Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 20, 2024, 07:04:14

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1039021 пъти)

0 Потребители и 33 Гости преглежда(т) тази тема.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2280 -: Май 22, 2020, 22:08:08 »
Ъхъ
Безкритичната вяра е верен път към геената огнена.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2281 -: Май 22, 2020, 23:41:30 »
Безкритичната вяра е верен път към геената огнена.

A критичната вяра ?
И нерелигиозно-вярващите (както попитах по-горе) ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3571
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2282 -: Май 23, 2020, 10:55:38 »
A критичната вяра ?
И нерелигиозно-вярващите (както попитах по-горе) ?
Нерелигиозната вяра е твърде разнообразна – може например да вярваш на конкретен човек, може да имаш определено мнение за група хора (смяташ, т.е. вярваш, че са такива или онакива), може да вярваш разни неща и за хората изобщо. Това просто са представите ни.

Представите ни за света като цяло могат да се основават, да речем, на вярата в обективността на света и разума, което значи да вярваме, че можем да опознаваме света чрез сетивата и разума си – чрез постоянното взаимодействие на осъзнаване, научаване и мислене. Това включва и научното познание.

И въпреки, че тук също става дума за вяра в определени основни принципи, тази вяра не е основана на безпрекословно приемане на написани от някого постулати. Напротив, обогатявайки знанията си за света, на практика редовно стигаме до оборване на неща, които сме смятали преди. За разумния човек няма веднъж завинаги дадени, задължителни представи, формули и решения. Той е готов да променя всичко това, даже знае, че промяната е неизбежна именно по логиката на вярата в обективността и рационалното.

Религиозната вяра по определение не е критична. Трябва да си подчинен не само на представата за върховенството над теб и света на едно или повече божества, а да приемаш без потвърждение за верни и разкази за свръхестествени случки, да спазваш ритуали и т.н. Както вече казах по-горе, няма религиозна вяра без тези неща. Например не може да си християнин без вярата, че Христос е спасител (каквото и да значи това), че зачеването на майка му е чудодейно, че е господ и син на господ наведнъж, че е умрял именно за да те спасява, че се е и върнал от смъртта, че може да прави такива неща и с други и т.н. И така е с всяка религия. Ако си религиозен, трябва да вярваш в тези неща, а не постоянно да обмисляш кое от тях и в каква степен може да е вярно, как да намериш потвърждение в практиката и пр.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2283 -: Май 23, 2020, 11:01:45 »
От дългия ти и пълен с погрешни разбирания пост ясно се разбира,
че въобще не схващаш разликата между представа, вяра и религия  :smokin:
« Последна редакция: Май 23, 2020, 11:04:03 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3571
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2284 -: Май 23, 2020, 11:13:06 »
От дългия ти и пълен с погрешни разбирания пост ясно се разбира,
че въобще не схващаш разликата между представа, вяра и религия  :smokin:
Къде ще се меря аз с безспорен и непоклатим авторитет като теб! На теб уповавам, Велики, като единствено безгрешен, всезнаещ и всеможещ.

П.П. За да минаваш и занапред без подробности за това, какво точно оспорваш и какви са доводите ти против написаното от мен (единствено от любезност да отговоря на твой въпрос), може просто да казваш „Ни мъ кефиш“. Точно толкова информативно е, а понеже е въпрос на чувства – и няма нужда от аргументи.
« Последна редакция: Май 23, 2020, 13:35:35 от аменеменема »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2285 -: Май 23, 2020, 14:56:27 »
Безкритичната вяра е верен път към геената огнена.

A критичната вяра ?
И нерелигиозно-вярващите (както попитах по-горе) ?

Не ме въвличай във философски диспути.
Накратко.
Аз съм си атеист, но не войнстващ.
Ходя на църква да запаля свещ за близките ми които са починали.
Зная че за тях това няма значение, но мен по-някакъв начин ме успокоява.
Религията според мен е нещо като система от морални ценности.
Като всяка система тя също се променя под влияние на външни фактори..
Но тя е много консервативна и и трябва доста време за това.
Което според мен е правилно.
Иначе би заприличала на някаква бизнес структура, която постоянно е в крак с времето, но и постоянно сменя собствениците.
Социализмът показа, че някаква религия винаги е нужна.
Не беше ли някаква ерзац религия всичката тази агитация и пропаганда от онова време?

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3571
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2286 -: Май 23, 2020, 15:18:21 »
Quote (selected)
Не беше ли някаква ерзац религия всичката тази агитация и пропаганда от онова време?
Очевидно не. Агитпроп води всяка власт, но това не прави агитпропа религия.
Една от много, ама много дебелите тънкости, която ти убягва е, че за да овладее душите, религията си служи с постановката за вечност и че в тази вечност ще търпиш вечно наказание или награда. Друга мощна постановка е, че всичките ти грехове се виждат и помнят от когото трябва, така че мърдане няма. Религията е чудовищно мощен инструмент за подчиняване, с който да се сравнява някакъв жалък агитпроп е нелепо.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2287 -: Май 23, 2020, 17:30:39 »
Цитат на: аменеменема
П.П. За да минаваш и занапред без подробности за това, какво точно оспорваш и какви са доводите ти против написаното от мен (единствено от любезност да отговоря на твой въпрос), може просто да казваш „Ни мъ кефиш“. Точно толкова информативно е, а понеже е въпрос на чувства – и няма нужда от аргументи.

