Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 17, 2024, 01:39:20

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1900278 пъти)

0 Потребители и 58 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15120 -: Август 11, 2021, 15:26:05 »
Ся стопляте ли защо президентска партия с лидер Кирил Петков е НЕИЗБЕЖНА ?

 :smokin:


Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15121 -: Август 11, 2021, 15:26:44 »
ЗИП-е, що вярваш на Йорданов, а не на Мая или на Х. Иванов?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8121
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15122 -: Август 11, 2021, 15:27:25 »
- Ако трябва да бъдем стриктни, в случая имаме успешно проведен проучвателен мандат, защото е завършил със съставяне на кабинет, който е пропаднал в Народното събрание.
БАси "конституционалиста". И като как е "пропаднал" в народното събрание като не е гласувано в зала? Народното събрание е колективен орган и без гласуване никой нема право да се изказва от негово име.
Тоескт единствения вариант е да се насрочи заседание. Там може и да се изчете само декларацията но глесуване е задължително.
Въпреки че, спжоред мен нема пропуснат се изгаврят с "кандидат премиера"

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15123 -: Август 11, 2021, 15:27:57 »
Изобщо не е време да се дърлим кой е по-, по-, най-бял, или черен. Правителство си ни трябва и ни трябва преди зимата. Да седнат и да се разберат като мъже за едно такова с министри одобрени от всички парламентарно представени сили освен ГЕРБ и ДПС. И да се хващат на работа, с или без ИТН. Ако последните ще се цупят - '' на сърдитко Петко празна му  торбичката'', както казваше мама, Бог да я прости.

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15124 -: Август 11, 2021, 15:30:09 »
Хмм, като мъже е малко проблем. Имаше разни джендърни приказки :(

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7760
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15125 -: Август 11, 2021, 15:31:07 »
Резултатът от водения от БСП диалог в този парламент го видяхме. Не е окуражаващ. Щото то приказките са леки, резултати няма.
леки, ама друг път. на ицу и на маяма им дойдоха по-тежички такива диалозите. ама то може и заради ей-такива претензии да е било:
Quote (selected)
Христо Иванов си позволи да лицемерничи за пореден път. Повръща ми се вече от лицемерничене. Попитахме ви дали има проблем, ако подкрепим комися за "Буджака". Казахте, че няма. Г-н Христо Иванов заяви пред 5 човека в нашата стая на парламентарната група, че той трябва да одобри всеки един от министрите и всеки ръководител на ръководните органи. Ако това не е кадруване, аз съм баскетболист 3 метра висок.

Мая Манолова заяви пред мен: "Обещайте му нещо на Христо Иванов и после не го изпълнете." Бих отишъл на детектор на лъжата, за да докажа какво казаха тези двамата лицемери на този парламент. Ние нямаме олигарх, но имаме лидер. Няма къща на "Росенец", нито къща на скалите. Дали ще измерваме Доган с Делян Пеевски или Иво Прокопиев е еднакво гадно.

Това заяви от трибуната на парламента председателят на ИТН Тошко Йорданов в разгара на спор преди гласуването за създаване на комисия за "Буджака" по предложение на ДПС и ИТН.
има и още, тошко и мама си намеси. цялото на https://www.24chasa.bg/novini/article/10073264

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10121
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15126 -: Август 11, 2021, 15:32:05 »
Там окуражаващото е, че се усетиха навреме на каква динена кора ще стъпят и се дръпнаха.

Това не е верно! Фрондата от ден първи тръгна срещу шоото. Ристю на първата среща поиска министри от служебното; на третия ден вече чете декларация в НС срещу шоото; Татянко и Маяма през това време обикаляха студиата и Дончева морализаторстваше наставнически; Хаджигенов би трябвало да ти е ясен. Прекалено рано се усетиха, даже без да преговарят. Сега вече са в кръвна война с шоото. Е, те ли ще преговарят за правителство? Кое е "окуражаващото"? Само БСП е говорила с шоото. Как, защо, нема значение. Без шоото третият мандат не може да мине.


Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7760
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15128 -: Август 11, 2021, 15:33:33 »
И Фрондата гледах! Там окуражаващото е, че се усетиха навреме на каква динена кора ще стъпят и се дръпнаха. А БСП окуражително се изказа, че няма да подкрепи правителството на Трифонов час след като той беше рекъл, че щял бил да го оттегли. 
уф. оттеглянето не е нещо, което трифонов може да направи. шнорхелът кога проима лични причини - след изказването на бсп или преди това?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15129 -: Август 11, 2021, 15:33:40 »
Тоест единствения вариант е да се насрочи заседание. Там може и да се изчете само декларацията но глесуване е задължително.
Въпреки че, според мен нема пропуснат се изгаврят с "кандидат премиера"
И аз съм на същото мнение!

В едно съседно село кметът беше избран с предварително гласуване, нищо, че се помина няколко дни преди официалната дата за гласуване. Изборът беше зачетен, покойникът беше обявен за кмет, но поради недееспособност го замести неговият подгласник. Никой копче не каза, покойникът бил уважаван човек и с това го изпратили както подобава на уважаван човек.

Малкият проблем е къде да намери ИТН уважаван човек за премиер, ама ако се напрегне, може и да уцели ваксата следващия път.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #15130 -: Август 11, 2021, 15:34:34 »
ЗИП-е, що вярваш на Йорданов, а не на Мая или на Х. Иванов?

Аз вярвам на думите на Тошко за Иванов, но не и на смисъла, който се опитва да им придаде. Това не е "кардуване", а отказ от постановката "ако ще и магаре да предложа". Припомням само последните президентски избори, с които Борисов постави много хора на изпитание, като предложи неприемлива личност за президент.
Впрочем Тошко цитира и други думи на Иванов (по адрес на Илиев) - "който и да е, но не и той"   :smokin:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7760
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15131 -: Август 11, 2021, 15:35:55 »
Без шоото третият мандат не може да мине.

може - с гербавите. който иска, може и с тех да си приказва :smokin:

ако е за без гербавите, сиреч със славчувците - няма кой друг освен бсп или дпс.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15132 -: Август 11, 2021, 15:37:42 »
Мая и Христо не отрекоха думите на Тошко. Имало барем петима свидетели !

Ясно е, че се хванаха за гушите. Предполагам вече сте наясно, че Радев НЕ  МОЖЕ ДА НЕ НАПРАВИ ПАРТИЯ в тази ситуация !

А правителство и сега си има и ще си има. Служебното. И бюджет си има и пари в него колкото искаш....

Просто НЯМА ДА ИМА ПАРЛАМЕНТ. Не е болка за умирачка. Нещата трябва да се наместят. Това е маратон а не 100 метра гладко бягане....

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15133 -: Август 11, 2021, 15:38:09 »
уф. оттеглянето не е нещо, което трифонов може да направи. шнорхелът кога проима лични причини - след изказването на бсп или преди това?
Че кой е Шнорхелът, та неговите лични причини да са меродавни? Нали Трифонов е глава на партията! Той коли, беси и милва, там се слуша неговата воля и той е капитан!

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15134 -: Август 11, 2021, 15:38:33 »
Ако извадим смисъла, за къв чеп? Значи бръснатото вика, че ДБ само ламтели за постове /което аз не вярвам/. Да дадат записи и да видим!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10121
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15135 -: Август 11, 2021, 15:38:54 »
може - с гербавите. който иска, може и с тех да си приказва

грбавите и ДПС са извадени от всички уравнения. Нали затова ги правим тея бакалски сметки.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3613
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15136 -: Август 11, 2021, 15:39:15 »
В очите на кои точно ...
Моля, прочети разговора дотук, защото така обаждането ти е крайно неуместно.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #15137 -: Август 11, 2021, 15:39:34 »
Личните причини на Николов ги прочетохме у фейса - Рубикон и снопа пръчки  :nuts:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7760
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15138 -: Август 11, 2021, 15:39:38 »
Адекватността им се провидя отвсъде - човекът, с който те са преговаряли за премиер-министър, се оказа пеперудка-еднодневка, не успя да стане премиер и даде заден ход. Това показва качествата на хората, с които БСП се е опитала да гради къща на пясък. Принципно може, но никога не става здрава.

кое не му е здравото на това?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15139 -: Август 11, 2021, 15:39:43 »
Мая и Христо не отрекоха думите на Тошко. Имало барем петима свидетели !

