Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 16:56:30

Автор Тема: "Граждани срещу кражбите на деца" скочи срещу стратегията за детето  (Прочетена 75374 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Ма и за секса на джендърите се отнася, не виждам защо неджендър трябва толко да се вълнува зад плета какво правели там?

Още една неразбрала.
Никой не им пречи да правят каквото си искат зад плета.
Не харесваме когато някой го показва като норма и до там я докарахме че вече ако искаш да си "творец" и "креативен" първо трябва да си джендър.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Аз това за Лора Каравелова, че е била мис България, специално за буратино го заложих, да реагира като кон с капаци, че е била плеймейтка, ама той не клъвна, зает пак с джендърите.   :D

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Не харесваме когато някой го показва като норма и до там я докарахме че вече ако искаш да си "творец" и "креативен" първо трябва да си джендър.
Виж, дали е норма за творческите гилдии не зная, но е далеч по-безопасно в дните на "митуу".  :t0328:
Както стана ясно наскоро, проституцията е професия с далечно стигащи дивиденти! Даже не джендърската, а така, стандартната версия. 

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Интересен подход да сравняваш мис България с плеймейтките.
Това от позиция на феминистка, на традиционалистка или от женска завист?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
да.ф тоя живот или имаш ф плевен, или ф балчик.
и се брои кво си декларирал онлайн, разбира се.

просто констатирам колко еднакви са преводачките по форумите  :smokin:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
да.ф тоя живот или имаш ф плевен, или ф балчик.
и се брои кво си декларирал онлайн, разбира се.

просто констатирам колко еднакви са преводачките по форумите  :smokin:
да, в тоя живот, като си обяснявал надълго и нашироко за наследствени имоти в плевен като лисана, не върви да я сравняваш с джиджи, която само за северното черноморие пише. в тоя живот може би е по-добре да замълчиш, вместо да се правиш на интересен и да мажеш с баданарката.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Интересен подход да сравняваш мис България с плеймейтките.
Това от позиция на феминистка, на традиционалистка или от женска завист?

Не, не схвана ли? Очаквах ти да се проявиш. И само на традиционалистка бих се засегнала леко.  :D

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
да.ф тоя живот или имаш ф плевен, или ф балчик.
и се брои кво си декларирал онлайн, разбира се.

просто констатирам колко еднакви са преводачките по форумите

Поне сЪ надявам дан'си спал и с мен ... :hypnotised-3320:

А тая вечер ви гарантирам ногу повече гости!!!  :0008: :0005:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Интересен подход да сравняваш мис България с плеймейтките.
Това от позиция на феминистка, на традиционалистка или от женска завист?
на джендъристка. така де, сека мис трябва да може да кандидатства за мистър. и обратното. иначе е дискриминация и белите хетеросексуални мъже са виновни.

миналото десетилетие четох как някъде протестирали и искали в мъжките тоалетни да има дамски превръзки, за да може всеки субект с цикъл да не се чувства дискриминиран. не споменаваха с крилца или без.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Интересен подход да сравняваш мис България с плеймейтките.
Това от позиция на феминистка, на традиционалистка или от женска завист?

Не, не схвана ли? Очаквах ти да се проявиш. И само на традиционалистка бих се засегнала леко.  :D
Обикновено схващам скритите мисли.
Тук такава няма, поне не и мисъл.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
на джендъристка. така де, сека мис трябва да може да кандидатства за мистър. и обратното. иначе е дискриминация и белите хетеросексуални мъже са виновни.

За това и не писах че имат нещо общо - двете ХХ хромозоми, може и да нямат по някое е време.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
да.ф тоя живот или имаш ф плевен, или ф балчик.
и се брои кво си декларирал онлайн, разбира се.

просто констатирам колко еднакви са преводачките по форумите 
да, в тоя живот, като си обяснявал надълго и нашироко за наследствени имоти в плевен като лисана, не върви да я сравняваш с джиджи, която само за северното черноморие пише.
в тоя живот може би е по-добре да замълчиш, вместо да се правиш на интересен и да мажеш с баданарката.
:b0302:

Онци, тая вечер отиваш и ти при колекцията ми от приятелчета тук – Нор-чо, Буратино и Коле!!!  :0014: :0014: :0014:
« Последна редакция: Януари 01, 2020, 20:24:10 от Джиджи »

AnonimusBG

  • Гост
Quote (selected)
Онци, тая вечер отиваш и ти при колекцията ми от приятелчета тук – Нор-чо, Буратино и Коле!!! 

Нормална компания.
Пращай ме и мен при тях.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Quote (selected)
с редки изключения като двете Каравелови да речем.
За кои две Каравелови става въпрос – Лора и Виола ли? Те са от поколението на Елисавета Багряна и Дора Габе, Яна Язова, Иванка Ботева. Лора даже е била мис България на 1906 г..
Да почнем от майките им, от предосвобожденска България: 
•   Венета Ботева -‎1847 г.
•   Райна Попгеоргиева от Пангюрище,  известна като Райна Княгиня - родена 1856 г – учителка по времето на Априлското въстание, след Освобождението учила акушерство в Москва и успяла да издейства построяването на Майчин дом в София – сегашния Национален център по трансфузионна хематология. 
•   Мария Иванова Пулиева Горанова -1851 от Карлово, на която Ботев е посветил Ней - следвала е в пражката консерватория оперно пеене,  на издръжка на меценатите Евлоги и Христо Георгиеви. Сестра и Елисавета също е учила с нея.
•   Султана Рачо Петрова 1869 - получава образованието си в Кралския френски колеж в Букурещ.
•   Лидия Шишманова 1866 - получава висшето си образование във Филологическия факултет на Женевския университет - писателка, журналистка, театрален и музикален критик, преводачка. Е, тя не е българка, а рускиня, украинка, но е жена на професор Иван Шишманов.

Списъкът е скромен, защото не е пълен и защото е само на най-известните, останали в  историята. Но може да бъде продължен. И не е вярно, че всички са били от заможни семейства, някои, като Екатерина Каравелова са сирачета, отличавали се с дарби в ученето и подпомогнати от уникалната обществена организация, които са си били изработили българите тогава - за стипендии за образование на такива деца.

И сега некви амиши-сунити тука ни убеждават, че либерастите ни замайвали нещо, за да си зарежем чиниите в миялната машина.   :image008:
Банши, наливаш вода в моята мелница! Става въпрос за единични случаи - и като погледнеш, всичките са женени с деца, което предполага поне някакъв секс със съпрузите им. Две шепи учителки не могат да бъдат пример за всички млади жени - спомни си описанието на друга една Султана, която не вярва, че даскалицата може да точи баница! Хем Султана не е най-назадничавата в Преспа.
Да не стане недоразумение - българките не са по-изостанали от европейските си посестрими, просто се движат в синхрон с тях. Затова и всякакви повици, че повсеместното образование и професионално реализиране на нашите прабаби е било факт, са просто позоваване на личното и изключителното, нежели на реалността. Бабите вече са друго поколение, при други начални условия - индустриализация, разпадане на патриархалното село и прочия.
Изглежда и моят род (един от клоновете му) е такъв единичен случай.
Прапрадядо ми, кръчмар и търговец от Русе, имал 5 дъщери и нито един син.От тях големите 4 всички получили университетско образование - Виена и Букурещ и станали независими жени. Само най-малката, моята прабаба, останала у дома да се върти покрай майка си. Но пък успяла да даде на баба ми университетско образование.
А пък другата ми баба останала само с учителски институт.

ДЕйствието се развива в периода 1870-1914.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

AnonimusBG

  • Гост
О-па.
Всички се оказват потомци на някой, който е потомък на никой.

При мен е лесно.
До баща ми и майка ми всички са кърски хора (т.е. работили са на къра).
След преврата на 09.09 баща ми някак се изучил и т.н.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Онци, тая вечер отиваш и ти при колекцията ми от приятелчета тук – Нор-чо, Буратино и Коле!!! 

Нормална компания.
Пращай ме и мен при тях.

Вече си пратен!  :blow_kisses-1105:

N.B. С което не искам по никакъв начин да създавам впечатлението, че създавам тук некакви клики!!!
Просто така се получи ... :ive_got_it-1379:
« Последна редакция: Януари 01, 2020, 20:39:50 от Джиджи »

AnonimusBG

  • Гост
Quote (selected)
Онци, тая вечер отиваш и ти при колекцията ми от приятелчета тук – Нор-чо, Буратино и Коле!!! 

Нормална компания.
Пращай ме и мен при тях.

Вече си пратен!  :blow_kisses-1105:

N.B. С което не искам по никакъв начин да създавам впечатлението, че създавам тук некакви клики!!!
Просто така се получи ... :ive_got_it-1379:

Нема лошо.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
А аз, вече се чувствам жертва на сексизъм?
Вие си ги избрахте!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Интересен подход да сравняваш мис България с плеймейтките.
Това от позиция на феминистка, на традиционалистка или от женска завист?

Не, не схвана ли? Очаквах ти да се проявиш. И само на традиционалистка бих се засегнала леко. 
Обикновено схващам скритите мисли.
Тук такава няма, поне не и мисъл.

:cool-1084: :bounce-946: :cool-1084:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
 ;D  Клуб интелект. Аз го поздравявам, че е избегнал капан по случайност, той ми вика, че не видял скритата ми мисъл, и че то пък една мисъл.
Ма и от моя страна беше тъпо да се занимавам да му обяснявам, де.  8)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
;D  Клуб интелект. Аз го поздравявам, че е избегнал капан по случайност, той ми вика, че не видял скритата ми мисъл, и че то пък една мисъл.
Ма и от моя страна беше тъпо да се занимавам да му обяснявам, де.  8)

Опитай!
Годината едва започва, може и да извъртиш нещо като мислЪ. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
ДЕйствието се развива в периода 1870-1914.

В отговор на клишето "изтребен от комунистите цвят на нацията" се е създало друго пропагандно клише - "тая нация е нямала цвят", и двете еднакво неверни.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
О-па.
Всички се оказват потомци на някой, който е потомък на никой.

При мен е лесно.
До баща ми и майка ми всички са кърски хора (т.е. работили са на къра).
След преврата на 09.09 баща ми някак се изучил и т.н.
Какво да правя, не всички са имали късмета да са с работническо-селски произход.

А някога е било престижно да бъдеш потомък на даскалски род ...
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
"тая нация е нямала цвят", и двете еднакво неверни.

Зависи какво се разбира под "цвят". Когато говорят за комунистите, имат предвид политическият "цвят". Тук, надявам се, спорове не може да има никакви - това не е бил никкъв цвят. Ся, интелектуалиният "цвят" също е доста спорен. От написаното дотук е видно, че вие под цвят разбирате вишисти. Или поне високообразовани хора. И в Дахомей има високообразовани хора. До 9-ти и този цвят е бил кът.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
"тая нация е нямала цвят", и двете еднакво неверни.

Зависи какво се разбира под "цвят". Когато говорят за комунистите, имат предвид политическият "цвят". Тук, надявам се, спорове не може да има никакви - това не е бил никкъв цвят. Ся, интелектуалиният "цвят" също е доста спорен. От написаното дотук е видно, че вие под цвят разбирате вишисти. Или поне високообразовани хора. И в Дахомей има високообразовани хора. До 9-ти и този цвят е бил кът.

Тук по принцип си прав, Отврат, щото с развитието на езика доста думи придобиват допълнително значение, а понякога – и повече от едно!!!

И така се стига до дихотомията: пряко <> преносно значение на думите

Не помня обаче откъде точно го знам това – от филологията или от училище /за да го знаете и вие!/.
Обаче щом има ДИХОТОМИЯ - най-вероятно е от университета ...  :m1728:

AnonimusBG

  • Гост
О-па.
Всички се оказват потомци на някой, който е потомък на никой.

При мен е лесно.
До баща ми и майка ми всички са кърски хора (т.е. работили са на къра).
След преврата на 09.09 баща ми някак се изучил и т.н.
Какво да правя, не всички са имали късмета да са с работническо-селски произход.

А някога е било престижно да бъдеш потомък на даскалски род ...

Тези които не са потомци какво ще ги правите?
За какво стават?

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
О-па.
Всички се оказват потомци на някой, който е потомък на никой.

При мен е лесно.
До баща ми и майка ми всички са кърски хора (т.е. работили са на къра).
След преврата на 09.09 баща ми някак се изучил и т.н.
Какво да правя, не всички са имали късмета да са с работническо-селски произход.

А някога е било престижно да бъдеш потомък на даскалски род ...

Тези които не са потомци какво ще ги правите?
За какво стават?
Деформирано мислене - нищо няма да ги правим. За разлика от работниците и селяните, които, в битността си на класа-хегемон направиха доста неща на гнилата интелигенция.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

AnonimusBG

  • Гост
О-па.
Всички се оказват потомци на някой, който е потомък на никой.

При мен е лесно.
До баща ми и майка ми всички са кърски хора (т.е. работили са на къра).
След преврата на 09.09 баща ми някак се изучил и т.н.
Какво да правя, не всички са имали късмета да са с работническо-селски произход.

А някога е било престижно да бъдеш потомък на даскалски род ...

Тези които не са потомци какво ще ги правите?
За какво стават?
Деформирано мислене - нищо няма да ги правим. За разлика от работниците и селяните, които, в битността си на класа-хегемон направиха доста неща на гнилата интелигенция.

Просто от твоя пост лъха някакво гнило превъзходство и ми се иска да ти пратя една работническо-селска и да те попитам преди колко века станахте калайджии(даскали) и кога ви почерня д***то(самочувствието)?

През 1879 г. София става столица на България с 11 694 жители, 2 училища и 10 хана
https://www.vesti.bg/bulgaria/obshtestvo/sofiia-stava-stolica-s-11-694-zhiteli-2-uchilishta-i-10-hana-6009004

Доста даскали ще да е имало в тези ДВЕ училища.
Сега не можем да им преброим потомците.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
През 1879 г. София става столица на България с 11 694 жители, 2 училища и 10 хана
https://www.vesti.bg/bulgaria/obshtestvo/sofiia-stava-stolica-s-11-694-zhiteli-2-uchilishta-i-10-hana-6009004

Доста даскали ще да е имало в тези ДВЕ училища.
Сега не можем да им преброим потомците.
Не си прав - освен у Софето даскали е имало на много други места, даже и у наше село! При това без стеснение са копали лятото на къра, смесен произход, така да се каже!

AnonimusBG

  • Гост
През 1879 г. София става столица на България с 11 694 жители, 2 училища и 10 хана
https://www.vesti.bg/bulgaria/obshtestvo/sofiia-stava-stolica-s-11-694-zhiteli-2-uchilishta-i-10-hana-6009004

Доста даскали ще да е имало в тези ДВЕ училища.
Сега не можем да им преброим потомците.
Не си прав - освен у Софето даскали е имало на много други места, даже и у наше село! При това без стеснение са копали лятото на къра, смесен произход, така да се каже!

Аз зная за какво става въпрос.
Чудомир ми е един от любимите автори. При това сме комшии  с неговите герои.
Дразнят ме хора като Гери О Хара, които търсят под вола теле.
Аристократи н-то поколение така да се каже.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
А аз сега ще ви върна малко към един от снощните спорове, тъй като сутринта се събудих с въпроса: а какво точно породи този спор?!
И веднага ми просветна: днешната липса на АВТОРИТЕТИ!!! :ive_got_it-1379:

Затова и споменах един лекар-професор /от старата генерация!/, независимо от това, дали е бил баща ми или не. А впрочем, беше … И само напомням какво беше казал този medical doctor по повод на това – ДОКОГА СЕ ПРЕПОРЪЧВА да ражда една жена като първескиня

Най-добре е една жена да не ражда /за пръв път!/ по-късно от 30-32-годишна възраст.
Защото има опасност от усложнения – както за плода, така и за майката ... 

И какво последва тук?! Последва поредица от глупости:

Quote (selected)
Lillian:
•   очаквам да бъдат посочени и поименно жените, които могат да раждат

•   жените са готови да имат семейство, когато законът е определил и т.н.

