 16:17:54 »
В момента слушам срещата му с Тримореца
До последния момент се надявах да прояви малко достоинство и доблест и да я откаже.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9734 -: Юли 06, 2023, 16:22:15 »
В момента слушам срещата му с Тримореца
До последния момент се надявах да прояви малко достоинство и доблест и да я откаже.

Аз бях убедена, че няма да я откаже. Ама поне заяви, че е против въоръжаването, че заради войната страда цяла Европа и трябва да се говори повече за мир. Освен това за сефте някой от "лидерите на ЕС" обЯсни на наркомана, че не ще втори Чернобил. Направо съм убедена, че сравнението беше направено нарочно и умишлено и с контекст. Фашагата се усети и започна да дрънка несвързано..и се ядоса

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9735 -: Юли 06, 2023, 16:23:43 »
Да, твърдо и категорично, право в кървавите клоунски зъркели:

Quote (selected)
"Не приемам предоставянето на боеприпаси, особено от резервите на българската армия. Аз като главнокомандващ имам ясни отговорности отбранителните способности на държавата да не отслабват", така президентът Румен Радев се обърна към Володимир Зеленски.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9736 -: Юли 06, 2023, 16:50:26 »
Quote (selected)
А може ли да се излезе от нато?
За сведение на имащите намерение да пишат заявления за напускане на НАТО: Може, но заявленията за излизане от Алианса не се подават до генералния секретар на НАТО, а до Държавния департамент.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9737 -: Юли 06, 2023, 16:53:17 »
Принципът, на който функционира ЕС е че европейското право е над всички национални закони.

да ме прощаваш, ама това са пълни г-л-у-п-о-с-т-и. ей ти го отново шенгеня - изпълнили сме всички изисквания, обаче има разни, дето слагат вето с основания, никъде неописани.

ако искаш друг пример - хърватия в еврозоната, приета без да изпълнява изискванията. по-стар такъв е гърция. нали не вярваш, че всички са били излъгани от гърците и никой, ама никой не си е направил труда да сравни няколко числа?

повтарям: решенията в ес се вземат непрозрачно, без никакви формални изисквания, от ограничен кръг неизбирани от никого чиновници, само и единствено в изгода на тарторите. по-горе ти дадох примери както за прием без да са изпълнени изискванията съгласно 'европейското право', така и обратното - изпълнени изисквания, ама шенген нанайси.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9738 -: Юли 06, 2023, 16:55:41 »

Има такъв механизъм - прави се ново ООН
Спомените ми са, че няма "пътна карта" за обратния път. Т.е. предвижда се такъв вариант, но не е описано как да стане. Явно има някакви членове (не съм навътре в материята), но до колкото знам няма разработено плаче с подточки как да стане.
А за новото ООН... отдавна му е време.

То става по точно определен начин. Първо изчезват всекакви съюзи, пактове, съюзчета и прилежащите им слуги

по-кратичко казано: печелиш световна война и си правиш нова организация. пък който смята, че му е време на оон-то да си заминава, направо си казва, че чака третата световна.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9739 -: Юли 06, 2023, 17:14:06 »
Джиджи, много/винаги цитираш. Давай направо какво мислиш. Какво са казали другите го знаем и без да го цитираш.

Акъл – точно от теб НЕ ми е нужен!!! И изобщо ...
А и съм ти казала отдавна ДА НЕ ми се лепиш по подметките ... :t0135:


Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9740 -: Юли 06, 2023, 17:30:25 »

Има такъв механизъм - прави се ново ООН
Спомените ми са, че няма "пътна карта" за обратния път. Т.е. предвижда се такъв вариант, но не е описано как да стане. Явно има някакви членове (не съм навътре в материята), но до колкото знам няма разработено плаче с подточки как да стане.
А за новото ООН... отдавна му е време.

То става по точно определен начин. Първо изчезват всекакви съюзи, пактове, съюзчета и прилежащите им слуги

по-кратичко казано: печелиш световна война и си правиш нова организация. пък който смята, че му е време на оон-то да си заминава, направо си казва, че чака третата световна.
Въх! Тва ли казва?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9741 -: Юли 06, 2023, 17:37:14 »
Бе не видях, гънчаха ли се президентите?  Нашият нямаше как да откаже. Форсират се нещата. Но туй правителство май няма го бъде, както тръгва круто.
....................
А президентът ни, в своя стегнат стил, представи достойно позицията на страната.
« Последна редакция: Юли 06, 2023, 17:55:06 от dabedabe »

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #9742 -: Юли 06, 2023, 17:56:36 »
България има нов, назначен отвън държавен глава, който пристигна с българския правителствен самолет, за да пожъне васална подкрепа от управниците на територията, да получи оръжие и да отнесе ядрените ни реактори.
След век и половина съществуване днес се прощаваме с илюзията, че сме държава. Церемониите по прощаването ще се състоят пред портретите на възрожденците, които висят по стените от двете страни на “Дондуков”.

https://glasove.com/novini/ivo-hristov-zelenski-doyde-za-da-pozhane-vasalna-podkrepa-proshtavame-se-s-ilyuziyata-che-sme-darzhava

Доколкото разбрах следващата дестинация на Зеленски е Турция.
Да видим ще подскачат ли така турците около него и ще се разсипват ли от подаръци.

P.S. Зеленски иска да уговори Ердоган след 18.07(края на зърнената сделка) турски кораби без съгласуване с Русия да охраняват износа на зърно от украинските пристанища. Ще е интересно утре.
« Последна редакция: Юли 06, 2023, 18:36:15 от AnonimusBG »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9743 -: Юли 06, 2023, 18:01:01 »
Въх! Тва ли казва?

да. след първата световна - он. разпада се - втора световна. след нея - оон. сега ако искаш разпад -> трета световна и след нея нова организация, примерно ооон. учредена от победителите.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9744 -: Юли 06, 2023, 18:14:25 »
Кога очакваме IV-тата българска държава?
Били сме втори по интелигентност след евреите. Те си направиха държава след близо 2000 години.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9745 -: Юли 06, 2023, 18:25:51 »
Въх! Тва ли казва?

да. след първата световна - он. разпада се - втора световна. след нея - оон. сега ако искаш разпад -> трета световна и след нея нова организация, примерно ооон. учредена от победителите.
Точно мен няма да ме видиш да призовавам за война.
Не отговарям  на кой какво му се е привдяло и какво не е разбрал, а само за това, което съм написал.

Сегашното ООН е създадено като антихитлеристка коалиция и морално си е надживяло времето.
Целта му - да предотвратява бъдещи войни, т.е. организацията е морално остаряла и неефективна.
Трето - структурата: Генсекретар в ролята на конферансие, една Генерална асемблея, в която всеки да се изока къде го е стегнал чепика и един Съвет за сигурност, в който петима "батковци" решават за всички останали (или взаимно си пречат), т.е. морално остаряла, неефективна и олигократично- бюрократична.

Само една от тези точки е достатъчна организацията да бъде ... да кажем "санирана" и не знам защо мислиш, че това трябва да стане само чрез война.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9746 -: Юли 06, 2023, 18:28:50 »
Че то третата световна война отдавна започна. Официално през 2014 година. Сега е заключителната фаза

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9747 -: Юли 06, 2023, 18:46:34 »
прес-секретарят на руския лидер Дмитрий Песков:

Владимир Зеленски пристигна в България на 6 юли, за да я въвлече в конфликт с Русия, подобно на други страни.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9748 -: Юли 06, 2023, 18:53:47 »
Хванах малко от пресконференцията на Зеленски, нищо ново.
Говореше за нуждата от боеприпаси , при разпада на СССР повечето останали в РФ и затова сега било тягаво.
Та ми хрумна за едни погреби в Приднестровието - по спомени най-големите едва ли не в света.
На границата на Украйна, охранявани от стотина руснаци и никой не ги пипа, обаче целокупното НАТО сваля гащи и дава даже патроните от пушките на гвардейските роти.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9749 -: Юли 06, 2023, 18:55:17 »
Само една от тези точки е достатъчна организацията да бъде ... да кажем "санирана" и не знам защо мислиш, че това трябва да стане само чрез война.
защото досега подобни промени са ставали след световни войни и са изразявали волята на победителите в тях. затова.

в момента наблюдаваш напъните на колективния запад да си присвои оон по същия начин, по който си присвои всичко, след като реши, че е победил в студената война. само че това е невъзможно поради структурата на оон и по-точно поради постоянните членове с право на вето.

на теория е възможно да ги елиминират, примерно като щатите откажат да издадат визи на руснаците и китайците, въпреки че нямат такова право. има прецеденти в близкото минало. засега имат страх.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9750 -: Юли 06, 2023, 19:01:06 »
Quote (selected)
защото досега подобни промени са ставали след световни войни и са изразявали волята на победителите в тях. затова.
Уцелил си!
Ключовата думичка е ДОСЕГА.
Щото до сега имаше люде с национални идеи, склонни да легнат на амбразурата за тях.
ДОСЕГА, СЕГА лягат за една кола и хамбургер, ако дадат и сникърс ще си направят сепуко за радост на даващия.
В армиите миришеше на партенки не на Шанел N5.
Армейците носеха юнашки фланелки и дълги гащи не като СЕГА розови бюстиета и стрингове.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #9751 -: Юли 06, 2023, 19:12:11 »
Брюксел подкрепи възможността Киев да купи български ядрени реактори с евросредства
https://glasove.com/novini/bryuksel-podkrepi-vazmozhnostta-kiev-da-kupi-balgarski-yadreni-reaktori-s-evrosredstva

Ето къде бил ключа от бараката.
Затова се разбързаха.
Интересно е ще има ли евросредства за да купим чертежите на скъпите американски реактори.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9752 -: Юли 06, 2023, 19:14:29 »
Quote (selected)
защото досега подобни промени са ставали след световни войни и са изразявали волята на победителите в тях. затова.
Уцелил си!
Ключовата думичка е ДОСЕГА.
Щото до сега имаше люде с национални идеи, склонни да легнат на амбразурата за тях.
ДОСЕГА, СЕГА лягат за една кола и хамбургер, ако дадат и сникърс ще си направят сепуко за радост на даващия.
В армиите миришеше на партенки не на Шанел N5.
Армейците носеха юнашки фланелки и дълги гащи не като СЕГА розови бюстиета и стрингове.

всъщност във воюващите в момента армии е точно както си го описал - мирише на партенки, носят юнашки фланелки и са склонни да легнат на амбразурата за идеите си. и в двете, сепак и от двете страни на фронта воюват руснаци.

и именно защото воюващите в момента армии са такива няма никакви, ама никакви причини да се предполага, че разните му "армии" с предпочитания към лгбтикинезнамсиколкоощебуквиотзаде имат въобще право на глас.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9753 -: Юли 06, 2023, 19:15:23 »
Quote (selected)
Хотелиерите с позиция против военни бази в Черно море
https://glasove.com/novini/hotelierite-s-pozitsiya-protiv-voenni-bazi-v-cherno-more
Същия тоя "бизнес" дето излапа над 200 милиона за почиващи украинци в Слънчев Бряг, Пампорово и Банско.
Сега "програмата" свърши и се сетиха че им трябвали яхтени пристанища и туристи.
Сравнявали се с Гърция!
Дебили!
По леглова база може даже да сме ги задминали, на юг от Обзор има 2 000 000 сертифицирани легла, на север ако има още милион и сме ги задминали.
То само къщите за гости са с повече капацитет от Монте Карло.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9754 -: Юли 06, 2023, 19:26:26 »
Ма що не ходят в Гърция наистина? Май им е поръчано/платено да избутат руснаците оттук.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #9755 -: Юли 06, 2023, 19:38:06 »
Щото гърците не са балами да си затрият кокошката снасяща златни яйца.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9756 -: Юли 06, 2023, 19:49:02 »
Преди доста години в "оня форум" написах, че туризмът е несигурен бизнес и да разчитаме само на него е силно рисково. Една безснежна зима, или дъждовно лято, или усложнено международна положение, или екологично бедствие, за две години ще го ликвидират. За нещастие случи се и първото, и второто, и третото, и четвъртото едновременно.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9757 -: Юли 06, 2023, 19:57:05 »
Много добър бизнес когато с него се занимават професионалисти.
При нас не се случи, всеки притежаващ реституирана нива покрай морето или планината си направи няколкозвезден хотел.
Ама където е било обор си смърди.
10 години община Царево се бори да направи освен сега съществуващия бетон нов "курортен комплекс" с 220 000 легла.
То до там път няма, днес ходих и се върнах.
200 К туристи искат поне 100 К персонал - камериерки, бармани, обущари, ел. техници....... даже и кучешки психолози.
При това персонал склонен да си зареже добруването от цялата страна, че и от други държави и да дойде за 3 месеца да слугува.
После да си се прибере тихо да мизерства и да чака другия сезон.
 
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #9758 -: Юли 06, 2023, 19:58:28 »
Имам някакви спомени от ранното СДС че с туризъм и селско стопанство ще избием рибата и не ни трябват тези пушещи заводи.
Лошото е че като си пожелаеш нещо то вземе че се сбъдне по най-лошия начин.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9759 -: Юли 06, 2023, 20:28:03 »
Извинявай, кое селско стопанство???
Македонското?
Турското?
Гръцкото?
Друже, ние, заради тези проститутки, внасяме около 70% от плодове и зеленчуци, долу горе толкова от месо, мляко, яйца, технически култури...затрихме всечки консервни комбинати, изпопродадохме торовите заводи (държавата е лош стопанин), закрихме институти, бази за семе и зърнопроизводство, за племенни стада, за селскостопански машини...какво още да ти разправям за престъпната синя шайка идиоти, които и днес вирят тъпата си глава арогантно и имат претенции въобще да се обаждат, макар че трябваше да са в кучи гъз и то не щото са сини, гербави или харварди, а защото са тъпи и доказано прости!
Факт - днешното ни състояние.
И енергетика и промишленост не ни трябва, на изчезваща проста държава нищо не и трябва!
По добре да мре, поне с ния ще си заминат и паразитите, въшките и и секкви други вредни инсекти.
Може да звучи жестоко, като искането на Марлон Брандо от Апокалипсис -"Пуснете бомбата", но това е положението , от "много акъл" до там сме се докарали.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9760 -: Юли 06, 2023, 20:35:54 »
Много добър бизнес когато с него се занимават професионалисти.

В геополитическата сфера, в която ни набутаха и ние благоговейно блеем пред техните "ценности", се предвижда до 2030 г. да няма туризъм, как си представяш туристи по морето, като няма да имат достъпни самолети, горивата и енергията ще са лукс, автомобили ще имат само избрани, на всичко отгоре, черноморието ни ще е фронтова линия още десетилетия напред!?

Една мръсна бомба в 404 и зърнарите си отиват!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9761 -: Юли 06, 2023, 20:37:37 »
Имам някакви спомени от ранното СДС че с туризъм и селско стопанство ще избием рибата и не ни трябват тези пушещи заводи.

Седерасти с пяна на уста го плямпаха, докато с ентусиазъм режеха на скрап индустрията ни!
Да не забравите да гласувате!  ;)

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #9762 -: Юли 06, 2023, 20:49:25 »


Абе писал съм го.
Повъртях се тогава около тях из София известно време.
Последно беше когато Фил Кенеди стана министър председател.
Същите филанкишии като сегашните.
Това за мен беше както сега е модно да се говори червената черта.
А и връщането на земите в реални граници щото както съм писал имам селски корени и съм свидетел как се клаха млеконадойни крави и овци купени за валута.
С една дума си прав.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9763 -: Юли 06, 2023, 20:50:50 »
Имам някакви спомени от ранното СДС че с туризъм и селско стопанство ще избием рибата и не ни трябват тези пушещи заводи.

Седерасти с пяна на уста го плямпаха, докато с ентусиазъм режеха на скрап индустрията ни!
Спомням си СДС земеделците, които призоваваха от трибуната на Народното събрание за бързо гласуване на закона за земеразделянето, защото "идва пролет - трябва да се сее". Егати "земеделците", егати ненормалниците! Представяха си, че преустройството на селското стопанство ще стане за 3-4 месеца и земята ще продължи да ни храни.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #9764 -: Юли 06, 2023, 20:53:17 »
Тези "земеделци" имат толкова общо с оригиналното БЗНС, колкото сегашното ВМРО-БНД с оригиналното ВМРО.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9765 -: Юли 06, 2023, 21:08:49 »
Аз съм склонен да припиша на първите :демократи" наивитет, демек простотия. Зад тях тарикатите чакаха. Но и действаха. Което искам да кажа е, че днес България е една разсипана от червената номенклатура държава. Която продължава да я смуче.
« Последна редакция: Юли 06, 2023, 21:15:19 от dabedabe »

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #9766 -: Юли 06, 2023, 21:12:27 »
Повечетото от наивитетите са милионери в евро или долари.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9767 -: Юли 06, 2023, 21:16:59 »
Повечетото от наивитетите са милионери в евро или долари.

Наивността и простотията, не изключва алчността и лакомията.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9768 -: Юли 06, 2023, 21:20:07 »
Милионерите се плашат от известност, плахи хора са. Само тъпанарите карат скъпи коли.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #9769 -: Юли 06, 2023, 21:22:47 »
.....
Доколкото разбрах следващата дестинация на Зеленски е Турция.
Да видим ще подскачат ли така турците около него и ще се разсипват ли от подаръци.

P.S. Зеленски иска да уговори Ердоган след 18.07(края на зърнената сделка) турски кораби без съгласуване с Русия да охраняват износа на зърно от украинските пристанища. Ще е интересно утре.

Май ви излъгах.