Ясно е, че се хванаха за гушите. Предполагам вече сте наясно, че Радев НЕ  МОЖЕ ДА НЕ НАПРАВИ ПАРТИЯ в тази ситуация !

А правителство и сега си има и ще си има. Служебното. И бюджет си има и пари в него колкото искаш....

Просто НЯМА ДА ИМА ПАРЛАМЕНТ. Не е болка за умирачка. Нещата трябва да се наместят. Това е маратон а не 100 метра гладко бягане....
И защо да е логично Радев да прави партия, само защото Мая и Христо си разменили шапките (или са си ги нагласили взаимно, което предпочита от двете си избери)?
Ти всъщност най-почтено агитираш за държавен преврат, ако не се усещаш.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10121
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15140 -: Август 11, 2021, 15:41:52 »
Значи бръснатото вика, че ДБ само ламтели за постове /което аз не вярвам/.

Какво не вярваш? Ристю сам си го призна. Да, те може и да не са искали министри от техната група, но предложиха няколко служебни министри. Това не е ли същото?

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3613
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15141 -: Август 11, 2021, 15:41:56 »
Още веднъж да натъртя - конституцията създава нормата
Къш, нагъл си.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7760
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15142 -: Август 11, 2021, 15:43:29 »
Малкият проблем е къде да намери ИТН уважаван човек за премиер, ама ако се напрегне, може и да уцели ваксата следващия път.
няма да може, колкото и да се напряга. уважаваните хора не ходят по кастинги да се самопродават, а също и не прелитат като пчелички от партия в партия. така че в итн трудно ще се озове уважаван кандидпремиер.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15143 -: Август 11, 2021, 15:43:41 »
кое не му е здравото на това?

Ей затова!
Камъните падат
И дето казва, аменеменема, има и книги...  :smokin:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15144 -: Август 11, 2021, 15:43:46 »
Здравченце, поръчвай втори влак пуканки, миличка, с един няма да се оправим!
 :popcorn:
Но да е с повече вагони.
 :popcorn:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15145 -: Август 11, 2021, 15:44:26 »
Къф преврат ? Къде е забранено действащ президент да подкрепя партия ? Дай ми законов текст ?

Процесът според Епицентър е в доста напреднала фаза и най-вероятно тази партия ще участва още на следващите избори.


Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15146 -: Август 11, 2021, 15:44:58 »
Значи бръснатото вика, че ДБ само ламтели за постове /което аз не вярвам/.

Какво не вярваш? Ристю сам си го призна. Да, те може и да не са искали министри от техната група, но предложиха няколко служебни министри. Това не е ли същото?
Тоз лед е тънък, БСП иска да предложи не няколко, а всички служебни министри. Такъв ламтеж за постове, ти да видиш!  :nuts:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7760
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15147 -: Август 11, 2021, 15:46:45 »
Че кой е Шнорхелът, та неговите лични причини да са меродавни? Нали Трифонов е глава на партията! Той коли, беси и милва, там се слуша неговата воля и той е капитан!

шнорхелът е този, който е персонално упоменат в президентския указ. като се е стигнало дотам да е персонализиран - той е този, който трябва да направи изявление в смисъл 'натаковаха ме, боли, не искам повече', а не слави. и докато не го е направил, си е персоната, която трябва да бъде изгласувана и съответно подкрепена или не.

това поне ясно ли ти е?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15148 -: Август 11, 2021, 15:46:57 »
Моля, прочети разговора дотук, защото така обаждането ти е крайно неуместно.
Аз питам в лично качество, защото в моите очи твоята позиция е крайно неуместна, показва нездрав (а и противоконституционен) фаворитизъм.

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15149 -: Август 11, 2021, 15:47:06 »
Otvrat,
Не съм съгласен с теб. Бъди жив и здрав! Това, което пишеш, не отговаря на това което видях днес. Наздраве с бира от мен :)

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15150 -: Август 11, 2021, 15:48:08 »
Ние нямаме олигарх, но имаме лидер. Няма къща на "Росенец", нито къща на скалите. Дали ще измерваме Доган с Делян Пеевски или Иво Прокопиев е еднакво гадно.

Това заяви от трибуната на парламента председателят на ИТН Тошко Йорданов в разгара на спор преди гласуването за създаване на комисия за "Буджака" по предложение на ДПС и ИТН.
https://www.nbox.bg/2021/08/%d0%b1%d0%b8%d0%b7%d0%bd%d0%b5%d1%81%d1%8a%d1%82-%d0%bd%d0%b0-%d1%81%d0%bb%d0%b0%d0%b2%d0%b8-%d1%81%d0%ba%d0%b0%d0%bd%d0%b4%d0%b0%d0%bb%d0%bd%d0%b8-%d0%bb%d0%b8%d1%86%d0%b0-%d1%81%d1%8a/
Що правят така тези хора? Много вожд, малко индианец. България ще дойде малка за толкова много "лидер". Дали не е дошло време за някой друг мултимилионер в Дубай или Сърбия?

От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15151 -: Август 11, 2021, 15:48:31 »
шнорхелът е този, който е персонално упоменат в президентския указ. като се е стигнало дотам да е персонализиран - той е този, който трябва да направи изявление в смисъл 'натаковаха ме, боли, не искам повече', а не слави. и докато не го е направил, си е персоната, която трябва да бъде изгласувана и съответно подкрепена или не.

това поне ясно ли ти е?
Шнорхелът е персонално упоменат поради това, че ПП-то му го е излъчило. Сам по себе си той е просто един от 240 депутата. Той не представлява себе си, а групата си.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10121
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15152 -: Август 11, 2021, 15:49:02 »
Тоз лед е тънък, БСП иска да предложи не няколко, а всички служебни министри. Такъв ламтеж за постове, ти да видиш!

Ай стига лукавщини! Ти май верно не си в час. Изобщо не е едно и също да предлагаш министри в правителството на шоото и да предлагаш министри, когато имаш мандат. Правиш ли разлика? Ако не - ще ти обясня бавно.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3613
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15153 -: Август 11, 2021, 15:49:31 »
Аз питам в лично качество, защото в моите очи твоята позиция е крайно неуместна, показва нездрав (а и противоконституционен) фаворитизъм
Кое какво е в твоите очи изобщо не ме интересува, защото все по-често говориш глупости. Както и тук.

П.П. Нито пък нещо оправдава намесата ти с повтаряне на минали неща, само защото те е мързяло да прочетеш дотук.

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15154 -: Август 11, 2021, 15:49:45 »
защо да не напише "портиерец"...

  Защото милее и копнее моето внимание... Нали аз съм единствен портиер/нощен пазач/ тука..

 Хем му посветих писмо:

  Фърфи при папа си Шекер
  Фърфи при папати ти касфам
  Ти си коджа реинтеер.
  Какфо със тепе ша прикасфам??




Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15155 -: Август 11, 2021, 15:50:42 »
Правителство си ни трябва и ни трябва преди зимата.
Ми то правителство има.
Това, че не може да се избере редовно, от една страна е проблем, но от друга, ако нивото му ще е на това на "Максуда" като шнорхеловото, по-добре да не се избира.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8121
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15156 -: Август 11, 2021, 15:50:43 »
БЕ стига глупоасти.
Защо му е на Радев да прави партия, като има такава партия! Която ще направи необходимото.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15157 -: Август 11, 2021, 15:51:21 »
Къф преврат ? Къде е забранено действащ президент да подкрепя партия ? Дай ми законов текст ?

Процесът според Епицентър е в доста напреднала фаза и най-вероятно тази партия ще участва още на следващите избори.
"Просто НЯМА ДА ИМА ПАРЛАМЕНТ. Не е болка за умирачка. Нещата трябва да се наместят. Това е маратон а не 100 метра гладко бягане...."
България е парламентарна република. Все още. Виж конституцията като законов текст.

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15158 -: Август 11, 2021, 15:51:57 »
Шнорхелът си е ... шнорхел! Твай, както казваше Фонът ;)

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7760
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15159 -: Август 11, 2021, 15:52:43 »
Шнорхелът е персонално упоменат поради това, че ПП-то му го е излъчило. Сам по себе си той е просто един от 240 депутата. Той не представлява себе си, а групата си.

глу/пос/ти! глу-пос-ти! пълни при това. в момента, в който е поел мандата, той вече представлява себе си. затова е персонализиран в указа на президента.

а бе що ли си губя времето с теб....

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10121
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15160 -: Август 11, 2021, 15:52:54 »
Това, което пишеш, не отговаря на това което видях днес.

Е, поне разбрахме къде е проблемът! Ти явно си гледал само днес. А ние гледаме от самото начало. Наздраве! Но ще пийна нещо друго, щото бира не обичам.

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15161 -: Август 11, 2021, 15:53:50 »
Модераторът Ной-ка бастиса Фона за не знам си колко време. Ного кофти да форума. :(

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15162 -: Август 11, 2021, 15:54:27 »
Тоз лед е тънък, БСП иска да предложи не няколко, а всички служебни министри. Такъв ламтеж за постове, ти да видиш!

Ай стига лукавщини! Ти май верно не си в час. Изобщо не е едно и също да предлагаш министри в правителството на шоото и да предлагаш министри, когато имаш мандат. Правиш ли разлика? Ако не - ще ти обясня бавно.
Няма угодия! Хем предлагат министри, хем не са диалогични, изобщо, и с шапка, и без шапка ДБ са кофти хора. Обаче БСП са готини, щото са диалогични с идиоти, ако вземат мандат, ще предложат същите министри като ДБ, ама от тяхната камбанария, и изобщо.
 
Налага се да забегна по лични причини, ама не като на кандидат премиера! Довечера ще ви чета късно, не се налагайте с бухалки, ако обичате, да не се налага да мия пода!

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15163 -: Август 11, 2021, 15:55:01 »
   Фърфи при папа си Шекер
  Фърфи при папати ти касфам
  Ти си коджа реинтеер.
  Какфо със тепе ша прикасфам??

Ванче, смени само с "ти коджа си рентиер", за да стане брилянтен слога на шедьовъра

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15164 -: Август 11, 2021, 15:55:19 »
Модераторът Ной-ка бастиса Фона за не днам си колко време. Ного кофти да форума. :(
На вратата на хладилника пише за колко време!  :0005: Форумът е грамотен, той знае!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15165 -: Август 11, 2021, 15:56:28 »
глу/пос/ти! глу-пос-ти! пълни при това. в момента, в който е поел мандата, той вече представлява себе си. затова е персонализиран в указа на президента.

а бе що ли си губя времето с теб....

Онци, можеш ли да мислиш лигично?

Не представлява себе си, разбира се. Излъчен е от парламентарната група като изразител на нейната политика и визия за управление.

Не спирай да пишеш. Повече хора тряа да четат теб и асоль и да видят искат ли и те да се идентифицират с бесепе при такива симпатизанти като вас  :0007:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #15166 -: Август 11, 2021, 15:56:42 »
Поне стана ясно, че пропагандаторите на мажоритарната система, които ни обещаваха как тя щяла да напълни парламента с ярки и самостоятелни личности, всъщност лансират разни люде събрани от кол и въже, за които имаме "мъжката дума" на Тошко и обещанието "ще видите".

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15167 -: Август 11, 2021, 15:56:59 »
Отврат! Наздраве, каквото и да пиеш, дори и да не е бира - като мен :( Имаме общи виждания, но накрая нещата умират! Краен си, според мен. Живи здрави и наздраве! Каквото пиеш, това да е!

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15168 -: Август 11, 2021, 16:02:12 »
И ко стана?
На Ифчето Митева и на Зипуля им беха нашокани репичките, все пак гласуване на Шнорхелотвода ще има.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15169 -: Август 11, 2021, 16:02:30 »
Няма угодия! Хем предлагат министри, хем не са диалогични, изобщо, и с шапка, и без шапка ДБ са кофти хора. Обаче БСП са готини, щото са диалогични с идиоти, ако вземат мандат, ще предложат същите министри като ДБ, ама от тяхната камбанария, и изобщо.

На следващите избори бесепе ше са и под 10%, особено ако Радев си направи партия  :0007:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10121
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15170 -: Август 11, 2021, 16:04:27 »
Краен си, според мен

Не съм краен. Обективен съм. Шоото ми е неприятно; не гласувам за БСП; но не мога да търпя измамните либералчета-опортюнисти от Фрондата да се возят по вълните в бяло и се БСП да им е виновно. Ако почнат да се държат естествено - може и да им помогне. А за министрите на Ристю е точно така. Той сам си го призна. От трибуната на НС.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15171 -: Август 11, 2021, 16:04:47 »
Естествено, че няма парламент, когато има служебно правителство.Така е по конституция и да това не е сериозен проблем.


Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #15172 -: Август 11, 2021, 16:07:19 »
Личните причини на Николов ги прочетохме у фейса - Рубикон и снопа пръчки  :nuts:
Не бе. Цецо превъртя Рубикона. Тоя фърли жребия.  :smokin:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7760
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15173 -: Август 11, 2021, 16:09:43 »
Не представлява себе си, разбира се. Излъчен е от парламентарната група като изразител на нейната политика и визия за управление.

поредният дебилизъм. в президентския указ какво пише - че се предлага визията на парламентарната група за премиер или лицето шнорхела? м?

кой трябваше да се откаже - шнорхела в лично качество или слави? м? ако не се беше отказал в лично качество щяха ли да го гласуват или не? /те пак ще си го гласуват, ама вече няа значение/.

когато някой е упоменат персонално в президенски указ, обнародван в държавен вестник, за него ли става въпрос или за парламентарната му група, м?

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15174 -: Август 11, 2021, 16:11:10 »
Поне стана ясно, че пропагандаторите на мажоритарната система, които ни обещаваха как тя щяла да напълни парламента с ярки и самостоятелни личности, всъщност лансират разни люде събрани от кол и въже, за които имаме "мъжката дума" на Тошко и обещанието "ще видите".
Ярките и самостоятелни личности от област [.....................] (попълни областно име по избор) ще са [.....................] (попълни име на местен дерибей по избор) и salt testicles на [.....................] (попълни име на олигарх по избор).

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15175 -: Август 11, 2021, 16:14:54 »
Тоя фърли жребия
Alea iacta est, демек - алеята яка е! (шот' е строена от Боко по блупринтове от Севдин сън).

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15176 -: Август 11, 2021, 16:16:02 »
когато някой е упоменат персонално в президенски указ, обнародван в държавен вестник, за него ли става въпрос или за парламентарната му група, м?
Боже, ама то има различни президентски укази. Като почнеш от награждаването на някой с орден, до помилването, през назначаването на посланици и много други. Някои са в лично качество, някои са като представители на нещо. Я да те питам, ако президентът назначава посланик в Монголия лицето Гочоолу, то Гочоолу се явява там в лично качество или представлява България ( да не мешаме партии, че са по-дребни)?

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15177 -: Август 11, 2021, 16:16:09 »
ГЕРБ напипаха слабото място на Радев -Стефан Янев и децата му бачкащи в БЕХ и Булгартрансгаз....

Класическа шуробаджанащина.

Ето затова е добре да няма НИТО ЕДНО държавно дружество и на власт да идват само милионери и милиардери!

Всъщност Николай Василев би бил чудесен премиер с чудесна ултралиберална програма за тотална приватизация..

 :popcorn:

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15178 -: Август 11, 2021, 16:19:51 »
Апропо някой спомня ли си вече, че в 45 НС ДБ, Мая и БСП умоляваха Славуца да направи правителство без никакви претенции за постове от тяхна страна?

 :popcorn:


Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #15179 -: Август 11, 2021, 16:20:07 »
Онци, можеш ли да мислиш лигично?

Не представлява себе си, разбира се. Излъчен е от парламентарната група като изразител на нейната политика и визия за управление.

Не спирай да пишеш. Повече хора тряа да четат теб и асоль и да видят искат ли и те да се идентифицират с бесепе при такива симпатизанти като вас  :0007:

Чл. 99.
(1) Президентът след консултации с парламентарните групи възлага на кандидат за министър-председател, посочен от най-голямата по численост парламентарна група, да състави правителство.
(2) Когато в 7-дневен срок кандидатът за министър-председател не успее да предложи състав на Министерския съвет, президентът възлага това на посочен от втората по численост парламентарна група кандидат за министър-председател.
(3) Ако и в този случай не бъде предложен състав на Министерския съвет, президентът в срока по предходната алинея възлага на някоя следваща парламентарна група да посочи кандидат за министър-председател.


Сиреч първите два пъти президентът дава мандата на конкретния кандидат и чак третия път на парламентарна група. Не се търси логика, а се изпълнява посоченото в Конституцията.