Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 23:03:35

Автор Тема: За насилието срещу …  (Прочетена 123443 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #420 -: Януари 19, 2019, 22:21:27 »
Няма равноправие, а разпределение на труда :D
По-точно на функциите. Защото най-важното не е трудът  :b0303:
:clap-3332:

Ся, Асол, аз кво да напра'я кат' съм 100% съгласна с тва, дето е рекъл Нор? Ако не изръкопляскам, ше требе да го повторя дословно.

А най–вероятно утре ще ви разкажа как са си разпределили тези функции в едно ноо близко приятелско семейство. Щото за днес не сколасах да напиша даже това, което бях обещала по–горе. Но него ще напиша, само ако продължава да има нужда. Щото в момента всичко е тихо и спокойно.
« Последна редакция: Януари 19, 2019, 22:31:00 от Джиджи »

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #421 -: Януари 20, 2019, 00:51:31 »
... но тя има повече мнения, отколкото ти емотикони
Е, кое не мога да повярвам, не мога! Емотиконовото количество в постовете на Джиджи клони към полегнала осморка, няма човек, който да би могъл да изрази толкова мнения!  :nuts:

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #422 -: Януари 20, 2019, 00:53:25 »
Аз повече нама да излагам мнения по темата.
Тя и без друго навлезе в кьорсокак.
Бях посочил едни полезни четива и сега ще ги дам пак тук за последно:
"Войната за вдигнатия капак на тоалетната чиния!
"Мъжете са от Марс, жените от Венера" и
"Мъжкият мозък и женският мозък".
Които, макар и написани в закачлив тон (особено първите две), са изключително сериозно четиво!
Непознаването на менталните особености между половете, в съчетание с дисонанс между партньорите (в семейството) по интелект, култура, възпитание, образование и др. е сериозна предпоставка за домашно насилие.
Няма да давам примери за такива съчетания, защото около нас е бъкано с точно такива.

Няма домашно насилие в семейства, в които такива дисонанси или липсват, или са сведени до минимум.
А и в съчетание с търпение, любов и толерантност, хармонията е налице.
Колко, обаче, са такива?!
Но ...става ДВУСТРАННО. И единият и другият трябва да са осмислили различията. Едностранно, дори и при синхрон по тези признаци - не става.

Та ... затова и има насилие. Никога не е било по-малко.
И няма и да се намали, по простата причина, че виждаме накъде върви кривата на интелекта в световен мащаб.
Докато не тръгне нагоре, единствено ни остава ролята на статисти - да отмятаме числата.
Това е, хора, полУжението!!!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #423 -: Януари 20, 2019, 03:10:26 »
Лилиан спомена, че ако се захванем с чуждоземните случаи, нещата ще се объркат съвсем. Но как да се сдържи човек, когато като отвори ДВА вестника и му се тропнат ТРИ случая?
1. Войничката Corrie-Alice Holmes се нахвърлила на колегата си - и това в елитната част, към която навремето принадлежали и принц Уилям, и брат му Хари. Получила девойката предупреждение, щото вбесен офицер я отлепил от викащата за помощ жертва, инак можело да бъде по-зле. историята с картинки

2. Американски шампион по фигурно пързаляне на двойки се самоубил зарада разследване и начина, по който то било отразено от социалните мрежи. Момъкът бил на 33. "Този Джон, когото познавах, беше голямо любвеобилно плюшено мече със заразителен смях. Беше много трудно за него и за всички, които го обичаха, да гледата как името му и репутацията му биват окаляни през последните няколко седмици, без съд и присъда" - треньорката му Dalilah Sappenfield.


3. В Монреал върви процесът срещу Michel Cadotte, който убил жена си с възглавница, после спокойно рекъл на старшата сестра да извика полиция. Преди да се прекръстите първи път, жена му страдала от Алцхаймер години наред, била в клиника, където той непрестанно се грижел за нея, даже курсове за медицински помощници изкарал. Сестрите в клиниката свидетелстват, че грижите, които той полагал за нея били от най-висока класа, като той дори се грижел за това сапуните, шампоаните и лосионът й да са от най-добро качество, жена му да има достъп до обезболяващи, макар сама да не може да ги поиска и така. Формално Michel Cadotte е обвинен в убийство.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #424 -: Януари 20, 2019, 08:11:11 »
Аз повече нама да излагам мнения по темата.
Тя и без друго навлезе в кьорсокак.
Бях посочил едни полезни четива и сега ще ги дам пак тук за последно:
"Войната за вдигнатия капак на тоалетната чиния!
"Мъжете са от Марс, жените от Венера" и
"Мъжкият мозък и женският мозък".

твое решение е, дали ще пишеш по темата, забелязвам, обаче че интересът към нея не спира, дори ако е само, за да бъда презряна 8)
проблемът в това, което пишеш, може би не го съзнаваш, е, че домашното насилие, е резултат от нормалните отношения в семейството,Марс,Венера, домашните войни
когато пишеш подобно нещо, може би без да щеш, включваш престъплението в нормалността, допущаш го като възможен изход
ето това е проблемът, тази идея , която  много  хора споделят
идеята,че нечие поведение, каквото й да е то, може да предизвика убийство, което е донякъде допустимо
не! не може! подобно мислене трябва да бъде абсолютно изключено!
никой не заслужава да бъде убит! законът и моралът не допускат убийство!
моля да си даваме сметка,че дори смъртното наказание е отменено у нас
тук не става дума за обичайни отношения, а за най-тежкото престъпление в поднебесния свят!
« Последна редакция: Януари 20, 2019, 08:14:55 от Lillian »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #425 -: Януари 20, 2019, 08:20:41 »
Quote (selected)
67

Re: За насилието срещу …
« Отговор #423 -: Днес в 03:10:26 »
Цитат
Лилиан спомена, че ако се захванем с чуждоземните случаи, нещата ще се объркат съвсем
виж, разбирам какво опитваш, но наистина те моля, да се ограничим с положението в Бг
достатъчно ни е, а и познаваме по- добре народопсихологията тук, което ни помага в изводите
тук опитваме да обхванем всяко престъпление, отразено от пресата, за да разберем какви са нещата
надявам се да се съобразиш

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #426 -: Януари 20, 2019, 09:02:39 »
Няма да се скараме, Нор. :)
Като просветени хора, знаем, че за да не се стига до насилие, (не само семейно, валидно е и за фирми, кръжоци, форуми и всякакви групи), трябва да обсъждаме спокойно някой проблем, а не да го замитаме под килима.
Няма и опасност за темата да замре скоро, явно се радва на читаемост и участия.
Лили, отдай и ти дължимото на този форум, че тук е възможна. В другия даже не можеш да я отвориш.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #427 -: Януари 20, 2019, 09:14:07 »
Quote (selected)
виж, разбирам какво опитваш, но наистина те моля, да се ограничим с положението в Бг
Лили, и аз мисля, че да се разглежда каквото и да е явление в България изолирано е неправилно, макар и силно разпространено. :) Не сме самотен тракски остров... 

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #428 -: Януари 20, 2019, 10:32:15 »
Лилиан, за всяко насилие или смърт, които коментирате, добавете в някоя от другите теми тук по една рецепта, филм, кюфте или дантела по избор. Споделете с нас не само грижите, но и радостите си.
За Джиджи персонално вече има лимит от два емотикона на пост, включително в цитата и един цвят шрифт - черен, стандартен размер. Всичко над два емотикона или с различен цвят и размер на шрифта няма да има особено дълъг живот на сайта, като отначало ще редактираме само излишните емотикони и шрифта. 


За първата част относно Лилиан – мъдро!
А за втората част относно Джиджи – за "персонално" отпуснатата квота –  :raise_the_roof-1045:


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #429 -: Януари 20, 2019, 10:41:14 »
Quote (selected)
За Джиджи персонално вече има лимит от два емотикона на пост, включително в цитата и един цвят шрифт - черен, стандартен размер. Всичко над два емотикона или с различен цвят и размер на шрифта няма да има особено дълъг живот на сайта, като отначало ще редактираме само излишните емотикони и шрифта. 

Това е перфектен пример за насилие.
 :blackeye-431:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #430 -: Януари 20, 2019, 10:51:34 »

Mr. Blue

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #431 -: Януари 20, 2019, 11:46:00 »
Quote (selected)
За Джиджи персонално вече има лимит от два емотикона на пост, включително в цитата и един цвят шрифт - черен, стандартен размер. Всичко над два емотикона или с различен цвят и размер на шрифта няма да има особено дълъг живот на сайта, като отначало ще редактираме само излишните емотикони и шрифта. 

Това е перфектен пример за насилие.
 :blackeye-431:
Прекаленото използване на емотикони , още повече в един и същ коментар , се възприемат като "спам" . Това не е насилие , а спазване на някаква "хигиена" на коментиране . И с модератор е желателно да не се спори .

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #432 -: Януари 20, 2019, 11:56:55 »
Не споря, опитвам се да погледна нещата от веселата страна, ако няма такава се мъча да създам.
"без емотикон".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
the lamers club honourable member …

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #434 -: Януари 20, 2019, 12:54:57 »


Quote (selected)
Цитат на: Mr. Blonde в Януари 19, 2019, 05:31:35 17
Лилиан, за всяко насилие или смърт, които коментирате, добавете в някоя от другите теми тук по една рецепта, филм, кюфте или дантела по избор. Споделете с нас не само грижите, но и радостите си.

Quote (selected)
Banshee
Лили, отдай и ти дължимото на този форум, че тук е възможна. В другия даже не можеш да я отвориш.

благодаря, че ме назначавате за Марта Стюарт, чест е за мен
е сега си спомних - Господин назначил меня любимой женой! :t1814:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #435 -: Януари 20, 2019, 13:05:26 »
......
Лили, и аз мисля, че да се разглежда каквото и да е явление в България изолирано е неправилно, макар и силно разпространено. :) Не сме самотен тракски остров...
възможно е да е така, но аз ще се огранича засега
аз пък имам доста време сега, на едно място за рехабилитация съм,
и знаеш ли как какво ми хрумва - може би защото момчетата са също изненадани от изложеното в темата , реагират толкова бурно,  смятат, че посочвам тях
нищо подобно няма
проблемът е там, че май цялото общество е изненадано

Mr. Blonde

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #436 -: Януари 20, 2019, 13:11:41 »


Quote (selected)
Цитат на: Mr. Blonde в Януари 19, 2019, 05:31:35 17
Лилиан, за всяко насилие или смърт, които коментирате, добавете в някоя от другите теми тук по една рецепта, филм, кюфте или дантела по избор. Споделете с нас не само грижите, но и радостите си.

Quote (selected)
Banshee
Лили, отдай и ти дължимото на този форум, че тук е възможна. В другия даже не можеш да я отвориш.

благодаря, че ме назначавате за Марта Стюарт, чест е за мен
е сега си спомних - Господин назначил меня любимой женой! :t1814:

Вие по-скоро сте нашата Опра Уинфри, не знам защо предпочитате Марта Стюарт, надявам се не по причини на расова или друга дискриминация.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #437 -: Януари 20, 2019, 13:13:49 »
само защото ми напомняте да пиша за кино и кюфтета :smokin:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #438 -: Януари 20, 2019, 13:26:22 »
Тук била настанала голема веселба – с емотиконите!!!

Затуй ше коментирам два от постовете поотделно, за да мога да сЪ въсполвам от квотата си /като ”с”–то изопщо не е печатна грешка!/.

А и добре че ф момента редя тез емотикони, пренареждам ги и подреждам, щото инак щях да изпадна ф реална абстиненция.  :t23127:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #439 -: Януари 20, 2019, 13:31:23 »
Quote (selected)
За Джиджи персонално вече има лимит от два емотикона на пост, включително в цитата и един цвят шрифт - черен, стандартен размер. Всичко над два емотикона или с различен цвят и размер на шрифта няма да има особено дълъг живот на сайта, като отначало ще редактираме само излишните емотикони и шрифта. 

Това е перфектен пример за насилие.
 :blackeye-431:
Добре, че ползвам воалетка, а не истински Игнор! А за чувството ти за хумор – :bravo-1290:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #440 -: Януари 20, 2019, 13:43:38 »



Аааааа ...  Отдавна не бях се смяла със сълзи!!! :bounce-946:

И един въпрос: това укротяване на опърничавата ли е или е опит за опитомяване на част от дивата природа?  :flower-1088:
« Последна редакция: Януари 20, 2019, 14:33:07 от Джиджи »

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #441 -: Януари 20, 2019, 15:18:10 »
Quote (selected)
когато пишеш подобно нещо, може би без да щеш, включваш престъплението в нормалността, допущаш го като възможен изход
Лилиан,
За последен път се убеждавам, че или не четеш написаното, или изобщо не вникваш в контекста му.
Дай ми, тогава, твоето тълкуване на понятието "нормалност", моля!
И не ми цитирай разни Библии и божи заповеди.
Ние живеем тук и сега, обградени от всичките житейски обстоятелства, които, обаче не са само тук и сега, а са отколе, а и (както съм написал - в контекста на нивото на интелигентност на човечеството) ще бъдат още дълго време такива.
Това включва ВСИЧКО, което съществува, включително и престъпленията и, в частност - за теб, конкретно, убийствата в семейството.
Никога ли не си гледала криминални филми?
Че първият заподозрян, by default, е винаги семейния партньор!
Това, колкото и да не ти харесва, се случва и ще продължава дотогава, докогато страните не си повишат интелектуалното ниво до степен такава, че да разберат и осмислят написаното в онези три книги!
Нищо повече не може да се направи, не ти ли е ясно?!
И никъде не съм написал, че одобрявам убийство.
Но мога да го приема, защото ни е дадено от природата - за храна и за защита на живота си, или на дете.
А това, последното, дали ти харесва или не - сърди се и отправяй упреци, вопли и каквото искаш там - към Създателя!!!
« Последна редакция: Януари 20, 2019, 17:23:45 от Bradatko »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #442 -: Януари 20, 2019, 15:29:26 »
И един въпрос: това укротяване на опърничавата ли е или е опит за опитомяване на част от дивата природа?  :flower-1088:

Ами кой както го разбира.

Аз невинен  :m1731:
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #443 -: Януари 20, 2019, 15:53:53 »
И един въпрос: това укротяване на опърничавата ли е или е опит за опитомяване на част от дивата природа?  :flower-1088:

Ами кой както го разбира.
Ама лъвицата е супер – нещо сЪ противи, но кротко ... Къде я намери?!!  :giggle-3307:
« Последна редакция: Януари 20, 2019, 15:58:31 от Джиджи »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #444 -: Януари 20, 2019, 16:07:20 »


Quote (selected)
Цитат на: Mr. Blonde в Януари 19, 2019, 05:31:35 17
Лилиан, за всяко насилие или смърт, които коментирате, добавете в някоя от другите теми тук по една рецепта, филм, кюфте или дантела по избор. Споделете с нас не само грижите, но и радостите си.

Quote (selected)
Banshee
Лили, отдай и ти дължимото на този форум, че тук е възможна. В другия даже не можеш да я отвориш.

благодаря, че ме назначавате за Марта Стюарт, чест е за мен
е сега си спомних - Господин назначил меня любимой женой! :t1814:

Вие по-скоро сте нашата Опра Уинфри, не знам защо предпочитате Марта Стюарт, надявам се не по причини на расова или друга дискриминация.

А Опра не е ли всъщност поробовладелчено/пороботърговчено от исконното тракийско женско име Орпа, както се е казвала на Орпю сестра му, м?

И как беше оня лаф - като Опра в леглото и като Марта в обществото или обратното?  :image008:

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #445 -: Януари 20, 2019, 16:23:46 »
Ама лъвицата е супер – нещо сЪ противи, но кротко ... Къде я намери?!!  :giggle-3307:
Джиджи, съсредоточи се! Това с гривата е лъв!  :b0303:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #446 -: Януари 20, 2019, 16:26:23 »
Джиджи, в животинския свят мъжките са по - гиздави, лъскави и с по-красиво оперение...за да ги харесат :D

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #447 -: Януари 20, 2019, 16:59:17 »
Quote (selected)
виж, разбирам какво опитваш, но наистина те моля, да се ограничим с положението в Бг
Лили, и аз мисля, че да се разглежда каквото и да е явление в България изолирано е неправилно, макар и силно разпространено. :) Не сме самотен тракски остров...
Абсолютно си права за самотния тракски остров! А за силно разпространеното явление - не съм съгласна. Математиката е една гадна наука, която има една сводна сестра, статистика й викат, която хем ползва апарата на математиката, хем такива неща се получават, че свят ти се завива.
Според статистиката, в България през 2017 година е имало 79 убийства. Ако приемем средната "скорост" на убийства при домашно насилие, публикувана от Лилиан, а тя е "близо трима на месец", следва, че от домашно насилие са си отишли 36 човека, което си е 46% от общия брой. Което иде да рече, че българинът е адски кротък човек извън дома си - три убийства месечно едва ли стигат за криминалните разбирателства сред местните банди.
В същото време в България при пътни произшествия са загинали 682 човека. Което си е направо касапница!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #448 -: Януари 20, 2019, 17:16:14 »
67, сори, сори, не съм се изразила ясно, виждам. "Силно разпространено" се отнасяше не до насилието, а до разглеждането на явленията в България изолирано, несвързано с глобалните явления. А те винаги са били свързани.

Лили, успешна рехабилитация.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #449 -: Януари 20, 2019, 17:21:26 »
Хората без сериозни проблеми сами си ги измислят.
Статистиката много помага.
Имаше едно такова проучване:
Всички яли краставици преди 150 години са умрели!
Ужасно нали?
Човешкият живот е свещен, но не го превръщайте във фетиш.
Хората умират от много неща, от радост, от гръм, от далак, от мерак.
Например можем да сведем смъртта от автозлополуки до 0 като спрем движението на коли.
Не всяко научно знание води до прогрес.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #450 -: Януари 20, 2019, 17:38:14 »
Например можем да сведем смъртта от автозлополуки до 0 като спрем движението на коли.
Не всяко научно знание води до прогрес.
Бас държа, че спирането на движението няма да помогне - ще намерят начин да се изпотрепят и в спрените коли!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #451 -: Януари 20, 2019, 17:44:36 »
повторение
« Последна редакция: Януари 20, 2019, 17:54:02 от Lillian »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #452 -: Януари 20, 2019, 17:48:11 »
Буратино, за къде сме без твоите поучения, особено в неделя.  :D

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #453 -: Януари 20, 2019, 17:53:01 »

Според статистиката, в България през 2017 година е имало 79 убийства. Ако приемем средната "скорост" на убийства при домашно насилие, публикувана от Лилиан, а тя е "близо трима на месец", следва, че от домашно насилие са си отишли 36 човека, което си е 46% от общия брой. Което иде да рече, че българинът е адски кротък човек извън дома си - три убийства месечно едва ли стигат за криминалните разбирателства сред местните банди.
В същото време в България при пътни произшествия са загинали 682 човека. Което си е направо касапница!
не съм напълно сигурна какво казваш с този пост? 
много пъти казах, че няма официална статистика на престъпленията, които обсъждаме и данните са събрани от публикации в пресата
как те се отнасят към общия брой на убийствата, не знам, но е наистина важно
все пак прочетох,че през 2017 год. общо убийствата са 94 /по данни на в. Капитал/
какво общо обаче имат загиналите по пътя?
единственото, което се сещам е отклоняването на темата или може би статистическото й омаловажаване

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #454 -: Януари 20, 2019, 17:54:46 »
Буратино, за къде сме без твоите поучения, особено в неделя.  :D

Като не можете да ги оборите може да свикнете с мисълта че съм прав.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #455 -: Януари 20, 2019, 17:55:28 »

Лили, успешна рехабилитация.
Благодаря ти!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #456 -: Януари 20, 2019, 17:59:09 »

Лили, успешна рехабилитация.
Благодаря ти!

Рехабилитацията обратно на хабилитацията ли е, м? Накрая взимат ли ти научната степен?  :image008:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #457 -: Януари 20, 2019, 18:07:56 »
еми ще разберем, като получим сметката 8)

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #458 -: Януари 20, 2019, 18:39:14 »
не съм напълно сигурна какво казваш с този пост? 
много пъти казах, че няма официална статистика на престъпленията, които обсъждаме и данните са събрани от публикации в пресата
как те се отнасят към общия брой на убийствата, не знам, но е наистина важно
все пак прочетох,че през 2017 год. общо убийствата са 94 /по данни на в. Капитал/
какво общо обаче имат загиналите по пътя?
единственото, което се сещам е отклоняването на темата или може би статистическото й омаловажаване
Казвам, че не може да се прави сравнение, ако няма база за такова. Иначе темата се превръща в преброяване на трупове.
С какво убитите с помощта на автомобил са "по-малко убити" или по-маловажни от убитите у дома си?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #459 -: Януари 20, 2019, 18:47:51 »
Рехабилитацията обратно на хабилитацията ли е, м? Накрая взимат ли ти научната степен? 

Абе за научната степен не знам, ама тук май притесненията са за статистическото омаловажаване на темата:

единственото, което се сещам е отклоняването на темата или може би статистическото й омаловажаване

Знаех си аз, че сичките тез напъни не са били без причина!

Да влезем в статистиката – националната? /международната? / световната? – като борци срещу насилието?!  :m1235: Да ни се отчете!!!  :rolly-1063:
« Последна редакция: Януари 20, 2019, 19:04:06 от Джиджи »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #460 -: Януари 20, 2019, 18:59:44 »
.....
Казвам, че не може да се прави сравнение, ако няма база за такова. Иначе темата се превръща в преброяване на трупове.
С какво убитите с помощта на автомобил са "по-малко убити" или по-маловажни от убитите у дома си?
е не, това е прекалено дори за мен
67, моля те недей, недей наистина, от самото начало реши ,че не ти харесва темата, или не ти харесвам аз, или си нави на пръста нещо - може, но ще те помоля да не опитваш повече да я омаловажаваш

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #461 -: Януари 20, 2019, 19:02:12 »
Джиджи, съсредоточи се! Това с гривата е лъв! 

Хубу. Ама го приемаме за лъвица, щото контекстА е такъф ...  :well_done-1299:

А инак, прическата, дето се опитват да му напра’ят, е „канадска ливада”!  :cool-1084:
« Последна редакция: Януари 20, 2019, 19:26:59 от Джиджи »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #462 -: Януари 20, 2019, 19:03:26 »

Знаех си аз, че сичките тез напъни не са били без причина!

Да влезем в статистиката – националната? /международната? / световната? – като борци срещу насилието?!  :m1235: Да ни се отчете сепак някъде!!!  :rolly-1063:
Джиджи мило, кажи  какво те тревожи и ще го обсъдим
ако изразиш някакво мнение по тази тема, ще е приятно разнообразие

и ...наподскачахме се вече всички тук, предлагам да спрем!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #463 -: Януари 20, 2019, 19:40:56 »
67, моля те, недей …” „Джиджи, предлагам да спрем …” Не ми се рови по–нагоре …
А и вербално не бих продължила, щото май и за туй имам квота …  :too_happy-1067:

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #464 -: Януари 20, 2019, 19:49:31 »
е не, това е прекалено дори за мен
67, моля те недей, недей наистина, от самото начало реши ,че не ти харесва темата, или не ти харесвам аз, или си нави на пръста нещо - може, но ще те помоля да не опитваш повече да я омаловажаваш
Започва да ми става интересно: крачка наляво, крачка надясно от единствено правилната според теб тоналност за развитие на темата обезателно се счита за нехаресване и омаловажаване? Фюнебърният тон е единствено достоен само поради факта, че се отнася за умрели хора? Аз съм прагматично-циничен вариант на Котарака Леополд, но все пак се опитвам да направя мнението си достъпно по различни начини, без да се ограничават тези начини до връзване на черно на метлата.
За протокола, аз те харесвам, со все тематичните тук изблици, поради това, че те виждам като многостранен човек, не само кюфтено-дантелено-кинокритичен. Сериозно! Твоето мнение за мен е важно, особено когато е несъвпадащо по формат и/или по смисъл с моето. Това ме кара да оглеждам въпроса от повече страни, което не бих правила, ако всички дружно пеем "Осанна!". Пръстите не могат да държат здраво брадвата, ако палецът не е против - това е двупосочно, и за палеца, и за пръстите!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #465 -: Януари 20, 2019, 20:03:43 »
Quote (selected)
Започва да ми става интересно: крачка наляво, крачка надясно от единствено правилната според теб тоналност за развитие на темата обезателно се счита за нехаресване и омаловажаване?

тц!
аз знам, че ти знаеш, че аз знам :smokin:
просто приеми, че не е това темата  за загиналите по пътя

Неактивен Darby

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 59
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #466 -: Януари 20, 2019, 20:14:07 »
Донякъде неохотно, но все пак ще постна нещо в тая тема.

"Маргарита Петкова: Понякога е допустимо да удариш шамар!"

https://show.blitz.bg/vip/margarita-petkova-ponyakoga-e-dopustimo-da-udarish-shamar?pre=view&cache=nocache

П.П. За да се избегне евентуална заблуда - става дума за шамар от татко на дете, а не за ударен/а съпруг/а.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #467 -: Януари 20, 2019, 21:50:23 »
Кратка музикална илюстрация:
:t1813:

Дмитрий Гагуа:

Danse macabre.

"Всё смешалось в общем танце,
И летят во все концы
Гамадрилы и британцы,
Ведьмы, блохи, мертвецы."
Н.А. Заболоцкий


"Бесконечны, безобразны,
В мутном месяца игре
Закружились бесы разны,
Будто листья в ноябре."
А.С. Пушкин


"Разрешите мне, метр, — заговорил он, —
свистнуть перед скачкой на прощание."
М.А. Булгаков


Туш. Финал. И только осень
Издает прощальный свист;
Листья с силой бьются оземь,
По спирали рвутся ввысь,
Мчатся ведьмами на шабаш
В неоплаканный декабрь.
То не вальс уже, не чардаш –
Пляска смерти, danse macabre.

Так хохочут вдовьи ночи:
Лязг ключей да чад свечей.
Рожу корча черной порчей,
Авва отче, я – ничей!
Не меня влекут в Валгаллу
На носилках из щитов,
Не моя в резном бокале
Стынет сцеженная кровь.

Что ты медлишь, тянешь, что ты
Душу травишь песней злой?
Даль сочится конским потом,
Небо крашено золой.
С треском лопаются угли
Под ногами плясуна,
От огня ли, от потуг ли
Обрывается струна.

Это рослые подростки
Жгут костры в багровый дым,
И на каждом перекрёстке
Вьется вихрем огневым
Не канкан, не вальс, не полька,
Только ветра драный тембр,
Только листья пляшут, только
danse macabre, marche funebre.

П.П. Джиджи, липса ми емотикон със слушалки, миличко!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #468 -: Януари 21, 2019, 13:23:26 »
П.П. Джиджи, липса ми емотикон със слушалки, миличко!
:t3741:
Доколкото си спомням, в галерията на Стария форум имаше два. Но още не мога да стигна до нея. Щото това, с тея "въшки" тук, е сръткава работа, а и още не мога да приключа със служебната си работа – не по моя вина!!!
Но, ше стане!  :yes-1289:

Пешо

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #469 -: Януари 21, 2019, 18:44:07 »

Според статистиката, в България през 2017 година е имало 79 убийства. Ако приемем средната "скорост" на убийства при домашно насилие, публикувана от Лилиан, а тя е "близо трима на месец", следва, че от домашно насилие са си отишли 36 човека, което си е 46% от общия брой. Което иде да рече, че българинът е адски кротък човек извън дома си - три убийства месечно едва ли стигат за криминалните разбирателства сред местните банди.
В същото време в България при пътни произшествия са загинали 682 човека. Което си е направо касапница!
не съм напълно сигурна какво казваш с този пост? 
много пъти казах, че няма официална статистика на престъпленията, които обсъждаме и данните са събрани от публикации в пресата
как те се отнасят към общия брой на убийствата, не знам, но е наистина важно
все пак прочетох,че през 2017 год. общо убийствата са 94 /по данни на в. Капитал/
какво общо обаче имат загиналите по пътя?
единственото, което се сещам е отклоняването на темата или може би статистическото й омаловажаване
Не съм чел статистики, но мога да се обзаложа, че поне половината смъртни случаи на пътя се дължат на груби нарушения. Това спокойно може да се приеме за умисъл и смъртните случаи да се третират като убийства .

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #470 -: Януари 22, 2019, 11:42:59 »
добавям тук историята на един от случаите описани по-горе, този за Веска Хаджиева
https://www.24chasa.bg/novini/article/7254015
може би разбирам Веска, но тя безусловно трябва да получи предвиденото в закона наказание за избора си!
каквото й да се случва, не е причина да убиеш някого
разбира се, моля се да не ми се налага подобен избор

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #471 -: Януари 22, 2019, 16:14:55 »
Top 15 Reasons Why It’s Better To Be A Woman
https://www.womensarticle.com/top-15-reasons-why-its-great-to-be-a-woman/?utm_source=taboolabetterwomanall&utm_medium=referral&utm_term=msn-defaulthomepage

------
След туй сме нямали право да мрънкаме, че Мъжьето сме ощетени!

