Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 16, 2024, 16:45:39

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1900004 пъти)

0 Потребители и 52 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14820 -: Август 10, 2021, 22:42:59 »
Има и друг момент - ако номинираният кандидат умре (или се откаже по "лични причини"), то губи ли мандата издигналата го партия или има втори шанс?  :smokin:
Питай Конституционния съд.
 :0007: :0007:

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14821 -: Август 10, 2021, 22:44:06 »
Поручик Чунчев е македонстващ върховист служил при бесарабина- генерал Колев.Вино е пил, не лозе копал.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14822 -: Август 10, 2021, 22:44:33 »
На Софиянски прадеда му гарантирано е мърсувал нейде далеко от Софето, по-вероятно у възтока, щото ако беше киснал у Цръклевци, щеше да е Грацкио, а у Берковица - Софийскио.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14823 -: Август 10, 2021, 22:45:09 »
Питай Конституционния съд.
 :0007: :0007:

Мдам...

Аре, тоя са се лигави, ма някой верно може да умре  :bigok:

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14824 -: Август 10, 2021, 22:45:53 »
у възтока щеше да е "шопа"

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14825 -: Август 10, 2021, 22:46:08 »
което си е технически преврат
Ми да.
Това да не ти е 19.5.1934, че да си имаш армия за преврати.
Сега са други времена, и превратите не са каквото бяха.
 :0007:

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14826 -: Август 10, 2021, 22:47:44 »
не ти трябва армия, а батальон.Смятали сме го като задача още 89-а.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8120
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14827 -: Август 10, 2021, 22:49:12 »
Ми не. Просто некой требе да обясни на тъпата калинка, дето ДПС я насади за председател че няма право да не насрочва заседание. Същата тая де "наточвала" конституциягжа хо ойро стандарт. Божкееее.....
Та изчита се декрларацията за отказ (щото ако се яви пилосопа лично,нема като как да обясни кви са тез "лични причини", зевзеците ще го подпукат),
Гласува се и готово. Правителството не е прието, сичко си е по конституция

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14828 -: Август 10, 2021, 22:49:30 »
при това-оставяш рота в резерв.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #14829 -: Август 10, 2021, 22:49:51 »
Quote (selected)
Според мен беше тестване на един силов подход , както и опит за компрометиране на ДБ и ИТН с оглед следващите избори и - ако не привличане - поне неутрализиране на част от подкрепата за тях.
и ицу лапна голата кукичка.

Де да знам. Аз се бях зарекъл да стана гласоподавател на ДПС, ако кандиса на шантажа на ИТН. Засега ме запазиха като гласоподавател. Предполагам , че на следващите избори ще видим кой какво е лапнал.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3613
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14830 -: Август 10, 2021, 22:50:16 »
А на поручик Чунчеф къде му е лозето знаят само група съветски учени
Британски, британски. Група британски учени. Най-вероятно от импириъл колидж лъндън.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14831 -: Август 10, 2021, 22:50:58 »
кои от серията идните две години, Бонго?

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #14832 -: Август 10, 2021, 22:52:32 »
Ми не. Просто некой требе да обясни на тъпата калинка, дето ДПС я насади за председател че няма право да не насрочва заседание. Същата тая де "наточвала" конституциягжа хо ойро стандарт. Божкееее.....
Та изчита се декрларацията за отказ (щото ако се яви пилосопа лично,нема като как да обясни кви са тез "лични причини", зевзеците ще го подпукат),
Гласува се и готово. Правителството не е прието, сичко си е по конституция

В случая не иде реч за това дали е калинка или не, а какво ще я инструктират "интелигентните хуманитари" (по Джузепе)

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14833 -: Август 10, 2021, 22:53:16 »
Мдам...

