Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 16:10:54

Автор Тема: Технически …  (Прочетена 459270 пъти)

0 Потребители и 25 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Туткалчев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 139
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #720 -: Ноември 21, 2018, 12:37:40 »
Quote (selected)
Но така както бяха в различни раздели - "По света" и "Теми на форумците" беше някак непрегледно , разпиляно .
Така се получава, защото генералното разделение на "Преглед на печата" и "За живота, Вселената и всичко останало" е изкуствено и непрекъснато се преодолява.
Такова деление може да съществува при истинска медия, в която има назначени хора да следят новините и да ги отразяват в рубриките. Докато тук сме форум, в която споделяме най-вече собствени мисли или в хаотичен порядък - какво сме прочели тук или там, гарнирайки го обилно отново със собствени оценки. И ако си спомняте, масово се посещаваха две рубрики: "Горещи новини" и "Теми на форумците". "Наблюдател" беше до някое време равностойна на първите две.
Толкоз. Останалите бяха маргинални. Ние, форумците, ги направихме такива.
« Последна редакция: Ноември 21, 2018, 12:46:10 от Туткалчев »

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #721 -: Ноември 21, 2018, 12:46:40 »
Явно сте забравили, че имате задача да направите разпределение на разделите в категориите.

Не виждам да обсъждате този проблем, а имате време да се занимавате с глупости.

Вече съм споменавал, че няма да правя драстични промени в структурата на форума без ясно изразен консенсус за тях.

Ако не ви се занимава, структурата ще остане такава, каквато е в момента, а аз ще обединявам или разделям теми както и когато намеря за добре.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #722 -: Ноември 21, 2018, 12:48:59 »
Явно сте забравили, че имате задача да направите разпределение на разделите в категориите.

Не виждам да обсъждате този проблем, а имате време да се занимавате с глупости.

Вече съм споменавал, че няма да правя драстични промени в структурата на форума без ясно изразен консенсус за тях.

Ако не ви се занимава, структурата ще остане такава, каквато е в момента, а аз ще обединявам или разделям теми както и когато намеря за добре.
...малко арогантно това горното, а? Не ми е известно да има консенсус по обедуняването на двете теми за Близкия изток и Сирия (освен между вас двамата с Чоко). Дерзайте, форумът е Ваш, обединявайте, разделяйте както знаете.

Имахте няколко читави предложения за структуриране, които получиха подкрепа - от силивряк, 67, Ейсблок (модифицирана структура на Скайкод), какво стана, а? Питам и отговор не чакам.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #723 -: Ноември 21, 2018, 13:15:39 »
Чоко, едно е Госингер да обедини две или повече теми в един раздел, друго е механично да обедини две теми - пак те питам какво правим когато ти (например) коментираш посещение на Нетаниаху в Иран (например) а Тути след теб коментира военните действия в Сирия, а пък аз (например) говоря за посещение на Ердоан в Москва, всичко това едно под друго, а?

Според мен, точно РАЗДЕЛИТЕ в рамките на една КАТЕГОРИЯ биха могли да обединяват сходните ТЕМИ „една под друга”, а не самите теми да бъдат обединявани механично.

Но това, както писах вече, може да става само post factum, след като са се появили сходните теми, както в този случай.

Затова, нека да не пипаме още сегашната структура, а да видим как могат да се оформят в отделните нейни КАТЕГОРИИ съответните РАЗДЕЛИ, а?  :yes-1289:

Само че трябва да има нЕкой, който да ги оформя!  :t1817:
« Последна редакция: Ноември 21, 2018, 13:25:58 от Джиджи »

Неактивен силивряк

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 54
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #724 -: Ноември 21, 2018, 13:23:25 »
В условията на информирана незаинтересованост, следва логична структурна и функционална обоснованост:







gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #725 -: Ноември 21, 2018, 13:33:34 »
FYI: от 21.11.2018 форумът вече има и втори администратор, което ме подсеща да повдигна отново въпроса за модератори във форума, още повече че броят на регистрираните потребители надхвърли 80 човека.

Някакви предложения освен фелдкурата има ли? Други доброволци?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #726 -: Ноември 21, 2018, 13:37:05 »
В условията на информирана незаинтересованост, следва логична структурна и функционална обоснованост:







Да разбирам ли, че туй е твойто нагледно представяне на структурата

категория <> раздел <> тема  :giggle-3307:
« Последна редакция: Ноември 21, 2018, 13:39:23 от Джиджи »

Неактивен Туткалчев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 139
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #727 -: Ноември 21, 2018, 14:20:10 »
Quote (selected)
Вече съм споменавал, че няма да правя драстични промени в структурата на форума без ясно изразен консенсус за тях.
Ако не ви се занимава, структурата ще остане такава, каквато е в момента, а аз ще обединявам или разделям теми както и когато намеря за добре.

Присъединявам се към фелдкурата и смятам, че с такъв тон не бива да се разговаря. Още повече, че никой не те е предизвикал с нищо.
Ако смяташ, че ти си господарят, давай. Ти си инициирал този форум, прави каквото искаш. Но не мисля, че така ще отидеш далеч.
И друго. Как да се постигне консенсус? "Консенсус" означава единно мнение, без противници. Нима това е възможно? Още повече, че няма правила, по които да се разисква, и няма технология, чрез която да се гласува. Как да стане?

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #728 -: Ноември 21, 2018, 14:44:59 »
Quote (selected)
Вече съм споменавал, че няма да правя драстични промени в структурата на форума без ясно изразен консенсус за тях.
Ако не ви се занимава, структурата ще остане такава, каквато е в момента, а аз ще обединявам или разделям теми както и когато намеря за добре.

Присъединявам се към фелдкурата и смятам, че с такъв тон не бива да се разговаря. Още повече, че никой не те е предизвикал с нищо.

Обърнете се към фелдкурата, защото обръщението gossinger много прилича на начина, по който фатмака в школата се обръщаше към нас.

Quote (selected)
Ако смяташ, че ти си господарят, давай. Ти си инициирал този форум, прави каквото искаш. Но не мисля, че така ще отидеш далеч.

Ще те посъветвам да прегледаш още веднъж мненията ми (те не са чак толкова много) и да прецениш още веднъж дали с някое от тях давам повод да ме наричат собственик или господар.

Quote (selected)
И друго. Как да се постигне консенсус? "Консенсус" означава единно мнение, без противници. Нима това е възможно? Още повече, че няма правила, по които да се разисква, и няма технология, чрез която да се гласува. Как да стане?

А трябват ли ви правила за да обсъдите предложенията, които са направени? Някой хвана ли се поне да ги обобщи и да ги предложи за гласуване? Във форума има възможност да се пускат анкети, възползвайте се от нея.

@Old_BG
Въпросът с колокацията вече става належащ за решаване. Моля те да направиш онова, за което говорихме преди време, защото ми се иска от нова година или от момента, от който прехвърлим форума на новата машина, да я прехвърлим и на ново място.

@До всички останали
Помислете и излъчете представител от вас, на който да предам администрирането на новата машина, за която говорехме тези дни. Също така да му предам и управлението на домейна societe-chez-kerpeden.eu, защото вече нямам никакво желание да го правя. И не казвайте, че реакцията ми е пресилена.

За подредбата на емотиконите ще се разберете с другия администратор, но му дайте няколко дена да се ориентира във вътрешната му структура.

Чок觧

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #729 -: Ноември 21, 2018, 14:46:01 »
Quote (selected)
Вече съм споменавал, че няма да правя драстични промени в структурата на форума без ясно изразен консенсус за тях.
Ако не ви се занимава, структурата ще остане такава, каквато е в момента, а аз ще обединявам или разделям теми както и когато намеря за добре.

Присъединявам се към фелдкурата и смятам, че с такъв тон не бива да се разговаря. Още повече, че никой не те е предизвикал с нищо.
Ако смяташ, че ти си господарят, давай. Ти си инициирал този форум, прави каквото искаш. Но не мисля, че така ще отидеш далеч.
И друго. Как да се постигне консенсус? "Консенсус" означава единно мнение, без противници. Нима това е възможно? Още повече, че няма правила, по които да се разисква, и няма технология, чрез която да се гласува. Как да стане?
Аз пък ще се присъединя към Госингер ! Не съм настоявал - предложил съм . Той като Администратор е преценил , че могат да се обединят темите . На мене ми е все едно къде ще пускате новините за Сирия - в едната или другата тема . Тези , които ще ги търсят да му мислят . onzi вече попадна в такава ситуация да се чуди къде е дадена новина за Сирия .
За другите две теми - "близнаци" , също се получава "путаница" . Ако може - да се обединят , ако не може - да си останат така - мен специално не ме бърка , защото следя само новите коментари(new post)
За тона - двамата се познават твърде добре  :D мисля , за да си държат такъв тон ! Ще се разберат ! Да не им се месим и да не вземаме страна за "тона" .

Неактивен Туткалчев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 139
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #730 -: Ноември 21, 2018, 14:54:29 »
Нека да добавя:
От опита си във форума на "Сега" вадя заключението, че структурата на един подобен форум (който е свободен, а не в рамките на медия!) трябва да е относително проста.
Ако аз трябваше да измисля схема, щях да предложа следните 5 основни раздела:
- горещи новини (за всичко отвсякъде, както е във всички електронни медии)
- аналитика (по подобие на "Наблюдател" - може от форумци, може препечат)
- теми на форумците (за каквото им падне на форумците, но с добра търсачка за лесно намиране на отишла назад по реда си тема)
- общуване с модераторите (по различни въпроси от структурата на форума и за нарушения на добрия тон)
- седянка (чатове на различни теми, като овошки, зимнина, манджи, езикови бисери, и т.н.)

Смятам, че подобна схема се отличава с простота в общуването и е в унисон с навиците ни, придобити от дългогодишно участие във форума на "Сега".

Разбира се, може да има и съвършено различна структура по основни раздели на обществената дейност, като: политика, военно дело, горещи точки по света, наука и технологии, образование, култура, авиация и космонавтика, геополитика, важни страни, демография и миграции, системи за държавно управление, престъпност, религия, социологически изследвания и класации, прогнози...
Горе-долу такава (с още няколко допълнения) е структурата на моя архив. Но едно е архив, друго - платформа за общуване.

Предлагам на фон Госингер да отдели предложената от мен схема в отделна тема, да сложи брояч с плюс и минус и да я подложи на гласуване сред регистрираните форумци, като всеки би трябвало да има само един глас.
Ето така ще разберем дали има мнозинство по подобно предложение, или няма.
И нека да е ясно - това е само предложение, не смисъл на живота. Няма нито да се разсърдя, нито да изпадна в мирова скръб, ако форумците решат, че нещата трябва да си останат, както са, или пък нещо друго.

