Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 11:09:07

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2087458 пъти)

Accipiter и 100 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1320 -: Март 23, 2021, 16:21:43 »
Ето, виждаш ли, че може?! :m1924:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1321 -: Март 23, 2021, 16:52:34 »
Ето, виждаш ли, че може?!

Ако репликата ти е към мен, аз не съм казала, че НЕ може ...

А само съм подфърлила въпроса:

Редно ли е некой само с филия мас и/или пожарникарски маркуч изведнъж – хоп! – министЕр-преЦедател ...

:m1708:

« Последна редакция: Март 23, 2021, 16:56:47 от Джиджи »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1322 -: Март 23, 2021, 17:31:46 »
Ето, виждаш ли, че може?!

Ако репликата ти е към мен, аз не съм казала, че НЕ може ...

А само съм подфърлила въпроса:

Редно ли е некой само с филия мас и/или пожарникарски маркуч изведнъж – хоп! – министЕр-преЦедател ...
Стой така! Това с " изведнъж – хоп!" просто не е вярно. Преди да има МинистЕр-ПреЦедател, имаше един кмет на София, с голям (патлак), черно борсалино и черно пардесю, на който примиращите журналистки умираха да му пипнат мускула. Имаше знаменит футболист, имаше генерал-лейтенант с лъскави лампази, докторант по разгъване на маркуч в пресечена местност (когато се подпали Витоша, се разбра колко струва таз докторска дисертация, ама то гора, какво й има, гори си по природните закони, после пораства пак по тях), имаше стрелба с гаубица и разкопки на място на престъпление с багер, имаше "нахранете кучетата", имаше доктори убийци... Така че нищо изведнъж нямаше.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1323 -: Март 23, 2021, 18:42:38 »
Цитат на: Джиджи
всеки уважаващ себе се преводач е наясно, че за да станеш държавник, трябва да получиш съответното образование

По-точно наясно с това е всяка уважаваща себе си д-ва. Ние, като неуважаваща се, като нищо можем да се насадим на триумвират Надежда Михайлова, Елена Поптодорова и Жижи  :t1813:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1324 -: Март 23, 2021, 19:15:37 »
Eeeee, не! Жижи, все пак си е наше момиче, и не позволявам да я пускате на дъното, редом с Н. Михайлова и Е. Поптодорова.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1325 -: Март 23, 2021, 19:57:30 »
Eeeee, не! Жижи, все пак си е наше момиче, и не позволявам да я пускате на дъното, редом с Н. Михайлова и Е. Поптодорова.
Съгласна! Жижи, ти си далеч от тях, в най-добрия случай можем да те дадем временно да се види разликата! Но не се бой, ще дойдем и ще си те приберем с бой и кръв ако се наложи!  :m1314:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23763
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1326 -: Март 23, 2021, 20:01:35 »
До колкото съм запознат с историята на керпедена е имало инициатива "Керпеден - президент".
За депутат вече е късно, за презедентин ще е странно - повечето харесваме или поне не мразим Радев.
Виж за кмеЦица на София може да ударим едно рамо. :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1327 -: Март 23, 2021, 22:10:33 »
Ето, виждаш ли, че може?!

Ако репликата ти е към мен, аз не съм казала, че НЕ може ...

А само съм подфърлила въпроса:

Редно ли е некой само с филия мас и/или пожарникарски маркуч изведнъж – хоп! – министЕр-преЦедател ...
Стой така! Това с " изведнъж – хоп!" просто не е вярно. Преди да има МинистЕр-ПреЦедател, имаше един кмет на София, с голям (патлак), черно борсалино и черно пардесю, на който примиращите журналистки умираха да му пипнат мускула. Имаше знаменит футболист, имаше генерал-лейтенант с лъскави лампази, докторант по разгъване на маркуч в пресечена местност (когато се подпали Витоша, се разбра колко струва таз докторска дисертация, ама то гора, какво й има, гори си по природните закони, после пораства пак по тях), имаше стрелба с гаубица и разкопки на място на престъпление с багер, имаше "нахранете кучетата", имаше доктори убийци...
Така че нищо изведнъж нямаше.


За държавник – кмет на София! – пак управленец, съм писала, независимо и на по-ниско ниво …

За знаменит футболист – писала съм за 2-3-4-5-те мачлета по-горе …

За ”разгъването на маркуча” също съм писала, въпреки че мноо по-кратко и ясно!!!

Но пък туй, с багера, си е чиста заслуга на Цецо-Републиканеца!!!

Така че, нищо не съм пропущила …
  :bigok:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1328 -: Март 23, 2021, 22:19:17 »
Eeeee, не! Жижи, все пак си е наше момиче, и не позволявам да я пускате на дъното, редом с Н. Михайлова и Е. Поптодорова.
Бачи, знаех си аз, че винаги сме се уважавали и убичали взаимно ...


Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1329 -: Март 23, 2021, 22:23:46 »
За държавник – кмет на София! – пак управленец, съм писала, независимо и на по-ниско ниво …

За знаменит футболист – писала съм за 2-3-4-5-те мачлета по-горе …

За ”разгъването на маркуча” също съм писала, въпреки че мноо по-кратко и ясно!!!

Но пък туй, с багера, си е чиста заслуга на Цецо-Републиканеца!!!

Така че, нищо не съм пропущила …
  :bigok:
Нъц! Или всичко това го е имало, или е "изведнъж" - двата варианта заедно не могат да съществуват.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1330 -: Март 23, 2021, 22:32:28 »
Но пък туй, с багера, си е чиста заслуга на Цецо-Републиканеца!!!

Така че, нищо не съм пропущила …

не е съвсем така, боко се хвалеше, сеедно заслугата е само и единствено негова, а колегата цветанов е некво там багеришче. ей го: https://www.youtube.com/watch?v=yLHyihbjv94

пак там се окахъриха за преводачите, касателно 'пропяха в арестите' и 'шменти-капели'  :bigok:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1331 -: Март 23, 2021, 22:33:26 »
За държавник – кмет на София! – пак управленец, съм писала, независимо и на по-ниско ниво …

За знаменит футболист – писала съм за 2-3-4-5-те мачлета по-горе …

За ”разгъването на маркуча” също съм писала, въпреки че мноо по-кратко и ясно!!!

Но пък туй, с багера, си е чиста заслуга на Цецо-Републиканеца!!!

Така че, нищо не съм пропущила … 
Нъц! Или всичко това го е имало, или е "изведнъж" - двата варианта заедно не могат да съществуват.

Могат, могат, и още как!!!

Само че ф рамките на образование, получено от, например, институция от рода на ЕNA, откъдето тръгна целот тойзи разговор … 

« Последна редакция: Март 23, 2021, 23:30:30 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1332 -: Март 23, 2021, 22:40:40 »
Но пък туй, с багера, си е чиста заслуга на Цецо-Републиканеца!!!

Така че, нищо не съм пропущила …

не е съвсем така, боко се хвалеше, сеедно заслугата е само и единствено негова, а колегата цветанов е некво там багеришче. ей го: https://www.youtube.com/watch?v=yLHyihbjv94

Ми ти, с това само потвърждаваш нещо, което съм рекла аз.  :smokin:

Защото, според твоя линк, Боеко е рекъл следното:
Бойко Борисов: "Колегата Цветанов с един багер ги копае и вади трупове!"  :b0201:

« Последна редакция: Март 23, 2021, 22:42:46 от Джиджи »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1333 -: Март 24, 2021, 00:11:30 »
Какво се случи през последните  дни?
Само факти:

1. Преди 5 дни Байдън изрече най-острите думи по адрес на Путин, казвани от западен лидер.  Нарече го "човек без душа" и "убиец". И добави , че Русия щяла си плати за намесата в американските избори  през 2020 г.

 2. Горе-долу по същото време в Анкоридж се състоя среща на високо равнище -  новият държавен секретар на САЩ Антъни Блинкен посрещна китайския си колега Ян Дзиечъ, член на китайското политбюро, и Уан И, министър на външните работи. Блинкен  осъди китайската дейност в Синцзян, Хонконг и Тайван, както и кибератаките срещу САЩ.
На китайците толкова им трябваше, за да  да контрират (съвсем не по китайски, между другото!). Ян Дзиечъ заяви, че западните държави не представляват глобалното обществено мнение и нарече САЩ "шампион" на кибератаките. „Всъщност много хора в САЩ имат малко вяра в американската демокрация“

3. И съвсем логично: Преди два дни  С.В. Лавров бе топло  посрещнат от своя колега  - китайския външен министър Уан И в един от най-живописните китайски градове - Гуейлин.
Лавров: "Трябва да намалим рисковете, свързани със санкциите, чрез укрепване на технологичната ни независимост, чрез преминаване към взаимни разплащания с национални валути и глобални валути, които служат като алтернатива на долара"
Уан И: "Русия и Китай трябва да укрепват двустранното стратегическо взаимодействие, особено в условията на създалата се в момента в света обстановка... В съвременната международна обстановка за нас е много важно да водим разговор като всестранни стратегически партньори и да укрепваме стратегическото си взаимодействие"

Дотук с фактите.
 Не знам дали ви направи впечатление, но нашите,  а май и чуждите наблюдатели не построиха трите събития в една, според мен, съвсем логична редица. А трябваше!

Трудно ми е да повярвам, че думите на Байдън по отношение на Путин са резултат (само) на старческа деменция. Още по-трудно бих приел мисълта, че А. Блинкен е върховен наивник и си е представял, че недопустимият му тон по отношение на Китай ще остане ненаказан. Според мен поведението на американците и в двата случая е предварително планувано. Виж на въпроса "Защо го направиха?"   те, според мен,  смислен отговор не могат да дадат.
Да си отворят такава война на  два франта, с двама могъщи противника, за мен е умонепостижимо. Може да ви прозвучи прекалено оптимистично,  но според мен САЩ са в такава криза, че биха загубили война с и Русия,  и с Китай поотделно. А хич не ми се мисли, какво би им се случило срещу съюзени Русия и Китай.
Още една странност - оглушителното мълчание на институциите на ЕС по трите събития. Мисля че са ошашавени. Ошашавени от всичко - от неадекватността на Байдън, от отговора на Путин, от наглостта на Блинкен и от съвсем не по китайски недипломатичния отговор на Ян Дзиечъ.
Слушам руските ястреби около Соловев и Никонов. Говорят за край на студената  война и за преминаването и в доста по-топла фаза.  Не ми се иска да им вярвам, щото ако е така, лошо му се пише на тоя грешен свят.

А ние?!? Ние къде сме? Както обикновено, по стара  традиция - откъм е@аната страна.
« Последна редакция: Март 24, 2021, 11:22:21 от Bacho Кольо »

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1334 -: Март 24, 2021, 02:57:26 »
Quote (selected)
В обедната  новинарска емисия на гръцкият телевизионен канал ЕРТ1 съобщават, че от доста дни руската подводница „Ростов на Дон„ е в Средиземно море, и къса нервите на натовският флот със своята неоткриваемост.

Соловьев, в онзиденшния си разговор с Кедми спомена за това, казвайки:
– Яков Йосифович, знаеш ли, че натовци изгубили от поглед наша подводница и много се притеснили?
На което Кедми даде емблематичен отговор:
– Ако натовци изгубят за половин час целия руски флот, ще им остане време да се притесняват само пет минути!
 :m1924: 

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1335 -: Март 24, 2021, 07:39:04 »
Ето, виждаш ли, че може?!

Ако репликата ти е към мен, аз не съм казала, че НЕ може ...

А само съм подфърлила въпроса:

Редно ли е некой само с филия мас и/или пожарникарски маркуч изведнъж – хоп! – министЕр-преЦедател ...
Стой така! Това с " изведнъж – хоп!" просто не е вярно. Преди да има МинистЕр-ПреЦедател, имаше един кмет на София, с голям (патлак), черно борсалино и черно пардесю, на който примиращите журналистки умираха да му пипнат мускула. Имаше знаменит футболист, имаше генерал-лейтенант с лъскави лампази, докторант по разгъване на маркуч в пресечена местност (когато се подпали Витоша, се разбра колко струва таз докторска дисертация, ама то гора, какво й има, гори си по природните закони, после пораства пак по тях), имаше стрелба с гаубица и разкопки на място на престъпление с багер, имаше "нахранете кучетата", имаше доктори убийци...
Така че нищо изведнъж нямаше.


За държавник – кмет на София! – пак управленец, съм писала, независимо и на по-ниско ниво …

За знаменит футболист – писала съм за 2-3-4-5-те мачлета по-горе …

За ”разгъването на маркуча” също съм писала, въпреки че мноо по-кратко и ясно!!!

Но пък туй, с багера, си е чиста заслуга на Цецо-Републиканеца!!!

Така че, нищо не съм пропущила …
  :bigok:

Нещо пак си забравила какво ти се говореше за атрибутите -- само по един. В горния цитат са два! Нарочно ли го правиш и ме дърпаш за опашката?!
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1336 -: Март 24, 2021, 08:23:38 »
Джиджи, я остави трудните неща да си блъскат главите с тях други, моля те преведи ми нашенското, че се затруднявам  - "А честито! Бъди жив и здрав, на патерици".
п.с. Ако трябва зелено сако - ше намерим!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1337 -: Март 24, 2021, 08:27:23 »
Quote (selected)
Според мен поведението на американците и в двата случая е предварително планувано. Виж на въпроса "Защо го направиха?"   те, според мен,  смислен отговор не могат да дадат.
Бачо, има неккво противоречие в двете изречения. Когато нещо се планира предварително, то се прави с определена цел, нъл тъй?Като гледам какво изтропаха, подозирам, че се осраха непланирано.
Или пък - SNAFU - ей Жижи ше ти го преведе, ако не го помниш от Дмитри.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1338 -: Март 24, 2021, 09:23:04 »
Ето, виждаш ли, че може?!

Ако репликата ти е към мен, аз не съм казала, че НЕ може ...

А само съм подфърлила въпроса:

Редно ли е некой само с филия мас и/или пожарникарски маркуч изведнъж – хоп! – министЕр-преЦедател ...
Стой така! Това с " изведнъж – хоп!" просто не е вярно. Преди да има МинистЕр-ПреЦедател, имаше един кмет на София, с голям (патлак), черно борсалино и черно пардесю, на който примиращите журналистки умираха да му пипнат мускула. Имаше знаменит футболист, имаше генерал-лейтенант с лъскави лампази, докторант по разгъване на маркуч в пресечена местност (когато се подпали Витоша, се разбра колко струва таз докторска дисертация, ама то гора, какво й има, гори си по природните закони, после пораства пак по тях), имаше стрелба с гаубица и разкопки на място на престъпление с багер, имаше "нахранете кучетата", имаше доктори убийци...
Така че нищо изведнъж нямаше.


За държавник – кмет на София! – пак управленец, съм писала, независимо и на по-ниско ниво …

За знаменит футболист – писала съм за 2-3-4-5-те мачлета по-горе …

За ”разгъването на маркуча” също съм писала, въпреки че мноо по-кратко и ясно!!!

Но пък туй, с багера, си е чиста заслуга на Цецо-Републиканеца!!!

Така че, нищо не съм пропущила … 

Нещо пак си забравила какво ти се говореше за атрибутите -- само по един. В горния цитат са два!

Нищо не съм забравила, но всяко правило си има поне по едно изключение ...

А за Цецо-Багера не можех да не го направя – ето, правя го и тукана, но само за негА, като иСключение!!!  :nuts:

Quote (selected)
Нарочно ли го правиш и ме дърпаш за опашката?!

В конкретния случай не е нарочно, а повече от необходимо!

И не знам как ти се чувствУваш по отношение на собствената си опашка, но аз имам усещането, че вече е започнала да опасва целото Земно кълбо – по екватора ... :0005:

« Последна редакция: Март 24, 2021, 09:30:10 от Джиджи »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1339 -: Март 24, 2021, 09:31:04 »
Ето, виждаш ли, че може?!

Ако репликата ти е към мен, аз не съм казала, че НЕ може ...

А само съм подфърлила въпроса:

Редно ли е некой само с филия мас и/или пожарникарски маркуч изведнъж – хоп! – министЕр-преЦедател ...
Стой така! Това с " изведнъж – хоп!" просто не е вярно. Преди да има МинистЕр-ПреЦедател, имаше един кмет на София, с голям (патлак), черно борсалино и черно пардесю, на който примиращите журналистки умираха да му пипнат мускула. Имаше знаменит футболист, имаше генерал-лейтенант с лъскави лампази, докторант по разгъване на маркуч в пресечена местност (когато се подпали Витоша, се разбра колко струва таз докторска дисертация, ама то гора, какво й има, гори си по природните закони, после пораства пак по тях), имаше стрелба с гаубица и разкопки на място на престъпление с багер, имаше "нахранете кучетата", имаше доктори убийци...
Така че нищо изведнъж нямаше.


За държавник – кмет на София! – пак управленец, съм писала, независимо и на по-ниско ниво …

За знаменит футболист – писала съм за 2-3-4-5-те мачлета по-горе …

За ”разгъването на маркуча” също съм писала, въпреки че мноо по-кратко и ясно!!!

Но пък туй, с багера, си е чиста заслуга на Цецо-Републиканеца!!!

Така че, нищо не съм пропущила … 

Нещо пак си забравила
какво ти се говореше за атрибутите -- само по един. В горния цитат са два!

Нищо не съм забравила, но всяко правило си има поне по едно изключение ...

А за Цецо-Багера не можех да не го направя – ето, правя го и тукана, но само за негА, като иСключение!!!  :nuts:

Quote (selected)
Нарочно ли го правиш и ме дърпаш за опашката?!

В конкретния случай не е нарочно, а повече от необходимо!

И не знам как ти се чувствУваш по отношение на собствената си опашка, но аз имам усещането, че вече е започнала да опасва целото Земно кълбо – по екватора ... :0005:

Прекаляваш с изключенията, надявам се поне това просто изречение да разбереш.

А усещанията ти не ме интересуват, само внимавай къде стъпваш, защото и  моето търпение не е безкрайно.
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1340 -: Март 24, 2021, 09:47:43 »
Джиджи, я остави трудните неща да си блъскат главите с тях други, моля те преведи ми нашенското, че се затруднявам  - "А честито! Бъди жив и здрав, на патерици".

Не мога, Бепе, и Джиджи си има некви лимити ... :smokin:

Като в подобни случаи се обявявам за "Джи-Джи Ltd." :0005:

« Последна редакция: Март 24, 2021, 09:50:14 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1341 -: Март 24, 2021, 10:02:14 »
Ето, виждаш ли, че може?!

Ако репликата ти е към мен, аз не съм казала, че НЕ може ...

А само съм подфърлила въпроса:

Редно ли е некой само с филия мас и/или пожарникарски маркуч изведнъж – хоп! – министЕр-преЦедател ...
Стой така! Това с " изведнъж – хоп!" просто не е вярно. Преди да има МинистЕр-ПреЦедател, имаше един кмет на София, с голям (патлак), черно борсалино и черно пардесю, на който примиращите журналистки умираха да му пипнат мускула. Имаше знаменит футболист, имаше генерал-лейтенант с лъскави лампази, докторант по разгъване на маркуч в пресечена местност (когато се подпали Витоша, се разбра колко струва таз докторска дисертация, ама то гора, какво й има, гори си по природните закони, после пораства пак по тях), имаше стрелба с гаубица и разкопки на място на престъпление с багер, имаше "нахранете кучетата", имаше доктори убийци...
Така че нищо изведнъж нямаше.


За държавник – кмет на София! – пак управленец, съм писала, независимо и на по-ниско ниво …

За знаменит футболист – писала съм за 2-3-4-5-те мачлета по-горе …

За ”разгъването на маркуча” също съм писала, въпреки че мноо по-кратко и ясно!!!

Но пък туй, с багера, си е чиста заслуга на Цецо-Републиканеца!!!

Така че, нищо не съм пропущила … 

Нещо пак си забравила
какво ти се говореше за атрибутите -- само по един. В горния цитат са два!

Нищо не съм забравила, но всяко правило си има поне по едно изключение ...

А за Цецо-Багера не можех да не го направя – ето, правя го и тукана, но само за негА, като иСключение!!! 

Quote (selected)
Нарочно ли го правиш и ме дърпаш за опашката?!

В конкретния случай не е нарочно, а повече от необходимо!

И не знам как ти се чувствУваш по отношение на собствената си опашка, но аз имам усещането, че вече е започнала да опасва целото Земно кълбо – по екватора ...

Прекаляваш с изключенията, надявам се поне това просто изречение да разбереш.

А усещанията ти не ме интересуват, само внимавай къде стъпваш, защото и  моето търпение не е безкрайно.
А пък аз съм ти приготвила още един подарък – наред с онзи за Гинко-Билоба

:bigok:

« Последна редакция: Март 24, 2021, 10:09:08 от Джиджи »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1342 -: Март 24, 2021, 10:31:17 »
Quote (selected)
Според мен поведението на американците и в двата случая е предварително планувано. Виж на въпроса "Защо го направиха?"   те, според мен,  смислен отговор не могат да дадат.
Бачо, има неккво противоречие в двете изречения. Когато нещо се планира предварително, то се прави с определена цел, нъл тъй?Като гледам какво изтропаха, подозирам, че се осраха непланирано.
Или пък - SNAFU - ей Жижи ше ти го преведе, ако не го помниш от Дмитри.
Така е, в двете изречения има противоречие. Но то е резултат от противоречивите действия на САЩисаните.

П.С. В един друг форум ми дадоха що-годе смислено обяснение - че го планирали само и единствено за вътрешна употреба. Чрез посочване на външните врагове, да смачкат вътрешните... не е невъзможно...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1343 -: Март 24, 2021, 10:46:42 »
Това често се употребява, но ако това са мислели в случая, обърнатите навътре сенилен и другия новобранец Блинкен, са го направили със свалени гащи навън. Доста съмнителен вътрешен резултат и доста рискован външен.
Всъщност, външния им го отпраха вече, сега ше чакаме да видим какъв ли ше е вътрешния.
Абе ше се научат. Може би.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1344 -: Март 24, 2021, 10:59:05 »
Quote (selected)
Според мен поведението на американците и в двата случая е предварително планувано. Виж на въпроса "Защо го направиха?"   те, според мен,  смислен отговор не могат да дадат.
Бачо, има неккво противоречие в двете изречения. Когато нещо се планира предварително, то се прави с определена цел, нъл тъй?Като гледам какво изтропаха, подозирам, че се осраха непланирано.
Или пък - SNAFU - ей Жижи ше ти го преведе, ако не го помниш от Дмитри.
Има планиране и "планиране". Какво планира пъпчев пубер, когато се репчи на батковците?  Във всеки случай не да яде кютека, а както е там, да се покаже..... Така че аз съм съгласен с текста.
За мен е интересен края.
Та е ясно България от коя страна е. Ясно е също че поради напъните на "ойрофилите" е дотолко "окълцана", че граничи със себе си отвсякъде. Може би има един вариант. - шоплука у сръбско. Който можеи да не толкова лош. Сичкото боклук се е събрало у софето. Да си трошат главите със сърбите. А ние моеи да си направим столица я в Търново, я в загоре. :smokin:
« Последна редакция: Март 24, 2021, 11:28:41 от 66 »

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2974
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1345 -: Март 24, 2021, 11:31:30 »
Не е непланирано - враждебното отношение на демократите към Русия беше заявено и Камала Деви има нелеката задача да PRедстави умрелия като жизнен, решителен и безкомпромисен. Когато реалният Образ драстично се разминава с идеалния се налага да се препипери и преджинджифили манджата - да не се усеща миризмата на развалено.
*********   ✹    *********

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1346 -: Март 24, 2021, 16:53:37 »
Разбира се, че е планирано.
Още по време на изборите много от нас писаха, че Байдън може и да не доживее до инаугурацията.
Само и само К.Харис да стане президент.
В началото на март и ген. Флин беше казал, че се готви подмяната на Байдън с Харис.
А колкото до евентуална война с Русия, играта на Щатите е да ударят челно Китай с Русия, или да я принудят чрез своята враждебност да се съюзи с Китай. Всъщност да предаде своите ресурси на Китай. На либерален Китай, който отгледаха същите тези марксисти и либерали в САЩ.
Либералът Лавров се срещна с външният министър на Китай. Министър председателят, и външният министър на Китай са ли-бе-ра-ли. Приятели на САЩ. Не се подвеждайте от мразовитата среща в Аляска. Дедо Кисинджър дирижира играта.
И отново старата песен. Лавров пак призовал Китай да се откаже от долара. Спомням си заявлението на китайците преди години, по повод обезценяването на долара. Това са парите и трудът на китайският народ, и ние няма да позволим обезценяване на долара. Китай е натрупал три, или 4 трилиона долара, и никога няма да се откаже от тях. А Лавров от години пее тази песен.
Интересна позиция се чува, че на пикникът в тайгата е присъствал и още някой, и че всъщност ялтенска договорка се била състояла. С кого - неизвестно. Може би Малтийският орден най после кандиса и се предаде?
Утре в Гърция се чества 200годишнина от освобождението и създаването на Новогръцката държава.
За юбилея и военният парад вече са пристигнали принц Чарлз с Камила, МИШУСТИН, военната министърка на Франция, за сега .
Интересна комбинация.
Да видим и останалите гости
« Последна редакция: Март 24, 2021, 17:17:15 от заместващ »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1347 -: Март 24, 2021, 20:08:44 »
Еднопартиен леберализъм - до де стига чиляк от зор.
Не нямам предвид заместващия дежурен а краварския естаблишмънт.
 
Китай освен с еднопартийна сестема се отличава и с планова икономика, също много леберално, но това му поазволява да мачка като валяк зап. т.е. западащите икономики.
 
Предай мноо поздрави на цигането камала, ко го срещнеш :m1273:
« Последна редакция: Март 24, 2021, 21:14:09 от 66 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23763
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1348 -: Март 24, 2021, 20:11:13 »
То и другаря Сталин по тая логика се явява майка и баща на всите глобалисти. :beer:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1349 -: Март 24, 2021, 23:19:49 »
От няколко дни се забелязва раздвижване по фронтовата линия:

AceJace™
@AceJaceu
#Ukraine / #Russia:

Operation.....



Ukrainian Military is deploying extra Troops and Tanks close to Donbass.


 Russian-backed separatists are also pilling tanks into the area.

Tanks belonging to separatists were seen near the city of Horlivka.

https://twitter.com/AceJaceu/status/1374248918935035904

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #1350 -: Март 27, 2021, 20:49:19 »
Слагам го тук защото е руснак.
С доста неща не съм съгласен.
Но и с доста съм съгласен.
Както винаги. Сложно е.

https://www.lentata.com/page_21387.html

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1351 -: Март 28, 2021, 14:06:37 »
Девятов А. П. "Давос и ныне там" 18-03-2021
https://www.youtube.com/watch?v=iQ_AKG5oPWM

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1352 -: Март 28, 2021, 15:43:55 »
Ей тук нейде са обяснени и зелените.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1353 -: Април 07, 2021, 14:38:25 »
Александр Невский
@zidan_alex
Сергей Лавров, студент МГИМО, обедает в столовой. конец 60-х




Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1354 -: Април 08, 2021, 22:22:37 »
доколкото знам, в българските затвори на затворниците е забранено да имат мобилни. в американските - също. руснаците толко ли са напред със свободата, та навалнито всеки ден облъчва 'демократичната общественост' със житието-битието си? или има двеста джиесема, те му вземат един, а той вади следващия?

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #1355 -: Април 09, 2021, 14:09:10 »
https://www.roscosmos.ru/#media

Стыковка пилотируемого корабля «Ю.А. Гагарин» (Союз МС-18) с МКС


Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1356 -: Април 10, 2021, 01:49:04 »
Дрогаре, ледовете ТРЪГНАХА!
 :smokin:
Силуанова конец!!!
 :t0153:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1357 -: Април 12, 2021, 10:05:50 »
Нещо става. Тая сутрин едновременно по чешкта, по сърбо-американската и по пазиБоже българската национална телевизии дълги и напоителни репортажи за деня на авиацията и космонавтиката. Та даже се объркаха и казаха, че Гагарин бил първият човек, излетял в Космоса. Освен него , бяха споменати Терешкова, Рукавишников, Леонов, и най-вече нашия Г. Иванов. Е, и Мъск, разбира се.  С архивни кадри, с интервю с Г. Иванов, със спомени на летци, с борчетата, засадени от космонавтите в двора на Бившето* училище "Ю. Гагарин".
Най-дълъг беше репортажът по кошлуковската телевизия.

Нещо става, казвам ви.


*Ако съм разследващ журналист, бих тръгнал по следите на преименуването на това училище. Особено са ми интересни аргументите, с които е доказано, че патронът не заслужава едно училище да носи името му.
Фалшификаторите на история и крадците на памет не трябва да остават анонимни.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1358 -: Април 12, 2021, 10:13:02 »
Става квот си требе, па и сака.
В темата за изборите отбелязах че сички "медии" са на къса проектна сиджимка в министерството на икономиката.
Явно некои се усещат още преди да са я дръпнали.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1359 -: Април 12, 2021, 14:54:53 »
И по гръцкото телевидение, ти да видиш, в новините, едни черно-бели кадри, едни словца за Гагарин...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1360 -: Април 12, 2021, 14:57:16 »
Нещо става. Тая сутрин едновременно по чешкта, по сърбо-американската и по пазиБоже българската национална телевизии дълги и напоителни репортажи за деня на авиацията и космонавтиката. Та даже се объркаха и казаха, че Гагарин бил първият човек, излетял в Космоса. Освен него , бяха споменати Терешкова, Рукавишников, Леонов, и най-вече нашия Г. Иванов. Е, и Мъск, разбира се.  С архивни кадри, с интервю с Г. Иванов, със спомени на летци, с борчетата, засадени от космонавтите в двора на Бившето* училище "Ю. Гагарин".
Най-дълъг беше репортажът по кошлуковската телевизия.

Нещо става, казвам ви.


*Ако съм разследващ журналист, бих тръгнал по следите на преименуването на това училище. Особено са ми интересни аргументите, с които е доказано, че патронът не заслужава едно училище да носи името му.
Фалшификаторите на история и крадците на памет не трябва да остават анонимни.
Бачо, накара ме да се замисля над това, че в наше село е същото! Днес ДВА репортажа за Гагарин! От които един за непокътнатата памет на образа. Голямо люшкане да се намери нещо за оплюване, ама на, не ставает, колегите го помнят като човек, който можел да прекара половин ден на телефона в търсене на илач за някой по-малко късметлия, за това как славата не му действала изобщо. Дребен успех с несъвсем изяснената смърт, ама и там удрят на камИк.
Е, и от вчера имаше едно мъничко за НАСА, за първите совалки, ама така, в ъгъла.
Става нещо, дето казваш.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1361 -: Април 12, 2021, 15:02:29 »
„Нещо става, казвам ви.„

Става ами!
Нали ви казах. Ще се предават.
Картагенът - капут.
Миналата седмица Лавров е бил на посещение в Индия, и спешно в Делхи дотърчал Джон Кери за среща.
Лавров му е връчил ултиматум от четири точки. СРОК до 15ти април.
После - режем стърчащи ушички от раменете.
Погребението на дукът Единбургский ще ознаменува краят на играта на гръцката партия в аристокрацията и краят на демократичният либерализъм.
« Последна редакция: Април 12, 2021, 15:40:55 от Алиса .. »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1362 -: Април 12, 2021, 15:51:33 »
„Нещо става, казвам ви.„

Става ами!
Нали ви казах. Ще се предават.
Картагенът - капут.
Миналата седмица Лавров е бил на посещение в Индия, и спешно в Делхи дотърчал Джон Кери за среща.
Лавров му е връчил ултиматум от четири точки. СРОК до 15ти април.
После - режем стърчащи ушички от раменете.
Погребението на дука Единбургский ще ознаменува краят на играта на гръцката партия в аристокрацията и краят на демократичният либерализъм.

"Ще ознаменува" – може би, ама надали ...  :0005:


Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1363 -: Април 12, 2021, 15:59:24 »
Аргументи, подкрепящи твърденито си ще ни предложиш ли?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23763
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1364 -: Април 12, 2021, 16:04:53 »
Аргументи, подкрепящи твърденито си ще ни предложиш ли?
Недей, че сега ще "аргументира" твоето изречение във всички възможни шрифтове и цветове.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1365 -: Април 13, 2021, 09:32:32 »
Аргументи, подкрепящи твърденито си ще ни предложиш ли?
Недей, че сега ще "аргументира" твоето изречение във всички възможни шрифтове и цветове.

Туй, с "шрифтовете и цветовете" се изтърка отдавна, с което се "изтърка" и ти ... :t0120:

И спри да спамиш, pls., за да не спамя след теб и аз!!!  :m1924:

« Последна редакция: Април 13, 2021, 09:39:47 от Джиджи »

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1366 -: Април 13, 2021, 11:10:45 »
А вариантът принципно да не спамиш разглежда ли се?
____________

Доколкото помня, въпреки че е кръстен православно, в принц Филип тече изключително немска кръв.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1367 -: Април 13, 2021, 11:23:15 »
Абе че спамиш, спамиш, ами поне пустата му дума „круто“ научи най-сетне какво значи.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1368 -: Април 13, 2021, 13:53:40 »
Направо се просълзих от смях! Крутоооо!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1369 -: Април 13, 2021, 14:11:48 »
"Доколкото помня, въпреки че е кръстен православно, в принц Филип тече изключително немска кръв."

Е, ако забравим прабабушка великая княгиня Ольга Константиновна Романова

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1370 -: Април 13, 2021, 15:26:22 »
Бачо Адаш, не се хващам да споря, защото като погледнеш при техни кралски синекръвия кой кум, кой сват, кой на булката брат... и половината женени за братовчедките си.
Спомням си, че когато се роди правнукът на Филип, евентуално бъдещият, бъдещ, бъдещ крал Джордж, се коментираше, че с него свършва немската аристократична линия, щото майка му простолюдка, а баща му не помня вече какво. Пък и братовчед му mischling... Ае не ги разбирам тия работи.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1371 -: Април 13, 2021, 15:51:22 »
нема немска, френска и нам ква си кралска кръф. Тва е интернационален развъден бизнес, целящ да опслужи фсички държави, имащи нужда од монарх, поддържайки достафките и сервиза стабилни.

Немци, дръшки, колко да са немци? Ако разните Батемберги, Заксове и Кобург-Готи беха немци, немаше как да бъдат фключени ф генетичната програма, щото немаше да са със синя кръф, щеха да са некви местни пейзани.  Таа система за произвотство и дистрибуция на царе датира столетия преди обособяванката на националните държави.

Дизайнът на един цар е потчинен на функцията му, която е да бъде цар на съответната държава, която и да е тя. Нема немци фтаа работа.
« Последна редакция: Април 13, 2021, 15:57:33 от wreckage »

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1372 -: Април 13, 2021, 16:00:53 »
Няма го Зип-а и темата за Русия много вяло върви. :) Във форума на "гласове" са намазали от присъствието му. През мнение обявява започването на ТСВ.:)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23763
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1373 -: Април 13, 2021, 16:09:26 »
Няма го Зип-а и темата за Русия много вяло върви. :) Във форума на "гласове" са намазали от присъствието му. През мнение обявява започването на ТСВ.:)
Дай линк ако е възможно.
Предварително благодаря!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1374 -: Април 13, 2021, 16:12:25 »
Няма го Зип-а и темата за Русия много вяло върви. :) Във форума на "гласове" са намазали от присъствието му. През мнение обявява започването на ТСВ.:)
Дай линк ако е възможно.
Предварително благодаря!
https://glasove.com/categories/novini/news/moskva-predupredi-sashch-da-stoyat-dalech-ot-rusiya-i-krim
Има ли тема за Русия или Украйна - винаги е на линия.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1375 -: Април 13, 2021, 16:12:34 »
ей ти един линк:

Quote (selected)
ЗИП на 13.04.2021 в 13:59

Жега братлета а ? Мирише ми на Глайвиц, Майнила, Тонкин и Лузитания. Пътнически самолет ли ще падне, кораб ли ще бъде потопен, нещо друго ли, не знам.... Въввсеки случай препоръчвам на всеки издалеко ама много издалеко да заобикаля Русия и Украйна. Защото съвсем скоро рано сутрин ще замирише на НАПАЛМ ! :))

https://glasove.com/categories/novini/news/moskva-predupredi-sashch-da-stoyat-dalech-ot-rusiya-i-krim


неам кво да добавя

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1376 -: Април 13, 2021, 16:15:23 »
Това за напалма рано сутрин, от поне два месеца, всеки ден, го обявява. :)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23763
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1377 -: Април 13, 2021, 16:32:15 »
Наистина е той.
Не разбрах в СЕГА какво стана, фризираха ли го или сам напусна, но форума там загуби.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1378 -: Април 13, 2021, 16:49:53 »
не знам кво е загубил форумът, но ЗИП беше почнал да се очовечава, редуцира проруското тролене и апокалиптичните глупости поне наполовина, споделяше мнения по други теми, въопще демонстрираше прогрес ф рехабилитацията си.

После бега.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23763
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1379 -: Април 13, 2021, 17:52:30 »
не знам кво е загубил форумът, но ЗИП беше почнал да се очовечава, редуцира проруското тролене и апокалиптичните глупости поне наполовина, споделяше мнения по други теми, въопще демонстрираше прогрес ф рехабилитацията си.

После бега.
По едно време руснаците като не бомбиха американците, турците и израелтяните в Сирия направо ги разлюби, отписа ги от завещанието си.
После пак се е наел и така.
ЕС е вреден за вашето здраве!