Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 21:59:44

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1025400 пъти)

0 Потребители и 8 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2640 -: Август 06, 2020, 10:19:56 »
А аменеменЯма пак съ изложи като "баш езиковед":

Quote (selected)
аз никога не говоря на ангро
Това изречение е тройно смешно.
Първо, то е езиково дефектно:
:t26102:

Quote (selected)
BGЖАРГОН.com

ангро, на ангро

на едро; когато някой се изказва със самочувствие, но без да е много сигурен в правотата на думите си и в темата изобщо.

Той говори на ангро. Т.е изказва се на едро; изхвърля се; без да е запознат с детайлите изказва мнение

https://www.bgjargon.com/word/meaning/%D0%B0%D0%BD%D0%B3%D1%80%D0%BE%2C%20%D0%BD%D0%B0%20%D0%B0%D0%BD%D0%B3%D1%80%D0%BE

Quote (selected)
„на ангро“ означава „на едро“.

Ади не откривай топлата вода, молим! Пише си го в речника по-горе!!!

А ти да не искаш да кажа "на аба"?! Щото и това съм чувала като диалектизъм ...  :D

Quote (selected)
На Джиджи ... речта ѝ се отличава с чести обобщения, т.е., говорене на едро (все за себе си: „аз винаги“, „аз никога“, „аз открай време“ и т.н.).

А туй е абсолютно вярно!!!  :0008: :0005: :0008:
« Последна редакция: Август 06, 2020, 10:25:01 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2641 -: Август 06, 2020, 10:30:06 »
:aplause: :aplause: :aplause: :too_happy-1067: :aplause: :aplause: :aplause:
 :b0230: :jump_for_joy-951: :b0230: :raspberry: :raspberry: :raspberry:
 

Фелдкурат, за емотиконите –  :0004: :0008: :0005:  :0002: :0014: :0019: C:-) :aplause: :0007:

 :0013: :0013: :0013:
« Последна редакция: Август 06, 2020, 10:35:36 от Джиджи »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2642 -: Август 06, 2020, 11:00:11 »
Quote (selected)
А аменеменЯма пак съ изложи като "баш езиковед"
...
Ади не откривай топлата вода, молим! Пише си го в речника по-горе!!!
Не знам кой е „аменеменЯма“, но ще имаш основание да кажеш, че се е изложил, когато приведеш аргументи за това. Такива нямаш.
Всъщност ще имаш основание да кажеш каквото и да било, когато приведеш аргументи за него. В противен случай се получава плямпинг.

И недей нарича „речник“ всеки попаднал ти уебсайт. И тази дума като другите си има определен смисъл.

Колкото до „откриване на топлата вода“, къде е това? Само бяха посочени очевидни факти, които невърдълес са ти убегнали.
Quote (selected)
А ти да не искаш да кажа "на аба"?!
Нищо не искам да правиш. А аз бих казал „на едро“.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2643 -: Август 06, 2020, 12:30:29 »
"На ангро" наистина е неправилно. En gros - на едро. Какъв ли е бил вторият език на Жижи  ??? Със сигурност не и френски.

А "никога не говоря" е правилно. Ако не му харесва, МиндерБиндера/Калки/Пешо/и т.н. може да се опита да казва "винаги не говоря" или "никога говоря". Ще е интересно  ???
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2644 -: Август 06, 2020, 19:35:38 »
"На ангро" наистина е неправилно. En gros - на едро. Какъв ли е бил вторият език на Жижи? Със сигурност не е френски.

А "никога не говоря" е правилно. Ако не му харесва, МиндерБиндера/Калки/Пешо/и т.н. може да се опита да казва "винаги не говоря" или "никога говоря". Ще е интересно ...
НорЧо, знаеш че та убичам!!!  :b0302: Фсе още ...   :nuts:

Но виждам тук тенденция – не само от теб или от аменеменема, да се обсъждат езикови въпроси /не ТЕМИ!/.
Първото е невъзможно, по видими причини. А второто – по същите!!!  :b0205:

Ако питаш мен, "езикова тема" е необходима във всеки уважаващ себе си форум!!!

Но с необходимите АРБИТРИ. Тоест лица, завършили виШу като "езиковеди" или "филолози", което е почти едно е също ...

Quote (selected)
Което да ги направи АВТОРИТЕТИ в съответния форум, без да им скачат веднага секви ИЛИТЕРАТИ, със съответните глупости. 
:b0201:

А тук кво станА ?!?

Лиляна се опита да отвори неколко таквиз теми с подкрепата на НойКа, която пък задълба с "морфемен анализ", с който ги закопа допълнително /нямам нищо против нито една от двете, но не стават точно за това!/.

В даден момент на Светицата /която е единственият филолог в "Керпеден", освен мен!/ ѝ писнА, след като ОТВРАТ ѝ скъсА нервите :D/ и зае.а всичко.  :P
Както пък аз го бях зае.ала от самото начало ...    :mooning-448:

« Последна редакция: Август 07, 2020, 10:26:25 от Джиджи »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2645 -: Август 06, 2020, 19:42:05 »
Quote (selected)
Светицата /която е единственият филолог в "Керпеден", освен мен!/
Бих променил леко това съждение!
Светицата може да е филолог, при теб акцента е върху ефектолог.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2646 -: Август 06, 2020, 20:07:43 »
Quote (selected)
Светицата /която е единственият филолог в "Керпеден", освен мен!/
Бих променил леко това съждение!
Светицата може да е филолог, при теб акцента е върху ефектолог.
Което пък се връзва яко с темата "КОРОНАВИРУС" ... :m0955:

 :army:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2647 -: Август 06, 2020, 20:12:20 »
Quote (selected)
Светицата /която е единственият филолог в "Керпеден", освен мен!/
Бих променил леко това съждение!
Светицата може да е филолог, при теб акцента е върху ефектолог.
Което пък се връзва яко с темата "КОРОНАВИРУС" ... :m0955:

 :army:
На фльонга се вързва!
По медиите текат реки от информация че вируса се променя.
Е, променил се е.
Освен физиологични вече продуцира и ментални поражения.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2648 -: Август 06, 2020, 20:24:59 »
Ето и нагледен пример:

Quote (selected)
Николова ще спасява туризма с традиционно българско меню
Университетът по хранителни технологии в Пловдив ще разработи препоръки към ресторантьорите за ястията и вината според региона
https://www.segabg.com/hot/category-economy/nikolova-shte-spasyava-turizma-tradicionno-bulgarsko-menyu

След като WC-то разгони алкохолните туристи, неговата конкубинка ще привлича гурме туристи.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2649 -: Август 06, 2020, 20:45:35 »
*
« Последна редакция: Август 14, 2020, 05:32:23 от Kole »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2650 -: Август 06, 2020, 21:40:11 »
Размяната в министерството на туризма била кон за кокошка.  :smokin:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2651 -: Август 07, 2020, 01:40:21 »
Цитат на: Джиджи
Но с необходимите АРБИТРИ. Тоест лица, завършили виШу като "езиковеди" или "филолози"
Откакто видя за пръв път Мутафа на тАлАвизора, ти стана нещо  :m1731:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2652 -: Август 08, 2020, 10:56:03 »
И последен мой коментар тук на две "забележки" от страна на НорЧо /въпреки че не съм длъжна!/, тъй като направихме темата КОРОНАВИРУС на парцал!!!  :nuts:

Какъв ли е бил вторият език на Жижи?! Със сигурност не е френски.

Първият ми език е ФРЕНСКИ /който е достатъчно закърнял, все едно че го няма! :sad-3295:/, а вторият – АНГЛИЙСКИ.

Цитат на: Джиджи
Но с необходимите АРБИТРИ. Тоест лица, завършили виШу като "езиковеди" или "филолози"
Откакто видя за пръв път Мутафа на тАлАвизора, ти стана нещо
Нищо не ми е станало, щото аз така си бях!!!   :smile-1081:
« Последна редакция: Август 08, 2020, 10:59:48 от Джиджи »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2653 -: Август 14, 2020, 20:12:41 »
Quote (selected)
Екип от български учени създаде уникална маска, която не само предпазва, но и убива коронавируса. Това поне твърдят изобретателите, които са от Русенския, Техническия и Софийския университети. Според тях силата на изобретението е в сребърното му покритие.
https://www.manager.bg/covid-19/blgarski-ucheni-szdadoha-maska-koyato-ubiva-koronavirusa
Без да съм учен и изобретател, въздействието на среброто върху вируси е никакво.

Quote (selected)
„Русенският университет винаги следва съвремието и проблемите около нас. Още през март започнахме да изработваме предпазни шлемове. Дарихме над 3000 такива шлемове на здравни институции, общопрактикуващи лекари и стоматолози.


Пак там.
"Благодарение" на тези шлемове медицинските работници се заразяват в пъти повече от другите хора, даже живеещи в едно домакинство с вирусоносители.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2654 -: Август 14, 2020, 20:22:03 »
Quote (selected)
Без да съм учен и изобретател, въздействието на среброто върху вируси е никакво
Можеш да убиеш вирус, като забиеш сребърен кол, натрит с чесън, в сърцето му.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2655 -: Август 14, 2020, 20:25:24 »
Quote (selected)
Без да съм учен и изобретател, въздействието на среброто върху вируси е никакво
Можеш да убиеш вирус, като забиеш сребърен кол, натрит с чесън, в сърцето му.
Не се бях сетил за кола и чесъна!
Ще си посипя салатата със сол.
 :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2656 -: Август 30, 2020, 12:59:29 »
Хе-хе-хе-хе … интересно читиво за анти-ковидистите:

Quote (selected)
Хиляди в Лондон: „COVID-19 е конспирация“
Според част от протестиращите маските намаляват имунитета

29 август 2020, 21:57

Повече от десет хиляди души се събраха на лондонския площад Трафалгар, за да протестират срещу наложените ограничителни мерки и за да се противопоставят на програмите за задължителна ваксинация срещу вируса.

Митингът под надслов „Обединени за свобода“ започна по обяд в британската столица с призиви за „край на правителствените лъжи“ за коронавируса и възстановяване на всички граждански свободи.

https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tema-koronavirus/hiliadi-v-london-covid-19-e-konspiraciia-6114180

Съвсем явно, прост народ има и по други места на света – без МАСКИ иии ... без грим!!!

https://www.vbox7.com/play:35c02ac48a&start=21  :0008: C:-) :0008:
« Последна редакция: Август 30, 2020, 13:18:44 от Джиджи »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2657 -: Август 30, 2020, 14:14:04 »
Цитат на: Джиджи
"Повече от десет хиляди души се събраха на лондонския площад Трафалгар, за да протестират срещу наложените ограничителни мерки и за да се противопоставят на програмите за задължителна ваксинация срещу вируса."

Съвсем явно, прост народ има и по други места на света

Простите са много. Умните са само десетина хиляди.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2658 -: Август 30, 2020, 18:46:09 »
Quote (selected)
Бразилия отваря острови само за туристи, преболедували COVID-19
566 | 30 авг. 2020 | 15:56

Нужният документ е или положителен тест за болестта поне отпреди двадесет дни, или тест, който доказва наличието на антитела срещу новия коронавирус

http://epicenter.bg/article/Braziliya-otvarya-ostrovi-samo-za-turisti--preboleduvali-COVID-19/225824/7/0

Изтрещяване! :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2659 -: Август 30, 2020, 19:04:30 »
Цитат на: Джиджи
"Повече от десет хиляди души се събраха на лондонския площад Трафалгар, за да протестират срещу наложените ограничителни мерки и за да се противопоставят на програмите за задължителна ваксинация срещу вируса."

Съвсем явно, прост народ има и по други места на света

Простите са много. Умните са само десетина хиляди.

О.К, но ако си забелязал до момента, хич не обичам да коментирам цифрички ... :D

Затуй ме интересува много повече какво ще кажете за това, че "маските намалявали имунитета"?! 

 C:-) :hypnotised-3320: C:-)
« Последна редакция: Август 30, 2020, 19:08:12 от Джиджи »

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2660 -: Август 30, 2020, 19:22:01 »
Аз няма да кажа нищо.
Нищо повече от това, което са казали едни академици имунолози и вирусолози по въпроса.
Сега нямам време да ровя, но си спомням един руски академик, още през м. май се изказа. Може и да го има в Ютубето.
Май имаше и един американец.
Който търси - ще го намери.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2661 -: Август 30, 2020, 19:39:18 »
Quote (selected)
О.К, но ако си забелязал до момента, хич не обичам да коментирам цифрички ...
То пък оставаше и да коментираш, при положение, че не правиш разлика между цифри и числа. В случая става дума за второто.
Quote (selected)
Затуй ме интересува много повече какво ще кажете за това, че "маските намалявали имунитета"?!
Ами намаляват го, и отдавна беше обяснено защо. Но бъди спокойна, това е само едно от вредните последствия от тяхното носене.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2662 -: Август 30, 2020, 20:24:49 »
Аз няма да кажа нищо.
Нищо повече от това, което са казали едни академици имунолози и вирусолози по въпроса.
Сега нямам време да ровя, но си спомням един руски академик, още през м. май се изказа. Може и да го има в Ютубето.
Май имаше и един американец.
Който търси - ще го намери.
:thank_you-1098:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2663 -: Август 30, 2020, 20:55:18 »
Строги мерки са необходими в началото, докато се разбере (поне донякъде) с какво си имаме работа. След това трябва да се действа според наученото за заразата. Стана ясно, че тя е с ниска опасност. Тогава трябваше режимът да бъде отпуснат. С отпускането обаче се закъсня. Умишлено !!! И беше постигнат (пак донякъде) желаният от Задкулисието резултат - срив на икономиките в почти цял свят.
Второ - стана ясно, че вирусът действа различно на различните народи. Нещо, което подчертавам от самото начало. Мерките срещу него обаче не са диференцирани, а натрапвани еднакви от СЗО и Брюксел. Цел - страх, следене и контрол.
На приказките за добронамерените и компетентни медицински власти се връзват разни прости ковидни п. (ПКП).
« Последна редакция: Август 30, 2020, 20:58:56 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2664 -: Август 31, 2020, 02:37:57 »
Пропуснах да уточня, че тези лица се изказаха и то съвсем аргументирано, че маските нарушават естествения обмен на вещества (от всякакъв произход), проникващи в организма, което НЕМИНУЕМО нарушава работата на имунната система.
Такива работи.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2665 -: Септември 04, 2020, 22:47:29 »
Quote (selected)
COVID-19 was first reported in Wuhan, China, at the end of December, 2019.

