Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 16:43:47

Автор Тема: Корнелия срещу Баце  (Прочетена 265805 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1740 -: Септември 15, 2020, 10:25:36 »
Това ще да е новият качествен метериал, който се сбира под знамената.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1741 -: Септември 15, 2020, 10:29:19 »
Всъщност това е качеството на материала, когото ти аплодираше, че вие по Нинова. А аз ти обяснявах, че става дума за обикновени кариеристи, които ще си налегнат парцалите в името на вимето...

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1742 -: Септември 15, 2020, 11:10:03 »
А "делата на живота им" май ще заминат в отходните тръби  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1743 -: Септември 15, 2020, 11:22:45 »
Изгледах (с мъка) едното интервю на Нако Ст. и останах силно смутен - това не може да бъде интелектуалец, два пъти доктор и т. н.  Ужасно нескопосан изказ (нали е професор в СУ, речта му би трябвало да се лее)  ,и несвързана, подскачаща мисъл на ниво шофьор на такси.
Лявото в Бг няма никакъв шанс с такива интелигенти.
Пепи, на твое място бих се въздържал от подобни коментари - познавам Нако от средата на 80те години, ти, макар и интилигент (по занаятие и произход) не можеш да му се качиш на пръстчето.

Неактивен herr Newmann

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 6
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1744 -: Септември 15, 2020, 12:00:52 »
Иван Вазов също е бил "пълно дърво", когато е започвал да говори, но това не го прави 'по-малък'.

---

И привет от един прекрасен скандинавски град. :)

Неактивен herr Newmann

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 6
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1745 -: Септември 15, 2020, 12:03:30 »
Тея двамата, за които иде реч в темата, що не се земат. Лика прилика са си.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1746 -: Септември 15, 2020, 12:32:24 »
Тея двамата, за които иде реч в темата, що не се земат. Лика прилика са си.
...обскурант, сектант, игнорант ... а за вземането, могат, евентуално, в следващия парламент ....

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1747 -: Септември 15, 2020, 13:07:00 »
Quote (selected)
Тея двамата, за които иде реч в темата, що не се земат. Лика прилика са си
А, не! Нинова не е никва. Аз признавам само Баце! Генерал, доктор на науките, отлично владее офцпартията си, има дългогодишен управленски и международен опит, седемнайсе папи са го галили по главата, сички журналиски го галят по друго място :nuts:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1748 -: Септември 15, 2020, 15:26:27 »
Quote (selected)
Тея двамата, за които иде реч в темата, що не се земат. Лика прилика са си
А, не! Нинова не е никва. Аз признавам само Баце! Генерал, доктор на науките, отлично владее офцпартията си, има дългогодишен управленски и международен опит, седемнайсе папи са го галили по главата, сички журналиски го галят по друго място :nuts:
Мезалианс, казваш! Може, може! И как да го галят по главата всички журналистки - тя, освен че е запазено място за папи - е така лъснала, че муха да кацне, ще се разчекне! Ръката журналистическа не мож се надигне да развали това съвършенство!

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1749 -: Септември 15, 2020, 15:42:21 »
Изгледах (с мъка) едното интервю на Нако Ст. и останах силно смутен - това не може да бъде интелектуалец, два пъти доктор и т. н.  Ужасно нескопосан изказ (нали е професор в СУ, речта му би трябвало да се лее)  ,и несвързана, подскачаща мисъл на ниво шофьор на такси.
Лявото в Бг няма никакъв шанс с такива интелигенти.
Пепи, на твое място бих се въздържал от подобни коментари - познавам Нако от средата на 80те години, ти, макар и интилигент (по занаятие и произход) не можеш да му се качиш на пръстчето.
Зная, че сте добри познати, но това не променя нещата. Изгледай сам видеото - онова, дето има заглавие "победи ли в бсп американска партия" и прецени сам. Не следя редовно медийните му изяви и не е невъзможно това да е изолиран случай. Бях привлечен от заглавието, но темата за американската партия се сведе до две мъгляви изречения.  А когато водещият го прикани да уточни, Стефанов се измъкна със смяна на темата.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1750 -: Септември 15, 2020, 15:59:01 »
Quote (selected)
Бях привлечен от заглавието, но темата за американската партия се сведе до две мъгляви изречения.  А когато водещият го прикани да уточни, Стефанов се измъкна със смяна на темата.
Това ли е причината да смяташ, че човекът имал „нескопосан изказ и несвързана, подскачаща мисъл на ниво шофьор на такси“ и „не може да бъде интелектуалец, два пъти доктор и т.н.“?
Защото не е искал да коментира подробно нещо, което ти си искал? Или защото заглавието (към което пък той изобщо няма отношение) било подвеждащо?

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1751 -: Септември 15, 2020, 16:06:11 »
Quote (selected)
Бях привлечен от заглавието, но темата за американската партия се сведе до две мъгляви изречения.  А когато водещият го прикани да уточни, Стефанов се измъкна със смяна на темата.
Това ли е причината да смяташ, че човекът имал „нескопосан изказ и несвързана, подскачаща мисъл на ниво шофьор на такси“ и „не може да бъде интелектуалец, два пъти доктор и т.н.“?
Защото не е искал да коментира подробно нещо, което ти си искал? Или защото заглавието (към което пък той изобщо няма отношение) било подвеждащо?
Не. Съветвам и теб - изгледай видеото и след това злобей.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1752 -: Септември 15, 2020, 16:43:04 »
Изгледах (с мъка) едното интервю на Нако Ст. и останах силно смутен - това не може да бъде интелектуалец, два пъти доктор и т. н.  Ужасно нескопосан изказ (нали е професор в СУ, речта му би трябвало да се лее)  ,и несвързана, подскачаща мисъл на ниво шофьор на такси.
Лявото в Бг няма никакъв шанс с такива интелигенти.
Пепи, на твое място бих се въздържал от подобни коментари - познавам Нако от средата на 80те години, ти, макар и интилигент (по занаятие и произход) не можеш да му се качиш на пръстчето.
Зная, че сте добри познати, но това не променя нещата. Изгледай сам видеото - онова, дето има заглавие "победи ли в бсп американска партия" и прецени сам. Не следя редовно медийните му изяви и не е невъзможно това да е изолиран случай. Бях привлечен от заглавието, но темата за американската партия се сведе до две мъгляви изречения.  А когато водещият го прикани да уточни, Стефанов се измъкна със смяна на темата.
Защо не приемеш, че някои хора пишат по-добре отколкото  говорят и то публично? Знам, че ти умееш и двете.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1753 -: Септември 15, 2020, 16:49:44 »
Quote (selected)
изгледай видеото и след това злобей
Би ли посочил къде и как точно злобея? Аз ли оплювам някого или ти?
Или злобеене е това, че те попитах как би обяснил мнението си? Не е мой проблем, че не можеш да отговориш и че това те вбесява.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1754 -: Септември 15, 2020, 21:18:05 »
Нинова има един голям коз който няма да ползва.
Лично аз не я упреквам, като родител ( не че съм раждал - да се разберем да не стане някоя грешка най вече за Сержанта дето ни чете и обсъжда го пиша ).
Българите са русофили - това сме го показали даже при монархо-фашизма.
Ако БСП изиграе тази карта, няма да има проблеми да си вземе нейните 51% на всякакви избори.
Няма да е с Нинова - направи ли го ще прекърши кариерата на едно младо юпи.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1755 -: Септември 15, 2020, 21:29:33 »
Няма да е с Нинова - направи ли го ще прекърши кариерата на едно младо юпи.
Мога да се хвана на бас, че шефовете на младото юпи изобщо не се интересуват от политиката на майка му. Ако им е изгоден, ще си го къткат. А може и изобщо да са научили, че има такава страна, защото той им е казал, но те не са много сигурни къде се намира и какви ги върши.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1756 -: Септември 15, 2020, 21:32:52 »
Май е време да загубиш.
То не е само до работодател, требе си и виза.
Е могат да го оставят да работи home office от София известно време, ама нагоре тесла.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1757 -: Септември 15, 2020, 21:53:14 »
Изгледах (с мъка) едното интервю на Нако Ст. и останах силно смутен - това не може да бъде интелектуалец, два пъти доктор и т. н.  Ужасно нескопосан изказ (нали е професор в СУ, речта му би трябвало да се лее)  ,и несвързана, подскачаща мисъл на ниво шофьор на такси.
Лявото в Бг няма никакъв шанс с такива интелигенти.
Пепи, на твое място бих се въздържал от подобни коментари - познавам Нако от средата на 80те години, ти, макар и интилигент (по занаятие и произход) не можеш да му се качиш на пръстчето.
Зная, че сте добри познати, но това не променя нещата. Изгледай сам видеото - онова, дето има заглавие "победи ли в бсп американска партия" и прецени сам. Не следя редовно медийните му изяви и не е невъзможно това да е изолиран случай. Бях привлечен от заглавието, но темата за американската партия се сведе до две мъгляви изречения.  А когато водещият го прикани да уточни, Стефанов се измъкна със смяна на темата.
Защо не приемеш, че някои хора пишат по-добре отколкото  говорят и то публично? Знам, че ти умееш и двете.
Приемам с готовност. Дори си помислих, че ако се свали стенограма на интервюто и се изчисти от очевидните повторения, хъмкания и т. н., всичките около 25минути ще се сведат до 7-8.
А ти не считаш ли, че човек, който не умее да говори публично (много необичайно за университетски професор), би трябвало да се въздържа да дава интервюта експромт?
И съвсем не визирам само изказа, както вече писах, съдържанието също е под всяка критика. Жалко за 'истинското ляво', ако това е интелектуалния му авангард.
Ти изгледа ли интервюто, все пак?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1758 -: Септември 15, 2020, 22:38:05 »
Няма да е с Нинова - направи ли го ще прекърши кариерата на едно младо юпи.
Мога да се хвана на бас, че шефовете на младото юпи изобщо не се интересуват от политиката на майка му. Ако им е изгоден, ще си го къткат. А може и изобщо да са научили, че има такава страна, защото той им е казал, но те не са много сигурни къде се намира и какви ги върши.
Хм,
Като гледам ка Оранжеввия залюби тов. Ким .....

Бе америката не е същата. Сал дуенето непроменено

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1759 -: Септември 15, 2020, 22:47:18 »
Някой знае ли колко е членския внос в БСП понастоящем? От Устава може да се прецени само за депутатите - 10% от заплатата. За другите нищо не се намира достоверно, поне от мен.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1760 -: Септември 15, 2020, 23:30:03 »
И съвсем не визирам само изказа, както вече писах, съдържанието също е под всяка критика.
Жалко за 'истинското ляво', ако това е интелектуалният му авангард.
:way_to_go-1308:

Наистина е жалко, тъй като през ден-два-три вече се появяват симптоми, че "истинското ляво" би могло да се "съеши" в един бъдещ парламент с част от старото "жълтопаветно дясно" – вече и аз не знам как да го нарека ...  :b0201:

Пресен пример в момента: съвместната "акция" на Елена Йончева и Радан Кънев в Европарламента да привлекат вниманието на европейските зелки към непосилната вече корупция у нас, както и към вече – ВСЕНАРОДНИЯ ПРОТЕСТ, включващ И десетки хиляди българи по света, емигрирали точно заради тази корупция, но вече желаещи да се върнат да живеят и работят у дома!!!  :0004: :0008: :0005: :0006: C:-) :0013: :0014: :0019:

 :b0316:
« Последна редакция: Септември 15, 2020, 23:43:02 от Джиджи »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1761 -: Септември 16, 2020, 00:06:02 »
... включващ И десетки хиляди българи по света, емигрирали точно заради тази корупция, но вече желаещи да се върнат да живеят и работят у дома!!!  :0004: :0008: :0005: :0006: C:-) :0013: :0014: :0019:
Познавам шестима българи по света, които са желаещи да се върнат да живеят у дома. Но след като се пенсионират и без да работят в България. От останалите десетки хиляди българи по света не познавам никого, който се кани да се връща да работи у дома. Познавам доста, географски разпръснати по ближни и далечни паланки, така че имам представителна извадка.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1762 -: Септември 16, 2020, 06:35:57 »
Quote (selected)
"истинското ляво" би могло да се "съеши" в един бъдещ парламент с част от старото "жълтопаветно дясно" – вече и аз не знам как да го нарека ... 

С коя част?
Само един Ристю, преди бяха файтон хора, сега един кочияш останал.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1763 -: Септември 16, 2020, 08:02:11 »
... включващ И десетки хиляди българи по света, емигрирали точно заради тази корупция, но вече желаещи да се върнат да живеят и работят у дома!!!  :0004: :0008: :0005: :0006: C:-) :0013: :0014: :0019:
Познавам шестима българи по света, които са желаещи да се върнат да живеят у дома. Но след като се пенсионират и без да работят в България. От останалите десетки хиляди българи по света не познавам никого, който се кани да се връща да работи у дома. Познавам доста, географски разпръснати по ближни и далечни паланки, така че имам представителна извадка.
Аз пък познавам трима, които вече се върнаха. Двама вече намериха работа и започнаха. Една българофранцузойка даже уреди дъщеря си в детска градина.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1764 -: Септември 16, 2020, 08:06:08 »
Quote (selected)
изгледай видеото и след това злобей
Би ли посочил къде и как точно злобея? Аз ли оплювам някого или ти?
Или злобеене е това, че те попитах как би обяснил мнението си? Не е мой проблем, че не можеш да отговориш и че това те вбесява.
Като изгледаш интервюто пак се обади. Щото сега се получава като с критиките на Солженицин, но наопъки - "не читал, не смотрел, но верю... "
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1765 -: Септември 16, 2020, 09:06:38 »
Quote (selected)
Като изгледаш интервюто пак се обади. Щото сега се получава като с критиките на Солженицин, но наопъки - "не читал, не смотрел, но верю... "
Това, че смяташ, че не съм го гледал, е само още един признак, че в приказките ти отсъства логика. Солженицин си го заври някъде другаде, тук е неуместен.
И си остава ярко изпъкващият факт, че не можеш да отговориш на каквото те попитах – не можеш да обясниш логически несвързаните си нападки към говорещия.
Не можеш да отговориш и на следващите ми въпроси от вчера – как така аз „злобея“ с това, че те питам нещо, и как така не са злобеене безпочвените ти нападки.
Ама споко, отнапред е ясно, че нищо смислено не мож отговори.

А, да – като на голям интелектуалец, блестящо владеещ езика, стила и наратива и от висотата на това си можене щедро раздаващ критики към университетските професоря, скромно ти обръщам внимание, че думата наопаки се пише именно така, а не с ъ.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1766 -: Септември 16, 2020, 09:59:03 »
И все пак, изгледа ли интервюто? Да или не?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1767 -: Септември 16, 2020, 10:36:38 »
Quote (selected)
И все пак, изгледа ли интервюто? Да или не?
И все пак, поне веднъж няма ли да покажеш логично мислене? Написах ти, че намесването на лафа за Солженицин е неуместно. Отговори си сам защо е неуместно.
Отговори си и защо не си в състояние да отговориш на никой от въпросите, които ти зададох.

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1768 -: Септември 16, 2020, 11:58:10 »
    Баце говорил по телефон с Ердоан
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/borisov-i-erdogan-sa-razgovaryali-po-telefona

Няма снимка, като оная снимка, дето прегънат- козирува на един таблет...
   Ако имаше снимка  - такава ще би беше:

 :t10502:
Бел. Ной. Ванче, можеш повече!
« Последна редакция: Септември 16, 2020, 15:58:07 от Ной »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1769 -: Септември 16, 2020, 14:23:10 »
... включващ И десетки хиляди българи по света, емигрирали точно заради тази корупция, но вече желаещи да се върнат да живеят и работят у дома!!!  :0004: :0008: :0005: :0006: C:-) :0013: :0014: :0019:
Познавам шестима българи по света, които са желаещи да се върнат да живеят у дома. Но след като се пенсионират и без да работят в България. От останалите десетки хиляди българи по света не познавам никого, който се кани да се връща да работи у дома. Познавам доста, географски разпръснати по ближни и далечни паланки, така че имам представителна извадка.
Аз пък познавам трима, които вече се върнаха. Двама вече намериха работа и започнаха. Една българофранцузойка даже уреди дъщеря си в детска градина.

Аз пък не познавам нито един, тъй като брат ми и снаха ми /полякиня!/ "се върнаха" от Лондон да живеят в Полша, а не в България – по причини, поради които Протеста у нас не стихва – нито пък спихва! – вече повече от цели два месеца .. :nuts:

Но пък гледам редовно репортажите от същия този Протест – както у нас, така и по света!

И никога няма да забравя какво рече едно много младо момиче, когато го попитаха защо е там:
"Не искам да ходя да живея и уча при кака в чужбина!" :ive_got_it-1379:

Какво повече да коментираме ...  :sad-3295:
« Последна редакция: Септември 16, 2020, 14:29:06 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1770 -: Септември 16, 2020, 14:39:05 »
Quote (selected)
"истинското ляво" би могло да се "съеши" в един бъдещ парламент с част от старото "жълтопаветно дясно" – вече и аз не знам как да го нарека ... 

С коя част?
Само един Ристю, преди бяха файтон хора, сега един кочияш останал.
Ти пък, кога си виждал тоя файтон, за да знайш кой е останал там?!  :t9411:

Тези дни четох някъде оттатък, че през последните два месеца "жълтопаветниците" са увеличили рейтинга си двойно и е стигнал вече до 9 и кусур процента!!!  :0005: C:-) :0005:
При което със сигурност влизат в следващия парламент!!! :yes-1289:
« Последна редакция: Септември 16, 2020, 18:20:56 от Джиджи »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1771 -: Септември 16, 2020, 16:44:12 »
От нула лесно се вдига в пъти.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1772 -: Септември 16, 2020, 17:53:17 »
Може видеото да не за тук, но където и да се постави и се изгледа с внимание, то на всичко ще пасне като юмрук - в око!
https://youtu.be/vq4fJCiWR6c - Никита Михалков с Бесогон ТВ.

А след гледането?
- На мен сега нито ми се говори, нито ми се мисли, нито нищо ... Само чувството: - в каква отходна яма ни завряха, с какви! Със собствена пламенна помощ!!!

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1773 -: Септември 16, 2020, 18:23:07 »
  :beer-405:

   
« Последна редакция: Януари 16, 2021, 20:52:00 от Vançe »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1774 -: Септември 16, 2020, 18:35:28 »
Това дето Баце е говорил с Ердоган, а не се хвали може да е за добро.
САЩ го игнорират, ЕС се чуди как да се отърве от него, арабите няма да си развалят дослука с американците заради него, за РФ има опция да сподели кучешката къща на подаръка си.
Остава да се спасява в Турция.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1775 -: Септември 16, 2020, 18:54:10 »
 може да е за добро

За наше добро, санки.. Хаирлииз олсун..

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1776 -: Септември 16, 2020, 19:08:48 »
Няма да може да прескочи оградата на турското посолство по... да кажем обективни причини.
Канала за доставка на хора на Турската граница вече е отработен.
Сега текат преговори колко чекмеджета могат да се прекарат безмитно.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1777 -: Септември 16, 2020, 20:11:14 »
Може видеото да не за тук, но ...
--------
А след гледането?
- На мен сега нито ми се говори, нито ми се мисли, нито нищо ... Само чувството: - в каква отходна яма ни завряха, с какви! Със собствена пламенна помощ!!!
Айс,  :thank_you-1098:

Въпреки моя беден руски, успях да го изгледам цялото ...  :D

Но не смея да попитам:
Къде е нашият, българският Никита Михалков с "Бесогон" ТВ?!  :t1814:
« Последна редакция: Септември 16, 2020, 20:24:38 от Джиджи »

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1778 -: Септември 16, 2020, 20:30:43 »
...
« Последна редакция: Септември 18, 2020, 15:16:30 от Vançe »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1779 -: Септември 16, 2020, 20:46:33 »
Quote (selected)
"истинското ляво" би могло да се "съеши" в един бъдещ парламент с част от старото "жълтопаветно дясно" – вече и аз не знам как да го нарека ... 

С коя част?
Само един Ристю, преди бяха файтон хора, сега един кочияш останал.
Ти пък, кога си виждал тоя файтон, за да знайш кой е останал там?! 

