Преглед на печата … > Култура …

Изкуството във всичките му форми

<< < (2/13) > >>

Maximus II:

--- Цитат на: dabedabe в Май 11, 2023, 21:37:05 ---Една глинена делва дет' се вика, е произведение на изкуството в известен смисъл.
--- Край на цитат ---

В буквалния, ако я анализираш математически, ще откриеш в пропорциите ѝ златното сечение.

фелдкурат Ото Катц:

--- Цитат на: Maximus II в Май 11, 2023, 20:12:43 --- :thup: за  темата.
Изкуството трябва да е красиво, жизнеутвърждаващо и вдъхновяващо. Грозното "изкуство" е плод на болни мозъци.

--- Край на цитат ---

https://old.segabg.com/replies.php?id=297022
~~~~~~~
...някога имаше специална тема, от 2017, автор - уважавания Миндербиндер, интересна беше.....

Още нещо по въпроса 'що е изкуство'

Minderbinder
12 Юли 2017 17:56
Мнения: 5,159
От: Bulgaria
   Тези дни за пореден път срещам изказвания, че паметникът '1300 години България' не бил изкуство. Далеч съм от претенцията за някаква експертност по темата, но случайно попаднах на творбите на британската скулпторка Phyllida Barlow, която е определена тази година да представлява Обединеното Кралство на Венецианското биенале.

Ще приложа само 2 -3 снимки на нейните произведения, не точно от биеналето, пък вие си решавайте.

Nor1:
"Шестокрилен петохуйник" е най-ласкавото описание за тая грамадна грозотия.

dabedabe:
Мисля, че става дума за Шуменския бетон. Той е впечатляващ, по мое мнение. А как нещата вървят едно по едно. Ще стигнем и до Бузлуджа. Гъбата беше показана в "Грандиозни провали в строителството", но мисля че има и заслужава бъдеще.

Bacho Кольо:
Като стана въпрос за класицизъм. Кое е класицизъм - четиримата царе в Търново или априлци в Панагюрище?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия