Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 10:42:30

Автор Тема: МАЯ МАНОЛОВА – омбудсман на Р. България и кандидат за кмет на София  (Прочетена 135223 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Хелзинки, Стокхолм, Осло, Копенхаген...- на Балканите, това звучи още по-добре.  :smokin:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Дуисбург на Балканите ... бате  :too_happy-1067:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Хелзинки, Стокхолм, Осло, Копенхаген...- на Балканите, това звучи още по-добре. 
:D

За жалост Хелзинки и Копенхаген не стават, щото са на море ... А ако си спомням добре, за да защитят по–добре Копенхаген по време на ВСВ, даже са "насипали" изкуствен остров на "устието" на залива ...

Стокхолм също не става поради огромното "езеро" на което е разположен /или квото там/ ..

В Осло обаче не съм била.  :sad-3295:

И нищо, че София си има само "Перловската река", а не е например на Дунава.  :t0120:
« Последна редакция: Септември 15, 2019, 18:56:58 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Дуисбург на Балканите ... бате  :too_happy-1067:

Туй къде йе и Е ли столица?! :t1815:
« Последна редакция: Септември 15, 2019, 18:55:21 от Джиджи »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
При учителка - юристка ще е без мен. При учителка - архитект

Не разбрах дали ще избираш адвокат за бракоразводното си дело, частен учител на детето си или архитект за вилата си в Горна Диканя.

Прочее какъв юрист е М. Манолова? Завършила за 3 години УНСС и след това две-или три години пазиБожеадвокат в Кюстендил?!?
Фандъкова не е учител от 15 години.
А архитектът на земни могили хич даже и не знам що за архитект е.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
« Последна редакция: Септември 15, 2019, 20:22:15 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
А архитектът на земни могили хич даже и не знам що за архитект е.
Архитект на женски могили. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

AnonimusBG

  • Гост
Караянчева е катастрофирала, но май не е страшно.
Както беше с Манолова.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Караянчева е катастрофирала, но май не е страшно.
Както беше с Манолова.
МаяМа си катастрофира самостоятелно. Чернаянчева с помощта на НСО.
Първата се евакуира до болница самосиндикално, втората с хеликоптер.
Абе няма много общо, освен че и двете мърдат. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Дуисбург на Балканите ... бате  :too_happy-1067:

Туй къде йе и Е ли столица?! :t1815:
тука:
Столица на българските цигани в Германия
:bravo-1290:

Чекай само да турна ена картинка от същия линк:

:bigok:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
А архитектът на земни могили хич даже и не знам що за архитект е.
Бачи, за туй определение "архитектът на земни могили", дълбок поклон!  :raise_the_roof-1045:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: micky
Архитект на женски могили. :)
Венерини хълмове ... онлайн
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
 :clap-3332: :giggle-3307:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
На загорелите кожата им много тъмна ли изглежда (ако сте виждали), м?  :image008:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Стига де Серж! Нор какво е крив че паметникотрошача такава утка си уловил в студентски.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Бъзикам се  8)
А Норчо си го чета с любопитство да видя как мислят колегите от позициите на Доброто.

Изборите в София ше са малце като между диария и хронично гадене, октомври има други, доста по-интересни за мен избори, където единствената интрига е дали левите партии ше имат общо 2/3+ или само около 55-60% от местата в парламента.  :yes-1289:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
За политически необвързани хора, отговорът на въпроса кое е по-малкото зло от Фандъкова и Манолова никак не е лесен.

тва може да бъде теза само на гербераст или коалиран с герберастите, не и на политически необвързан. щото само гербераст или седераст с широко затворени очи няма да забележи преяждането с власт на гербавите, и съответно ще агитира като горния цитат.

щото вече не върви след сичките гербави издънки да твърдим, че фандъкова била добър кмет, така че дай да сеем с шепите съмнения за останалите.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Гласуването ви за чума или холера мен ми е през малкото micky.

няма такова нещо. сравняваш епидемия от чума с единичен случай на настинка.

освен всичко друго, винаги е добре да изразиш мнението си. стига да го имаш, де. а изразяването става с гласуване.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
тва може да бъде теза само на гербераст или коалиран с герберастите, не и на политически необвързан. щото само гербераст или седераст с широко затворени очи няма да забележи преяждането с власт на гербавите, и съответно ще агитира като горния цитат.

Ми, тва не е вярно! Герп може да са преяли с власт, но амбицията на Манолова е също толкова опасна. Манолова не дружи с добри хора. Нейното обкръжение е много гладно, а ние добре знаем, че от глад не трябва да се прави нищо - дори да се яде. Манолова вече е ренегат, а на ренегатите винаги трябва да се гледа с едно на ум.
Принципът за "по-малкото зло" е порочен. Той произведе всички идиотщини в територията за последните години. Гласува се за някого, а не против някого. Ако нямаш кандидат, не гласуваш. Когато това стане норма, може и да отлепим от дъното.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Гласуването ви за чума или холера мен ми е през малкото micky.

няма такова нещо. сравняваш епидемия от чума с единичен случай на настинка.

Чумата е повсеместна – като започнеш от "Дондуков" 1, та стигнеш до последната паланка в страната.
Но аз не виждам каква точно е настинката на гус–жата. Даже не подсмърча!!!  :ive_got_it-1379:

Quote (selected)
освен всичко друго, винаги е добре да изразиш мнението си. стига да го имаш, де. а изразяването става с гласуване.
:light_bulb-1377:
« Последна редакция: Септември 16, 2019, 13:31:05 от Джиджи »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Чумата е повсеместна – като започнеш от "Дондуков" 1, та стигнеш до последната паланка в страната.
Но аз не виждам каква точно е настинката на гус–жата. Даже не подсмърча!!!  :ive_got_it-1379:

е тогава виждаш ли холера? то настинка няма, те чума и холера изтропали :bigok:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Опитвам се да ви разбера и не мога. Не мога да разбера, всъщност, какво искате и давате ли си въобще сметка за това. От една страна нямате търпението (навярно, и времето) и знанието да проведете една дълга и бавна, но относително равновесна обществена промяна. От друга страна радикалната, рязка, неравновесна, катастрофична, промяна ви плаши с непредсказуемостта си, с неопределеността на резултата, с риска.
Какво, всъщност, искате. Промяна, но да си е по старому? Айде тез се заседяха, не ги дишам вече, да стават, че да седнем ний (на софрата, с квото е останало)? Това ли?
Не разбирам. А без да разбирам, как да съм част, по начин друг от този на критичния, скептичен и малко циничен, съзерцател? Помогнете.

И нека аз ви помогна, че да ми помогнете да ви разбера.

Има една много добра, че е относително проста, диаграма, в която да се разположите. Матрицата на Стейси.

https://www.gp-training.net/training/communication_skills/consultation/equipoise/complexity/stacey.htm

Ха боднете с пръст, всеки, па речете "Тук ща да съм!". Да видим дали ви стиска за там, де ви се иска. Например.  ???
« Последна редакция: Септември 16, 2019, 14:22:20 от Firmin »

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
тва може да бъде теза само на гербераст или коалиран с герберастите, не и на политически необвързан. щото само гербераст или седераст с широко затворени очи няма да забележи преяждането с власт на гербавите, и съответно ще агитира като горния цитат.

Ми, тва не е вярно! Герп може да са преяли с власт, но амбицията на Манолова е също толкова опасна. Манолова не дружи с добри хора. Нейното обкръжение е много гладно, а ние добре знаем, че от глад не трябва да се прави нищо - дори да се яде. Манолова вече е ренегат, а на ренегатите винаги трябва да се гледа с едно на ум.
Принципът за "по-малкото зло" е порочен. Той произведе всички идиотщини в територията за последните години. Гласува се за някого, а не против някого. Ако нямаш кандидат, не гласуваш. Когато това стане норма, може и да отлепим от дъното.
Неправилен подход. Когато си в разгара на чумна епидемия, не се притесняваш, че лекарствата имат възможни неприятни странични ефекти. Имаш, разбира се опцията да не правиш нищо и да се надяваш на божия промисъл.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Другими словами. Ятрогения — она в пациенте, а не в лечении. Ежели пациент близок к смерти, то все спекулятивные способы лечения должны быть разрешены — тут все средства хороши. И наоборот: если пациент практически здоров, то лечить его должна мать-природа.
https://antifragility.livejournal.com/10132.html

Не ми се търсят цитати на български. Но, както и сами виждате, той е поставил и обсъдил, доста подробно, проблема с ятрогенията, за която пише и g_ringo по-горе. Талеб, види се, споделя неговата "радикалност", но пък ясно посочва, че то зависи от състоянието на "пациента".  ???

Ако ви се чете повече за това, късметлии сте - има го даже и на български
https://www.infodar.com/index.php?option=com_hikashop&ctrl=product&task=show&cid=225&name=%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BA%D1%80%D0%B5%D1%85%D0%BA%D0%BE%D1%81%D1%82&Itemid=606
 8)

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
... и така, установихме, че g_ringo, както и Талеб, е възприемчив по отношение на риска, мотивирайки се при това с тежкото състояние на "пациента". Е, поне за един определихме приблизителните* координати по едната ос - тази на неопределеността (по дефиниция - на риска).

А как е той по другата? Склонен ли е да преговаря и да се споразумява?  ???

---------
*С нелоша точност, може би. С оглед факта, че подзаглавието на книгата на Талеб е ... "Как да извлечем полза от хаоса"  :D
« Последна редакция: Септември 16, 2019, 14:57:35 от Firmin »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Има една много добра, че е относително проста, диаграма, в която да се разположите. Матрицата на Стейси.

Ха боднете с пръст, всеки, па речете "Тук ща да съм!". Да видим дали ви стиска за там, де ви се иска???

Турни ме мен в долния ляв ъгъл, щото повече няма накъде – нито наляво, нито надолу.  :t0328:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
... otvrat, обаче, оказва се, при целия му революционен маркс-ленински плам, е доста ... консервативен по отношение на рисковете. Би предпочел да не действа срещу риска да сгреши или навреди - риска на ятрогенията. А може би счита, че пациентът не е в критично състояние. Ще разберем, предполагам.

Бихме предположили, обаче, още на този етап, че той съвсем не е склонен, като истински революционер, на опортюнистични съглашателски споразумения - радикално несъгласен е. Ниският риск и отказът от споразумения го запращат високо-високо още в началото на абцисата.  :D

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
... и ето, нашата мила Джиджи се позиционира. Предвидимо. Добричка, спогодлива, не обича страшилищата на неопределеността и риска.  :blow_kisses-1105:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ми, ако няма за какво, що да си развалям рахатЯ?! 

Но, ако се наложи ... пускам веднага в действие пищовите и танка  :sniperer: :m1313:

Танкът за момента само имагинерно, щото май напоследък опънах доста нечии нерви ... :P
« Последна редакция: Септември 16, 2019, 15:16:52 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Е, тук въпросът е по-скоро КОЕ ти разваля (или КОЕ би ти развалило) рахата. Не ЩО.  :D

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ми, например, да се напъна излишно ... :b0230:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Ми, например, да се напъна излишно ... :b0230:

"Да се напъна" - означава крехкост, нееластичност, страх от крах, от разрушение, от необратимостта. Възможно, наличие на реликтово нерелаксирало вътрешно напрежение.  :D

Но като добавим "излишно", нещата отиват в малко по-друга посока - еластичност е налице, обратимостта се предполага, но пък и енергия се разсейва при всеки цикъл ... Страх от загуби. В по-широк смисъл - осъзнати ограничения, относително ниска оценка на собствените ресурси. Вероятно, известна нерешителност, добре прикрита и оправдана. Но това вече са спекулации.  :D

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
тва може да бъде теза само на гербераст или коалиран с герберастите, не и на политически необвързан. щото само гербераст или седераст с широко затворени очи няма да забележи преяждането с власт на гербавите, и съответно ще агитира като горния цитат.

Ми, тва не е вярно! Герп може да са преяли с власт, но амбицията на Манолова е също толкова опасна. Манолова не дружи с добри хора. Нейното обкръжение е много гладно, а ние добре знаем, че от глад не трябва да се прави нищо - дори да се яде. Манолова вече е ренегат, а на ренегатите винаги трябва да се гледа с едно на ум.
Принципът за "по-малкото зло" е порочен. Той произведе всички идиотщини в територията за последните години. Гласува се за някого, а не против някого. Ако нямаш кандидат, не гласуваш. Когато това стане норма, може и да отлепим от дъното.

това са глупости. мъчиш се да бориш доказаните факти за герберастките простотии с предположения какво било можело да стане. което може да стане, ама може и да не. отделно, че по нищо не изглежда манолова да има своя група с общинския съвет, т.е. ще има още едно разделение, а не герб/кмет/-герб/сос/, както е сега.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
между другото, тук се сблъскват двата различни подхода: на симпатизантите на бсп, които буквално отрязоха главата на станишев /ти сгреши, направи простотия, ще те наказваме/, и на герберите, които са готови да траят всичко, само и само техните да са на власт.

който сблъсък се подклажда от всякакви псевдо неутрални, които с тъжен и разстроен глас задават въпроси от рода на "кой, ако не той" /това, че си превел или написал няколко книги, не прави въпроса по-умен/, "ама тя онази е същата като тази" /факти срещу догадки/, "ама то никой не става" /идете за гъби, да намалее активността, та да пробутаме нашите/ и т.н.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ми, например, да се напъна излишно ... :b0230:

"Да се напъна" - означава крехкост, нееластичност, страх от крах, от разрушение, от необратимостта. Възможно, наличие на реликтово нерелаксирало вътрешно напрежение. 

Но като добавим "излишно", нещата отиват в малко по-друга посока - еластичност е налице, обратимостта се предполага, но пък и енергия се разсейва при всеки цикъл ... Страх от загуби. В по-широк смисъл - осъзнати ограничения, относително ниска оценка на собствените ресурси. Вероятно, известна нерешителност, добре прикрита и оправдана. Но това вече са спекулации.

Сори, но това вече са пълни измислици и глупости на т@рк@лет@ ...

Защото "да се напъна излишно" означава единствено "да си хабя енергията за НИЩО".
И то напълно осъзнато!  :ive_got_it-1379: Други тълкования не се приемат!!!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
отделно, че по нищо не изглежда манолова да има своя група В общинския съвет, т.е. ще има още едно разделение, а не герб/кмет/-герб/сос/, както е сега.

Това също не е ясно. Вчера бях направо изумена от колко много места са я подкрепили.  :0005:

А подкрепата лично за нея би трябвало да означава И подкрепа в СОС (imho)!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
А подкрепата лично за нея би трябвало да означава И подкрепа в СОС (imho)!

не е задължително, все пак в сос трябва да се провежда партийна политика. ако желанията на манолова не противоречат на партийните ангажименти - може и да я подкрепят. иначе не би трябвало.

а "може и да я подкрепят", щото това би трябвало да е скрепено с някакво споразумение, независимо, че манолова се изцепи как партиите нямало да ѝ нареждат.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
"да си хабя енергията за НИЩО".
:D Мило, кое е това нищо, което е толкова важно, че го пишеш с големи буквички? А уж не искаш да си хабиш енергията ... Себе си ли убеждаваш, че то е НИЩО, нас ли ... Или пък това е знак на минали разочарования, които те карат да се свиеш в долния ляв ъгъл? Недей, мило. Той е запазен за уплашените от неуспеха опортюнисти. Не е за теб. Ти не си такава. Малко се притесняваш, че не си достатъчно ... "цветна". Но и това не е така. Достатъчно цветна си. За когото трябва.  :D Природата си знае работата, довери и се. 8)

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Успешните хищници наблюдават дълго и внимателно потенциалните жертви, преди да си изберат цел, избират мястото, и изчакват (колкото трябва) момента на атаката. Не хабят сили за нищо.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Успешните хищници наблюдават дълго и внимателно потенциалните жертви, преди да си изберат цел, избират мястото, и изчакват (колкото трябва) момента на атаката. Не хабят сили за нищо.

Туй ще да е някой паяк с бавен метаболизъм. Или нещо студенокръвно, де яде веднъж на полугодие. Хищниците с повечко мозък се скъсват от бачкане. И хабят доста сили. Защото трябва да ядат, по много. На мозъка му се лапа. На мускулите - също. Таке е при лъвовете. Така е при вълците. Така е и при най-успешните колективно ловуващи - хиеновите кучета.  8)

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Не е вярно. Не се скъсват от бачкане. Скъсват се от мислене  8)
Тия, които се скъсват от бягане насам-натам са тревопасните, които нямат достатъчно интелект да анализират плана на хищниците.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
За политически необвързани хора, отговорът на въпроса кое е по-малкото зло от Фандъкова и Манолова никак не е лесен.

тва може да бъде теза само на гербераст или коалиран с герберастите, не и на политически необвързан. щото само гербераст или седераст с широко затворени очи няма да забележи преяждането с власт на гербавите, и съответно ще агитира като горния цитат.

щото вече не върви след сичките гербави издънки да твърдим, че фандъкова била добър кмет, така че дай да сеем с шепите съмнения за останалите.
Политически обвързаните са ясни, и от ляво и от дясно. И магарица да им се сложи, ще я хвалят до премаляване, защото другата магарица...
Впрочем в първата декларация от инициативния комитет на Манолова имаше някакво намерение и за отделна листа от съветници. Ако това стане, червеният оркестър ще е интересна гледка.  :smokin:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
Днес ДБГ, НДСВ, ЗНС и "Път на младите" представиха платформа за гражданско управление на София, която Манолова подписа и ще включи в предизборната си платформа. Сред идеите в нея са въвеждането на дигитална община, изчисляването на такса смет според "замърсителят плаща", борба с картелите и монопола, достъп на малки и средни фирми до обществени поръчки и др. С подписването на документа кандидатът обещава, ако стане кмет на София, до края на мандата околовръстният път да бъде завършен изцяло, да няма чакащи за детска градина деца, да бъдат изградени буферни паркинги до метрото, както и административните услуги да бъдат изцяло електронни.
:smokin:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
В понеделник, 16 септември, в залата на ул. Веслец 13, Движение България на гражданите, Земеделски народен съюз, Път на младите и НДСВ ще предложат на гражданския кандидат за кмет Мая Манолова платформа за гражданско управление на София. Целта на платформата е да гарантира, че бъдещият кмет на Столична община ще прилага политики, от значение за хората с дясно-центристко мислене.
Quote (selected)
ДБГ, ЗНС, НДСВ и Път на Младите ангажираха Мая Манолова с десни политики
Целта на дясно-центристкото ни обединение е да сменим корупционния модел на управление на ГЕРБ в София и да сме гарант за изпълнението на десни политики от Мая Манолова, когато стане кмет.
Това каза лидерът на „Движение България на гражданите“ Димитър Делчев по време на днешния форум за обсъждане на мерки за развитие на София.
Димитър Делчев, Румен Йончев, Станимир Илчев и Ана Вилфан подписаха с Мая Манолова платформа за гражданско управление с близо 20 десни политики, сред които неувеличаване на местните данъци, стимулиране на инвестициите в София, подкрепа за малки и средни предприятия в работата им с общината, борба с корупцията и мръсния въздух.
Quote (selected)
Румен Йончев от ЗНС посочи, че Мая Манолова няма да е сама като кмет, няма да е неподкрепена и да е без общински съветници. С нашата листа ще направим всичко възможно да има съветници, които да работят за задачите, които поставяме днес. Манолова ги приема и са част от нейната платформа, каза още той.
:smokin:
https://grajdani.bg/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/%D0%BD%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8/1487-%D0%B4%D0%B1%D0%B3,-%D0%B7%D0%BD%D1%81,-%D0%BD%D0%B4%D1%81%D0%B2-%D0%B8-%D0%BF%D1%8A%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B0%D0%BD%D0%B3%D0%B0%D0%B6%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1%85%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D1%8F-%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D1%81-%D0%B4%D0%B5%D1%81%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B8
« Последна редакция: Септември 16, 2019, 22:12:53 от Калинчо »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
А подкрепата лично за нея би трябвало да означава И подкрепа в СОС (imho)!
======
а "може и да я подкрепят", щото това би трябвало да е скрепено с някакво споразумение, независимо, че манолова се изцепи как партиите нямало да ѝ нареждат.
Туй го чувам сега, но ти вярвам. Щото от Мая може да се очаква да се изцепи всекиму.

Anytime:0007:

А за предварителната "застраховка" – "как партиите нямало да ѝ нареждат" – явно е последвала примера на Радев: да го направи ПРЕДВАРИТЕЛНО, а не както самият Радев, вече като президент, го направи СЛЕДВАРИТЕЛНО.
И дано да има на изборите неговия успех!!! :yes-1289:
« Последна редакция: Септември 16, 2019, 23:04:42 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
"да си хабя енергията за НИЩО".
:D Мило, кое е това нищо, което е толкова важно, че го пишеш с големи буквички? А уж не искаш да си хабиш енергията ... Себе си ли убеждаваш, че то е НИЩО, нас ли ... Или пък това е знак на минали разочарования, които те карат да се свиеш в долния ляв ъгъл? Недей, мило. Той е запазен за уплашените от неуспеха опортюнисти. Не е за теб. Ти не си такава. Малко се притесняваш, че не си достатъчно ... "цветна". Но и това не е така. Достатъчно цветна си. За когото трябва.  :D Природата си знае работата, довери и се. 8)
:t3721: Само си пропуснал да одбележиш колко ШУМНА съм! :giggle-3307:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Две схеми за демонстрация и вам за ориентация  :D



Както виждате и сами, в момента Манолова придвижва кампанията си "нагоре" - трупа споразумения за подкрепа. Вероятно ви е странно, че натрупването на споразумения с различни групи е в посока на намаляване на съгласието. Но от системна гледна точка е така - всяко следващо споразумение е щрих към профила, което си е ограничение. Демек, от безплътен дух, излязъл от бутилката под формата на мъгла и дим, се появява конкретният "джин".  :D

Хубавото на това движение "нагоре" е, че се достига зона, в която и малко движение "надясно", в посока на по-висока неопределеност - а то ще рече на поемане на по-голям риск, ще вкара кампанията в зоната на сложните системи. Там е по-опасно, но и по-весело - възможностите растат нелинейно, щото. Но не е за всеки да плава в тези води. Както е казал поетът, "гърди от трипластова мед е имал този пръв кораб създал, за да плава в морето" (свободен цитат от мен).

ГЕРБ и Фандъкова, от своя страна, са закотвени здраво в "залива на опортюнистите". Разполагайки с цялата власт, те са постигнали абсолютното съгласие, без ограничения. Но и без рискове и неопределеност. Всяко тяхно действие по тези места, обаче, има линеен ефект. Само сложността има вълшебството да усилва ефектите на действията ни. Но трябва да си хапнал и малко книжки, за да го знаеш.  :cool-1084:

На втората диаграма виждате и "арсенала" - присъщите на всяка зона на навигация инструменти. Картата. Лоцията. Нали виждате къде е гражданското участие? В кои води. Е, не са за всеки. Там е за велики войни и мореплаватели. С ума на Одисей (почти цитирам Дом Къмингс тук, wreckage  :D).

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
А за предварителната "застраховка" – "как партиите нямало да ѝ нареждат" – явно е последвала примера на Радев: да го направи ПРЕДВАРИТЕЛНО, а не както самият Радев, вече като президент, го направи СЛЕДВАРИТЕЛНО.

Двете неща са несравними. Президентът няма реална власт и може да го каже. То е напълно неангажиращо. Но кметството е политики, а политики се прокарват чрез общинския съвет, където са партиите. Следователно БСП отново се прекараха като камилчета. Подкрепяш някого, който казва, че ако го изберат с твоите гласове - няма да те бръсне за круша. Тогава за какво го подкрепяш? В конкретния случай свалянето на герп от власт е ирелевантно, защото отново оставаш в същото положение - не можеш да отстояваш политики. Но като знаем какви диванни анализатори си има БСП - няма нищо чудно.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Следователно БСП отново се прекараха като камилчета. Подкрепяш някого, който казва, че ако го изберат с твоите гласове - няма да те бръсне за круша. Тогава за какво го подкрепяш? В конкретния случай свалянето на герп от власт е ирелевантно, защото отново оставаш в същото положение - не можеш да отстояваш политики. Но като знаем какви диванни анализатори си има БСП - няма нищо чудно.

Много си далеч от това въобще да си имаш хабер как функционира общински съвет и как взаимодейства или си противодейства с кмет на община. "Диванните анализатори" на БСП са с по 12 години, три поредни мандата, стаж като ръководители на групи на БСП в Общински съвет и председатели на постоянни комисии, към това и още четири в общинска администрация и към това още дузина и повече на едно друго място. В цялото това време в опозиция, с под 20% в общински съвет. Твоите колко са, отворко клиширан? То не е да зубриш и рецитираш клишето и догми. Иска си практика. Дългогодишна. Така че, "диванен" дървен философ си ти. Защото, повтарям, хабер си нямаш нито от местно самоуправление, нито от нормативната му рамка, нито от политическите и управленски практики и тактики в малцинство. А обучение ще ти сторя, когато напиша учебника, да има какво да си четеш и да си водиш записки в полетата, смешник.  :cool-1084:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
... и да ти цитирам една формула от моя "учебник", дето съм го писал с живота си:

"... никои две групи съветници не могат да формират мнозинство, не всеки три групи съветници могат да формират мнозинство, има четири групи съветници, които не могат да формират мнозинство ..."

Работил ли си в такъв общински съвет 12 години? Имаш ли си хабер как въобще работи такъв съвет и как с под една пета от съветниците в групата на БСП се налагат решения, при кметове, с които си в яростно противоборство? Включително, решения такива, които изискват квалифицирано мнозинство? А мълчи си тогава и недей да ръсиш мозък.  >:(

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Политиките в местното самоуправление са нещо доста различно от онези в държавното. Оттам и ролята на партиите е с различна тежест.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
ПЛАТФОРМА ЗА ГРАЖДАНСКО УПРАВЛЕНИЕ НА СОФИЯ

Ние, представителите на партиите и формациите от десния и дясно-центристкия спектър,

• ПП "Движение България на гражданите"

• ПП "Земеделски народен съюз"

• ПП "Национално движение за стабилност и възход"

• "Път на младите"

от една страна и от друга

гражданският кандидат за кмет на столицата Мая Манолова

демонстрираме политическа воля за обединение около настоящата

ПЛАТФОРМА ЗА ГРАЖДАНСКО УПРАВЛЕНИЕ

като се ангажираме да изпълняваме следните политики за подобряване на живота на гражданите на Столична община, отразяващи дясно-центристката визия за нов модел на управление:

1. Въвеждане на дигитална община, в която всички общински административни услуги могат да се предоставят по електронен път. Всяка преписка и нейното разпореждане ще са проследими онлайн.

2. Категоричен ангажимент за неувеличаване на местните данъци за гражданите.

3. Въвеждане на по-справедлива методология при изчисляване на "такса смет" - преминаване към модела "замърсителят плаща".


4. Намаляване на административната тежест за гражданите и бизнеса. Намаляване числеността на чиновниците с поне 10% и провеждане на тестове за професионалната им компетентност.

5. Извършване на независим външен одит на общинските дружества за установяване на корупционните практики в управлението им, които натоварват сметките на гражданите.

6. Борба с явните и скрити форми на картелност и монополизъм чрез подобряване на прозрачността в обществените поръчки и спиране на дискриминацията на малки и средни предприятия. По този начин ще се повиши конкуренцията и ще спре изкуственото завишаване на цените на стоките и услугите, за които се плаща с публичен ресурс.

7. Пренасочване на поне 50 % от инвестиционните разходи от курортна инфраструктура (аквапаркове, кашпи, шадравани и др.) към основна транспортна мрежа - околовръстен път, вътрешни рингове, естакади, пешеходни надлези и подлези и др.

8. Компенсиране на собствениците на имоти, които са отредени за междублокови пространства или зелени площи, с равностойни общински имоти или суми от държавния и общинския бюджети, за да се запазят настоящите общи пространства и да се даде възможност за изграждане на нови паркове.

9. Промяна на модела на управление на "Топлофикация" и премахване на политическия чадър над него с цел подобряване на работата и качеството на услугата за гражданите, както и за преодоляване на задлъжнялостта му в размер на над 835 млн. лв.

10. Изработване на аудиовизуална карта с нишите за инвестиране в столицата и системното й публикуване на страниците и в рубриките на световните бизнес-медии.

11. Започване на програма за цялостно възстановяване на тротоарите в София и освобождаването им от паркирали автомобили.

12. Насочване на средствата, събрани от Синя и Зелена зона към същинското решаване на проблема с паркирането чрез изграждане на паркинги извън платното за движение.

13. Преодоляване на кризата с недостига на места в детските градини, включително и чрез предвиждане на стимули за изграждане на частни детски градини и други форми.

14. Предприемане на конкретни мерки за чистотата на въздуха и гарантиране на чиста и безопасна среда за живот и икономическо развитие, присъщи на всеки съвременен столичен град.

15. Безусловна защита на свободата и сигурността на гражданите, както и на техните права, включително личното достойнство на всеки човек.

16. Подобряване на транспортната схема в столицата и нейните райони с мерки, както следва, но не само:

• съобразяване на маршрутите на обществения транспорт с нуждите на гражданите в съответните райони;

• откриване на повече линии за нощен транспорт за необхванатите към момента квартали;

• подобряване условията на труд и възнагражденията на заетите в системата на градския транспорт;

• въвеждане на единен билет с електронен вариант и справедлива цена, валиден поне 75 минути, за целия обществен транспорт в столицата;

17. Децентрализация на отговорности и ресурси към районните администрации.

18. Създаване на непосредствена връзка между управлението на града и неговите жители чрез допитвания и реални обществени обсъждания, провеждани чрез електронни системи, по важните за столичани въпроси.

В РЕЗУЛТАТ НА ГОРНИТЕ, НО И ДРУГИ ДЕСНИ И ДЯСНО-ЦЕНТРИСКИ ПОЛИТИКИ ДО КРАЯ НА ПРЕДСТОЯЩИЯ УПРАВЛЕНСКИ МАНДАТ СОФИЯ ТРЯБВА ДА ИМА:

1. Изцяло завършен околовръстен път на столицата и започнати вътрешни рингове.

2. Нито едно дете няма да бъде в списък за чакащи за детска градина деца.

3. Изцяло електронни административни услуги, достъпни дистанционно от гражданите и бизнеса.

4. Буферни паркинги до метростанциите в периферията на града.

5. Изграждане, включително и с публично-частно партньорство, на паркинги за поне 100 000 автомобила.


Мъ верно ли тез "политики" са ... "ДЕСНИ И ДЯСНО-ЦЕНТРИСтКИ ПОЛИТИКИ"? Е, хубаво. Лошо няма.  ;D

Впрочем, т.2 и т.3 може и да се "сбият" по нЕкое време ... при лош финансов анализ и планиране. Ама това да му е.  8)

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Политиките в местното самоуправление са нещо доста различно от онези в държавното. Оттам и ролята на партиите е с различна тежест.

Ти мя оцъкли!  :nuts: Политиките са практически едни и същи - гарантира го нормативната уредба. Различен е субектът и методът на управление (самоуправление) на изпълнението на политиките (на местно ниво).

Банална грешка е, например, да се твърди, че кметът на общината е орган на местното самоуправление. Не е. Кметът на общината е едноличен териториален орган на изпълнителната власт. Органът за местно самоуправление е общинският съвет.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
ПЛАТФОРМА ЗА ГРАЖДАНСКО УПРАВЛЕНИЕ НА СОФИЯ

Ние, представителите на партиите и формациите от десния и дясно-центристкия спектър,

• ПП "Движение България на гражданите"

• ПП "Земеделски народен съюз"

• ПП "Национално движение за стабилност и възход"

• "Път на младите"

от една страна и от друга

гражданският кандидат за кмет на столицата Мая Манолова

демонстрираме политическа воля за обединение около настоящата

ПЛАТФОРМА ЗА ГРАЖДАНСКО УПРАВЛЕНИЕ

като се ангажираме да изпълняваме следните политики за подобряване на живота на гражданите на Столична община, отразяващи дясно-центристката визия за нов модел на управление:

1. Въвеждане на дигитална община, в която всички общински административни услуги могат да се предоставят по електронен път. Всяка преписка и нейното разпореждане ще са проследими онлайн.

2. Категоричен ангажимент за неувеличаване на местните данъци за гражданите.

3. Въвеждане на по-справедлива методология при изчисляване на "такса смет" - преминаване към модела "замърсителят плаща".


4. Намаляване на административната тежест за гражданите и бизнеса. Намаляване числеността на чиновниците с поне 10% и провеждане на тестове за професионалната им компетентност.

5. Извършване на независим външен одит на общинските дружества за установяване на корупционните практики в управлението им, които натоварват сметките на гражданите.

6. Борба с явните и скрити форми на картелност и монополизъм чрез подобряване на прозрачността в обществените поръчки и спиране на дискриминацията на малки и средни предприятия. По този начин ще се повиши конкуренцията и ще спре изкуственото завишаване на цените на стоките и услугите, за които се плаща с публичен ресурс.

7. Пренасочване на поне 50 % от инвестиционните разходи от курортна инфраструктура (аквапаркове, кашпи, шадравани и др.) към основна транспортна мрежа - околовръстен път, вътрешни рингове, естакади, пешеходни надлези и подлези и др.

8. Компенсиране на собствениците на имоти, които са отредени за междублокови пространства или зелени площи, с равностойни общински имоти или суми от държавния и общинския бюджети, за да се запазят настоящите общи пространства и да се даде възможност за изграждане на нови паркове.

9. Промяна на модела на управление на "Топлофикация" и премахване на политическия чадър над него с цел подобряване на работата и качеството на услугата за гражданите, както и за преодоляване на задлъжнялостта му в размер на над 835 млн. лв.

10. Изработване на аудиовизуална карта с нишите за инвестиране в столицата и системното й публикуване на страниците и в рубриките на световните бизнес-медии.

11. Започване на програма за цялостно възстановяване на тротоарите в София и освобождаването им от паркирали автомобили.

12. Насочване на средствата, събрани от Синя и Зелена зона към същинското решаване на проблема с паркирането чрез изграждане на паркинги извън платното за движение.

13. Преодоляване на кризата с недостига на места в детските градини, включително и чрез предвиждане на стимули за изграждане на частни детски градини и други форми.

14. Предприемане на конкретни мерки за чистотата на въздуха и гарантиране на чиста и безопасна среда за живот и икономическо развитие, присъщи на всеки съвременен столичен град.

15. Безусловна защита на свободата и сигурността на гражданите, както и на техните права, включително личното достойнство на всеки човек.

16. Подобряване на транспортната схема в столицата и нейните райони с мерки, както следва, но не само:

• съобразяване на маршрутите на обществения транспорт с нуждите на гражданите в съответните райони;

• откриване на повече линии за нощен транспорт за необхванатите към момента квартали;

• подобряване условията на труд и възнагражденията на заетите в системата на градския транспорт;

• въвеждане на единен билет с електронен вариант и справедлива цена, валиден поне 75 минути, за целия обществен транспорт в столицата;

17. Децентрализация на отговорности и ресурси към районните администрации.

18. Създаване на непосредствена връзка между управлението на града и неговите жители чрез допитвания и реални обществени обсъждания, провеждани чрез електронни системи, по важните за столичани въпроси.

В РЕЗУЛТАТ НА ГОРНИТЕ, НО И ДРУГИ ДЕСНИ И ДЯСНО-ЦЕНТРИСКИ ПОЛИТИКИ ДО КРАЯ НА ПРЕДСТОЯЩИЯ УПРАВЛЕНСКИ МАНДАТ СОФИЯ ТРЯБВА ДА ИМА:

1. Изцяло завършен околовръстен път на столицата и започнати вътрешни рингове.

2. Нито едно дете няма да бъде в списък за чакащи за детска градина деца.

3. Изцяло електронни административни услуги, достъпни дистанционно от гражданите и бизнеса.

4. Буферни паркинги до метростанциите в периферията на града.

5. Изграждане, включително и с публично-частно партньорство, на паркинги за поне 100 000 автомобила.


Мъ верно ли тез "политики" са ... "ДЕСНИ И ДЯСНО-ЦЕНТРИСтКИ ПОЛИТИКИ"? Е, хубаво. Лошо няма.

А на теб, тва ли ти е най–големият дерт?!  :D
Като цяло обаче, ПЛАТФОРМАТА получава от мен  :bravo-1290:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
А на теб, тва ли ти е най–големият дерт?! 

За мен - не. Но пък, ако се стигне до споразумение на Манолова с "родната" БСП, може да се окаже известен "проблем". Само редакционен, предполагам. Не екзистенциален.  :D Доколкото БСП се готви да и представи платформата си за София, очаквайки тя да я припознае или поне съществена част от нея. Което, вероятно, ще е предмет (и условие) на споразумение за подкрепа. Просто така се прави.  ???

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Впрочем, много добра защита на Фандъкова  :way_to_go-1308:

http://epicenter.bg/article/Yordanka-Fandakova--Nyama-bitka-za-Sofiya---ima-rabota-za-Sofiya--/192895/2/0

Аз, например, си отбелязвам, че подценяването на ГЕРБ, на което ние, опонентите им, сме в една или друга степен склонни, играе лоши шеги. По време на битка, с много тежки последствия.

Екипът, който ще прави кампанията на Манолова, да си го отбележи също. Не отписвайте Фандъкова без време. Няма да се даде без бой. Това, че Манолова изглежда като по-борбената натура, заради агресивния си стил, да не ви заблуждава и че е по-ефективният боец. На Фандъкова, не забравяйте и това, не и се налага да напада. Стига и само да защити успешно позицията си. А това предполага други качества. За вас това е нападателна операция, но за нея е отбранителна. А это две большие разницы.  8)

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил



Картинка за размисъл - подарък от Firmin.

Впрочем, японците си го имат на паметник. Запитайте се защо, полезно е.



  :cool-1084:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
https://pik.bg/%D0%B2%D0%B5%D1%87%D0%B5-10-%D0%B0-%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D0%BA%D1%86%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BB-%D0%BA%D0%B0%D0%B4%D1%80%D1%83%D0%B2%D0%B0-%D0%B2-%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%8F-%D1%81%D1%8A%D0%B2%D0%B5%D1%82-%D0%B8-%D1%81%D1%83%D1%84%D0%BB%D0%B8%D1%80%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81%D0%BE%D0%B2-%D0%B2-news870582.html

Офтопик? Нииии ... На мен ми изглежда като ... предупреждение. Пеевски да не се е изнервил нещо тези дни? Или пък спомен го е споходил кой и кои го предложиха за председател на ДАНС? Аууу, колко неприлично туй. 18+ :t10502:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Паргов, умен мъж си. Дръж така!  :way_to_go-1308:

http://epicenter.bg/article/Kaloyan-Pargov--Nyama-bitka-za-Sofiya--ima-bitka-za-resheniya-i-politiki/192893/2/0

Quote (selected)
"В политиката е по-важно понякога не какво си направил или казал, а с какво усещане си оставил хората. Дано в този мандат, използвам позитивна насоченост, без значение кой в каква позиция е, да сме успели малко от малко и да оставим хората с добро усещане за София. Няма битка за София, има битка за решения и политики. Нека езикът на омразата не е водещ в това, което ни предстои.

Пожелавам на всички софиянци да са живи и здрави. И нека колегите, с които скоро ще се впуснем в предизборна кампания, да работим в името на столицата - партийните пристрастия не интересуват софиянци“, добави още Паргов.

Quote (selected)
"БСП е една от партиите, която подкрепи Мая Манолова, казвам една от много то партии, така че се надявам, че този тон ще бъде част от нейната реторика, макар че много хора се опитаха да я изнервят през последните два месеца, за да й придадат по емоционално краен тон, но да им кажем в днешния ден, че няма да им се получи", бяха точните думи на Паргов.

 :aplause:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
И още едно мнение ...
Quote (selected)
„Очевидно е, че Манолова тича в своя писта, но в същото време прави невъзможно БСП да развие в същина собствената си кампания“.

„Изходът от предизборната надпревара ще реши БСП“, категоричен е политологът.

Според него фокусът върху кмета измества по-важната тема – тази за структурата на Общинския съвет:

„Защото всъщност там е политическото пространство. Кмет без смислено мнозинство е с вързани ръце“.

„Ако БСП иска да даде сигнал на избирателите си в страната през изборите в София, трябва сериозно да се потруди за чувствително увеличаване на присъствието си в Общинския съвет“.

Според Страхил Делийски пред Йорданка Фандъкова има най-големи шансове да спечели кметското място на първи тур, но това не гарантира печеленето на изборите като цяло.
http://epicenter.bg/article/Strahil-Deliyski--BSP-shte-reshi-izhoda-ot-predizbornata-nadprevara/192917/2/0

Затова и е важно как Паргов ще си свърши работата. Нужна е пълна мобилизация на БСП още на първи тур. Първо, за да даде шанс на Манолова като я изведе на "орбита", готова за балотажа. Второ, като събере максимална подкрепа и представителство на листата на БСП в ОбС. Трето, което е важно, да го направи "чисто" - да не добавя агресия срещу БСП, която да се излее, макар и частично, върху Манолова на балотажа под лозунга "бий червените, докато побелеят!" (Махно, Нестор Иванич - кумир на лумпените за вечни времена).