Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 11:13:07

Автор Тема: БРЕКЗИТ  (Прочетена 185288 пъти)

0 Потребители и 16 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #660 -: Септември 01, 2019, 18:04:07 »
В Лондон не съм, честно казано.
Тия автобуси кръжаха из провинцията, населението на Лондон е про-ЕС, малце по-умно от средното, и там нямаха шанс подобни послания.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23764
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #661 -: Септември 01, 2019, 18:08:10 »
В Лондон не съм, честно казано.
Тия автобуси кръжаха из провинцията, населението на Лондон е про-ЕС, малце по-умно от средното, и там нямаха шанс подобни послания.

С такъв кмет няма как да не е по-умно или по-таковата де сещате се! :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #662 -: Септември 01, 2019, 18:15:11 »
Quote (selected)
И, разбира се, £350,000,000 седмично повече за NHS...

Ти си гледал същият изход, обаче от вътре.
+£350,000,000 както са си го мислели бритите.
Ние от вънка -£350,000,000 в бюджета на ЕС обаче един прът в колелото по-малко.
Числа без значение, основните проблеми не са обсъждани нито преди нито сега.

Напротив! Точно това число е подвело най–вече лондончани /които не са никак малко!/, тъй като е било изписано на автобус/автобуси на БоДжо, които са кръжали из столицата Лондон в деня на Референдума.  :nuts:

А информацията ми е от най–авторитетен и надежден източник, изследвал причините за резултатите, каквито се получиха, но не са се очаквали такива ...  :t2412:
« Последна редакция: Септември 01, 2019, 18:32:37 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #663 -: Септември 01, 2019, 18:19:07 »
В Лондон не съм, честно казано.
Тия автобуси кръжаха из провинцията, населението на Лондон е про-ЕС, малце по-умно от средното, и там нямаха шанс подобни послания.
Значи са кръжали И в провинцията!!!  :you_suck-874:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23764
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #664 -: Септември 01, 2019, 18:20:27 »
Quote (selected)
Точно това число е подвело най–вече лондончани

Не ти вярвам!
Ония ЕнтИлегентните с тюрбаните?
Напусналите Родините си да "успеят" в "цивилизацията"?
И ти ми казваш, че такива "умни и красиви" люде са се подвели и не са оценили истинските ползи за Великобритания?
Направо не е за вярване! :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #665 -: Септември 01, 2019, 18:21:59 »
В Лондон не съм, честно казано.
Тия автобуси кръжаха из провинцията, населението на Лондон е про-ЕС, малце по-умно от средното, и там нямаха шанс подобни послания.
Значи са кръжали И в провинцията!!!  :you_suck-874:

И така може да се каже. Просто аз в Лондон не съм виждал.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #666 -: Септември 01, 2019, 18:23:21 »
Quote (selected)
Точно това число е подвело най–вече лондончани

Не ти вярвам!

Ония ЕнтИлегентните с тюрбаните?
Напусналите Родините си да "успеят" в "цивилизацията"?
И ти ми казваш, че такива "умни и красиви" люде са се подвели и не са оценили истинските ползи за Великобритания?
Направо не е за вярване! :too_happy-1067:
Ку щеш!  :tongue-out:

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #667 -: Септември 01, 2019, 18:24:50 »
Едно Мое Мнение от онзи форум...

Ако нещо не подлежи на никакво съмнение - то е Мойта Обективност!
За в-к СЕГА, колкото и да е възможно най-най-най-крайно евро-атлантическият, модерирането бе на висота!
Може би, както хиляди пъти съм подчертавал (вкл. на неговите страници и тук!), във Форума Свободата на Словото бе на висота и бе най-свободният измежду тези, в които съм участвал (изключвайки шахматните!)

Дали сега е така - не мога да кажа - след оная дописка "Руски ученик уби..." спрях да пиша там и практически не го следя.

--------
Quote (selected)
Quote (selected)
Депутатите са одобрили проектозакона, даващ на правителството правото да стартира процедурата по чл.50 от Лисабонския договор и официално да започнат двугодишните преговори за напускане с 498 срещу 114 гласа.

Ще ме извини редакцията, но (без да съм ги броил), ако от началото на годината е имало 100 дописки по темата, всички (всички!!!) са били как няма да стане тая работа, как съдът не знам какво си присъждал, как 99.99% от населението и депутатите били за оставане в ЕС и т.н.

Т.е. от 100 дописки 100 пъти не е познато какво ще стане и е заемана позиция, която е била разбита на пух и прах от Живота - в дадения случай с 498 срещу 114 гласа...

Внимателният Читател ще обърне внимание, че за разлика от друг път, тук съм посочил 100% неуспеваемост, а не 99.99% - т.е. не съм си сложил никаква тенекия.

Всеки може да си изтегли изводите, вкл. и редакцията...  :(

Моят Кардинален Извод е: 100% бих бил подлъган, ако се бих доверил на написаното.

http://old.segabg.com/article.php?id=840734
----------
За да не бъда обвинен в голословност - възпроизвеждам "За нас"...

Quote (selected)
"Сега" е политически и икономически независим, частен национален всекидневник.
« Последна редакция: Септември 01, 2019, 18:37:31 от Ганий »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #668 -: Септември 01, 2019, 18:32:08 »

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #669 -: Септември 01, 2019, 18:34:49 »

Искаш да кажеш, че в Британската Конституция е записано черно на бяло:
"На национални референдуми - каквото се гласува в Лондон - това е! Населението извън Лондон няма право на глас на национални референдуми!"

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #670 -: Септември 01, 2019, 18:36:59 »
Браво, Рекидж! :way_to_go-1308:

Щото тук се вижда съвсем ясно, че и в самата столица "брекзитърите" са били разпръснати из периферията ...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23764
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #671 -: Септември 01, 2019, 18:37:21 »
wreckage
Само потвърждаваш известното.
Англичаните са гласували за изход, светската измет концентрирана около ситито
искат брюкселски простотии.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #672 -: Септември 01, 2019, 18:37:32 »

Искаш да кажеш, че в Британската Конституция е записано черно на бяло:
"На национални референдуми - каквото се гласува в Лондон - това е! Населението извън Лондон няма право на глас на национални референдуми!"

Искаш да кажеш, че си виждал Британска Конституция?!
Ше може ли едно копие да са образовам, м?

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #673 -: Септември 01, 2019, 18:38:49 »
ако исках да кажа тая глупост, щех да я кажа. Но понеже нямах намерение да я кажа, не я казах.

Само постнах ена картинка, изобразяваща разпределението на вота ф града, щото некои колеги твърдяха, че местните се били  полъгали по Боджовия рейс.

За разлика од тебе, аз се придържам към фактите.

-------------
Quote (selected)
Англичаните са гласували за изход, светската измет концентрирана около ситито
както винаги, нямаш претстава за кво говориш.
« Последна редакция: Септември 01, 2019, 18:42:44 от wreckage »

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #674 -: Септември 01, 2019, 18:44:52 »
Искаш да кажеш, че си виждал Британска Конституция?!
Ше може ли едно копие да са образовам, м?
Това несведущи и необразовани са ми го задавали хиляди пъти...
Имат един наръч Закони, които изпълняват ролята на Конституция...
Защото, примерно, като колите в Британия се движат на терсене, това означава ли, че в Британия няма леки коли!?

---
https://en.wikipedia.org/wiki/Constitution_of_the_United_Kingdom

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23764
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #675 -: Септември 01, 2019, 18:45:52 »
Quote (selected)
За разлика од тебе, аз се придържам към фактите.

Фактите помагат много да разбереш света, ако можеш.
Когато не можеш само им се радваш и чакаш да ти се случи следващият факт.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #676 -: Септември 01, 2019, 18:47:10 »
защо никога не си ф темата?

https://en.wikipedia.org/wiki/Ганий_никога_не_е_ф_Темата

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #677 -: Септември 01, 2019, 18:49:17 »
В Лондон червеният автобус

е въртял, навярно, протоколно. В Лондон рандеманът не струва.

Защото цялата Брекзит кампания се основава на технология на таргетиране. Целта и не е да разубеди привържениците на ЕС в Обединеното кралство. Напротив, калкулира се и фактът, че изсипаните лъжи ще ги вбесят и мотивират за отпор в още по-голяма степен. Целта и не е и да подкрепи противниците на ЕС. Тези таскафалии и така са си навити до скъсване.

Целева група на червения автобус и всички трикове подобни на него са тези, които никога или твърде рядко са участвали в демократичния процес чрез взимане на страна и изява на мнение. Целта бе да станат част от него, взимайки грешно решение. И понеже те бяха извън сметките на противниковата страна, играта си струваше свещите.

В идеалния или поне в зрелия демократичен процес решенията се основават на осъзнат интерес и информирано мнение. Това не са неща, които идат с мигновено просветление. Те изискват време, внимание. Автобус с цвят на пожарна не предполага време за размисъл, за проверка на фактите, за пълноценен дебат. Той ти продава една лъжа и една манипулация срещу вота ти. Продава ти и нещо друго, ценно, излаз за фрустрацията, излаз за гнева. Чупи ли ти се? ОК Имаме нещо яко за чупене за теб - удряй, троши! Нещо ценно за ония от Правителството - чукай, начукай им го!

Е, начукаха си го предимно на себе си. Сега осъзнават каква са я свършили. Защо още не са изритали Джонсън ли? Защото нямат смелостта и силата да си признаят как здраво бяха прецакани със собствения им вот. Защото още са вкопчени в сакатлъка си, щото си е техен. И защото са ... британци - те никак не обичат да изглеждат глупаци. Странни - може би. Това даже е малко шик като лондонско денди. Но глупак - не. Британецът не може да е глупак, дори когато, очевидно, е. Вери бритиш.

Впрочем, местните, у нас, фенове на Брекзит са още по-жалка картинка на тъпотата по Йеронимус Бош. През Брекзит идва благ мехлем за тяхната фрустрация. Реванш срещу ЕС, когото обвиняват за хала си, поради липса на смелост да се видят в огледалото. И да посочат истинския виновник за житейските си несгоди. Някой го начуква на ЕС вместо тях. Ех, че хубаво! Но вече дузина години ние сме ЕС. Познайте кой ще е прецаканият накрая. Този най отпред или този най отзад.

 8)
« Последна редакция: Септември 01, 2019, 18:51:54 от Firmin »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #678 -: Септември 01, 2019, 18:51:26 »
 :way_to_go-1308:
« Последна редакция: Септември 01, 2019, 18:54:41 от wreckage »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #679 -: Септември 01, 2019, 18:54:47 »
Firmin  :way_to_go-1308: :way_to_go-1308: :way_to_go-1308:

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #680 -: Септември 01, 2019, 18:59:04 »
Понеже се цитират непогрешими източници, с известно злорадство (за кой ли път!!!) ще спусна:

Quote (selected)
Anti-Soviet warrior puts his army on the road to peace: The Saudi businessman who recruited mujahedin now uses them for large-scale building projects in Sudan. Robert Fisk met him in Almatig
Monday 6 December 1993 00:02 GMT

OSAMA Bin Laden sat in his gold- fringed robe, guarded by the loyal Arab mujahedin who fought alongside him in Afghanistan. Bearded, taciturn figures - unarmed, but never more than a few yards from the man who recruited them, trained them and then dispatched them to destroy the Soviet army - they watched unsmiling as the Sudanese villagers of Almatig lined up to thank the Saudi businessman who is about to complete the highway linking their homes to Khartoum for the first time in history.

With his high cheekbones, narrow eyes and long brown robe, Mr Bin Laden looks every inch the mountain warrior of mujahedin legend.
http://www.independent.co.uk/news/world/anti-soviet-warrior-puts-his-army-on-the-road-to-peace-the-saudi-businessman-who-recruited-mujahedin-1465715.html

-------
Буквално дни преди изборите същите или подобни агенции кви ги ръсеха...

Reuters - Chris Kahn - 11/5/2016

Quote (selected)
The project estimates that Clinton still has a 90 percent chance of winning the election, however.

http://www.msn.com/en-us/news/politics/poll-clinton-leads-trump-by-5-points-swing-states-tighten-reuters-ipsos/ar-AAjUNGK?li=BBmkt5R&ocid=spartanntp

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #681 -: Септември 01, 2019, 19:04:57 »
http://www.independent.co.uk/news/world/Ганий-продължава-да-оспамва-темата-ф-която-поства-с-ирелевантни-неща-1465715.htmlolzers

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #682 -: Септември 01, 2019, 19:05:22 »
Кискам се като дете...

Тези, които най-много крещят за Гражданското Общество и Върховенството на Закона, и за което били готови да си сложат главата на първия дръвник, викат как не трябва да се изпълнява волята на Гражданското Общество и как нямало такова нещо като Върховенство на Закона...

------
Но както посочих по-горе - всички Референдуми в тоз ЕС, които не бяха угодни на Сатанистите, минаха под ножа и никой вече не ги споменава...



Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #683 -: Септември 01, 2019, 19:27:38 »
Тези, които най-много крещят за Гражданското Общество и Върховенството на Закона, и за което били готови да си сложат главата на първия дръвник,
викат как не трябва да се изпълнява волята на Гражданското Общество и как нямало такова нещо като Върховенство на Закона...
Eстествено. Лицемерите винаги са си лицемери  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #684 -: Септември 01, 2019, 19:57:55 »


на снимката: сатанисти с чалми оспорват волята на народа

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #685 -: Септември 01, 2019, 20:10:44 »
Тва на снимката са нелегални мигранти, инфилтрирани от ЕС  :nuts:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #686 -: Септември 01, 2019, 20:12:27 »
http://www.independent.co.uk/news/world/Ганий-продължава-да-оспамва-темата-ф-която-поства-с-ирелевантни-неща-1465715.htmlolzers
:way_to_go-1308:

Иде ми да кажа нещо, ама само от 2 дни не са ме запращали ф Кошчето ... :D

Затуй, по–добре за момента – пас! Ама нема да е за дълго!!!  :too_happy-1067:


Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #687 -: Септември 01, 2019, 20:20:33 »


на снимката: още чалмалии-сатанисти, обаче тоя път ф Нюси. Напълзяха нафсекъде рийшли.
Обърнете внимание на обидното за особата на Боджо чучело, (напраено од домакински уред +надпис TWAT) ф долния десен ъгъл.

Quote (selected)
https://www.chroniclelive.co.uk/news/north-east-news/see-thousands-who-took-newcastle-16844710

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #688 -: Септември 01, 2019, 20:21:06 »
Продава ти и нещо друго, ценно, излаз за фрустрацията, излаз за гнева. Чупи ли ти се? ОК Имаме нещо яко за чупене за теб - удряй, троши! Нещо ценно за ония от Правителството - чукай, начукай им го!
...

Впрочем, местните, у нас, фенове на Брекзит са още по-жалка картинка на тъпотата по Йеронимус Бош. През Брекзит идва благ мехлем за тяхната фрустрация.

Реванш срещу ЕС, когото обвиняват за хала си, поради липса на смелост да се видят в огледалото. И да посочат истинския виновник за житейските си несгоди.
:yes-1289: :yes-1292: :yes-1289:

P.S. Горните тримка Mr. YES са повече от прекрасни, когато са в синхрон!!!

Как да не им се радваш, НОЙ:0006:
« Последна редакция: Септември 01, 2019, 20:31:35 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #689 -: Септември 01, 2019, 20:24:38 »
Прилича на седерастки митинг от 1990 г.  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #690 -: Септември 01, 2019, 20:27:31 »
Ох, ами какво ще правят българите на острова? Как се берат ягоди извън ЕС? Ще страдаме с тях.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #691 -: Септември 01, 2019, 20:29:56 »
ъхъ, там фсички са седерасти.
Само не им го казвай, щото няма да те разберат. Което е добре за тебе, щото ако те разберат, ще треа да бегаш. Предвит, че женските джордита са като по-едрите мъжки екземпляри на ноо други народи, беганьето би било ена добра стратегия.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #692 -: Септември 01, 2019, 20:35:48 »
беганьето би било ена добра стратегия.
:D
Стига да успееш дан'сЪ препъваш ...  :stumble-2155:

AnonimusBG

  • Гост
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #693 -: Септември 01, 2019, 20:54:21 »
К прогуливавшейся в Шотландии королеве Британии Елизавете Второй подошли американские туристы, которые поинтересовались у неё, местная она или нет, сообщает издание Daily Mail.
Королева прогуливалась около замка Балморал всего лишь с одним охранником. К ней подошли американцы, на вопрос которых она ответила утвердительно. Тогда ей задали второй вопрос – встречалась ли она когда-либо с королевой. Она ответила, что нет, но рядом стоящий полисмен встречался.
Поняли ли американцы, что перед ними Елизавета Вторая собственной персоной, не известно.

https://www.mk.ru/social/2019/09/01/elizaveta-ii-poshutila-nad-ne-uznavshimi-eyo-amerikancami-turistami.html

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #694 -: Септември 01, 2019, 20:56:47 »
 :0008: :0005: :0008:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #695 -: Септември 01, 2019, 21:01:41 »
Ох, ами какво ще правят българите на острова? Как се берат ягоди извън ЕС? Ще страдаме с тях.

За това става дума. Как падат маските. От такъв надъхан "марксист" като теб се очаква да не се отнасяш чак с толкова злъчна ирония към тези, които си изкарват хляба с честен труд по ягодовите полета на Британия. Особено, когато са твои сънародници. А ягодови полета има и по други места в ЕС. С не по-малко българи сред ягодите.

Българите на Острова правят в огромното си мнозинство две неща - учат и се трудят (което е, всъщност, едно - щото по онези места ученето си е корав труд) или пък се трудят, докато учат, или пък учат, докато се трудят. И получават честна оценка за труда си. Което, например, тук, не се случва често. Тази възможност получиха с членството в ЕС. От това, че Обединеното кралство излиза от ЕС, на тях няма да им стане по-добре. Но пък, види се, то радва дребната ти и завистлива душица.  ???

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #696 -: Септември 01, 2019, 21:12:11 »

AnonimusBG

  • Гост
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #697 -: Септември 01, 2019, 21:19:36 »
Мен само не ми става ясно защо трябва да берат ягоди в Великобритания, а не в България?
Ние сме по-южна страна и би трябвало да е по-лесно да се гледат ягоди.
Или не?
Ясно е че не ги разбирам нещата, но да попитам.
Тези които знаят сигурно ще ми обяснят?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #698 -: Септември 01, 2019, 21:27:55 »
Quote (selected)
https://www.theguardian.com/commentisfree/2019/sep/01/sheer-scale-of-crisis-facing-britains-constitution-has-been-laid-bare

 ноо интересно и поучително четиво.
:way_to_go-1308:

Но едва ли Дейвид Камерън, твърдейки, че е бил прав, когато е свикал "Brexit", е можел да допусне в каква задънена улица, или даже безизходица, ще вкара собствената си страна ...  :m1731:

А "безизходица" произтича от съчетанието на тези две думи: БЕЗ и ИЗХОД ...
« Последна редакция: Септември 01, 2019, 21:30:40 от Джиджи »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #699 -: Септември 01, 2019, 21:29:08 »
Those countries that use referendums a lot, Switzerland and Ireland, for example, have elaborate rules for how they are conducted. In Britain, typically, there are no pre-agreed rules, just ad-hoc legislation arising from the particular power conjuncture of the day: the Cameron government on the run before its rightwing Eurosceptic zealots.

Ганчо мож ли го разбра тва?   :image008:

AnonimusBG

  • Гост
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #700 -: Септември 01, 2019, 21:38:59 »
Those countries that use referendums a lot, Switzerland and Ireland, for example, have elaborate rules for how they are conducted. In Britain, typically, there are no pre-agreed rules, just ad-hoc legislation arising from the particular power conjuncture of the day: the Cameron government on the run before its rightwing Eurosceptic zealots.

Ганчо мож ли го разбра тва?   :image008:

Какво да му разбираш?
Камерън искаше да получи потвърждение на неговите виждания, но го изненадаха.
Оттогава насам не знаят как да се извъртят за да не я свършат работата.
Малко педерастка работа, но такива са времената.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #701 -: Септември 01, 2019, 21:40:01 »
"безизходица" произтича от съчетанието на тези две думи: БЕЗ и ИЗХОД ...
Успокой се, Джидже  :t0328: Не са в безизходица, защото ще излязат  :beer-405:

Впрочем в какъв смисъл още се използва латинската дума exitus можеш да питаш баща си  :bigok:
« Последна редакция: Септември 01, 2019, 21:42:19 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #702 -: Септември 01, 2019, 21:47:50 »
Quote (selected)
Мен само не ми става ясно защо трябва да берат ягоди в Великобритания, а не в България?

Когато отговарям, обичам да се позовавам на конкретни примери, макар и запазвайки някаква дискретност.

Знам, например, защо трябва да се берат ягоди в Португалия, а не да си лаборант в България - за да си изучиш двете дъщери, свестни момичета, в България.

Знам, например, защо трябва да си фризьор във Великобритания, а не икономист в България - за да можеш да пътуваш по два пъти годишно по целия свят, на почивка.

Знам, например, защо да монтираш кухненски шкафове във Великобритания, а не да си дърводелец в България - щото с пет дни работа в месеца си плащаш сметките и си издържаш семейството, а каквото свършиш отгоре, ако имаш поръчки, можеш да пестиш и да помагаш на децата си.

Знам, например, защо да работиш на автомивка във Великобритания, а не в България - защото не си кирлив мангал, а млад, добре облечен и спретнат мъж с БМВ и можеш да си построиш къща в махалата, заедно със семейството си, с което работиш там.

Знам, например, защо да си студент по право във Великобритания - защото по Еразмус ще учиш по обмен година в най-добрия европейски университет по Европейско право, а като се върнеш и си завършиш ученето, комисия от три КюСи-та (QC) ще ти даде една от най-престижните стипендии по право във Великобритания, ще влезеш в Линкълс Ин и ще завършиш обучението за баристър и магистър по право, докато тук министър Калфин (и други преди и след него) само ще се лигави и ще ти обещава как щели да ти признаят дипломите от Великобритания. Тук идва и причината да си пишеш доктората пак в един от най-старите и престижни университети в Германия - там дори и не поставят въпроса, че си британски възпитаник. Нищо, че и те са по континенталното, а не по англосаксонското право. Ще публикуваш статии, ще членуваш в научни общества.  С възнаграждение равно на две трети от минималното ще можеш да си плащаш наема на едностаен апартамент, курсовете по език, да се издържаш и да си пътуваш до България по два-три пъти в годината. Да си плащаш и студентския кредит в Обединеното кралство, че и да ти остава.

Те такива едни. А това далеч не е целият списък. Сигурно в него са няколко стотин хиляди позиции с няколко стотин хиляди причини. Дано ти стигат, да не се питаш чак толкова.

AnonimusBG

  • Гост
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #703 -: Септември 01, 2019, 21:52:19 »
Е и?
Като знаеш дай отговор защо е така?
Защо по онова време изнасяхме домати, а сега внасяме?
Повече не искам да питам, защото е ясно че ще ме зариеш с анализи.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #704 -: Септември 01, 2019, 22:00:39 »
Quote (selected)
Защо по онова време изнасяхме домати, а сега внасяме?

Не, анализите са безполезни. Просто трябва една година да те пратя в доматите. Или да поживееш десет с тези, дето са в доматите. Да си гледаш семейството с това, дето ще изкараш.

AnonimusBG

  • Гост
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #705 -: Септември 01, 2019, 22:05:13 »
Quote (selected)
Защо по онова време изнасяхме домати, а сега внасяме?

Не, анализите са безполезни. Просто трябва една година да те пратя в доматите. Или да поживееш десет с тези, дето са в доматите. Да си гледаш семейството с това, дето ще изкараш.

Попадна в десятката.
В онези години баща ми и чичо ми гледаха краставици, домати, фъстъци и ги продаваха на кооперацията.
Така че зная за какво става въпрос за разлика от дървените философи.
« Последна редакция: Септември 01, 2019, 22:07:40 от AnonimusBG »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #706 -: Септември 01, 2019, 22:12:49 »
... и като така, днес ти, дето не си дървен философ, що не произвеждаш, по примера на баща си, па да продадеш на кооперацията? Или пък, все пак, си дървен философ и ти е по-добре при дървените философи, а не при краставиците?  ???

AnonimusBG

  • Гост
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #707 -: Септември 01, 2019, 22:18:58 »
... и като така, днес ти, дето не си дървен философ, що не произвеждаш, по примера на баща си, па да продадеш на кооперацията? Или пък, все пак, си дървен философ и ти е по-добре при дървените философи, а не при краставиците?  ???

Дървеният философ не намери качествен аргумент да отговори.
Жалко.
Докъде е стигнал.
Не се учудвам че не ми се иска да гледам краставици, домати и фъстъци.
Такива анализатори ни докараха до това да берем ягоди във Великобритания, а не краставици, домати и фъстъци в България.
« Последна редакция: Септември 01, 2019, 22:30:57 от AnonimusBG »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #708 -: Септември 01, 2019, 22:25:26 »
Quote (selected)
Българите на Острова правят в огромното си мнозинство две неща - учат и се трудят (което е, всъщност, едно - щото по онези места ученето си е корав труд)

Какъв патос!
Само дето пробаш краставици .....  :smokin:
 
Има ред въпроси.
Сашо Дончев какво учи? (що ягоди не бере, ни метрото чисти) Сигур ка се крадне наедро щото отдето и да го погледнем нашичките са кат пионерчета. Той и тука си беше кадърен екземпляр на фона на нивото, но има да учи ехеей ...
Да погледнем и училищата, тва секви колежи, университети .... по оправните учащи какво учат? Как се източват кредитни карти?
 
А за патоса .... мисля съм споменавал. В първи курс живях с некъф юрист. Аз бичех близо 50 часа седмично, вкл. семинари, упражнения ... той върне се, изтегне се на леглото и забучи слушалките в ушите. Щото имаше 16 (шеснадесет) часа седмично. Римско право. Идеше ми да го удоша! Та не ги разправяй тия. Требе си врло некъдърен, за да имаш проблеми с материала. Тва в Германия, Англия ..... Даже системата е направена да ти остава достатъчно време да си доработваш за некой леф. Тва дето въведоха и тук и нивото се срина.
 
Може и за по-ниското ниво да си говорим. Синът на един познат, който преподава в англия като се преместиха, на праактика освен на английски и техна истори не ходеше на друго. Беше минал целия материал в България. Още предната година.
 
Тея лакърдии ги разправяй другаде! Колко са кадърни как бачкат ........
Впрочем в България сме го изпитали на собствен гръб. Николай Василеф, Миленчо, Люпка ..... а дан пропусна и Тошибата, ма той от сорбоната  :smokin: Та засрами се на този фон да ръсиш таквизи глупости.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #709 -: Септември 01, 2019, 22:32:52 »
Quote (selected)
Такива анализатори ни докараха до това да берем ягоди вхв Великобритания, а не краставици, домати и фъстъци в България.

Мъ верно ли ягоди береш във Великобритания? Брей, анализът вършел работа.  ???

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #710 -: Септември 01, 2019, 22:38:32 »
Quote (selected)
А за патоса .... мисля съм споменавал. В първи курс живях с некъф юрист. Аз бичех близо 50 часа седмично, вкл. семинари, упражнения ...

Къде това си ... бичил, че не стана ясно?  ???

Както писах, давам примери, на които съм пряк свидетел. Колко учат, как се трудят и какво постигат ти НЯМА на мен да разправяш лакърдии.

AnonimusBG

  • Гост
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #711 -: Септември 01, 2019, 22:46:52 »
Quote (selected)
Такива анализатори ни докараха до това да берем ягоди вхв Великобритания, а не краставици, домати и фъстъци в България.

Мъ верно ли ягоди береш във Великобритания? Брей, анализът вършел работа.  ???

Г-н Фирмин
Ти идиот ли си?
Не мисля че си такъв, но натам го караш.
Разбираш ли въобще за какво става въпрос?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #712 -: Септември 01, 2019, 22:51:10 »
Университета. Естествени науки.
 
Драги, ащо ще е "лично", требе коментираме преподаването, а не ученето.
 
Всъщност воя около излизането на UK в сферата на образованието е за пари.
Единтвеното дето ще се промени е че ще се затрудни достъпа до кредити, дето после на практика не се връщат, щото малко попадат на дост. високи длъжности поне в началото. Не мога да ги мисля. Да учат в Германия. Там таксите са по-ниски от нашите!
А преподавателите пищът, щото ше намалеят студетите. Сега доста хора ходят в UK заради езика, основно. Според мен нивото в Германия, като образоваание е по-високо.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #713 -: Септември 01, 2019, 23:00:43 »
Quote (selected)
Университета. Естествени науки.

Аха, Кеймбридж ще да е било, значи. Те са по естествените.  :image008:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #714 -: Септември 01, 2019, 23:01:03 »
Във втори курс, особено първия семестър, в презряната и охулена Москва  ни се таковаше мамата. Трета част математика /най-шибаната/, втора физика /електричество и магнетизъм/, първа физико-химия - /термодинамика кинетика/, аналитична химия -  лекции, семинари, лабораторни.  Излизаш от общежитието в 7.30, връщаш се в 20.00 ни жив, ни умрял. Отделно - диамата, конспектирахме Юм, Мах, Кант , Хегел и Енгелс,  гаче се готвим за доктори по философия...

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #715 -: Септември 01, 2019, 23:09:07 »
Quote (selected)
Излизаш от общежитието в 7.30, връщаш се в 20.00 ни жив, ни умрял.

Но пък като речеш, че имаш висше образование, знаеш, че наистина е така. Един бе казал, че образование е това, което остава, когато забравиш наученото.  :D

Днес, офтопик, неделя е, чета си Файнман, за разтуха. Главата за преподаването му в Бразилия, включително. И речта му, на прощаане. С анализ на системата им за висше образование и обучение по физика. Ако не се лъжа, 1950 или 1951 година. Но пък доста актуално, за нашето.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #716 -: Септември 01, 2019, 23:20:07 »
Понеже отвори дума за Фейнман, та да продължа - втори курс , втори семестър -трета физика /Квантова електроника/ . Доцентът рече : Нема да учите по утвърдения Савельев, взимате седемте тома на Лившиц и Ландау.  Пълен блокаж, теле в железница! Взех тритомника на Фейнман - красота! Тогава разбрах колко просто може да се пише за сложните неща...

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #717 -: Септември 01, 2019, 23:27:07 »
Quote (selected)
Университета. Естествени науки.

Аха, Кеймбридж ще да е било, значи. Те са по естествените.  :image008:

Кеймбридж, София ....
И те могат да забъркат "новичок" (доказано) и аз мога да забъркам "новичок".
Каква е разликата?

За Кеймбридж, конкретно предимство е че вместват елементи които другаде са при доктурантурите в обучението. "наставник", по близка работа .... и преподаватели, ама най-добрите са в САЩ. Русия и напоследък Китай.
 
Е има отделни области където са водещи, примерно кристалография.
Като стана дума за американците ... един познат се върна след четвърт векк или малко повече преподаване там, някъде из новия иорк. Та разправя че нивото на магистърските програми се държи, щото преподават чужденци, но бакалавърските са пълна съсипия.
 
« Последна редакция: Септември 02, 2019, 00:03:45 от 66 »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #718 -: Септември 01, 2019, 23:31:01 »
Мдаа. Седемте тома, тва и на кондензираната материя - ужаст!
Не зная дали си обърнал внимание но в предговора на Ландау и Лифшиц има абзац. По памет - "Някои колеги в стремежа си за обобщение достигат до там, че теориите им просто не са верни".

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: БРЕКЗИТ
« Отговор #719 -: Септември 01, 2019, 23:38:20 »
Е, аз бих препоръчал Матвеев, но на вкус и цвет ...  :D