Аре, тоя са се лигави, ма някой верно може да умре  :bigok:
Преди двайсетина години, когато се празнуваха 10 години от приемането на Конституцията, Евгени Танчев (като един от авторите) в необясним пристъп на откровеност каза нещо от рода:
"На нас ни бяха поставили три основни задачи: да не може хора, родени извън България; или не живели в България последните 5 години; или на възраст под 40 години - да се кандидатират за президент. И ние изпълнихме тази задача."
Каквато задачата - такава и конституцията.
Важното е, че така Луканов, Симеон и Тренчев навремето бяха спрени (ако изобщо са имали такива намерения).
 :0007: :smokin:

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14834 -: Август 10, 2021, 22:54:38 »
встщност спряха Пирински.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14835 -: Август 10, 2021, 22:55:48 »
Преди двайсетина години, когато се празнуваха 10 години от приемането на Конституцията, Евгени Танчев (като един от авторите) в необясним пристъп на откровеност каза нещо от рода:
"На нас ни бяха поставили три основни задачи: да не може хора, родени извън България; или не живели в България последните 5 години; или на възраст под 40 години - да се кандидатират за президент. И ние изпълнихме тази задача."
Каквато задачата - такава и конституцията.
Важното е, че така Луканов, Симеон и Тренчев навремето бяха спрени (ако изобщо са имали такива намерения).
 :0007: :smokin:

По памет - май няма изискване президентът да е роден в страната. Да е гражданин - да. Да е под 40 - да.

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14836 -: Август 10, 2021, 22:56:45 »
Ми не. Просто некой требе да обясни на тъпата калинка, дето ДПС я насади за председател че няма право да не насрочва заседание. Същата тая де "наточвала" конституциягжа хо ойро стандарт. Божкееее.....
Та изчита се декрларацията за отказ (щото ако се яви пилосопа лично,нема като как да обясни кви са тез "лични причини", зевзеците ще го подпукат),
Гласува се и готово. Правителството не е прието, сичко си е по конституция
Дето рекъл старият бик във вица - закъде си се разбързал така? Който му се ... ще дойде тук, а ние ще си пасем и ще чакаме Конституционния съд.
 :smokin:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #14837 -: Август 10, 2021, 22:57:14 »
Ъхъ... Евгени Танчев също е замесен в историята около плагиатството. 

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14838 -: Август 10, 2021, 22:59:26 »
монголецо- всъщност наясно ли си с функциите на кс?

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14839 -: Август 10, 2021, 23:01:50 »
На първо място-това не е съд.На второ- не може да се самосезира.Подвеждаш се по етикета като Параграфа.

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14840 -: Август 10, 2021, 23:02:07 »
По памет - май няма изискване президентът да е роден в страната. Да е гражданин - да. Да е под 40 - да.
Чл. 93.
(2) За президент може да  бъде избиран български гражданин по рождение, навършил 40
години,който отговаря на условията за избиране на народен представител и е живял последните
пет години в страната.
https://www.cpdp.bg/userfiles/file/Documents_2018/Constitution_Republic%20of%20Bulgaria_Bg.pdf
 :smokin:

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14841 -: Август 10, 2021, 23:03:16 »
как спираш с тая алинея Желев или Тренчев?Или Луканов?

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #14842 -: Август 10, 2021, 23:04:51 »
И аз помня, че въпросът беше да се порежат мадридския мошеник и Пирински.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14843 -: Август 10, 2021, 23:04:57 »
а бе ти освен да поддакваш на сека простотия, изплюта по адрес на бсп, друго можеш ли? примерно да мислиш? щото напоследък нещо мненията ти са явно дефицитни откъм мисъл.
Мога! Мога да варя боб, а също така и зелен фасул! Адски е просто, не като многоходовката на госпожа Нинова!
БСП наистина има общо с ИТН - ми не искате простотии, не давайте повод за тях, същото като с господин Илиев! Ама на всеки скок в блатото да му викате "велика стратегия" - егати, не мога да го разбера!

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14844 -: Август 10, 2021, 23:05:35 »
На второ- не може да се самосезира
Ми чети какво съм написал, 48 депутати или Президентът могат да отправят запитване (дето казваш - да го сезират).
За това че не е съд - аууу, не знаех. Мерси че ми махна кюфтенцата от очите.
И все пак, ти като си повече наясно - каква теза защищаваш?


Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #14845 -: Август 10, 2021, 23:06:02 »
как спираш с тая алинея Желев или Тренчев?Или Луканов?

Луканов е роден в СССР

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14846 -: Август 10, 2021, 23:06:19 »
предимно Пирински.Крадлив дедо не беше в сметките по онова време.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7760
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14847 -: Август 10, 2021, 23:07:56 »
а бе ти освен да поддакваш на сека простотия, изплюта по адрес на бсп, друго можеш ли? примерно да мислиш? щото напоследък нещо мненията ти са явно дефицитни откъм мисъл.
Мога! Мога да варя боб, а също така и зелен фасул! Адски е просто, не като многоходовката на госпожа Нинова!
БСП наистина има общо с ИТН - ми не искате простотии, не давайте повод за тях, същото като с господин Илиев! Ама на всеки скок в блатото да му викате "велика стратегия" - егати, не мога да го разбера!

напълно съм удовлетворен от липсата на отговор на подчертаното. това също е отговор :smokin:

и да, в това мнение също се наблюдават некои дефицити. свързани с онзи въпрос по-горе, подчертания.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14848 -: Август 10, 2021, 23:08:54 »
как спираш с тая алинея Желев или Тренчев?Или Луканов?
Желев никой не го е спирал, през 1990 Тренчев е на 34 или 35 години, Луканов е роден в СССР.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14849 -: Август 10, 2021, 23:09:52 »
Бонго- Луканов е български гражданин по рождение.Карло не е губил грацданство, следователно- по тогава действащите закони и сина му е такъв  по действащата конституция.Ако дете се роди в самолет преждевременно над Нидерландия ще го шкартираш ли като незаконороден?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14850 -: Август 10, 2021, 23:10:11 »
Чл. 93.
(2) За президент може да  бъде избиран български гражданин по рождение, навършил 40
години,който отговаря на условията за избиране на народен представител и е живял последните
пет години в страната.
https://www.cpdp.bg/userfiles/file/Documents_2018/Constitution_Republic%20of%20Bulgaria_Bg.pdf
 :smokin:

По рождение е обратно на по натурализация.

Ако си роден в Женева от български граждани и си регистриран надлежно, не виждам проблем.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #14851 -: Август 10, 2021, 23:10:23 »
Онци, хайде още веднъж да постна какво е написал Крумчо:

Quote (selected)
Ще гласувам "против" БСП да подкрепи проектокабинета на ИТН. И не само заради Петър Илиев и неяснотите около други кандидат-министри. Причината е, че очевидно зад този кабинет не може да се състави мнозинство, което да не зависи от ГЕРБ или ДПС. Без това, за нито една от точките, по които се споразумяхме с ИТН, няма гаранция за изпълнение. Напротив - сигурно е, че много от тях ще останат само на думи.

Толкова за многоходовката и "споразумението".

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14852 -: Август 10, 2021, 23:10:58 »
Мога! Мога да варя боб, а също така и зелен фасул! Адски е просто, не като многоходовката на госпожа Нинова!
БСП наистина има общо с ИТН - ми не искате простотии, не давайте повод за тях, същото като с господин Илиев! Ама на всеки скок в блатото да му викате "велика стратегия" - егати, не мога да го разбера!

напълно съм удовлетворен от липсата на отговор на подчертаното. това също е отговор :smokin:

и да, в това мнение също се наблюдават некои дефицити. свързани с онзи въпрос по-горе, подчертания.
Виж, значи мога да нося удовлетворение в масите! Такъв талант, такова съкровище!
Мисленето не е за всеки, на мен ми се удава по малко, ама гледам да не ми личи, че инак  ще ме емнат!  :t1815:

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14853 -: Август 10, 2021, 23:11:03 »
как спираш с тая алинея Желев или Тренчев?Или Луканов?
Не знам Желев що го намеси, спираме Луканов като небългарски гражданин ПО РОЖДЕНИЕ (роден в Москва), Тренчев към 1992 е под 40 г.
А за Пирински - това се оказа бонус и се разви по-късно, 1996 г., когато БСП го издигна. Поради тъпотия тя повтори по друг начин гафа с Петър Бощяджиев за Минпред от 1992 г. А Пирински тогава набързо го замениха с Иван Маразов, ако помните...
 :smokin:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14854 -: Август 10, 2021, 23:12:16 »
По рождение е обратно на по натурализация.

Ако си роден в Женева от български граждани и си регистриран надлежно, не виждам проблем.
Това е българско гражданство по произход, ако не ме лъже паметта.

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14855 -: Август 10, 2021, 23:13:31 »
Бонго- Луканов е български гражданин по рождение.Карло не е губил грацданство, следователно- по тогава действащите закони и сина му е такъв  по действащата конституция.Ако дете се роди в самолет преждевременно над Нидерландия ще го шкартираш ли като незаконороден?
Quote (selected)
Роден е през 1938 г. в Москва в семейството на известния български комунист Карло Луканов. Той е съветски гражданин по рождение и придобива българско поданство на 6-годишна възраст, когато се премества да живее в България със семейството си.
:0007: :0007:

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14856 -: Август 10, 2021, 23:14:37 »
монголецо- Тренчев изобщо не беше кандидат от Манджурия, а Луканов, раметлията, изобщо не го блазнеше президентство.Да не говорим , че за разлика от Бояджиев или дори Станишефф беше уредил законово въпроса десетлетия преди туй

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14857 -: Август 10, 2021, 23:14:50 »
Това е българско гражданство по произход, ако не ме лъже паметта.

Мне, току що се консултирах.

Моето е  :0007:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14858 -: Август 10, 2021, 23:15:14 »
Бонго- Луканов е български гражданин по рождение.Карло не е губил грацданство, следователно- по тогава действащите закони и сина му е такъв  по действащата конституция.Ако дете се роди в самолет преждевременно над Нидерландия ще го шкартираш ли като незаконороден?
Детето ще е гражданин на страната, под чийто флаг е самолетът, корабът, коритото, амбасадата и прочие.
Навремето  когато в Отава се раждала бъдещата холандска кралица, застанал ребром въпросът за това, че тя трябва да е холандка по рождение. Било вече късно да връщат майка й в амбасадата, затова обявили болничната стая за територия на Холандия, макар и временно. За компенсация Холандия до ден днешен праща най-хубави лалета в Отава, където има ежегоден фестивал на лалетата.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #14859 -: Август 10, 2021, 23:15:30 »
Нойке, защо на Онци му е разрешено да те обижда, а на мен ми е забранено да го нарека "тъпанар" (напр.)?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7760
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14860 -: Август 10, 2021, 23:15:56 »
уф.
Quote (selected)
ПРИДОБИВАНЕ НА БЪЛГАРСКО ГРАЖДАНСТВО

Раздел I.
Придобиване на българско гражданство по произход

Чл. 8. Български гражданин по произход е всеки, на когото поне единият родител е български гражданин.
Чл. 9. Български гражданин по произход е и всяко лице, което е припознато от български гражданин или чийто произход от български гражданин е установен със съдебно решение.

Раздел II.
Придобиване на българско гражданство по месторождение

Чл. 10. Български гражданин по месторождение е всяко лице, родено на територията на Република България, ако не придобива друго гражданство по произход.
Чл. 11. Смята се, че е родено на територията на Република България дете, намерено на тази територия, чиито родители са неизвестни.
https://www.lex.bg/index.php/mobile/ldoc/2134446592

всъщност са го записали така, за да спрат сергейчо, станишевото чадо, ограбиха труда на момчето, той сега горко рони сълзи в съблекалнята.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14861 -: Август 10, 2021, 23:16:02 »
щот си грозен

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14862 -: Август 10, 2021, 23:16:54 »
По рождение е обратно на по натурализация.

Ако си роден в Женева от български граждани и си регистриран надлежно, не виждам проблем.
Да, но това е сега. Политемигрант в Москва, при тезата "коммунистами будут все люди Земли" и "смотрите, завидуйте, я - гражданин Советского союза" некво си български гражданство е нонсенс.
Както беше и за Сергей Дмитриевич Станишев, години по-късно.
Абе национални предатели отсекъде.
Благоев 1915 г. в Народното събрание - "Аз съм македонец".
 :smokin: :smokin:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14863 -: Август 10, 2021, 23:17:16 »
Нойке, защо на Онци му е разрешено да те обижда, а на мен ми е забранено да го нарека "тъпанар" (напр.)?
Аз съм специален случай, нещо като чергата на гърба на съпругата!  :nuts:
Всички останали по подразбиране сте джентълмени, затова не може да го наричаш с таквиз думички!

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14864 -: Август 10, 2021, 23:18:43 »
монголецо- Тренчев изобщо не беше кандидат от Манджурия, а Луканов, раметлията, изобщо не го блазнеше президентство.Да не говорим , че за разлика от Бояджиев или дори Станишефф беше уредил законово въпроса десетлетия преди туй
Това са си твои и валидни разсъждения - аз цитирах Евгени Станчев. Рекламациите - към него, моля.
 :0007:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7760
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14865 -: Август 10, 2021, 23:19:14 »
бонго, теб пък кво съм те възпалил? щото ицу се издъни като левак ли? ми издъни се, тва е. фактовете са си фактове.

показа тотална неспособност да се разбере с недиалогична персона. което би трябвало да значи, че е време да си свие бохчичката и да освободи офиса в дебъ за некой по-кадърен.

нинова я плюха, храчиха, жлъч и отрова меткаха как била авторитарна, как потискала сичко живо, как около нея никой друг нищо не можел да каже. обаче точно нинова успя да намери общ език даже и с 'има такива неандерталци'. и социопати такива тоже. щото като му видиш на тошко погледа и на филип дънките...

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14866 -: Август 10, 2021, 23:20:25 »
ретроспекциите на Станчев в оправдание на импотентността му нямат връзка с обективните исторически факти тчк

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #14867 -: Август 10, 2021, 23:21:41 »
Пламен Николов:
Quote (selected)
Скъпи Сънародници, Съмишленици и Приятели,
Жребият е хвърлен!
Днес всички участници в политическия пасианс хвърлиха картите и заявиха на коя страна застават всъщност.
Умните и красивите, елегантните и кресливите решиха, че келепира стои над всичко.Ние, от ПП „Има такъв народ“, пък решихме, че това вече не е нашата игра. Не е, защото промяната трябва да бъде истинска, а не проста имитация или най-долно менте. Останалите показаха, че принадлежат към едно и също статукво и че разбират протеста просто като средство за осребряване на влияние.
Колкото и човек да е дипломатичен и диалогичен в името на общото благо, когато границата на съвестта бъде прекрачена, е по-добре да си пожелаем да преминем през пречистващия огън на изборите.
Ето и най-важните лични причини, поради които не мога да приема да бъда Ваш министър-председател:
- Не желая да завися от произвола на политически играчи, с които единственото, което ни свързва, е, че не искаме нови избори;
- Вече нямаме естествени съюзници в този парламент, а изкуствени „борци“ против системата;
- Нямам намерение постоянно да се лишавам от безспорни експерти в правителството, заради неаргументираните прищевки на политически псевдопартньори.

Очевидно, и този път, заветът на древните българи ще остане неизпълнен и политическите съчки няма да оформят здрав сноп, който никое предизвикателство не ще пречупи.

Нека тази политическа незрялост от последните седмици на иначе опитните ни политици, която в същността си е най-обикновена корист, послужи като обеца на ухото за всички български граждани и нека на следващите избори бъдем безкомпромисни и спечелим безапелационно, за да не се налага ПП „Има такъв народ“ да участва в безпринципни парламентарни пазарлъци.
Не на двуличието!
Да живее България!"

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14868 -: Август 10, 2021, 23:22:45 »
обаче точно нинова успя да намери общ език даже и с 'има такива неандерталци'. и социопати такива тоже. щото като му видиш на толко погледа и на филип дънките...
Не само общ език намери, но установи и над 90% съвпадение на възгледи и разбирания...:smokin:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14869 -: Август 10, 2021, 23:23:09 »
уф.https://www.lex.bg/index.php/mobile/ldoc/2134446592

всъщност са го записали така, за да спрат сергейчо, станишевото чадо, ограбиха труда на момчето, той сега горко рони сълзи в съблекалнята.
Но записаното в конституцията е
"Чл. 93.
(2) За президент може да  бъде избиран български гражданин по рождение, навършил 40
години,който отговаря на условията за избиране на народен представител и е живял последните
пет години в страната."

По рождение, а не по месторождение, което са различни бири. На Станишев единият от родителите е български гражданин, значи и той е придобил българското си гражданство по рождение, а не е поискал гражданство като чужденец.
Пак са оср*ли формулировката.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14870 -: Август 10, 2021, 23:23:37 »
Quote (selected)
нинова успя да намери общ език даже и с 'има такива неандерталци'. и социопати такива тоже
Баси пожелателното мислене.
Да ти минава през акъла, че неандерталците през целото време играеха театро с предизвестен край?
Да ти минава през акъла, че на 6 милиона минус теб не им дреме и не им е дремело дали, как и кога Нинова преговаря с неандерталците и "сближава позиции" с тях?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14871 -: Август 10, 2021, 23:24:14 »
Не само общ език намери, но установи и над 90% съвпадение на възгледи и разбирания...:smokin:

Тва е фимето нанарода  :0007:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14872 -: Август 10, 2021, 23:26:17 »
името на народа е "Пешо".

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14873 -: Август 10, 2021, 23:26:43 »
Пламен Николов:
Бонго, задръж, отивам за хавлия, не, за чаршаф, не, за юрганска торба, да попия тез рукнали сълзи пред саможертвата на тоз феникс, който ще се излюпи наново в огъня на следващите избори!
Абе около него няма ли някоя учителка в началните класове, да му оправи правописа?! За конституционалисти с наследствени ножове не питам!

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14874 -: Август 10, 2021, 23:26:55 »
2 в 1.Що ли си правя труда да глаголя? Граматици.Асол гледала неква сапунка и си мисли че играе покер с каре седмаци биещи аса, щото некъф го казал у филма.Що в реалността не ми се случват таквиз пациенти да ги оскубя до голо?

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14875 -: Август 10, 2021, 23:27:14 »
 
името на народа е "Пешо".
:crying_with_laughter-3302:

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14876 -: Август 10, 2021, 23:28:04 »
По рождение, а не по месторождение, което са различни бири. На Станишев единият от родителите е български гражданин, значи и той е придобил българското си гражданство по рождение, а не е поискал гражданство като чужденец.
Пак са оср*ли формулировката.
Ами не, за Станишев важи следното:
Quote (selected)
Сергей Дмитриевич Станишев) е гражданин на Съветския съюз по рождение.[5][6] През 1996 г. той придобива българско гражданство,[7] като се отказва от руското, което е придобил след разпадането на СССР

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14877 -: Август 10, 2021, 23:28:19 »
2 в 1.Що ли си правя труда да глаголя? Граматици.Асол гледала неква сапунка и си мисли че играе покер с каре седмаци биещи аса, щото некъф го казал у филма.Що в реалността не ми се случват таквиз пациенти да ги оскубя до голо?

Скубането до голо лява политика ли е?  :smokin:

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14878 -: Август 10, 2021, 23:29:48 »
ретроспекциите на Станчев в оправдание на импотентността му нямат връзка с обективните исторически факти тчк
Човекът си е изпълнил поставените задачи и сега е в Комституционния съд (или беше доскоро), а ти си говори, не пречиш... :0007: :0007:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #14879 -: Август 10, 2021, 23:30:02 »
Ами не, за Станишев важи следното:
Русия май позволяваше двойното гражданство тогава. А може и да не помня коя година стана невъзможно да имаш второ гражданство там.  Но си прав, ако не е бил изначално български гражданин, е по-сложно.