Не видях някъде да представяш аргументи срещу съществуването на Бог или богове. Като представиш такива, тогава питай за контрааргументи  :smokin:

А като чиста фактология също пишеш неверни неща /например, че който отрича, че Христос е Господ, не е християнин/. Предполагам, от незнание, некомпетентност и нехайство, а не от лъжливост  :smokin:
/И щот ни тъ кефи да има  :nuts: /

П.П. /Много готини скоби/  :smokin:
« Последна редакция: Май 23, 2020, 17:34:31 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2288 -: Май 23, 2020, 17:32:00 »
Цитат на: AnonimusBG
Аз съм си атеист, но не войнстващ.

Социализмът показа, че някаква религия винаги е нужна.
Не беше ли някаква ерзац религия всичката тази агитация и пропаганда от онова време?
:way_to_go-1308:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2289 -: Май 23, 2020, 17:47:51 »
Quote (selected)
Не беше ли някаква ерзац религия всичката тази агитация и пропаганда от онова време?
Очевидно не. Агитпроп води всяка власт, но това не прави агитпропа религия.
Една от много, ама много дебелите тънкости, която ти убягва е, че за да овладее душите, религията си служи с постановката за вечност и че в тази вечност ще търпиш вечно наказание или награда. Друга мощна постановка е, че всичките ти грехове се виждат и помнят от когото трябва, така че мърдане няма. Религията е чудовищно мощен инструмент за подчиняване, с който да се сравнява някакъв жалък агитпроп е нелепо.

https://www.youtube.com/watch?v=CClCV80mxUk

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3571
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2290 -: Май 24, 2020, 09:55:11 »
Не видях някъде да представяш аргументи срещу съществуването на Бог или богове. Като представиш такива, тогава питай за контрааргументи
В поста си от 23 Май, 10:55:38 (както и другаде) изобщо не говоря за или против „съществуването на Бог или богове“, да не говорим пък в доказателствен план, а просто посочих разликата между религиозната и нерелигиозната вяра – и това направих в отговор на твой въпрос.

Ти очевидно не си схванал това, за да твърдиш, че трябвало „да представям аргументи срещу съществуването на Бог или богове“. Такова искане никак не следва от думите ми, а аз не съм тук, за да изпълнявам прищевките ти.

Още по-жалко е това, че поставяш въпросното нелепо искане само като зле прикрит опит да се измъкнеш от необходимостта да аргументираш защо според теб същият мой пост бил „пълен с погрешни разбирания“ и т.н. Да кажеш, че нещо било сбъркано, без да посочваш кое именно и, още по-важно – защо е сбъркано, е твърде евтино и очевидно тролене.

https://www.youtube.com/watch?v=CClCV80mxUk
Анонимус, филмчето към което даваш препратка, има за тема отношението към определен човешки труп. То не може да служи за аргумент на твърдението ти, че „агитацията и пропагандата от онова време“ били „някаква ерзац религия“. Религиозните учения и отношението към тяло на мъртвец са съвсем различни теми. Филмчето не може и магически да отстрани фундаменталните разлики между религия и агитпроп, някои от които вече посочих.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2291 -: Май 24, 2020, 10:00:38 »
https://www.youtube.com/watch?v=CClCV80mxUk
Анонимус, филмчето към което даваш препратка, има за тема отношението към определен човешки труп. То не може да служи за аргумент на твърдението ти, че „агитацията и пропагандата от онова време“ били „някаква ерзац религия“. Религиозните учения и отношението към тяло на мъртвец са съвсем различни теми. Филмчето не може и магически да отстрани фундаменталните разлики между религия и агитпроп, някои от които вече посочих.

Факт е че бутаха едни идоли и на тяхно място ни налагаха други идоли.
Не напомня ли за нещо познато от по-далечната история?
« Последна редакция: Май 24, 2020, 10:03:10 от AnonimusBG »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3571
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2292 -: Май 24, 2020, 10:14:03 »
Quote (selected)
Факт е че бутаха едни идоли и на тяхно място ни налагаха други идоли
Идоли – да, но тя и рекламата прави идоли, и телевизията. Баце е идол на много хора, генерал-професор Годжи също. Но пробутването на идоли, от една страна, и от друга, религията като обществен феномен – учения, философия, цели, практика, постигането на целите и пр. – тези двете са несравними.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2293 -: Май 24, 2020, 10:31:19 »
Quote (selected)
учения, философия, цели, практика, постигането на целите и пр.

Мисля че в нашият случай всичко това е налично.
Философия - Вие сте прости и аз съм прост
Цели - да оцелеем още малко на копанята
Практика - слушаме и подкрепяме началниците
Постигане на цели - на крачка сме да изкара цял мандат.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2294 -: Май 24, 2020, 16:31:58 »
Quote (selected)
учения, философия, цели, практика, постигането на целите и пр.

