Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 21:01:53

Автор Тема: Дъска за съобщения, жалейки, доноси, предложения за брак и прочие...  (Прочетена 367709 пъти)

Accipiter и 15 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
ЧРД кептън!
Бъди здрав и дръж барута сух.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Честит рожден ден и от мен, Капитане!
Светли дни желая!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Честито и от мен и от здраве да не се отърве!





Поход за мир в деня на Съединението
Quote (selected)
🇧🇬 София - 17:00, НДК
🇧🇬 Пловдив - 17:00, Джумаята
🇧🇬 Варна - 17:00, Общината
🇧🇬 Бургас - 17:00, Общината
🇧🇬 Русе - 17:00, Паметник на свободата
🇧🇬 Стара Загора - 17:00, Областна управа
🇧🇬 Добрич - 17:00, Старата къща
🇧🇬 Сливен - 17:00, Старият бряст
🇧🇬 Шумен - 17:00, площад Кристал
🇧🇬 Ямбол - 17:00, Общината
🇧🇬 Пазарджик - 17:00, Тортата
🇧🇬 Благоевград - 17:00, Общината
🇧🇬 Велико Търново - 17:00, паметник Майка България
🇧🇬 Враца - 17:00, площад Христо Ботев
🇧🇬 Габрово - 17:00, Общината
🇧🇬 Видин - 17:00, Театъра
🇧🇬 Ловеч - 17:00, Общината
🇧🇬 Свищов - 1 септември, 18:00, Общината
🇧🇬 Казанлък - 17:00, парк Розариум
🇧🇬 Търговище - 17:00, ГУМ
🇧🇬 Силистра - 18:00, площад Албена
🇧🇬 Севлиево - 18:00, площад Свобода
🇧🇬 Ботевград - 17:00, Часовниковата кула
🇧🇬 Попово - 17:00, светофара на бул. България
🇧🇬 Радомир - 12:00, площад Войнишко въстание
🇧🇬 Етрополе - 11:00, Малкия пазар
🇧🇬 Павликени - 18:00, Площада
🇧🇬 Сапарева баня - 13:00, Площада
🇳🇿 Нова Зеландия, Крайстчърч - 22 септември, 17:00, библиотеката на Ню Брайтън.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Честито и от мен, Капитане и "Halt die Ohren steif " :smokin:

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Благодаря за добрите пожелания на всички поздравили ме за рождения ми ден!
   
Пожелавам и на тях здраве и успех, да илядат, па и аз да съм жив да им честитя!

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
1 септември 1939 - черен ден в европейската и световната история.

PS - моля, ако някои от вас намери в родната или чуждестранната преса нещо написано по този повод, каквото и да е, да сподели. Благодаря.

https://pogled.info/svetoven/evropa/prez-1939-g-angliya-sablazni-evropa-sas-svetovna-voina.160085 :ok:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Наздраве на кептъна и от мен.

Жив и здрав да си.
the lamers club honourable member …

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Чести рожден ден и от мен, капитане, да си жив и здрав!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Честит Рожден Ден кап. Бъди и от мен!
 :t0328:
И е време вече да се постави и по още една звезда на пагоните!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Благодаря  Eis!
Благодаря на всички за добрите пожелания.
Всички да сме живи и здрави и най-вече с всичкия си, защото много синилни млади хора се навъдиха. Вери адвансд.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
честито, кептън!

на патерица :nuts:


Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Не ви честитя Съединението - няма такова. По-разединени сме били навярно само през 1923-25 и през ВСВ. Бургаският кмет е отменил честванията по този случай - че е отменил концерта, добре, но нищо не пречеше скромничко и прибрано да се отбележи все пак.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Не ви честитя Съединението - няма такова. По-разединени сме били навярно само през 1923-25 и през ВСВ. Бургаският кмет е отменил честванията по този случай - че е отменил концерта, добре, но нищо не пречеше скромничко и прибрано да се отбележи все пак.
Половината ви област е под вода, не се знае колко са жертвите, ти си цъфнала в тъмни зори да търсиш кусур на бургаския кмет за отменените чествания, а започваш поста си, че не ни честитиш Съединението, защото...
-------
Адекватна реакция на г-н Николов за отмяна на всички празнични мероприятия. Нарича се солидарност и съпричастие, въпреки, че доколкото знам в община Бургас няма щети от проливните дъждове.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Quote (selected)
Не ви честитя Съединението - няма такова. По-разединени сме били навярно само през 1923-25 и през ВСВ.
Споделям.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Адекватна реакция на г-н Николов за отмяна на всички празнични мероприятия. Нарича се солидарност и съпричастие, въпреки, че доколкото знам в община Бургас няма щети от проливните дъждове.

Точно обратното. Можеше да отмени концерта (веселбата) и да остави честването, като наблегне на това колко е важно в тези трудни времена да бъдем обединени.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
"Съединението прави силата", но "късото съединение" е нещо по-различно. :t2619:

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Кметът на Бургас..., кво да му коментираш.
Но Българската армия го отбеляза, както всички подобни празници - пред Дома на армията.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Когато при каквото и да е форсмажорно събитие има загинали хора, на мястото на трагедията и в близост до него слова и речи с клишета, изсмукани от пръстите на който и да е управленец, място нямат. Лично мнение.
Бъдете живи и здрави.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Честит празник!
Съединението на България е единственото нещо в новата ни история което сме направили сами и е за добро, че за лошо имаме много примери.
Сами на терсене на всичките велики сили, значи можем или поне тия преди нас са можели.
Потопа в южна България е сериозено предупреждение.
Рязахме горите за "еко пелети", засипвахме дерета да влязат в УПИ.
За кмета на Царево - Лапчев.
Емблематично име в пряк и преносен смисъл, едно към едно с отношението на всички управляващи към територията. Няма "инвестиционен проект" който да не е одобрил независимо колко е в разрез със законите и здравия разум.
От години се бори да увеличи легловата база с още 220 000 легла, в парк Странджа.
Ама и неговите гербери от областната управа не му дават чак такава простотия.
За Бургас - "бате Митко".
За него добро или нищо, ама друг няма, пак ще е той.
Предполагам се чувства лично засегнат от потопа, нали е от крупните дюневладелци в местността Корал, та му е траурно, няма да му се случат нещата да го застрои след това събитие.

« Последна редакция: Септември 06, 2023, 17:13:51 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Чесит празник и от мен! Дали съвсем сами сме си направили Съединението?! Прочетете тази статия:

Русия създава Гимнастическите дружества и ги въоръжава, те са в основата на Съединението

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Quote (selected)
За Бургас - "бате Митко".
А оня пословичен кмет на Созопол - забравих му вече името?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Будни граждани организират протест
Quote (selected)
Протестът ще бъде утре (7 септември 2023 г.) от 8 ч. пред т.нар. Партиен дом в София със следните справедливи искания:
  • Незабавна ОСТАВКА на кабинета Денков-Габриел, поради неумението и липсата на управленски капацитет и водените антибългарска и антисоциална политики в ущърб на българската държава и народ!
  • За незабавно разпускане на 49-то Народно събрание!
  • За запазване на 3-ти март, датата в която гражданите на Република България отбелязват своя национален празник!
  • За провеждане на референдума, събрал необходимите подписи в защита на българския лев и запазването му, като национална валута дотогава, докато България е готова да приеме еврото като разплащателна единица, без това да оказва отрицателно влияние на икономиката ѝ и българските гражданини!
  • За запазване на националните символи и паметници, свързани с българската история, идентичност, суверенитет и култура!
"Възраждане" не сме организатори на протеста, но ще го подкрепим и ще бъдем там. Призоваваме всички будни граждани да се присъединят към събитието и да присъстват утре.

Да живее България!
Сега ще изкарат "Възраждане" и живковисти и едва ли не комунисти, защото нали знаете кой е роден на 7.IX.1911 г.? ;)
А пък на днешния ден е роден един друг голям български държавник, предшественикът на Живков – Вълко Червенков!
« Последна редакция: Септември 06, 2023, 20:08:49 от lucho »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
За Бургас - "бате Митко".
А оня пословичен кмет на Созопол - забравих му вече името?
Той вече не е кмет.
Рейзи се казваше.
Ми кво?
Докато беше кмет само трупаше алтъни, кога да ги харчи?
Е сега е момента.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Ей, днес никой не се сети, че на този ден преди 102 години на бял свят се е появил Тодор Христов Живков, когото днес наличат Тато, а ние си го знаехме като бай Тошо. Лош, добър - какъвто и да е бил, той управлява България 33 години. Мир на праха му!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Ей, днес никой не се сети, че на този ден преди 102 години на бял свят се е появил Тодор Христов Живков, когото днес наличат Тато, а ние си го знаехме като бай Тошо. Лош, добър - какъвто и да е бил, той управлява България 33 години. Мир на праха му!

