Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 16:39:04

Автор Тема: Корнелия срещу Баце  (Прочетена 265802 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1860 -: Октомври 01, 2020, 20:33:57 »
Quote (selected)
Впрочем фирминтиралия така и не успя да каже с колко процента БСП си вдигна кметовете на областни центрове
Уж изучавал математика, а не може да сметне, че БСП спечели в 2 областни града. При 28 такива, 2 от 28 са 7.1%. При това взеха толкова кметства и съветници, като 2015 и горе-долу същия брой гласове.  Така и не стана ясно, дали са втора или трета сила в местната власт, но 7-8% от населението продължава да се управлява от червени градоначалници. :smokin:
Освен това май и в Русе, а особено в Перник кметовете не са от най-големите дружки на КН. Само да не се окажат и съселисти, че тогава съвсем лошо става.  :smokin:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1861 -: Октомври 01, 2020, 20:36:01 »
Цитат на: Калинчо
Проучването е правено 18-26 септември, тоест преди наритването.

Не е "преди", а между първото и второто наритване  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1862 -: Октомври 01, 2020, 20:41:29 »
Исках всъщност да представя още едни прогнозни резултати за избори.
Само от решилите да гласуват:
ГЕРБ - 21,4%
БСП - 24,2%
ДПС - 11.7%
ИТН - 9.6%
ВМРО- 2.9%
НФСБ - 0.7%
Изправи се - 2.6%
Воля - 1.9%
Други -  9.2%
Не съм решил - 15.8%

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1863 -: Октомври 01, 2020, 22:12:58 »
И?
Опитваме се да остойностим щетите от номинирането на Съсела, или как?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1864 -: Октомври 02, 2020, 02:37:29 »
то всичко може да стане, щото сепак
Quote (selected)
Изследването е проведено сред 1058 лица над 18 г., в периода 18 - 26 септември 2020 г. по метода на пряко-личното интервю и онлайн анкетата.

това почервененото е такава представителна извадка, че повече нема накъде. следващия път може да се учетвори подкрепата за едните, по-следващия другите да покажат три пъти повече и така.

онлайн анкета, баси кретенията!

Щооо ... ?! :D

Ами то, при последните се появили "изисквания" по повод на КОРОНАВИРУСА , могат да се въведат и задължителни "он-лайн анкети" ЗА СКЛЮЧВАНЕ НА БРАК" ...

 :giggle-3307:
« Последна редакция: Октомври 02, 2020, 02:42:56 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1865 -: Октомври 02, 2020, 03:00:59 »
  Мед капе, щото есен е.
Ама като дойде пролетта, не може ли да капва кленов сок?

Най вероятно – само в Канада ... :D

Щото тук килото е къде най-малко 100 лв за литър ...  :sad-3295:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Маркет Линкс
« Отговор #1866 -: Октомври 02, 2020, 04:50:56 »

Разликата с предишното проучване от август е във второто и третото място на електоралната подкрепа.
Поне вече е ясно къде отива протестният вот.
Голям цирк ще стане ако Слави успее да направи тройна коалиция със ДПС и ДБ.
Тогава на БСП и ГЕРБ ще им се наложи да действат заедно за да ги спрат.

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1867 -: Октомври 02, 2020, 10:08:16 »
На Славчо процентите са фалшиви - политически инженеринг, няма да влезе. Безсъвестни "социолози" изкривяват вота.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1868 -: Октомври 02, 2020, 10:28:22 »
На Славчо процентите са фалшиви - политически инженеринг, няма да влезе. Безсъвестни "социолози" изкривяват вота.
Аз също си мисля, че на Славчу са надути процентите, но е твърде вероятно да влезе. Енгелс пък отново е взел желаното за действително като е предвидил коалиция между Славчу, талибаните и ДПС-то. Това искам да го видя! :D
Очарователни са прогнозите и на наш Калично - досега винаги безславно оттекли. Уверявам гусин Калин, че Станишев и Миков, например ще си мишкуват в БСП по примера на Гергов. Последният врътна гъзо, ама му предстои контролната комисия да проверява как точно е бил избран последния път. За тях животът извън БСП, дори и без да са на властови позиции, ще е пределно сложен, ма гусин Калин много ги разбира нещата, щото случайно среща разни познати, дето му разправят подробности от бесепекамбуза :nuts:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1869 -: Октомври 02, 2020, 12:50:59 »
В България не само, че няма леви партии, но за съжаление няма и центристки такива.
Имаме БСП в дясно от центъра, и всички останали още по-десни от нея.
Тоест който и да дойде на власт няма да има съществена разлика.
Една партия е лява когато преразпределя националния доход от богатите към бедните и дясна когато го преразпределя от бедните към богатите.
Центристките партии се опитват да балансират между богатите и бедните.
Така получаваме една проста скала:
Ляво - център/ляво - център - център/дясно - дясно
Като имаме предвид, че показател в света за ляво са Скандинавските държави и Китай с данъци за богатите почти 50%(45% за Китай), а десният показател е под 20%.
Тогава в Центъра се оказват САЩ и доста от страните в Западна Европа.
Тоест за да стане БСП центристка партия трябва да се бори за 30-35% данъци, за лява може да се смята когато целта и стане 45% данъци за богатите.
Ако Китай беше с десни данъци като Русия и България, никога нямаше да може да построи градове за 500 милиона души и да ги измъкне от мизерията в селата.
Да разчитаме, че БСП може да прави лява политика с данъци под 40% е крайно наивно. За такава политика са необходими пари.
Затова и не очаквам от нея лява политика. Дори е съмнително, че може да води и центристка политика за което са нужни данъци около 30-35%.
Ако идеята е партийните членове на БСП да заместят тези на ГЕРБ на раздутите бюрократични държавни длъжности, това е съвсем друг въпрос.