Мисля че в нашият случай всичко това е налично.
:D

А аз мисля, че във ВАШИЯ случай – на тримата философствУващи по-горе – яко сте сбъркали темата!!!  :nuts:

Защото темата е "Коронавирус в България" и няма нищо общо нито с религията, нито с политическата пропаганда ...
Ай стЕгнете се малце!!!  :scream-3313:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2295 -: Май 24, 2020, 16:32:24 »
Quote (selected)
Този страх на Борисов да поеме персонална отговорност в критична ситуация обаче бие на очи. Поведението му е, меко казано, нетипично за един генерал и пожарникар. Ако някъде Борисов демонстрира силните си страни, то това бе в запазената му зона на обществените манипулации. Сформирайки еднолично щаб начело с Мутафчийски и хора, нямащи нищо общо с епидемиологията, той убеди българите, че страната ни разполага с ефективен орган за борба с невидимата опасност. За целта бяхме залети с огромни дози страх и пропаганда, колкото за да спазваме ограниченията, толкова и за да не задаваме неудобни въпроси. И докато схемата работеше, от НОЩ провеждаха по две прескоференции на ден. Но достатъчно бе един „тулуп“ да отправи два неудобни въпроса и новоизгрелите медийни звезди се разбягаха. Пръв подви опашката човекът с генералските звезди. А едно интервю с Бенатова прекърши окончателно героичния му образ.
https://glasove.com/categories/komentari/news/kysmetyt-i-upravlenieto-na-borisov
 :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2296 -: Май 24, 2020, 16:49:35 »
Не видях някъде да представяш аргументи срещу съществуването на Бог или богове. Като представиш такива, тогава питай за контрааргументи
Ти очевидно не си схванал това, за да твърдиш, че трябвало „да представям аргументи срещу съществуването на Бог или богове“. Такова искане никак не следва от думите ми, а аз не съм тук, за да изпълнявам прищевките ти.
Още по-жалко е това, че поставяш въпросното нелепо искане само като зле прикрит опит да се измъкнеш от необходимостта да аргументираш защо според теб същият мой пост бил „пълен с погрешни разбирания“ и т.н. Да кажеш, че нещо било сбъркано, без да посочваш кое именно и, още по-важно – защо е сбъркано, е твърде евтино и очевидно тролене.

Като не искаш да предоставиш аргументи за глупостите, които дрънкаш, можеш поне да спреш да дрънкаш.
Елементарни неща не знаеш, не схващаш, не си признаваш. И изписваш фермани с безсмислици и дървено философстване. Както в споровете ти с Дантгуин.

Както вече казах, не правиш разлика между представа, вяра и религия. И пак както вече казах, твърдиш неверни неща за това кой не може да е християнин.
Искането ми да се аргументираш не е прищявка, а отговор на твоите прищевки.
А защо си тук, това въобще не ме интересува.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2297 -: Май 24, 2020, 21:19:45 »
 :t1255: :t1207: :t1233: :t3726:
the lamers club honourable member …

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2298 -: Май 24, 2020, 21:25:30 »
:t1255: :t1207: :t1233: :t3726:
Не сколасвам толкоз бързо да санитаризирам!  :i_sheepish:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3571
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2299 -: Май 24, 2020, 22:08:37 »
Quote (selected)
Не сколасвам толкоз бързо да санитаризирам!
От 17:30 е минало доста време и продължава да тече неизползвано.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2300 -: Май 24, 2020, 22:18:06 »
Цитат на: Ной
Не сколасвам толкоз бързо да санитаризирам!  :i_sheepish:

Извинявай, Ноя. Спирам.
Само последно - който иска да провери има ли християни, които не поставят знак за равенство между Бог и Исус от Назарет. Аз твърдя, че има.

П.П. Аменеменема, и ти извинявай за тона ми. Но по предмета на спора ни съм прав.
« Последна редакция: Май 24, 2020, 22:25:38 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3571
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2301 -: Май 25, 2020, 00:04:34 »
П.П. Аменеменема, и ти извинявай за тона ми. Но по предмета на спора ни съм прав.
Щом ти е важно да си прав – бъди. Нe знам в какво, защото собствена теза не си формулирал, а сега вече и не ме интересува.
« Последна редакция: Май 25, 2020, 12:32:18 от аменеменема »

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2302 -: Май 25, 2020, 12:46:39 »
Хубаво е да не се дърлите, един файтон хора сме тук, за да се уригваме и пр. действия в него...

Извън всичко други неща, вярата е персонален, личен избор. За да се даде отговор дали го има (истински) Бог, човек сам трябва да е БОГ. Всичко останало по тази тема показва единствено собствената примитивност (не визирам никого конкретно). Отделно пък, изглежда, че разни псевдо богове и богчета са шетали из земният вилает и даже са си направили домашни любимци на два крака - да са "богоподобни". Но!!!

- Не са им дали достатъчно пипе в кратуните, та да смислюват поне най-елементарните си действия, опити за мислене и дали въобще за Сапиенси...

Според моят, личен афоризъм: - "Ако сме много свестни, няма да има нужда да се раждаме!"
« Последна редакция: Май 25, 2020, 13:11:57 от Eisblock »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2303 -: Май 25, 2020, 22:04:11 »
Хубаво е да не се дърлите, един файтон хора сме тук, за да се уригваме и пр. действия в него...

Извън всичко други неща, вярата е персонален, личен избор. За да се даде отговор дали го има (истински) Бог, човек сам трябва да е БОГ. Всичко останало по тази тема показва единствено собствената примитивност (не визирам никого конкретно). Отделно пък, изглежда, че разни псевдо богове и богчета са шетали из земният вилает и даже са си направили домашни любимци на два крака - да са "богоподобни". Но!!!

- Не са им дали достатъчно пипе в кратуните, та да смислюват поне най-елементарните си действия, опити за мислене и дали въобще за Сапиенси...

Според моят, личен афоризъм: - "Ако сме много свестни, няма да има нужда да се раждаме!"
Не знам какво продължаваш да се чудиш.
Това ти си го пуснал -
Quote (selected)
Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.
**********************
От темата за разтухата.
https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=69.420
« Последна редакция: Май 25, 2020, 22:08:36 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4339
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2304 -: Май 26, 2020, 00:55:13 »
Като стане въпрос за  Бог и отношението на човека към него,  се сещам за двама мъдреци (ще ги цитирам по памет)

Първия  - Амос Оз в "История за любов и мрак": "Ако има Бог, той едва ли е религиозен"

Втория - Радичков в "Неосветените дворове":  "Или има Бог, или няма. Ама ти живей така, сякаш го има"

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2305 -: Май 27, 2020, 22:30:24 »
Като стане въпрос за  Бог и отношението на човека към него,  се сещам за двама мъдреци (ще ги цитирам по памет)

Първия  - Амос Оз в "История за любов и мрак": "Ако има Бог, той едва ли е религиозен"

Втория - Радичков в "Неосветените дворове":  "Или има Бог, или няма. Ама ти живей така, сякаш го има"
Чета оттатък за Цветанов - чист, като момина сълзица според гешефтурата.
И той вероятно е живял с тази мисъл за Бог. Според Радичков.
Мамицата им нагла!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4339
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2306 -: Май 28, 2020, 08:14:53 »
Много трябва да се напиняш, за да измислиш по-парадоксала връзка от Цветанов - Радичков - Бог !

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2307 -: Май 29, 2020, 06:44:36 »
Не е грипче, не е пневмонийка, лечението е с антибиотици, кръвна плазма, не се създава стабилен, траен имунитет засега. Останалото са мангърщини на ганьовска почвица, в конфликт на интересчета при това. Последното си пролича в самото начало на мангъренето.
https://www.flagman.bg/article/215517

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2308 -: Май 29, 2020, 07:33:04 »
Типично нашенски мурафети, шплебса да се самоизолира да могат богоизбраните да си джиткат на спокойствие.
Призиви да не пътуваме, да ползваме видео връзка, а за "богоизбраните" това не важи.
Прияла им се моцарела и бегом в командировка.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3571
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2309 -: Май 29, 2020, 08:44:17 »
Паникьорите и паникьорките пищяха за вирусен апокалипсис у нас още от февруари – записано е във форума неведнъж. За тяхно огромно неудоволствие това не се случи – в страната няма дори повишена смъртност в сравнение с предни години. Затова паникьорите и паникьорките временно се изпокриха, нахалното им пищене позаглъхна. Не е от срам обаче, не е!

А тепърва ще изпъкват и ще бъдат осъзнавани злините и щетите, които ГЕРБ, НОЩ и прочие продажници, с поддръжката на паникьорското войнство, причиниха и причиняват на страната и хората в нея. Осъзнавани ли казах? Съвсем не от всички. На тези, дето имат за икони Мутрата и ген-проф Годжи, способността за осъзнаване им е изрязана.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2310 -: Май 29, 2020, 12:02:44 »
Quote (selected)
...не се създава стабилен, траен имунитет засега
- Може ли да се вярва безпрекословно на това изявление? Ако е единственото което предизвиква съмнения (липса на фунгирани подробности, защо именно и какво точно са открили) - с мед да го мажем. Но до момента заговорниците и причинителите в едно на "пандемията" (поне така е замислена) се отличиха с толкоз много лъжи и дезинформации, че каквото и да разправят - не може да им се вярва! Освен с този казус, стоящите отзад зад заверата са се отличили в десетилетията и столетията с така много гадости, афери, лъжи, войни и пр. - че човек трябва да не е на себе си, за да им вярва и ги гледа с зяпнала уста в лъжливите зурли!!!
 :bluegrab:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2311 -: Май 29, 2020, 14:52:07 »
Тоя вирус за едни народи беше сериозно нещо, а за други (вкл. нашия) се оказа нищо.
Но това нека не ни успокоява, че и със следващата гадост, която ще пуснат Дегенератите, гарантирано ще е така.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2312 -: Май 29, 2020, 19:49:57 »
Имаме сериозен проблем който се замита удобно.
Спряхме икономиката за кеф на няколко кифли.
Не че това което имахме като икономика ( световната не нашата) беше нещо жизнеспособно, но ни хранеше.
Голямо колело, голяма инерция.
Първите няколко месеца ( те вече изтичат ) няма да има фрапиращи проблеми.
Има някакви резерви, те се изчерпват за да кажем половин година.
Фирмите малко кеш или кредит, населението вади бурканите, на запад източват кредитните карти.
Нещо като зимнина, изкарваме една зима, но не успяхме да засадим нищо.
Бурканите ги изядахме, нова реколта няма.
Тук таме саморасляк.
Есента ще има късане на рубашки, тия милиарди кредити ще ги увели1ат на трилионЕ, ама папо няма.
Кифлите тип крави, може да се опитат да преживят целулозата в банкнотите, останалите няма да ги ползваме и за тоалетна хартия, шото като няма на входа, няма и на изхода.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2313 -: Май 29, 2020, 20:33:52 »
Quote (selected)
Депздрав представил детальные данные по смертности от COVID-19 за апрель
Quote (selected)
В целом в медицине не принято сравнивать помесячную динамику смертности. Потому что колебания показателя в разные годы могут доходить до тысячи случаев смерти. (Например, по данным Росстата в 2018 году этот показатель был равен 10825, то есть на 925 больше чем в 2019).
Тем не менее, в условиях пандемии мы провели такой анализ.
Правильнее в этом случае брать для сравнения среднее значение этого показателя на протяжении последних лет. Среднегодовая смертность за последние три года составила 10081 (9517 в 2017, 10825 в 2018, 9900 в 2019).
Таким образом, истинное превышение смертности в апреле 2020 года составляет 1753 случая.
Quote (selected)
Таким образом, летальность от коронавируса в Москве за апрель составляет от 1,4% (если учитывать только случаи, где он явился основной причиной, как с подтвержденным так и с отрицательным лабораторным тестом) до 2,8% (если учесть всех, у кого коронавирус был лабораторно подтвержден, и всех умерших от других причин с подтвержденным ковидом, даже при полном отсутствии пневмонии).
Это бесспорно ниже, чем даже по данным официальных сайтов городов Нью-Йорк (10%) и Лондон (23%).
https://mosgorzdrav.ru/ru-RU/news/default/card/4048.html
Чакам, кога ще излязат уточненията и от Виетнам и от Беларус.  :smokin:
 В Москва тихичко удвоиха бройката на жертвите.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2314 -: Май 29, 2020, 20:59:44 »
Всъщност в Москава промениха методиката за отчитане жертвите на ковид.

Quote (selected)
Как ще брои Москва жертвите на COVID-19 и кой забогатява от вирусната криза

https://www.manager.bg/svyat/kak-shche-broi-moskva-zhertvite-na-covid-19-i-koy-zabogatyava-ot-virusnata-kriza

Междувременно:
Quote (selected)
Спряха делото срещу Ветко Арабаджиев, пуснаха съпругата му под домашен арест

https://www.manager.bg/obshchestvo/spryaha-deloto-sreshchu-vetko-arabadzhiev-pusnaha-pod-domashen-arest-sprugata-mu

Да чакаме ли след няколко месеца арест на Мангъров или на Мутафчийски- зависи от дережето ни.

И най после нещо нормално:
Quote (selected)
Българите са сред най-засегнатите финансово в ЕС от пандемията
https://www.manager.bg/es/blgarite-sa-sred-nay-postradalite-finansovo-drzhavi-v-es-ot-pandemiyata

Върнахме се в "нормалността" и "стабилността" белязали последното българско десетилетие.
От възкачването на ББ и кохортата гробаджии сЛабилно копаем дъното.
Най-малко физически жертви, МАХ поражения над електората.
« Последна редакция: Май 29, 2020, 21:05:00 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2315 -: Май 29, 2020, 21:17:27 »
Quote (selected)
Депздрав представил детальные данные по смертности от COVID-19 за апрель
Quote (selected)
В целом в медицине не принято сравнивать помесячную динамику смертности. Потому что колебания показателя в разные годы могут доходить до тысячи случаев смерти. (Например, по данным Росстата в 2018 году этот показатель был равен 10825, то есть на 925 больше чем в 2019).
Тем не менее, в условиях пандемии мы провели такой анализ.
Правильнее в этом случае брать для сравнения среднее значение этого показателя на протяжении последних лет. Среднегодовая смертность за последние три года составила 10081 (9517 в 2017, 10825 в 2018, 9900 в 2019).
Таким образом, истинное превышение смертности в апреле 2020 года составляет 1753 случая.
Quote (selected)
Таким образом, летальность от коронавируса в Москве за апрель составляет от 1,4% (если учитывать только случаи, где он явился основной причиной, как с подтвержденным так и с отрицательным лабораторным тестом) до 2,8% (если учесть всех, у кого коронавирус был лабораторно подтвержден, и всех умерших от других причин с подтвержденным ковидом, даже при полном отсутствии пневмонии).
Это бесспорно ниже, чем даже по данным официальных сайтов городов Нью-Йорк (10%) и Лондон (23%).
https://mosgorzdrav.ru/ru-RU/news/default/card/4048.html
Чакам, кога ще излязат уточненията и от Виетнам и от Беларус.  :smokin:
 В Москва тихичко удвоиха бройката на жертвите.
Тва защо си го сложил. Демонстрираш че влиянието на ковида върху смъртността е в рамките на статистическата грешка?
/Айде като за хуманитари.
Не знам кой и защо си е играл с матрялчето, но това са простотии. Дори ученик би се справил по-добре.
Или се сравнява с миналата година при всички условности и неточности или на база на някакъв период 10+ години се прави апроксимация на наличните данни. По месец, по година ...
След това можеш да сравняваш действителната с очакваната смъртност и да правиш изводи.
Впрочем две трети от текста е предупреждения, че метода е некоректен, че ....../
Така че подготвилите го са си вързали гащите, а ти кълвеш на гола кука.
 
А интересните резултати ще са от гърция. Щото очевидно гърците лъготят.
И в България. На годишна база.
« Последна редакция: Май 29, 2020, 21:34:27 от 66 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2316 -: Май 29, 2020, 21:45:30 »
При нас нещата са сложни.
Баце иска ниска смъртност шото спасител нали.
Баце иска "яко умрели" щото Ес ще дава на ковчег.
Бе не им е лесно на гербавите.
На държава не случиха, на мАтриал не случиха, сега и на ЕС удариха греда.
Едно време какъв ЕС имаше!
Това дето го изградиха предишните, сегашните сегашният не могат го боядиса. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2317 -: Май 29, 2020, 21:55:30 »
Хи, хи, Буратино, ти успя да компилираш от три епохи един конструкт!
Без ирония - поздравления!
Хареса ми истински.
 :yes-1289:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2318 -: Май 29, 2020, 22:58:18 »
Quote (selected)
Или се сравнява с миналата година при всички условности и неточности или на база на някакъв период 10+ години се прави апроксимация на наличните данни. По месец, по година ...
След това можеш да сравняваш действителната с очакваната смъртност и да правиш изводи.
Преди да се коментира, може и да се прочете коментираното. Хората са си направили сравнение и с миналата година и със средното за последните 5 години (с данни дадени за всяка от тях). Едно близо 20% повишение на смъртността не е съвсем в границите на статистическата грешка.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2319 -: Май 29, 2020, 23:02:10 »
Едно време какъв ЕС имаше!
Това дето го изградиха предишните, сегашните сегашният не могат го боядиса. :t0328:

Не им напомняй на сегашните европейски джендъри за отците основатели на Европата.
Ще дадат накъсо.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2320 -: Май 29, 2020, 23:35:41 »
Quote (selected)
Или се сравнява с миналата година при всички условности и неточности или на база на някакъв период 10+ години се прави апроксимация на наличните данни. По месец, по година ...
След това можеш да сравняваш действителната с очакваната смъртност и да правиш изводи.
Преди да се коментира, може и да се прочете коментираното. Хората са си направили сравнение и с миналата година и със средното за последните 5 години (с данни дадени за всяка от тях). Едно близо 20% повишение на смъртността не е съвсем в границите на статистическата грешка.
Само дето са три, а не пет. Годините.
И разликите между тях са от същия порядък 1000+
 
/Аде пак като за уманитари.
Последователността от крайно недостатъчните данни е ниска-висока- ниска.
Би трябвало да се очаква отново висока. Като при това имаме общо завишение с времето. т.е. над 10825 (2018г.)
Примерно с 400-500. с колкото 2019 е по-висока от 2017./
Разбира се това е спекулация, но не по лоша от тази в статията. Просто от тези данни не може да се правят изводи.
За което се застваховат и авторите.
« Последна редакция: Май 30, 2020, 00:14:20 от 66 »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2321 -: Май 29, 2020, 23:40:33 »
Първите "бащи" на Обединена Европа (след Древния Рим) са следващите "римляни" - папите с кръстоносните си походи. Нашият Калоян (див балканец) им е объркал сметките. Не е вдявал от фландърски ценности. После с помощта на подкрепяните пак от папите Венеция и Генуа аха-аха Европа да се обедини (и очалми). Тогава пък един маджарин им е объркал сметките. (Не е Орбан, Хунияди е). Оттогава общоевропците си мразят и България, и Маджария.
Оттам щафетата против ОЕ я поемат руснаците. И те не разбират от папски и пр. ценности, та дет' набарат Обединител с оръжие - немец, поляк, швед или корсиканец - го спукват от бой.

Калпава работа си е да се опитваш да смесваш желязо с кал  :icon_idea:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2322 -: Май 29, 2020, 23:45:08 »
Като стане въпрос за  Бог и отношението на човека към него,  се сещам за двама мъдреци (ще ги цитирам по памет)

Първия  - Амос Оз в "История за любов и мрак": "Ако има Бог, той едва ли е религиозен"

Втория - Радичков в "Неосветените дворове":  "Или има Бог, или няма. Ама ти живей така, сякаш го има"
Чета оттатък за Цветанов - чист, като момина сълзица според гешефтурата.
И той вероятно е живял с тази мисъл за Бог. Според Радичков.
Мамицата им нагла!

Ъхъ.
Всички го оневиниха.
Даже и Николай по прякор бивш конституционен съдия Георги Марков.
http://epicenter.bg/article/Georgi-Markov--Radvam-se--che-g-n-Tsvetanov-izleze-chist/218301/2/0
Да му е яко дупето на Бойко.
Козяк май му готвят изненада.
Но те сигурно са заложили и на двата коня.
С една дума чакаме.

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2323 -: Май 30, 2020, 04:04:21 »
Quote (selected)
Може ли да се вярва безпрекословно на това изявление?
Тцъ, вярата е нещо парадоксално - или вярваш, или не. И сугубо лично.

Виж, доверието е нещо съвсем различно, макар и пак лично. За него са необходими факти, доказателства, анализ, мислене, съпоставка, а не лангаж безотговорен.

Аз лично се доверявам на италианските лекари, оставени от ЕК, ЕС и останалата ойроатлантическа паплач сами в полето войници на първата фронтова линия.

Пък всички останали могат да си се доверяват на когото си щат, вкл. и на напоителни тукашни развихрили се спецове, по каквито си искат субективни критерии и лични съображения.

Както се и вижда, от предоверяване на въпросните спецове сте останали да си гугукате една шепица - я има, я не - да си се самоубеждавате взаимно. И почти религизнофанатично по нерелигиозна темичка.

Поне в тази темица, де, толкова сте остали.
В останалите нямам време и желание да проверявам. Но и там едва ли е много по-различно. Вече. Уви.
« Последна редакция: Май 30, 2020, 04:08:57 от SvSophia »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2324 -: Май 30, 2020, 04:32:36 »
Цитат на: SvSophia
Както се и вижда, от предоверяване на въпросните спецове сте останали да си гугукате една шепица ...

Мрем яко. Изнасят ни с хиляди чували и стотици камиони  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2325 -: Май 30, 2020, 08:22:12 »
Права е светицата, останахме камерен състав.
Как да не се скрие Фирмин с неговото аристократично партийно положение като не признаваме аристокрацията.
Тройчо и Баншито как да ги убедим, че гей обществото като ялова юница не възпроизвежда а затрива нациите.
За Европа каквато я мислехме, а не каквато стана да си крадем маските и памперсите.
Рекиджа с брекзита се разтвори като самият брекзит.
Забравихме за света, нали е време на изолация.
Чекаме темата как натоварваме здравната система с къде  1000 вирусоносители лекувани предимно в домашен стационар, а освободихме десетки лежащо болни - кофти факти не се вързват мейнстрийма.
По света се водят демократични цветни революции, умират хора и тях наистина ги карат с камиони, а ние си гледаме в пъпа и въздишаме.
« Последна редакция: Май 30, 2020, 08:42:17 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2326 -: Май 30, 2020, 11:43:38 »
Вярно е, даже и един файтон хора не останаха. Но така е, не толкоз намалено - но все пак и на улицата са малко... Целта бе да ни нанижат над зурлите фереджетата. Поне тъдява, откровено поднесена. Пазят, не пазели - ще носите... Е - носим.

А фесовете правят военно ограждение на 5 км. южно от Резово. Тук из територията - ни гък, ни стон. Даже и повей няма на държавен интерест, аджиба, що става там? Таман съм си мислил, че е по-"хитро" да се отиде на селото точно там - плажът им е огромен и жива душа няма. Такива плажове само на обратната страна на уж кълбото съм виждал.

И защо да седят по-будните и малтретирани на вълни форумци в СЕГА-сайвантя? Е, бяха тук, възмутени, уж масово - все пак - О'сана - свобода! И толкоз им бе. Гледам СЕГА, пак са се върнали под нова вълна никове, ръгат ли се ръгат всред гнусните сащисани тролове в Оттатъка. Лична хигиена?

- Забравете!

Ех, Пратер, Пратер!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2327 -: Май 30, 2020, 16:23:53 »
Добре де.
Какво трябваше да направим за да останат споменатите и неспоменатите от буратино?
Да им пеем осанна и да се съгласяваме че са прави, а ние сме криви?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2328 -: Май 30, 2020, 17:17:06 »
Добре де.
Какво трябваше да направим за да останат споменатите и неспоменатите от буратино?
Да им пеем осанна и да се съгласяваме че са прави, а ние сме криви?
Аз не правя нищо.
Някой като реши да се прави на пич да си носи последствията.
Много тънкокожи се оказаха, в нета не оцеляват чудя се как успяват да съществуват в реалния свят.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3571
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2329 -: Май 30, 2020, 18:20:28 »
Quote (selected)
Права е светицата, останахме камерен състав
Тя говори за конкретната тема: че мнозинството са приели и изповядват единствено правата вяра на ГЕРБ и НОЩ, затова не пишат тук, и само малцина неверници са останали.
Аз пък забелязвам, че нейната „аргументация“, а даже и лексика по темата странно съвпада с тази на отявлената герберастия, например на лофкото бахур в другия форум. Така е то, така транзитира глорията на мунди.
Осраха се с апокалиптичните прогнози, вони на лъжа отвсякъде и всичко, но те като бегемотите – до гуша в кал, но със зинала уста. И марионетките в телевизора, и форумните клакьори.
« Последна редакция: Май 30, 2020, 18:45:27 от аменеменема »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2330 -: Май 30, 2020, 23:11:37 »
Така.
Преди два месеца и половина имаше "епидемия". Имаше карантина и всеки ден ни уведомяваха как карантината е като слънцето и въздуха .....
И как без нея идвали хладилните камиони .....
Сега карантината "пада" и вече няма дори разумни мерки. Това забрана за влизане от рискови дестинации ......
Какво се промени. Що тогава имаше много заразени, а сега няма?
Придобит имунитет? Айде бе. Нали НОЩниците ката ден ни уведомяваха че има иляда и нещо заразени, т.е. абсолютно пренебрежим процент от населението.
Тогава?
Абсолютен нонсенс!
 
Излиза че се е лъгало наедро или тогава или сега или и в двата случая.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2331 -: Май 31, 2020, 08:32:51 »
Този вирус се оказа доста странен.
До сега бяхме свикнали да приемаме че всеки заразен е болен.
Сега се оказа че това не е така, старите мерки и теглилки станаха непригодни за употреба.
Не покрихме никакви нормативи нито за заразени, нито за болни обаче чукчето закова пирона.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2332 -: Май 31, 2020, 09:53:04 »
Quote (selected)
Не покрихме никакви нормативи нито за заразени, нито за болни обаче чукчето закова пирона.
И чии смъртен акт ще закачим на него?
На ЕС?. На леберализма? На .....
 
Не наистина е интересно. Как при еднакви обстоятелства се приемат противоположни решения.
Без каквито е да било реални основания. Няма нито един променен фактор! Нито един.
Единствения възможен фактор е т.н. "придобит имунитет" обаче първо ни обясняваха как той не може да работи. А после ни уверяваха, че имаме нищо работа заразени, пренебрежим процент!
 
Ето данните за заразените в света. Последните дни имаме нарастване и се прехвърля границата от 120 хиляди на ден.

« Последна редакция: Май 31, 2020, 09:58:07 от 66 »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2333 -: Май 31, 2020, 10:54:08 »
Този вирус се оказа доста странен.
До сега бяхме свикнали да приемаме че всеки заразен е болен.
Сега се оказа че това не е така, старите мерки и теглилки станаха непригодни за употреба.
Не покрихме никакви нормативи нито за заразени, нито за болни обаче чукчето закова пирона.
....ех, Буратино, Буратино, наистина странен е този вирус - ходи само по мъже и жени, за останалите 70 джендъра нищо не казват, вероятно по тях не ходи, неговата....

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2334 -: Май 31, 2020, 11:27:24 »
Сега се сетих за нещо друго.

Quote (selected)
По официални данни близо 77 хил. българи са болни от хепатит С, като 90% от тях  тях - 69000, не подозират, че носят вируса на болестта, заявиха специалистите от лечебното заведение.

https://dariknews.bg/novini/bylgariia/zapochva-kampaniia-za-bezplatno-izsledvane-za-hepatit-s-2177173

Там не изпаднахме в амок, мина между другото.
Пораженията върху организма са сходни като тежест.
Сега с маските, каските и ръкавиците, миенето на ръцете ( О боже! ) може да сме намалили и хепатита.
ЕС е вреден за вашето здраве!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2335 -: Юни 02, 2020, 08:46:20 »
Някои знае ли къде зачезна генерал Мута?
Изниза се, не се явява всяка сутрин с мундир да информира...
Да не са се изпокарали в НОЩ? Или е изпаднал в немилост?
А?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2336 -: Юни 02, 2020, 09:10:13 »
Някои знае ли къде зачезна генерал Мута?

Знаех си, че ще ви липсва. :)
Вие си ги избрахте!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3571
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2337 -: Юни 02, 2020, 11:07:35 »
Quote (selected)
Някои знае ли къде зачезна генерал Мута?
Аз знам къде е ген. Мутра. На „Дондуков“ 1. А трябва да е на „Г. М. Димитров“ №42, с пранги на крадливите кунки.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2338 -: Юни 02, 2020, 13:23:47 »
Някои знае ли къде зачезна генерал Мута?

Знаех си, че ще ви липсва. :)
...`мчи и клубът на фенките на Мута зачезна, даге ... няма кой една блага дума да рече за него и за успехите му в борбата с ...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2339 -: Юни 02, 2020, 18:25:27 »
Още като посегна на целева група избирателки -фризьорките бях сигурен,че кариерата на Мутафчийски няма да продължи дълго.
ГЕРБ-Жени са водеща сила там поради липсата на ГЕРБ-мъже.
ЕС е вреден за вашето здраве!