Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 00:05:33

Автор Тема: САЩ  (Прочетена 547774 пъти)

0 Потребители и 39 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8773
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #7260 -: Април 11, 2024, 13:58:52 »
Командирът на разрушителя „Джон Маккейн“ с управляеми ракети от клас „Арли Бърк“ на ВМС на САЩ стреля с оптически прицел Trijicon VCOG, поставен наобратно:



Ето как трябва да се поставя прицелът (логично – нали трябва да може да се настройва според окото!):



Да размениш обектива с окуляра е уникално. Тоя явно никога не е стрелял с оптически прицел. Ами поне да беше попитал някого как се слага, вместо да се излага!

Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 290
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7261 -: Април 11, 2024, 22:42:37 »
трябва да може да се настройва според окото
Настройва се увеличението ... но да - наобратно е :)
активен участник в Брауновото движение

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7262 -: Април 12, 2024, 19:10:20 »
Quote (selected)
САЩ спират продажбите на оръжия на изложения и по интернет без федерални проверки
https://manager.bg/%D1%81%D0%B2%D1%8F%D1%82/sast-spirat-prodazbite-na-orazia-ot-izlozenia-i-po-internet-bez-federalni-proverki
И там властите взеха да се притесняват от "народната любов".
Демократично ще преправят конституцията.
Мое лично мнение.
Законите са за съвестните граждани.
Престъпниците по никакъв начин няма да усетят липсата на оръжие, виж порядъчните няма да могат да се защитят.
П.П. Ще се радвам Пенико да каже какво мисли по въпроса.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7263 -: Април 12, 2024, 19:22:48 »
Quote (selected)
Сенатор призовава Байдън да забрани вноса на китайски автомобили
https://manager.bg/avtomobili/senator-prizovava-baidan-da-zabrani-vnosa-na-kitaiski-avtomobili
Покрай санкциите САЩ от лидер в технологиите са на път да станат резерват.
Имат опит, ще бъдат като амишите спрямо околния свят. :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 290
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7264 -: Април 12, 2024, 20:43:25 »
САЩ спират продажбите на оръжия на изложения и по интернет без федерални проверки
Продажбата и употребата на марихуана все още е забранена на федерално ниво... теоретично ФБР може да те арестува за това [в щат където марихуаната е легализирана]... та така и със "спирането на продажбите" - още един опит да покажат на либералите, че нещо се прави по въпроса.
В Калифорния се изисква да представиш доказателство за местоживеене (сметка), лична карта или шофьорска книжка, правят ти "Background check" (който е през ФБР - федерална проверка) и чакаш 10 дена да си вземеш ютията.
Илиной и особенно Чикаго имат много тегави закони за придобиване на оръжие... но пък стрелбите там [особенно едни квартали] са ежедневие (тези дни по новините писаха за един дето БИЛ черен и БИЛ без колан, но полицаите го направили на решето - мисирки, сър!)
активен участник в Брауновото движение

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8763
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7265 -: Април 12, 2024, 21:26:48 »
(тези дни по новините писаха за един дето БИЛ черен и БИЛ без колан, но полицаите го направили на решето - мисирки, сър!)

Винаги съм се учудвал на такива направени на решето от полицията, те не изпълняват заповедите на полицаите, защо!?
Вие си ги избрахте!

Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 290
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7266 -: Април 12, 2024, 22:06:25 »
не изпълняват заповедите на полицаите, защо!?
Самоубийство чрез полицай, друсан до козирката, тъпо парче, търсен за нещо по-голямо ... варианти много.
Те много се опитват и да бягат с кола, ама патрулите си го предават един на друг, а в небето има поне 2 хеликоптера (един шерифски и поне един с репортер)
активен участник в Брауновото движение


Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2125
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7268 -: Април 17, 2024, 07:55:48 »
Quote (selected)
Главният прокурор на САЩ Мерик Гарланд защити умствената пригодност на президента Джо Байдън и каза на законодателите в комисия на Камарата на представителите, че той умело се справя както с външно-, така и с вътрешнополитическите въпроси, предаде Ройтерс..."Президентът няма никакви увреждания", заяви Гарланд пред подкомисията по бюджета.
:c0301:

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 265
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7269 -: Април 17, 2024, 22:43:10 »
https://glasove.com/novini/baydan-kongresat-tryabva-speshno-da-prieme-novite-paketi-voenna-pomosht-za-ukrayna-i-izrael
Имах моментно странно усещане при вида на снимката - буквално ме заля чувството, че гледам мумия, артефакт от миналото, не жив човек, чак потръпнах. Някой да има същото?
Съвсем сериозна съм.



Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 290
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7270 -: Април 17, 2024, 23:00:16 »
Обикновен запек...
активен участник в Брауновото движение

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 265
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7271 -: Април 17, 2024, 23:04:41 »
Обикновен запек...
Ох, не знам. Втори път отворих да погледна и направо имам вътрешен подтик да си затворя очите, да ги отклоня. За пръв път ми се случва такова нещо, а не за пръв път му виждам снимката.
 

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9483
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7272 -: Април 18, 2024, 00:42:24 »
Може да е сменен с биоробот
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7370
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7273 -: Април 18, 2024, 01:07:26 »
Или просто злобата напълно го е погълнала. Като Нетаняху, Сорос и пр.. Гулове.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7274 -: Април 18, 2024, 09:53:47 »
deneb, това далеч не му е най-страшната снимка. По-смущаващи са видеоклиповете, в които се опитва да говори. Не знам с какво го лекуват, но изглежда като да е умрял, а този факт още не е стигнал до него.
Сарказмът настрана, човекът сериозно е повлиян от деменция, което някога политнекоректно се наричше старческо слабоумие. През повечето време едва ли знае къде се намира, което не пречи на експерти като главния им прокурор (!!) да гарантира, че fjb си бил абсолютно наред с главата.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 265
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7275 -: Април 18, 2024, 10:16:09 »
Да, виждала съм негови и по-страшни снимки, но на никоя не съм имала усещането, че това не е снимка на жив човек. Още потръпвам от него, нямам никакво обяснение.
А че не е наред човекът, не е...да му берат греховете и тези, които го държат на поста и му дърпат конците.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7276 -: Април 18, 2024, 10:34:24 »
А че не е наред човекът, не е...да му берат греховете и тези, които го държат на поста и му дърпат конците.
О, чакай малко. Гласят го да печели избори 2024. Може пък да станем свидетели на рядък биологичен експеримент феномен - човек във вегетиращо състояние да бъде преизбран на поста POTUS.
Неотдавна слушах интервю с някакъв полит. анализатор, който, освен останалите теми, разказа какви ще са последствията при евентуално преизбиране.
С две думи: състоянието му относително се запазва и задкулисието продължава да взема решенията вместо него, използвайки го само за "говореща глава";
състоянието му се влошава в степен това да не може да бъде прикрито или почива и "all eyes on the vice president".
Според интервюирания и в двата случая този човек на задкулисието ще бъде реалният президент.

Личното ми мнение е, че ако тов. Тръмп загуби от бай Дън, циркът ще е неудържим.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 265
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7277 -: Април 18, 2024, 10:38:10 »
Лошото на този цирк е, че са вкарали в него и половин планета, ако си беше само техен, е друга работа. А за мен най-лошото е, че собствената ни държава изгуби изцяло и съвсем явно суверенитета си в полза на същия този цирк. Дори формалните регалии на властта не могат да го прикрият.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9483
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7278 -: Април 18, 2024, 13:21:32 »
Американският президент със странно разкритие: Канибали са изяли чичо му
Версията на Байдън не е потвърдена от документи
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8763
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7279 -: Април 18, 2024, 16:03:10 »
Американският президент със странно разкритие: Канибали са изяли чичо му

Халюцинации на дементен.
Вие си ги избрахте!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7370
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7280 -: Април 18, 2024, 16:52:09 »
Цитат на: kаily
Амер. президент със странно разкритие: Канибали са изяли чичо му.

Може пък да се е объркал човекът и всъщност чичо му да е изял човекоядците  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.