Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 24, 2024, 21:03:15

Автор Тема: "В кръчмето на Керпи" (сериал, съспенс и още нещо) - прогноза 2050  (Прочетена 303837 пъти)

0 Потребители и 14 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Ех дедо Керпи, какъв щастливец си ти!
 :t0328:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23744
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Ех дедо Керпи, какъв щастливец си ти!
 :t0328:
"Щастливец", чекай да го усетят родителите на внучката да видиш как ще бяга от трета буна да трие снимката.
Да ти е жива и здрава Керпи и другите унуки да ти носят много радост! :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Благодаря! Освен внучките,които обичам , много харесвам Марта Петкова!!! :t0328:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Дедо Керпи, все по-прекрасни стават девойчетата ти! Дано ангелчета с по една кофа късмет им пърхат над раменцата, нине,  присно и вовеки веков!  :b0301:

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Цитат на: Maximus II
в соца лекар започваше с 170 лв.

Със 140.
не съм лекар, в началото на 1978 започнах със 100 лева заплата заради вишото, 5 лева от Живков заради завършеното вишо и 4х15 лева заради езиците, които ползвах в работата си.

Вярно е, че работниците (особено онези с опит и умения) получаваха в пъти повече от нас, но така е в живота...

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Благодаря! Освен внучките,които обичам , много харесвам Марта Петкова!!! :t0328:
А Маша Илиева?

Дедо, хади разкажи нещо за contemporary ballet, знам, че си знаток и в тази област, моля!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ех дедо Керпи, какъв щастливец си ти!
 
"Щастливец", чекай да го усетят родителите на внучката да видиш как ще бяга от трета буна да трие снимката.

Абе, ти стискай палци, дан'би некой ентусиаст/ентусиаСКа да изтрие снимката далеч преди да са пристигнали самите родители ...  ;) :P :-\

Тъй като съм повече от сигурна, Деди, че туй сладурче от горната снимка е "негърчето", дето изчезна съфсем неочаквано от сайта на "Керпеден" преди време ...  :sad-3295:
« Последна редакция: Септември 04, 2020, 15:32:21 от Джиджи »

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
Дедо, хади разкажи нещо за contemporary ballet, знам, че си знаток и в тази област, моля!
Много съм далеч от това ниво ,приятелю!! Ти си по-близо до гнездото на балета... Маша Илиева е възпитана от руската школа , доколкото знам и   сигурно е била добра , а сега е добър педагог ,но Марта  Петкова е най доброто ,което досега е имал  българският балет.
https://btvnovinite.bg/galleries/blagorodna-izjashtna-staklena-marta-petkova-snimki-video.html?fbclid=IwAR1HmsjI2KOqJBMLst8X2mTtmVyXxiQR5Vk--7av82MFJUNEfzdqq0dqf1k
 

Quote (selected)
Тъй като съм повече от сигурна, Деди, че туй сладурче от горната снимка е "негърчето", дето изчезна съфсем неочаквано от сайта на "Керпеден" преди време ...  :sad-3295:
Не е неочаквано. Със мое знание иразрешение.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Quote (selected)
....и 4х15 лева заради езиците, които ползвах в работата си.
Интересно къде е било това.
Питам, защото по същото време институтът, в който работех, плащаше по 12 лв на език, но за не повече от два чужди езика. Руският не се броеше за чужд, макар че го ползвахме масово.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Quote (selected)
....и 4х15 лева заради езиците, които ползвах в работата си.
Интересно къде е било това.
Питам, защото по същото време институтът, в който работех, плащаше по 12 лв на език, но за не повече от два чужди езика. Руският не се броеше за чужд, макар че го ползвахме масово.
...
« Последна редакция: Септември 04, 2020, 17:46:09 от фелдкурат Ото Катц »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Quote (selected)
....и 4х15 лева заради езиците, които ползвах в работата си.
Интересно къде е било това.
Питам, защото по същото време институтът, в който работех, плащаше по 12 лв на език, но за не повече от два чужди езика. Руският не се броеше за чужд, макар че го ползвахме масово.
МВТ, възнаграждението беше от 9 до 15 лева, определяше се от прекия ръководител, руският се броеше за чужд език, всичко зависеше дали работиш или не с тези чужди езици ...

Пепи, ще обадиш ли института, където са ти плащали по 12 лева? Или поне системата, към която е бил, защото на пръсти се брояха такива институти.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
ЦИИТ. Към ДСО "ИЗОТ".
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
ЦИИТ. Към ДСО "ИЗОТ".
Това е обяснението, различни указания, различен ФРЗ, ще досадим ако продължим да чепкаме темата, нямам нищо против обаче...

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Нямам специален интерес. Беше чисто любопитдтво.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Я да повдигна Кръчмата, срамота е бре! Да не се подготвяте за войната част 2 утре? Или сте запразнували отрано 9-тия септембър?

Да се похваля, ритнах гооглето въобще, огромен шут и минах на 100% на Яндекс браузер. Имам и два нови мейла, виртуални хардове за снимки и пр. и пр. Прехвърлих всички адреси и т.н. От къде седмица гоолето побесня напълно и стана нетърпимо, 'се иска разни разрешения, записвания, доказателства (вероятно, че не съм пидурас)... Чиба и финито. Сега даже влизам в Погле Инфо без досадните потвърждения за вярност и настройки...

Но има и малки минусчета:

1. Не съм открил как се действа (нямам време, може и да става) с главният адрес на вече откритият прозорец на някакъв сайт (без значение какъв). Въпреки че съм нейде в дълбочината му, там не излиза цялият адрес с финтифлюшките, а остава все и само главният? Ако искам да дам линк - няма как.

2. Ползвах автоматична корекция за правописа (нали съм неграмотник с основно килийно), сега обаче Яндекса се мъчи да ме поправя по руската транскрипция. Вероятно има и за това чалъм, но...

Някой друг, ползва ли Яндекса?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8813
  • Fuck the EU
    • Профил
Да не мислиш че яндекса е руски?!

А гугъла е решил че съм руско говорящ, и ми пуска скайпа на руски!  :b0201:
Да не забравите да гласувате!  ;)

AnonimusBG

  • Гост
Quote (selected)
Някой друг, ползва ли Яндекса?
Да.
Quote (selected)
2. Ползвах автоматична корекция за правописа (нали съм неграмотник с основно килийно), сега обаче Яндекса се мъчи да ме поправя по руската транскрипция. Вероятно има и за това чалъм, но...
Пробвай така.
« Последна редакция: Септември 09, 2020, 21:48:13 от AnonimusBG »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7419
    • Профил
Цитат на: Eisblock
Някой друг, ползва ли Яндекса?

Има Яндекс сайт, Яндекс браузър, Яндекс търсачка и т.н.. За кое питаш ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Quote (selected)
1. Не съм открил как се действа (нямам време, може и да става) с главният адрес на вече откритият прозорец на някакъв сайт (без значение какъв). Въпреки че съм нейде в дълбочината му, там не излиза цялият адрес с финтифлюшките, а остава все и само главният? Ако искам да дам линк - няма как.

Кликни не на адреса, а малко вдясно(в случая където пише Кръчмата на Керпи) и ще ти излязат финтифлюшките.
Например:
https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=24.msg89538#msg89538

Можеш да кликнеш и с лявата кнопка.
Предлага ти да го копираш.
« Последна редакция: Септември 09, 2020, 20:35:10 от AnonimusBG »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23744
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
И мен нещо ме подкара хрома.
Рестартирах и си еб@ м@м@та.
Всичко запомнено, всички отметки изчезнаха.
Да им ... и облака!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
И мен нещо ме подкара хрома.
Рестартирах и си еб@ м@м@та.
Всичко запомнено, всички отметки изчезнаха.
Да им ... и облака!
Споко, и при мен заби сутринта!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7419
    • Профил
Да ползваш Хромия е като да гласуваш за Бай Хуй  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8088
    • Профил
Не знам ка ползвате хром.
Пароли, ложини ..... и кво ли не е на сървърите на гугъл.
Не даже не може да си ги видиш, ако не се "логнеш", щото нема копия на локалното устройство.
Тва значи че са те "профилирали" и могат да влязат във всяка твоя сметка ......
Що си не ползвате примерно мозилата?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23744
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Като ползвате други браузъри направо сте го накривили на партнеските ушенца.
Изобщо не са ви направили профил щото не четат форумите, не следят с кого си комуникирате.
Знаят даже неща дето вие не знаете за себе си.
Щом ни заговориха открито за защита на личните данни и даже се опитват да ни "защитават", забрави за някакви лични тайни.
« Последна редакция: Септември 09, 2020, 22:53:52 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Мерси момичета и момчета, след постинга ми се разцъках и намерих где и как да настроя - сега работи.
Quote (selected)
Кликни не на адреса, а малко вдясно(в случая където пише Кръчмата на Керпи) и ще ти излязат финтифлюшките.
- Благодаря - перфектно е.

Какво ползвам? За сега активирах поща, диск прочие. Дори и да не е съвсем руски, хромът ме подлуди в последно време. Затова сбогом ХРОМЧЕ. И да знаят и да не знаят - пука ми на жилетката. ТЕ така или иначе ни готвят дървени пардесюта, а на нас трябва да ни пука. 'ич, ама хич не ми пука дали ще усетят, дали не. Даже когато насилствено от някой сайт искат да им потвърдя за фърчилата на баба им, та да ме пуснели - просто го затварям.

Хубава вечер и приключения утре, мерси за раздумката! Няма да ви пускам сърчица като Джиджиринката, ама вие си знаете!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7419
    • Профил
Цитат на: buratinob
Като ползвате други браузъри направо сте го накривили на партнеските ушенца.

Че знаят - знаят, но Хромият, освен че е шпионин, е и много куц и некадърен.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Хрома го ползвам за една от пощите и за нищо друго. Експлорера го ползвам за другата поща.
Получавам условно различни IP Address от Виваком 212.39.89.ХХ, тоест променят само последните две цифри. Затова когато трябва да се надлъгвам с някой сайт, последно със SeaTracker.ru :: Marine Tracker  https://seatracker.ru/ (исках да сваля накуп 300 книги, но има лимит от 15 книги, а на следващия ден само 5) използвам VPN бутона на операта:
Примерно при включен VPN:
IP Address Is:
IPv6: 2001:67c:198c:906:42f2:e9ff:fec5:78a
IPv4: Not detected
Като го изключа:
IP Address Is:
IPv4: 212.39.89.10
IPv6: Not detected
Докато излъжа SeaTracker.ru да ми даде 300 книги изгубих почти два часа.
С динамичните адреси го излъгах за 100 книги, но после се усети и започна да отказва 212.39.89.ХХ без значение какви са последните две цифри, за останалите 200 книги използвах VPN бутона.
Плюс чистене на кукита и други дреболии.
Но за замитане на следите едва ли има смисъл да се използва.
Освен ако някой няма мания за маскиране от преследвачи.
Фона навремето го друсаше такава.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7419
    • Профил
Фона няма такава мания, ами обича да плаши другите, че всичките им тайни са разкрити  8)

А ВПН на Операта не крие добре, но за доста сайтове върши работа.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Фона няма такава мания, ами обича да плаши другите, че всичките им тайни са разкрити  8)

А ВПН на Операта не крие добре, но за доста сайтове върши работа.
Така е, става колкото да се излъже понякога някой по заядлив сайт.
Иначе няма смисъл да се използва, за да не забавя излишно работата на браузъра.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8813
  • Fuck the EU
    • Профил
Не ползвам облаци и синхронизиране, в хрома запаметявам отметки и сесии, после ги изнасям на диск D, той е на RAID 1, ако правите райд масив, съветът ми е да не ползвате вградените в дъното контролери, а отделен на разширителен слот, дори най-евтиния, като мен, за 7 г. никакъв краш и загубена информация.

Ползвате ли ТОР мрежата?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Откак се е появила ОПЕРА съм верен фен и нямам никакви проблеми.За тайните си не говоря, защото гледам  да не публикувам нищо,което не е за  каквато и да е публика.Разбира се човек не може да се скрие от наблюдение. Но чак такава драма за мен не е...нещо като тютюнджийска кашлица  го имам... пушиш си  ама си и кашляш!Не страдам от интернет екцхибиционизъм, но хич не ми пука кой ме следи...е  внимавам ,разбира се,свикнах вече и не ги мисля...

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8813
  • Fuck the EU
    • Профил
За съжаление и на мен, операта сега е брат близнак на хрома, смениха ѝ ядрото с Chromium.

Монополът е в основата на новия световен ред, и средство и цел.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7419
    • Профил
Цитат на: Maximus II
За съжаление и на мен, операта сега е брат близнак на хрома, смениха ѝ ядрото с Chromium.

Оригиналната Опера беше най-качественият браузър, създаван някога. Но дори и сега, с енджин Хромиум, пак е по-добра от погугъленото изчадие. И Вивалди, и чист Хромиум също са по-добри от Гугълския Хром. Файърфокс (наричан от повечето юзъри Мозила) също е по-добър, макар отдавна да върви по надолнището. За щастие, има форкове на Файърфокса, които още не са развалени.

За Тор, Онион и т.н. Фона ще ви осведоми, че не са инструменти против следене, а ЗА следене. И в определен смисъл е точно така.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
За съжаление и на мен, операта сега е брат близнак на хрома, смениха ѝ ядрото с Chromium.

Монополът е в основата на новия световен ред, и средство и цел.
Не съм ползвал Хрома  и не знаех ,че  вече е така. Не съм забелязал и някаква особена промяна в Опера...ъпдейтва си се редовно , не ми прави мизерии...абе,добре е !!!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Не ползвам облаци и синхронизиране, в хрома запаметявам отметки и сесии, после ги изнасям на диск D, той е на RAID 1, ако правите райд масив, съветът ми е да не ползвате вградените в дъното контролери, а отделен на разширителен слот, дори най-евтиния, като мен, за 7 г. никакъв краш и загубена информация.

Ползвам облак, много е удобно, особено когато работиш на повече машинки. Особеното е, че облакът е персонален. Или семеен, ако предпочитате.

Ползвате ли ТОР мрежата?

Ползвам за съвсем невинни неща -- когато влизам под друго име в стария форум :)

Иначе и тя отдавна е компрометирана от тайните служби.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Цитат на: Maximus II
За съжаление и на мен, операта сега е брат близнак на хрома, смениха ѝ ядрото с Chromium.

Оригиналната Опера беше най-качественият браузър, създаван някога. Но дори и сега, с енджин Хромиум, пак е по-добра от погугъленото изчадие. И Вивалди, и чист Хромиум също са по-добри от Гугълския Хром. Файърфокс (наричан от повечето юзъри Мозила) също е по-добър, макар отдавна да върви по надолнището. За щастие, има форкове на Файърфокса, които още не са развалени.

Brave е последният хит в момента.

За Тор, Онион и т.н. Фона ще ви осведоми, че не са инструменти против следене, а ЗА следене. И в определен смисъл е точно така.

Има нещо такова, така че остава единствено ползване на криптиране където е възможно, макар че това светва веднага ламбичка в нечии глави.
the lamers club honourable member …

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
До 20-30 отворени страници Операта се държи долу-горе добре, при по-голям брой започва да увисва, добре, че поне помни какво е било отворено и след рестартирането на браузъра ги отваря отново. Така, главната ми грижа е да внимавам колко сайта съм отворил едновременно.
Обаче при мен има и друг проблем, на компютъра има качени към 250 музикални програми, някъде около 400 гигабайта(основно синтезатори), а много от тях постоянно се ровят из интернет да се ъпгрейдват, възможно е да изнервят Операта когато се опитват да я използват.
 :m1731:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
До 20-30 отворени страници Операта се държи долу-горе добре, при по-голям брой започва да увисва, добре, че поне помни какво е било отворено и след рестартирането на браузъра ги отваря отново. Така, главната ми грижа е да внимавам колко сайта съм отворил едновременно.
Обаче при мен има и друг проблем, на компютъра има качени към 250 музикални програми, някъде около 400 гигабайта(основно синтезатори), а много от тях постоянно се ровят из интернет да се ъпгрейдват, възможно е да изнервят Операта когато се опитват да я използват.
 :m1731:

Ами забрани им да се ровят. Или ги отдели на отделна машина за композиране.
the lamers club honourable member …

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7419
    • Профил
Цитат на: ddantgwyn
Ползвам облак- персонален