Аз се сетих, но реших да пощадя Butch. И между другото - 112 години са, а не 102.
the lamers club honourable member …

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
И между другото - 112 години са, а не 102.
Mea culpa! :t0301:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Вий ся за кво пийти - за кулпата, или за бае ви Ташу?
Аз - щот си лягам!
 :t0328:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Вий ся за кво пийти - за кулпата, или за бае ви Ташу?
Аз - щот си лягам!
 :t0328:

За каквото дойде :smokin:

Наздраве, ако и да не си лягам :eyes:
the lamers club honourable member …

Неактивен len

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 58
    • Профил
Днес, четейки разни публикации из фб, попадам на линк към old.segabg - статия от 2010 относно дълговете ни към османската империя, към Русия, от проф. Никола Цонев. Скролирам надолу към любимия форум - първата публикация, препечатка от мой постинг - част от "Нощ" на Яворов. Зачетох се из форума и ми стана и мило, и драго, и мъчно... Конвертирах си страницата в пдф и си я запаметих на харда.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Областният управител на София от ПП-ДБ блокира премахването на Паметника на съветската армия
Ти да видиш!
ПС. Стори ми се, че е най-подходящо да сложа това тук. Ако модераторите решат, могат да го преместят.
« Последна редакция: Септември 08, 2023, 15:20:00 от Shabaan_bin_Robert »

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Ти да видиш!
Аз го виждам като номер запред избирателите. Дано съм лош пророк, но след изборите тая същата ще го демонтира.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Ти да видиш!
Аз го виждам като номер запред избирателите. Дано съм лош пророк, но след изборите тая същата ще го демонтира.
Може. Нали всичките са с изкаран Курс по средновековна интрига във Висшата йезуитска школа. Макиавели има достйни наследници.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
По повод паметника.
Един коментар от Гласове който ми отвори третото око:
Quote (selected)
The Man With No Name 08 Sep 2023 18:32ч.
Като приключи войната в Украйна градската десница, след като в рецидив пристана втори път на Боце, няма причина за съществуване, ако и ПСА изчезне. Затуй трябва да го пазят.
https://glasove.com/novini/oblastniyat-upravitel-na-sofiya-ot-pp-db-blokira-premahvaneto-na-pametnika-na-savetskata-armiya
 :good_job-1300:
ЕС е вреден за вашето здраве!


Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
На 8.IX.1944 г. властта във Варна завзема Отечественият фронт
не че нещо, ама така както си го написл излиза, че отечествения фронт е бил завзет и превзет от варненските власти, освен ако не се вторачиш в пълния член. айде ако може да си поглеждаш словореда от време на време. то верно, че и вестникарската, и телевизионната, че и радиоеречта изпростя напоследък, ама това не е извинение да се допринася за изпростяването.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
помисли си как ще е изречението, ако вместо фронта сложиш нещо от женски род, където пълният и непълният член са еднакви, примерно "властта във варна превзема комунистическата партия". кой, кого, как, защо - мистерия пълна.

Неактивен Delius

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 201
    • Профил
"отечествения фронт е бил"

Я пак за пълния член.

---

"На 8.IX.1944 г. властта във Варна завзема Отечественият фронт"
"така както си го написл излиза, че отечествения фронт е бил завзет и превзет от"

Я пак да прочетем такакактоенаписаното.

Палосич! Палосич!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
тва го оставих нарочно и първият рибок се хвана. вероятно след това мнение други няма да има. колкото - толкоз.

да вземеш да прочетеш писанката ми до края ли, що ли :nuts:

идеше реч за словореда.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Ако подлогът беше в женски род, тогава освен по словореда, по нищо друго нямаше да може да се познае, че е подлог. В такъв случай, да, наистина трябваше да променя словореда. Ето колко е важен пълният член. Сега искат да го махат, което автоматично води до изискването да се използва стриктен словоред като в английския (т.е. още една стъпка към поамериканчването ни). А в българския словоредът е малко по-свободен. Най-свободен е в езиците с пълна падежна система като руски и латински, защото няма как да объркаш подлога и допълнението – личат си от падежа.