И най-важното: изключително съм благодарен на фон Госингер за това, че е инициирал и създал този форум. Ако той смята, че форумът трябва да остане в настоящия вид, ще се съобразя с мнението му и няма повече да повдигам въпроса.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9562
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #731 -: Ноември 21, 2018, 15:18:01 »
Аз предлагам първо да се разберем минимална структура ли ще е, или раздробена. Щото в ская си беше излишно раздробена и доколкото съм влизала, някои раздели изобщо не се използваха. Търсачката не винаги работи впрочем, а аз по раздели не влизам никога - или чукам най-новите мнения, или по търсачка търся тема. Не знам вие как сте.
Та - максимално опростена и събрана структура или разгърната и подробна. Това е първият въпрос.
Не знам има ли възможност да се пускат анкети тук...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #732 -: Ноември 21, 2018, 16:19:00 »
Аз отговарям на първия въпрос:

 :way_to_go-1308: максимално опростена и събрана структура :way_to_go-1308:
« Последна редакция: Ноември 21, 2018, 16:21:06 от Джиджи »

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #733 -: Ноември 21, 2018, 16:53:44 »
Quote (selected)
От опита си във форума на "Сега" вадя заключението, че структурата на един подобен форум (който е свободен, а не в рамките на медия!) трябва да е относително проста.
Ако аз трябваше да измисля схема, щях да предложа следните 5 основни раздела:
- горещи новини (за всичко отвсякъде, както е във всички електронни медии)
- аналитика (по подобие на "Наблюдател" - може от форумци, може препечат)
- теми на форумците (за каквото им падне на форумците, но с добра търсачка за лесно намиране на отишла назад по реда си тема)
- общуване с модераторите (по различни въпроси от структурата на форума и за нарушения на добрия тон)
- седянка (чатове на различни теми, като овошки, зимнина, манджи, езикови бисери, и т.н.)

Смятам, че подобна схема се отличава с простота в общуването и е в унисон с навиците ни, придобити от дългогодишно участие във форума на "Сега".

Подкрепям това предложение!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #734 -: Ноември 21, 2018, 16:55:56 »
ДА вметна че кандидатура на администратор няма като как да се обсъжда.
Изисква много и силноспециализирани знания и умения.
 
А по структурата според мен вземате ская, и правите корекции.
МАхат се слабо активните раздели, култура, изкуство и проч или се обединяват и се слага нещо като на раздумка или теми на форумците и готово.
 
горещи новини си е медии. Може би е разумно да се запази съществуващото сега разделение на България/Свят.
общуване с модераторите си е служебен раздел. (или както е тук организационни)ТАм тръбва да са и съобщения, правила .....
аналитика и теми на форумците май ще се припокрият. МОже би е разумно да се разделят технически и хуманитарни (обществени) теми
« Последна редакция: Ноември 21, 2018, 17:07:38 от 66 »

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #735 -: Ноември 21, 2018, 17:14:29 »
За новите теми - скромното ми мнение!

Според мен Форумната Хигиена изисква да се въздържаме от създаване на нови теми в основните теми!
Т.е. нова тема следва да се създава, ако има характерните белези на Грамадността!

Пр. има тема САЩ - ръга се там всичко, свързано със САЩ, и което по своята същност не налага отваряне на нова тема - т.е. текущото се ръга в САЩ, чак ако има някакъв въпрос с елементи на Грамадност, но пряко свързан със САЩ - тогава нова тема.

-------
Тук малко и от Мойте Тезиси как ни омайва и разконцентрира РобПрес - прилага се принципът като в Живота - стотици хиляди антилопи - тича стадо лъвове насам-натам, защото им се кръстосват очите от многобройните единици плячка - и някъде от 10-15 опита един е успешен, въпреки, повтарям, стотиците хиляди антилопи наблизо.
Та и РобПрес - милиони новини дневно, от които 99.9999999999999999% са чист Битовизъм, и се забравят след 1-2 десети от секундата, но се губи време десетки секунди, минути да се чете (слуша, гледа), а Времето не е пари, Времето е Живот, и трябва да се разходва икономично и целесъобразно.

Мислата ми е, че раздребняването чрез многобройни теми, които имат основните белези на Битовизъм, не само не е удобно, но и разсейва.
« Последна редакция: Ноември 21, 2018, 17:26:53 от Ганий »

Неактивен Туткалчев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 139
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #736 -: Ноември 21, 2018, 17:25:20 »
Не знам какво е Ская. Бихте ли пояснили?

Неактивен Туткалчев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 139
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #737 -: Ноември 21, 2018, 17:31:41 »
аналитика и теми на форумците май ще се припокрият.

Според мен няма да се препокрият. "Аналитика" е другият основен стълб на журналистиката - първият е "информирането". Тъй като ще обсъждаме новини и процеси в света и у нас, редно е да се съобразяваме с това - да има безпристрастна суха информация за събитията и коментари към тях и в по-общ план. Пък и в "Аналитика", смятам, ще бъдат публикувани най-вече аналитични материали на известни журналисти, политолози, културолози, философи, икономисти и т.н. Докато в "Теми на форумците" ще бъдат предимно наши писания.

Поне на мен така ми се струва.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #738 -: Ноември 21, 2018, 17:48:11 »
Скаят е т.н Първи Форум. Скай-форума. Вестника имаше скромно отделение, част от общото. После, по едно време, СЕГА възложи на създателите на Скай-форума, да им направят отделен форум. Тогава падна голямото рязане на глави и много които не бяха вдъхновени да влязат така контролирани в Форума на в. Сега (познат и на Вас като "старият форум" - до към юли-август т.г.) и го пишеха в Скаят, бяха изхвърлени завинаги, т.е. съответните никове. После имаше малка амнистия. Сега комедията се повтори. Отново чистка и нахлуване на стадата тролове.