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #472 -: Януари 23, 2019, 13:23:48 »
*
« Последна редакция: Януари 23, 2019, 13:32:53 от Ганий »

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #473 -: Януари 23, 2019, 13:56:52 »
Quote (selected)
разбира се, моля се да не ми се налага подобен избор
Е? А ако животът ти спретне такъв един "гаф" и ти се наложи да избираш?
Ако трябва да защитиш живота или честта си, или живота на детето ти или на друго беззащитно дете?
Тогава какво?!
Ще реагираш, като в онези тъпи филми ли?
Той я напада с нож, тя накак успява да го блъсне и той пада и тя, вместо да вдигне първия стол, който е до нея и да му го стовари върху главата достатъчно пъти поред, че да е сигурна, че няма да мръдне повече, му обръща гръб и тича към телефона...
Да продължавам ли сюжета по-нататък?
Още от казармата знам, а и от живота впоследствие, че когато се налагат горните обстоятелства, трябва да се използват всички възможни средства за противодействие на нападателя, дотогава, докато е неутрализиран така, че да не може да се движи.
Няма да давам примери, всеки се досеща, а и всеки го може.
Само трябва да не се спира да се мисли!

И понеже темата беше за насилието, то при отпор на физическо насилие, средствата и изходът са оправдани.
Убийство при самозащита не е насилие.
Убийство вследствие системен тормоз, издевателство, или посегателство над дете, стои по друг начин. Там съдът има думата.
Лично за мен - ако съм съдебен заседател по такова дело и след достатъчно убедителни доказателства в полза на убиеца, от такъв вид - бих го оправдал абсолютно чистосърдечно!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #474 -: Януари 23, 2019, 18:45:54 »
Quote (selected)
разбира се, моля се да не ми се налага подобен избор
Е? А ако животът ти спретне такъв един "гаф" и ти се наложи да избираш?
...
няма такъв въпрос, защото никой не знае отговора
има неща, след които човешкият ум не може да  продължи, няма такъв опит и не иска да го има
всичко друго е само предположение
....
знам какво направих обаче, когато един влезе в дома ни през нощта да краде
когато отворих очи и го видях на два метра от главата ми, да бърка в чантата ми
не помислих нищо, скочих насреща му с вик, за да го убия
помислих само,че ако не го убия, той ще ме убие, а детето ми е в другата стая
той побягна навън, по стълбите нагоре, аз след него и крещях "стой,мръсна гадино"
тичах боса, по розова нощница на бели облаци, за да го убия с голи ръце, без де се интересувам сам ли е, или са десет
докато се опомня...
на всичкото отгоре гадът ми беше отмъкнал цигарите, ми не е честно,в подобен момент :sad-3295:

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #475 -: Януари 23, 2019, 18:50:45 »
Ами ето!
Това е то.
Повече няма нужда от коментари и обяснения!
В това е истината и ... толкова!

Quote (selected)
помислих само,че ако не го убия, той ще ме убие, а детето ми е в другата стая

Така и трябва!
А сега вече и след придобитата рутина от първа ръка, ще мислиш трезво и ... със стола или нещо друго наблизо тежко и сигурно!
« Последна редакция: Януари 23, 2019, 18:53:02 от Bradatko »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #476 -: Януари 23, 2019, 18:59:34 »
Най-кофти е да те съди по шериата помохамеданчен християнин!
Лили щяла да убие, ама не убила и сега съди тия дето са убили?
Няма да се плашиш!
С тая активност може да докараш нещата до време в което ще имаш възможност да се "реабилитираш".
Ще убиеш някого и ще обърнеш плачинката или каквото рупаш.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #477 -: Януари 23, 2019, 19:07:18 »
Лилиан,  :way_to_go-1308:
Не слушай зевзеците!  :D

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #478 -: Януари 23, 2019, 19:18:25 »
Quote (selected)
Не слушай зевзеците!

Това да не беше за мен?
Аз съм напълно сериозен!
 :army:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #479 -: Януари 23, 2019, 19:19:19 »
Лилиан,  :way_to_go-1308:
Не слушай зевзеците!  :D

Тук с един колега по форум вече си писахме на лични.
Той:
-Не дърпай дявола за опашката!
Аз:
- Ако има опашка ще дърпам!

Та има ли опашка все някой ще я дръпне, добре е ако е зевзек.
Тук поне няма злобари!

ЕС е вреден за вашето здраве!