Интересен е и фалическият смисъл на понятията "пълен член" и "кратък член". В единия случай това е подлог (активно действащо лице, субект), а в другия – обект. Или както го е казал Георги Димитров на Лайпцигския процес, "Ja, wer nicht Amboß sein will, der muß Hammer sein!".

Е, получи се доста еклектична импровизация от моя страна, но всичко в този свят е свързано, така че нека си остане така.

Неактивен Delius

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 201
    • Профил
Ей сега. Пущам си паневритмия, паля индийски пръчици за просветление на чакри и тутакси се вдълбочавам и вглъбявам в нарочно оставената енигма-писаница. С пергамент и паче перо за извадки и бележки.
Палосич! Палосич!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
тва го оставих нарочно и първият рибок се хвана. вероятно след това мнение други няма да има. колкото - толкоз.

да вземеш да прочетеш писанката ми до края ли, що ли :nuts:

идеше реч за словореда.

A ако беше добавил едно „се“ нямаше да има нужда да се променя словореда (imho). Aaaa, и от едно „от“ имало нужда.
the lamers club honourable member …

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Изреченията с объркан словоред, чийто смисъл може да се разбере само по мястото на пълния член , са малки "перли в короната" на езика ни ... обичам ги...

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Quote (selected)
Когато над Дунав се мръкне
и сънен Балканът заспи,
отново в полетата бойни
пожарът на бунта гори.

Отново вървят септемврийци
и жертви народни безброй
и страшно проклинат: "Убийци,
ний пак ви зовеме на бой!"

Балканският вятър отнася
гласа ни към плахия враг
и глуха закана оглася
селото и тъмния град.

Кълнем се в смъртта ви, другари,
във всеки загинал герой,
че скоро часът ще удари,
часът на щастливия строй!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Хайде, пръв да съм:

- Честит да ви е 9-ти септември!

Ако не друго, поне на този фундамент и с "онази" подкрепа, България постави невиждан връх в световната класация на напреднала държава. Сега, на фона на окупационната действителност и ролята на бананов, сатанински придатък с невероятно гнъсни подлоги, дори соц-идиотщините, които някога мислех как са невероятно важни и непоносими, сега ми се струват като незлобливи вицове от фолклора.

Дано не доживея изчезването на Мамковината - било в огъня от ЯО, било от преминаването 'и под чуждо господство на чужди орди!

« Последна редакция: Септември 09, 2023, 01:19:42 от Eisblock »

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
не че нещо, ама така както си го написл излиза, че отечествения фронт е бил завзет и превзет от варненските власти, освен ако не се вторачиш в пълния член
Не че нещо, ама нека да сложим точките над i, простете за намесата:
В науките синтаксис и стилистика на българския книжовен език има понятия като тема и рема. Традиционният строеж на изречението започва с темата (Отечественият фронт в случая) и следва ремата (останалото изречение). Обаче богатият и прекрасен български език разполага и с инвертиран словоред, тоест, когато трябва да се постави акцент върху определена дума или словосъчетание - в случая не кой да е, а именно Отечественият фронт. А що се отнася до пълния член, все още упорито я държат тая измишльотина, и то само в писмения език (произнасянето на "т"-то е груба правоговорна грешка), за да не вземе някой льольо в "Тихия пролетен дъжд слуша земята и тръпне" да не разбере кой кого слуша. Макар че от нормалната логика и контекста е ясно.  Въпреки  че, ако съществителното е в женски и среден род или в множествено число, и без пълни членове всички льольовци - от контекста и логиката - разбират кое подлог, кое допълнение.
То добре, че Лилиев не е имал льольовци за  редактори, щото щеше да отиде на кино цялата прелест на тихия пролетен дъжд и на едно от най-прекрасните български стихотворения.
« Последна редакция: Септември 09, 2023, 01:42:05 от Zeitgeist »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
темата и ремата са едни хубави неща, които аз уважавам. да, при мерената реч има по-голяма свобода на изразяване, и при лилиев се получава страхотно. обаче е хубаво да обърнем внимание и на жанра. иде реч за дописка и по-точно за заглавие на дописка, което би трябвало да отразява съдържанието по възможно най-кратък, информативен, точен и следователно недвусмислен начин, така че всеки льольо с един поглед да разбере за какво иде реч и има ли смисъл да чете цялата дописка.

и ако заглавието не е недвусмислено, на мен ми идат едни мисли за разни комплексари, които от превзетост вършат глупости. като естествено е напълно възможно заглавието да е такова и от бизнес съображения, тук пък влиза в употреба древнобългарската дума кликбейт.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
и честит празник!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Честит празник!
Да му се насладим че както вървят нещата по света ще добавяме и друга светла дата.
След 03.03, 09.09 каква ли ще е следващата?
Зима, есен, следвайки простата тенденция да вървим назад ще да е някое лято. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Честит да е!
И най хубавите неща се завтаряли, казват.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Честит празник!
Да му се насладим че както вървят нещата по света ще добавяме и друга светла дата.
След 03.03, 09.09 каква ли ще е следващата?
Зима, есен, следвайки простата тенденция да вървим назад ще да е някое лято. :)))

Много просто - въпрос на аритметика:
03.03
+
09.09
-------
12.12   или: 12.12.202Х г. ... Ще видим.
 :t0328:

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Септември ще бъде май! (Защо не май 2024  :0005:)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Септември ще бъде май! (Защо не май 2024  :0005:)
Дали пък Денков не е пророк че от сега натиска 24.05 да ни е Национален празник?
Тържествено обещавам ако "се случи немислимото" да се извиня за всичките скверни думи които съм произнесъл по адрес на тоя плъх. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Септември ще бъде май! (Защо не май 2024  :0005:)
Дали пък Денков не е пророк че от сега натиска 24.05 да ни е Национален празник?
Тържествено обещавам ако "се случи немислимото" да се извиня за всичките скверни думи които съм произнесъл по адрес на тоя плъх. :t0328:
От нас зависи, не от Денков!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Честит Ден на Свободата, другари-съфорумци! Дано и ние доживеем нов такъв!
В тази връзка не мога да се въздържа да цитирам това изказване на К. Тодоров:
Quote (selected)
Вчера Сорос Денков, назначен от американския посланик, Алексей Петров, Делян Пеевски и кой ли още не за мин.-председател, в отговор на мой въпрос от парламентарната трибуна отговори, че не ми бил подчинен. Не, Соросе, ти не си подчинен на мен, а на българския народ, чийто представител, наред с останалите 239 човека в Народното събрание, съм аз.

И ако ти, Соросе, си мислиш, че си нещо повече от нас, българите, само заради своите чуждестранни господари, ще ти припомня, че рано или късно ние българите наказваме националните предатели, обявили война на собствения си народ.

Ден като днешния, 9 септември, е прекрасен повод да ти напомня какво очаква теб и цялата ти дружинка от съвременни еничари и българомразци.

И преди да си се забързал пак да насъскаш ДАНС и ГДБОП срещу нас за „радикализъм“ да ти уточня, Соросе, че ти ще бъдеш справедливо съден за своите престъпления. Същото важи и за цялата ти предателска пасмина. Възраждане не е Доносническа България, нито пък Продължаваме Предателството, за да поставя каквото и да е над закона.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Нощта ражда из мъртва утроба
вековната злоба на роба:
своя пурпурен гняв -
величав.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Този коментар тук много ми хареса:
Quote (selected)
СВОБОДАТА ПАК ЩЕ ДОЙДЕ ЗА НАРОДА!

Честит Ден на свободата – светъл Девети сепетеври на всички честно трудещи се българки и българи! Народен съд за джендърофашизма и неговите копои, думбази и изедници!

Слугувала дори и в свойта къща,
гладувала на своята софра,
България се вдигна силна и могъща
и до Великата Русия отведнъж изгря

със своите балкани и пътеки,
с червените си думи на кръвта,
и ти, Родино на тринайсет века,
порасна четиридесет и пет лета.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
5-минутен зрително-звуков поздрав по случай Девети септември от БКП:

https://www.youtube.com/embed/ARA3V5jfagM

На едната снимка, показана там, за кратко се вижда следният плакат:



Изключително актуален е и днес!

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
“естит празник и от мен!
https://www.youtube.com/watch?v=gzLpb3oAzWE