Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 25, 2024, 12:36:32

Автор Тема: Борисов: България води миролюбива външна политика, за да привлича повече туристи  (Прочетена 7101 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
България води миролюбива външна политика, за да привлича повече туристи, заяви министър-председателят Бойко Борисов, който заедно с руския си колега Дмитрий Медведев, откри в София Българо-руски бизнес форум в сферата на туризма, предаде агенция "Фокус". „В условията на санкции и на голямо напрежение на многополюсния свят, ние с Дмитрий Медведев успяваме да поддържаме доста добри и прагматични работни отношения. Не бива пак да се делим като нация на русофили, русофоби. Нека си гледаме нашите важни български интереси“, заяви Борисов.  "Въпреки трудните международни отношения, успяхме да запазим добрия тон, който дава възможност там, където не попадат санкциите с цялата си гилотина, максимално да можем да развиваме отношенията си. В 59 града имаме центрове за издаване на визи от 1 февруари, за да се улеснят максимално туристите“, заяви Борисов. Той припомни за фериботна връзка между Бургас и Новоросийск.

Всичкото форум - туризъм.
Абе нямахме ли и нещо като селско стопанство, или то е със санкции?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
този пък актьор провинциален
ако не бяха туристите ,щеше да подпука Европа с топчето

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
В "братският" форум тази тема идва в отговор на идеята на Медведев:
"Медведев предложи вместо към еврото левът да се приравни към юана".
Самото "приравняване" не ми е ясно, но ако има предвид "закрепено", най-добре е да бъде към златото. Кой  знае защо на никой не му идва тази идея. Може би защото е крамолна и затова бомбардират*. А може би защото не си копаме сами златото и да го слагаме в трезорите, а го подаряваме (концесионираме за 1.5%) на някакви от Дънди.
Самата идея едни "fiat money" да ги закрепват към други такива ми изглежда идиотска, но кой съм аз? Дори по ком-соца бяха "закрепени" към "всички активи" на банката. В което влизаше златото и среброто.

Преди Балканските войни българския лев е бил "златен" и това май е причина тогава България да се развива много добре. Без "кохезионни" фондове и "европейски" пари.

* това май беше причината Кадафи да го гонят по пустинята и да го затрият. Искаше "Африкански динар" закрепен към златото.


« Последна редакция: Март 05, 2019, 17:43:06 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
В "братският" форум тази тема идва в отговор на идеята на Медведев:
"Медведев предложи вместо към еврото левът да се приравни към юана".
Самото "приравняване" не ми е ясно, но ако има предвид "закрепено", най-добре е да бъде към златото. Кой  знае защо на никой не му идва тази идея. Може би защото е крамолна и затова бомбардират*. А може би защото не си копаме сами златото и да го слагаме в трезорите, а го подаряваме (концесионираме за 1.5%) на някакви от Дънди.
Самата идея едни "fiat money" да ги закрепват към други такива ми изглежда идиотска, но кой съм аз? Дори по ком-соца бяха "закрепени" към "всички активи" на банката. В което влизаше златото и среброто.

Преди Балканските войни българския лев е бил "златен" и това май е причина тогава България да се развива много добре. Без "кохезионни" фондове и "европейски" пари.

* това май беше причината Кадафи да го гонят по пустинята и да го затрият. Искаше "Африкански динар" закрепен към златото.
щото не може, не и без промяна на сегашната банкова политика да правят пари от въздуха. сега за всеки лев, оставен на депозит, банката отпуска до 10лв кредити, сиреч създава парична маса. а ти за дадени 10 лв връщаш 11.

като нямаш добив на злато, който да покрива тази нова парична маса - не можеш. друг начин да обереш пари от населението е да правиш бюджетен излишък, ама баци това не го може.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
чел съм, че мюсюлманското банкиране е по-различно, там лихви няма, така че напълно е възможно идеята на кадафи да е била реализируема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Онзи, коранът забранява лихвите.
Мюсюлманската религия като монотеистична 3.0 е видяла проблемите от лихварството в 2.0 и 1.0 християнство и юдаизъм.
Ислямското банкиране е вид спомоществователно, там поемат солидарно както печалбата така и загубата.
При печеливш бизнес банката може да има големи печалби, но и при фалит е солидарна.
Ако ти се случи да работиш с арабски бизнесмени ще чуеш:
Важното е да не загубим много.
В християнският свят има алтернатива на традиционното банкиране.
Бизнес ангели, спомоществователи на малки рискови бизнеси.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
да де, те не правят пари от въздуха, и като имаш един милиард парични единици и един тон злато - имаш покритие. което не изфирясва с времето.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Всичкото форум - туризъм.
Абе нямахме ли и нещо като селско стопанство, или то е със санкции?
Ми, май така повече мяза на спектакъл …  :t0115:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
"Медведев предложи вместо към еврото левът да се приравни към юана".
Това може в перспектива да намали пенсиите и заплатите спрямо еврото, при условие, че Китай продължи да поддържа нисък курс на юана спрямо долара.
За руските туристи определено може да стане по изгоден туризма в България, ако доходите тук спаднат.
Но това едва ли ще помогне на икономиката ни така, както това помага в Китай.
Първо защото вече нямаме свободна работна ръка по селата, за разлика от Китай и второ, защото дори износът да стане по печеливш при по евтин труд, ниското технологично равнище на производството в България, за разлика от това в Китай, ще ограничи ефективността на евтиния труд.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
"Медведев предложи вместо към еврото левът да се приравни към юана".

Освен всичко друго, това предложение е гавра. Като за васални територии и "каквото кажат началниците". С тиква толкова...
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Гавра си е разбира се. то май всичко си беше гавра.
Ама и нашия Хъби Хъбибиев вчера се бъзикаше - докато сме чакали самолетите каза на Айфончик: "Няма да се плашите". И го потупа бащински...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!