Тези дни четох някъде оттатък, че през последните два месеца "жълтопаветниците" са увеличили рейтинга си двойно и е стигнал вече до 9 и кусур процента!!!  :0005: C:-) :0005:

От нула лесно се вдига в пъти.
:D

О.К.! Нека тогаз да напра'им така:

На връщане от морето, да мина през Бургас, за да те взема в София, щото ф момента малко ме няма там.

Където да те кача за кратко на файтона на "жълтопаветниците", за да видиш колко точно са на брой и как стоят нещата при тях.  :P
Може пък да ти хареса!!!   :b0230:
« Последна редакция: Септември 16, 2020, 20:53:37 от Джиджи »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1780 -: Септември 16, 2020, 20:55:15 »
  Не мога,Ноя, повече..
:t23145: Ванче, това е едно от най-тъжните неща, които съм чела изобщо.

Тази година реквиемите се събраха на седянка, що ли! Не знам какво сме му направили на Господ, ама онези четири конника почват да ми стават симпатични и очаквани!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1781 -: Септември 16, 2020, 20:57:19 »
Не знам защо живеещите в София си мислят че никой не знае нищо за софийските потайности и ако мине през столицата ще да е за пазар Илиянци.
Ти кога се качи на капрата че взе да викаш и пътници?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1782 -: Септември 16, 2020, 20:57:33 »
.
« Последна редакция: Септември 18, 2020, 15:44:27 от Джиджи »

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1783 -: Септември 16, 2020, 21:06:44 »
 :cool-1084:
Абе мен да питаш - не ти и трябва!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1784 -: Септември 16, 2020, 21:09:39 »
Не знам защо живеещите в София си мислят че никой не знае нищо за софийските потайности и ако мине през столицата ще да е за пазар Илиянци.

Неблагодарник, невъзпитаник, така ли се разговаря с жена, дето ти е предложила да те повози?! 
:D  :m0955: :D

Quote (selected)
Ти кога се качи на капрата, че взе да викаш и пътници?
А сичко, свързано с капрата, се демонстрира на място!!! :tongue-out:
« Последна редакция: Септември 16, 2020, 21:15:02 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1785 -: Септември 16, 2020, 21:35:07 »
:cool-1084:
Абе мен да питаш - не ти и трябва!

Що?! Нали и тук сме си говорили за интелектуалци и за "ЕЛИТА" на нашата нация?!  :m1728:

Аз изключително много харесвам Никита Михалков
– май доста повече от брат му, Андрей Кончаловски.

Вкъщи имам две томчета на последния, така че съм запозната с историята, творчеството /донякъде на книга!/ и съдбата на двамата братя. Изключително добре написано и информативно четиво!  :way_to_go-1308:

« Последна редакция: Септември 16, 2020, 21:37:51 от Джиджи »

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1786 -: Септември 17, 2020, 07:57:16 »
Quote (selected)
И все пак, изгледа ли интервюто? Да или не?
И все пак, поне веднъж няма ли да покажеш логично мислене? Написах ти, че намесването на лафа за Солженицин е неуместно. Отговори си сам защо е неуместно.
Отговори си и защо не си в състояние да отговориш на никой от въпросите, които ти зададох.
Ясно. Не си гледал.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1787 -: Септември 17, 2020, 09:07:17 »
Quote (selected)
Ясно. Не си гледал
Ясно. Не схващаш. Едно денонощие не ти е стигнало.
« Последна редакция: Септември 17, 2020, 10:21:29 от аменеменема »

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1788 -: Септември 18, 2020, 15:14:17 »
 :beer-405:

  Ще ида горе да изтрия поста ми за Джижди.. Нека да е жива здрава - врътоглава..
 
« Последна редакция: Януари 18, 2021, 09:03:24 от Vançe »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1789 -: Септември 18, 2020, 15:47:53 »
Ще ида горе да изтрия поста ми за Джижди.

Благодаря, Ванче. :flower-1088:

Току-що и аз изтрих моя ...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1790 -: Септември 18, 2020, 15:55:53 »
Их, можело бе!
 :cocktail: :bouquet-1089:

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1791 -: Септември 18, 2020, 17:02:41 »
    :beer-405:
« Последна редакция: Януари 18, 2021, 09:01:53 от Vançe »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1792 -: Септември 18, 2020, 17:30:48 »
Сигурен ли си, че не подценяваш баба Кадрие? Може само да не се е проявила!

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1793 -: Септември 18, 2020, 17:49:01 »
 
 O:-)
« Последна редакция: Септември 20, 2020, 22:35:36 от Vançe »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1794 -: Септември 25, 2020, 19:02:41 »
Quote (selected)
Оттук нататък пред БСП има една единствена цел – спечелването на парламентарните избори. Това заяви пред БНР депутатът Антон Кутев. По думите му това всъщност означава „не по-малко от 1 милион гласа“.

https://www.manager.bg/politika/bsp-s-nova-cel-spechelvaneto-na-1-milion-glasa-na-izborite

Не харесвам БКП II по известно у нас като ГЕРБ, но ако на следващите избори БСП успее да спечели мнозинство в парламента това ще е краят му.
Ще има трудни години за света, който управлява ще поеме негативите.
След мимолетната искра ще настъпят тъмни години или векове.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Баце срещу Корнелия
« Отговор #1795 -: Септември 28, 2020, 21:38:28 »
Както вече предположих Баце ще използва финансите на държавата срещу Корни.
При това с класическите формули: "Навикът е втора природа." "Разделяй и владей."
Quote (selected)
Пенсионерите ще получават надбавка от 50 лева до края на пандемията, а след това пенсиите ще бъдат индексирани. Това обяви премиерът Бойко Борисов на обиколка в Ловешко.
Мислим за вас, но не може едновременно и да индексираме, и по 50 лева отгоре да даваме, защото за радост вие сте много, това са по 108 млн. на месец", каза той.
"Щом свърши пандемията, вчера говорих със синдикатите и социалната министърка, ще го направим и това", обеща Борисов.
   
Целите както споменах в другата тема са пределно ясни. Източване и прехвърляне на финансовия ресурс към най-перспективните за ГЕРБ избиратели. За това ще е нереалистично да се очаква, че ще подаде оставка преди да изпълни целите си.
Тоест ако няма драстични кръвопролития, няма да подаде оставка до края на мандата си.
До изборите мнозинството от пенсионерите ще свикнат с по-високата пенсия, но следващите след Баце няма да имат финансов ресурс да ги дават. Баце ще заложи дефицит в бюджета на границата на допустимото за да им ограничи възможностите.
Така че който и да дойде на власт след Баце ще се сблъска с почти 2 милиона недоволни пенсионери. Което е целта на мероприятието.
Обещанието за индексиране на пенсиите са камъни хвърлени в градината на Корни.
Както се казва нищо ново под слънцето и нищо неочаквано от Баце.



"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1796 -: Септември 28, 2020, 22:34:20 »
Quote (selected)
За това ще е нереалистично да се очаква, че ще подаде оставка преди да изпълни целите си.

Ай да ти го преведа на български език. За мен, като член на БСП е повече от удобно Тиквата да се доинати и да си доведе мандата докрай. Дори няма да ти правя прогноза за следващите от три до шест месеца, като прибавим и че хазната е на нула и на заеми и НЯМА да има юропски фондове. Последното си го запиши на челото!ТОЙ даже не е в състояние да договори парите за следващия програмен период, щото е заобиколен с неандерталци и простаци точно като него - няма кой да свърши работа! Тиквата приключва фор евър! Лошото е, че тиквеници подобни тебе , после ще оправдават собтвената си глупост с квото подне и с международното положение...а  и да не забравя - с липсата на алтернатива. И за да ти стане още по-гадно, щото нищо не разбираш от анализи, стратегии и тактики, ще ти повторя за енти път  - БСП в следващата година, година и половина няма да управлява. Ще си изручате до дъно простотията и дивотията! :smokin:
« Последна редакция: Септември 28, 2020, 22:37:45 от Асол »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1797 -: Септември 28, 2020, 22:58:46 »
Quote (selected)
За това ще е нереалистично да се очаква, че ще подаде оставка преди да изпълни целите си.

Ай да ти го преведа на български език. За мен, като член на БСП е повече от удобно Тиквата да се доинати и да си доведе мандата докрай. Дори няма да ти правя прогноза за следващите от три до шест месеца, като прибавим и че хазната е на нула и на заеми и НЯМА да има юропски фондове. Последното си го запиши на челото!ТОЙ даже не е в състояние да договори парите за следващия програмен период, щото е заобиколен с неандерталци и простаци точно като него - няма кой да свърши работа! Тиквата приключва фор евър! Лошото е, че тиквеници подобни тебе , после ще оправдават собтвената си глупост с квото подне и с международното положение. И за да ти стане още по-гадно, щото нищо не разбираш от анализи, стратегии и тактики, ще ти повторя за енти път  - БСП в следващата година, година и половина няма да управлява. Ще си изручате до дъно простотията и дивотията! :smokin:
За мен както нееднократно съм казвал, Баце и Корни са от един дол дренки, тоест еднакво неспособни да оправят положението в държавата.
Финансовите ти прогнози са неадекватни, защото пропускаш простия факт, че Баце може безпроблемно да изтегли ако поиска и 10 милиарден заем.
Но това е друга тема, икономиката не ти е силна страна.
Година, година и половина далеч от властта, няма да помогнат на БСП, капаните които Баце залага са далеч по-дългосрочни. През това време най-много да изгори Слави.
ДПС имат твърд електорат и дори да докарат държавата до фалит, пак ще гласуват за тях. Така че изчакването няма да помогне на БСП, особено след като почнаха наляво и надясно да тръбят, че целта им е да спечелят изборите, тоест да вземат властта.
Разбирам, че последната ти надежда да се оправи България е в БСП, но повярвай ми от тази трънка заек няма да изскочи.
След 2-3 години пак ще си говорим.

 
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1798 -: Септември 28, 2020, 23:07:46 »
Quote (selected)
защото пропускаш простия факт, че Баце може безпроблемно да изтегли ако поиска и 10 милиарден заем.
Тц. България не е САЩ, не е дори Франция или Италия.
Публичния дълг опасно наближава червената линия.
Не ми се рови за точните цифри но на мамалигарите при къде 30% съотношение дълг-БВП им налузиха примката на МВФ.
А ние сме и с висок брутен дълг.- В период на несигурност и спадаши икономики .....
Забрави.
Баце ви изигра последно десет. И то само щото банкстерите конюнктурно имат интерес. Земат ефтино мъни от ЕЦБ и ги бутат на балами с висока лихва.
« Последна редакция: Септември 28, 2020, 23:10:57 от 66 »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1799 -: Септември 28, 2020, 23:32:55 »
Quote (selected)
защото пропускаш простия факт, че Баце може безпроблемно да изтегли ако поиска и 10 милиарден заем.
Тц. България не е САЩ, не е дори Франция или Италия.
Публичния дълг опасно наближава червената линия.
Не ми се рови за точните цифри но на мамалигарите при къде 30% съотношение дълг-БВП им налузиха примката на МВФ.
А ние сме и с висок брутен дълг.- В период на несигурност и спадаши икономики .....
Забрави.
Баце ви изигра последно десет. И то само щото банкстерите конюнктурно имат интерес. Земат ефтино мъни от ЕЦБ и ги бутат на балами с висока лихва.
Напротив, нямате си на представа, колко пари залежават при отрицателни лихви и колко от тях са вкарани в далеч по рискови активи.
Сам си стигнал до извода, че Баце при необходимост може да ги вземе при по-висока лихва, ако смята да ги остави БСП да ги плащат.
Колкото до това, че сме с висок брутен дълг, това не само, че не отговаря на истината ами е точно обратно.
Само една държава в ЕС има по-нисък БРУТЕН ДЪРЖАВЕН ДЪЛГ от България и това е Естония. Всички останали имат по-висок БРУТЕН ДЪРЖАВЕН ДЪЛГ от България.
Средният дълг на EU 27 е 77.8
В еврозоната са още по зле 84.1
България има 20.4
 БРУТЕН ДЪРЖАВЕН ДЪЛГ 
Което напълно развързва ръцете на Баце да тегли дори десетки милиарди.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."