Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 09:39:45

Автор Тема: Happy Трифон Валънтайн  (Прочетена 42566 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #120 -: Февруари 16, 2019, 13:47:31 »
А що сме на тоя хал ли?

1. Горбачов
2.Луканов
3. Желанието на местната номенклатура да трансформира относително нестабилната си и по дефиниция временна лична партийна власт с по-трайна, икономическа, която да може да предаде на поколенията си.

Западът, естествено, провокира този сценарий, но изпълнението си беше изцяло на местна почва. Голяма част от номенклатурата станаха първи капиталисти и евроатлантици. То си е до хората, дет се вика...
Значи точка 2 трябва да е така . Защото на Чехия , Словакия , Унгария и Полша даже , Горбачов не им е пречил два пъти и са много по-добре от нас . И до хората си е , ама понякога и на хубави хора им стига един като Луканов , Симо Ментата или Борисов . "На една каца с мед - 1-2 лъжички лайна"
:way_to_go-1308:

Аз и до ден днешен не мога да разбера защо след като на „вишеградци” / Чехия, Словакия, Унгария и Полша/ не им е пречел Горбачов, трябва да е пречел на нас?!

Тъй като, ако не беше този човек да разпука разпрострялата се от западния край на Желязната завеса до Владивосток закостеняла и порочна система /включая и самия СССР!/, можеше и до днес всички ние да продължаваме да гледаме някои неща през крив макарон!

А колкото до нашата си „каца с мед” и „лъжичките л@йн@”, последните не ни се сервират с лъжички, а с огрооомни черпаци. Тъй като на всеки парламентарни или местни избори девизът продължава да бъде: „колкото повече, толкова повече”!!!  :m0941:
« Последна редакция: Февруари 16, 2019, 13:55:36 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #121 -: Февруари 16, 2019, 14:13:58 »
По–горе цветовете нещо се сгъстиха, затуй почва да ми липсва цветна картинка. А тъй като и "Валентин" и "Трифон" вече отминаха, май трябва да се върнем в реалността на тиквите – нищо, че тези са от Хелоуин. Щото у нас са почти вече насекъде! ;D

« Последна редакция: Февруари 16, 2019, 14:17:13 от Джиджи »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #122 -: Февруари 16, 2019, 14:41:06 »
Колко много не се разбираме всъщност. Или както казва зет ми "Аз, когато отида някъде по света(Испания, Италия, Русия, България, примерно) не искам да ми е като в баварска кръчма, не искам да ми е като в Макдоналдс, не искам да ми е като по телевизора. Искам да се запозная със спомените, традициите и със същността на тези хора. Мразя мултикултито, което обезличава хората". Ся, аз разбирам, че е мноо кофти, но той не е нито българин, нито пишман патриотар - той е продукт на така любимата ви западна цивилизация. А, аз като продукт на нашенската източна и на базата на собствен опит, съвсем сериозно твърдя, че начинът да те възприемат не само на "запад", но и на "изток" не е чак толкова сложен - просто се представяш като такъв, какъвто си без да се срамуваш от традициите и историята на своя народ. Естествено, когато се замъкнеш някъде по географската карта е желателно да се поинтересуваш предварително къде точно отиваш и какво представляват и от какво се вълнуват хората там(чудеса правят знанията за тяхната култура и фаворити. Последното го преживях във Флоренция и не ми беше трудно, щото много харесвам Сандро Ботичели). Следва съвсем естествения към теб интерес и като следствие от твоето уважение, ти отвръщат със същото, даже си правят и труда да те слушат внимателно и повече да се поинтересуват, досежно твоята особа и държава. Чуждопоклонничеството, нихилизмът и самобичуването ти, че не си толкова цивилизован колкото тях, както и търговският ти "вкус" не ти носят дивиденти. На мен ми е много странно, че се налага да обяснявам толкова елементарни неща, на какво пък......в краен случай ще ме замерите като архаичен продукт. :smokin:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #123 -: Февруари 16, 2019, 15:24:45 »
На мен ми е много странно, че се налага да обяснявам толкова елементарни неща, на какво пък......в краен случай ще ме замерите като архаичен продукт.

За мен можеш да си сигурна, че няма!  :cool-1084:

А ти свалям шапка и за пространните обяснения.  :aplause: Щото аз нямам търпение за това. А доста често – и време.


Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #124 -: Февруари 16, 2019, 15:36:48 »
Между другото, на мен много би ми било интересно да науча как точно се празнуват валантайна и тиквен ден в Сицилия, Калабрия или Андалусия, да речем. Може и съседна Гърция за разнообразие...или пък - Франция!...как можах да я забравя :nuts:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #125 -: Февруари 16, 2019, 16:22:14 »
Quote (selected)
Чуждопоклонничеството, нихилизмът и самобичуването ти, че не си толкова цивилизован колкото тях, както и търговският ти "вкус" не ти носят дивиденти. На мен ми е много странно, че се налага да обяснявам толкова елементарни неща, на какво пък......в краен случай ще ме замерите като архаичен продукт. :smokin:
няма да те замеряме, само се успокой и се огледай - същите сме като теб, със същия живот, кога добро, кога лошо, даже със същите спомени
има някакви нюанси , които са готини -един иска традиции, друг - Ким Кардашиян, трети да пише умности по форуми, и всичките до един са прави
и не се самубичуваме,хич /освен след половин шоколад :image008:/, щото и през ум не ни е минало, че не сме цивилизовани колкото тях, напротив даже :smokin:
но светът ни е интересен в цялост, с нашето и чуждото, даже рядко го делим така
не може Асолче, да пренебрегнем цяла вселена от книги, кино, картини, шарени нрави, чужди брегове, постижения, няма защо да го правим заради един Хелоуин, или Валънтайн
пък ако знаеш каква пита със сирене правя на Сирните Заговезни и какъв народ събирам у нас да боядисваме яйца по Великден, охо!
бе, аз пък съм сигурна ,че  разбираш добре писаното от нас ,другите, ама обичаш битките и стреляш :smokin:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #126 -: Февруари 16, 2019, 16:34:10 »
Quote (selected)
не може Асолче, да пренебрегнем цяла вселена от книги, кино, картини, шарени нрави, чужди брегове, постижения, няма защо да го правим заради един Хелоуин, или Валънтайн

Естествено, че не може. Аз се изказах точно в този дух. И точно поради подобна причина, никога не бих открила тема за глупости подобни на  тиквите и търговците на сърца като необходимо стъпало да срешеш нецивилизованите си сънародници :D

Е, може и да я открия...ама в никакъв случай не бих се опитвала да влизам в ролята на мамзел Анет, щото на теб точно така ти се получи :nuts:
« Последна редакция: Февруари 16, 2019, 16:38:25 от Асол »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #127 -: Февруари 16, 2019, 16:45:06 »
а коя е мамзел Анет?

p.p. видях ,че си ми писала в Насилието ... но не искам да ти отговоря там
кажи, Асол, какво те мъчи?  какъвто й да е проблемът, ще го обсъдим
« Последна редакция: Февруари 16, 2019, 16:49:47 от Lillian »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #128 -: Февруари 16, 2019, 16:52:04 »
Quote (selected)
а коя е мамзел Анет?

Воала!

https://www.youtube.com/watch?v=lnzWkL-ZChg :D

Аз съм нещо като "франкофон", Лили. Имам слабост към романска езикова група, цивилизация и каквото там още си харесаш :nuts:
« Последна редакция: Февруари 16, 2019, 16:55:04 от Асол »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #129 -: Февруари 16, 2019, 16:56:35 »
аха, тази мамзел, ок
верно,че Анет се казваше
а дали ще ми отговориш на въпроса?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #130 -: Февруари 16, 2019, 17:04:15 »
Не се казваше Анет, а Анка. Анет е началото да заприлича на нещо, което всъщност не е. Между другото, ако си гледала когато и да било постановката, щеше да знаеш, че в крайна сметка не успя да стане "мадама". Това е и отговорът на въпроса ти, който ми зададе. Сигурна съм, че човек изчел толкова много книги, ще успее да разбере и такива, които не са част от прогреса на психиатрията :smokin:

Пешо

  • Гост
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #131 -: Февруари 16, 2019, 17:19:23 »
Не знам в Крушовица какво са имали, щото аз съм родена по-късно от посочената от теб година и винаги сме имали телевизор, но ти не си внимавал или по-точно си копнал нещо, което ти уйдисва, естествено, без да се взираш в детайлите и годините. И при най-добро желание не мога да свържа 65-та с 80-те, последните визирани ей там горе...в копираното от твоя постинг :smokin:
Детайлите са следните:
- от 1965-а до 1986-а има 'съветски петък'. От 1986-а трети канал предава изцяло съветска телевизионна програма. До 1997-а.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #132 -: Февруари 16, 2019, 17:20:27 »
разбрах!
знаеш ли какво съм забелязала -простодушното писане много помага хората да се разбират
но, работата е там, че не мога да се сетя сега ,какво да ти пиша, за да се разберем
дали ,че съм гледала много пъти Циливилизацията, или че съм чела български книги,колкото и ти
не знам какво да е, защото ти проектираш някакви раздразнения върху мен, които нямат общо със светогледа ми, ако имаха щях да  защитя възгледите си, но не е така
ето пишеш ми в Насилието
 
Quote (selected)
И нямаше да е толкова напреднала тази статистика, ако такива като теб не държаха толкова много да заприличаме на държавите от киното ти
обаче аз не искам да заприличаме на никакви държави - тук живея, отгледала съм детето си тук, то също живее тук, никога не се оплаквам от този живот, от произхода си, карам се с хората, които наричат нашето място "територията", даже не приемам нравоученията на съвременните "хъшове"
еми не знам какво друго да кажа
обаче ще си отварям, каквито теми искам и ще пиша пак така "до последен дъх" :smokin:

« Последна редакция: Февруари 16, 2019, 17:23:40 от Lillian »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #133 -: Февруари 16, 2019, 17:31:01 »
По повод проектирането на раздразненията - да, има такива и ще ти ги кажа кои са.
Първо - привнасянето на холивудски и други платени глупости къмто нашия манталитет - не ги приемам. Човек не може да рита срещу природата си и колкото и да я насилваш, накрая остава горчив привкус.
Второ - имам чувството, че си тръгнала на някакъв кръстоносен поход срещу мъжете. Ами, Лили, аз не искам да живея(айде моето време е минало, но имам щерка) във филм на льольовци и педераси и във време, дето женорята ще командават(Пази Боже!)
Аз, Лили, искам да съм съм слаба, да ме носят на ръце, да ми целуват ръка и да ги оставя да си мислят, че те ръководят света. Последното ми е достатъчно. Не искам да влизам в битки, които ако спечеля, ще направят не само мен, но и всички останали жени нещастни. Разбираш ли го това? Аз искам понякога да бъда безпомощна!Искам мъжете да си бъдат мъже.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #134 -: Февруари 16, 2019, 17:33:16 »
"Имам чувството.." е точният израз
и да знаеш,че никога не предполагаме за другите, това което не носим в главите си

и ...    омъжена съм, за втори път! :smokin:
« Последна редакция: Февруари 16, 2019, 17:35:20 от Lillian »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #135 -: Февруари 16, 2019, 17:33:22 »
Quote (selected)
SgtTroy « Отговор #109 -: Днес в 08:09:16 »

 :way_to_go-1308:



Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #136 -: Февруари 16, 2019, 17:35:00 »
Имам въпрос към Асол, на Балънтайна така ли се съпротивлява като на Св. Валънтайна? Щото и той не е родна крушовица.  :D

Чок觧

  • Гост
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #137 -: Февруари 16, 2019, 17:44:23 »


и ...    омъжена съм, за втори път! :smokin:

Дано първият да е жив и здрав и щастлив - най-вече !

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #138 -: Февруари 16, 2019, 17:47:01 »
От около 8 години насам избягвам да пия нещо различно от вино, но ако го направя карам на водка или ракия в малки количества. Тва за сведение на Банши :smokin:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #139 -: Февруари 16, 2019, 17:48:38 »
Това сведение е много ценно, ама въпросът беше по-скоро принципен. :) Ако ти харесваше балънтайна, щеше ли да го отказваш или щеше да го пиеш гузно, като четенето на чиклит?
Нещо ми нашепва, че и мен ме включваш в обвиненията, че чета чиклит. :))
« Последна редакция: Февруари 16, 2019, 17:52:20 от Banshee »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #140 -: Февруари 16, 2019, 17:52:46 »
Кое му беше принципното, след като консумацията на определен твърд алкохол не е неразделна  и неотменима част от битието ти?
Банши, аз съм отрасла в мъжки "колектив", така че майтапчетата за алкохола май не ти подхождат твърде много. Има предвид, без да се опариш :nuts:

