Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 10, 2024, 20:59:15

Автор Тема: коронавирус - тема за коментари  (Прочетена 249676 пъти)

peniko, deneb, Shabaan_bin_Robert, Звездоброец и 48 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1241
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3540 -: Днес в 20:11:05 »
Ето тук нещо от моето ежедневие: Писаха ми се вчера от Австралия по повод на една специална помпа. Имали проблеми хората и искат техническа консултация. Без да изпадам в ненужни подробности: Помпата е инсталирана в биофармацевтичен завод и помпи ваксини срещу гриповете ... и срещу други подобни! Собственикът е CSL Seqirus.
https://www.cslseqirus.us/
Качвам снимка за илюстрация. Вижте диаметъра на "тръбичките".  Според това, което получих, "бебенцето" в центъра на снимката помпи към 45-50 куб. м/час. Имайки предвид, че се работи 24/7 може да се направи една проста сметка колко "илач" се джурка и излиза само от нея, а със сигурност не е само една в завода. Числото ще е замайващо.

Дисклеймър: Горното не е от Уики :0005:


Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 297
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3541 -: Днес в 20:29:44 »
Числото ще е замайващо
Както казва мистър Тъкър: "Аз дори Тайленол(ацетаминофен) не взимам вече."
активен участник в Брауновото движение

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7493
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3542 -: Днес в 20:32:16 »
Цитат на: Shabaan_bin_Robert
ако съм пипнал някаква гад, но организмът ми не може да я идентифицира като такава,
ще трябва да ми вкарат още от същото, за да се "сети" пустият му организъм и да започне да се бори ?

Да. Малко по-дълго е за обяснение, но наистина върши работа.
Всъщност не ти вкарват още от същото, а нещо така променено, че не може да ти навреди, но може да отвори очите на имунната ти с-ма и тя се задейства правилно.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7493
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3543 -: Днес в 20:34:50 »
Цитат на: Дърт Вейдър
Както казва мистър Тъкър: "Аз дори Тайленол (ацетаминофен) не взимам вече."

И много правилно.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.