Nextcloud ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
До 20-30 отворени страници Операта се държи долу-горе добре, при по-голям брой започва да увисва, добре, че поне помни какво е било отворено и след рестартирането на браузъра ги отваря отново. Така, главната ми грижа е да внимавам колко сайта съм отворил едновременно.
Обаче при мен има и друг проблем, на компютъра има качени към 250 музикални програми, някъде около 400 гигабайта(основно синтезатори), а много от тях постоянно се ровят из интернет да се ъпгрейдват, възможно е да изнервят Операта когато се опитват да я използват.
 :m1731:

Ами забрани им да се ровят. Или ги отдели на отделна машина за композиране.
Всъщност това е тяхната машина, но най-често вися на нея. Налага се да имат връзка с интернет защото от там си зареждат пресети(preset-based synthesizer). Обаче често ползват и браузър когато искат да отворят страници за пресети. Без пресети да се настрои ръчно дори малък синтезатор като Saurus е голяма играчка.

Затова ползвам готови пресети в които после правя допълнително ръчни корекции.
А и на мен ми се налага често да ползвам браузър и торент клиент на тази машина за сваляне на новите музикални програми. Ъпгрейдват ги постоянно.
Дори само на Рутракера почти всеки ден има ъпдейти, често по няколко на ден.
https://rutracker.org/forum/tracker.php?f=1027
Трудно се върви в крак с модата.
 :D
« Последна редакция: Септември 10, 2020, 15:44:37 от Engels »
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7419
    • Профил
Цитат на: Engels
До 20-30 отворени стр. Операта се държи долу-горе добре, при по-голям брой започва да увисва

До 200-300 стр. ПМ се държи отлично  :smokin:
Разни добавки също спомагат за това  :D

А за отделянето на интензивните профилирани дейности на отделна машина Дантгуин е прав.

Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7419
    • Профил
Цитат на: Engels
на мен ми се налага често да ползвам браузър и торент клиент на тази машина за сваляне на новите музикални програми. Ъпгрейдват ги постоянно.
Дори само на Рутракера почти всеки ден има ъпдейти, често по няколко на ден. Трудно се върви в крак с модата.

Безсмислено е. Ъпдейтвай програмите по-рядко, напр. веднъж месечно. А ако много сийдваш (благотворително), сложи отделна машина на линукс само за торенти/файлов сървър. КММ-суич и си готов.
(човек с огромно количество редовни сийдове твърди, че най-висок ъплоуд дава qbittorrent)
« Последна редакция: Септември 10, 2020, 15:59:23 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Цитат на: Engels
на мен ми се налага често да ползвам браузър и торент клиент на тази машина за сваляне на новите музикални програми. Ъпгрейдват ги постоянно.
Дори само на Рутракера почти всеки ден има ъпдейти, често по няколко на ден. Трудно се върви в крак с модата.

Безсмислено е. Ъпдейтвай програмите по-рядко, напр. веднъж месечно. А ако много сийдваш (благотворително), сложи отделна машина на линукс само за торенти/файлов сървър. КММ-суич и си готов.
(човек с огромно количество редовни сийдове твърди, че най-висок ъплоуд дава qbittorrent)
Даже на 2-3 месеца ги ъпдейтвам, при толкова много програми ако ги ъпдейтвам веднъж месечно, трябва да правя по десетина ъпдейта на ден.
Ако зависеше от мен щеше да ги ъпдейтвам не повече от веднъж годишно, обаче гаднярите (производителите на програмни синтезатори) периодично премахват съвместимостта на старите и новите версии.
И ако направя някой нов музикален инструмент, после ми се тръшкат, че при тях не работи, защото младите са маниаци и ъпдейтват непрекъснато музикалните си програми. От друга страна предпочитат само да се занимават с музика, не им се занимава с хамалогия да правят нови музикални инструменти, затова тази дейност са я делегирали на мен. Удоволствието за тях, хамалогията за мен.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7419
    • Профил
Цитат на: ddantgwyn
Brave е последният хит в момента

uBlock Origin върши по-добра работа. Пък и браузър, имащ вземане-даване с биткоини, нещо ме съмнява.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7419
    • Профил
Цитат на: Engels
младите са маниаци и ъпдейтват непрекъснато
Удоволствието за тях, хамалогията за мен.

На такива им бия шута светкавично ... с 200 в дупарата (както се казва напоследък)  :nuts:

Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Простете намесата на пейзанина, но много сложен стана този кръчмарски език, дали може на някои по-разбираем. Прощавайте още един път за намесата.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Цитат на: ddantgwyn
Brave е последният хит в момента

uBlock Origin върши по-добра работа. Пък и браузър, имащ вземане-даване с биткоини, нещо ме съмнява.
Съмнително си е, току виж впрегнали компютъра да копае биткойни.
 :m1731:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Цитат на: ddantgwyn
Ползвам облак- персонален

Nextcloud ?

Nextcloud ще стане като го прехвърля на нова машина. В момента е на Owncloud.

Машината е стара, трябва да я сменя. Имам една подходяща, само трябва да взема нови дискове за нея.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Цитат на: ddantgwyn
Brave е последният хит в момента

uBlock Origin върши по-добра работа. Пък и браузър, имащ вземане-даване с биткоини, нещо ме съмнява.

Brave e третият браузър на машината ми. Основният е Firefox (+NoScript+uBlock Origin+AdBlock+Ghostery+PrivacyBadger), вторият е Opera. А понякога се гавря с някой сайт като го отварям с elinks :cool-1084:
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Цитат на: ddantgwyn
Brave е последният хит в момента

uBlock Origin върши по-добра работа. Пък и браузър, имащ вземане-даване с биткоини, нещо ме съмнява.
Съмнително си е, току виж впрегнали компютъра да копае биткойни.
 :m1731:

Ай ся, има достатъчно програми от команден ред, които могат да ти покажат дали има(ш) работещ minerd на машината. Освен ако не са набутали демона в самия браузър. Ама пак ще лъсне лесно според мен.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
До 20-30 отворени страници Операта се държи долу-горе добре, при по-голям брой започва да увисва, добре, че поне помни какво е било отворено и след рестартирането на браузъра ги отваря отново. Така, главната ми грижа е да внимавам колко сайта съм отворил едновременно.
Обаче при мен има и друг проблем, на компютъра има качени към 250 музикални програми, някъде около 400 гигабайта(основно синтезатори), а много от тях постоянно се ровят из интернет да се ъпгрейдват, възможно е да изнервят Операта когато се опитват да я използват.
 :m1731:

Ами забрани им да се ровят. Или ги отдели на отделна машина за композиране.
Всъщност това е тяхната машина, но най-често вися на нея. Налага се да имат връзка с интернет защото от там си зареждат пресети(preset-based synthesizer). Обаче често ползват и браузър когато искат да отворят страници за пресети. Без пресети да се настрои ръчно дори малък синтезатор като Saurus е голяма играчка.



Затова ползвам готови пресети в които после правя допълнително ръчни корекции.
А и на мен ми се налага често да ползвам браузър и торент клиент на тази машина за сваляне на новите музикални програми. Ъпгрейдват ги постоянно.
Дори само на Рутракера почти всеки ден има ъпдейти, често по няколко на ден.
https://rutracker.org/forum/tracker.php?f=1027
Трудно се върви в крак с модата.
 :D

За offline база с пресети не си ли си се замислял? Тази година май пуснах бая голям пакет готови такива под GPL лиценз?
the lamers club honourable member …

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
До 20-30 отворени страници Операта се държи долу-горе добре, при по-голям брой започва да увисва, добре, че поне помни какво е било отворено и след рестартирането на браузъра ги отваря отново. Така, главната ми грижа е да внимавам колко сайта съм отворил едновременно.
Обаче при мен има и друг проблем, на компютъра има качени към 250 музикални програми, някъде около 400 гигабайта(основно синтезатори), а много от тях постоянно се ровят из интернет да се ъпгрейдват, възможно е да изнервят Операта когато се опитват да я използват.
 :m1731:

Ами забрани им да се ровят. Или ги отдели на отделна машина за композиране.
Всъщност това е тяхната машина, но най-често вися на нея. Налага се да имат връзка с интернет защото от там си зареждат пресети(preset-based synthesizer). Обаче често ползват и браузър когато искат да отворят страници за пресети. Без пресети да се настрои ръчно дори малък синтезатор като Saurus е голяма играчка.



Затова ползвам готови пресети в които после правя допълнително ръчни корекции.
А и на мен ми се налага често да ползвам браузър и торент клиент на тази машина за сваляне на новите музикални програми. Ъпгрейдват ги постоянно.
Дори само на Рутракера почти всеки ден има ъпдейти, често по няколко на ден.
https://rutracker.org/forum/tracker.php?f=1027
Трудно се върви в крак с модата.
 :D

За offline база с пресети не си ли си се замислял? Тази година май пуснах бая голям пакет готови такива под GPL лиценз?
Общо взето влача отвсякъде, добра база от пресети има в рутракера https://rutracker.org/forum/tracker.php?f=2421
Обаче младото поколение музиканти си падат повече по готови WAV файлове и готови музикални фрази, така им е по лесно, сглобяват музиката от готови WAV файлове или други подобни формати.
Затова предпочитат семплерите които работят с WAV файлове или други подобни формати, които са по-лесни за употреба, докато чисто програмните синтезатори дават възможност да си синтезираш какъвто си поискаш звук, но са по сложни за използване.
Общо взето тенденцията е да се влагат по малко усилия, повечето съвременни музиканти не могат вече четат ноти.
Но пък почти всеки може да си направи музика от готови музикални фрази.
Автоматизацията навлиза и в музиката.
Така на преден план излиза рекламата и видеоклиповете, а музиката остава на заден план. Все пак музиката вече е повече бизнес, отколкото изкуство.

 
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7419
    • Профил
Цитат на: ddantgwyn
Освен ако не са набутали демона в самия браузър
анджък де  8)
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7419
    • Профил
Цитат на: ddantgwyn
Основният е Firefox (+NoScript+uBlock Origin+AdBlock+Ghostery+PrivacyBadger).

Основният ми е ПМ (+Request Policy+uBlock Origin+AdBlock+uMatrix).
Филтрите на юблок от готови списъци, а филтрите на другите - само ръчни от мен (без готови, за да не се дублират).
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Цитат на: ddantgwyn
Основният е Firefox (+NoScript+uBlock Origin+AdBlock+Ghostery+PrivacyBadger).

Основният ми е ПМ (+Request Policy+uBlock Origin+AdBlock+uMatrix).
Филтрите на юблок от готови списъци, а филтрите на другите - само ръчни от мен (без готови, за да не се дублират).

Е, ти си по-голям параноик от мен  :cool-1084:
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Цитат на: ddantgwyn
Освен ако не са набутали демона в самия браузър

анджък де  8)

Да, ама използваните ресурси не мърдат.
the lamers club honourable member …

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7419
    • Профил
Цитат на: Engels
младото поколение музиканти си падат повече по готови WAV файлове и готови музикални фрази

Само че нито това е музика, нито такива цъкачи са музиканти.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23744
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Аре бегайте в техничарския отсек!
Тук се пие и се бие!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Цитат на: ddantgwyn
Brave е последният хит в момента

uBlock Origin върши по-добра работа. Пък и браузър, имащ вземане-даване с биткоини, нещо ме съмнява.
Съмнително си е, току виж впрегнали компютъра да копае биткойни.
 :m1731:

Ай ся, има достатъчно програми от команден ред, които могат да ти покажат дали има(ш) работещ minerd на машината. Освен ако не са набутали демона в самия браузър. Ама пак ще лъсне лесно според мен.
Така е, обаче обикновените потребители, без достатъчна подготовка едва ли ще разберат кой и за какво използва компютъра им.
Едно време с 8 битовите компютри беше лесно, можеше да разровиш един проблем до ниво машинен код ако се наложи, не ми се мисли как ще се оправяме, когато след време  започнат да вкарват и в персоналните компютри неврочипове.
Но само ако стигнат до общ хардуерен формат, с което скоро няма да се справят.
Бюрокрацията е голяма сила.
 
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7419
    • Профил
Цитат на: ddantgwyn
Е, ти си по-голям параноик от мен  :cool-1084:

Всъщност осн. ми цел не е security and privacy, а олекотяване за компютъра и чист от визуални досади екран за мен  :D
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.