Аз също чета чиклит. Иначе, нямаше да е възможно да разбера доколко Лили е опарена от него, в негативен контекст. А в там все пак, има много хубави неща за мъжете...доста различни от психарското им възприемане
« Последна редакция: Февруари 16, 2019, 17:55:40 от Асол »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #141 -: Февруари 16, 2019, 17:54:00 »


и ...    омъжена съм, за втори път! :smokin:

Дано първият да е жив и здрав и щастлив - най-вече !
първият ми мъж почина преди и двамата да навършим 25 години

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #142 -: Февруари 16, 2019, 17:56:52 »
Второ - имам чувството, че си тръгнала на някакъв кръстоносен поход срещу мъжете. Ами, Лили, аз не искам да живея(айде моето време е минало, но имам щерка) във филм на льольовци и педераси и във време, дето женорята ще командават(Пази Боже!)

https://www.imdb.com/title/tt0090630/?ref_=nv_sr_1

https://www.youtube.com/watch?v=TLxsdsv3oYk

Филмът е много сладурски, от времената, когато в Холивуд правеха филми. И освен сладурски е и много, много поучителен.

Друг филм по темата:

https://www.imdb.com/title/tt0088083/?ref_=nv_sr_1

https://www.youtube.com/watch?v=C9DHoauebkc

Не намерих по-добро копие ;(

Ама това по-скоро е като допълнение към казаното от теб  8)
the lamers club honourable member …

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #143 -: Февруари 16, 2019, 18:11:25 »
Quote (selected)
Кое му беше принципното, след като консумацията на определен твърд алкохол не е неразделна  и неотменима част от битието ти?

Принципното ми питане беше как преценяваш от кой чужд продукт, елемент, табиет, празник трябва да се пазиш, защото ще е пагубен за идентичността ти и ще те мултикултуризира и кой можеш да допуснеш?

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #144 -: Февруари 16, 2019, 18:14:08 »
 
Quote (selected)
Иначе, нямаше да е възможно да разбера доколко Лили е опарена от него, в негативен контекст.
когато чиклитът беше в апогея си нямах много време да го чета, трябваше да работя доста
но да чела съм -като всеки, преди да дойде следващата мода

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #145 -: Февруари 16, 2019, 18:15:14 »
Quote (selected)
Кое му беше принципното, след като консумацията на определен твърд алкохол не е неразделна  и неотменима част от битието ти?

Принципното ми питане беше как преценяваш от кой чужд продукт, елемент, табиет, празник трябва да се пазиш, защото ще е пагубен за идентичността ти и ще те мултикултуризира и кой можеш да допуснеш?

Асол би била гордост за традициите на която и да е албанска нация  :firefrog:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #146 -: Февруари 16, 2019, 18:17:31 »
Quote (selected)
Принципното ми питане беше как преценяваш от кой чужд продукт, елемент, табиет, празник трябва да се пазиш, защото ще е пагубен за идентичността ти и ще те мултикултуризира и кой можеш да допуснеш?

Този, който телевизионните реклами, тубето и нискоразрядните холивудски продукции се надпреварват да ми рекламират. Изреденото в комплект с измекярите, дето ме поучават от "политическите" предавания по телевизора. Наистина, толкова ли е трудно да го схванеш?

Сардж, ти не си в състояние изобщо да схванеш с какво аз бих била горда или не. Отдавна го разбрах...Приеми просто, че аз, онзи, буратино, Кайзера и няма ти казвам повече никове сме на една възраст...и при всички тези случаи, ти няма да срещнеш разбиране :D
« Последна редакция: Февруари 16, 2019, 18:20:18 от Асол »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #147 -: Февруари 16, 2019, 18:20:05 »
И аз съм чела. Първият Арлекин много ми хареса, другите бяха повторение и това беше. Ако говорим за истински чиклит, а не слагаме там Джоан Харис или, пази боже, Фицджералд, както злопаметно си спомням. :))
Или Катрин Мансфийлд, която понякога била хвалена от критици, че пише като Чехов, но повечето имали предразсъдъци към нея, защото не е рускиня, за да си позволи такава проза. 