 
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1870 -: Октомври 02, 2020, 12:56:56 »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1871 -: Октомври 02, 2020, 14:36:21 »


онлайн анкета, баси кретенията!

Щооо ... ?! :D
ти това сериозно ли? всъщност що да не е сериозно, ти си очевидно много на вие със статистиката. краткото обяснение е, че не можеш да гарантираш представителност на извадката. малко по-дълго, неизчерпателно, като за уманитари:

имаш общество от 100 човека. в него имаш 50 мъже и 50 жени, 70 над 18 години, 40 пенсионери, 20 висшисти, 50 със средно образование. правиш проучване. ако искаш хем да не питаш всички, хем резултатите да стават за нещо, трябва да имаш представителна извадка, примерно 5 мъже и 5 жени, 7 над 18 години, 4 пенсионери, 2 висшисти, 5 със средно образование.

пример за непредставително проучване е 'всички българи владеят френски - проучването е направено сред 120 човека във френската филология'.

в онлайн анкетата не знаеш кои са гласували, по колко пъти - а бе нищо не знаеш. отделно че там могат да се запишат само тези, които имат интернет, сиреч част от обществото.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1872 -: Октомври 02, 2020, 14:37:50 »
В България не само, че няма леви партии, но за съжаление няма и центристки такива.

това е пореден твой идиотизъм. кой бе, енгелсе, кой пречи на едни истински леви хора да си направят истинска лява партия? м?

иначе буч дига палче. щото и той толкоз разбира :bigok:

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1873 -: Октомври 02, 2020, 15:51:12 »
Отварям тази тема , по идея на Принца . Интересна ми е  , защото 20 години съм извън България и единствената ми информация за случващото се там е от Интернет , а то не винаги е обективно и достатъчно пълно(липсва достатъчно информация)
Моето лично мнение е , БСП отдавна трябваше да бъде забранена и разтурена  , защото управляващия я "елит" , няма нищо общо с електората ѝ - това е една измама за хиляди бедни хора , подлъгани от идеята за социална справедливост , която уж проповядва тази партия .
 Партия , която нищо не направи и не прави за безопасноста на хората от селските райони , подложени на непрекъснат тормоз от цигански банди , престъпни прекупвачи на земеделска продукция и изкупвачи на земеделски земи . Която нищо не направи и не прави , за подобряване на материалното положение на работещите в града . Партия , чийто елит е в "топли връзки" с олигарси като Цеко Минев , Георги Гергов , Ивайло мутафчиев и редица други знайни и незнайни "герои на прехода"
Партия , която избра за свой лидер бивш седесарски активист( назначена е в правителството на Костов по негово настояване)
 Това е което знам от Интернета .
За сега - има вот на недоверие към правителството на Бойко Борисов .Да допуснем , че вотът мине и правителството е свалено .
!. Кой ще състави следващото правителство ?
2 С кого ще го състави , с кого ще се коалира/съюзи ?
3. При едни извънредни парламентарни избори , ако БСП получи мандат за съставяне на правителство - с кого ще се коалира/съюзи ?
4.Може ли да се очаква , че правителството на БСП ще провежда политика против интересите на олигарси като Гергов , Минев , Мутафчийски и др ?
 Ако ще "бие" само по "чуждите" олигарси , а ще варди своите(което не ми се вярва!) , за какво е нужен целия този цирк с вотове , нови правителства , извънредни парламентарни избори ?

....позволявам си да цитирам мнението, с което тази тема беше открита ... след две години въпросите остават актуални, заглавието (според мен) вече не е - "борбата" не е между две личности, друга е ...

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1874 -: Октомври 02, 2020, 16:26:36 »
В България не само, че няма леви партии, но за съжаление няма и центристки такива.

това е пореден твой идиотизъм. кой бе, енгелсе, кой пречи на едни истински леви хора да си направят истинска лява партия? м?
Ами пробвай се.
Тогава ще разбереш, че не е достатъчно да регистрираш партия, както не е достатъчно да регистрираш фирма за да забогатееш.

В България на хартия има най-малко дузина леви партии, дори комунистическа.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1875 -: Октомври 02, 2020, 16:31:02 »
Тука едни велики анализатори правеха анализи как Корни ще бъде разбита и станишевщината ще се върне на бял кон начело на БСП, веейки Истанбулската Конвенция като знаме.
К'во станА, да не им мина черен лебед черна котка път ? ???  8)
« Последна редакция: Октомври 02, 2020, 16:33:09 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1876 -: Октомври 02, 2020, 17:09:04 »
Най-интересната конфигурация в следващия парламент ще бъде тройна коалиция от ИТН, ДБ и ДПС.
Тогава за всяко прието решение в парламента ще носи отговорност БСП или ГЕРБ, или заедно БСП и ГЕРБ. Докато за всяко отхвърлено решение на тройната коалиция ще бъдат отговорни от коалицията БСП-ГЕРБ.
Тоест в парламента БСП-ГЕРБ ще бъдат едновременно в управлението и в опозиция.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1877 -: Октомври 02, 2020, 17:17:09 »
Конфигурацията в следващия парламент няма никакво значение, както съм казвал и преди, делим се на "горе" и "долу", на нас долу ни създават илюзията, че избираме, когото и да изберем, все е на ония горе, депутатите папкат и слушкат, който не слушка, го съдят, като Сидеров, или му забраняват партията, като Възраждане...

