Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 14:36:39

Автор Тема: За насилието срещу …  (Прочетена 119819 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #540 -: Март 08, 2019, 09:00:03 »
Quote (selected)
Какво общо има семейството тука?

Посланието е насочено към вредата от семейството.
Жените са "жертви" на семейството и децата, за "вредите " нанесени над обществото от отцепниците в малки семейни групи друга голяма тема.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Чок觧

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #541 -: Март 08, 2019, 09:26:30 »
Аз също съм против насилието , както в семейството , така и извън него - в училище , на работа , в живота въобще !
Но също съм против това насилие да се разглежда едностранно , като че ли само мъжът е виновен !
 Ще ви дам един пример от Израел , доста сходен с този и доста по-отвратителен :
Руско семейство баща , жена и 12 годишна дъщеря емигрират в Израел . Още първите месеци майката успява да си намери разведен любовник и зарязва семейството . Бащата остава да се грижи за дъщерята , но в училище , виждайки разпуснатоста на останалите ѝ връстници , момичето започва да закъснява , да пуши , а понякога и да се прибира пияна или дрогирана (на 12-13 години!) Естествено , бащато реагира остро , започва да я държи по изкъсо . Момичето се оплакало на съучениците си и те я посъветвали да се оплаче в полицията за сексуален тормоз от баща си "и той повече нямало да я закача" !
 Е да , ама не ! Полицията арестува бащата , осъждат го по бързата процедура на 6 месеца до 3 години затвор(не помня точно) и забрана да се приближава до дъщеря си , а нея дават в приемно семейство . Но в новото семейство , новият и опекун "баща" започва да се домогва сексуално до нея и когато тя отново се оплаква и казва , че е излъгала за баща си , полицията не и повярва ! Бащата остава в затвора , а дъщерята - при опекуна-насилник !
Така се получава , когато априори се приема , че бащата/съпругът е виновен за насилието !
 Дано някои дебелоглави коментатори осъзнаят глупоста на своята позиция !
 И наистина , крайно време е тази тема да се затвори - насилие ще има до тогава , докато двете страни не се равнопоставят и едните носят отговорност за физическото , а другите - за психическото насилие и тормоз !

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #542 -: Март 08, 2019, 09:31:33 »
ще повторя любезно още веднъж, че темата е в ръцете на модераторите - по мое желание тя няма да бъде закрита!
ще помоля всички, да не я използват за шеги и забавления, възрастни хора сме, не е тук мястото!
ще помоля специално Джиджи, да не пренася детинския си театър тук, ако има някакъв проблем с мен ,имам други теми!
ще съм ви благодарна, ако  темата запази смисъла си!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #543 -: Март 08, 2019, 09:33:45 »
насилие ще има до тогава , докато двете страни не се равнопоставят и едните носят отговорност за физическото , а другите - за психическото насилие и тормоз !

Точно това е неправилната постановка на въпроса! Опитите да се квалифицира "семейното насилие". Това е излишно, противоречи на правната логика и закономерно навява за някакви други помисли. Защо точно насилие в семейството? Ами насилие срещу семейно съжителстващи? Ами насилие срещу сериозно гадже? Ами насилие при случайно запознанство? Това са си все насилия и се наказват по общия ред.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #544 -: Март 08, 2019, 09:40:52 »
насилие ще има до тогава , докато двете страни не се равнопоставят и едните носят отговорност за физическото , а другите - за психическото насилие и тормоз !

Точно това е неправилната постановка на въпроса! Опитите да се квалифицира "семейното насилие". Това е излишно, противоречи на правната логика и закономерно навява за някакви други помисли. Защо точно насилие в семейството? Ами насилие срещу семейно съжителстващи? Ами насилие срещу сериозно гадже? Ами насилие при случайно запознанство? Това са си все насилия и се наказват по общия ред.

май имаше нещо за домашно насилие, но всъщност не знам дали българският закон дава конкретна дефиниция.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #545 -: Март 08, 2019, 09:45:52 »
май имаше нещо за домашно насилие, но всъщност не знам дали българският закон дава конкретна дефиниция.

Има цял Закон за домашно насилие. Има и дефиниция. Той е за по-леки случаи и там има глоби. Тежките случаи си вървят по НК като всяко друго насилие.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #546 -: Март 08, 2019, 10:18:13 »
Накокошинването срещу термина "домашно насилие" е заради ИК, а там всъщност не става въпрос само за домашно насилие. Имаше един клип по темата от 2016, в който Константина Кунева разказваше за нападението срещу нея с киселина. Не е била нападната защото е жена, а защото е профсъюзен работник, само че оръжието е подбрано като за срещу жена.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #547 -: Март 08, 2019, 10:33:13 »
Накокошинването срещу термина "домашно насилие" е заради ИК, а там всъщност не става въпрос само за домашно насилие. Имаше един клип по темата от 2016, в който Константина Кунева разказваше за нападението срещу нея с киселина. Не е била нападната защото е жена, а защото е профсъюзен работник, само че оръжието е подбрано като за срещу жена.

Подобно нападение срещу Анна Заркова имаше още в зорътъ на демокрацията! За такива неща си има НК и най-важното е да се прилага законът (силата му е в неизбежността на санкцията!). Иначе една ратификация не ти върши никаква работа, освен да те задължи да намериш работа на разни неоторизирани и неизбирани елементи да си развяват коня когато и където им хареса. И да не подлежат на контрол. Много бели са станали от локумени приказки и избегване на мисленето

Да не говорим, че откакто дойде на дневен ред за обсъждане въпросната ИК, куп местни селяни (нямам предвид колегите тук) се утепаха да ме обиждат, щото много се грижат за правата ми и да не ме бие мъжът ми. Не е важно какво точно мислят за себе си, а как точно се държат :smokin:
« Последна редакция: Март 08, 2019, 10:37:47 от Асол »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #548 -: Март 08, 2019, 10:46:05 »
Quote (selected)
Да не говорим, че откакто дойде на дневен ред за обсъждане въпросната ИК, куп местни селяни (нямам предвид колегите тук) се утепаха да ме обиждат, щото много се грижат за правата ми и да не ме бие мъжът ми. Не е важно какво точно мислят за себе си, а как точно се държат.

Е, не им обръщай внимание. Ако си на срещуположната позиция и не те виждат, ще се намерят от същия вид от другата страна да ти кажат, че си гей вероятно,.  :D



Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #549 -: Март 08, 2019, 10:49:30 »
Quote (selected)
същия вид от другата страна да ти кажат, че си гей вероятно

Да, но все пак тази другата страна не е достатъчно лицемерна да демонстрира фалшива загриженост за мен, ако ме разбираш

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #550 -: Март 08, 2019, 10:56:45 »
Защо фалшива? И мен не са ме били никога в семейството, но ми пука за малтретираните жени и деца. И мъже също.
Да предпочиташ по-цивилизования и интелигентен подход прави ли те лицемер? Например, ако смяташ, че престъпленията от страст имат своето оправдание, вместо да ругаеш Лилиан, да ѝ пуснеш Дилайла като аргумент. 

Ето :D
https://youtu.be/S87jWwzvwd8

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #551 -: Март 08, 2019, 10:59:43 »
Quote (selected)
Да предпочиташ по-цивилизования и интелигентен подход прави ли те лицемер?

И кое по-точно му е цивилизованото и интелигентното да ме обиждаш, докато ми обясняваш, че това било за мое добро? Нали не си мислиш, че съм пренебрегнала и забравила този подход?
Хайде да опростим съвсем нещата
Мачовците твърдят, че жените не са им равни и ги обиждат, без да ги бият
Цивилизованите лягат и стават с твърденията, че жените са им равни и ги обиждат, без да ги бият.
Те ти ги двете крайности - ти разлики виждаш ли!? :D
« Последна редакция: Март 08, 2019, 11:02:03 от Асол »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #552 -: Март 08, 2019, 11:08:32 »
Така, както питаш - не. :)
Не знам защо пропуснах да добавя, че и джендъри не ми е приятно да гледам да бият. И да не им дават да се женят. Те са наши хора, в края на краищата, от малки момиченцата имахме отговорност за тяхното физическо оцеляване в училище. :)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #553 -: Март 08, 2019, 11:28:32 »
ще съм ви благодарна, ако темата запази смисъла си!

Такава тема ВЪВ ФОРУМ няма никакъв смисъл – единствено наливане от пусто в празно! И подхранване на нечии обсесии!!! Така мисля не само аз:

Аз също съм против насилието, но също съм против това насилие да се разглежда едностранно , като че ли само мъжът е виновен!

И наистина, крайно време е тази тема да се затвори - насилие ще има до тогава , докато двете страни не се равнопоставят и едните носят отговорност за физическото, а другите - за психическото насилие и тормоз!

БРАДАТКО
Quote (selected)
Мисля, че след толкова време безплодни дискусии ... е време тази тема да бъде затворена.

BURATINOB
Quote (selected)
Лилианщини. Темата е за насилието.

Нормално е да не пренебрегваме и насилието на Лилиан над форумците.



« Последна редакция: Март 08, 2019, 11:52:53 от Джиджи »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #554 -: Март 08, 2019, 11:28:55 »
Ами на мен не ми е приятно да гледам да бият когото и да е - не само джендъри. И не ме интересува какво правят последните в креватите си. Виж, това да са семейство, после вече води до изискванията им и да гледат деца. А срещу това последното имам много против, щото моделът е важен и шансът да отгледат бъдещи джендъри веднага се увеличава поне с 50% отгоре. И не ми се четат стъкмистики по въпроса. Най-вече защото знам как се правят - можеш да си получиш какъвто си искаш резултат според както си нагласиш методиката.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #555 -: Март 08, 2019, 11:35:45 »
Quote (selected)
А срещу това последното имам много против, щото моделът е важен и шансът да отгледат бъдещи джендъри веднага се увеличава поне с 50% отгоре.

Ще се повторим пак за радост на Джиджи :) - сега ще кажа, че това за увеличаващия шанс с 50% отгоре просто не е вярно. Освен, че безпризорните деца ги дебнат куп по-страшни заплахи и защо така разговорът никога не минава от джендърите към тях?
По-добре ужасно семейство, отколкото никакво, беше казал някой.

Чок觧

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #556 -: Март 08, 2019, 11:41:44 »
насилие ще има до тогава , докато двете страни не се равнопоставят и едните носят отговорност за физическото , а другите - за психическото насилие и тормоз !

Точно това е неправилната постановка на въпроса! Опитите да се квалифицира "семейното насилие". Това е излишно, противоречи на правната логика и закономерно навява за някакви други помисли. Защо точно насилие в семейството? Ами насилие срещу семейно съжителстващи? Ами насилие срещу сериозно гадже? Ами насилие при случайно запознанство? Това са си все насилия и се наказват по общия ред.

Имал съм предвид , че в дома , в семейството насилието на мъжът над жената е ПРЕДИМНО физическо , а на жената над мъжът - ПРЕДИМНО или САМО психическо .
За мен "семейното съжителстване" е безотговорност на единия партньор към другия и най-вече към децата , ако имат такива ! При едно разделяне(не дай си Боже!) , никой няма към другия никакви задължения , включително и за издръжката на детето - поне аз така го веждам . Разните ДНК иследвания след това за доказване на бащинството смятам за обидни за жената и срамни за мъжът , който се опитва да бяга от отговорност и да не плаща издръжка .

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #557 -: Март 08, 2019, 11:42:52 »
 
Quote (selected)
сега ще кажа, че това за увеличаващия шанс с 50% отгоре просто не е вярно

На нещо като доказателства да стъпваш, например!? Или просто ще ми кажеш, че не е било вярно. Поне за повечето държави няма как да демонстрираш подобна увереност, защото все още не се е превърнало в практика по света (не разполагаш с достатъчно материал за да си направиш коректно извадките). Ся се работи по усилено въвеждане на експеримента. Виж, за една друга ситуация в семейството отдавна има достоверни и потресаващи факти. За насилието ми е думата. В семейства с насилие какъв е процентът на бъдещи насилници и бъдещи жертви, м?  Та даже и за това, как жертви на педофилия се превръщат в педали има достатъчно натрупана статистика. Това е модел, който се възприема от поколението. Как мислиш, като гледа двама татювци как се мляскат в кревата, какъв модел ще има отрочето? Или ти си мислиш, че само насилието се прихваща, а педерастлъка - не?
« Последна редакция: Март 08, 2019, 11:48:21 от Асол »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #558 -: Март 08, 2019, 11:44:55 »
Quote (selected)
Имал съм предвид , че в дома , в семейството насилието на мъжът над жената е ПРЕДИМНО физическо , а на жената над мъжът - ПРЕДИМНО или САМО психическо .

Чоки, извинявай, опитвам се да си представя как можеш да набиеш някого без да го стресираш и обидиш?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #559 -: Март 08, 2019, 11:46:23 »
Чоки, извинявай, опитвам се да си представя как можеш да набиеш някого без да го стресираш и обидиш?

А, представяш ли си как можеш да стресираш и извадиш от нерви някого с досадно ломотене, натяквания, претенции  и капризи!? :D

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #560 -: Март 08, 2019, 11:47:57 »
ай са, глезотии.  :nuts:

Чок觧

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #561 -: Март 08, 2019, 11:48:29 »
Quote (selected)
А срещу това последното имам много против, щото моделът е важен и шансът да отгледат бъдещи джендъри веднага се увеличава поне с 50% отгоре.

Ще се повторим пак за радост на Джиджи :) - сега ще кажа, че това за увеличаващия шанс с 50% отгоре просто не е вярно. Освен, че безпризорните деца ги дебнат куп по-страшни заплахи и защо така разговорът никога не минава от джендърите към тях?
По-добре ужасно семейство, отколкото никакво, беше казал някой.

Дори в семейства с един родител , вероятноста да се получат сексуални "изкривявания" са по-големи , от нормалните семейства  с майка и баща ! Наличието на баща в семейството дава един вид емоции у детето , липсата му - съвсем друг. Същото важи и за майката .

Mr. Blonde

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #562 -: Март 08, 2019, 11:52:25 »
ще съм ви благодарна, ако темата запази смисъла си!

Такава тема ВЪВ ФОРУМ няма никакъв смисъл – единствено наливане от пусто в празно! И подхранване на нечии обсесии!!! Така мисля не само аз:

Аз също съм против насилието, но също съм против това насилие да се разглежда едностранно , като че ли само мъжът е виновен!

И наистина, крайно време е тази тема да се затвори - насилие ще има до тогава , докато двете страни не се равнопоставят и едните носят отговорност за физическото, а другите - за психическото насилие и тормоз!

БРАДАТКО
Quote (selected)
Мисля, че след толкова време безплодни дискусии ... е време тази тема да бъде затворена.

За пореден път - нямате задължение да четете всичко или да отговаряте на всяко мнение. Затваряне на теми става по преценка на модераторите и по критерии малко по-различни от това, че някой не харесва темата или мненията в нея. Ако днес затворим тази тема ей така, утре някой ще поиска да затворим астрофизиката, защото наранява силната му религиозност, после някой друг ще се оплаче, че рецептите в кюфтета не са халал или кашер и така до безкрай. Ползвайте функцията игнор и се старайте да кажете или да прочетете нещо интересно тук, не просто да се разтоварите от негативната енергия от ежедневието. Отнася се за всички.

Чок觧

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #563 -: Март 08, 2019, 11:56:02 »
Quote (selected)
Имал съм предвид , че в дома , в семейството насилието на мъжът над жената е ПРЕДИМНО физическо , а на жената над мъжът - ПРЕДИМНО или САМО психическо .

Чоки, извинявай, опитвам се да си представя как можеш да набиеш някого без да го стресираш и обидиш?
А ти представяш ли си как жена може да пребие мъжа си , без да го стресира и обиди ? :)

И едрите букви не ги ли виждаш ? Всяко физическо насилие е придружено и с психическо , което в някои случаи е и за добро ! Ето , послушай :
https://www.youtube.com/watch?v=uncHsKwchzc  :D

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #564 -: Март 08, 2019, 11:56:40 »
За мен "семейното съжителстване" е безотговорност на единия партньор към другия и най-вече към децата , ако имат такива

Не съм съгласен! Тогава не би трябвало да има и развод. А и да не забравяме, че семейството, както ние го разбираме, е рожба на религите и символиката му е съвсем различна.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #565 -: Март 08, 2019, 12:03:46 »
Quote (selected)
Тогава не би трябвало да има и развод.

Абе...я да си кажа мнението по този повод - за разводите. По мои наблюдения, въпреки че съм слушала достатъчно как едно време общественото мнение е принуждавало жената да търпи, точно тази мода ..да се превърне в нещо направо нормално е причината за развалянето на семействата. Бракът не е вечно пътешествие към кефа ( това и дядо поп не ти го обещава, ама не го слушат внимателно) и възможността за лесното му прекратяване, включително и с купища кретенски мотиви, създава армии от безотговорници, които не полагат елементарни усилия да живеят в партньорство и с грижа за другия, в това число и за децата си

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #566 -: Март 08, 2019, 12:05:12 »
Quote (selected)
Та даже и за това, как жертви на педофилия се превръщат в педали има достатъчно натрупана статистика.

Ами точно де, Асол. Педофилите са страхливи и озлобени индивиди, с прецакана психика. Ако можеха да си намират свободно партньори, щяха да са весели и уважавани елтънджоновци. За него не се съмнявам някакси, че е чудесен родител, по-добра майка от някоя редова кокошка.  :D

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #567 -: Март 08, 2019, 12:07:02 »
Quote (selected)
Педофилите са страхливи и озлобени индивиди, с прецакана психика. Ако можеха да си намират свободно партньори, щяха да са весели и уважавани елтънджоновци.

А какво по удобно от това, да му предоставиш дете за отглеждане!?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #568 -: Март 08, 2019, 12:09:58 »
Както винаги, неотразима:
елтънджоновци са възвишени, креативни творци принадлежащи на елитната гей общественост.
Другите творци са позьори и аматьори! :m0941:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #569 -: Март 08, 2019, 12:10:46 »
Бракът не е вечно пътешествие към кефа

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #570 -: Март 08, 2019, 12:11:50 »
Quote (selected)
А какво по удобно от това, да му предоставиш дете за отглеждане!?
Изопачаваш. Или вярваш, че Елтън Джон е педофил? Педофилите могат и да са съвсем хетеросексуални, доколкото знам.

Чок觧

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #571 -: Март 08, 2019, 12:15:55 »
Quote (selected)
А какво по удобно от това, да му предоставиш дете за отглеждане!?
Изопачаваш. Или вярваш, че Елтън Джон е педофил? Педофилите могат и да са съвсем хетеросексуални, доколкото знам.
Елтън Джон не е семейство . Да не говорим , че няма постоянен партньор(доколкото знам) . И как и в какво ще възпитава едно дете ? Парите не възпитават , парите развращават !

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #572 -: Март 08, 2019, 12:16:48 »
Виж, на буратино вярвам, че съвсем непреднамерено се блъска в мебелите.  :D

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #573 -: Март 08, 2019, 12:19:34 »
Quote (selected)
Педофилите могат и да са съвсем хетеросексуални, доколкото знам.

Могат. И сега остава да разберем, колко педали са си осиновили момиченца и колко лесбийки момченца (това там, където са им го разрешили) за да придобием представа какво точно се случва. Боя се, обаче, че такава статистика никой не прави :smokin:

Отврат, това какво означава? Че не си съгласен с мен?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #574 -: Март 08, 2019, 12:24:46 »
Отврат, това какво означава? Че не си съгласен с мен?

Напротив, онагледява, че не е вечно пътешествие към кефа.

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #575 -: Март 08, 2019, 12:30:19 »
Quote (selected)
За пореден път - нямате задължение да четете всичко или да отговаряте на всяко мнение.
Воля Ваша!
Аз само предложих, изказвайки вече аргументите си.
Тъй като диалозите вече се повтарят, потретват и т.н., виждайки, че вече няма какво повече да кажа по темата, се оттеглям от нея.
Пък щом някой го влече - да си пише, да си спори и аргументира.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #576 -: Март 08, 2019, 13:01:01 »
Елтън Джон не е семейство . Да не говорим , че няма постоянен партньор(доколкото знам) . И как и в какво ще възпитава едно дете ? Парите не възпитават , парите развращават !

Откъде се появиха тия пусти пари в разговора? Говорехме за легитимност, дали е по-добро общество в което хомосексуалистите са легитимни и нерепресирани, или трябва да бъдат натикани в миша дупка и да пълнят хрониката на Лилиан с пребитите си жени?
Между другото, някога бяхме такова общество, е без сватбите де ;D, а напоследък "джендър ни един не можеш днес в града да видиш".
Дори и анонимно. Имаше един z-man във форума, но се покри в ужас.
« Последна редакция: Март 08, 2019, 13:10:52 от Banshee »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #577 -: Март 08, 2019, 13:12:07 »
Поправи ме, ако греша, но в хрониката на Лили, въпреки усърдното й водене, един пребит джендър за цвят не е описан. Или тепърва ще ги пребиват, щото не сме подписали конфекцията :D

Quote (selected)
Имаше един z-man във форума, но се покри в ужас.

Не забелязах да се е разтреперил, а конюнктурата дава на такива като него крилааа

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #578 -: Март 08, 2019, 13:15:31 »
Елтън Джон не е семейство . Да не говорим , че няма постоянен партньор(доколкото знам) . И как и в какво ще възпитава едно дете ? Парите не възпитават , парите развращават !

Откъде се появиха тия пусти пари в разговора? Говорехме за легитимност, дали е по-добро общество в което са легитимни и нерепресирани, или трябва да бъдат натикани в миша дупка и да пълнят хрониката на Лилиан с пребитите си жени?

чай са, кой е пребивал жени - елтън жон, мъжът му или детето му, м?

офтопик - кой от почистващите гелове за лице - биодерма, еусерин ели ларош, че са зех и от трите и първо мислех да ги смеся, ма после викам айде по отделно?  :image008:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #579 -: Март 08, 2019, 13:16:46 »
Quote (selected)
, еусерин

Тоз, ама то няма универсална козметика.  :D

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #580 -: Март 08, 2019, 13:18:24 »
Поправи ме, ако греша, но в хрониката на Лили, въпреки усърдното й водене, един пребит джендър за цвят не е описан. Или тепърва ще ги пребиват, щото не сме подписали конфекцията :D

 :D Поправям те веднага, скрити джендъри пребиват омразните си жени, вместо щастливо да си живеят с избраниците си. Като Тиберий от историята, той не беше джендър първоначално, но му се намесиха в избора и той изпотрепа половин Рим.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #581 -: Март 08, 2019, 13:19:08 »
Quote (selected)
, еусерин

Тоз, ама то няма универсална козметика.  :D

факт, душгелът им е уникален и винаги ми е понасял добре.
ше ги тествам сичките, че то от стрес покрай наближаващите кандидатстудентски изпити почнах даже и бръчици да ми се появяват  :'(

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #582 -: Март 08, 2019, 13:20:35 »
Поправи ме, ако греша, но в хрониката на Лили, въпреки усърдното й водене, един пребит джендър за цвят не е описан. Или тепърва ще ги пребиват, щото не сме подписали конфекцията :D

 :D Поправям те веднага, скрити джендъри пребиват омразните си жени, вместо щастливо да си живеят с избраниците си. Като Тиберий от историята, той не беше джендър първоначално, но му се намесиха в избора и той изпотрепа половин Рим.

агресията си е агресия, не зависи от сексуалната ориентация.
мъже също пребиват партньорите си мъже. даже за един шлосер бяха писали наскоро в близ.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #583 -: Март 08, 2019, 13:22:21 »
Е да, затова не бива да се стресират излишно хората с ограничения и за глупости. Айде, весел празник. :)

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #584 -: Март 08, 2019, 14:01:18 »
...

  ПП Поздрави за милите ни Дами, за Осми Март!!!

« Последна редакция: Март 08, 2019, 14:10:50 от Vançe »

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #585 -: Март 08, 2019, 16:14:33 »
... да си развяват коня когато и където им хареса.
Това ще платя да го видя!!!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #586 -: Март 08, 2019, 18:41:39 »
Виж, на буратино вярвам, че съвсем непреднамерено се блъска в мебелите.  :D

При буратино блъскането в мебелите може да има чисто сексуален подтекст.
Не завиждай! :b0301:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Пешо

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #587 -: Март 14, 2019, 09:28:10 »
Тези дни телевизорът ни показа два случая на побой между ученички. Момичета. Чудя се как ли изглежда това през призмата на насилието срещу жени?

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #588 -: Март 14, 2019, 10:05:46 »
ако искаш, опиши ги
но май-акцентът в тези побои беше друг
всъщност аз съм гледала само един бой ,с участието на възпитател
доколкото разбрах децата са със специални нужди


Чок觧

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #590 -: Март 14, 2019, 11:11:19 »
О, да! Бият се заради момчета..........................
Ами като станаха кът истинските момчета - така ще е ! Съде джендъри и трансексуали ! :D

Абе защо не мога да си спомня по мое време момичета да са се били за момчета - истинските момчета ли бяхме бол , в комунизма ли бе причината -  не знам , ама съм ял няколко пъти бой заради момичета ! Но си и струваше боя ! :D

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #591 -: Март 14, 2019, 11:15:50 »
"Децата със специални нужди", /терминът е "деца със специални образователни потребности", а на учителски жаргон  - "сопаджии"/   са на път да превърнат училищата в лудници, а учителките - в "баби и лелки  със специални нужди"

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #592 -: Март 14, 2019, 11:19:40 »
Quote (selected)
Абе защо не мога да си спомня по мое време момичета да са се били за момчета -

И по мое време пак така...

И, Лили, злият възпитател се е опитал да разтърве Барбара и Франческа, които са се млатили....за момче.  :smokin:
« Последна редакция: Март 14, 2019, 11:25:07 от Асол »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #593 -: Март 14, 2019, 11:38:58 »
Quote (selected)
Барбара и Франческа,
Хм!
Колко бързо върви времето.
А май няма и година от оня виц, дето двама немски полицаи - Мехмед и Ахмед, се дивят на името на пияния Ханс.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #594 -: Март 14, 2019, 11:41:43 »
О, да! Бият се заради момчета..........................
.....
Абе защо не мога да си спомня по мое време момичета да са се били за момчета - истинските момчета ли бяхме бол , в комунизма ли бе причината -  не знам , ама съм ял няколко пъти бой заради момичета ! Но си и струваше боя ! :D
Ех, Чоко, Чоко, нищо не си разбрал - явно местната земеделска дружба, КДС или ГК на ДКМС са ви спускали нарядите (разпределение) на момчетата, нали?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #595 -: Март 14, 2019, 11:47:48 »
Quote (selected)
А май няма и година от оня виц,

Абе да ти кажа, то много си зависи, от кой точно "етнос" са Барбара и Франческа, щото аз като съдя по имената на децата около щерката (в две училища досега и по списъците от различни олимпиади, важи и за момичета и за момчета), имена различни от български са голяма рядкост. Най-"вносното", което ми е направило впечатление е Виктор или Виктория, например

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #596 -: Март 14, 2019, 13:01:19 »
е, чели сте "Кентаварът" на Ъпдайк, същото е, като в 1967 год., когато е излязла книгата

стори ме се, че и двете момичета са циганчета, с млади добре облечени и изглаждащи родители
за "злият възпитател" не знам какво да мисля, чудя се изобщо колко ли хора живеят в Ловеч
видях - няма и 50. хил. официално, може би 42-43 хил. реално - почти наполовина от Бургаският "Меден Рудник"
какви са по възраст, образование, пол, етнос, какъв поминък има там,какви доходи има един възпитател?
и откъде изобщо се намират възпитатели в Ловеч?
там е първата езикова гимназия обаче и децата от целия регион отиват да учат в нея, учителската гилдия трябва да има добри традиции
но няма - колкото ,толкова
и все пак, каквото й да е -не са ли му казали на този човек, че не може да удря деца?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #597 -: Март 14, 2019, 13:17:05 »
Quote (selected)
и откъде изобщо се намират възпитатели в Ловеч?

Откъдето се намират възпитатели и в почти всяко едно училище у нас. Повечето са СУ-та, което на практика означава, че там са деца от І-ви до ХІІ -ти клас, изключая специализираните гимназии. И, да, Ловеч е по-малък град от Бургас, но там има повече от едно училище, включително и най-старата езикова гимназия у нас(доста преди бургаската). Любителите на кино със сигурност са гледали "Вчера" - там за ловешката езикова става дума. :smokin:

На човека сигурно са му казвали, че не може да удря деца, но на мен ще ми бъде много интересно при така създаващите се обстоятелства у нас, след 10-на години, ако случайно твоят внук/внучка да попадне в ситуация, където възпитателят ще създава доказателствен материал(ще снима как детето бие твоето) влезе по някакъв повод в полезрението на подобно "дете", ти каква песен ще пееш
« Последна редакция: Март 14, 2019, 13:19:55 от Асол »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #598 -: Март 14, 2019, 13:21:34 »
Тези дни телевизорът ни показа два случая на побой между ученички. Момичета. Чудя се как ли изглежда това през призмата на насилието срещу жени?

Ми как да изглежда – като насилие на ЖЕНА срещу ЖЕНА.
Със скубане на косите, иначе нема как ... МъШки момичета –  :bravo-1290:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #599 -: Март 14, 2019, 13:28:41 »
Т. нар. деца със "соп" създават изключително много проблеми в училищата и заради такива родителите на тези, с нормални потребности местят децата си в по-нетолерантни училища (аз съм от тези родители, които винаги са държали училището да не е толерантно). Крайно време е да се разбере, че подобна "интеграция" на практика е невъзможна. За "деца"  с проблемно поведение си имаше училища, специализирани за работа с такива. Десетина годишните напъни да социализираш подобни в нормална среда, доведоха да куп проблеми и нещастия в училищата. Жертви, са все деца, без специални потребности.