По същество, сега "Societe Chez Kerpeden v2.0" е луксозно повторение на Скаят. Все още чисто, спретнато и добре организирано. За да заприлича още повече на миналото и в предвид на Затрудненията Оттатък, бих предложил на газетата да се присъедини тъдява, което ще облекчи съществуванието 'и, качеството на медията и четимостта. Разбира се трябва да бъдат по-любезни с хората които 'и правят трафика и са верни сподвижници. Обратното е условно вярно... Шегичка е тази идея, шегичка...

И да, вече писах както 66, че структурата на Скаят бе много добра, а в същност и предложението на Туткалчев е една негова мини версия...
:smokin: 8)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #739 -: Ноември 21, 2018, 17:53:58 »
Горещи новини си е медии. Може би е разумно да се запази съществуващото сега разделение на България/Свят.

Общуване с модераторите си е служебен раздел. (или както е тук организационни). Там трябва да са и съобщения, правила .....

Аналитика и теми на форумците май ще се припокрият. МОже би е разумно да се разделят технически и хуманитарни (обществени) теми

Разумно!  :way_to_go-1308:

Само не мога да разбера защо се бяга от отдавна установени по принцип заглавия като „У нас” и „По света”, „Организационни” и др., които съществуват и тук като КАТЕГОРИИ. За да покажем, че сме по-оригинални ли?  :b0205:

Нека да си останат така. Да остане и категория „Уводни”. Не знам обаче какво да се направи с „Новините от деня” /бившите „Горещи”/, които се изчерпват за един ден и с тях ще се задръстим.

А за мен с още три категории – „Хуманитарни (обществени) теми”, „Технически теми”  и „Футуризми” бихме могли да изчерпим всичко.

И накрая да не забравяме и дедо Керпеден.  :blow_kisses-1105:
« Последна редакция: Ноември 21, 2018, 18:29:07 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #740 -: Ноември 21, 2018, 17:56:18 »
Тези категории могат да изглеждат ей така, което няма да е много далеч от сегашната подредба, която аз харесвам много повече от почти всички нови предложения.

Уводни;

Организационни;

Новините от деня ???

У нас;

По света
;

Хуманитарни (обществени) теми;

Технически теми;

Футуризми; и

На приказка при дедо Керпеден  :t1811:
« Последна редакция: Ноември 21, 2018, 18:06:22 от Джиджи »

Неактивен Туткалчев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 139
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #741 -: Ноември 21, 2018, 17:56:47 »
Да, сега се сетих. Имам много бегла представа за Скъцодето - нали така го наричахте.
Аз пиша във форума на "Сега" от 2008 г. Тогава имаше някакви останки от скай-форума с хора, пишещи като текезесари, пандизчии, говедовъди и хамали.
С нахлуването на глутниците тролове основният форум на "Сега" заприлича на онова свърталище, каквото скай-форумът беше през 2008 г.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #742 -: Ноември 21, 2018, 17:57:10 »
Quote (selected)
Не знам какво е Ская. Бихте ли пояснили?

Skycode. Създателите на сайта и съвършения форум на СЕГА, каквито ги знаехме и обичахме. После по нетехнологични причини, за които не ми се разказва сега, форумът на СЕГА бе отделен от Ская и двата форума съществуваха паралелно.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #743 -: Ноември 21, 2018, 18:01:18 »
Quote (selected)
После, по едно време, СЕГА възложи на създателите на Скай-форума, да им направят отделен форум. Тогава падна голямото рязане на глави и много които не бяха вдъхновени да влязат така контролирани в Форума на в. Сега (познат и на Вас като "старият форум" - до към юли-август т.г.) и го пишеха в Скаят, бяха изхвърлени завинаги, т.е. съответните никове.

Това е наполовина вярно. Наполовина, защото никой не е бил изхвърлен за писане в Ская.

Чок觧

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #744 -: Ноември 21, 2018, 18:04:34 »
Не знам какво е Ская. Бихте ли пояснили?
За съжаление и аз съм го позабравил , но имаше много и разнообразни раздели , имаше и чат , който при желание можеш да скриеш , за да не четеш нечии простотии.
 Регистрирането бе лесно, публикуването на статии , снимки , видеоклипове бе лесно , шрифта беше в няколко размера и десетина цвята , емотиканите малки , но разнообразни и почти задоволяваха нуждите ни за изразявяне на емоции , имаше страхотни теми и почти никакви ограничения , възможноста да блокираш някого и да не му четеш простотиите , имаше архив както на това , което си писал , така и на това , което си трил . :) Беше разделено на Скайкод и Скайфорум мисля , дано да не го бъркам вече с форума на Сега ! Може някой от по-старите колеги да ме допълни или поправи !

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #745 -: Ноември 21, 2018, 18:13:52 »
Спомени ... спомени ...

https://www.youtube.com/watch?v=6jY3eK7n4RY  :t2017:

Но администраторА иска конкретни предложения.   :ive_got_it-1379:

А разглеждащите в момента тази тема  гости са 50. :cool-1084:
« Последна редакция: Ноември 21, 2018, 18:20:25 от Джиджи »

Неактивен Туткалчев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 139
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #746 -: Ноември 21, 2018, 18:27:49 »
Quote (selected)
Уводни
Новините от деня
У нас;
По света;
Хуманитарни (обществени) теми;
Технически теми;
Футуризми; и
На приказка при дедо Керпеден 

Джиджи, на практика повтаряш структурата на в-к "Сега".
Ето как изглеждат рубриките там - за сравнение:
- Първа страница
- Наблюдател
- България
- Икономика
- Чужбина
- Култура
- Спорт
- Справочник
Отваряла ли си рубриките (разделите) "България", "Икономика", "Чужбина", "Култура", "Спорт"? Аз почти не съм ги отварял. Пък то там и няма какво да се чете.
Смятам част от предложените от теб рубрики (У нас; По света; Хуманитарни (обществени) теми; Технически теми) за излишни.
« Последна редакция: Ноември 21, 2018, 18:35:02 от Туткалчев »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #747 -: Ноември 21, 2018, 18:31:39 »
Мисля да гласувам за "програмата" на Туткалчев  когато се отвори анкета.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #748 -: Ноември 21, 2018, 18:35:04 »
Скай-форумът постепенно деградира и се превърна действително в отходна яма, даже и "свинарник" е ласкаво название. Липсата на действащ контрол и администратор превръща всяко добро начинание във фиаско.

Симпли, аз тогава (винаги съм се старал да не ругая когото и да е било) в една тема за, по това време "Нов форум на СЕГА", се бях присъединил с неодобрение - не помня заради какви параметри или принципи. От редакцията четяха там и доколкото помня имаше и други остракирани. Да не забравяме, че с Геновева (Бог с нея!), Сибила и Мунчо, особено с Фичлето, не мелех добре брашно в началото - аз бях от "другата тайфа"... И разбира се не бях прехвърлен там, в Новият Едем. След време ми писна и отидох в редакцията - говорих с г-жа Б. Нищо не стана. Тогава се амбицирах и писах писмо на г-н Иванов. Това подейства. После, след време, се запознах лично както с Мунчо, така и с Геновева. Геновева даже ми подари една нейна книга. Единствено Шопарата ме мразеше искрено - даже затворих Темата си там заради неговите нападения и свинства. Е,
и аз не му прощавах, но само витиевато... Кръстосвах шпага и с Поповски... Ех, бяха луди времена.

Те, така.

В Скаят пишех със същият ник от началото на 2000г. или по-рано. Но се регистрирах някъде към краят на 2001г. (надявам се да не се лъжа...).

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #749 -: Ноември 21, 2018, 18:40:43 »
Джиджи, на практика повтаряш структурата на в-к "Сега".

Смятам част от предложените от теб рубрики (У нас; По света; Хуманитарни (обществени) теми; Технически теми) за излишни.

Секи има право да мисли, каквото си иска Тути, а аз най-вече повтарям структурата на този форум, защото ми харесва. :cool-1084:

Дай и ти такова обрано и изчистено предложение в такъв вид и почваме да си ги меримЕ ..  :m1302:  :t1817:

П.П. Само с КАТЕГОРИИГЕ обаче, щото инак сичко ше се разводни.  А  според мен съответните РЕЗДЕЛИ ще се оформят самѝ за доста кратко време, след което ще могат винаги да бъдат допълвани.
Нали така, Herr von Gossinger?   :yes-1289:
« Последна редакция: Ноември 21, 2018, 19:05:58 от Джиджи »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9562
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #750 -: Ноември 21, 2018, 18:51:33 »

Аз предлагам за начало да се турят само няколко разделителя и да се види накъде ще тръгне. Отсега не моем всичко да измислим.

Новини - тук влиза всичко като по света, у нас, горещи, първа страница, за чий ни е първа страница?
Анализи - де тутка рече - дълбоки философии на интелигентни или неолиберални автори
Форумни вълнения
Технически

Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #751 -: Ноември 21, 2018, 18:53:05 »
Горещи новини си е медии. Може би е разумно да се запази съществуващото сега разделение на България/Свят.

Общуване с модераторите си е служебен раздел. (или както е тук организационни). Там трябва да са и съобщения, правила .....

Аналитика и теми на форумците май ще се припокрият. МОже би е разумно да се разделят технически и хуманитарни (обществени) теми

Разумно!  :way_to_go-1308:

Само не мога да разбера защо се бяга от отдавна установени по принцип заглавия като „У нас” и „По света”, „Организационни” и др., които съществуват и тук като КАТЕГОРИИ. За да покажем, че сме по-оригинални ли?  :b0205:

Нека да си останат така. Да остане и категория „Уводни”. Не знам обаче какво да се направи с „Новините от деня” /бившите „Горещи”/, които се изчерпват за един ден и с тях ще се задръстим.

А за мен с още три категории – „Хуманитарни (обществени) теми”, „Технически теми”  и „Футуризми” бихме могли да изчерпим всичко.

И накрая да не забравяме и дедо Керпеден.  :blow_kisses-1105:

Бъркаш „категории“ с „раздели“,
the lamers club honourable member …

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #752 -: Ноември 21, 2018, 18:55:03 »
Секция история няма ли да има? Петрински, Комачеро, Дуся, моя злостност и прочее индивиди мое а списваме тамка?

Неактивен Туткалчев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 139
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #753 -: Ноември 21, 2018, 19:03:38 »
Quote (selected)
Секи има право да мисли, каквото си иска Тути, а аз най-вече повтарям структурата на този форум, защото ми харесва.

Дай и ти такова обрано и изчистено предложение в такъв вид и почваме да си ги меримЕ ..
   

Ти повтаряш структурата не на форума, а на вестника. Форумът там по неволя го следва. Но на практика огромната част от общуването във форума беше в два раздела - "Горещи" и "Теми на форумците". Преди имаше и много постинги под колумнистите. Сега като че ли това силно намаля.
А изчистено предложение съм дал. Всъщност от него тръгна и днешната дискусия.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #754 -: Ноември 21, 2018, 19:10:07 »
Горещи новини си е медии. Може би е разумно да се запази съществуващото сега разделение на България/Свят.

Общуване с модераторите си е служебен раздел. (или както е тук организационни). Там трябва да са и съобщения, правила .....

Аналитика и теми на форумците май ще се припокрият. МОже би е разумно да се разделят технически и хуманитарни (обществени) теми

Разумно!  :way_to_go-1308:

Само не мога да разбера защо се бяга от отдавна установени по принцип заглавия като „У нас” и „По света”, „Организационни” и др., които съществуват и тук като КАТЕГОРИИ. За да покажем, че сме по-оригинални ли?  :b0205:

Нека да си останат така. Да остане и категория „Уводни”. Не знам обаче какво да се направи с „Новините от деня” /бившите „Горещи”/, които се изчерпват за един ден и с тях ще се задръстим.

А за мен с още три категории – „Хуманитарни (обществени) теми”, „Технически теми”  и „Футуризми” бихме могли да изчерпим всичко.

И накрая да не забравяме и дедо Керпеден.  :blow_kisses-1105:

Бъркаш „категории“ с „раздели“,
Какво бъркам? Това, което съм предложила са само КАТЕГОРИИ - 9 на брой, за разлика от сегашните, които са 13. Нали решихме - колкото по-малко, толкова по-добре?

И, ку обичаш, бъди така добър да мЪ опровергайш.  :cool-1084:
« Последна редакция: Ноември 21, 2018, 19:18:10 от Джиджи »

Неактивен Туткалчев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 139
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #755 -: Ноември 21, 2018, 19:12:02 »
Quote (selected)
Само не мога да разбера защо се бяга от отдавна установени по принцип заглавия като „У нас” и „По света”, „Организационни” и др., които съществуват и тук като КАТЕГОРИИ. За да покажем, че сме по-оригинални ли?


Аз пък не мога да разбера защо си мислиш, че с argumentum ad hominem твоята позиция става по-силна.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #756 -: Ноември 21, 2018, 19:16:02 »
Горещи новини си е медии. Може би е разумно да се запази съществуващото сега разделение на България/Свят.

Общуване с модераторите си е служебен раздел. (или както е тук организационни). Там трябва да са и съобщения, правила .....

Аналитика и теми на форумците май ще се припокрият. МОже би е разумно да се разделят технически и хуманитарни (обществени) теми

Разумно!  :way_to_go-1308:

Само не мога да разбера защо се бяга от отдавна установени по принцип заглавия като „У нас” и „По света”, „Организационни” и др., които съществуват и тук като КАТЕГОРИИ. За да покажем, че сме по-оригинални ли?  :b0205:

Нека да си останат така. Да остане и категория „Уводни”. Не знам обаче какво да се направи с „Новините от деня” /бившите „Горещи”/, които се изчерпват за един ден и с тях ще се задръстим.

А за мен с още три категории – „Хуманитарни (обществени) теми”, „Технически теми”  и „Футуризми” бихме могли да изчерпим всичко.

И накрая да не забравяме и дедо Керпеден.  :blow_kisses-1105:

Бъркаш „категории“ с „раздели“,
Какво бъркам? Това, което съм предложила са само КАТЕГОРИИ, почти както са тук в момента. И, ку обичаш, бъди така добър да мЪ опровергайш.  :cool-1084:

Категориите тук са само три — „защо сме тук ...“, „преглед на печата …“ и „за живота, вселената и всичко останало …“.

Това, което е вътре в категориите и за което говориш ти са раздели.

Преди време ви предложих да забравите за категориите и да се концентрирате върху разделите, защото ще има след това да разпределяте теми по разделите.
the lamers club honourable member …

Неактивен Туткалчев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 139
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #757 -: Ноември 21, 2018, 19:18:11 »
Quote (selected)
Преди време ви предложих да забравите за категориите
А защо трябва да забравим за категориите?
Техническа причина ли има някаква?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #758 -: Ноември 21, 2018, 19:21:48 »
Quote (selected)
Преди време ви предложих да забравите за категориите
А защо трябва да забравим за категориите?
Техническа причина ли има някаква?

Защото са само три и лесно се променят.
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #759 -: Ноември 21, 2018, 19:29:32 »
За да не препоствам всичко, Ддантгуин, щото вече става досадно, само ще кажа следното:

Чак сега забелязвам какво искаш да ми кажеш. Което означава, че поне за мен, 3-те категории тук, за които говориш, не са представени достатъчно ясно графично, което ме е и подвело. А в момента нямам време да за почвам отначало, за което наистина, сори! Но това може да обърка и други.  :t1815:

Нито критикувам, нито се извинявам, затуй зАбрави!  :cool-1084:
« Последна редакция: Ноември 21, 2018, 19:39:27 от Джиджи »

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #760 -: Ноември 21, 2018, 19:29:51 »
Хрумва ми вариант.

От Категориите да ползваме само две.

Едната За Фсичко - почти не модерирана, вътре хиляди теми по молба на и с авторство от целокупното форумство.

Втората изцяло и само за служебноорганизационни неща - помощи, въпроси, молби, известия от страна на поддържащите форума, инфо за проблеми и т н. Стриктно модерирана и супер информативна.

Всички ползват първа категория.

Втора е само за въпроси и за успокояване на нервите на администратори и модератори....

Това ще реши частично питането за по плоска структура на форума?
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #761 -: Ноември 21, 2018, 19:38:46 »
Хрумва ми вариант.

От Категориите да ползваме само две.

Едната За Фсичко - почти не модерирана, вътре хиляди теми по молба на и с авторство от целокупното форумство.

Втората изцяло и само за служебноорганизационни неща - помощи, въпроси, молби, известия от страна на поддържащите форума, инфо за проблеми и т н. Стриктно модерирана и супер информативна.

Всички ползват първа категория.

Втора е само за въпроси и за успокояване на нервите на администратори и модератори....

Това ще реши частично питането за по плоска структура на форума?

То където две, там и три :)

Идеята на „преглед на печата …“ беше в нея да се пускат връзки и цитати от публикации от различни източници. Затова и разделите в нея са формулирани по този начин.

А „живота, вселената и всичко останало“ е точно за всичко останало — за теми, които не са стъпили върху конкретна публикация в някоя медия.

А първата категория остана за обсъждане на организационни дейности около форума.

Така, че сегашната структура на категориите покрива поне на 75% твоето предложение. По-важно е да се сложи ред вътре в самите категории, което означава да се определят разделите в тях. Защото след тяхното определяне, ще трябва да се разпределят сегашните теми по новите раздели :cool-1084:
the lamers club honourable member …

Неактивен Туткалчев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 139
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #762 -: Ноември 21, 2018, 19:40:41 »
Quote (selected)
Защото са само три и лесно се променят.

Тогава ги направи 2 - "Новини" и "Общуване".
Под "новини" - 2 рубрики:
- горещи
- аналитика

Под "общуване" - 3 рубрики:
- теми на форумците
- връзки с модераторите
- седянка (чат по битови теми)

Дал съм и кратки определения на тези рубрики.
Разбира се, названията им са примерни, може да бъдат други.

Просто, как паровоз!

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 244
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #763 -: Ноември 21, 2018, 19:40:47 »
Господин Принце, преди малко написах коментар с подкрепа на предложенито на Туткалчев, но не го намирам. Мързи ме да го пиша наново, но как ли се е изгубил в небитието?

Неактивен Miranda

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 14
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #764 -: Ноември 21, 2018, 19:42:41 »
Форумците вчера казахте, че това с в-к Сега едва ли е саботаж, ама аз вече на 100 % съм убедена в това.
Разбира се, не знам, кой , защо , но някой има интерес да прецака вестника и форума и го прави ...
Създаденото за толкова години време изчезва ...

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #765 -: Ноември 21, 2018, 19:43:07 »
Господин Принце, преди малко написах коментар с подкрепа на предложенито на Туткалчев, но не го намирам. Мързи ме да го пиша наново, но как ли се е изгубил в небитието?

Идея си нямам.
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #766 -: Ноември 21, 2018, 19:45:02 »
Хрумва ми вариант. От Категориите да ползваме само две.

Едната За Фсичко ...

Втора само за въпроси и за успокояване на нервите на администратори и модератори....
  :shy_whistler-1043:  :b0201: :blow_kisses-1105:

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 244
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #767 -: Ноември 21, 2018, 19:49:13 »
Добре.
С две думи, подкрепям.

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #768 -: Ноември 21, 2018, 19:51:32 »
Quote (selected)
Защото са само три и лесно се променят.

Тогава ги направи 2 - "Новини" и "Общуване".
Под "новини" - 2 рубрики:
- горещи
- аналитика

Под "общуване" - 3 рубрики:
- теми на форумците
- връзки с модераторите
- седянка (чат по битови теми)

Дал съм и кратки определения на тези рубрики.
Разбира се, названията им са примерни, може да бъдат други.

Просто, как паровоз!

Не е чак толкова просто. Как ще се разпределят вече създадените теми? Всички в „теми на форумците“?!

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #769 -: Ноември 21, 2018, 19:52:47 »
Добре.

Не виждам да има грешки, генерирани от твое име. Така, че наистина не е ясно какво е станало.

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #770 -: Ноември 21, 2018, 19:54:16 »
Я да питам - Йезуито дека го?  :nuts:
Неска форумо на гъзетата - ебнулся, тов. Путин е, нале?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #771 -: Ноември 21, 2018, 19:55:16 »
Я да питам - Йезуито дека го?  :nuts:

Сигурно е сред гостите тук :m1731:
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #772 -: Ноември 21, 2018, 20:00:09 »
Днеска много гост, много нещо!
Дръжте се прилично да не се излагаме! :b0230:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #773 -: Ноември 21, 2018, 20:01:57 »
Хубаво е, че сме малко хора и като гледам, до СИГА, представите ни за структурата нямат и една стотица.

Май "новата структура" ще се окаже старата?
Наздраве за постигнатото съгласие! :t0328:
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен Туткалчев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 139
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #774 -: Ноември 21, 2018, 20:04:03 »
Quote (selected)
Не е чак толкова просто. Как ще се разпределят вече създадените теми? Всички в „теми на форумците“?!
Би могло "теми на форумците" да се направи на 2 нива, като на първо ниво бъдат тематични подрубрики, примерно: политика, култура, технологии, военно дело, геополитика и т.н. А на второ да са самите теми на форумците. В такъв случай така желаната от някои тематична структура ще е налице.
А инак, повечето неща дотук са написани в "теми на форумците" и "други теми", които според мен се припокриват. Има и доста неща за горещите, т.е. "новините на деня".
Натрупаното дотук не е чак толкова много. Не мисля, че ще има проблем да се преразпредели.

Важното е да може с лекота да върви общуването. И форумците да не трябва да отварят много рубрики, за да разберат къде върви усиленият диалог. А и да няма възможност за чудене къде ли е дадена информация.
Важно е при всяко положение да има и търсачка.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #775 -: Ноември 21, 2018, 20:09:18 »
Хубаво е, че сме малко хора и като гледам, до СИГА, представите ни за структурата нямат и една стотица.

Май "новата структура" ще се окаже старата?
Наздраве за постигнатото съгласие! :t0328:
:t0301:

Неактивен Туткалчев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 139
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #776 -: Ноември 21, 2018, 20:11:00 »
Quote (selected)
Май "новата структура" ще се окаже старата?
Не знам какво точно имаш предвид под "старата", но форумът на "Сега" беше почти перфектен. Защо да не вземем от него най-доброто?
С едно изключение: модерацията. Такова налагане на забрани за такива срокове аз, ей-Богу, не съм срещал. Най-нормалното е да се трият постинги извън темата, с рекламно съдържание или излизащи извън определени етически и законови норми.
Банове би трябвало да се налагат само при злостно рецидивистко поведение, и то за кратки срокове - ден, два, седмица, максимум 2 седмици.
В безсрочен бан трябва да се пращат само кретени с откровено рекламни постинги.
И после, модераторът би трябвало да посочва защо наказва форумеца. Да не говорим, че би могло и да има форми на наказание, като скриване под спойлер, изсветляване на шрифта и т.н.
Такава дърварска модераторска политика не би трябвало да се толерира!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #777 -: Ноември 21, 2018, 20:14:18 »
Quote (selected)
Не е чак толкова просто. Как ще се разпределят вече създадените теми? Всички в „теми на форумците“?!
Би могло "теми на форумците" да се направи на 2 нива, като на първо ниво бъдат тематични подрубрики, примерно: политика, култура, технологии, военно дело, геополитика и т.н. А на второ да са самите теми на форумците. В такъв случай така желаната от някои тематична структура ще е налице.
А инак, повечето неща дотук са написани в "теми на форумците" и "други теми", които според мен се припокриват. Има и доста неща за горещите, т.е. "новините на деня".
Натрупаното дотук не е чак толкова много. Не мисля, че ще има проблем да се преразпредели.

Важното е да може с лекота да върви общуването. И форумците да не трябва да отварят много рубрики, за да разберат къде върви усиленият диалог. А и да няма възможност за чудене къде ли е дадена информация.
Важно е при всяко положение да има и търсачка.

Значи пак трябва да повторя — структурата на форума е следната: първо ниво — категории; второ ниво — раздели; трето ниво — теми.

Как си представяш да стане това:

Quote (selected)
Би могло "теми на форумците" да се направи на 2 нива, като на първо ниво бъдат тематични подрубрики, примерно: политика, култура, технологии, военно дело, геополитика и т.н. А на второ да са самите теми на форумците. В такъв случай така желаната от някои тематична структура ще е налице.


след като „теми на форумците“ е раздел и в него може да имаш само теми — една тема за политика, друга за култура etc, в които да се слага всичко свързано с политика, култура etc. И накрая ще имаме само 5 (примерно) теми, в които ще се пише едва ли не за всичко.

Или да направим „теми на форумците“ категория, в която ще има раздели „политика“, „култура“ etc, в които раздели да са отделните теми на форумците.

И въпросът е как да бъде за да няма много мрън, с което започна днешната дискусия?
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #778 -: Ноември 21, 2018, 20:15:53 »
Quote (selected)
Май "новата структура" ще се окаже старата?

Не знам какво точно имаш предвид под "старата", но форумът на "Сега" беше почти перфектен. Защо да не вземем от него най-доброто?

С едно изключение: модерацията. Такова налагане на забрани за такива срокове аз, ей-Богу, не съм срещал. Най-нормалното е да се трият постинги извън темата, с рекламно съдържание или излизащи извън определени етически и законови норми.

Банове би трябвало да се налагат само при злостно рецидивистко поведение, и то за кратки срокове - ден, два, седмица, максимум 2 седмици.

В безсрочен бан трябва да се пращат само кретени с откровено рекламни постинги.

И после, модераторът би трябвало да посочва защо наказва форумеца. Да не говорим, че би могло и да има форми на наказание, като скриване под спойлер, изсветляване на шрифта и т.н.

Такава дърварска модераторска политика не би трябвало да се толерира!

Искаш ли да ти ходатайствам за модератор?
the lamers club honourable member …

Неактивен Туткалчев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 139
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #779 -: Ноември 21, 2018, 20:24:58 »
Quote (selected)
след като „теми на форумците“ е раздел и в него може да имаш само теми — една тема за политика, друга за култура etc, в които да се слага всичко свързано с политика, култура etc. И накрая ще имаме само 5 (примерно) теми, в които ще се пише едва ли не за всичко.
Или да направим „теми на форумците“ категория, в която ще има раздели „политика“, „култура“ etc, в които раздели да са отделните теми на форумците.
И въпросът е как да бъде за да няма много мрън, с което започна днешната дискусия?

Може би не съм се изразил добре.
Имах предвид следното:
Категория "Общуване" - първо ниво.
Раздел "Теми на форумци" + още два раздела - второ ниво
Подраздели "политика", "наука и технологии", "авиация и космонавтика", "образование", "икономика", "важни страни", "България" и т.н. - трето ниво
Темите на форумците - четвърто ниво

Не възразявам срещу варианта "теми на форумци" да бъде категория, така че всички останали неща се вдигат с ниво нагоре.