Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 00:45:45

Автор Тема: Новото поколение не чете това, което старото разбира за качествена литература  (Прочетена 2181 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
В нашето общество съществува един мит, че младите не четат толкова литература, колкото старите са чели през своето време. Какво е мнението на един от съоснователите на сайта „Аз чета“ Милена Ташева по тази тема:
„Всяко поколение твърди за предишното, че не чете. Това не е вярно. Разликата е, че новото поколение не чете това, което старото разбира за качествена литература. Мултиплицирането на поколенията не е добра идея. По-скоро старите хора трябва да се опитат да разберат младите, като четат съвременна литература“.

https://www.investor.bg/bloomberg-tv/461/a/prez-poslednite-deset-godini-chetiashtite-hora-v-bylgariia-se-uvelichavat-282821/
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Quote (selected)
По-скоро старите хора трябва да се опитат да разберат младите, като четат съвременна литература

А младите как ли ще разберат старите? След като не искат да четат „тяхната“ литература?
the lamers club honourable member …

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Не зная каква е по професия въпросната Ташева, но да има много здраве от действащ преподавател с над три десетилетия опит - сегашните гимназисти и студенти(!) НЕ ЧЕТАТ, не колкото нас, някои изобщо. Освен ако под четене не се разбират лайфстайл списания, есемеси и ФБ.
В подробности не ми се навлиза, че са твърде кахърни за този специално ден.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
Популярният книжен блогър и дългогодишен ПР специалист в областта на книгоиздаването Милена Ташева е новия партньор в дигитална агенция BookMark. Тя ще поеме стратегическото развитие на компанията в издателския сегмент, докато създателят Александър Кръстев и основател на „Аз чета“ ще отговаря за проектите в технологичния и културния сектор.
https://azcheta.com/milena-tasheva-e-noviyat-partnor-v-digitalnata-agentsiya-bookmark/
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Тая работа с четенето е малко хлъзгава. Освен това, от четене умен не се става. Ако не знаеш какво да четеш и ако не можеш да мислиш. Аз никога не бих препоръчал на млад човек да чете романи. Те на нищо няма да го научат. Неангажиращи кримки - може. Но в този сложен живот, ако не си чел Хегел, Маркс, Ленин, Сталин, ако не четеш политическа публицистика, ще бъдеш манипулиран като за световно.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
За четенето, имам по-особена гледна точка спрямо ижеписалите, А само с "умни" книги ... възгеч!

- И да не забравя: Честит Ви 24-Май! На всеки заради каквото счита, че е важен празник!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
На млазите им е през.. за човешките страдания, пороци, нещастни любови и трагедии на миналото. За новото поколение тия неща са тъмна отживелица.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
На млазите им е през.. за човешките страдания, пороци, нещастни любови и трагедии на миналото. За новото поколение тия неща са тъмна отживелица.

Да се надяваме, че не са предстоящо бъдеще.
Ясно е че преживелите ВСВ ги беше страх от нова война и въпреки всичко се стремяха да се договорят по някакъв начин.
Новото поколение израсло на компютърна кръв го няма този имунитет.