The disease is an acute respiratory illness ranging in severity from mild to severe, with death in some cases; many infected people are asymptomatic. Since the end of January, 2020, cases of COVID-19 have been reported in more than 200 countries around the world. On March 11, 2020, WHO described the spread of COVID-19 as a pandemic.

The causative agent of COVID-19 is the betacoronavirus severe acute respiratory syndrome coronavirus 2 (SARS-CoV-2). SARS-CoV-2 can be transmitted in many ways, with the main route of transmission via contact with infected people (eg, by secretions, particularly droplets).

As of Aug 15, 2020, there have been more than 21 million laboratory-confirmed cases of SARS-CoV-2 infection, and more than 750 000 deaths.


https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(20)31866-3/fulltext
  :way_to_go-1308: :way_to_go-1308: :way_to_go-1308:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2666 -: Септември 06, 2020, 11:48:09 »
Quote (selected)
Задълбочено британско проучване показа, че тези, които пушат, са с по-нисък риск да се заразят с Covid-19. Това съобщи директорът на Национален център за заразни и паразитни болести проф. д-р Тодор Кантаржиев.  Учените установили, че пушенето с години води дотам, че по-малко рецептори на този вирус има в клетките, поясни той. "Рецепторите са тези, които хващат вируса и те влизат в клетките. Пушачите имат по-малко такива рецептори", каза Кантарджиев по Нова телевизия. Според доктора това не означава, че човек трябва сега да хване цигарите. "Но тези, които вече го правят, може да продължат да пушат умерено", допълни той.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/prof-kantardzhiev-zakoravelite-pushachi-po-trudno-hvashtat-covid-19
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2667 -: Септември 06, 2020, 16:52:13 »
Quote (selected)
Задълбочено британско проучване показа, че тези, които пушат, са с по-нисък риск да се заразят с Covid-19. Това съобщи директорът на Национален център за заразни и паразитни болести проф. д-р Тодор Кантаржиев.  Учените установили, че пушенето с години води дотам, че по-малко рецептори на този вирус има в клетките, поясни той. "Рецепторите са тези, които хващат вируса и те влизат в клетките. Пушачите имат по-малко такива рецептори", каза Кантарджиев по Нова телевизия. Според доктора това не означава, че човек трябва сега да хване цигарите. "Но тези, които вече го правят, може да продължат да пушат умерено", допълни той.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/prof-kantardzhiev-zakoravelite-pushachi-po-trudno-hvashtat-covid-19

Това го разправяме още от Март  :smokin:
 
А днес явно е ден за откровения.
Quote (selected)
Всички ваксинирани с руската ваксина, която се появи през лятото, са получили адекватен имунен отговор като антитела и като клетъчен имунитет, посочи още Кантарджиев. "Значи има светлина в тунела. Надявам се и другите ваксини, които в момента се в много напреднал етап, да са успешни", пожела той.
Пак от там.  :smokin:
 
Накратко руснаците са оставили с 6-9 месеца "партнерите" назад.
Това за 3-6 месеца разработки  :nuts:

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2668 -: Септември 06, 2020, 17:55:56 »
Quote (selected)
Надявам се и другите ваксини, които в момента се в много напреднал етап, да са успешни...
Дали се надява да са... някак така, по-успешни...?!
Щото нали руската ... добре, ама такова...!
____________
Заковаха ги руснаците яко. Някой да чува нещо за ваксината срещу ебола?!
Лаяха, лаяха и си седнаха на трътките.
Сега, с тази ваксина им откъснаха огромен къс от милиардите, за които фармцевтичните разбойници се облизваха.
А да. Бил Гейтс...  :cool-1084:
Ако и неговите са като Уиндоуса...

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2669 -: Септември 06, 2020, 18:04:39 »
Че какво му е на Уиндоуса!
Знаеш ли колко работни места е създал?
Половината IT человечество се храни от него да му оправя бъговете, верно в последно време си намериха нов бог - Андроид и сега върло се киборгизират.
Та и ваксината, знаеш ли колко работни места ще създаде за болногледачи.
 :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2670 -: Септември 06, 2020, 20:40:14 »
А да. Бил Гейтс...  :cool-1084:
Ако и неговите са като Уиндоуса...
  :0006: :b0203: :0006:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2671 -: Септември 06, 2020, 20:53:12 »
Че какво му е на Уиндоуса!
Знаеш ли колко работни места е създал?
Половината IT человечество се храни от него да му оправя бъговете ...

Ама ти май наистина имаш изкривено самосъзнание или връзките в главЪтЪ ти не са съфсем у ред.  :D

С тва ми напомняш за Царот – Дедо Симо, в чиято глава съм се разхождала нееднократно, когато съм МУ превеждала. А и колеШките беха останали със съфсем същото пичатление. :bigok:

Quote (selected)
Та и ваксината, знаеш ли колко работни места ще създаде за болногледачи.
Ваксината НЕ е създадена за болногледачи, а за БОЛНИ, бря ...  :ouch-2144:

:giggle-3307:


Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2672 -: Септември 06, 2020, 21:02:27 »
Ваксините са за здрави хора, на болни не се дават.
Някой от тях здравите болни правят.
Чети!
Четенето и сляпото окато прави.
Четенето, не превеждането.
« Последна редакция: Септември 06, 2020, 21:18:10 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2673 -: Септември 06, 2020, 21:39:42 »
Ваксините са за здрави хора, на болни не се дават.
Чети!
Четенето и сляпото окато прави.
Четенето, не превеждането.
 
Естествено, че си праФ, аз на черното бяло никога няма да кажа!

Но представяш ли си колко си ме вбесил отново, за да извадя пищова, който вадя изключително рядко?!  :D

Но тук вече не мога да не пусна танка ...
:nuts:

Quote (selected)
Някой от ваксините здравите болни правят.
  :army:
« Последна редакция: Септември 06, 2020, 21:42:22 от Джиджи »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2674 -: Септември 06, 2020, 22:45:19 »
:army:
Най-доброжелателно те съветвам да си прибереш танкчето обратно. Като човек, расъл в медицинско семейство, би трябвало да знаеш, че е забранено да се ваксинират болни хора. Ваксинацията е необходима и полезна преди да се разболее човек от съответната болест, за да може да има изработени антитела. А те се изработват докато си здрав и организмът ти е в състояние да надвие болестта без много труд. Ако вече си се разболял от нещо, ти тези вредни причинители вече ги имаш в тялото, няма нужда да си вкарваш допълнителни с ваксина.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2675 -: Септември 07, 2020, 10:43:26 »
Ама ти май наистина имаш изкривено самосъзнание или връзките в главЪтЪ ти не са съфсем у ред.  :D

С тва ми напомняш за Царот – Дедо Симо, в чиято глава съм се разхождала нееднократно, когато съм МУ превеждала.
На кого си превеждала,  :t10502:?!
На дедо ти цар, който говори свободно немски, английски, френски, испански и между другото поназнайва български?!
 :t10502:.
« Последна редакция: Септември 07, 2020, 15:41:20 от Ной »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2676 -: Септември 07, 2020, 12:48:06 »
Ама ти май наистина имаш изкривено самосъзнание или връзките в главЪтЪ ти не са съфсем у ред.

С тва ми напомняш за Царот – Дедо Симо, в чиято глава съм се разхождала нееднократно, когато съм МУ превеждала.
На кого си превеждала,  :t10502:?!
На дедо ти цар, който говори свободно немски, английски, френски, испански и между другото поназнайва български?!

На Дедо ти Цар, Коле!!! :ive_got_it-1379:

На международни конференции със синхронен превод на по 5-6 езика, където и Господ не мож' да се справи без преводачИ ... 

P.S. А отровните стрели, дето си ги насочил към мен тук, по-добре ги насочи към другиго тъдява, който пък може да се окаже в крайна сметка недоклатеният, а не аз!!! :D
Verstehst du?!



« Последна редакция: Септември 07, 2020, 15:41:55 от Ной »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2677 -: Септември 07, 2020, 12:51:21 »
:t10502:
« Последна редакция: Септември 07, 2020, 15:42:46 от Ной »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2678 -: Септември 07, 2020, 13:21:22 »

Verstehst du?!

Verstehen Sie? е по-вежливата форма на въпроса Ви :m1731:

За bitte изобщо няма да споменавам(е)  :m1728:
the lamers club honourable member …

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Руската ваксина срещу Covid-19 работи
« Отговор #2679 -: Септември 08, 2020, 16:08:33 »
Quote (selected)
B мeдицинcĸoтo мeждyнapoднo peцeнзиpaнo cпиcaниe Тhе Lаnсеt бяxa пyблиĸyвaни oфициaлнитe peзyлтaти oт пъpвaтa и втopaтa фaзa нa ĸлиничнитe изcлeдвaния нa вaĸcинaтa Ѕрutnіk V, ĸoятo бe cъздaдeнa в pycĸия Haциoнaлeн изcлeдoвaтeлcĸи цeнтъp пo eпидeмиoлoгия и миĸpoбиoлoгия ‘Гaмaлeя’. Изcлeдвaниятa пoĸaзaxa, чe вaĸcинaтa Ѕрutnіk V пpeдизвиĸвa мoщeн имyнeн oтгoвop – ĸaĸтo oт aнтитeлa, тaĸa и T-ĸлeтъчeн oтгoвop, cъпocтaвим пo cилa c дpyгитe вaĸcини (T-ĸлeтĸитe ocигypявaт пo-дългa зaщитa oт aнтитeлaтa). Hиĸaĸви cepиoзни cтpaнични eфeĸти нe ca oтĸpити.
   
Ho зaceгa вaĸcинaтa Cпyтниĸ V имa възpacтoвo oгpaничeниe: пaциeнтът тpябвa дa имa нaвъpшeни 18 гoдини и дa нe e нa пoвeчe oт 60 гoдини.
Поначало повечето ваксини не са много ефективни при хора над 60 гoдини.
Просто на тази възраст имунитета вече доста накуцва и не дава добър имунен отговор.
Западните ваксини също няма да са кой знае колко ефективни при хора над 60 гoдини.
Разработката на руската ваксина е започната преди около 10 години. После е прекъсната понеже предните вируси изчезват бързо. Сегашната ваксина е усъвършенстван вариант на първата.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2680 -: Септември 08, 2020, 16:18:52 »
Quote (selected)
После е прекъсната понеже предните вируси изчезват бързо. Сегашната ваксина е усъвършенстван вариант на първата.

Преди няколко години на сегашният даже нямаше да му обърнат внимание, щеше да изчезне както са "изчезвали" и те до следващата есен.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2681 -: Септември 08, 2020, 17:12:17 »
Quote (selected)
Сегашната ваксина е усъвършенстван вариант на първата.

Вярвам го, биологичните войни не са от вчера.

И докато едни точат демократични брадви, други мислят, как да се защитят.
« Последна редакция: Септември 08, 2020, 17:26:06 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2682 -: Септември 12, 2020, 10:45:49 »
....мдааа, интересно, а нашия оперетен генерал Мута се покри ... някои знае ли нещо за НОЩ?

Пропуснете целувката и помислете за носенето на маска когато правите секс, за да се предпазите от заразяване с коронавирус, заяви главният медицински директор по обществено здраве на Канада, д-р Тереза ​​Там, цитирана от "Ройтерс". Тя добавяйки, че въздържанието остава най-ниско рисковата сексуална опция при пандемия. Д-р Тереза ​​Там заяви, че има малък шанс за хващане на COVID-19 от сперма или вагинална течност, но сексуалната активност с нови партньори увеличава риска от заразяване с вируса, особено ако има близък контакт като целувка.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2683 -: Септември 17, 2020, 13:17:29 »
Някакъв Led Eisblock в Оттатъка, не можах да се стърпя:

Quote (selected)
Избягвам темата умишлено, довежда до главоболие. Но ето няколко невчесани мисли:

1. Човечеството е способно да създаде невероятни алгоритми, почти сложни както на Съзиданието. Но да подреди читаво, достоверно информацията, проверена за този "вирус" - не е в състояние. Камо ли, при обявяване на заразените и да ги подреди по категории за да отсее истински опасното от майн стрийма, за да няма страхови истерии. Или какво помпаме?

2. Феномен има, как се размножава НЕ ЖИВ "организъм(?)" и как завладява клети след клетки в експонента. Същевременно се неглижират изследвания и данни как (изглежда) самите клетки синтезират и отделят странните неживи частици.

3. Замърсяването на организмите на децата и нагоре във възрастта с вредни за него вещества и микроорганизми, върви паралелно със заболяванията. Колкото повече - толкоз повече.  При ТОЗИ вирус, този факт е особено контрастен! Едно, две изключения се преекспонират обаче в чудовищни размери от сензационните информационни системи.

4. Особено утежняващ фактор са тежките метали в тялото. Те не се изхвърлят по нормален начин... Във модерните ваксини има количества многократно надвишаващи приетите норми - спомнете си скандала с "турската" ваксина...

5. Когато имаше Хинин-Аналгин (онези зелените хапчета) с две, три настинката минаваше. Сега го забраниха, ненамирваем е. Изтекъл бил патента (? Кора на хининово дърво-патент ?), но струва стотинки. И кога се появиха сезонните грипни епидемии, и с тях вече се предлага готовата за масово поставяне и отговаряща на щама, ваксина.

6. Има множество методи за истинско почистване на организма. Ние си мием и почистваме колите, но прочистваме ли въобще телата от шлаки, паразити, тежки метали? Болестите са по принцип борба на тялото да се отърве от боклуците си, телесната температура към 39°С убива много от паразитите. Вместо да действа тя за нужното време - ние се тъпчем веднага с парацетамол...

7. Един единствен вирус е съставен от около няколко хиляди елементи, PSR теста открива около 200 (не верифицирана информация). Преди две години умря създателя му Кери Малис, получил Нобел за него. Обследват фрагменти от ДНК и РНК и колкото са повече, толкоз по-добре и сигурно, но в тесни граници за откриване на патогена. Основният проблем за точността е замърсяването на самата лаборатория и в момента на взимане на пробата. Никоя от използваните за "откриване" на "болни" не изпълнява екзактните предписания. Има още фактори за неточности...

8. Най-прости начини за превенция и дори за нещо повече. Приемане на: колоидален цинк, витамин D3; A и С. После: Прополис. Чист въздух, планина - Озон... има и още, но.

За тук:
* Втора стъпка: Окислителна терапия - Озонирана вода с апарати. Колоидно злато и сребро.

* Апарат по метода на д-р. Бек, не на Хулда Кларк. Направих такъв преди 6/7 г. и ме домързя да го сглобя. Сега май ще се напъна да намеря време...

* Д-р Горан Гойс - с двойки силни магнити... и т.н.

* Ултимативното MMS... трябва да се проучи.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2685 -: Септември 17, 2020, 18:20:52 »
Ще бъде интересно как ще се контролират такива тестове.
До сега полиция, прокуратура и вся остальная не можа да контролира даже фалшивите болнични за сезонен грип, сега как ще се справи новата напаст?
Добър бизнес се заформя, предполагам фалшивите тестове ще са къде 200-300 лева, напълно във възможностите на един задружен клас.

Относно осемте учителки, те не са се заразили в периода от 15.09 до днес.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
От 9/11 до Великия рестарт.
« Отговор #2686 -: Септември 17, 2020, 20:19:09 »
Quote (selected)
Големият рестарт беше официално обявен в началото на юни от Световния Икономически Форум – естествения хабитат на Давоския човек. Неговата идейна основа е нещо, което СИФ описва като Платформа за Стратегическо разузнаване: „динамична система за контекстуално разузнаване, която позволява на ползващите я да проследяват връзки и взаимозависимости между проблеми и подпомага взимането на по-информирани решения.“

 

Това е платформата, която промотира сложния кросоувър и взаимнопроникнатост на Ковид-19 и Четвъртата индустриална революция – замислена още през декември 2015 и избрана от СИФ за негов футуристичен сценарий. Едното не може да съществува без другото. Това трябва да се отпечата в колективното подсъзнание – поне на Запад – че само санкционираният от СИФ подход на „правоимащия“ е в състояние да реши Ковид-предизвикателството.
https://glasove.com/categories/na-fokus/news/ot-911-do-velikiya-restart-kak-kristalina-georgieva-i-klaus-shvab-izplnyavat-chuzhd-stsenariy
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: От 9/11 до Великия рестарт.
« Отговор #2687 -: Септември 17, 2020, 20:36:09 »
Quote (selected)
Големият рестарт беше официално обявен в началото на юни от Световния Икономически Форум – естествения хабитат на Давоския човек. Неговата идейна основа е нещо, което СИФ описва като Платформа за Стратегическо разузнаване: „динамична система за контекстуално разузнаване, която позволява на ползващите я да проследяват връзки и взаимозависимости между проблеми и подпомага взимането на по-информирани решения.“

 

Това е платформата, която промотира сложния кросоувър и взаимнопроникнатост на Ковид-19 и Четвъртата индустриална революция – замислена още през декември 2015 и избрана от СИФ за негов футуристичен сценарий. Едното не може да съществува без другото. Това трябва да се отпечата в колективното подсъзнание – поне на Запад – че само санкционираният от СИФ подход на „правоимащия“ е в състояние да реши Ковид-предизвикателството.
https://glasove.com/categories/na-fokus/news/ot-911-do-velikiya-restart-kak-kristalina-georgieva-i-klaus-shvab-izplnyavat-chuzhd-stsenariy

Прочетох го и аз, но ми се стори голям тюрлю гювеч.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2688 -: Септември 18, 2020, 07:00:32 »
Нахвърляни са всички страхове на автора.
Къде основателни, къде не - историята е многопластова, не успяваме да я анализираме в процеса на създаването.
Истината ще излезе по-късно след 50-100 години, когато ще е късно.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2689 -: Септември 18, 2020, 15:57:09 »
Нахвърляни са всички страхове на автора.

Ето пък тук не страховете, а прозренията на друг "автор" – д-р Александър Симидчиев, пулмолог , за ефекта от носенето на маски:

Quote (selected)
Има няколко установени факта за маските:

Първо, маските намаляват честотата на предаване на респираторните инфекции, а не само на коронавируса;

Второ, маските нямат доказани странични ефекти; и

Трето, ВРЕДА ОТ МАСКИТЕ НЯМА!!!

А всеки, който твърди обратното, нека да представи доказателства.

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/oshte-154-dushi-sa-koronavirus-pri-blizo-6000-testa

Така че, носете си новите маските, момчета, щото в "Керпеден" момичета почти вече не останаха ...   :sad-3295:
« Последна редакция: Септември 18, 2020, 20:52:06 от Джиджи »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2690 -: Септември 18, 2020, 19:23:55 »
Quote (selected)
Обсъжда се изграждането на общи дистанционни центрове за обучение на деца от всички училища, чиито родители не желаят да ги пускат в клас или при задълбочаване на епидемията. Това съобщи в ефира на БНТ лидерът на Синдиката на българските учители Янка Такева. Тя уточни, че в момента се обсъждат промени в Закона за образованието.

https://www.manager.bg/obshchestvo/obmislyat-se-obshchi-distancionni-centrove-za-obuchenie-pri-zadlbochavane-na-pandemiyata
От как си взех нова китайска кристална топка от хималайска сол съм недостижим в предсказанията.
Къде сте бе учителчеата дето не искахте да влизате в клас че ви било по-кеф да преподавате от вкъщи?
Е сега ще си седите на дивана, ама няма да преподавате.
До година две 1 учител по математика например за 8-ми клас на цялата територия, уроците по тубата, оценяване с тестове проверявани от програма.
Същото по литература,история...
Наборихте ли се, две десетилетия се борите да оценявате  с тестове, че иначе трудно за децата и най вече за вас - е преборихте се!
« Последна редакция: Септември 18, 2020, 19:33:16 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2691 -: Септември 19, 2020, 15:55:44 »
И още нещо за маските.

Робърт Редфийлд, директор на CDC (американският правителствен център за мерки срещу Ковид-19) заяви, че маските предпазват по-добре от ваксините:

Quote (selected)
CDC director Robert Redfield suggested in a Senate Appropriations subcommittee hearing on Wednesday that face masks are "more guaranteed" to protect against the coronavirus than a vaccine, citing the potential for some people to not become immune to the virus after receiving the shot.

What he's saying
: "These face masks are the most important, powerful public health tool we have. And I will continue to appeal for all Americans, all individuals in our country, to embrace these face coverings. I've said, if we did it for 6, 8, 10, 12 weeks, we'd bring this pandemic under control.”

https://www.axios.com/coronavirus-vaccine-redfield-cdc-masks-30db3e33-dc30-40ed-ad5b-f364a0e544c0.html?fbclid=IwAR3rRrPSNOwQdBEQziETDpLBwnlSDR8E0YyhcWtc20kYARIVGM6U_PDUewQ
:lightbulb_idea-1364:
« Последна редакция: Септември 19, 2020, 16:51:05 от Джиджи »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2692 -: Септември 19, 2020, 17:08:09 »
Цитат на: Джиджи
директорът на CDC (амер. правителствен център за мерки срещу Ковид-19) заяви, че маските предпазват по-добре от ваксините.

директорът на CDC заяви, че създаването на ваксина против К19 е кисело грозде за изключителната амер. наука  :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2693 -: Септември 19, 2020, 17:12:08 »
Quote (selected)
изключителната амер. наука

Не съм точно аз човека с познанията по филология, но бих използвал друга дума - например "изключена".
Купуването на чужди знания, разработки и патенти не е наука.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2694 -: Септември 19, 2020, 17:33:13 »
Quote (selected)
изключителната амер. наука

Не съм точно аз човека с познанията по филология, но бих използвал друга дума - например "изключена".
Купуването на чужди знания, разработки и патенти не е наука.

Бих поспорил.
Създаването на условия за привличането(купуването) на чужди умове си е много умно(хитро) решение.
Важното е че работи.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2695 -: Септември 19, 2020, 17:39:19 »
Не знам колко работи.
За "наука за потребителски" нужди става за известно време.
Голямата наука се прави от учени, а много от тях не са американци, всякакви хора от цял свят, руснаци, китайци, индийци.
Хора един път прескочили границите лесно ще ги прескочат пак при промяна на конюнктурата.
Те и в потребителската наука взеха да изостават в 5G, в новите приложения като TikTok, във ваксините....
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2696 -: Септември 19, 2020, 17:54:39 »
Факт е че така или иначе интелектуалната собственост си е най-вече американска.
Няма да е лесно да се оттърват от този капан.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2697 -: Септември 19, 2020, 17:59:17 »
Мисля че още преди три години китайците почнаха да патентоват повече от САЩ.
Няма да е бързо, но ги задминават.
"Интелектуална собственост" с акцент авторски права на филми и музика не ми се вижда добра идея.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2698 -: Септември 19, 2020, 18:07:57 »
Факт е че така или иначе интелектуалната собственост си е най-вече американска.
Няма да е лесно да се отърват от този капан.
Какъв капан, и то свързан с интелектуалната собственост? :t1814:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2699 -: Септември 19, 2020, 18:17:09 »
Капанът е за другите - САЩ блокират използването на патентите, за радост науката в другите страни  се развива бързо и техните патенти стават непотребни.
ЕС е вреден за вашето здраве!