С може би еднократна намеса на

Quote (selected)
Нор и Ной:
Жените са готови да имат семейство, когато биологията им го позволи.
  :0007:
« Последна редакция: Януари 02, 2020, 18:24:13 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
А каква беше прозаиката зад това докторско изказване?! Ами … прозаично проста!

Когато леля ми /сестра на майка ми/ започна да наближава 30-те лазарника, баща ми започна да мърмори горните думи все по-често и все на по-висок глас. Без обаче да е обяснявал, да е давал некакви предписания или да е укорявал някого. Само си мърмореше …  :D

До момента, до който леля ми роди като първескиня на 40-годишна възраст. И ми роди страхотна братовчедка.  :aplause:

Затова ми е много интересно, как това мърморене под носа на баща ми се превърна тук в социална норма или в задължителен секс” за всички момиченца, навършили някаква възраст

Quote (selected)
Lillian:
Имам предвид само ограниченията, които се опитвате да наложите като социална норма

Quote (selected)
Банши:
Това за секса със съпрузите не виждам тук някой прогресист да го забранява. По-скоро възразяват да е задължителен за всички момиченца, навършили някаква възраст. 

Все едно, че чета Сураттефтеря, в който не съм влизала самостоятелно никога, а само са ми показвали това-онова …  :b0201:
« Последна редакция: Януари 02, 2020, 18:30:32 от Джиджи »

AnonimusBG

  • Гост
Джиджи
Татко ти е бил прав.
Става въпрос за вероятност.
Леля ти (да и дава Господ здраве) не е критерий.
Слава Богу че всичко е ОК, но шансът намалява с възрастта.
Колкото по-късно толкова по-голяма вероятност да се получи нещо не така както трябва.

P.S. Забравих че вече съм в твоя списък.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Една случка от моето жите-битие.
Позната, роди на 42 години, понякога се налагаше да ходим да вземем детето от ясла и детска градина, че майката на работа. Веднъж не се разбрахме. Жената я взе, майката отива след половин час и и съобщават, тя майка ѝ я взе "бабо".
Така, детето ще бъде студентка, майка ѝ пенсионерка. На мен ми стана тъпо, на вас?

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Колкото по-късно толкова по-голяма вероятност да се получи нещо не така както трябва.

Колко по-късно? Според баншее на 17-18 години жените били деца. Значи към 40-45 години може да започне да им се обяснява сеха с щъркели. И то по-тактично, защото психологически не са готови.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Една случка от моето жите-битие.
Позната, роди на 42 години, понякога се налагаше да ходим да вземем детето от ясла и детска градина, че майката на работа. Веднъж не се разбрахме. Жената я взе, майката отива след половин час и и съобщават, тя майка ѝ я взе "бабо".
Така, детето ще бъде студентка, майка ѝ пенсионерка. На мен ми стана тъпо, на вас?
Виж, има случаи и случаи. Неотдавна връстник мой (1967) се появи с две невръстни дечица, калибър под пет годинки. Жена му е малко по-малка от нас. И тамън ний правилните да си отворим устите да го питаме къде се мота толкоз, той рече тихичко "Ние много дълго опитвахме преди да станат!" Правилните, сред които няколко баби и дядовци, дружно плеснахме с ръце и рекохме, их, да играете хоро на сватбите на внуците!
Кога Господ праща, не пита особено.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
На мен ми стана тъпо, на вас?

И що ти е станало тъпо? :nuts: И като чуеш "старо мале" в народните песни ли се просълзяваш? Някога се чудех защо като толкова млади са раждали, майките на момите и момците трябва да са толкова стари. И другарката ми обясни, че са раждали много деца, до късна възраст.

С което не се втурвам да утвърждавам, че трябва, задължително е да се ражда късно. Казвам, че това си е работа на раждащите.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Значи към 40-45 години може да започне да им се обяснява сеха с щъркели. И то по-тактично, защото психологически не са готови.
Виж сега, за секса с щъркели и аз психологически не съм готова да слушам обяснения, хем даже не съм от зверозащитничките и съм подминала 45-те! Та по-тактично, моля!  :m1731: :t0328:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Джиджи
Татко ти е бил прав.
Става въпрос за вероятност.
Леля ти (да и дава Господ здраве) не е критерий.

