Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 29, 2024, 11:24:35

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 563332 пъти)

Shabaan_bin_Robert, Accipiter, Eisblock и 168 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12960 -: Декември 18, 2023, 22:18:11 »
Остава г-н Недялков да влезе в украинското посолство за да интервюира г-жа Илащук. Ако се случи, да ме подсети някой тук да погледна ПИК.

Русата, вместо да се правиш тук на разпоредител иди в "Пик" и дай акъл на г-на Недялков, а .

Активен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12961 -: Декември 18, 2023, 22:20:40 »
Един шут отстрани. За интересуващите се ( това е само звуков файл, част от едно дълго предаване с картинки - от 20:00 - https://vk.com/video-52620949_456273231?t=28s)

Много .... :think: (има доста за България и то не ласкаво )

https://www.youtube.com/watch?v=2cPbxJsD990
« Последна редакция: Декември 18, 2023, 22:51:08 от Фют »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12962 -: Декември 19, 2023, 07:10:50 »
Нищо ново в интервюто с Митрофанова.
Предполагам версията с Волгин също не е фамозна.
Уникална е само истерията на нашия "елит".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12963 -: Декември 19, 2023, 10:20:43 »
Не знам в коя тема да го напиша, а става и тук - инфото в БГ започна да се цензурира яко.
Вчера на изборите в Сърбия Вучич си печели като пич с увеличена подкрепа, опозицията им вие на умряло, тук - тишина и само в една-две медии мрънкалняци за нарушения...дрън-дрън!
Той взема абсолютно мнозинство, нашите нещастни мисирки скърцат зъби за Београд, че туй, че онуй.
Все едно че не става дума за съседи.Ибрикчийството у нас се превърна в епидемия.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2265
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12964 -: Декември 19, 2023, 12:47:48 »
"Възраждане" и ИТН са напуснали НС, за да не участват в т.нар. "промени" в Конституцията и са заявили, че ще сезират КС.
Някой има ли представа защо БСП не са напуснали?
За да легализират с присъствието си  правото на хора с двойно гражданство да стават депутати и предишното НС да не се разпуска до клетвата на новоизбраното НС (вече е гласувано на второ четене)?
Някой може ли да ми обясни логиката на подобна опозиционност?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12965 -: Декември 19, 2023, 13:26:01 »
А що напускат, а не гласуват против?
Конституцията априори си беше лошо създадена, а сега само се влошава до безумие.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12966 -: Декември 19, 2023, 13:39:45 »
правото на хора с двойно гражданство да стават депутати ...
Това ме хвърля в яко триумене. 2 млн. наши сънародници от ''новата'' емиграция след 1990 са навън. Хайде да не казвам цветът на нацията, че сред тях има люде всякакви. Но първо, кой успял в чужбина, или в България умен човек ще зареже прилично уредения си живот, за да се зарови в ла....та на нашенската си политика. Едно е депутат от френския парламент да има едновременно френско и канадско гражданство, друго е нашенец да има българско и френско, например, мисля.
------
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12967 -: Декември 19, 2023, 13:45:54 »
Ще доведат всички харвардци и турци да си оправят живота и да дооглозгат останалото.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12968 -: Декември 19, 2023, 13:59:43 »
Ще доведат всички харвардци и турци да си оправят живота и да дооглозгат останалото.
Не всички, Кайле. Само тарикатите на дребно, не постигнали кой знае какво в емиграция и решили, че в ''старата'' родина ще наловят риба в мътна вода.  :t0174:
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12969 -: Декември 19, 2023, 14:10:36 »
"Възраждане" и ИТН са напуснали НС, за да не участват в т.нар. "промени" в Конституцията и са заявили, че ще сезират КС.
Някой има ли представа защо БСП не са напуснали?
За да легализират с присъствието си  правото на хора с двойно гражданство да стават депутати и предишното НС да не се разпуска до клетвата на новоизбраното НС (вече е гласувано на второ четене)?
Някой може ли да ми обясни логиката на подобна опозиционност?
айде ено по ено. първо, ето ти обяснение от нинова: https://www.youtube.com/watch?v=UAnXv82wCaM

второ, можеш ли внятно да съобщиш как точно с напускането възраждане и итн не участват при положение, че вече са изучаствали в т.нар. промени с десетки предложения между първото и второто четене? обаче сега, когато трябва да си ги защитят, се фръцват и изчезват, щото им дошъл подирния акъл? това според теб е логично, така ли?!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12970 -: Декември 19, 2023, 14:13:33 »
Едно е депутат от френския парламент да има едновременно френско и канадско гражданство, друго е нашенец да има българско и френско, например, мисля.
аха, едно, викаш, е поданик на чарлс трети да е депутат във френския парламент, а друго е нашенец.

аз пък кой знае каква разлика не виждам. и двете ми се струват недопустими от гледна точка на това, че както нашенеца, така и канадеца може да бъде притиснат и усучен от нашенските или английските власти да действа не по волята си и не за благото на френския народ, за което е бил пратен там.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12971 -: Декември 19, 2023, 14:13:43 »
Кой им пречи и сега на "родолюбивите" да дойдат в България, да работят за нея, да споделят знание и опит. Защо непременно трябва да са ни висши началници!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2265
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12972 -: Декември 19, 2023, 14:50:58 »
ето ти обяснение от нинова
Обясненията на Нинова са ми през... пробития калцун. След като седя в правителство с киртаците изобщо не я броя - нито нея, нито обясненията й. Малко, ама съвсем мъничко z в смисъл на зироу. ТъЧъКъ.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12973 -: Декември 19, 2023, 15:46:41 »
Кой им пречи и сега на "родолюбивите" да дойдат в България, да работят за нея, да споделят знание и опит. Защо непременно трябва да са ни висши началници!
  Голяма част от тези, които поеха риска да си пробиват пътя в емиграция за това си и тръгнаха от тук. Невъзможност за реализация, липса на адекватно заплащане за труда им, а не рядко и липса на каквато и да е работа в техните родни места. Носталгията, ако изобщо я има не плаща сметките.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12974 -: Декември 19, 2023, 15:55:21 »
Едно е депутат от френския парламент да има едновременно френско и канадско гражданство, друго е нашенец да има българско и френско, например, мисля.
аха, едно, викаш, е поданик на чарлс трети да е депутат във френския парламент, а друго е нашенец.

аз пък кой знае каква разлика не виждам. и двете ми се струват недопустими от гледна точка на това, че както нашенеца, така и канадеца може да бъде притиснат и усучен от нашенските или английските власти да действа не по волята си и не за благото на френския народ, за което е бил пратен там.
Човек може да бъде притискан, усукван, изнудван, купен...да служи на чужда държава в ущърб на своята, с това съм съгласна. Просто нашите властимащи ми се струват някакси унизително евтини и с неестествено гъвкави гръбнаци. И за съжаление, в повечето случаи сами се навират да ги забележат колко добре служат на нечии небългарски интереси.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2265
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12975 -: Декември 19, 2023, 17:01:34 »
Съдът спря демонтажа на ПСА. Доста временце му отне.
Подробности и основания (от които става ясно тоталното беззаконие на диващината) - тук:
https://pik.bg/%D0%BF%D0%BE%D1%81%D1%82-%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%82%D1%83%D0%BC-%D1%81%D1%8A%D0%B4%D1%8A%D1%82-%D1%81%D0%BF%D1%80%D1%8F-%D0%B4%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%B6%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D1%8A%D0%B2%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%B8%D1%8F-news1208346.html


Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12977 -: Декември 19, 2023, 17:10:55 »
След дъжд качулка. Решение след сваляне и на последната фигура от постамента. С риск да ми наскача целокупната модерация + мистър Фют, че раздавам акъл, пак ще повторя, че ссмм. нищо не трябваше да се пипа от тоя паметник до провеждане на референдум сред столичани за решаване на съдбата му. 
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2265
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12978 -: Декември 19, 2023, 17:45:44 »
нищо не трябваше да се пипа от тоя паметник до провеждане на референдум сред столичани за решаване на съдбата му.
За мен това с реферундума на софиянци е тъпотия и безобразие - паметникът не е на софиянци само, а е и част от международен договор.
 Все едно ако утре някой еничарин или "нов кърджалия в нова полуда" тръгне да реже паметника на Шипка, да се допитат до селяните от с. Шипка.
П.П. Не съм чула някому да пречи паметникът на Лучников, макар да не е ясно какви са заслугите Лучникови към България. Прочее туй произведение на капреализма не беше ли на ул. "Гогол"? На тая улица Василчо&Дебе/илчо кога ще й сменят хибридното име?

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2265
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12979 -: Декември 19, 2023, 17:56:20 »
Сакво ще се решава в МС утре
Информация к размишлению:

1. ПРОЕКТ НА РЕШЕНИЕ ЗА ПРЕДЛОЖЕНИЕ ДО ИКОНОМИЧЕСКИЯ И СОЦИАЛЕН СЪВЕТ ЗА РАЗРАБОТВАНЕ НА АНАЛИЗ НА ВЪЗМОЖНОСТИТЕ ЗА ОПРОСТЯВАНЕ И УСКОРЯВАНЕ НА ПРОЦЕДУРИТЕ ЗА ВНОС НА РАБОТНИЦИ И ВИСОКОКВАЛИФИЦИРАНИ КАДРИ ОТ ТРЕТИ СТРАНИ ЗА НУЖДИТЕ НА БЪЛГАРСКИЯ БИЗНЕС.

14. ПРОЕКТ НА ПОСТАНОВЛЕНИЕ ЗА ОДОБРЯВАНЕ НА ДОПЪЛНИТЕЛНИ ТРАНСФЕРИ ПО БЮДЖЕТИТЕ НА ОБЩИНИ ЗА 2023 Г. ЗА ОРГАНИЗИРАНЕТО НА ТРАНСПОРТ ОТ МЕСТАТА НА НАСТАНЯВАНЕ ДО УЧИЛИЩА, В КОИТО СЕ ОБУЧАВАТ ДЕЦА И УЧЕНИЦИ С ПРЕДОСТАВЕНА ВРЕМЕННА ЗАКРИЛА ОТ УКРАЙНА ЗА ПЕРИОДА ОТ 1 ДЕКЕМВРИ 2023 Г. ДО 30 ЮНИ 2024 Г.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8893
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #12980 -: Декември 19, 2023, 18:12:22 »
Уникална е само истерията на нашия "елит".
И тя не е уникална. С украинския например не могат да се мерят.
И в истерията са посредствени. Няма тръшкане и късане на ризи.
« Последна редакция: Декември 19, 2023, 18:22:57 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8893
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #12981 -: Декември 19, 2023, 18:22:39 »
Стъпка първа: Разрешаване на двойното гражданство на министри.
Стъпка втора: Забрана на българското гражданство на министрите.
Стъпка трета: За министри се допускат само не знаещи български.
Стъпка четвърта: Подмандатна територия на САЩ. 13 века стигат!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12982 -: Декември 19, 2023, 18:25:18 »
Quote (selected)
Съдът спря демонтажа на ПСА.
Типично нашенска работа:
"Хем агнето изядено, хем вълкът гладен!"
Белята е сторена сега всеки се разграничава според възможностите си.
Щастливи че от посолствоТо са им пернали чембер за заслуги и уплашени че може да спечелят в  последствие наградата "огърлие с въже" от Народен съд.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8893
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #12983 -: Декември 19, 2023, 18:31:25 »
Трябва много зорко и неостъпно да се следи какво ще направят с парчетата. Не трябва да се допуска бащата на Божанков да ги претопи. За да може след падането от власт на американофашисткия режим паметникът да се въстанови.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12984 -: Декември 19, 2023, 18:33:38 »
Quote (selected)
второ, можеш ли внятно да съобщиш как точно с напускането възраждане и итн не участват при положение, че вече са изучаствали в т.нар. промени с десетки предложения между първото и второто четене? обаче сега, когато трябва да си ги защитят, се фръцват и изчезват, щото им дошъл подирния акъл? това според теб е логично, така ли?!
Онци, ти вярваш ли че "конституционното мнозинство" ще дебатира и накрая смирено ще приеме правилното решение показано от опозицията?
П.П. Извинявай че ще разбия още една твоя илюзия, ама да знаеш че Дядо Коледа не съществува.
П.П.П. Обаче с късмет може да докопаш някоя Снежанка. Тези без късмет получават снежинки, много, преспи. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12985 -: Декември 19, 2023, 19:33:21 »
Абе съдът не беше ли спрял рушенето на паметника още на 14.12?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12986 -: Декември 19, 2023, 19:44:40 »
Quote (selected)
БАН: Думата на 2023 е "разглобка"
https://www.nenovinite.com/ne/neuka/ban-dumata-na-2023-e-razglobka
След половин година "сглобка" стигнахме до разглобка.
Мирозданието си търси равновесието, не търпи измислен ред.
Накрая всичко ще стане на прах, тук на територията малце по-рано.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 292
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12987 -: Декември 19, 2023, 20:24:11 »
Носталгията, ако изобщо я има не плаща сметките.
Носталгията я лекувам с прочит на новините за деня. За съжаление нещата които ме накараха да си търся късмета по (белия) свят станаха още по-грозни.
активен участник в Брауновото движение

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12988 -: Декември 19, 2023, 20:29:10 »
Носталгията, ако изобщо я има не плаща сметките.
Носталгията я лекувам с прочит на новините за деня. За съжаление нещата които ме накараха да си търся късмета по (белия) свят станаха още по-грозни.
Вярвам ти безусловно.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12989 -: Декември 19, 2023, 20:29:30 »
Quote (selected)
(белия)
Чувам че и "белия" не е вече толкова бял.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12990 -: Декември 19, 2023, 20:31:12 »
За мен това с реферундума на софиянци е тъпотия и безобразие - паметникът не е на софиянци само, а е и част от международен договор.
Това за международния договор не ми е известно. Можеш ли да ми посочиш източника на информация по темата?
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12991 -: Декември 19, 2023, 20:36:08 »
Quote (selected)
С автомати и кучета: Полицаи охраняват Бургас в празничните дни
От няколко дни тежковъоръжените полицаи стават обект на голямо внимание от разхождащите се по главните улици
https://www.vesti.bg/bulgaria/s-avtomati-i-kucheta-zashto-policai-ohraniavat-burgas-6186834
Не че нещо, ама като ви разправям че Бургас е приказен европски град не вярвате.
Завиждате, знам си аз!
Просто да ви е! :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12992 -: Декември 19, 2023, 20:36:24 »
За мен това с реферундума на софиянци е тъпотия и безобразие - паметникът не е на софиянци само, а е и част от международен договор.
Това за международния договор не ми е известно. Можеш ли да ми посочиш източника на информация по темата?

хъм, и в гугъл ли си банната или просто толкова си можеш?
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1379
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12993 -: Декември 19, 2023, 20:38:04 »
ВНОС НА РАБОТНИЦИ И ВИСОКОКВАЛИФИЦИРАНИ КАДРИ ОТ ТРЕТИ СТРАНИ ЗА НУЖДИТЕ НА БЪЛГАРСКИЯ БИЗНЕС.

Висококвалифицирани? Високо, високо, колко да са високо? Колкото да се съгласят да бачкат за високите заплати предоставяни им от българския бизнес. ROFL

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2265
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12994 -: Декември 19, 2023, 20:39:49 »
Държавен вестник, брой 42 от 18.V
ДОГОВОР ЗА ПРИЯТЕЛСКИ ОТНОШЕНИЯ И СЪТРУДНИЧЕСТВО МЕЖДУ РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ И РУСКАТА ФЕДЕРАЦИЯ
 

ДОГОВОР ЗА ПРИЯТЕЛСКИ ОТНОШЕНИЯ И СЪТРУДНИЧЕСТВО МЕЖДУ РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ И РУСКАТА ФЕДЕРАЦИЯ

Обн. ДВ. бр.42 от 18 Май 1993г.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12995 -: Декември 19, 2023, 20:41:34 »
Благодаря.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2265
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12996 -: Декември 19, 2023, 20:43:07 »
Договора за приятелски отношения и сътрудничество между Руската Федерация и Република България от 4 август 1992 г. (чл. 14) и Споразумението между Правителството на Руската Федерация и Правителството на Република България относно Сътрудничество в областта на културата, образованието и науката от 19 април 1993 г. (чл. 10).

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2265
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12997 -: Декември 19, 2023, 20:44:27 »
България в момента нарушава - системно и целенасочено - всички клаузи в тези договори. Всички.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12998 -: Декември 19, 2023, 20:44:45 »
Благодаря.

и не само те.

отваряш гугъл, пишеш българия руска федерация споразумения и четеш, може и директно в държавен вестник.


или четеш пуснатото тук от нас, например

Комментарий Посольства России в Болгарии относительно ситуации вокруг Памятника Советской Армии

В связи появившимися в СМИ публикациями и комментариями ряда болгарских государственных деятелей относительно инициативы демонтировать Памятник Советской Армии в Софии в очередной раз хотели бы напомнить о том, что данный монумент является объектом общей истории России и Болгарии.

Исходим из того, что посягательство на мемориал, увековечивающий память павших в борьбе с нацизмом, является не чем иным, как попыткой переписать историю Второй мировой войны и принизить роль не только советских солдат, но и тысяч болгарских героев, отдавших свои жизни в битве с «коричневой чумой».
 
Обращаем внимание на необходимость соблюдения Болгарской Стороной обязательств по сохранению воинских мемориалов в соответствии с положениями Договора о дружественных отношениях  и сотрудничестве между Российской Федерацией и Республикой Болгарией  от 4 августа 1992 г. (статья 14) и Соглашения между Правительством Российской Федерации и Правительством Республики Болгарии  о сотрудничестве в области культуры, образования и науки от 19 апреля 1993 г. (статья 10).

https://t.me/rusembul/2476 от 11 август 2023


тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2265
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12999 -: Декември 19, 2023, 21:02:19 »
В света, твърдят специалистите, този паметник бил уникален - никъде нямало три фигури (като се замисля, и аз не мога да си спомня повече от две). Та две жени, българки, скулпторки - Васка Емануилова и Мара Георгиева, сътворили този уникат, за да може една духовна, морална и интелектуална курветина да прати затворници да го нарежат с флекса.
 Извинете, не само съм бясна, но все повече побеснявам.
Само вижте лицето на Васка Емануилова:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8893
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #13000 -: Декември 19, 2023, 22:27:51 »
Договора за приятелски отношения и сътрудничество между Руската Федерация и Република България от 4 август 1992 г. (чл. 14)
Ето го договора, а това е въпросният чл. 14:
Quote (selected)
Договарящите се страни се задължават да полагат нужните грижи и да предприемат необходимите мерки за запазване на намиращите се на територията на Руската федерация ценности, свързани с историята и културата на България, както и за намиращите се на територията на Република България ценности, свързани с историята и културата на Русия, а също така и за военните гробища.
До гробовете на руските граждани на територията на България и до гробовете на българските граждани на територията на Русия ще бъде осигурен свободен достъп.
Договарящите се страни ще се консултират за мерките, които те считат за целесъобразно да предприемат относно обектите, упоменати в настоящия член.
Без съмнение Паметникът на Съветската армия е ценност, свързана с историята на Русия, така че фашагите нарушиха този член.
Quote (selected)
Споразумението между Правителството на Руската Федерация и Правителството на Република България относно Сътрудничество в областта на културата, образованието и науката от 19 април 1993 г. (чл. 10).
Това споразумение не можах да го намеря в Интернет.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13001 -: Декември 19, 2023, 22:36:17 »
Друго намерих, ще се опитам да потърся това, което те интересува. Излизат много неща.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1277
    • Профил
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13003 -: Декември 19, 2023, 23:13:03 »
Изпреварили са ме. Нищо, сега имаш целия договор. :)))
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2265
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13004 -: Декември 20, 2023, 04:49:36 »
...
« Последна редакция: Декември 20, 2023, 06:12:39 от Zeitgeist »



Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8893
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #13007 -: Декември 20, 2023, 13:15:04 »
Молитва към хорския разум

Държавата стана държанка.
А тез, дето властваха в сянка
захвърлиха всякакви маски
и бързо нахлупиха каски.

В войната, що водят с Русия
напират да влезем и ние.
Кога ще се, братя, събудим,
да тикнем в пандиза тез луди,

които  продават страната
на задокеанските "братя",
които навеждат ги низко,
над нашата слабост се кискат

и готвят ни участ печална,
като при това най-нахално
ни казват, че нямаме избор?
Редуват се изрод след изрод.

България вече я няма.
Мил спомен остана ни само
от славната наша държава,
в която живяхме тогава,

когато светът беше с разум
и нямаше спазъм след спазъм,
каквито ни днеска разтърсват.
Ще можем ли да се отърсим

от тяхната пагубна лудост?
Дано стане някакво чудо
и разумът пак надделее,
и пак лудостта надживее!

20.XII.2023 г., гр. Варна

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13008 -: Декември 20, 2023, 13:41:06 »
И като навръх Игнажден ни полазиха конституционни промени, седя и се чудя, та се престраших да питам, пък може някой да знае.
1. Президентът избира за служебен минпред измежду 7 длъжности. То хубу, мъ зад тях стоят хора, които може да нямат мерак да стават служебни премиери.  Какво прави президентът при 7 отказа ?
2. НС работи нонстоп до избор на следващото НС. Пак хубу, мъ кой ще провежда предизборните кампании на съответните партии по места? Трибуната на НС остава зона за предизборна агитация ли? Срещи с гражданите са отживелица, да си гледат  социалните мрежи, там ще им пишем.
3. Мога ли да псувам без цензура?  :t0114:
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13009 -: Декември 20, 2023, 14:00:57 »
Дон'т уори, дето му викаме фъф Филипофци.
КС съм убеден, че ше се опита да коригира поне явните простотии, видими дори и ф кръчмата на маалата.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13010 -: Декември 20, 2023, 14:05:03 »
КС съм убеден, че ше се опита да коригира поне явните простотии, видими дори и ф кръчмата на маалата.
Те всичките им простотии са явни на тия. Да слиза Господ и да си прибира вересиите, че тая отровна попара всички ще я сърбаме, да му.......х 100.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8893
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #13011 -: Декември 20, 2023, 14:53:12 »
КС съм убеден, че ше се опита да коригира поне явните простотии, видими дори и ф кръчмата на маалата.
И аз, но едва ли ще махне всички. Президентът вече каза, че ще го сезира.



Калина Андролова е написала филипика за управляващите прасета (за съжаление обиждайки горките животни).

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2265
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13012 -: Декември 20, 2023, 16:19:38 »
Президентът вече каза, че ще го сезира.
Силно се надявам, че ПП "Възраждане", ИТН и БСП заедно, заедно!, ще съберат необходимите подписи и също ще се обърнат към КС.
Преживяла съм две конституции, т.нар. "Живковска", 1971, доколкото помня, и тогава имаше допитване до народа, формално - неформално, допитване.
При първата "демократична" всичко беше прозрачно, караха се, протести имаше, един даже - за първи път, после имаше и още пъти - тръгна да умира от глад, но така или иначе беше дълъг процес и всички знаехме какво се решава и за какво се спори, а в съставянето взеха участие мастити професори по конституционно право.
Димитровската преди тези двете е обсъждана от 4 декември 1946 (публикуван проект) и приета чак на 26 октомври 1947 г., а преди това е минал референдум за премахване на монархията и за народна република. Конституцията е подготвена от комисия от 55 депутати, разделена на 4 подкомисии.
Сега за първи път на коляно, бързешката, тайно, без никакво обществено обсъждане някакви илитерати, които дори не говорят сносен български език, претупаха и приеха изключително същности промени. Силно се съмнявам, че сред тях е имало поне хоноруван асистент по конституционно право.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13013 -: Декември 20, 2023, 16:41:36 »
Стигнахме до там, посолствоТО да ни напише и конституцията.
Quote (selected)
Денков: Президентът е заинтересовано лице, няма как да очакваме обективно да оценява решението за служебните правителства
А академика от сапунения сериал не е ли заинтересовано лице?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13014 -: Декември 20, 2023, 16:56:54 »
Quote (selected)
За пръв път от много години 2/3 от хората се чувстват щастливи
https://glasove.com/novini/denkov-za-prav-pat-ot-godini-23-ot-horata-se-chuvstvat-shtastlivi
Извинявам се на академичната общност, вярвам, че като изключим НБУ, ЮЗУ и още няколко "ВУЗ"-а - все още тук-там има читави хабилитирани лица!
Но след това нещастие - никога, НИКОГА не бих приел какъвто и да е управленец, дори на биологична единица, от академичните среди.
То бива, бива, ама пък чак толкова гьонсурат и ибрикчия не съм очаквал!
Обикновено не храня илюзии, но си признавам - този екземпляр го приемах поне като образован.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13015 -: Декември 20, 2023, 16:58:03 »
Ето и списъка с хора, измежду които ще може да се избира служебен министър-председател:
председателят на Народното събрание;
председателят на Върховния касационен съд;
управител или подуправител на БНБ;
председател или негов заместник на Сметната палата;
омбудсманът или негов заместник.
/от сайта на БНТ/
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13016 -: Декември 20, 2023, 17:00:47 »
Е как са могли  да пропуснат главния прокурор, напра'о срамота.  :no!:
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13017 -: Декември 20, 2023, 17:02:29 »
Обикновено не храня илюзии, но си признавам - този екземпляр го приемах поне като образован.
Е хайде сега и ти. Може да е пропуснал, човекът да си изпие хапчетата. Случва се, хора сме.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13018 -: Декември 20, 2023, 17:03:26 »
Quote (selected)
Силно се съмнявам, че сред тях е имало поне хоноруван асистент по конституционно право.
Имаше такива и в самата комисия (като консултанти), но никой не ги бръснеше за сливи.
Башибозука си бе наумил да направи това, което направи и никакви други неща не го интересуваха.
То се виждаше отдавна, беше ми ясно че театралните постановки с блокиране на парламента няма да помогнат освен за PR на артистите и още тогава личеше, че ще се надяваме на остатъци от здрав разум само на КС.
Последният, почти никаква работа не е свършил за мамковината откак е създаден, да видим, дали поне един път ше се опита да си изкара ляба и черния хайвер, с който го храним вече 30 и кусур години.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13019 -: Декември 20, 2023, 17:05:56 »
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...