Президент Украины Владимир Зеленский написал в своем Телеграм-канале, что после визита в Болгарию вылетает в Прагу, где проведет переговоры с президентом Чехии Петром Павелом.
По словам Зеленского, как и в Болгарии он будет обсуждать предоставление Украине оружия, а также европейскую интеграцию Украины и вопросы к предстоящему саммиту НАТО в Вильнюсе, который пройдет 11-12 июля.
Зеленский добавил, что также встретится с премьер-министром Петром Фиалой, депутатами парламента Чехии, политиками и представителями СМИ.

https://www.mk.ru/politics/2023/07/06/zelenskiy-soobshhil-chto-otpravlyaetsya-v-chekhiyu-na-peregovory-s-petrom-pavelom.html

Но нещо се е случило.
Щото беше заявена разходка по югоизточна Европа.
Чехите май са резервен вариант.
Чакаме.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9770 -: Юли 06, 2023, 21:23:24 »
... червената номенклатура ...

умрем от смях когато някой “с претенции“ пльокне тва пропагандно лайно.

коя е червената номенклатура, що не ни поясниш?

аман от малоумна седерастия 30 години по-късно...
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #9771 -: Юли 06, 2023, 21:24:46 »
Милионерите се плашат от известност, плахи хора са. Само тъпанарите карат скъпи коли.

Доколкото разбирам пак нищо не разбра или се направи на неразбрал.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #9772 -: Юли 06, 2023, 21:34:51 »
Което искам да кажа е, че днес България е една разсипана от червената номенклатура държава.
Понятието "червена номенклатура" е нонсенс. Тя тогава номенклатурата друга и не беше, а се делеше на партийна, комсомолска, стопанска, профсъюзна, културно-просветна и т.н. Освен това партийната номенклатура биваше различна. Понеже БКП ръководеше държавата, няма как една част от партийната номенклатура да не си е гледала съвестно работата, след като бяхме на 27мо място в света по човешко развитие! Освен това номенклатурата имаше няколко нива, а на най-горното по думите на Валентин Вацев имаше две групировки – тази около Огнян Дойнов и тази около Андрей Луканов. Последната победи заради връзките си с катастройчиците в Съюза. (По подобие на положението в първите години след 9.IX.1944 г. Тогава също е имало две групи в БКП – такива, работили в България в нелегални условия и такива, емигрирали в Съюза. Тогава също са победили вторите, което показва, че и тогава, и сега външният фактор е бил и е от определящо значение.)

Така че е по-точно вместо "номенклатура" да се казва "партокрация". И унищожението на България започна от групировката на партокрацията около Луканов.
« Последна редакция: Юли 06, 2023, 22:44:17 от lucho »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9773 -: Юли 06, 2023, 21:35:43 »
Не ме четете внимателно. Аз съм по кратките форми, щото всички сме свидетели на събитията. Разбира се и поливаната "опозиция" понапълни гушата. Не ми се повтарят банални неща, няма полза. Кръговратът на парите е сложна тема. Няма връщане назад. Справедливостта е една илюзия. Поне народът ни малко да поумнее, след всичко, което преживя.
« Последна редакция: Юли 06, 2023, 21:47:48 от dabedabe »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #9774 -: Юли 06, 2023, 21:52:45 »
Справедливостта не е илюзия, а идеал, към който да се стремим.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #9775 -: Юли 06, 2023, 21:53:10 »
Разбира се и поливаната "опозиция" понапълни гушата.

Ъхъ БГА за няколко хиляди на Гад Зееви който продаде слотовете на БГА на световните летища за няколко десетки милиона.
Абе мамата ви откъде ви мътят такива.
Да продължавам ли за останалото?

P.S. Писал съм го много пъти за добро или за зло много помня.
« Последна редакция: Юли 06, 2023, 21:59:48 от AnonimusBG »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9776 -: Юли 06, 2023, 22:05:24 »
Ми то всичко ставаше под носа ви. Сега провинцията ви е крива. Избрахте БХ за кмет, търпите куклата Фандъкова и сте нипричьом.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9777 -: Юли 06, 2023, 22:10:16 »
Ъхъ БГА за няколко хиляди на Гад Зееви който продаде слотовете на БГА на световните летища за няколко десетки милиона.
Интересно, че почти никой не си спомня за СО"МАТ" - най-голямото автомобилно предприятие за транспортни превози в Европа, Близкия Изток и Предна Азия с хиляди автомобили, ро-ро кораби, административни, търговски и ремонтни бази у нас и чужбина. Предприятието, което диктуваше превозните навла в цяла Европа и по релациите до Иран и Близкия Изток. За колко го продадоха някой да е чул случайно?

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #9778 -: Юли 06, 2023, 22:11:42 »
Боби Бец

Едно ли са две ли са.
Много нещо разпердушиниха.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9779 -: Юли 06, 2023, 22:13:05 »
Вили Бетц