От къде имате илюзии, не знам? Измислено и проиграно е отдвана, ето ви Едуард Бернаис, че и на книга го е написал, за по-лесно вижте това филмче, как се постига съгласие с плебса, първо обаче го излъгваш, играейки си с неговите най-първични инстинкти - секса и агресията, и Гьобелс е оставил следа в историята...

https://www.vbox7.com/play:59bf8acf

Така че съм съгласен с поповете, справедливи общества няма и не може да има, злото на тоя свят е от човеците - дегенерати.
« Последна редакция: Октомври 02, 2020, 17:23:59 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1878 -: Октомври 02, 2020, 17:17:39 »
В България не само, че няма леви партии, но за съжаление няма и центристки такива.

това е пореден твой идиотизъм. кой бе, енгелсе, кой пречи на едни истински леви хора да си направят истинска лява партия? м?
Ами пробвай се.
що? да не би аз да съм снесъл идиотизма, че нямало леви партии? баси малоумието. първо трещиш неква невнятна тъпота, после като те изловят продължаваш с друга и така до плюс безкрайност.

това горе не е отговор на въпроса ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1879 -: Октомври 02, 2020, 17:22:24 »
Най-интересната конфигурация в следващия парламент ще бъде тройна коалиция от ИТН, ДБ и ДПС.
Тогава за всяко прието решение в парламента ще носи отговорност БСП или ГЕРБ, или заедно БСП и ГЕРБ. Докато за всяко отхвърлено решение на тройната коалиция ще бъдат отговорни от коалицията БСП-ГЕРБ.
Тоест в парламента БСП-ГЕРБ ще бъдат едновременно в управлението и в опозиция.

пореден идиотизъм. на теб известно ли ти е, че едно правителство не се появява ей-така от нищото, а се гласува в парламента? сиреч за да имаш правителство, трябва да събереш поне 50% + 1 от депутатите, които да ти го изгласуват.

тези 'и тъй нататък', 'дай бе' и 'дорожно-патрульная служба' или ще могат да ги съберат, в който случай малоумието ти за всякото прието решение си е малоумие, или няма да могат, и тогава ще трябва да бъдат подкрепени от още някого, в който пък случай е ясно кой го подкрепя правителството и малоумието ти за всякото решение е... също малоумие :bigok:

изчерпах вариантите. малоумието ти все е малоумие. така е то :smokin:
« Последна редакция: Октомври 02, 2020, 17:24:53 от onzi »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1880 -: Октомври 02, 2020, 17:31:34 »
В България не само, че няма леви партии, но за съжаление няма и центристки такива.

това е пореден твой идиотизъм. кой бе, енгелсе, кой пречи на едни истински леви хора да си направят истинска лява партия? м?
Ами пробвай се.
що? да не би аз да съм снесъл идиотизма, че нямало леви партии? баси малоумието. първо трещиш неква невнятна тъпота, после като те изловят продължаваш с друга и така до плюс безкрайност.

това горе не е отговор на въпроса ми.
Да не би да ти е мъчно че БСП не е лява партия и затова търсиш под вола теле?

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1881 -: Октомври 02, 2020, 17:34:51 »
Дясното е от дявола, лявото - от антихриста.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1882 -: Октомври 02, 2020, 17:49:23 »
Най-интересната конфигурация в следващия парламент ще бъде тройна коалиция от ИТН, ДБ и ДПС.
Тогава за всяко прието решение в парламента ще носи отговорност БСП или ГЕРБ, или заедно БСП и ГЕРБ. Докато за всяко отхвърлено решение на тройната коалиция ще бъдат отговорни от коалицията БСП-ГЕРБ.
Тоест в парламента БСП-ГЕРБ ще бъдат едновременно в управлението и в опозиция.

пореден идиотизъм. на теб известно ли ти е, че едно правителство не се появява ей-така от нищото, а се гласува в парламента? сиреч за да имаш правителство, трябва да събереш поне 50% + 1 от депутатите, които да ти го изгласуват.

тези 'и тъй нататък', 'дай бе' и 'дорожно-патрульная служба' или ще могат да ги съберат, в който случай малоумието ти за всякото прието решение си е малоумие, или няма да могат, и тогава ще трябва да бъдат подкрепени от още някого, в който пък случай е ясно кой го подкрепя правителството и малоумието ти за всякото решение е... също малоумие :bigok:

изчерпах вариантите. малоумието ти все е малоумие. така е то :smokin:
Стегни се и не бъркай политиката с математиката.
И Баце и Корни поотделно могат да прокарат такова правителство през парламента.
И БСП и ГЕРБ имат интерес от такова правителство, за да изчистят ИТН и ДБ от по-следващия парламент.
Още повече, че могат да го свалят от власт по всяко време.
Тук по-важният фактор е доколко алчни за власт ще бъдат ИТН и ДБ за да клъвнат на въдицата на ДПС.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1883 -: Октомври 02, 2020, 18:25:21 »
Ако БСП и ГЕРБ провалят следващият парламент, тогава в по-следващия може вече да се образува мнозинство, което те вече няма да могат да контролират. Всеки следващ провален парламент се пише на гъза на БСП и ГЕРБ защото те ще са първа и втора политическа сила, докато престанат да бъдат първа и втора политическа сила. 
Затова за тях е най-изгодно да подкрепят правителство на малцинството, което могат да контролират и да свалят от власт по всяко време, отколкото да допуснат в някой от следващите парламенти, да се образува правителство на мнозинство.
Изключително голяма заблуда е да се очаква, че БСП може да спечели самостоятелно мнозинство. Винаги ще се налага да се правят коалиции.
За хитреца Баце съм сигурен, че няма да пропусне такава възможност, Корни е малко гламава и може да си остане в опозиция докато се пенсионира.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1884 -: Октомври 02, 2020, 20:00:38 »
Quote (selected)
Най-интересната конфигурация в следващия парламент ще бъде тройна коалиция от ИТН, ДБ и ДПС.
Хм!
Този човек ми изглеждаше сериозен!
Всъщност, всеки има право да си прави произволни конструкции и да им се кефи и анализира.
Не се води за заболяване.
Доколкото ми е известно.
Иначе, след като десетки пъти съм задавал въпроса - кой или какво  определя една партия дали е лява и така и не получих отговор дори от "мастити теоретици", най накрая се оказва, че то било просто - ДОД било!
Дейби и "Капиталът" му дейби, от съ кОсих да го чИта, пък  ония двамата кретени - Маркс и Енгелс те пък що зор са видели-мани, мани!
А иначе не е лошо да се попрочете що Шведите /не изобщо скандинавците/ имат такъв данък и откъде им е дошло.
Из нета има разни историйки.
Макар че след като утепаа Улоф Палме и те разчитат на позабравилите историята си.
Карай!
И тва ше го преживеем.
« Последна редакция: Октомври 02, 2020, 20:02:45 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1885 -: Октомври 02, 2020, 20:43:06 »
Дясното е от дявола, лявото - от антихриста.
ахъм, и центъра - от лукаваго. а в главата максимусова се борят кефери и шметерлинкове.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1886 -: Октомври 02, 2020, 20:47:29 »
Стегни се и не бъркай политиката с математиката.
И Баце и Корни поотделно могат да прокарат такова правителство през парламента.

първо, в момента точно ти бъркаш политиката с математиката. прокарването на изключително тъпата ти идея е политически възможно само за баце ти. нинова откак е застанала начело на бсп такива не ги върши, че и разкарва разни желаещи да се клоалират.

второ, тва гербокрепите изключително гнусно се мъчите да приравните баци на нинова. ти не си наясно /то ти с какво ли си наясно де/, ама корнелия направи 80+ процента, щото не е въртогъз като любимия ти баци.

да вземеш да ме осведомиш за какво нинова е казала едно, а след това - противоположното? щото баце ти тези неща ги върши по няколко пъти на ден.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1887 -: Октомври 02, 2020, 20:48:32 »
Ако БСП и ГЕРБ провалят следващият парламент, тогава в по-следващия може вече да се образува мнозинство, което те вече няма да могат да контролират. Всеки следващ провален парламент се пише на гъза на БСП и ГЕРБ защото те ще са първа и втора политическа сила, докато престанат да бъдат първа и втора политическа сила. 
Затова за тях е най-изгодно да подкрепят правителство на малцинството, което могат да контролират и да свалят от власт по всяко време, отколкото да допуснат в някой от следващите парламенти, да се образува правителство на мнозинство.
Изключително голяма заблуда е да се очаква, че БСП може да спечели самостоятелно мнозинство. Винаги ще се налага да се правят коалиции.
За хитреца Баце съм сигурен, че няма да пропусне такава възможност, Корни е малко гламава и може да си остане в опозиция докато се пенсионира.
поредна изключителна глупост. ти очевидно не знаеш къде живееш. корнелия дойде, за да разкара коалициите на станишев. които имаха такъв ефект, че бсп се беше свила до под 40 депутата. силно съм убеден, че този урок е научен. така че престани да приравняваш доказания лъжец борисов и нинова.
« Последна редакция: Октомври 02, 2020, 20:51:23 от onzi »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1888 -: Октомври 02, 2020, 20:52:28 »
Quote (selected)
Най-интересната конфигурация в следващия парламент ще бъде тройна коалиция от ИТН, ДБ и ДПС.
Хм!
Този човек ми изглеждаше сериозен!
изключително грешно допускане. за него изказването и доказването на твърдение е невъзможно усилие. може само да публикува смехории от инвестор.бг.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1889 -: Октомври 02, 2020, 22:48:20 »

Quote (selected)
първо, в момента точно ти бъркаш политиката с математиката. прокарването на изключително тъпата ти идея е политически възможно само за баце ти. нинова откак е застанала начело на бсп такива не ги върши, че и разкарва разни желаещи да се клоалират.
Напредваш, вече допускаш, че Баце е способен на такова нещо.
Прав си и за Корни, затова споменах, че ще избута до пенсия в опозиция.
Quote (selected)
второ, тва гербокрепите изключително гнусно се мъчите да приравните баци на нинова. ти не си наясно /то ти с какво ли си наясно де/, ама корнелия направи 80+ процента, щото не е въртогъз като любимия ти баци. 
да вземеш да ме осведомиш за какво нинова е казала едно, а след това - противоположното? щото баце ти тези неща ги върши по няколко пъти на ден.
Правилно, нали се сещаш за това:
«Противоречието е критерий за истина, отсъствието на противоречие е критерий за заблуждение.»
Giuseppe е прочел това онова от Маркс и Енгелс, може да го е разбрал и да ти го разясни.

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1890 -: Октомври 02, 2020, 22:53:50 »
Quote (selected)
Противоречието е критерий за истина, отсъствието на противоречие е критерий за заблуждение
А повтарянето на подобни мисловни спазми е признак на шизофрения.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1891 -: Октомври 02, 2020, 23:00:15 »
Цитат на: Engels
«Противоречието е критерий за истина»

Вземането на противоречието за истина е критерий за шизофрения. Хегел явно е бил шизофреник.

П.П. Я, сега видях, че аменеменема преди мен е писал почти същото  :way_to_go-1308:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1892 -: Октомври 02, 2020, 23:16:54 »
Quote (selected)
Най-интересната конфигурация в следващия парламент ще бъде тройна коалиция от ИТН, ДБ и ДПС.
Хм!
Този човек ми изглеждаше сериозен!
изключително грешно допускане. за него изказването и доказването на твърдение е невъзможно усилие. може само да публикува смехории от инвестор.бг.
Така е, не си падам по любимата ти, но ограничена формална логика, предпочитам диалектическата.
Какво стана, май още не си прочел:
"Науката Логика"
Ако смяташ да я четеш внимавай, че влезеш в конфликт със себе си.

Колкото до смехориите от инвестор.бг, ти по ги разбираш тези неща, нали си наемник на някой смешник.
Доколкото знам не бачкаш за смешника Мъск, надявам се да не бачкаш за някой друг подобен смешник.
Казват, че такива смешници яко експлоатирали.
Как човек да не стане върл фен на БСП.
То като няма лява партия в БГ и дясната БСП, макар и малко по-лява от ГЕРБ върши работа.

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1893 -: Октомври 02, 2020, 23:25:43 »
Цитат на: Engels
«Противоречието е критерий за истина»

Вземането на противоречието за истина е критерий за шизофрения. Хегел явно е бил шизофреник.

П.П. Я, сега видях, че аменеменема преди мен е писал почти същото  :way_to_go-1308:
Така е, също като шизофрениците Маркс, Енгелс, Ленин и Сталин.
Определено четенето на "Науката логика" ги е повредило.
И аз винаги съм имал съмнения, че Хегел ги е побъркал.
:t2002:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1894 -: Октомври 02, 2020, 23:35:46 »
Quote (selected)
Противоречието е критерий за истина, отсъствието на противоречие е критерий за заблуждение
А повтарянето на подобни мисловни спазми е признак на шизофрения.
Много правилно наблюдение, точно при соца ги повтаряхме.
Значи смяташ, че социализмът в България едно време е бил шизофрения.
Ами не си единствения който смята така, има и други като теб.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1895 -: Октомври 02, 2020, 23:47:38 »
Цитат на: Engels
също като шизофрениците Маркс, Енгелс, Ленин и Сталин.

За Маркс, Енгелс и Ленин не знам, но Сталин в никакъв случай не е бил шизофреник. И е забавил програмата на глобалистките шизофреници с поне 50 г.  :way_to_go-1308:
« Последна редакция: Октомври 02, 2020, 23:52:39 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1896 -: Октомври 02, 2020, 23:50:14 »
Quote (selected)
точно при соца ги повтаряхме
Не знам кои сте вий дето сте ги повтаряли, аз имах по-смислени занимания.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1897 -: Октомври 02, 2020, 23:57:01 »
Цитат на: Engels
социализмът в България едно време е бил шизофрения

Социализмът не е шизофрения. Но в България имаше много лицемери сред соцръководството. Партийни аристократи, червени барони, "мрежи от връзки и отношения, градени десетилетия, поколения" - по изпуснатия израз на един от тия наследствени лицемери.
« Последна редакция: Октомври 03, 2020, 00:01:05 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1898 -: Октомври 03, 2020, 01:28:29 »
Quote (selected)
точно при соца ги повтаряхме
Не знам кои сте вий дето сте ги повтаряли, аз имах по-смислени занимания.
Е, нормално е, няма как да знаеш кои са ги повтаряли, след като не знаеш какво са повтаряли.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1899 -: Октомври 03, 2020, 02:13:51 »
Цитат на: Engels
социализмът в България едно време е бил шизофрения

Социализмът не е шизофрения. Но в България имаше много лицемери сред соцръководството. Партийни аристократи, червени барони, "мрежи от връзки и отношения, градени десетилетия, поколения" - по изпуснатия израз на един от тия наследствени лицемери.
Тези причини за провала на социализма, бяха предвидено от Маркс, после и от Ленин. Средствата предложени за борба с това явление се оказаха трудно приложими на практика. Има два известни начина да държиш под контрол партийните аристократи и бюрократи, единият чрез контрол от народа(по Маркс и Ленин)който не сработи, другия е контрол отгоре, който приложи Сталин и работеше добре докато Сталин беше жив. Без контрол партийните аристократи и бюрократи винаги започват използват държавата само за себе си.
Сега сме в подобна ситуация.
Всяка партия която идва на власт обслужва първо себе си, когато липсва контрол отдолу или отгоре.
Дори да допуснем, че Нинова наложи контрол отгоре в БСП, след това и предстои много по-трудната задача да спечели изборите с мнозинство за да направи самостоятелно управление. Още по-трудна задача е после да разчисти държавата.
На теория изглежда лесно, но на практика е мисия невъзможна.
Хубавото в случая е, че няма да чакаме повече от 2-3 години за да видим на какво е способна Нинова.
Дори само да успее да формира самостоятелно правителство в следващите няколко години, веднага си посипвам главата с пепел.
 :t0328:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1900 -: Октомври 03, 2020, 08:49:43 »
На какво може да е способна Нинова, на което Баце не е способен? Суверенитет, отстояване на бългаските интереси, пред тези на Германия, Франция и САЩ... да бе, да! Или защита от Корпоратокрацията?!   :m1731:
Вие си ги избрахте!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1901 -: Октомври 03, 2020, 09:15:03 »
Напредваш, вече допускаш, че Баце е способен на такова нещо.
Прав си и за Корни, затова споменах, че ще избута до пенсия в опозиция.
първо, не допускам за баци. уверен съм, че е способен на секва гнус, че законите не значат нищо за него и съответно гледа само и единствено себе си. ей ти го и последния пример за още осем самолета на чертеж.
второ, след като аз съм прав за баци и за корнелия, а аз твърдя противоположното на твоите тъпотии, то следва, че ти си напирал кретения и си признаваш за което. благодаря.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1902 -: Октомври 03, 2020, 09:20:04 »
На какво може да е способна Нинова, на което Баце не е способен?

на много неща. примерно да каже нещо и действията ѝ да са в пълно съзвучие с изразеното преди това становище. ей ти я стамбулската за пример. помниш ли там станишев и пес-жени как се държаха и как им беше отговорено?

или да спазва законите и разпоредбите, дето баци ги кърти катадневно.

или да уважава избора на партийните членове и да се съобразява с него.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1903 -: Октомври 03, 2020, 10:45:39 »
Психолозите отдавна са обърнали внимание на един масово разпространен недостатък на човешката психика. Когато човек наблюдава например събития и явления според които трябва да се ориентира какво се случва, обикновено започва много внимателно да наблюдава някои от тях, но почти не обръща внимание на други от тях. Ефект на свръх концентрацията върху някои неща и пропускане на други неща, което често се оказва фатално за решенията които взема или изводите до които стига.
Тези хора които съзнателно се опитват да преодолеят този недостатък са много по успешни във всички области на човешката дейност.
В случая при нас имаме свръх концентрация върху БСП и минимално внимание върху събития като ИТН и ДБ. Както правилно е отбелязал Онци, не можем да очакваме от Нинова резки обрати и противоположни решения типични за Баце. Което прави Корни предсказуема, следователно не толкова важна и интересна за наблюдение и анализи и точно обратно за Баце. От Баце, ИТН и ДБ могат да се очакват много по-големи изненади, именно защото във всеки момент могат да се завъртят на 360 градуса.
Нинова вече сме я разгледали под лупа, но нищо съществено не знаем каква политика ще води ИТН. Тоест концентрираме се върху неща от които почти нищо няма да зависи(почти всички сте на мнение, че Корни ще остане в опозиция), като напълно пренебрегваме фактори като ИТН и ДБ. Дори социолозите да грешат в прогнозите си, те пак си остават незаобиколими фактори. Особено когато имаме друг фактор като Баце който може да се върти като фурнаджийска лопата.
Затова смятам, че можем да очакваме всякакви изненади и коалиции в името на властта. Особено от тези които вече са били във властта и са изпитали наркотичното и въздействие. А от мен да го знаете, наркоманите са способни на всичко за да се доберат до любимия наркотик.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1904 -: Октомври 03, 2020, 10:57:32 »
Най-общо, има неща възможни (с успех или без успех) и неща по принцип за тази констелация - невъзможни. Тук Онзи е прав, че Нинова би била, при всички случай, по-добрият вариант, на баце ви.

Което по дефолт е невъзможно - е независимата политика на държавата. Просто защото това е конструирана държава, без държаво-образуващо население, брой население, ресурси и без истински, генетичен Елит.

А зависимостта натресена след "промените", се обуславя от гео-политическото развитие и факта, че Соц-лагера бе предаден отвътре (съветската партокрация) и от вън - просто загуби Студената война! А загубилите съвсем "законно" ги ограбват до шушка. От "партньорите" или по-точно - "хегемона".

Което и стана.

Сега вече върви сценарият на ИЗЛИЧАВАНЕТО.

- Утешението е, че не само България е в списъка, а още и едно огромно количество държави (все още такива) в Европа, а и другаде. Осредняването на всички отделни вектори на отделните "събития" сочат именно един такъв извод.

Надежда? Само ако "Хегемона" някак си ритне камбаната, преди в агонията си да завлече целият свят в Ада.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1905 -: Октомври 03, 2020, 11:16:18 »

Което по дефолт е невъзможно - е независимата политика на държавата. Просто защото това е конструирана държава, без държаво-образуващо население, брой население, ресурси и без истински, генетичен Елит.

А зависимостта натресена след "промените", се обуславя от гео-политическото развитие и факта, че Соц-лагера бе предаден отвътре (съветската партокрация) и от вън - просто загуби Студената война! А загубилите съвсем "законно" ги ограбват до шушка. От "партньорите" или по-точно - "хегемона".

Което и стана.

Сега вече върви сценарият на ИЗЛИЧАВАНЕТО.

- Утешението е, че не само България е в списъка, а още и едно огромно количество държави (все още такива) в Европа, а и другаде. Осредняването на всички отделни вектори на отделните "събития" сочат именно един такъв извод.

Надежда? Само ако "Хегемона" някак си ритне камбаната, преди в агонията си да завлече целият свят в Ада.
Правилни наблюдения, не случайно винаги повече съм наблягал на събитията в ЕС отколкото на тези в България.
Ако съм се заплесвал по събитията в БГ причината е свръх концентрацията на вниманието на този форум върху събитията в БГ и в частност БСП.
Все едно да се концентрираме върху избора на кмет в Ямбол и после с нетърпение да очакваме как това ще се отрази на управлението на държавата в София.
Наистина е нереалистично да очакваме съществени промени в БГ  независимо кой е на власт, докато няма съществени промени в ЕС. А промените в ЕС зависят от промените в света. Промените във света вече знаете от какво зависят.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1906 -: Октомври 03, 2020, 11:29:12 »
Винаги съм смятал, че техноментализма има много по-голям шанс в бъдеще за разлика от комунизма.
Основният принцип на комунизма:
„От всекиго според възможностите, всекиму според потребностите“
Никога няма да проработи поради простия факт, че възможностите на хората са ограничени, а потребностите безгранични.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1907 -: Октомври 03, 2020, 13:15:31 »
От Баце, ИТН и ДБ могат да се очакват много по-големи изненади, именно защото във всеки момент могат да се завъртят на 360 градуса.
Нинова вече сме я разгледали под лупа, но нищо съществено не знаем каква политика ще води ИТН. Тоест концентрираме се върху неща от които почти нищо няма да зависи(почти всички сте на мнение, че Корни ще остане в опозиция), като напълно пренебрегваме фактори като ИТН и ДБ.

нови глупости. а бе недей да изразяваш мисли при липса на същите. баци е ясен - той прави винаги това, което му е изгодно. на него лично.

както "идеально-типическое неравенство", така и "държавния бюджет" също са ясни - типични подлоги тип 'преди изборите уволнявам баци, пък после му се кланям'.


Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1908 -: Октомври 03, 2020, 13:23:45 »
Хегемона не са САЩ. Хегемона е лихварската мафия - глобалистка и либералистка (богоборческа).
САЩ са настоящата бухалка на тази мафия, както Брит. империя е предишната им бухалка. Троцки (по-точно силите зад него (същата лихварска мафия)) вероятно се опита да превърне Русия в такава бухалка, но Сталин и руският народ им попречиха. На световното лихварство му е все едно коя ще е бухалката (къде ще е), стига да е силна, недосегаема и послушна. Може би гласяха Китай за следващата си бухалка, но монолитността и расизмът на Хан им развалиха сметките.
Затова прогнозирам, че войната срещу Китай (без значение дали начело на САЩ ще е Тръмп, Байдън или друг/а) ще е по-скоро война за разцепление на Китай на послушни на свет. лихварство (шанхайски комсомолци) и непослушни (националистически хардлайнери). Ако успеят да осъществят преврат и Китай и да издигнат "комсомолците", ще ги оплетат финансово около себе си в "мрежа от връзки и отношения", и ще направят Шанхайски Китай новата бухалка. Ако не успеят с китайския преврат, ще тръгнат на ТСВ.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1909 -: Октомври 03, 2020, 13:37:43 »
Цитат на: Engels
нереалистично е да очакваме съществени промени в БГ  независимо кой е на власт, докато няма съществени промени в ЕС.
А промените в ЕС зависят от промените в света. Промените във света вече знаете от какво зависят.

Промените в света зависят от развитието в САЩ. И от това, което посочих в горния си пост - ще успее ли свет. лихварство да сложи на власт в Китай свои послушници.
Това, което зависи от нас, е каква политика ще водим спрямо Русия. Защото тя ще определи отношението на Русия към нас след разрухата на мултикулти-джендър-експеримента ЕС.

През ВСВ управляващите България са били съучастници на Германия. Затова след 9 септември се е наложило с кръв (воюване срещуГермания) да изкупуваме геополит. действия на Кобургите.
Ако вътрешнополитически се оставим на натиска на Вашингтон и Брюксел да водим антируска политика, след поражението им (а то е почти сигурно, независимо дали ще е военно или само икономическо), ще трябва пак си плащаме с кръв, земя или бедност.
Защото сме смотано племе и не спираме да настъпваме мотики.
« Последна редакция: Октомври 03, 2020, 13:46:55 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1910 -: Октомври 03, 2020, 14:04:42 »
Цитат на: Engels
нереалистично е да очакваме съществени промени в БГ  независимо кой е на власт, докато няма съществени промени в ЕС.
А промените в ЕС зависят от промените в света. Промените във света вече знаете от какво зависят.

Промените в света зависят от развитието в САЩ. И от това, което посочих в горния си пост - ще успее ли свет. лихварство да сложи на власт в Китай свои послушници.
Това, което зависи от нас, е каква политика ще водим спрямо Русия. Защото тя ще определи отношението на Русия към нас след разрухата на мултикулти-джендър-експеримента ЕС.

През ВСВ управляващите България са били съучастници на Германия. Затова след 9 септември се е наложило с кръв (воюване срещуГермания) да изкупуваме геополит. действия на Кобургите.
Ако вътрешнополитически се оставим на натиска на Вашингтон и Брюксел да водим антируска политика, след поражението им (а то е почти сигурно, независимо дали ще е военно или само икономическо), ще трябва пак си плащаме с кръв, земя или бедност.
Защото сме смотано племе и не спираме да настъпваме мотики.
По всичко личи, че още доста мотики предстои да настъпим.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1911 -: Октомври 03, 2020, 14:16:24 »
От Баце, ИТН и ДБ могат да се очакват много по-големи изненади, именно защото във всеки момент могат да се завъртят на 360 градуса.
Нинова вече сме я разгледали под лупа, но нищо съществено не знаем каква политика ще води ИТН. Тоест концентрираме се върху неща от които почти нищо няма да зависи(почти всички сте на мнение, че Корни ще остане в опозиция), като напълно пренебрегваме фактори като ИТН и ДБ.

нови глупости. а бе недей да изразяваш мисли при липса на същите. баци е ясен - той прави винаги това, което му е изгодно. на него лично.

както "идеально-типическое неравенство", така и "държавния бюджет" също са ясни - типични подлоги тип 'преди изборите уволнявам баци, пък после му се кланям'.
Баце може да прави това което му е изгодно за да остане на власт, но това не значи, че няма кой да му дърпа конците. Следователно Баце прави най-вече това, което е изгодно за тези които му дърпат конците.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1912 -: Октомври 03, 2020, 14:25:53 »
Quote (selected)
Никога няма да проработи поради простия факт, че възможностите на хората са ограничени, а потребностите безгранични
Нищо подобно.
Възможностите на хората са огромни, почти безкрайни, а безгранични са не потребностите им, а алчността на някои от тях.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1913 -: Октомври 03, 2020, 15:18:39 »
Quote (selected)
Никога няма да проработи поради простия факт, че възможностите на хората са ограничени, а потребностите безгранични
Нищо подобно.
Възможностите на хората са огромни, почти безкрайни, а безгранични са не потребностите им, а алчността на някои от тях.
Точно алчността на някои от тях определя правилата на играта.
Като си помислиш 700 милионера спокойно могат да прецакат 7000000 души в БГ.
След време към тях може да се присъединят и 70 милиардера и прецакването ще стане още по-ефективно.
Наистина както казваш, възможностите на хората са огромни, почти безкрайни като възможност да задоволяват алчността на някои от себеподобните си.
Докога ли ще насмогват?
 :m1731:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."




Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Европа сменя тона към Борисов
« Отговор #1917 -: Октомври 03, 2020, 16:33:24 »
Quote (selected)
Големият проблем на управляващите (както за по-лесно можем да наречем коалицията ГЕРБ - Обединени патриоти - ДПС, главният прокурор и ядрото командващо Висшия съдебен съвет) не идва нито от тона на доклада, нито от бройката на негативните констатации, нито дори от хипотетичните последици за страната, а от това, че за първи път Брюксел насочи прожектора към наистина съществените проблеми в страната.
Какво видя Европейската комисия в България:
Главният прокурор е недосегаем, а властта не прави нищо, за да реши този проблем.
Повечето медии са политически зависими и лоялни към правителството, а тези, които не са, биват мачкани.
Висшият съдебен съвет не гарантира независимостта на съда.
Няма резултати в борбата с корупцията, а Антикорупционната комисия тепърва ще трябва да доказва своята независимост и безпристрастност, или иначе казано - в момента не е независима и безпристрастна.
Законодателният процес е хаотичен, сериозни промени в законите се правят без обществено обсъждане и оценка.
   
И всички чакат БСП сами да решат тези проблеми.
 :m1731:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1918 -: Октомври 03, 2020, 17:40:09 »
Цитат на: аменеменема
Възможностите на хората са огромни, почти безкрайни,
а безгранични са не потребностите им, а алчността на някои от тях.

Точно обратното е:
Огромното мнозинство от хората е с много малки способности, но с огромна алчност. Тоест много лош човешки "мат'рял". А тези с високи възможности и ниски потребности (умни и морални) обикновено биват по един или друг начин отхвърляни от обществото стадото - не се вписват в колектива.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1919 -: Октомври 03, 2020, 17:40:26 »
Quote (selected)
Точно алчността на някои от тях определя правилата на играта
Точно, ама не е точно.
Първо, научи се да употребяваш думите уместно. Потребности и алчност са съвсем различни неща. В правилото на комунизма, което ти неуспешно се опита да коментираш, става дума за удовлетворяване на потребности, не на алчност.
Второ, колкото и уж да „определят играта“ еди кои си, те много лесно намазват въжето или им се търкулва главицата на някой площад. Ставали са такива работи – въпрос на желание е на останалите. Не са поискали, не са го направили.