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #148 -: Февруари 16, 2019, 18:20:11 »
Quote (selected)
Кое му беше принципното, след като консумацията на определен твърд алкохол не е неразделна  и неотменима част от битието ти?

Принципното ми питане беше как преценяваш от кой чужд продукт, елемент, табиет, празник трябва да се пазиш, защото ще е пагубен за идентичността ти и ще те мултикултуризира и кой можеш да допуснеш?
Не знам как е при Асол.
При мен нещата са прости.
Първо гледам дали носи допълнителен смисъл в живота ми, не дали е моден, оранжев, голям.......
После гледам КОЙ ми го предлага.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #149 -: Февруари 16, 2019, 18:21:38 »
Quote (selected)
или, пази боже, Фицджералд,

Аз съм голям фен... :nuts:

Безкраен празник на Хемингуей всъщност разказва за всичко и за причините....снимала съм се пред и в  къщата на Хемингуей в Париж от по време на празника (от доста време е кръчма) :nuts:

Горното беше единственото произведение на Хемингуей, което веднага разбрах. Любопитното е, че моят съпруг трябваше да ми обясни за търпението и начина, по който можеш да напаснеш покрай желанието си събитията, докато кесиш в една лодка и ловиш риба. След жокера му започнах да разбирам повече любителите на празника, пиенето и жените....и възможностите, които ти дава търпението.

п. п. Хемингуей, Ремарк и Вонегът са тримата "най-мъжки" писатели, за които аз съм чувала :nuts:
« Последна редакция: Февруари 16, 2019, 18:31:48 от Асол »

Чок觧

  • Гост
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #150 -: Февруари 16, 2019, 18:39:23 »
Lillian , коментарът ми завършва с удивителна - не с въпросителна .
Не съм се интересувал от личния ти живот , само изказах пожелание .

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #151 -: Февруари 16, 2019, 18:44:32 »
Тук може би трябва да добавя, че "жив, здрав и щастлив" обикновено е синоним на "майната му, кво толкова", предполагам Чоки е искал да каже нещо подобно, без да предполага какво се е случило с първия мъж.
Все едно, да се върнем към Банши, която скубе косата на Асол.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #152 -: Февруари 16, 2019, 18:50:57 »
Не, по-добре да минем на нещо по-помиряващо и да я питаме Асол има ли хабер от тоя хубав човек Кайзера, да не му берем гайлето.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #153 -: Февруари 16, 2019, 18:51:17 »
Тук може би трябва да добавя, че "жив, здрав и щастлив" обикновено е синоним на "майната му, кво толкова", предполагам Чоки е искал да каже нещо подобно, без да предполага какво се е случило с първия мъж.
Все едно, да се върнем към Банши, която скубе косата на Асол.

При тая повсеместна модерация и новоговор на ниво селска кръчма "жив, здрав и щастлив"
ще бъде поредното нещо което ще загуби смисъл и ще стане  :t10520:
В тая връзка направо съжалявам ИИ дето се обучава в интернет, ще го травмираме като малък и после нали знает...... ТОЙ/ТЯ/ТО няма да е виновен/а/о.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #154 -: Февруари 16, 2019, 18:54:26 »
Тук може би трябва да добавя, че "жив, здрав и щастлив" обикновено е синоним на "майната му, кво толкова", предполагам Чоки е искал да каже нещо подобно, без да предполага какво се е случило с първия мъж.
Все едно, да се върнем към Банши, която скубе косата на Асол.

При тая повсеместна модерация и новоговор на ниво селска кръчма "жив, здрав и щастлив"
ще бъде поредното нещо което ще загуби смисъл и ще стане  :t10520:
В тая връзка направо съжалявам ИИ дето се обучава в интернет, ще го травмираме като малък и после нали знает...... ТОЙ/ТЯ/ТО няма да е виновен/а/о.

Той, обаче, не те разбра и няма да те разбере, въпреки че Умре да се хваща на басове. :)
Сардж, аз съм много възпитана и чудесно се разбирам с представителите на мъжкия пол. Последното, обаче, никога не ми е пречело да се саморазправям, когато стане повече от необходимо :nuts:
« Последна редакция: Февруари 16, 2019, 18:56:42 от Асол »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #155 -: Февруари 16, 2019, 18:56:18 »
Не, по-добре да минем на нещо по-помиряващо и да я питаме Асол има ли хабер от тоя хубав човек Кайзера, да не му берем гайлето.

Лилиан повече ще знае, нали му е градска.

Са да почнат да се състезават двете коя ще го открие първа  :yes-1289:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #156 -: Февруари 16, 2019, 18:57:24 »
Аз залагам на Асол, надявам се да не ме разочарова. :)

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #157 -: Февруари 16, 2019, 18:58:05 »
Quote (selected)
Са да почнат да се състезават двете коя ще го открие първа

Това е коментар, достоен за пъпчив тийнейджър :smokin:

Залогът е безсмислен, Банши

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #158 -: Февруари 16, 2019, 19:00:22 »
Добре ли е човекът, дали някой знае, защото отдавна не е писал, това е.

Чок觧

  • Гост
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #159 -: Февруари 16, 2019, 19:01:24 »
Асол е на принципа :"Търсят ма - не ги търся , имам да вземам - нямам да давам !" :)

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #160 -: Февруари 16, 2019, 19:21:41 »
Quote (selected)
Са да почнат да се състезават двете коя ще го открие първа

Това е коментар, достоен за пъпчив тийнейджър :smokin:

Залогът е безсмислен, Банши


в сравнение с некои гьозепета съм верно пъпчив юноша.

ма щом не ви се търси кайзер и ви е се едно, нема грижа.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #161 -: Февруари 16, 2019, 20:12:56 »
Quote (selected)
Са да почнат да се състезават двете коя ще го открие първа

Това е коментар, достоен за пъпчив тийнейджър

Залогът е безсмислен, Банши

в сравнение с некои гьозепета съм верно пъпчив юноша.

Аз бих предпочела "юноша буеден"!  :0002:

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #162 -: Февруари 16, 2019, 21:23:26 »
   Юноша - кротък, юношка - буйна..  :blurry_drunk-2127:

Симпатични.. по-своему :beer-405:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #163 -: Февруари 16, 2019, 21:29:30 »
   Юноша - кротък, юношка - буйна..  :blurry_drunk-2127:

Симпатични.. по-своему :beer-405:

И аз ли станах Битанем, м?  :image008:

Пешо

  • Гост
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #164 -: Февруари 16, 2019, 21:53:02 »
Quote (selected)
п. п. Хемингуей, Ремарк и Вонегът са тримата "най-мъжки" писатели, за които аз съм чувала
Значи не си чувала за Хашек, Хелър, Уо и ред други. И, следователно, познанията ти в тази област са доста … хм, постни.

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #165 -: Февруари 16, 2019, 21:54:11 »
 Не си , не си .

Приличаш на едно дяволче от реклама, дето хвърля стрела с болка накъм човек, и после се смее невинно..

 Ама  има пенкилер лек, болката отминава.. пострадал няма..

П Таз вечер пия вино от червен мискет, като розе е на цвят, на вкус като на бадем, бадем, праскова и малко яре.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #166 -: Февруари 16, 2019, 21:56:04 »
Хашек го харесват предимно мъже.
Не съм чул никога жена да коментира  Швейк.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #167 -: Февруари 16, 2019, 22:04:19 »
Quote (selected)
Хашек го харесват предимно мъже.
Не съм чул никога жена да коментира  Швейк.

Прав си! И Калки е прав - пропуснах го! На мен ми е повече от просташки :D

Ивлин Уо ли имаш предвид!? Тоя е сексист и женомразец почти като Шопенхауер  но с брилянтно чувство за хумор :nuts:
« Последна редакция: Февруари 16, 2019, 22:07:15 от Асол »

Пешо

  • Гост
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #168 -: Февруари 16, 2019, 22:08:17 »
Quote (selected)
Хашек го харесват предимно мъже.
Не съм чул никога жена да коментира  Швейк.

Прав си! И Калки е прав - пропуснах го! На мен ми е повече от просташки :D
Да окачествиш "Швейк" като просташки не е просто проява на лош вкус. Говори за фундаментално неразбиране и въобще е крайно неласкаво за интелекта на направилия изказването.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #169 -: Февруари 16, 2019, 22:09:49 »
Така го възприемам аз. Приеми, че не ми достигат интелект..пикаене, псувни и гърнета ...и фатмашки хумор :smokin:
« Последна редакция: Февруари 16, 2019, 22:15:20 от Асол »

Пешо

  • Гост
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #170 -: Февруари 16, 2019, 22:16:15 »
Така го възприемам аз. Приеми, че не ми достигат интелект..пикаене, псувни и гърнета :smokin:
Само това си видяла. За съжаление. Изпуснала си същината на този може би най-велик антивоенен роман.
Имаше там един надраскан на стената надпис: "На война ли да се шляем - на войната ний пикаем".
Очевидно ти тук си видяла само пикнята. Неласкаво за интелекта ти, наистина. По-добре да не се беше изказвала.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #171 -: Февруари 16, 2019, 22:23:40 »
Въпрос на вкус, Калки! На мен не ми допада дори и бъзика с казармените порядки - не го разбирам и няма как тепърва да се мъча да го харесвам, въпреки че съм го прочела. Не се терзай, щото повечето от тези, на които няма и да се сетиш да им обсъждаш интелекта, дори и този труд не са си направили :smokin:

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #172 -: Февруари 16, 2019, 22:24:44 »
  Да ме извинявате, че се бъркам, ама Асол е сложила кавички  - "най - мъжки".. подсъзнателно я разбирам..

 А как жените да възприемат Хашек?
 
Дали са чули от старшината " самолетите се правят от най-лекото желязо, претопено на алумин"... "Наредете шкафчета, с лицето напред, а гърба - настрани, и малко напред" .. " Космат си не като Биталс, като Морниг Стар, китариста"..  Кранкенбуха на Швейк, точ в точ, копираше дневника на под 230, в когото описваха пратените във военна болница - Плевен

  Ми Ивлин Уо е един изтънченяк, па Хейли - халтураджия :smokin:..

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #173 -: Февруари 16, 2019, 22:26:33 »
Quote (selected)
А как жените да възприемат Хашек?

Като боце със заслужено вИшо :D

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #174 -: Февруари 16, 2019, 22:31:45 »
Quote (selected)
па Хейли - халтураджия :smokin:..

 :way_to_go-1308:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #175 -: Февруари 16, 2019, 22:38:36 »
Minderbinder обаче спомена Хелър, не Хейли.
Хелър аз не го възприемам от стриктно мъжките, с щръкнали мустаци, а човешки. Може би най-депресиращият от всички, в "Нещо се случи".
« Последна редакция: Февруари 16, 2019, 22:41:31 от Banshee »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #176 -: Февруари 16, 2019, 22:39:41 »
Вижте, ся. Хашек ми идва доста над глътката, поети пиянски спомени от казармата. Зверска скука и убиец на общуване, извън стените и козите. Вероятно никога няма да разберете, колко е досадно на другия пол да ви слуша тези преживявания. Няма да споря...щото знам как ще ревнете дружно

Точно така - спомена Хелър. Хейли наистина е халтураджия, като Гришам, например
« Последна редакция: Февруари 16, 2019, 22:42:17 от Асол »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #177 -: Февруари 16, 2019, 22:42:03 »
Minderbinder обаче спомена Хелър, не Хейли.
Хелър аз не го възприемам от стриктно мъжките, с навирени мустаци, а човешки.

Хейли, Хелър, Хасанс, Масанс, аре са...мога да си представя колко вдъхновяващо преживяване е била казармата през 60те, оцелели са сепак  :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #178 -: Февруари 16, 2019, 22:44:16 »
Вижте, ся. Хашек ми идва доста над глътката, поети пиянски спомени от казармата. Зверска скука и убиец на общуване, извън стените и козите. Вероятно никога няма да разберете, колко е досадно на другия пол да ви слуша тези преживявания. Няма да споря...щото знам как ще ревнете дружно

Точно така - спомена Хелър. Хейли наистина е халтураджия, като Гришам, например

Да, но хубавото на съвремието е, че ако другия пол (според теб - жените) не иска да слуша преживявания, има още над 30 пола, които ше слушат в захлас  :yes-1289:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Happy Трифон Валънтайн
« Отговор #179 -: Февруари 16, 2019, 22:47:05 »
Сардж, да не би да не харесваш Хашек? :D