P.S. Забравих че вече съм в твоя списък.
:cool-1084:

Ами точно за това става въпрос, Анонимъс!

И добре, че не съм взела нищо или всичко от баща си /дето вика Сержанта! :D/ щото милият нямаше да напише никога това, което ще напиша аз тук:
Не по-високо от обувките, дами и господа по форумите ...   :m1235:
« Последна редакция: Януари 02, 2020, 18:54:12 от Джиджи »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
И що ти е станало тъпо? :nuts: И като чуеш "старо мале" в народните песни ли се просълзяваш?

Аз пък се сетих за нещо мноо по-просто, не попадащо под обхвата на народните песни и вдъхновените чиновнически презентации....например, майката се е състарила за възрастта си. Мислиш ли, че тва е ръдък случай?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
И като чуеш "старо мале"
Вярно е че са раждали до късно, от рано когато природата им е позволявала.
Майка ми е с две години по-малка от дъщерята на сестра си. Много деца, не всички оцеляват, медицината е била на такова ниво. От рано до късно. От сутрин по първи петли докато залезе слънцето.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
И що ти е станало тъпо? :nuts: И като чуеш "старо мале" в народните песни ли се просълзяваш?

Аз пък се сетих за нещо мноо по-просто, не попадащо под обхвата на народните песни и вдъхновените чиновнически презентации....например, майката се е състарила за възрастта си. Мислиш ли, че тва е ръдък случай?
Точно, за една жена това е убийствено, голям рев падна.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Права си, Асол. Сещам се и за друго, свързано с увеличаването на продължителността на живота - научният факт, че съвременните хора съзряват по-бавно. И се увеличава времето за учене и формиране на личността, плюс осъдителните за строгите амиши глезотии, като време за търсене на себе си и откриване на света... Преди да почнеш периода на гнезденето.  :D

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Quote (selected)
И що ти е станало тъпо? :nuts: И като чуеш "старо мале" в народните песни ли се просълзяваш?

Аз пък се сетих за нещо мноо по-просто, не попадащо под обхвата на народните песни и вдъхновените чиновнически презентации....например, майката се е състарила за възрастта си. Мислиш ли, че тва е ръдък случай?
Вие като чуете "старите кумове", да не би да решавате, че те са се състарили за възрастта си, а? Това е просто ПРЕДНОТО поколение! Ей тук има бургазлии на кило, да ви рекат какво значи "маминка"? Малката майка? Не, баба!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Вярното са данните на НСИ за раждаемостта в кочината...както и аа ги въртиш - положението е повече от зле и така е редно....ако и на някои да им е уютно в прасарника :smokin:

Разбира се, че съм права,Банши! Горният ред не съм си го измислила за да те дразня - Така Кочината си е дала наличните данни...ти продължвай да я пръскаш с гюлово масло и да се правиш, че ти смърди, ако не откъм комшиите, поне от 2000 километра на изток в десно, като си с лице към каратата :nuts:
« Последна редакция: Януари 02, 2020, 19:03:17 от Асол »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Ной, "маминка" няма в бургаско.
Това го чух от шуменско.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
Вие като чуете "старите кумове", да не би да решавате, че те са се състарили за възрастта си, а?
:D  Не бяха ли "тежки кумове"? . Буквалистите си ги представяме дебели.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Вярното са данните на НСИ за раждаемостта в кочината...както и аа ги въртиш - положението е повече от зле и така е редно....ако и на някои да им е уютно в прасарника :smokin:

с интерес (как иначе) следя дискусията за плодвитостта и кога да забременеем сефте.
някой иска ли сепак да сподели личен пример - фсмисъл първото го родих/направих на 12 и така до 30, че след тва не бива.
или сичко си е пожелателно мислене и казармени истории
  :image008:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
Вярното са данните на НСИ за раждаемостта в кочината...както и аа ги въртиш - положението е повече от зле и така е редно....ако и на някои да им е уютно в прасарника

Е, не ми харесва, че тук много се карат, все сърдити, не става човешки лаф, каквото и да им кажеш. На живо такива ги избягвам, ама във форум е някак весело да ги слушаш.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
с интерес (как иначе) следя дискусията за плодвитостта и кога да забременеем сефте.
някой иска ли сепак да сподели личен пример - фсмисъл първото го родих/направих на 12 и така до 30, че след тва не бива.
или сичко си е пожелателно мислене и казармени истории  :image008:
Инф

Кажи си Ваньо!
Коги роди?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Quote (selected)
Вие като чуете "старите кумове", да не би да решавате, че те са се състарили за възрастта си, а?
:D  Не бяха ли "тежки кумове"? . Буквалистите си ги представяме дебели.
Тежките кумове са си кумовете на младоженците. А старите кумове са кумували на родителите (най-често на младоженеца). И ако старите кумове имат деца семейни и на възраст за кумуване, младата двойка трябва да иска специално разрешение от старите кумове да избере други кумове, като се мотивира.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Веднъж не се разбрахме. Жената я взе, майката отива след половин час и ѝ съобщават, тя майка ѝ я взе "бабо".

Виж ся, това си е чиста липса на възпитание, която битува у българскиот нароТ!  :D
Щото, за да ти рече детенце "бабо", трябва да имате родствена връзка.  :ive_got_it-1379:
Аз съм имала само две баби. А ти?!  :b0205:


Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Ной, "маминка" няма в бургаско.
Това го чух от шуменско.
Хади ся, моята бургаскоокръжна баба хич даже не беше от шуменско! Но нищо не пречи и там да имат "маминки".

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Вярното са данните на НСИ за раждаемостта в кочината...както и аа ги въртиш - положението е повече от зле и така е редно....ако и на някои да им е уютно в прасарника

Е, не ми харесва, че тук много се карат, все сърдити, не става човешки лаф, каквото и да им кажеш. На живо такива ги избягвам, ама във форум е някак весело да ги слушаш.

Аз не се карам, а споделям данни на националната статистика. Това, че на теб не ти изнасят, не е причина да търсиш виновници по форумите несподелящи инфантилния ти оптимизъм/плакатизъм

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Точно, за една жена това е убийствено, голям рев падна.

Ти таман беше почнал да споделяш, Буратино, как си ревал за изгубената си хубост? Трябва да си бил някога по-красив от Андролова, дето я жалите.  :nuts: 
Тия дето нямаме толко хубост за губене, сме си добре.  8)

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Виж ся, това си е чиста липса на възпитание, която битува у българскиот нароТ!  :D
Щото, за да ти рече детенце "бабо", трябва да имате родствена връзка.  :ive_got_it-1379:
Аз съм имала само две баби. А ти?!  :b0205:
"Детенце хубаво,
пиленце любаво!
Къде под мишница
с таз малка книжица?

Отивам, бабичко,
макар и слабичко,
книга да се уча,
добро да сполуча."
От горното следва, че Джиджи не е ходила често с малка книжица под мишница, поне не там, където се срещат бабички!   :m1302:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Виж ся, това си е чиста липса на възпитание, която битува у българскиот нароТ!  :D
Щото, за да ти рече детенце "бабо", трябва да имате родствена връзка.  :ive_got_it-1379:
Аз съм имала само две баби. А ти?!  :b0205:

Вярно беше до възпитание на "възпитателките" в градината.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
И другарката ми обясни, че са раждали много деца, до късна възраст.

А не ти ли обЯсни другарката, че са раждали по много деца до късна възраст, щото е нямало контрацептиви?!  :nuts:

Ами, водели са редовен семеен живот и са раждали ДОКОГАТО МОГАТ ...
 :b0230:
« Последна редакция: Януари 02, 2020, 19:21:21 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Виж ся, това си е чиста липса на възпитание, която битува у българскиот нароТ! 
Щото, за да ти рече детенце "бабо", трябва да имате родствена връзка.  :ive_got_it-1379:
Аз съм имала само две баби. А ти?!  :b0205:

Вярно беше до възпитание на "възпитателките" в градината.
:D

И да върна още едно поколение назад – баща ми имаше адски много възрастни "лели"! :yes-1289: