Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 16, 2024, 13:12:46

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2067295 пъти)

0 Потребители и 124 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1020 -: Април 07, 2020, 12:32:45 »
Mога да приема, че Турция взема по твърди мерки от Русия, само ако Ердоган пусне населението в отпуска като Путин.
Всички други мерки освен изолацията и карантината са непълноценни.
А българите не ги пускат по паркове и градинки защото са недисциплинирани почти като циганите и ще започнат като циганите от съседното село да се събират накуп.
За съжаление през всичките тези години, циганите не се българизираха, но в замяна на това българите масово се циганизираха.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1021 -: Април 07, 2020, 12:51:36 »
ма как им натресохте пчелата-майка  :nuts:
?!?

с емотиконите и шарения шрифт  :nuts:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1022 -: Април 07, 2020, 12:52:39 »
Ейййй, че си заядлив!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4333
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1023 -: Април 07, 2020, 12:55:21 »
Мен ме кефеше  безгрижното и безмислено нищонеказване...
Човек можеше по него да изучава мирогледа на тригодишните дечица....

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3569
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1024 -: Април 07, 2020, 12:55:40 »
Quote (selected)
Mога да приема, че Турция взема по твърди мерки от Русия, само ако Ердоган пусне населението в отпуска като Путин.  Всички други мерки освен изолацията и карантината са непълноценни.
Ах, можел да приеме! Щото Ердоган и световната медицинска общност с притаен дъх очакваха да се покажеш на балкона и сниспослаеш мнението си.
Quote (selected)
А българите не ги пускат по паркове и градинки защото са недисциплинирани почти като циганите и ще започнат като циганите от съседното село да се събират накуп. За съжаление през всичките тези години, циганите не се българизираха, но в замяна на това българите масово се циганизираха.
А ти си изтъкнат социален психолог с проследяем чист арийски произход дванайсет поколения назад?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1025 -: Април 07, 2020, 12:57:32 »
Мен ме кефеше  безгрижното и безмислено нищонеказване...
Човек можеше по него да изучава мирогледа на тригодишните дечица....

...скрити в тялото на шейсеикусургодишната си баба...

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4333
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1026 -: Април 07, 2020, 13:05:40 »
Стига, бе!
Давах и не повече от 45.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1027 -: Април 07, 2020, 13:10:42 »
Стига, бе!
Давах и не повече от 45.

45 месеца?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1028 -: Април 07, 2020, 13:16:45 »
А ти си изтъкнат социален психолог с проследяем чист арийски произход дванайсет поколения назад?

Може да имам нещо арийско, щом ме привличат индийските мерки:

https://www.vbox7.com/play:8246c308b8
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3569
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1029 -: Април 07, 2020, 13:30:59 »
Quote (selected)
ме привличат индийските мерки
Кое от трите ти харесва – да биеш с тояга, да те бият с тояга или да гледаш как бият другите?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1030 -: Април 07, 2020, 14:24:01 »
Quote (selected)
Той пишА.. Едни спомени.. Как си седел в канцелариата в Бургас.. как дошъл Румен Радев.. па го молел  да краднат керосин  като он кацне с пълен самолет на непусната магистрала до Карнобат.. Па Кайзера щял да занесе 40 цистерни камиони..

Това не го писА Кайзера /доколкото си спомням/, а един гербав, дето не беше некакъв трактор и куп други никове /редовен участник в плюнките срещу президента подвсяка дописка/. Кайзера ми е набор, онзи е по-дърт от мен...иначе и двамата са от Бургас  :nuts:

Че те не бяха ли един и същ човек? Кайзера и Т_72_не_е_трактор?
the lamers club honourable member …

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1031 -: Април 07, 2020, 14:30:56 »
Quote (selected)
Той пишА.. Едни спомени.. Как си седел в канцелариата в Бургас.. как дошъл Румен Радев.. па го молел  да краднат керосин  като он кацне с пълен самолет на непусната магистрала до Карнобат.. Па Кайзера щял да занесе 40 цистерни камиони..

Това не го писА Кайзера /доколкото си спомням/, а един гербав, дето не беше некакъв трактор и куп други никове /редовен участник в плюнките срещу президента подвсяка дописка/. Кайзера ми е набор, онзи е по-дърт от мен...иначе и двамата са от Бургас  :nuts:

Че те не бяха ли един и същ човек? Кайзера и Т_72_не_е_трактор?

Единственото общо между тях е, че не слагат шпация след запетаята. Разликата в логиката, знанията, чувството за хумор и оригиналното изложение на мислите е потресаваща. Не виждам как може да ги обърка човек :D
« Последна редакция: Април 07, 2020, 14:33:16 от Асол »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1032 -: Април 07, 2020, 14:39:05 »
Quote (selected)
ме привличат индийските мерки
Кое от трите ти харесва – да биеш с тояга, да те бият с тояга или да гледаш как бият другите?
Как мислиш?
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4333
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1033 -: Април 07, 2020, 14:42:39 »
биеш с тояга, да те бият с тояга или да гледаш как бият другите?
Понеже съм умерено извратен, та се сещам за едно четвърто приложение на палката....

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1034 -: Април 07, 2020, 14:45:07 »
Quote (selected)
Той пишА.. Едни спомени.. Как си седел в канцелариата в Бургас.. как дошъл Румен Радев.. па го молел  да краднат керосин  като он кацне с пълен самолет на непусната магистрала до Карнобат.. Па Кайзера щял да занесе 40 цистерни камиони..

Това не го писА Кайзера /доколкото си спомням/, а един гербав, дето не беше некакъв трактор и куп други никове /редовен участник в плюнките срещу президента подвсяка дописка/. Кайзера ми е набор, онзи е по-дърт от мен...иначе и двамата са от Бургас  :nuts:

Че те не бяха ли един и същ човек? Кайзера и Т_72_не_е_трактор?

Единственото общо между тях е, че не слагат шпация след запетаята. Разликата в логиката, знанията, чувството за хумор и оригиналното изложение на мислите е потресаваща. Не виждам как може да ги обърка човек :D

Не. Един и същ Кайзер според мен. Както и маса други  :smokin:
« Последна редакция: Април 07, 2020, 14:58:38 от SgtTroy »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1035 -: Април 07, 2020, 14:46:38 »
биеш с тояга, да те бият с тояга или да гледаш как бият другите?
Понеже съм умерено извратен, та се сещам за едно четвърто приложение на палката....

Освен за профилактика на рака на простатата, не се сещам за друго  :nuts:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1036 -: Април 07, 2020, 14:54:28 »
Russia   7,497   +1,154   
Асол, имаш ли да кажеш нещо?
Нещо много грозно се изпълняват прогнозите ми.
Защо ли?
 :bigok:
Май колкото по рано са въведени и колкото по яки са мерките, има по голямо значение от географските, демографските и други второстепенни фактори.
 :cool-1084:
Не че китайците не демонстрираха това по най категоричен начин.
Но това не пречи на ненормалници като Мангъров и сие да ръсят глупости.
Един такъв ненормалник вече бере душа в Лондон, да се надяваме да му е дошъл акълът и най вече да му се размине, че доста я закъса докато е вярваше в глупости като стадният имунитет.

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1037 -: Април 07, 2020, 15:02:45 »
биеш с тояга, да те бият с тояга или да гледаш как бият другите?
Понеже съм умерено извратен, та се сещам за едно четвърто приложение на палката....

Освен за профилактика на рака на простатата, не се сещам за друго  :nuts:
Че малко ли е?
Ракът на простатата е къде по опасен от вируса.
А не всеки може да си позволи като Анджелина Джоли, да се отърва от някои части на тялото си, които могат да му скроят фатален номер.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1038 -: Април 07, 2020, 15:07:46 »
биеш с тояга, да те бият с тояга или да гледаш как бият другите?
Понеже съм умерено извратен, та се сещам за едно четвърто приложение на палката....

Освен за профилактика на рака на простатата, не се сещам за друго  :nuts:
Че малко ли е?
Ракът на простатата е къде по опасен от вируса.
А не всеки може да си позволи като Анджелина Джоли, да се отърва от някои части на тялото си, които могат да му скроят фатален номер.
 :cool-1084:

ми питай няколко колеги тук дет твърдяха, че не само помагало, ма и било голям кеф тва с простатата  :nuts:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3569
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1039 -: Април 07, 2020, 15:11:08 »
Quote (selected)
Май колкото по рано са въведени и колкото по яки са мерките, има по голямо значение от географските, демографските и други второстепенни фактори.
 :cool-1084:
Не че китайците не демонстрираха това по най категоричен начин.
Но това не пречи на ненормалници като Мангъров и сие да ръсят глупости.
Един такъв ненормалник вече бере душа в Лондон, да се надяваме да му е дошъл акълът и най вече да му се размине, че доста я закъса докато е вярваше в глупости като стадният имунитет.
Единственото вярно в целия този ненужен текст е, че има изтървани куп тирета, отсъствието на които си възмездил с неуместно използване на пълен член за м.р.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4333
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1040 -: Април 07, 2020, 15:15:52 »
...ми питай няколко колеги тук дет твърдяха, че не само помагало, ма и било голям кеф тва с простатата  :nuts:
Хич не им вярвай!
Питай патило.
Преди 6-7 години , без да знам, че съществува специалност "проктолог" отидох в урологичен кабинет.
Един доктор, към 65 годишен чичка, с къси и дебели показалци  ми каза да събувам гащите, тури една полиетиленова ръкавица и ...

...останалото е мълчание.
« Последна редакция: Април 08, 2020, 00:00:24 от Bacho Кольо »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1041 -: Април 07, 2020, 15:23:41 »
Quote (selected)
Май колкото по рано са въведени и колкото по яки са мерките, има по голямо значение от географските, демографските и други второстепенни фактори.
 :cool-1084:
Не че китайците не демонстрираха това по най категоричен начин.
Но това не пречи на ненормалници като Мангъров и сие да ръсят глупости.
Един такъв ненормалник вече бере душа в Лондон, да се надяваме да му е дошъл акълът и най вече да му се размине, че доста я закъса докато е вярваше в глупости като стадният имунитет.
Единственото вярно в целия този ненужен текст е, че има изтървани куп тирета, отсъствието на които си възмездил с неуместно използване на пълен член за м.р.
Чак сега ли забеляза, че забърсвам тиретата и понякога се ебавам с члена.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1042 -: Април 07, 2020, 15:26:28 »
Имам какво да кажа, ето

Quote (selected)
За първи път от избухването на епидемията Русия регистрира увеличение с повече от хиляда души (1154) на инфектираните с Covid-19, които вече са 7497 в 81 региона на страната, предава ТАСС, цитирана от агенция "Фокус". През последното денонощие починалите са 11, а 88 са изписани от болниците.

Досега общо 494 души са се възстановили, а 58 са починали, съобщават във вторник, 7 април, от оперативния щаб за борба с разпространението на новата коронавирусна инфекция.

Според данните, в Москва са регистрирани 697 нови случая на заразяване с коронавирус, общо в столицата заразените са 5181. На възраст от 18 до 45 години са 47,5 на сто от новозаразените, 34 на сто са между 46 и 65 години, още 14,5 процента са над 65, а повече от 5 процента сред тях са над 80. Четири процента от новите болни са деца, уточни щабът. Всички пациенти и хората, общували с тях, вече са под медицинско наблюдение. Едва 4 на сто от заразените са се върнали наскоро от чужбина.

Същевременно са направени 36 600 теста за коронавирус. До момента са изследвани почти 800 000 жители на Русия с под 1% положителни проби, сочат данни на щаба.

Оправяй се сам с изводите

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3569
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1043 -: Април 07, 2020, 15:32:30 »
Quote (selected)
Чак сега ли забеляза, че забърсвам тиретата и понякога се ебавам с члена
Т.е. потвърждаваш, че, както казах, нищо вярно не си казал.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1044 -: Април 07, 2020, 15:44:16 »
Имам какво да кажа, ето

Quote (selected)
За първи път от избухването на епидемията Русия регистрира увеличение с повече от хиляда души (1154) на инфектираните с Covid-19, които вече са 7497 в 81 региона на страната, предава ТАСС, цитирана от агенция "Фокус". През последното денонощие починалите са 11, а 88 са изписани от болниците.

Досега общо 494 души са се възстановили, а 58 са починали, съобщават във вторник, 7 април, от оперативния щаб за борба с разпространението на новата коронавирусна инфекция.

Според данните, в Москва са регистрирани 697 нови случая на заразяване с коронавирус, общо в столицата заразените са 5181. На възраст от 18 до 45 години са 47,5 на сто от новозаразените, 34 на сто са между 46 и 65 години, още 14,5 процента са над 65, а повече от 5 процента сред тях са над 80. Четири процента от новите болни са деца, уточни щабът. Всички пациенти и хората, общували с тях, вече са под медицинско наблюдение. Едва 4 на сто от заразените са се върнали наскоро от чужбина.

Същевременно са направени 36 600 теста за коронавирус. До момента са изследвани почти 800 000 жители на Русия с под 1% положителни проби, сочат данни на щаба.

Оправяй се сам с изводите
То няма нужда от философски изводи.
Вчера бяхме с Русия на 1,8
Днес сме вече под 1,6
Бавно, но сигурно се изравняваме.
А бяхме 6 пъти по зле от тях.
Сега сме само 1,6 пъти по зле от тях.
Така става когато се пропуснат първите мерки, които са най важни.
Сега само могат да се надяват с по късно взетите мерки да забавят темпото, но засега не се вижда категорична промяна.
Както вчера споменах, утре Русия ще измести Швеция, а после и останалите от класацията. Виж вчерашната ми прогноза как ще се развият събитията в класацията.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1045 -: Април 07, 2020, 15:47:27 »
Ти това ли разбра от горния текст? Можеш ли да осмисляш информация? :nuts:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1046 -: Април 07, 2020, 15:48:02 »
Quote (selected)
Чак сега ли забеляза, че забърсвам тиретата и понякога се ебавам с члена
Т.е. потвърждаваш, че, както казах, нищо вярно не си казал.
Класацията ясно показва, кое е вярно и кое не.
https://www.worldometers.info/coronavirus/
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1047 -: Април 07, 2020, 15:53:14 »
Ти това ли разбра от горния текст? Можеш ли да осмисляш информация? :nuts:
Достатъчно добре съм я осмислил, щом моите прогнози се потвърждават, а твоите не.
  :bigok:
Споко, когато още повече затегнат мерките в България, ще ти направя една виртуална разходка след цъфналите дървета.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1048 -: Април 07, 2020, 15:55:16 »
Ти това ли разбра от горния текст? Можеш ли да осмисляш информация? :nuts:
Достатъчно добре съм я осмислил, щом моите прогнози се потвърждават, а твоите не.
  :bigok:
Споко, когато още повече затегнат мерките в България, ще ти направя една виртуална разходка след цъфналите дървета.
 :cool-1084:

Никакви прогнози не ти се потвърждават. Потвърждава се, че не можеш да мислиш!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3569
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1049 -: Април 07, 2020, 16:11:31 »
Quote (selected)
Класацията ясно показва, кое е вярно и кое не.
https://www.worldometers.info/coronavirus/
Въпросната таблица е предназначена да поддържа паническото състояние на „ума“ на незрели индивиди, неспособни да разбират смисъла на числата (както и безсмислието им сами по себе си).  Тя е едно от многото удобни средства за манипулация на такива недорасляци.
А фактът, че я наричаш класация (!) говори ясно за некрофилската ти обсесия, която бездруго показваш чрез безброй свои постове тук, посветени на броене на трупове и на нищо друго.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1050 -: Април 07, 2020, 16:23:35 »
Ти това ли разбра от горния текст? Можеш ли да осмисляш информация? :nuts:
Достатъчно добре съм я осмислил, щом моите прогнози се потвърждават, а твоите не.
  :bigok:
Споко, когато още повече затегнат мерките в България, ще ти направя една виртуална разходка след цъфналите дървета.
 :cool-1084:

Никакви прогнози не ти се потвърждават. Потвърждава се, че не можеш да мислиш!
Ще видим дали не ми се изпълняват.
Ако не ми се изпълнят, имам достатъчно събрана дървесна пепел с която наторявам градината, така ще мога публично да си посипя главата с пепел.

Пак ти казвам, решаващи са първоначалните мерки.
Колкото по рано се вземат и колкото по строги са тези мерки, толкова по бързо се прекратява заразата.
Дори това да изглежда вредно за икономиката, всъщност много по вредни за икономиката са частичните мерки, които удължават епидемията по време и макар да са по меки, нанасят по голяма вреда на икономиката, защото са много по продължителни.
А малоумната теория за стадния имунитет, изобщо не смятам да я коментирам.
Представям си ако Китай беше решил за прави стаден имунитет, щеше да е феерично, както би се изразил знаете кой.
И вземай по често вътрешна дезинфекция, че не си достатъчно изолирана като мен.
 :t0328:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1051 -: Април 07, 2020, 18:17:16 »


Ще видим дали не ми се изпълняват.
Ако не ми се изпълнят, имам достатъчно събрана дървесна пепел с която наторявам градината, така ще мога публично да си посипя главата с пепел.

Пак ти казвам, решаващи са първоначалните мерки.
Колкото по рано се вземат и колкото по строги са тези мерки, толкова по бързо се прекратява заразата.
Дори това да изглежда вредно за икономиката, всъщност много по вредни за икономиката са частичните мерки, които удължават епидемията по време и макар да са по меки, нанасят по голяма вреда на икономиката, защото са много по продължителни.
А малоумната теория за стадния имунитет, изобщо не смятам да я коментирам.

Представям си ако Китай беше решил за прави стаден имунитет, щеше да е феерично, както би се изразил знаете кой.
И вземай по често вътрешна дезинфекция, че не си достатъчно изолирана като мен.
 :t0328:
:way_to_go-1308:
Забележка: Не "изглежда", а е много вредно за икономиката. Но тези разсъждения са  безмислени ако ти умрат 5% от населението, или дори 5% влезе в ICU или има трайни увреждания. 
Карантината навреме е единствената разумна мярка когато нямаш утвърдено лекарство и/или ваксина.
« Последна редакция: Април 07, 2020, 18:23:33 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1052 -: Април 07, 2020, 19:01:19 »
Quote (selected)
Ако не ми се изпълнят, имам достатъчно събрана дървесна пепел с която наторявам градината, така ще мога публично да си посипя главата с пепел.
По внимателно с пепелта. Ако е прясна значителен процент е негасена вар.
Ще замязаш на пъпеша от "щаба" с щавена кратуна.
 
Изобщо пепелта е добра след няколко месеца, а може и година, за градината.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1053 -: Април 08, 2020, 14:58:08 »
Quote (selected)
Ако не ми се изпълнят, имам достатъчно събрана дървесна пепел с която наторявам градината, така ще мога публично да си посипя главата с пепел.
По внимателно с пепелта. Ако е прясна значителен процент е негасена вар.
Ще замязаш на пъпеша от "щаба" с щавена кратуна.
 
Изобщо пепелта е добра след няколко месеца, а може и година, за градината.
Заблуждаваш се, силната алкална реакция идва от Калиевия карбонат, това което смяташ за негасена вар е Калциев карбонат.
И това съвсем лесно може да се докаже.
Смесваш пепел и вода, след което добавяш амониев нитрат и нагряваш.
Ако имаше негасена вар, щеше доста яко да ти замирише на амоняк.
Дори още при смесването на пепелта с вода трябва да се усетиш, че няма негасена вар, защото водата не се нагрява изобщо.
А и децата знаят, че реакцията между негасена вар и водата е силно екзотермичен процес с отделяне на 16 kcal (67 kJ) на мол.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1054 -: Април 08, 2020, 15:09:57 »
Засега няма нужда да се посипвам с пепел, защото Русия съвсем културно изпълнява прогнозата ми.
Днес трябва да измести Швеция и ще го направи, в следващите два дни наред са Южна Корея и Израел.
Бавно, но сигурно се опитва да догони Турция в класацията.
Отделно че е вече почти на 1,4 спрямо България, при този темп бързо ще се изравним.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1055 -: Април 09, 2020, 14:05:12 »
Русия продължава точно да изпълнява прогнозата.
Тоест, днес и утре (за два дни) ще остави Израел и Южна Корея зад себе си в Total Cases класацията.
Следващата и цел е да измести Португалия и Австрия, като вече за всички е очевидно, че за това няма да и са нужни повече от 3 дни за Австрия и 4 за Португалия.
След това започва сериозната битка с Бразилия, Белгия и Канада.
Както споменах, докато трае битката с тях, попътно ще измести Холандия и Швейцария.
Както би казал знаете кой, битката за това кой да застане след Турция в класацията ще е феерична, но Русия има всички шансове и най вече възможности да победи конкуренцията.

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1056 -: Април 09, 2020, 17:22:04 »
Quote (selected)
Заблуждаваш се, силната алкална реакция идва от Калиевия карбонат, това което смяташ за негасена вар е Калциев карбонат.
Младежо, ще те карам да се обръщаш с мастър. Пепелта от дървесина съдържа значително количество калциев окис. Направи си справка при колко градуса започва да отделя въгледвуокис варовика.
 
Красическият метод за получаване на негасена вар е въглища, често дървени и парчета варовик. палиш пропускаш въздух и вадиш  негасената вар.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Турция има от седмица и повече 3-4 пъти по висок ръст на заразени от руснаците.
Какви прогнози ......
 
И защо сравняваш с пигмеи като израелци, португалци, белгийци и кви още бяха.
« Последна редакция: Април 09, 2020, 17:30:31 от 66 »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1057 -: Април 09, 2020, 18:12:04 »
Слушахте ли обръщението на Путин. То всъщност по-скоро съвместно заседание с Министерския им съвет.
Та имаше четири пет мерки ориентирани конкретно към населението. вдигане на детски добавки, допълнителни помощи при безработица, доп. възнаграждения и застраховки за мед. персонал де факто приравняване към армията .... (странно милювците беа пропуснати) всичко това допълнително към изплащането по закон.
Сравнете с тук.
Населението получава курец.
Помощи, намалени данъци и т.н. за компаниите на "началниците" и за клиантелата.
За кредитите - данъчна ваканция под някаква сума. Тука правителството се моли на банките да определят некви правила.
Очаквано, те банките най паче  на "началниците  и тук там клиантела, пр. ПИБ.
« Последна редакция: Април 09, 2020, 18:15:30 от 66 »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1058 -: Април 09, 2020, 20:11:18 »
Засега няма нужда да се посипвам с пепел, защото Русия съвсем културно изпълнява прогнозата ми.
Днес трябва да измести Швеция и ще го направи, в следващите два дни наред са Южна Корея и Израел.
Бавно, но сигурно се опитва да догони Турция в класацията.
Отделно че е вече почти на 1,4 спрямо България, при този темп бързо ще се изравним.

Ква точно прогноза ти изпълнява 16 пъти по-голямата Русия спрямо швеците!?Кво точно требе да гони? Ти разполагаш ли изобщо с достатъчно сиво вещество, което няма да ти позволи да сравняваш ябълки и круши!
Прави са колегите - ти си мноо елементарен :t10502: брояч на трупове.

п. п. Да се допълня - към днешна дата и реднеците седят мноо по-добре от "актива" на ЕС. Фатяш ли за кво става дума?
« Последна редакция: Април 09, 2020, 22:24:13 от Ной »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1059 -: Април 09, 2020, 20:56:11 »
Днеска мижава Белгия има повече заразени от руснаците.
Турците отново са 3/1
 
А да и виетнамците продължават да нямат починал
« Последна редакция: Април 09, 2020, 20:59:09 от 66 »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1060 -: Април 09, 2020, 21:30:34 »
В Туркменистан даже и заразен си нямат.  :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1061 -: Април 09, 2020, 21:32:09 »
В Туркменистан даже и заразен си нямат.  :smokin:

тва щото там е забранено дори да се споменава тая дума  :nuts:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1062 -: Април 09, 2020, 21:35:36 »
В Туркменистан даже и заразен си нямат.  :smokin:
В Таджикистан също, както и в Чукотка.
А в Магадан имат един - оздравял  :firefrog:
 
Междудругото виетнамците минаха 50% на оздравели.
Явно там епидемията приключва.
« Последна редакция: Април 09, 2020, 21:40:12 от 66 »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1063 -: Април 09, 2020, 22:17:44 »
Quote (selected)
Заблуждаваш се, силната алкална реакция идва от Калиевия карбонат, това което смяташ за негасена вар е Калциев карбонат.
Младежо, ще те карам да се обръщаш с мастър. Пепелта от дървесина съдържа значително количество калциев окис. Направи си справка при колко градуса започва да отделя въгледвуокис варовика.
 
Красическият метод за получаване на негасена вар е въглища, често дървени и парчета варовик. палиш пропускаш въздух и вадиш  негасената вар.

Така е на теория, обаче на практика няма негасена вар в дървесната пепел.
Правил съм доста калиев нитрат от такава пепел за производство на черен барут.
В началото и аз имах такова предположение, че има окиси, но се оказа, че има само карбонати. В обикновена печка за дърва, трудно се достига температура от около 900 градуса и дори частично да се получи калциев окис, той реагира отново с въглеродния двуокис до карбонат. Не забравяй, че в неорганичната химия реакцията зависи и от количествените съотношения на изходните вещества, особено при обратимите реакции.
А в случая пепелта, оттам и калция е в многократно по малко количество спрямо въглерода  в дървесината. Затова реакцията в посока калциев карбонат преобладава.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1064 -: Април 09, 2020, 22:28:42 »
В Туркменистан даже и заразен си нямат.  :smokin:
В Таджикистан също, както и в Чукотка.
А в Магадан имат един - оздравял  :firefrog:
 
Междудругото виетнамците минаха 50% на оздравели.
Явно там епидемията приключва.
Когато броят на заразените дневно в Русия спрат да нарастват, тогава можем да си говорим, че са овладели заразата.
За сега си растат и не се знае докъде ще стигнат, ако не спазват мерките за изолация.
Моето предположение е, че ще застанат зад Турция в класацията Total Cases преди да овладеят заразата.
Както казват руснаците:
Поживём - увидим.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1065 -: Април 09, 2020, 22:38:38 »
Засега няма нужда да се посипвам с пепел, защото Русия съвсем културно изпълнява прогнозата ми.
Днес трябва да измести Швеция и ще го направи, в следващите два дни наред са Южна Корея и Израел.
Бавно, но сигурно се опитва да догони Турция в класацията.
Отделно че е вече почти на 1,4 спрямо България, при този темп бързо ще се изравним.

Ква точно прогноза ти изпълнява 16 пъти по-голямата Русия спрямо швеците!?Кво точно требе да гони? Ти разполагаш ли изобщо с достатъчно сиво вещество, което няма да ти позволи да сравняваш ябълки и круши!
Прави са колегите - ти си мноо елементарен :t10502: брояч на трупове.

п. п. Да се допълня - към днешна дата и реднеците седят мноо по-добре от "актива" на ЕС. Фатяш ли за кво става дума?
Ако следваме твоите формални логически изводи следва, че трябва скоростно да зарязваме ЕС и да се присъединяваме към Руската империя.
Ех, мечти, мечти.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1066 -: Април 09, 2020, 22:59:51 »
Аз нямам предположения. Имам резултати.
Междудругото калциев окис се съдържа не само в дървесна пепел. Също се съдържа в различни пепели от биомаса и дори в някои пепели от въглища. Например от мариците и особено от МИ3. Ако  направиш воден извлек 1/10 и го оставиш няколко месеца се утаява калцит. Т.е. варовик.
------------------------------------------------------------
Quote (selected)
Когато броят на заразените дневно в Русия спрат да нарастват, тогава можем да си говорим, че са овладели заразата.
В това положение са само китайците.
Близо са виетнамците и третата страна Кореа.
Няма как да се сравнява с тях.
Quote (selected)
Ако следваме твоите формални логически изводи следва, че трябва скоростно да зарязваме ЕС и да се присъединяваме към Руската империя.
Присъединяваме неприсъединяваме .... нещата отиват към челен френцко-немцки сблъсък с подкрепа от талянци и испанци на френците.
Тва катализирано от ковид-а и понеже става дума за пари и то много пари ......  :smokin:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1067 -: Април 09, 2020, 23:01:40 »
Цитат на: Engels
Ако следваме твоите формални логически изводи следва, че трябва скоростно да зарязваме ЕС и да се присъединяваме към Руската империя.

Туй си следва от всички и всякакви логически изводи.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1068 -: Април 09, 2020, 23:59:24 »
Интересно.
Минаха ли иранците "върха".
Ако се окаже така, то ще могат да се правят съвсем реални прогнози.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #1069 -: Април 10, 2020, 19:53:25 »
Може и да е фейк.
Бившата здравна министърка на Русия.
Като доктор разправят, че е супер.

Скворцова: доказана эффективность "Мефлохина" против коронавируса
https://www.mk.ru/science/2020/04/10/skvorcova-dokazana-effektivnost-meflokhina-protiv-koronavirusa.html

Доколкото разбрах е нещо противомаларийно.
В БГ ще го намерите най-вероятно като Лариам от Hoffmann-La Roche.

Според мен не се притеснявайте и всичко ще е ОК.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1070 -: Април 12, 2020, 17:59:21 »
Много интересно интервю по скайп с проф. Михаил Делягин - тук: https://pogled.info/tv/alternativen-pogled/prof-mihail-delyagin-globalizatsiyata-umrya-sega-minavame-kam-nyakakav-analog-na-mezhduvoenen-period.115272

Пак по темата, но напечатано и в този смисъл на интервюто: https://pogled.info/svetoven/russia/prof-mihail-delyagin-zadachata-ni-dnes-e-da-preminem-ot-kolonialen-rezhim-kam-suverenitet.115294
Това от другата тема за короната.
Към материала искам да допълня че някъде миналата или по-миналата година промениха правилата и златото си е първокласна банкова резерва.
Което означава че руснаците могат да напечатат рубли за мисля към петстотинмилиарда долара.
Но най-важното е ЦБ. Тоест да си е чисто руска.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #1071 -: Април 13, 2020, 22:28:17 »
Днес получих пропуск за Москва и Московска област.
Отне ми 2 минути.
Важи за конкретен автомобил и за конкретен човек.
До 30.04.2020
Показва се на ченгетата при проверка заедно с паспорта.
Снимката е илюстративна.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1072 -: Април 14, 2020, 09:04:29 »
Ще обясниш ли, моля, каква е системата в Москва ? В смисъл, какви права ти дава този пропуск и какво става с онзи, дето няма такъв ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1627
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1073 -: Април 16, 2020, 12:38:17 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 23:22:44 от Captain Buddy »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1627
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1074 -: Април 16, 2020, 18:31:14 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 23:22:40 от Captain Buddy »

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2582
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1075 -: Април 16, 2020, 19:41:02 »
Интересна статия от Александър Дугин: "Карантината като Ereignis" https://pogled.info/svetoven/aleksandar-dugin-karantinata-kato-Ereignis.115450

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #1076 -: Април 17, 2020, 19:15:29 »
Ще обясниш ли, моля, каква е системата в Москва ? В смисъл, какви права ти дава този пропуск и какво става с онзи, дето няма такъв ?

Извинявам се че се забавих с отговора, но бях доста натоварен и чат пат четох форума на телефона, а да пиша на телефона не е от най-големите ми удоволствия.
На пешеходците не им трябва пропуск, но може само до магазина, аптеката и т.н.
Има три вида пропуски.
  - за работещи. Важат до 30.04.2020 – може с кола, може и с градски транспорт
  - за еднократно пътуване
  - за посещение на медицинско учреждение
Ще опиша първия случай защото е моя вариант.
Отиваш на сайта на мерията(кметството) на Москва.
Може също с СМС или да се позвъни в кол център, но на сайта е най-лесно.
Ако не си се регистрирал до сега си правиш личен кабинет.
Получаваш потвърждение на телефона и на мейла.
И запълваш нужната информация за пропуска.
  - име, презиме, фамилия
  - номер на паспорта
  - номер на колата или номер на транспортната карта за градския транспорт
  - данъчен номер на фирмата (тук не ми стана ясно дали има някакъв списък на фирмите, които могат да работят или го карат на общо основание)
След като запълниш всичко това почти моментално ти пращат това което виждаш по-горе.
Можеш да го разпечаташ, можеш и да го съхраниш и на телефона.
При проверка куките сканират QR кода или вкарват комбинацията от цифри и букви и им цъфва за какво става въпрос.
Важи за Москва и Московска област.
В Московска област е аналогично.
По-интересна е реализацията на идеята.
“Хотели как лучше, а получилось как всегда” – Виктор Черномирдин
Наложи ми се да пътувам до Москва три дни подред.
Сряда – първия ден с пропуски. Тръгнах по-рано и около седем сутринта бях на опашката за влизане в Москва. Слава Богу чаках около 10-15 мин. Движението е ограничено до две ленти. Проверяват всички. Проверката заема 20-30 сек., но и това е достатъчно да се задръсти всичко което може. Влизам в Москва и се радвам на движение, което не си спомням кога е било. След около час слушам по радиото че вече се чака около час и половина-два. Чета коментарите в навигатора. Няма нито един, който да може да се напечата. В същото това време в метрото става нещо невъобразимо. Куките и там започват да проверяват всички пропуски и се образуват опашки където всички забравят за дистанцията. Още повече че вали дъжд.
С една дума куките са си куки. Вари ги печи ги все е тая.
Междувременно на началниците на куките им святка лампичката, че напразно са дали само общи указания и към десет часа им дават команда да разхлабят режима, което нормализира ситуацията.
Четвъртък и петък. Спират за проверки, но на принципа – спрели един или двама. Проверяват ги. След това спират следващите на които им е излязъл късмета.
Вчера се появи информация, че камерите ще започнат да глобяват колите, които са без пропуск. Всяка камера по 5 000 рубли(1 евро=80,11 рубли).
А в метрото няма да пропускат транспортни карти, които нямат пропуск.
Те това е накратко.
 :m1731:
« Последна редакция: Април 17, 2020, 19:44:07 от AnonimusBG »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #1077 -: Април 18, 2020, 17:58:56 »
Вече официално: Путин е отложил Парада на Победата за по-късно тази година във връзка с зачестилите случаи на корона вирус.

Путин не каза конкретна дата, но тук се въртят две дати.
Оптимистичен вариант - 24 юни. Датата на Сталинския парад на Победата през 1945 г. Не е ясно дали поканените гости(освен китаеца) ще се съгласят за такава символична дата.
https://www.youtube.com/watch?v=5gzZoVm-joc&t=601s
29.37 мин поляците на парад Победы.
32.24 мин. ген. Владимир Стойчев
От онзи парад ме кефи, че маршалите препускат на коне.
Втората дата е края на ВСВ. Само не разбрах защо се говори за 03.09
Доколкото си спомням става въпрос за 02.09.1945 и "Мисури".
« Последна редакция: Април 18, 2020, 18:38:16 от AnonimusBG »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3569
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1078 -: Април 18, 2020, 18:30:32 »
Истински парад ще има, когато се възстанови празднование 7-го ноября на государственном уровне.

А иначе най-много вместо „на одного линейного дистанции“ да докарат „на одного социального дистанции“.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1079 -: Април 18, 2020, 18:40:09 »
AnonimusBG, благодаря за изчерпателния отговор.

Изглежда доста по-затегнато от нашенско.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.